co na początek ?

kobras / 2007-04-23 15:29
Witam wszsytkich forumowiczów.
Od pewnego czasu zastanawiam się jak zacząć oszczędzać swoje pieniądze jednoczecnie je pomnażając.
Byłem na spotkaniu w OpenFinance i Xelion.
Xelion zaproponował mi 5 fudnuszy związanych z Pionerem a Open inweestycje w Skandi.
Skadnia spodobała mi się ze względu na mozliwość wyboru fundusze, czego nie ma Xelion.
Mam do waś prośbę o porade.
Jak zainwestować swoje środki?
Na obecną chwile mam 7 tyś wolnych srodków i comiesięcznie opcja dokładania po 1500 zeta.
Interesuje mnie oszczedzanie i inweestowanie jednoczesnie.
Czy wybrać fundusze funduszy, czy samemu zainwestować ?
Za każdą rade będe bardzo wdzięczny
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
kobras / 2007-04-27 12:27
Możecie mi doradzić czy warto wchodzić w noble ?
jertom / 2007-04-27 20:07 / portfel / Bywalec forum
noble bank sprzedaje programy aegon
nawet główny ekonomista banku alfred adamiec jest jednoczesnie doradca inwestycyjnym aegon
to po co pośrednik idz do aegon
=prez= / 89.228.251.* / 2007-04-26 22:07
polecam ostani numer miesiecznika FORBES (strona 168). Bardzo ciekawy artykuł ...
jertom / 2007-04-27 16:33 / portfel / Bywalec forum
pod jakim kątem jest to ciekawy artykuł
autor nie pokusił sie o rzetelne zebranie informacji o rzetelne przedstawienie tematu zrobił to powierzchownie i na dodatek podaje nieprawdziwe dane liczby i informacje
szkodzi tym nie tylko znacznej części dobrych doradców finansowych ale przede wszystkim zwykłym ludzią zwykłym inwestorom którzy przekonani o prawdziwości tresci artykułu bedą teraz słuchać pseudo doradców a potem będą płakać po stracie kasy
artykuł napisany jest w stylu krytyka filmowego który zapomniał obejrzeć fim
totalne dno szkoda że Forbes pozwala sobie na taką amatorszczyznę dziennikarską
=prez= / 89.228.251.* / 2007-04-27 18:03
masz rację, zgadzam sie w Tobą lecz niektórzy ludzie traktują takich doradców finansowych jak lekarza tzn. oczekują że doradca im da cudowny środek i dostaną coś na zasadzie "recepty" (lecz jest mały problem bo nie każdy umie czytać taką "receptę"). Zauważ że wielu ludziom nie chce się trochę poczytać, pomyśleć, zrobić jakąś analize tylko oczekują aby podać im wszystko na tacy. Są uczciwi doradcy ale są również tacy doradcy którzy naciągają, widzą leszcza i próbują go wplątać w jakieś np: dodatkowe ubezpieczenie. W którymś wątku na forum czytałem że doradca jeszcze nic nie doradził a juz spisał dane klienta i po jakimś czasie zjawił sie u niego z propozycją zupełnie czegoś innego niż razmawiano. Sory ale może to jest wyjątek lecz zdarza się i w ostatnim czasie dośc często. Czasami jak czytam forum to mam wrażenie że niektórzy ludzie nie rozumieją co się do nich mówi-dostają od doradcy dużo informacji, zapamiętują jakąś część a potem udają sie na forum i znowu chcą aby im te szczątkowe informacje zweryfikować. A jeśli chodzi o Forbsa - czasami mijaja sie z prawdą....przecież chodzi o czytelników ... pozdrawiam
jertom / 2007-04-27 20:11 / portfel / Bywalec forum
sam jestem doradcą ale filozofia naciągnąć leszcza mnie nie bawi bo zarabiam tylko raz a jak wypracuję zadawalające zyski z jednej inwestycji to zarobię kilka razy gdyż zadowolony klient poleci mnie znajomym
ale tak jak już pisałem wszędzie są ludzie i ludziska
=prez= / 89.228.251.* / 2007-04-27 21:05
Skoro jestes doradcą to bardzo jestem ciekaw Twojego zdania na artykułu który przyczytałem na stronie: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24&w=56975849
jertom / 2007-04-28 10:18 / portfel / Bywalec forum
popatrzyłem na artykuł ale to stara sprawa
autor przyjął sie do pracy w aegon skończył wstepne szkolenie i napisał "genialny "w treści artykuł gdyby chciał poznać dogłebnie temat to ukończył by jeszcze szkolenie tematyczne gdzie dopiero tam poznaję się programy oferowane przez aegon
z boku to wygląda tak że facet ukończył podstawówkę a rozprawia o zadaniach poziomu akademickiego przy jednoczesnym pouczaniu profesorów żeby siedzieli cicho bo on ma raję artykuł ukazał sie w dodadku biznes w rzeczypospolitej
ja mam w swojej ofercie produkty aegona przeszłem caly uciążliwy i dość ostry proces szkoleniwy i porównując ofertę aegona z innymi podobnymi na rynku tj skandia allianz itp
to nie ma konkurencji przy zaakceptowaniu pewnych warunków co do porównania z bezpośrednim inwestowaniem w tfi to gdy założymy że wpłacamy pieniądze i ich nie ruszamy przez x czasu to aegon jest droższy ale wystarczy jedna konwersja jedno przewietrzenie rachunku i koszty już są fifti-fifti a każdy następny ruch konwersyjny powoduje że aegon jest tańszy przy jednocześnie dużych możliwościach wyboru funduszy i swobodnego poruszania się w nich z dodadkowymi kozysciami jakie daje polisa
wracając do tematu artykułu wyrażnie widać że jest tendecyjny pisany na zamówienie odsłaniający jedną stronę i to na dodatek nie do konca wszystko i nie wszystko tam jest zgodne z prawdą typowy paszkwil pisany przez amatora zarówno inwestycyjnego jak i dziennikarskiego
z tego co wiem pare dni pózniej była odpowiedż prezesa aegon i z tego co słyszałem w aegon sprawa ma mieć finał w sądzie za podawanie nieprawdziwych informacji czy tak było czy nie nie wiem przestałem sie tą sprawą interesować
jertom / 2007-04-28 09:48 / portfel / Bywalec forum
nie czytałem odrobię pracę domową na majówce i dam znać
=prez= / 89.228.251.* / 2007-04-27 20:53
domyslałem sie że jestes doradcą ale uwierz mi znam wielu ludzi którzy spotykają sie z doradcami i ich po prostu nie rozumieją. Dla nich FIO czu FIZ to nie ma znaczenia - wazne że jest to fundusz inwestycyjny, który ma pomnażać ich pieniądze. Jak sie laicy nacztają że np na spółce ULMA można było zarobić prze ostatni tydzień ponad 80% to zaczyna pracować ich wyobrażnia i idąc do takiego doradcy jak np Ty oczekują że im wskażesz taki cudowny środek na zarobienie wielkich pieniedzy. Pozdrawiam
jertom / 2007-04-28 09:48 / portfel / Bywalec forum
jestem doradcą a nie cudotwórcą wiesz że rynek finansowy jest nieobliczalny i gdybym wiedział że jutro spólka x zarobi i za każdyn razem byłaby to prawda to giełdy by zbankrutowały a ja bym nie pracował tylko konsumował życie gdzieś na bahama
rola doradcy to wskazanie sposobów i możliwości zainwestowania jakiegoś kapitału
w taki sposób by przede wszystkim nie stracić to jest podstawa a potem wykonując odpowiednie ruchy zarabiać informując jednocześnie jakie ryzyko niesie za sobą każdy ruch i w zależności od akceptacji ryzyka ustalamy strategię dlugo czy też krótkoterninową
ktoś kto sie napala na 80% tygodniowo to jest pożądny gość czytaj dostarczyciel kasy
rozsadny inwestor zadba najpierw by nie stracić potem by osiągnąć jakiś zysk większy od inflacji w trzecim etapie dopiero zajmujemy sie zwiększaniem kapitału ale to wymaga czasu i cierpliwości wiedzy i wiary w sukces oraz braz pazerności bo ona gubi wszystkich
w betty powiedział że giełda jest miejscem przepływu kapitału od inwestorów aktywnych do inwestorów cierpliwych
honi / 88.199.131.* / 2007-04-26 12:52
moja propozycją jest inwestowanie w fundusze inwestytycyjne za posrednictwem towarzystwa ubezpieczeniowego. nie martwisz się o spadki. agent ci tego pilnuje. proponuje Ci bezpłatne konwersje tzn. przenoszenie funduszy na gwarantowane. a do tego możesz jeszcze wybrać opcje z ubezpieczeniem za naprawdę niewielkie pieniądze.
kobras / 2007-04-26 13:21
mozesz mi napisać coś wiecej o tej formie inwestowania/oszczedzania?
kobras / 2007-04-25 13:52
mam przed sobą info o opłatach w skandi:
12,5 zł - opłata administracyjne (miesięcznie)
za zarządzanie od 2,3% -2,6 % (konto podstawowe) + 1,3 % (konto dodatkowe) (wszytko w skali roku)
opłata wstępna: konto podstawowe - od 0-3% na koniec roku od wpłaconych składek, konto dodatkowe 2%
Teraz pytanie: czy to dużo ?
czy można zainwestować środki gdzieś, gdzie prowizje/opłaty są niższe ?
jertom / 2007-04-26 08:10 / portfel / Bywalec forum
jeżeli chcesz korzystać z inwestycji na zasadzie i przy pomocy skandi to osobiście uważam że aegon jest tańszy i ma lepsze możliwości inwestycyjne
możesz też to robić samodzielnie wsztstko zależy od tego na ile jesteś gotowy samodzielnie inwestować lub na ile jestsś zaakceptować ryzyko inwestycyjne -możesz wrzucić w fundusz akcji i nie wyjmować
ebook24 / 81.190.157.* / 2007-04-24 21:23
Zainwestuj krótkoterminowo w nieruchomość stopa zwrotu jest wysoka, opodatkowanie jak w biznesie. Zagadnienie jest obszerne i nie sposób je tu omówić dlatego odsyłam do pierwszego ebooka o inwestowaniu w nieruchomości http://ebook24.googlepages.com
Rooland / 2007-04-23 20:09
moim zdaniem nie ma sensu korzystania z Open Czy Xelion itepe ... zrob sobie rchunek w mbanku badz w multibanku i tam masz wszystko za free wkladasz kaske na fundusz to nie zabieraja ci 4 procent oplaty manipulacyjnej ... poczytasz sobie troszke i bedziesz wiedzial w co wlozyc pozdro
TiBO / 2007-04-24 00:00
Rooland, a z czego żyje TFI? Oni nie dają nic za darmo. Przy każdej inwestycji bezpośrednio w fundusze płaci się opłatę manipulacyjną (wstępną). Inwestując w skandię też się płaci, ale tylko raz, a nie osobno do każdego funduszu. Poza tym przy długoterminowym oszczędzaniu lepiej mieć w swoim protfelu kilka funduszt, bo nigdy nie wiadomo jak będą prosperować za kilka lat. Skendię znam i uważam to za dobry produkt, z tym, że trzeba systematycznie odkładać, a nie każdego na to stać.
gość / 193.219.28.* / 2007-04-24 15:45
TFI żyje z opłaty za zarządzanie. Opłata manipulacyjna jest pobierana przez pośrednika a nie TFI. W zależności od pośrednika (np. Mbank) opłata manipulacyjna nie musi być pobierana
Rooland / 2007-04-24 13:31
mbank jest zwolniony z opłat manipulacyjnych ... mozesz wplacac na fundusz i wyplacac 100 razy i ani razu ci nie potraca oplaty manipulacyjnej (tylko przy zarobionej sumie oplate belki 19%)... wplacasz na np AIG akcji 10000 i od razu fundusz operuje twoimi 10000 ... NIE MA OPLAT MANIPULACYJNYCH !!!! sam tam jestem i wiem juz nie raz zmienialem fundusz i nic nie trace na wejsciu.... zrobilem sobie wlasny portfel i place tylko podatek belki tak jak wszyscy .... i moge sam sobie operowac funduszami kiedy tylko chce i nie musze nikomu sie spowiadac co robie i dlaczego... TIBO jak chcesz to wejdz na mbank i poczytaj ... wszystko napisane .... pozdrawiam
TiBO / 2007-04-25 00:09
Rooland, w takim razie to jest super opcja. Nie dość, że korzystasz z rachunku online i zmieniasz, kupujesz i sprzedajesz jednostki funduszy kiedy chcesz i jak często chcesz to jeszcze nic za to nie płacisz. A mówią, że nie ma nic za darmo.

Może mbank nie pobiera prowizji, ani żadnych innych opłat za inwestowanie w fundusze - tak jest przecież napisane na ich stronie www, ale o TFI tam nie wspominają i o opłatach jakie pobierają TFI też nie.

Skoro wszystko jest za darmo to z czego "żyje" Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych?
jertom / 2007-04-24 19:52 / portfel / Bywalec forum
musisz jednak poczytać dokładnie a właściwie to popytać dokładnie w banku bo do końca nie masz racji a na stronie jak poczytasz uważnie to też znajdziesz odpowieć na pytanie czy wszystko jest tak za darmo ja wiem że nie ale ciebie nie przekonam dopóki sam nie znajdziesz odpowiedzi
wiele opłat pobieranych jest na zasadzie pomniejszania ilości jednostek uczestnictwa czy tez różnicy w cenie netto i w cenie brutto zakupu uzależnione to jest też od typu jednostki A,B,C i przeważnie jest to niewidoczne podobnie jak z opłata za zarządzanie
a tak na zdrowy rozum widziałeś kiedyś instytucje finansową która by działała charytatywnie w stosunku do wszystkich swoich klientów
Rooland / 2007-04-25 00:30
hmm szczrze mowiac nie zaglebiałem sie aż tak głeboko w lekture mbanku ... nie twierdze ze nie macie racji... lecz dziwne jest to ze jak np wpłacam 5000 na jakis fund to mam 5 tysiecy a nie jak powinno być 5 tysiecy minus opłata manipulacyjna ... hmm nie wiem juz sam :) dzisiaj juz nie poczytam bo zmeczony i lece spac a jutro pewnie tez mi sie nie uda bo co najlepsze od 7 do 17 nie mam pradu ... super ! ach ten XXI w. :D dobranoc ! :]
kobras / 2007-04-24 16:03
jak w mbanku pobierany jest podatek belki?
w skandi np pobierany jest po zakonczeniu inwestycji ( z tego co wyczytałem/zrozumiałem)
kobras / 2007-04-24 07:31
nie wiem jak jest w mbanku ale np skandia oferuje 2 darmowe zmiany misięcznnie w posiadanych funduszach, są one również pozbawione podatku Belki.
Ja własnie jestem zainteresowany systematycznym oszczedzaniem+dodatkowo inwestowaniem. Przychodzi mi również jednak do łowy pomysł np inwestowania na giełdzie.
honi / 88.199.131.* / 2007-04-26 12:56
giełda. Ok. jak się znasz na tym i uważnie śledzisz wyniki. Życzę powodzenia. Oczywiście można zarobic sporo ale również sporo stracić. Trzeba mieć farta. Ale tacy ludzie też są. A może założysz sobie polisę inwestycyją bez kosztów za ubezpieczenie? Inwestujesz w fundusze inwestytycyje wybrane przez siebie albo agent Ci podpowie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy