Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Budżetowa ruletka. Kto na tym straci?

Budżetowa ruletka. Kto na tym straci?

Money.pl / 2009-06-23 07:12
Komentarze do wiadomości: Budżetowa ruletka. Kto na tym straci?.
Wyświetlaj:
Aleksander wielki / 79.186.195.* / 2009-07-15 22:56
Prywatyzacja lekiem na cale zlo!!!
Co przypomina ta "prywatyzacja"? Mnie przypomina sytuacje jak czlowiek w poniedzialek chce sie napic po ciezkiej niedzieli a juz nie ma nic w kieszeni i w zwiazku z tym zaczyna ze scian zdejmowac obrazy i sprzedawac meble. Byle tylko jeszcze dzisiaj sie napic. Jutro nie wazne, byle dzisiaj ugasic pragnienie.
Cos mi sie wydaje ze cos kiepsko z ta pijacka ekonomia ta biedna Polska wychodzi na tych rzadach zarlokow, pijakow, nieudacznikow i nierobow.
mniejniżzero / 79.191.98.* / 2009-06-25 20:58
Władze PO wraz, a może przedewszystkim z Joaśką Schmid dają sobie dupy ogalić aniżeli zabiorą się do porządnej pprywatyzacji. Gdzie po prywatyzacji znajdą pracę takie matoły jak J.Dulian czy A.Szczelina.
komuch-ekonom / 92.24.17.* / 2009-06-24 16:44
na biezace sprawy (leczenie itp) i wtedy komuchy wroca do wladzy - znacjonalizuja majatek i zaczniemy od nowa czego sobie i wam zycze.
hhhhaaaahhhhaaa / 77.253.105.* / 2009-07-18 19:33
ty terrorysto !!
jak śmiesz pogwałcić najświętsze z najświętszych praw święte prawo własności !!!
ty zdechniesz, a majątek zostanie po wsze czasy w naszej koszernej gminie !!!
u_2 / 83.9.244.* / 2009-06-26 19:16
Fakt, poprzednio AWS z ministrem Baucem zrobił dziurę 54 mld, teraz PO z ministrem Rostowskim robi podobną dziurę. Sprzątać te nieporządki może tylko ktoś spoza tej kliki.
żbik / 194.181.195.* / 2009-06-24 14:18
Kto straci to wiadomo. Ale czy nie lepiej sprzedać po prostu Najjaśniejszą Rzeczypospolitą. Od czasów tzw. demokracji nie jest lepiej tylko gorzej. Owszem kiedy było co sprzedawać - to w miarę jakoś szło. Ale to jest straszne, że to co miliony Polaków przez 50 lat wyprodukowało, stworzyło, pobudowało, tzw. rządy demokratyczne sprzedały w niecałe 20 lat!!! i dalej nic innego nie robią tylko sprzedają... Czy o to chodziło "Solidarności", żeby miliony obywateli żyjących na obszarach Polski pozostawić bez pracy, przyszłości i na dodatek wszystkiego nawet przeszłość jest teraz zmieniana, która może się okazać również nie tak bohaterska i haryzmatyczna jak wszyscy twierdzili... Nic a nic w tym kraju się nie zmienia. Złodziej na złodzieju.. I coraz lepsze limuzyny, coraz droższe zaplecze dla "wybrańców Narodu"... czy oni myślą o oszczędnościach... Jeśli mieszkańcowi woj. mazowieckiego ma wystarczyć 300 zł a ww. 30 tys./m-c mało. Nie ma innych słów jak tylko "bandyski kraj i bandycka władza". I najgorsze jest to że wszystko jest narzucone przez Państwo z góry - obywatel nie może powiedzieć, że z czegoś rezygnuje - wszystko obligatoryjne! Składki na lecznictwo publiczne z którego usług w żaden sposób nie można skorzystać. To jest temat na powieść a nie na kilka słów komentarza. Slamsy za ciężkie pieniądze to w naszym nazewnictwie apartamenty; brudne jadłodajnie to restauracje.. Szuka się rezerw - a dlaczego stuletni ludzie pobierają renty czy emerytury i pracują - chcą pracować - niech pracują ale nie pobierają świadczeń z budżetu... To wszystko jest śmieszne i żałosne zarazem - ale w tym kraju człowiek żyje niestety bo w porę nie wyjechał... Taki Pan Rostkowski kiedyś wyjechał i dziś proszę - jest krezusem i jeszcze otrzymał wysokie stanowisko. Uczciwy jest tylko z tym, że szczerze powiedział - jak można dotować instytucję taką jak TVP kwotą prawie miliarda złotych kiedy kraj jest w głębokim kryzysie! Za co tam się płaci - Stotkinger (?) pracował na zmywaku w Kanadzie a w Polsce każda kasa jest dla niego za niska. Inni mierni tzw. aktorzy grają wszędzie i wszystkiego im mało i nawet nikt się nie zastanawia czy w ogole ktoś ich ogląda. A szkoda gadać...
oro / 62.233.147.* / 2009-06-24 10:14
jak się ją zlicytuje. Cóż za głęboka refleksja i przeniliwy umysł jest POtrezbny do wyciągnięcia takich wniosków.
kotak cnotka / 79.188.238.* / 2009-06-24 12:05
zdjęcie ; zwróciłeś uwage jak premier pochylił sie nad sprawą i myśli !
Ja raz jeszcze / 217.153.235.* / 2009-06-24 08:52
Ile jest jeszcze Polski w Polsce ? Dlaczego miszkając w Polsce i szukając pracy muszę o nią pytać Niemca, Wlocha, Hindusa, Łotysza, Ukraińca ..itd. Na razie tylko Policja jest OK. bo "nasza'.
śmiesznoi durno / 93.105.106.* / 2009-06-24 08:24
A czy zarządzający okresowo majątkiem narodowym, zapytali ten naród, że mogą sprzedawać jego majątek, choć raz? Nie zapytali - tylko zostali wybrani do administrowania nim i polepszanie jego kondycji, wartości, a nie do wyprzedaży. Pokolenia go wypracowywały, a wybrani na 4 lat sprzedają ten majątek jak kartofle zgniłe.
Ciekawe, czy też tak robią z własnym majątkiem znajdującym się w ich mieszkaniach?
Dobrze jest brać kasę z nie swojego -co? Ciekawe co zrobią następne pokolenia - co będą sprzedawać, bo ta filozofia państwa niby prawa; noeoliberalna ma tyle współnego ze zdrowym rozsądkiem co...... wyraz niecenzuralny.......
Ja raz jeszcze / 217.153.235.* / 2009-06-24 08:54
Następne pokolenie z tąd wyemigrują. Polacy są takim narodem, ktory niszczy wlasne Państwo.
morfinekabry / 83.29.86.* / 2009-06-23 17:08
Ta prywatyzacja przypomina ow cud, kiedy to alkoholik budzi sie nad ranem na mocnym kacu i widzi, ze jeszcze cos moze sprzedac aby uratować się przed smiercia z pragnienia.
Logicznie rozumujac, jak kapitalista: czy "nasz" rzad wyzbywajac sie wszystkiego (ostatnich gaci) bedzie mial w prezyszlosci na czym zarabiac, nie majac juz nic ? Czy tez obudzi sie pewnego ranka na wielkim kacu z raczka w nocniczku stwierdzajac nagle ze nie ma juz co sprzedac a tu "strasznie suszy" (dziura budzetowa sie powieksza) .
hahahahhhhhahha / 77.253.105.* / 2009-07-18 19:30
a "nasz" rząd wróci do macierzy, czyli I_zraela :-)))
Ja raz jeszcze / 217.153.235.* / 2009-06-24 08:56
To my się obudzimy !
zorro25 / 81.190.151.* / 2009-06-23 15:02
Tuski, Rostkowskie czy Boni to wyjątkowi partacze.
Nie dałbym im nawet paść świń - pewnie by je zagłodzili.
myślcie / 83.4.23.* / 2009-06-23 21:47
..............dlatego właśnie nie pasą świń
( brak im wykształcenia )
tylko zajmują się ........
czym się właściwie zajmują ?
u_2 / 83.9.244.* / 2009-06-26 19:18
Grają w piłkę podczas obrad Sejmu. Wyniki widać gołym okiem.
astartis / 81.190.151.* / 2009-06-23 14:56
Niestety tylko w TVNowej propagandzie.
Miał być dobrobyt, miała być miłość, cuda i Irlandia - jest Platforma-TVN i bananowa Tuskolandia.
takitamski / 157.25.157.* / 2009-06-23 14:15
Jedni mądrzej inni mniej. Proponuję zaczekać na pana ministra finansów. To profesjonalista.
asiuk / 83.29.86.* / 2009-06-23 17:10
w rujnowaniu wszystkiego co napotka na drodze. To taki maly slonik w skladzie porcelanki....
UK1234 / 194.176.105.* / 2009-06-23 13:59
Tak a propo budzetu i polityki socjalnej rzadu - mam maly problem.

Od dluzszego czasu pracuje w UK a zona nie pracuje nigdzie, zajmuje sie wychowaniem dzieci. W Warszawie jednoz naszych mieszkan wzielismy na kredyt i chcielibysmy zeby rzad nam ten kredyt splacil. Mieszkanie i kredyt jest na zone, czy jezeli ja w Polsce prowadze swoja dzialalnosc z dochodem 10 000 rocznie przed podatkiem, a zona nie pracuje nigdzie, to mozemy sie starac o ten program rodzina na swoim czy jakos tam? Wiecie moze czy sa jeszcze jakies inne 'gifty' w POlsce, o ktore mozemy sie starac?

Dzieki z gory i pozdrawiam,
Faraon92345 / 82.143.135.* / 2009-07-20 10:57
I to z kolei jest postawa polaków. Hehe nawet jeżeli jest to mała prowokacja to tak się dzieje - któż z was co teraz piszecie na forum jak byście się dorwali do mniejszego czy większego koryta to nie ssałby z niego jak pierwszorzedny knur? Tak jak ten tu z UK - kilka mieszkań i jeszcze rodzina na swoim - o nie kochasiu - najpierw się rozwiedź, a mieszkania co ich masz więcej (jak wynika z treści) przepisz na siebie - przy okazji rozwal se małżeństwo i idź płodzić kolejne eurosieroty :-)
Iwonka Mi-sika Pisia / 83.18.138.* / 2009-06-23 13:47
I tam się miętolę z różnymi posłami
Pilsener / 2009-06-23 12:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Należy jak najszybciej zmienić system polityczny z partyjnego na demokratyczny oraz ustrój gospodarczy z socjalistycznego na kapitalistyczny - ale kto ma to zrobić? Partia trzyma się twardo u koryta i ludzie nie mają większego wpływu na to, kto zasiądzie w sejmie - mieliby szansę ludzie spoza partii ale system praktycznie zabrania im kandydowania, więc trzyma się koryta ta PZPR'wska elita, tylko zmieniają nazwy partii.
azzz / 93.105.106.* / 2009-06-24 08:30
To dlaczego po socjalistycznemu dopłacają kapitalistycznym Bankom?
Czy to jest już kapitalizm z ludzką twarzą?
