Forum Forum finansoweInne

Czas zainwestować w mieszkanie pod wynajem?

Czas zainwestować w mieszkanie pod wynajem?

Money.pl / 2008-10-18 09:45
Komentarze do wiadomości: Czas zainwestować w mieszkanie pod wynajem?.
Wyświetlaj:
ky10101 / 37.47.39.* / 2017-12-08 15:35
hej, gdyby ktoś potrzebował biura w Warszawie, na Żoliborzu to polecam usługi www.gwiazda.info :-)
kazi1 / 83.3.64.* / 2008-12-01 15:27
Najlepiej w ziemię. Tu znalazłam oferty po niecałe 115/m2. Okolica Warszawy, więc to raczej dobra cena
http://www.qnieruchomosci.pl/
Emyllkaa / 2008-11-06 11:11
Każda forma inwestycji jest również w pewnym sensie formą oszczędności i na tym powinieneś się skupić. Warto zwrócić uwagę iż zakup mieszkania to inwestycja długoterminowa pod wynajem. Jednak można wykorzystać ją również do własnych celów w przyszłości licząc na wzrost cen mieszkań, jak i sprzedać kiedyś drożej
budzik / 62.77.162.* / 2008-10-21 17:30
Czytajac(troche pobierznie) Wasze komentarze niewielu z was (bez obrazy) sie dorobilo lub dorabia wielkiej fortuny. Za to ludzie ktorzy ja maja zarabiali dzieki takim kryzysom ogramne pieniadze rownierz na nieruchomosciach i gieldzie. Zapewniam was ze autor ma racje, ale nie do konca. Nalezy poczekac ok 6 mc jednoczesnie siedziec w temacie i dopiero jak ceny mieszkan spadna do 30% i wiecej, kupowac. A wszystko na to wskazuje bo ludzie traca prace nie maja gotowki itp. Wiec podsumowujac : Na kryzysie mozna dorobic sie fortuny. Do zobaczenia za 2-3 lata w klubie milionerow- juz nie moge sie doczekac :) powodzenia
olowas / 2008-10-22 14:58
Podobno jak się zwłoki na świeżo wykopie, a nikogo przed tobą tam nie było, można znaleźć zegarek i wyrwać złote zęby. Trochę racji w tym może i jest, co piszesz, jeno twoja żałosna ortografia i interpunkcja przeszkadza to czytać. Zatem do szkoły! (jeszcze przed klubem milionerów). Mamusia wie, że wypisujesz "mądrości" i chcesz zarabiać na jej dramacie?
olowas / 2008-10-22 14:55
tzw. zuch, tylko przez złośliwych nazywany hieną.
Zanim znajdziesz się w jakimkolwiek klubie, popraw ortografię i interpunkcję. Innymi słowy - do szkoły! mamusia wie, że piszesz w sieci?
bimbol / 83.3.2.* / 2008-10-20 10:36
Czyżby? Właśnie teraz bardzo sie nie opłaca wynajmować mieszkania pod wynajem. Przykład: za 300000 ( raczej z urządzeniem ciężko się zmieścić) można w Wawie kupić mieszkanie o pow. ok. 40 m, raczej nie na mokotowie tylko na Bialołęce. Za ile można wynająć 1500-1600 minus czynsz to ok. 1300 (założenie bez odprowadzanego podatku!). Przy wcale teraz nie największym oprocentowaniu lokaty 8% mamy 300000 x 8% : 12=2000minus belka 19%=1620 na czysto bez ryzyka i kombinowania
arch / 2008-10-20 16:34 / Tysiącznik na forum
A poroku wwartośc mieszkania spada -20 %
to zostaje 240.000zł
To jest interes ?
staruch / 2008-10-19 08:18
Coś mi się wydaje, że czcigodna redakcje działa pod dyktando wielkich deweloperów.Popyt na świeżo budowane mieszkania leci na twarz więc trzeba znaleźć jakiś wentyl, bo napompowani dewelopy duszą sie niesprzedanymi mieszkaniami a cen nie opuszczą!Metr kwadratowy nowego mieszkania nie jest więkrzy niż 3000NPL.A dewelopy po obniżkach(!) oferują 4,5 -6 tysięcy za metr.No i trzeba cos nabujać,żeby motłoch zaczął kupować.Ale ludzie niestety ,proszę państwa, mądrzeją!
yakub / 87.205.162.* / 2008-10-19 00:12
Moja opinia dotyczy miasta gdzie studenci stanowią jedną trzecią mieszkańców. Co do cen nieruchomości, to w ostatnich kilku latach można było zaobserwować znaczący wzrost cen. Jeżeli chodzi o wynajem, to ceny zaczęły rosnąć z pewnym opóźnieniem. Cena wynajmu nie była ściśle powiązana z ceną kupna. Ceny wynajmu zaczęły znacząco rosnąć w ostatnich dwóch-trzech latach, gdy cena mieszkania była już wystarczająco wysoka i nie wszystkich było stać już na kupno, większość nowych mieszkańców musiało się zadowolić wynajmem. Sprawę potęgował fakt, iż mieszkania z rynku pierwotnego często nie były wynajmowane.
Teraz kiedy mieszkania są drogie, kredyty są udzielane na co najwyżej 80% ceny nieruchomości, zdolność kredytowa musi być większa, a i marża wzrosła, to nie będą ludzie kupować mieszkań. Jeszcze jak słyszymy, z nieruchomościami może być jak z ropą, to inwestować nikt o zdrowych zmysłach nie będzie.
Moim zdaniem, obserwując zachowania na rynku w moim mieście, ceny się krótkookresowo ustabilizowały. Zresztą doszliśmy do sytuacji, gdzie bardziej opłaca mi się kupić działkę na przedmieściach lub nawet parę wiosek dalej i samochód, wybudować się...
Podsumowując, inwestuj tak jak Ci tu napiszą, a wyjdziesz jak Zabłocki na mydle.
Marek G. / 83.6.87.* / 2008-10-18 23:51
"Zdaniem analityków, większy popyt na rynku wynajmu mieszkań spowoduje wzrost cen nawet o 20 procent."

Analitycy też przewidywali wzorot cen mieszkań o 30% w 2008. Widać, że to znowu manipulacja, aby namówić ludzi, żeby kupowali mieszkania. hehe
Mlody_Gniewny i wkurzony / 83.27.19.* / 2008-11-05 15:59
Zdaniem analitykow, spadek na gieldzie mial trwac 3-4 miesiace, a jak sie okazala, trwa juz rok, a ja naleze do osob majacych szczescie i po roku na wyjezdzie pieniazki, ktore odlozylem ulokowalem w akcjach... przez rok stracilem 57% (nie znalem sie wtedy wogole i robilem to, co mi doradzili tzw. "doradcy finansowi" :) A co za tym idzie, ich slowo bylo G.... warte, a nikt mi nie powiedzial, ze na taka inwestycje trzeba conajmniej 5 lat cierpliwosci, bo widzialem wykresy z ostatniego roku, wiec tak samo jest warte slowo analitykow, bo rynek rzadzi sie swoimi prawami i nie da sie przewidziec, co bedzie jutro czy za kwartal. Nikogo juz nie bede sluchal, bo to i tak nie ma sensu...
Gomez / 193.151.97.* / 2008-10-18 22:56
Eksperci...pewnie tacy, jak ci od giełdy. To ich analizy czy pobożne życzenia? Mam nadzieję, ze nikt tych bzdur nie bierze poważnie...
123234675 / 83.15.2.* / 2008-10-18 22:23
co z tego ze bede mogl czerpac wiekszy czynsz o 20% skoro to mieszkanie bedzie taniało, wskutek braku chętnych na kupno (mniejsza zdolnosc kredytowa)
Doc-tor / 212.76.37.* / 2008-10-18 21:02
Polecam artykuł: www.bankier.pl/wiadomosc/Kryzys-sprawi-ze-spadna-ceny-wynajmu-1847761.html
poooh81 / 62.172.139.* / 2008-10-20 16:56
Bankier juz usunal te strone ;).
Ale google nie :)

http://64.233.183.104/search?q=cache:WahR4khw--AJ:www.bankier.pl/wiadomosc/Kryzys-sprawi-ze-spadna-ceny-wynajmu-1847761.html+bankier+pl+Kryzys+sprawi+ze+spadna+ceny+wynajmu&hl=en&ct=clnk&cd=1&gl=uk
acc / 91.146.242.* / 2008-10-18 18:47
Ciekaw jestem, czy Ci "eksperci" wzięli pod uwagę fakt, że aktualnie studentów ubywa. Bo to zazwyczaj tak w przyrodzie jest, że po wyżu przychodzi niż...
paulina1111 / 83.28.231.* / 2008-10-18 16:40
Czesc

Jestem stala bywalczynia tego serwisu Ostatnio w sieci natrafilam na
dziwna rzecz w wyszukiwarce google
wpisalam slowo mp3 i wyskoczylo ponad miliard stron probowalam przejsc do
podstrony 100 i sie bardzo zdziwilam bo wyszukiwanie w
google konczy sie na 99 podstronie dalej jest powietrze po prostu nie ma
nicw sumie na slowo mp3 google pokazuje okolo 1000 stron zamiast miliardow
jakpisze u gory ciekawostka jest taka ze na kazde zapytanie google pokazuje 99
pod stron i dalej nie ma nic moze poruszyli byscie ten temat w swoim serwisie
moze
ktos ma na to jakies logiczne wytlumaczenie ?

Pozdrawiam was serdecznie

Paulina
man13 / 2008-10-18 16:30 / Tysiącznik na forum
Można nieźle stracić!!!
radziwonski / 2008-10-18 14:55
Nie rozumiem po co te pretensje do autora artykułu, to jest jego opinia i można się z nią zgodzić albo nie, po to karzdy ma mózg ( co do tego mam wątpliwości ) żeby z niego korzystać !
Moja sytuacja jest taka ze kupiłem i spłaciłem mieszkanie w 2005 i teraz je wynajmuje, a ta osoba spłaca moje nowe mieszkanie. Ofertę wynajmu zamieściłem w internecie i telefony się urywały, mam ładne mieszkanie w Białymstoku, zrobiłem dobrą stronę ze zdjęciami i teraz sobie chwalę 1200 zł co miesiąc.
bea_bea / 83.243.104.* / 2008-10-19 16:34
Dziennikarz nie jest tu po to, żeby przedstawiać swoje opinie, a informacje. IV RP zadaje się, że upadła, a wraz z nią odeszli dziennikarze ze swoimi opiniami... albo opiniami jedynie słusznej władzy. Jeżeli chodzi o moją sytuację, to aktualnie jestem w trakcie załatwiania kredytu w Eurobanku na zakup ziemi pod budowę domu w okolicach Warszawy. Wybuduję dom za pieniądze Eurobanku, potem mieszkanie sprzedam i dziękuję. Zostanie mały kredyt do spłaty. Rozłożę sobie na 30 lat i będę płacił po parę groszy miesięcznie, a co najważniejsze, nie będę się musiał ciągle martwić o cenę mieszkania.
karolajjna / 212.76.37.* / 2008-10-20 12:11
Jak to nie bedziesz musiał sie martwic o cene mieszkania ? rozumiem ze jak budujesz dom to sprzedajesz tez mieszkanie ?
bea_bea / 83.243.104.* / 2008-10-22 11:26
Dokładnie. Z tego co się orientuję, to jest to jedyna taka propozycja na rynku. Prace budowlane się kończą. Wrzucam graty i się wprowadzam, a mieszkanie pod młotek. Jednak poniżej pewnej wartości nie sprzedam. Jednak prędzej, czy później klient się znajdzie. Jestem o to spokojny. W Polsce wciąż brakuje mieszkań. Eksperci swoje, a życie swoje. Zresztą gdy kupowałem mieszkanie w 2004 roku, to żaden Ekspert nie przewidywał trzykrotnego wzrostu wartości... Mam gdzieś wszystkich ekspertów. Sam sobie jestem ekspertem.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: