Forum Forum ubezpieczeńInne

Chlebowski: Podatek Religi zniknie

Chlebowski: Podatek Religi zniknie

Money.pl / 2007-12-04 12:50
Komentarze do wiadomości: Chlebowski: Podatek Religi zniknie.
Wyświetlaj:
Tuskolamacz / 89.78.5.* / 2007-12-08 16:21
Oskarżony o popełnienie zbrodni komunistycznych były funkcjonariusz UB Józef Gawerski będzie dostawał emeryturę za okres swojej służby w bezpiece, podczas której katował żołnierzy antykomunistycznego podziemia
Sąd Okręgowy w Katowicach nakazał Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych wyliczenie wysokości świadczenia, które będzie otrzymywał funkcjonariusz UB. Józef Gawerski dąży także do uniknięcia procesu z oskarżenia katowickiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Jego adwokat złożył w katowickim sądzie wniosek o zawieszenie postępowania, argumentując, że ze względu na stan zdrowia Gawerski nie będzie w stanie stawiać się na rozprawy.

Sąd Okręgowy w Katowicach nakazał oddziałowi ZUS w Chorzowie wyliczenie wysokości świadczenia, które ma być wypłacane Józefowi Gawerskiemu (używał także nazwisk Bik i Bukar) za okres pracy w organach UB w latach 1945-1956. Oznacza to zmianę poprzedniej decyzji, w której sąd odmówił Bukarowi prawa do świadczeń. Jednak po odwołaniu się byłego ubeka sąd apelacyjny nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy i wyliczenie wysokości emerytury przy uwzględnieniu minimalnego ówczesnego wynagrodzenia. Korzystna dla byłego funkcjonariusza bezpieki była także ekspertyza biegłego. Po wyliczeniu świadczenia przez ZUS Bukar dostanie wyrównanie od 2001 roku. Sąd potwierdził także prawa do świadczeń dla Gawerskiego za lata 1956-1968, do czasu jego wyjazdu do Szwecji. ZUS przyznał mu do nich prawo już w 2004 roku.
W Sądzie Rejonowym Katowice Wschód znajduje się akt oskarżenia wobec Gawerskiego, który zawiera zarzuty o popełnienie zbrodni komunistycznych właśnie w okresie, za który będzie on pobierał świadczenie. Adwokat byłego ubeka skierował do sądu wniosek o zawieszenie postępowania wobec jego klienta, przedstawiając opinię lekarską, że z uwagi na wiek (85 lat) podróż Bukara na proces stanowi zagrożenie dla jego zdrowia. Sędzia prowadzący sprawę zwrócił się do strony szwedzkiej o przeprowadzenie badań lekarskich.
Wiceprezes Sądu Rejonowego Katowice Wschód Paweł Kornacki przyznaje, że na taką opinię należy poczekać kilka miesięcy.
Pytany, czy możliwe jest umorzenie sprawy ze względu na stan zdrowia Gawerskiego, Kornacki zdecydowanie zaprzecza. W przypadku negatywnej tej opinii sąd co kilka miesięcy będzie wystosowywał kolejne wnioski o sporządzenie ekspertyz lekarskich.
Jednak działania byłego funkcjonariusza UB wskazują na to, że chce on w ogóle zablokować rozpoczęcie procesu w swojej sprawie. Możliwe jest prowadzenie procesu bez uczestnictwa oskarżonego, jednak wymaga to wyrażenia zgody przez niego. Tymczasem Bukar oświadczył przez swojego obrońcę, że chce uczestniczyć w procesie.
Józef Gawerski jest oskarżony o popełnienie zbrodni komunistycznych poprzez przekroczenie uprawnień urzędnika państwa komunistycznego. Będąc zastępcą naczelnika wydziału śledczego Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Katowicach, Gawerski w okresie od 1948 do 1949 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad pięcioma członkami organizacji niepodległościowych Polskie Siły Demokratyczne i Polska Tajna Armia Wyzwoleńczo-Demokratyczna. Chcąc wymusić na uwięzionych określone zeznania, brutalnie ich bił, wybijając jednemu zęby. Drugi więzień o mało nie stracił życia wskutek pobicia. Po wyjściu z więzienia już nie powrócił do zdrowia i niedługo potem zmarł. Inni działacze niepodległościowi byli przez Bukara w sposób wymyślny torturowani, m.in. poprzez bicie w pięty. Oskarżony znany był także z tego, iż swoim zachowaniem wręcz wymuszał od podwładnych brutalne metody przesłuchiwania więźniów.
Nazwisko Bika vel Bukara wymieniane jest także w związku ze śledztwem IPN w sprawie mordu sądowego na Danucie Siedzikównie "Ince". Bik był wówczas naczelnikiem wydziału śledczego WUBP w Gdańsku i sprawował nadzór nad prowadzonymi śledztwami. Jednak brak jest materiałów dowodowych, które by wskazywały na jego winę w tej sprawie, chociaż jest bardzo prawdopodobne, że Bukar zachowywał się w Gdańsku tak jak później w Katowicach.
W sejmie poprzedniej kadencji rozpatrywany był projekt odebrania byłym funkcjonariuszom UB i SB wysokich emerytur, ale jego proces legislacyjny nie został zakończony.
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-12-05 15:32
Panie Zbigniewie! Pan to przemyśłi jeszcze raz. Najlepies bez doradców bo już widać, że ktoś tam doradza mało dbając o interes publiczny.
PiS zrobiło taki sam błąd, miało złych doradców.
Gargamela / 83.30.84.* / 2007-12-05 14:04
To dopiero poczatek rzadów doktrynerów neoliberalizmu, którym w tym superbałaganie III RP udało się zgromadzić piękne fortuny i których naturalną bazą wyborczą są środowieska, które żyja dzieki magicznej i oczywiście nielegalnej umowie o prowizji. Z każdergo kontraktu leci procencik, nieopodatkowana kasa, wić trudno sie dziwić że superdoktryner neo nawet nie poczerwieniał z emocji, gdy o tymmmówił, bo przeciez kasa od Eureko działa kojąco na ewentualne wyrzuty na mózgu, gdyż tylko na nim można oczekiwac sładów konfuzji, ogłaszając tak absurdalna decyzję po tym, gdy firmy ubezpieczające wręcz obniżaja ceny i nawet nie czknęły o podniesieniu cen OC. No cóż PO wyborach PO musi spłacać wyborcze długi swoim sponsorom i stąd troska o dobro firm ubezpieczających , głównie oczywiście o Eureko - przepraszam - jeszcze PZU. Ale firma, która potrafiła wykonać -dzieki naszej klasie pasożytniczej taki przekret jaki wykonała kupując za grosze PZU - potrafi zrobic wszystko, nawet wyprać z mysli mózgi ponoc racjonalnych liberałow. Mała satysfakcja z tego, że koniec tej ekipy będzie taki sam jak Buzkowych i Millerowych
a więc normalność / 79.187.37.* / 2007-12-05 10:11
a dlaczego "mądra" gowo ? Polisy nie zdrożały, a niktóe towarzystwa nawet obniżyły cenę. Zyski towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku fantastycznie rosna każdego roku ! To o co chodzi ? Co jak nie będzie to ceny polis spadna jeszcze o 12 procent ?
W Polsce jest najwięcej wypadków drogowych w Europie, tysiące poszkodowanych w tym bardzo dużo dzieci, które trzeba po takich wypadkach niejednokrotnie przez wiele lat rehabilitować.
Tak ci zależy aby Eureko jeszcze więcej zarabiało ?
Przecież chcecie oddać PZU tej małej firmie holenderskiej za wartość mniejsza niż jednoroczny zysk!
W czyim interesie występujesz chleboszczak ?
Czy pamiętasz, że jeseś posłem na Sejm RP ?
gabinet cieni / 79.187.37.* / 2007-12-05 11:35
"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."

warto przypominać rotę przysięgi parlamentarnej ludziom, którzy tak chętnie gmarają w strategicznch sprawach naszej ojczyzny !
czy dla dobra obywateli i pomyślności Ojczyzny Tusk chce "wyrwać zeby " publicznej telewizji ?
Zdesperat / 87.206.179.* / 2007-12-04 21:51
Ciekawe stwierdzenie "od lipca koszt leczenia ofiar wypadków drogowych pokrywany był ze składek OC". A przepraszam, gdzie są te pieniądze? Od lipca do połowy listopada "mój" Szpital przyjął 60 osób, które były uczestnikami wypadków drogowych ale z tego tytułu nie otrzymał żadnych ekstra pieniędzy od jakiejkolwiek instytucji ani od NFZ ani od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Znowu robią ludziom wodę z mózgu a 90% społeczeństwa nie ma bladego pojęcia jak naprawdę finansowana jest działalność szpitali. Jak im jeszcze Minister Zdrowia powie, że to wina dyrektorów to nic tylko zostawić tą budę i niech się inni martwią gdzie i jak leczyć Polaków.
gabinet cieni / 79.187.37.* / 2007-12-05 10:14
nie martw się jest wreszcie Kopacz, temat naprawi. SZKODA TYLKO, ŻE NIE WIEMY KTO JEST GŁÓWNĄ MAHERKĄ i kim jest trójak co prawo ustawia.

Może Sawicka na Komisji powie to Polakom.
ss00 / 83.24.238.* / 2007-12-04 18:00
przecież suma gwarancyjna za którą płacimy to jakieś 1,5 mln EURO więc niech sobie z tego szpitale ściągają, po co dodatkowo płacić ? Chyba że nie potrafią a tak każdy ma zapłacić w polisie (tak samo jak 1 EURO na CEPiK) bo tak łatwiej ściągnąć..
reventon / 2007-12-04 15:19
Chlebowski: Podatek Belki zniknie
Chlebowski: Podatek Religi zniknie
Chlebowski ty kretynie - więcej rób a mniej pie.........
SS / 83.24.238.* / 2007-12-04 17:56
SUPER !!!!!!!!! 100% SIę ZGADZAM !!!!!!!!!!!
xxl / 89.228.138.* / 2007-12-04 14:32
Najzwyczajniej w świecie - korupcja firm OC. Według danych firmy zbierające składki OC mają bardzo duże zyski przy minimalnych nakładach, ponieważ składki są obowiązkowe. Lobby tych firm już dobrze "zakręciło" się u Chlebowskiego. Liberałowie nie mogą przecież obciążać bogatych. Lepiej niech płacą szaraki, którzy nie mają samochodów, za wypadki które spowodowali kierowcy tych samochodów - dobre. Chlebowski właśnie przekłada na praktykę filozofię PO, którą tak bardzo kocha Sikorski.
acomitam / 83.25.251.* / 2007-12-05 10:18
Ale przecież p. Chlebowski powiedział, że "Świadczenia na rzecz osób, które uległy wypadkom muszą pochodzić od firm, które ubezpieczają sprawcę wypadków". Chyba z tego wynika, że firmy ubezpieczeniowe mają pokryć wydatki związane z leczeniem ofiar wypadków, tylko nie w sposób wykombinowany przez p. Religę (który moim zdaniem był zły). Jeśli uda się wprowadzić mechanizm, w którym ubezpieczyciel będzie płacił za faktycze koszty leczenia, to z jednej strony szpitale dostaną ekstra pieniądze, z drugiej - ubezpieczyciel finansujący leczenie będzie patrzył szpitalom na ręce. Może się jednak zdarzyć, że hospitalizować się będzie każdego, nawet z drobnymi otarciami i będzie to trudne do zweryfikowania, gdyż szpitale chcąc zarobić będą zinteresowane, aby ofiary wypadków trafiały na szpitalne oddziały nawet, gdy tego nie potrzebują.
pantagruel / 2007-12-04 15:12 / OJOS DE BRUJO
ale belkot! Ja od wielu lat mam auto i nikomu krzywdy nie zrobilem. Sam tez nie lezalem w szpitalu. Nigdy.


szaraki, którzy nie mają samochodów


znasz kogos dzisiaj bez auta? (chyba, ze ten Twoj idol :) )
JAW / 87.207.207.* / 2007-12-04 13:25
Tylko kiedy zniknie i co zrobią ci, którzy zapłacili już daninę? Bo sam podatek to oczywista kpina. Mój przyjaciel uległ wypadkowi kilka lat temu i z OC sprawcy opłacono jego leczenie, tyle tylko, że musiał o to wystąpić. Podatek Religi najzwyklej rozpłynąłby się w premiach dla urzędasów kancelarii premiera.
Greeder / 62.89.78.* / 2007-12-04 13:10
Uch ależ p************. A skończy się tym, że OC podniosą wszystkim jak zamiast dawać 12% wpływów do NFZ ubezpieczyciel będzie musiał l po prostu opłacić leczenie biednych rozjechańców.
Pilsener / 2007-12-04 13:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo ten podatek to esencja komunizmu w post-perelowskim wydaniu. Sprawcy niech sobie powodują wypadki, a wszyscy mają płacić za szkody wyrządzone przez nich. Zresztą tak naprawdę to tylko pretekst, a ofiary nie zobaczyłyby ani złotówki z tego podatku! Mało to podatków na różne cele kolejne, socjalistyczne rządy wprowadziły - a wszystko i tak idzie na administrację i utrzymanie klasy pasożytniczej. Chodzi o to, żeby jeszcze bardziej okradać uczciwych obywateli. Uczciwość w polsce to dobro luksusowe i deficytowe, coś, co jest obciążane podatkiem na lewo i prawo. Nawet nie mogę starych, nie sprzedanych ciuchów dać biednym, muszę je palić, bo zaraz mi się fiskus dobierze do d..y.
leih. / 83.17.193.* / 2007-12-04 13:31
bo to jest państwo SOLIDARNE - od kiedy to slysze, nigdy nie daje na biednych, niech sie tym zajmie panstwo solidarne, dopłacam do niego 60 % swoich zarobków,.... pozdr.
szwagierrafał / 79.187.37.* / 2007-12-04 13:46
olej to państwo i wyjedź w końcu, po co się męczysz człowieku !
Teraz widać jakie straty w inteligencji poniosła Polska od II WŚ.

Po co ci Polska ?
pomyje wyborcze zbieraja plony swojej indokrynacji.
hmmm? / 83.24.152.* / 2007-12-04 12:50
A co z podatkiem Belki, panie (ćwierć)inteligecie?
grafzero / 2007-12-04 13:33
>A co z podatkiem Belki, panie (ćwierć)inteligecie?
To jest podatek od zysku, dość normalna sprawa. Znasz jakiś legalny, nieopodatkowany sposób osiągania zysków?
Feliks.D. / 83.238.240.* / 2007-12-28 22:46
to zero w nicku to chyba twoja inteligencja? Jaki to podatek od zysku ,skoro płaci się podatek od odsetek od oszczędności,a to przecież część pieniędzy już wcześniej opodatkowanych(oszczędności)jako np. legalny zarobek.?
Maxxx- / 79.185.88.* / 2007-12-05 00:01
Teroretycznie: kupujesz papiery wartościowe za X PLN, płacisz prowizję Y PLN, czyli lokujesz X-Y=Z PLN. Przy osiągnięciu progu Z+Y wychodzisz na 0, ale od tego "zysku" zapłacisz podatek - "podatek od prowizji"! Podobny "zysk" przynoszą wzrosty papierów w przedziale pomiędzy Z a Z+Y, czyli przy ewidentnej stracie netto - też zapłacisz ten "normalny" podatek od zysku pogłębiający stratę inwestora.
Czysty zysk...
jend / 213.238.90.* / 2007-12-04 13:57
Ale to nie jest zysk, tylko przychód

Najnowsze wpisy