Czy socjalizm z drapieżnym kapitalizmem?
wkutwiony / 194.213.1.* / 2009-06-23 12:52
ok Pilsener przenosimy dyskusje do góry kopiuję odopowiedź z dołu i rozwijam, poniekąt masz rację ale niezupełnie,ludzie mają kretyński zwyczaj stawiania krzyżyka na kandydacie numer jeden na liście,akurat nie wiem czy niesioł był jedynką, ale zakładam się o półlitra typu 0,7 że tą jedynką był,i flaszkę wygrałem bo właśnie weszłem (było blisko więc weszłem a nie wszedłem) na stronę sejmu i co?
niesioł dostał w zielonej górze 69385 głosów, i
jest to najlepszy wynik POsłów platformy
startujących z zielonej,inni mają góra po
kilkanaście tysięcy głosów,więc niesioł był jedynką
i durnie z zielonej niesioła se wybrali i nic tego
kretyńskiego faktu nie zmieni, skoro se durnie myślą że niesioł plujący jadem w platformie jest lepszy od niesioła plującego kiedyś w ZChN-ie to mamy jak mamy i nie zwalajmy wszystkiego na system polityczny, z podanym we wcześniejszej dyskusji czarneckim zakkładam się o drugie półitra jest pewnie tak samo jak z niesiołem, te ż kutwa był jedynką na liscie,nawet nie będę tego sprawdzał, i go kutwa gamonie wybrali, bo mają kretyński zwyczaj,na cholere maja się wysilać i POmyśleć chwilę,kiedy mogą krzyżyk przy jedynce POstawić
Pilsener / 2009-06-23 19:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Akurat on to kiepski przykład, są w sejmie posłowie, którzy np. z poparciem około 1500 głosów w takim mieście jak Kraków nie powinni być nawet radnymi, zasada powinna być prosta: jeden okręg - jeden poseł wtedy ludzie:
"mają kretyński zwyczaj stawiania krzyżyka na
kandydacie numer jeden" nie postępowaliby tak, obecnie głosują na kandydata numer 1 dlatego, że najwygodniej i nie ma to znaczenia - równie dobrze mogliby głosować na 3 lub 4 - co by to zmieniło? Partia X zdobywa głosów Y co daje mandatów Z, a co mają do tego nazwiska na liście? To nie wyborcy rozdają karty.
wkutwiony / 83.10.146.* / 2009-06-23 20:20
pilsener jako rzekłem poniekąt masz rację,też jestem zwlennikiem okęgów jednomandatowych,ale mamy co mamy,i w ramach tego co mamy,można wybierac mniej lub bardziej racjonalnie,zawsze mażna zrobic niespodziankę,jak np bodajże w okregu wrocławskim w roku 2005 nie weszła jedynka a weszła czwórka chyba z pisu,niesioł wchodzący do sejmu z jednomandatowego załamałby mnie jeszcze bardziej,bo to nie byłby kretyński odruch głossowania na jedynke a jasny dowód że debil przyciąga głosy debili,
janiszek72 / 2009-06-23 12:13 / Tysiącznik na forum
Kto na tym straci? Polska. Spec od dzikiej prywatyzacji jest teraz topowym kandydatem smutnej i żałosnej PO do teki komisarza unijnego. Unia Wolności pokazała jak nie należy prywatyzować, a konsekwentną kontynuacją tego nurtu złej i taniej prywatyzacji jest dzisiejsza Platforma Antyobywatelska. Najsłabszy w historii Polski rząd Donalda Tuska po 89 roku przyzwyczaił swoich wyborców do nieróbstwa i cudownych cięć wszystkiego co się rusza. Dziwnym trafem te cięcia tylko w minimalnym stopniu będą dotyczyć nagród dla swoich urzędników, patrz 15% mniej na premie dla nieudaczników ze stolicy. Lampucera z warszawskiego ratusza już dawno powinna zająć zaszczytne miejsce na stanowisku starszej babci klozetowej. Państwo kolesi Tuska ma się bardzo dobrze i tak jak powiedział inteligentny inaczej Naczelny Entomolog RP we wczorajszym wydaniu wiernej jak pies telewizji TVN24 w programie 24godziny: "Rząd robi, co może żeby pacyfikować zwalnianych z pracy strajkujących chuliganów, czytaj bezrobotnych". Po nowelizacji budżetu i po ogłoszeniu konsekwencji z tym związanych kochane platfusy zostaną wywiezione przez tych chuliganów na taczkach. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy