Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Czy ktoś pracuje w Home Broker?

Czy ktoś pracuje w Home Broker?

Mariusz Cz / 85.222.78.* / 2007-12-14 16:50
Staram się tam o pracę doradcy ds. nieruchomości, a nie znam nikogo kto tam pracuje. Czy możecie mi powiedzieć jak się tam pracuje, ile wynosi wynagrodzenie itp.?
Z gory dziękuję za udzielenie mi wszelkich rad
Wyświetlaj:
Doradca ds nieruchomosci / 46.113.50.* / 2010-11-08 10:10
Pracuje w HB od roku. Praca na pewno nie jest łatwa, ale w branży nieruchomości nie istnieje firma, która proponowałaby lepsze warunki - zarówno jeśli chodzi o merytoryke, szkolenia (firma funduje studia podyplomowe!), atmosferę i finanse!

Może to nie jest ciepły etacik od 8 do 16, ale gdy ktoś naprawdę chce pracować i dobrze zarabiać to polecam!!
mateuszszsz / 83.8.106.* / 2010-12-13 18:10
Njgorsze jest to że HB jest nachalny w stosunku do klientow.Byłem jednym z nich.Podpisałem umowe przez 1,5 miesiaca nikt sie nie odezwal z oferta a jak powiedzialem ze juz znalezlem i nie chce dalej korzystac z ich uslug to nachalnie tego samego dnia zadzwonili z 3 ofertami:) Po drugie wlasciciele mieszkania kotre kupilem tez negatywnie sie o nich wypowiadali, dziwny zbieg okolicznosci??Byli strasznie nachalni i nie rozumieli slowa"nie, dziekujemy"uważajcie na nich aaa sugestia mojej zony babki strasznie sie przymilaja do facetow:) potwierdzam ;] tylko zeby zona tego nie czytala bo miala racje:)
slick / 217.74.68.* / 2011-02-04 14:25
Pracownicy/pracownice HB to sa zwykłe prostytutki w białych kołnierzykach. Zrobią wszystko żeby zarobić na ten swój chleb. Łacznie ze srzedaża nie tylko usług pośrednictwa nieruchomości. Wiem bo też byłem ich klinentem....
idaaaa / 178.235.254.* / 2011-08-01 13:40
że zapytam korzystałeś?
czy juz nie masz czym upojkarzać siebie i innych?
kamatu / 212.75.100.* / 2011-02-20 21:11
to ty jesteś prostytutką własnego braku wartości frajerze. Daj ludziom pracować. Praca jak praca. Jak się wkręcisz jest ok. A jak masz problem podaj adres ja go naprostuję frendzlu...
bnk / 79.191.184.* / 2011-06-04 11:31
widać kultura osobista super na 5 tak właśnie jest z pracownikami hb
Anonim225 / 195.205.22.* / 2011-03-08 07:53
Wczoraj 7 marca zadzwonił do mnie jakiś małolat - sądząc po głosie - i powiedział, że dzwoni w sprawie umówienia się na spotkanie odnośnie pracy. Ok dobrze szukałam pracy. Pan zaproponował mi termin na 8 marca na godzinę 11 - niestety nie pasował mi on. Pan na to mi odpowiedział, że tylko taki termin ma i się rozłączył nawet ni podziękował. To na tyle o traktowaniu ludzi przez HB.
/anusiak / 87.105.186.* / 2010-11-04 12:05
zarabiasz tyle ile sobie wypracujesz to działalność jak jesteś dobrym sprzedawcą to dasz radę jak nie to będziesz jak ci rozgoryczeni wypisywał za chwile bzdurne posty TO NIE JEST PRACA DLA KAŻDEGO!!!!!!!
brokerowiec / 195.95.144.* / 2010-11-03 16:22
praca jak praca
atmosfera - spoko
towarzystwo - spoko
charakter pracy - spoko
zarobki - bardzo spoko
tyle o pracy w HB
niceny / 195.95.144.* / 2010-11-03 16:08
po przeczytaniu kilku negatywnych opinii zamieszczonych poniżej; wnoszę, że osoby sugerujące niski poziom pracy w HB nie są przygotowane , a raczej zdolne do działania w korporacji. nie będę się tutaj rozpisywał o wysokości faktur, które miesiąc w miesiąc wystawiam. Firma się rozwija, kto nie lubi ciśnienia; przepraszam to nie jest miejsce dla niego, kto nie lubi pracować; również. pozdrawiam :)
Krkaaabbb / 77.113.236.* / 2011-01-11 18:06
Chciałabym dowiedzieć się obiektywnych informacji na temat tej firmy. Mam możliwość rozpoczęcia współpracy i się waham troszkę. Czy naprawdę klienci są polecani z CRM czy trzeba ich szukać na własny rachunek? Ile naprawdę się zarabia w tej firmie? Jaka jest fluktuacja pracowników? Jak wyglądają szkolenia te miesięczne w Wawie?
Aga165 / 195.13.38.* / 2011-01-13 11:11
no właśnie. Jak wygląda pozyskiwanie klientów?
Ostro / 194.128.176.* / 2012-11-09 10:59
Telefon w łapkę i jedziesz z tematem, wisisz na telefonie i pozyskujesz. Oczywiście w systemie masz porezerwowane kontakty, także zdobycie dobrego pozysku graniczy z cudem. Praca doradcy niewdzięczna i wiążąca się z brakiem szacunku ze strony klienta. Praca doradcy jest dobra jako miejsce przejściowe.
lotus84 / 217.153.195.* / 2010-09-27 04:00
A czy ktoś może powiedzieć cos na temat pracy w HB w Krakowie?
emmusia1 / 89.72.102.* / 2010-08-23 23:04
Dzisiejszze spotkanie rekrutacyjne w Home Broker w Szczecinie utwierdziło mnie w przekonaniu, że te wszystkie poniższe wypowiedzi o firmie do których podchodzilam sceptycznie okazały sie prawdą.
Powolnym krokiem spęłzła na dół...Pani przywitala mnie kaprysem na buzi jakbym jej w czymś ważnym przeszkodziła. Być może poczuła sie lekko urażona tym, że ktoś może wyglądac lepiej od niej. Brak usmiechu na buzi jedynie kaprys i poczucie wyższości nad całym światem. Po chwili wyczułam również brak przygotowania do rozmowy, ponieważ nerwowo przerzucała kartki mojego CV, próbując na prędce zaznajomic sie z jego treścią, nie wspomne o tym, iż nawet nie zajrzała do listu motywacyjnego (ponieważ jak stwerdziła jakoś do niej nie dotarł). Chwilami miałam wrażenie jakb moje dokumenty aplikacyjne pomyliła z kimś innym. Za wszelką cenę próbowała udowodnić, że jestem przysłowiową "blondynką" zniechecając mnie nawet do patrzenia w jej kierunku. Na szczęście znam swoją wartość i rozmowa rychło sie skonczyla, nie mniej jednak niesmak do firmy pozostał.
Nie sądze, abym szybko tam wrócila w charakterze przyszlego pracownika, z pewnością nie klienta!
Nowo otwartemu oddzialowi życzę nie tylko nowoczesnie urządzonego biura, ale również o pieknym wnętrzu ludzi.
iwona2568 / 109.197.101.* / 2010-09-27 17:12
A ja mam całkiem fajną ofertę:http://www.ekademia.pl/kurs/agent_broker_nieruchomosci#t33114
negocjator / 2010-08-24 16:18
heh, może się minęliśmy ;-)
o jakiej porze tam byłaś?
idz / 77.79.221.* / 2010-08-05 15:04
ja tam pracowałam i powiem szczerze że to dramat firma. chcą na każdym kroku zrobić w konia współpracownika. zero zasad.
dla mnie ta firma to dno.
zarząd katastrofa. dobrze ze od nich odeszłam do konkurencji :)
pozdrawiam HOMEBROKEROWE DNO
/anusiak / 87.105.186.* / 2010-11-04 11:48
a może nie jesteś wystarczająco dobrym sprzedawcą żeby sobie poradzić w takiej firmie proponuje poszukanie etatu
idz / 217.74.68.* / 2011-02-04 15:08
Alez Pani tu ostro walczy na tym forum? O dobre imie HB.
lolek368 / 84.10.212.* / 2012-10-25 13:25
Przecież to zwykła wazeliniara prezesa.
paral / 2010-11-28 13:46
Juz probowalam jako niezalogwany czlowiek cos tu powiedziec. Ale HB to rodzaj SCIENTOLOGY na rynku nieruchomosci. Bezwzglednie wyciagnac pienidze z kieszeni klienta, nie troszczac sie zupelnie o jakiekolwiek equiwalenty. osoy starsze, ktore nigdy nie mialy kontaktu z rynkiem nieruchomosci sa poprostu najlepszymi OFIARAMI TYCH REKINOW:
kielbik / 62.121.77.* / 2010-06-24 21:03
http://homebroker.waw.pl/ Home broker w Warszawie, doradztwo i obsługa klienta na podstawie naszej historii
byly pracownik hb / 178.56.42.* / 2010-05-26 23:04
Zdecydowanie nie polecam. Owszem wiele można się w tej firmie nauczyć- przede wszystkim tego jak nie powinno się postępować z pracownikami...
Powinni mieć hasło naczelne- amway w nieruchomościach. Prezes i jego towarzystwo wzajemnej adoracji- "jesteśmy najwięksi, najlepsi, skazani na sukces. pracując z nami możesz zarabiąc krocie..."terefere, najwięksi owszem- z tym, że nie zatrudniają ani jednej osoby- mają zasadę, że pracują z nimi "przedsiębiorcy" stąd każdy musi mieć swoją działalność, ale w praktyce wygląda to tak, że charujesz jak wół, nie masz czasu na nic, bo target, bo zamknięcia, bo trzeba więcej bo prognozy, bo plan, bo pozyski, bo viewingi, ciągle mało, chorować niewolno bo cię zwolnią, o urlopie możesz zapomnieć. Nie liczy się nikt i nic tylko target i zamknięcie miesiąca. ale co tu się dziwić. hitler- niski brunet też wmówił swoim fanatykom, że nadczłowiekiem jest wysoki blondyn...
Zapewne odezwie się tu zaraz cała rzesza fanatyków pracujących w hb...ale mnie na szczęście już to nie wzrusza. jęśli chcesz dostać szkołę życia zapraszam w szeregi hb
były współpracownik / 87.205.211.* / 2010-07-05 16:11
Potwierdzam słowa przedmówcy w 100%, HB to firma która wyzyskuje ludzi, traktuje ich jak niewolników, prezes zachowuje się jak guru sekty, zastrasza współpracowników którzy chcą odejść z firmy i nie wypłacają pieniędzy w terminie.Tak naprawdę to co dzieje się w HB nadaje się do prasy i telewizji!!! Klientów nacinają na prowizje 3,5 % wmawiając, że świadczą unikatowe usługi co jest zwykłą ściemą.
helenka981 / 31.61.129.* / 2014-12-17 15:08
pracuje w HB i nie ukrywam że atmosfera w pracy jest super i jedyna rzecz która mnie tu jeszcze trzyma to ludzie z którymi pracuje. Jeśli chodzi o zarobki to wygląda to tak 2/3 osoby na oddział zarabiają a reszta nie ma na ZUS.
Jak będę miała trochę więcej doświadczenia to stąd uciekam.
Wiecie kto / 217.96.109.* / 2010-12-09 11:58
Potwierdzam słowa przedmówców i dodam jeszcze trochę od siebie. Opinie o wysokich zarobkach w tej firmie są sztucznie nagłaśniane. Firma pośredniczy w transakcjach nieruchomościami (których wartość bywa spora) dlatego i prowizje bywają wysokie. Jednak firma ukrywa fakt, że wszystkich transakcji w skali kraju jest od 500 do 600 a pracowników prawie 700 i w dalszym ciągu "zatrudniają" nowych. Oznacza to, że część doradców zarabia powyżej średniej krajowej a reszta pracuje za darmo bez żadnej transakcji i to po kilka miesięcy. Doradcy są na własnej działalności, dlatego HB nie ponosi żadnych kosztów zatrudnienia. Jednak doradców traktują tak, jakby byli na umowie o pracę. Mają obowiązek siedzieć w pracy od 10,00 do 20,00. Urlopy w tej firmie nie istnieją. Jeśli chorujesz, to oczywiście nie zarabiasz. Firma HB ma bardzo dobrze skalkulowanę rotację niezadowolonych pracowników, dlatego co miesiąc zatrudniają i szkolą kolejnych ok. 30 kandydatów żądnych wysokich zarobków. Firma zdobywa dominację na rynku ponosząc minimalne koszty. Biura, w których przyjmuje się klientów wyglądają dość elegancko (choć z tanich materiałów) ale doradcy pracują już w znacnie gorszych warunkach - w pomieszczeniu o pow. ok. 70m.kw. wciśnięto ok 30 osób, które w takich warunkach przygotowują się do spotkań z klientami, viewingów itp. Przestrzegam wszystkich klientów przed piciem kawy, która jest obowiązkowo proponowana przez doradcę. Filiżanki na zapleczu firmy leżą brudne w zlewie i są na szybko płukane przez biedną "asystentkę". Nie raz widziałem resztki szminki na filiżance pozostawione przez klientkę na filiżance podawanej kolejnemu klientowi. Może zainteresuje się to firmą SANEPID. Urząd skarbowy też znalazłby pewnie sporo. Chodzi o umowę o współpracy, która jest wybiegiem mającym obniżyć koszty zatrudnienia dużego sztabu pracowników. To powinna być po prostu umowa o pracę, ale wtedy HB nie miałaby środków na dynamiczny rozwój. Przestroga dla zainteresowanych pracą: macie szanse na wysokie nieregularne zarobki okupione utratą wolnego czasu, czasu dla rodziny, czasu dla przyjaciół. No i musicie zapomnieć o dotychczasowych wartościach. Od tej pory najważniejsza kasa. No i jeszcze warto mieć w pamięci hasło "etyka".
anonim komentator posta / 89.74.231.* / 2011-01-21 16:56
mocne, brzmi przede wszystkim prawdziwie.

jeśli chodzi o filiżanki masakra. widać że pisała to osoba, która tam pracowała. Ciężko wymyślić taką historię.

Po tym co napisales dochodze do wniosku iz akwizytorom z HB nie zazdroszczę - muszą przeciez "zabijać" żeby na ZUS starczyło, koloryzowanie rzeczywistosci raczej wskazane dla akwizycj
Andrzej Mirecki / 89.75.88.* / 2010-03-12 16:24
Nazywam się Andrzej Mirecki, byłem dzisiaj w Biurze Firmy, chciałem sprzedać jedną nieruchomość i kupić drugą. Kompletny brak profesjonalizmu.Umówiłem się z Nią na dwunastą. Punktualnie dzwonię do drzwi, a tam bieganina . Kazali mi usiąść w malutkiej klitce i czekać. Przychodzą we dwoje, Pani, która będzie pilotować ubicie interesu, no i Doradca finansowy, a jakże. Siedzą na przeciw mnie.Student pierwszego roku psychologii wie, że to oznacza konfrontację. No i istotnie, obgadaliśmy problem, dają mi do podpisania umowę, a tam jak zwykle małymi literkami stoi jak wół że po podpisaniu
umowy przedwstępnej Home bierze 50% prowizji od całkowitej sumy kupna (sprzedaży).
Ta Dziewczyna , Bogu ducha winna, ładna , zgrabna no i miła tłumaczy mi że firma ponosi koszty. Ale dlaczego Home bierze monetę za coś czego jeszcze nie zrobiło?!
miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii / 83.4.159.* / 2012-09-11 23:30
50% PROWIZJI OD CAŁKOWITEJ SUMY KUPNA!!!! No nieźle, chciałbym kiedyś podpisać z klientem umowę na taką prowizję. Jedna transakcja powiedzmy na 300 000 zł i mogę się bawić przez rok, a może dłużej???
szejk arabski / 84.10.212.* / 2012-10-25 13:41
Człowieku czy ty k... myślisz? biorą 50% ale z prowizji, która wynosi obecnie 3,5%. Kto przy zdrowych zmysłach podpisał by umowę z 50% prowizją dla pośrednika. Zastanów się. Inna sprawa, że studencik też to źle sformułował.
pośrednik / 77.236.26.* / 2011-05-12 23:14
Panie Andrzeju bo firma to nie instytucja dobroczynna i zarabiać musi. Jeżeli dla takiego argumentu wypisuje Pan takie bzdury to nara.
Typowy malkontent, zawsze mu źle
hb / 62.21.36.* / 2010-12-18 14:19
umowe przedstepna podpisujesz ze zbywcą nieruchomości czyli już ją praktycznie kupileś, homebroker sprawdzil i przygotowal dokumenty, pilotował transakcje, pokazywal nieruchomosci etc. i ty twierdzisz ze nic nie zrobili a biorą 50 %
idac dalej wpłać zadatek w formie aktu notarialnego a w razie gdyby transakcja sie nie udała dostajesz zadatek razy 2!!!, nadal twierdzisz ze hb nic tobie nie dało!!!!
słabo sie znasz kolo!!!!
w przypadku gdy między stronami nie zostanie zawarta żadna transakcja HB nie pobiera nic!!!
wezmy np wybredna panią z która trzeba jezdzic 3 miesiace po nieruchomosciach a ona sie rozmysla, 3 miesiace pracy, paliwa itd idzie na marne!!!!
szejk arabski / 84.10.212.* / 2012-10-25 13:46
Nie tak do końca "hb", że jeśli transakcja nie dojdzie do skutku to biuro nic nie bierze. Przeczytaj sobie dokładnie umowę, panie szanowny. Czarno na białym stoi, że całej prowizji HB nie zwraca.
BSERWATOR RYNKU / 87.207.249.* / 2011-03-03 17:57
widac' KULTURE' w tej firmie na podstawie tej wypowiedzi;
"słabo sie znasz kolo!!!!"

a co do straty i na marne, to w interesach wszystko jest na plus, a nie na marne, a co do wybrednosci, Pan by wolał, aby cały syf był od razu sprzedawany :) sobie WAŚC sam zamieszkaj w ruderze, -cwaniaki z HB
Michał Bukartyk / 83.10.73.* / 2010-10-17 18:35
Pogięło Cie koleś, nie ma żadnego biura w Polsce które brało by 50% prowizji od kupna czy sprzedaży nieruchomości. Ja akurat jestem zadowolony z ich usług, byłem w identycznej sytuacji, miałem do sprzedania mieszkanie w centrum i chciałem kupić na obrzeżach miasta. Zapłaciłem im 2,44% sprzedaż mojego mieszkania i nic nie zapłaciłem za kupno nowego bo kupiłem nowe od dewelopera a w takim przypadku nic im się płaci.
A te 50% o których piszesz to jakaś totalna bzdura wymyślona przez Ciebie bo umowa jest 1 kartkowa i wszystko jest napisane jedną czcionką.
Ja w każdym razie polecam bo zostałem obsłużony kompleksowo.
oBSERWATOR RYNKU / 87.207.249.* / 2011-03-03 18:00
tylko ,ze z godnie z prawem to na umowie musi byc podana kwota prowizłi, a nie procent , tyle w temacie
Kasia Kwiatkowska / 89.76.146.* / 2010-10-25 21:33
Koleś, może zacznij czytać ze zrozumieniem? To nie jest prowizja w wysokości 50% wartości mieszkania tylko 50% prowizji ustalonej na poziomie 2,44%.
Ech
eff-ka / 80.245.184.* / 2010-11-16 13:14
A czy przypadkiem nie powinno byc napisane -50 % z prowizji ustalonej na poziomie 2.44% -? wtedy nie ma mowy o innej interpretacji. A tak, sorry ale mial prawo tak zrozumiec .
OZi / 178.73.63.* / 2010-10-01 19:52
A co miałby jeszcze do roboty pośrednik pomimo przyprowadzenia do Pana klienta kupującego, uzgodnieniu warunków umowy finalnej i zawarciu umowy przedwstępnej?
Po umowie przedwstępnej można raczej uznać, że sprawa załatwiona. Oczywiście są wyjątki. Kto zapłaci pośrednikowi za jego czas i koszty jak wycofa się Pan z transakcji po zawarciu umowy przedwstępnej? Połowa drogi = połowa prowizji.
debasto / 83.238.236.* / 2010-09-14 16:26
w jakim oddziale byles?
Krzysztof_W / 195.95.144.* / 2010-03-16 09:45
Słaba ta prowokacja anie Andrzeju.
stokrotka7 / 89.78.148.* / 2010-01-05 23:16
witam, czy ktos moze doradzic aktualnie co do pracy w HB? zainteresowana jestem ich oferta, bylabym wdzieczna za jakies info...? jakie sa warunki umowy, wynagrodzenie, naredzia pracy itp...?
tomasz_nor / 85.219.135.* / 2010-02-01 17:07
HB to dobra okazja dla osób zmotywowanych i mających czas na to, aby sporą część swojego życia poświęcić pracy.
Firma ma parcie w tym roku na bycie liderem w 2010, a z liderem zawsze dobrze jest pracować. To inwestycja w siebie, zyskujesz nieporównywanie duże doświadczenie i know how. A jeśli dobrze poczujesz się w roli sprzedawcy, to wysokie zarobki przyjdą gładko. Na początek średnio 5 tys. zł., ale trzeba założyć działalność.
Kiedyś u nich pracowałem i dobrze wspominam, wyjechałem rok temu za granicę za lepsze pieniądze i żałuję. Teraz w Polsce miałbym pewnie tyle samo, albo i więcej.
idz / 77.79.221.* / 2010-08-05 15:07
buahaha! na bank to pisał ktoś z pr home brokera :)
ja tam byłam na umowę o współpracę i to pomyłka. firma dno.
polecam EMMERSONA :)
trelson / 2010-09-15 01:09
Nie pracowałem w HB natomiast mogę polecić pracę u konkurencji czyli w Biurze Nieruchomości Północ gdzie pracuje już kilka lat, jest dobra atmosfera, oddziały nieco mniejsze, biuro stawia na jakość obsługi, jest sporo doświadczonych osób, wypłaty w terminie itp.. a co do prowizji to na rynku biura płacą od 10% do 60% od transakcji, natomiast trzeba się związać z takim biurem gdzie transakcje są systematycznie realizowane, bo co nam z wirtualnych 60%...?
kujawa artur / 95.49.10.* / 2010-09-29 22:13
A ja polecam Biuro Stolica w W-wie płacą 50-60% i działasz jako konsultant zewnętrzny na umowe o dzieło nikt ci nie stoi nad głową i rzetelnie się rozliczają.
bartuś / 83.24.168.* / 2010-09-18 11:20
ludzie ocknijcie się, w każdej pracy jeżeli robisz swoje i wierzysz w to co robisz to jest ci dobrze i masz kase, a nieroby zawsze marudzą, ja pracuje w HB juz drugi rok i jakos mam wyplaty, nikt mnie nie wyzyskuje, poprostu robie swoje i nikt nie ma do mnie pretensji, czytam to i niedobrze mi sie robi na wasze posty, jak ktos jest nieudolny w jakiejs firmie to tak go traktują i czy to HB, czy inna firma.., nie znam osoby w mojej firmie ktora zarabia i narzeka, a na reszte odpowiedzcie sobie sami, nie pracujesz nie zarabiasz i tak cie traktuja, jak wszedzie a jak ktos przychodzi i za siedzenie chce kase to sorry, pozdrawiam
zdegustowany / 78.88.239.* / 2010-08-20 20:33
nie polecam ani EMMERSONA ani HOME BROKERA ani METROHOUSE !!!!!!!
szymekk / 83.13.72.* / 2010-09-01 18:21
Emmerson ...coz w sumie nie ma sie do czego przyczepic ale w ostatnim czasie poprzez znajomego z branzy nieruchomosci dowiedzialem sie o biurze gdzie poszukiwani sa pracownicy na bardzo ciekawych warunkach odbiegajacych znacznie od przyjetych "standardow" na krakowskim rynku. Najwazniejsza sprawa to oczywiscie prowizja ktora jest zachecajaca- 65% zostaje w kieszeni pracownika biura. zasady sa proste-kazdy dostaje haslo do administrowania ofertami na stronie biura na ktorej opiera sie funkcjonowanie firmy.Nie posiada ona lokalu co jest pewna innowacja ale patrzac wstecz na doswiadceznie zawodowe spotkania rzadko mialy miejsce w siedzibie biura. Poza tym pracownik pokrywa koszty dojazdu, telefonu itp a wystawiane sa mu umowy zlecenia. Mozna twierdzic ze to minusy ale: 1. nikt nie stoi nad nim z batem 2.ma nienormowany czas pracy 3.nie musi przesiadywac w biurze 4. a przede wszystkim prowizja na poziomie 65% z nawiazka pokrywa wszelkie koszty a pieniedzy zostaje wiecej niz w przypadku podstawy i prowizji na krakowskim poziomie 15-30%. Chyba wejde we wspolprace ale powiedzcie mi co myslicie na ten temat-chodzi mi glownie o osby pracujace w nieruchomosciach.
MarKat / 83.30.48.* / 2011-06-15 20:01
czy możesz powiedzieć jaka to firma z krakowa i czy jeszcze działa? - jestem zainteresowany bo się tam przeprowadzam
kichu5 / 95.41.19.* / 2010-07-12 22:23
Kiedyś u nich pracowałem i dobrze wspominam, wyjechałem rok temu za granicę za lepsze
pieniądze i żałuję. Teraz w Polsce miałbym pewnie tyle samo, albo i więcej.

Hahahahaha.Każdy kto odchodzi z HB, jest zadowolony z podjętej decyzji, czuje ulgę i z czasem utwierdza się w przekonaniu, że dobrze zrobił! A komu dobrze, to nie odchodzi! Więc bez ściem mi tu takich!
rob1234 / 213.192.64.* / 2010-03-15 13:32
Tomasz jak jesteś zagranicą to czemu masz polskie IP ?
__ / 195.95.144.* / 2010-03-16 09:46
Chyba nie słyszałeś jeszcze o internecie z satelity. IP nie ma żadnego znaczenia. Pozdrawiam
atoja / 83.1.102.* / 2010-03-12 18:30
nie ściemniaj, ok;)
Andrzej Mirecki / 89.75.88.* / 2010-03-12 16:42
Koleś nie lej wody. Gładko, to Ty się możesz przejechać, no, już Ty wiesz na czym.
Wracaj do Polski, Latarniku nasz.
mariola_wwa / 80.63.56.* / 2008-12-26 11:26
praca jak wszedzie. wynagrodzenie to podstawa abyś mogła opłacić składki zus + prowizja 30% (chyba ze zrobisz target to 35%, ale mało komu się to udaje) czasami w miesiącu lub dwóch nic nie sprzedasz, więc musisz to przetrzymać :) możesz też pracować bez podstawy - wtedy prowizja jest o 10% większa, atmosfera fajna jesli trafisz do fajnego oddzialu :) specyfika pracy jest taka, ze duzo zalezy od szczescia - jesli dostaniesz klienta ktory jest zdecydowany i orientuje sie w rynku, to masz duza szanse, ze zarobisz. czasami caly dzien nic sie nie dzieje, a czasami jest taki zapieprz, ze na nic czasu nie ma.
atuty Home Broker to moim zdaniem: swietny marketing, silna grupa kapitalowa Noble Banku i Open Finance, fajnie zaprojektowane biura, spoko ludzie, minusow w sumie nie znajduje, bo warunki finansowe sa porownywalne do innych biur - natomiast jesli chodzi o pozyskiwanie klientow, to chyba wszystkie biura zazdroszcza hb. no i przystojny prezes :)
pozdrawiam i zycze powodzenia!
szejk arabski / 84.10.212.* / 2012-10-25 13:57
"Przystojny prezes"? :)))) buahahaha lizusostwo na światowym poziomie. Szkoda, że jeszcze nie napisałaś, że fajnie mu się robi loda.
mała mi / 91.102.108.* / 2013-01-04 21:21
może dla niej jest przystojny, a może Mariolka nie ma na okulistę. Jak dla mnie to wygląda jak SMIGOL z Władcy Pierścieni :)
niestety wygląd to nie wszystko... jaka szkoda... a w głowie PREZESA sama woda :)
plonker / 2010-06-02 09:52 / Bywalec forum
Sa w Wwie lepsze agencje ktore placa agentowi 50-60% z prowizji.
lala z hb / 94.254.136.* / 2010-01-13 00:04
prezes przystojny??
a ten tekst o marketingu, grupie kapitalowej itd to takie troche jakbyś sama byla prezesem i pisala dobre opinie o firmie...
tak jak to robi ta cala grupa open i homebroker
pozdrawiam wszystkich którzy chcą płacić 2,9% za marketing firmy.
tomek.domba / 81.15.152.* / 2009-07-28 13:49
Prawie miesiąc temu byłem z rodziną umówiony na spotkanie z panem Plackiem w Home Broker we Wrocławiu. Doradca ten nie stawił się na spotkaniu, lecz po godzinie bezowocnego oczekiwania zajął się nami pan Gutowski. Kompletna ignorancja w stosunku do klienta. Pan zobowiązał się skontaktowanie z nami i przekazanie nam ofert w ciągu 2-3 dni. Po dwóch tygodniach sam zadzwoniłem do biura, okazało się że pan Gutowski o nas zapomniał, ale znowu obiecał kontakt (następnego dnia). Oczywiście znowu się nie wywiązał. Byliśmy zdecydowani na kupno mieszkania. Od tego okresu (ufając firmie zaniechałem poszukiwań) cena mieszkań znacznie wzrosła, co jest tylko moją stratą. Skontaktowałem się z innym pośrednikiem, któremu chyba trochę bardziej zależy na renomie i kliencie i ufam że te informacje mogą choć trochę przyczynić się do uniknięcia takich sytuacji. Pomijam sytuacje nieaktualnych ogłoszeń itp. Moim zdaniem firma zasługuje na najniższe noty. Brak zainteresowania, niewywiązywanie się z zadań, zła organizacja, niekompetentni pracownicy i drożej niż u innych pośredników.
tomek domba / 95.41.6.* / 2011-03-01 06:48
1 awans
2009-07-28 13:49:33 81.15.152.* | tomek.domba
Prawie miesiąc temu byłem z rodziną umówiony na spotkanie z panem Plackiem w Home
Broker we Wrocławiu. Doradca ten nie stawił się na spotkaniu, lecz po godzinie
bezowocnego oczekiwania zajął się nami pan Gutowski. Kompletna ignorancja w stosunku
do klienta. Pan zobowiązał się skontaktowanie z nami i przekazanie nam ofert w ciągu
2-3 dni. Po dwóch tygodniach sam zadzwoniłem do biura, okazało się że pan Gutowski o
nas zapomniał, ale znowu obiecał kontakt (następnego dnia). Oczywiście znowu się nie
wywiązał. Byliśmy zdecydowani na kupno mieszkania. Od tego okresu (ufając firmie
zaniechałem poszukiwań) cena mieszkań znacznie wzrosła, co jest tylko moją stratą.
Skontaktowałem się z innym pośrednikiem, któremu chyba trochę bardziej zależy na
renomie i kliencie i ufam że te informacje mogą choć trochę przyczynić się do
uniknięcia takich sytuacji. Pomijam sytuacje nieaktualnych ogłoszeń itp. Moim zdaniem
firma zasługuje na najniższe noty. Brak zainteresowania, niewywiązywanie się z zadań,
zła organizacja, niekompetentni pracownicy i drożej niż u innych pośredników.
skomentuj zgłoś do usunięcia Ja tydzień temu zjawiłam sie w oddziale w Łodzi. Spotkanie umówione i przesunięte bo pani sie pomyliły strony w kalendarzu. No i spotkanie. Całkowita porażka . Pani nie przygotowana. Parcie na podpisanie umowy.Nie wiem po co bo umówiła sie na obejrzenie nieruchomości. Sobota - i cały dzień w plecy.- nie przyjechała i nie uprzedziła że nie przyjedzie.W końcu zadzwoniłem .Telefonu nie odebrano a po trzech godzinach telefon od tej osoby = ktoś z tego telefonu do mnie dzwonił., i głupia gadka i kolejny termin. I nic - cisza. Zdzwoniłem do hb ze skargą ale nie dano mi numeru do guru.Czekam . Ale teraz z pewnym zamiarem. Zostałem naciągnięty na koszty przyjazdu do biura i stracony na to czas. Mój jest tak samo cenny .Wróce na tą stronę jak zrealizuje swój zamiar. Podziele się z wami i wtedy przedstawię.
Gośka. z Sosnowca / 79.175.209.* / 2010-08-11 19:42
Mieliśmy podobną sytuacje firma HB wystawiła nas do wiatru .Pani Anna Musioł miała nam załatwić kredyt na zakup działki .Trwoło to 2 miesiące a ona nas tylko zwodziła obietnicami że kredyt jest już przyznany .Wpłaciliśmy zadatek na zakup nieruchomości a następnie musieliśmy podpisać aneks do umowy bo kredytu nadal niebyło i wpłacić część gotówki .Pani okazała się osobą niekompetentną która naraża klientów na straty okazało się po fakcie że nawet nieraczyła złożyć wniosku do 2 z 3 banków .Nieodbiera naszych telefonów.Uważam że takie osoby które lekceważą innych i narażają ich na straty finansowe niepowinny nigdzie pracować. Ostrzegam wszystkich przed korzystaniem z pomocy tego biura.
Anna Musioł / 77.255.140.* / 2010-10-05 18:57
a... i co jeszcze chciałam dodać. Pani Szanowna Gośko. z Sosnowca jeśli tak łatwo operujesz moimi danymi osobowymi, też się przedstaw pełnym imieniem i nazwiskiem.
Anna Musioł / 77.255.209.* / 2010-09-14 16:49
Przyznaję, że niestety nie potrafilam dopełnic należycie swoich obowiązków. Natomiast nie nalezy generalizować i ostrzegać przed korzystaniem z HB. Pracuje tam wielu kompetentnych ludzi. Ja ponioslam konsekwencje swojej niekompetencji. Bardzo Państwa przepraszam. Nie odbierałam Państwa telefonów, gdyz telefonu słuzbowego juz nie mam. No i pomijając juz fakt mojej niesubordynacji oraz to, że klient ma zawsze rację... Kto wyjeżdża na wczasy w obliczu składania wniosku do 3 róznych banków , gdy wiadomo, że każdy bank ma swoje wymagania... a każdy dokument ( zwłaszcza przy prowadzonej działalności gospodarczej ) ma swój określony termin ważności. Reasumując pragnę zaznaczyc że firma Home Broker Doradcy Finansowi zatrudnia osoby kompetentne ,znające się na rzeczy i mimo wszystko polecam. Przez swój brak profesjonalizmu zostałam skreślona z isty zatrudnionych w tej firmie, ale mam nauczkę na przyszłość.. Mimo to nie pozwolę oczerniac jej doradców pod żadnym względem...
I / 83.11.20.* / 2011-03-02 14:28
ten post mówi wszystko o pracy i zwyczajach w tej firmie... odwiedzając jeden z ich oddziałów nie zauważyłem żadnych kompetentnych osób. widziałem natomiast młodych, znerwicowanych amatorów z przekrwionymi oczkami od realizowania planów sprzedażowych. żal.pl
HB / 89.200.152.* / 2008-11-05 02:20
a ile masz lat? I czy posiadasz wykształcenie związane z nieruchomościami ?>
Marta1984 / 194.145.96.* / 2008-11-21 10:33
tak mnie włanie tez czeka rozmowa u nich za 2 h
mam 24 lata i jestem po sgh (gospodarka nieruchomościami)
generalnie az sie boje isc na ta rozmowe
juz pare ich przerobilam na pierwszych dwoch chcieli bym otworzyla działalnosc gosp
na kolejnej przedstawili mi cudowna perspektywe pracy po 12 h dziennie.... za darmo
to w home brokerze pewnie otworze działalnoś gosp i zatrudnie pracowce na nastepnej rozmowie go zwolnie:) no co/ kryzys mamy trzeba oszczedzac:)
Rogal Marciński / 89.74.183.* / 2010-01-25 18:21
Witam,
podobne zapytanie znajdziesz na forum gazety. Ogólnie pierwsze wrażenie Ok, dostaniesz sporą dawkę jacy to nie są wspaniali i najlepsi, ale później czar pryska i obietnice D. okazują się kłamstwem jak wszystko co mówi - wraz z tą swoją śliską wiarą ;) Pamiętaj, że dobry pośrednik zawsze ma licencję.............
Pozdro dla wiary z POZ.
M... / 217.153.117.* / 2011-02-03 19:08
Rogalu ciekawe, którym to niezadowolonym pracownikiem jesteś :)...

pozdrowienia M.
BeeBee / 178.182.9.* / 2011-06-02 14:07
M. ciekawe, którym kierownikiem-szpiegiem jesteś:)...Nikt inny nie byłby taki ciekawy:)
pozdrowienia J.
kingaX / 194.181.22.* / 2010-02-15 11:13
O rany, pracowalam tam :( Zgadzam sie z w/w opiniami. Na początku dużo pięknych słów, obietnice dużych zarobków. Potem okazuje się że musisz założyć własną firmę i harować jak murzyn na etacie po 10 godzin. Naganiają Ci klientów którzy nie mają kasy/nierealne wymagania a Ty musisz coś sprzedawać bo jak nie, to twoja wartość dla firmy jest żadna. W tej firmie nie liczy się żadne doświadczenie i wiedza o nieruchomościach. Dlatego przyjmują masowo studentów i młodych ludzi bo rotacja jest b.duża. Masz bajerować i wciskać klientom mieszkania bo inaczej NIC nie zarobisz. Oszczędzają na pracownikach jak się da. Świadczenia są ograniczone do minimum. Na nic nie masz wpływu i ciągle sa jakieś ograniczenia. Ciągle czujesz bat nad sobą. Wyciskają Cie jak cytrynę. Nie polecam.
gatki_Zagadki / 213.158.199.* / 2010-04-15 15:59
Witam wszytskich

Jezeli chodzi o firme HB, to osobiscie nie polecam, do tej pory czekam na wyplate prowizji za miesiace : grudzien i styczen, a dodzwonic, sie do nich nie mozna, poniewaz nikt kompletnie nie odbiera telefonu, juz nie wspominajac o mailach, ktore wysylam tonami i 0 odzewu jakiegokolwiek....
NIE POLECAM TAM PRACY, NO CHYBA ZE KTOS CHCE PRACOWAC CHARYTATYWNIE.

POzdr.
Kasia
BYŁA KLIENTKA HB / 88.156.92.* / 2010-10-03 23:25
HB TO ZŁODZIEJE !!!!!!!!!!
HB TO ROZTRZEPANIE!!!!!!!!!!!!!
HB TO BAŁAGAN W PAPIERACH!!!!!!!!!
HB TO NACIĄGACZE DLA "ALFONSA" METRO BANKU GET IN BANKU !!!!!!!!!!!!!!!
MASAKRA NIKOMU NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KLIENTKA HB
M... / 217.153.117.* / 2011-02-03 19:10
coś musiało być nie tak...nie ma konieczności korzystać z doradców finansowych HB...albo zawsze można zmienić doradcę na innego...
/anusiak / 87.105.186.* / 2010-11-04 12:13
szkoda tylko że tylko anfols dał kredyt a wszyscy inni negata hahahahahahahaha
kingaaaaX / 194.181.22.* / 2010-02-15 11:09
O rany, pracowalam tam :( Zgadzam sie z w/w opiniami. Na początku dużo pięknych słów, obietnice dużych zarobków. Potem okazuje się że musisz założyć własną firmę i harować jak murzyn na etacie po 10 godzin. Naganiają Ci klientów którzy nie mają kasy/nierealne wymagania a Ty musisz coś sprzedawać bo jak nie, to twoja wartość dla firmy jest żadna. W tej firmie nie liczy się żadne doświadczenie i wiedza o nieruchomościach. Dlatego przyjmują masowo studentów i młodych ludzi bo rotacja jest b.duża. Masz bajerować i wciskać klientom mieszkania bo inaczej NIC nie zarobisz. Oszczędzają na pracownikach jak się da. Świadczenia są ograniczone do minimum. Na nic nie masz wpływu i ciągle sa jakieś ograniczenia. Ciągle czujesz bat nad sobą. Wyciskają Cie jak cytrynę. Nie polecam.
lily_7 / 83.1.102.* / 2010-03-12 18:28
A czy wiesz coś na temat polityki firmy dotyczącej "bezpośredniego kontaktu z klientem"? Na prośbę przesyłania interesujących mnie ofert zakupu mieszkania dowiedziałam się, że nieodzowna jest wpierw wizyta w placówce(jak zwał tak zwał to biuro), a później można obgadywać resztę........I nic to, że mam na uwadze kupno za gotówkę mieszkania w jednej z bardziej atrakcyjnych dzielnic miasta.
Ritchie ;) / 109.199.3.* / 2010-11-04 11:05

A czy wiesz coś na temat polityki firmy dotyczącej "bezpośredniego kontaktu
z klientem"? Na prośbę przesyłania interesujących mnie ofert zakupu
mieszkania dowiedziałam się, że nieodzowna jest wpierw wizyta w
placówce(jak zwał tak zwał to biuro), a później można obgadywać
resztę........I nic to, że mam na uwadze kupno za gotówkę mieszkania w
jednej z bardziej atrakcyjnych dzielnic miasta.

No popatrz no się , przyszła Pani z gotówką i nikt ni skakał koło niej ?
Nikt nie będzie Ci dawał owoców swojej pracy za darmochę .Współpraca z nami nie jest obowiązkowa , każdy ma prawo do zapoznania się z warunkami współpracy przed jej podjęciem . Doradca dla Ciebie pracuje chce wiedzieć za ile , Ty chcesz wiedzieć ile za to zapłacisz .Nikt nie będzie pracował dla Ciebie nie wiedząc czy i ile mu zapłacisz, sorry .

Ja pracuję w HB od roku . Tak fajnego i zgranego zespołu nie miałem w pracy . Specyfiką pracy dla korporacji, jest to ,że właśnie: target, wynik, więcej ... itp. . Jedni to wytrzymują inni nie .Ci pierwsi zarabiają po wdrożeniu się 6000 , 12000 , 70000 (tacy też są i to nie mało ) na miesiąc, mając w nosie podstawy i etat .Ci drudzy nie wytrzymują tempa i ...piszą komentarze na necie , jak to jest źle bo nikt im za rączkę nie pomógł .Przyszedłem do HB zupełnie z innej branży , o lata świetlne oddalonej od nieruchomości i daje sobie radę . Zatrybienie zajęło mi około 4 miesięcy , chociaż pierwszą nieruchomość sprzedałem po miesiącu. Fakt -czas pracy jest nienormowany , czasami wracam do domu o 20 , czasami o 14 , a czasami wcale mnie nie ma w pracy. Praca ma swoje minusy owszem jak każda, ale stanowczo więcej plusów widzę ja . Nie chcę wypowiadać się za inne oddziały, w moim atmosfera jest taka ,że mi się chce tu przychodzić. Co do tego ,że się firma nie rozlicza z pieniędzy ---- bzdura i to totalna , kasa zawsze jest wcześniej , niż jest określone w umowie. RAZ się zdarzyło, że było to później na skutek zmian w firmie i docierania nowego sposobu rozliczania, więc tu pozdrawiam konkurencję siejącą zły PR .Jeszcze raz -KASA jest ZAWSZE na czas. Podsumowując:
plusy :
*dobre zarobki powyżej średniej krajowej lub 3 średnich
*kasa zawsze na czas
*wsparcie marketingowe -wizytówki , laptop, tel z duuużym limitem
*dla mnie atmosfera w oddziale
*wsparcie kierownika
minusy
*to nie praca od 8 do 16
*musisz być mocno zdyscyplinowany ,żeby sobie poradzić
*praca w korporacji na co musisz być przygotowany -jesteś wynikiem , nikt nie będzie Cię głaskał jeśli wyniku nie ma
asdasd / 62.21.15.* / 2010-08-30 11:28
ch** ci w dupe
powerball / 212.182.121.* / 2010-11-09 08:55
ha, sporo komentarzy negatywnych ;) teraz tylko czekac az dzial PR i zarząd hołmbrokera zaczną wpisywać tu pozytywne opinie jak to w firmie cukierkowo ;) LOL
TriCity / 83.14.59.* / 2010-11-09 15:40
Heh...jeżeli potrafisz "zrobić" 2-3 transakcje w miesiącu - a na pewno jest to możliwe...to jesteś w stanie Trójmieście zarabiać między 8 a 10K. Dobra szkoła sprzedaży.
Jasnowidz_nie_z_Człuchowa / 83.6.67.* / 2010-12-25 10:48
Trafiłem tutaj przypadkiem przez tzw. błędny wynik google - nieważne..Darujcie sobie chwilowo te czy podobne firmy szczególnie jeśli chodzi o waszą przyszłą pracę. Z 100% pewnością rynek nieruchomości stanie na kilka lat w miejscu tylko po to aby po upływie tego czasu było już tylkko gorzej. Rynek w sensie kogo stać na kredyt bądź za gotówkę - już sie nasycił. I nie zmieni tego żadna polityka dopokąd ludzie nie zaczną normalnie zarabiać..
Fanfatal / 2011-07-12 09:59
Witam
Mam pytanie - czy Home Broker wypłaca zaległe prowizje, jeśli ktoś rozwiąże z nimi umowę
o pracę? Jestem doradcą finansowym, nie na działalności, tylko na umowie i zastanawiam
się czy jak się zwolnię to wypłacą mi to co zarobiłam? I w jakim terminie? Standardowe 3 miesiące czy razem z ostatnią pensją.
Pozdrawiam
J**** korporacje / 77.237.18.* / 2011-09-14 01:29
Aż włos się na głowie jeży od tego co tu przeczytałem ! Dwadzieścia przeszło lat po transformacji ustrojowej, Unia Europejska i... takie DZIADOSTWO !!!! Ludzie ! Nie macie prawników żeby pogonić tych s********** ? Kilkanaście postów wcześniej ktoś pisał, że ma powstać dokument na temat tej sekty. Mam pewien fajny pomysł. Bardzo chętnie się podłączę do tego projektu ! Aha, nie jestem, nie byłem i na pewno nie będę, w żaden sposób związany z tym czymś pod tytułem "home broker" !
Korporacje to syf i kompletne dno !!!
jakkolwiek / 62.121.77.* / 2011-09-28 15:18
Witam, czy ktoś może napisać ile zarabia asystentka w oddziale home broker?
pozdrawiam
HBSSIE / 77.109.139.* / 2012-12-04 18:14
Panie i panowie! Jestem byłym współpracownikiem firmy Home Broker. Rozwiązałem z nimi umowę SAM (bardzo istotna informacja), ponieważ nie mogłem znieść dłużej traktowania, jakie serwuje ta "firma" swoim kontrahentom.
Otóż sprawa w HB wygląda tak:
-muszą państwo założyć własną działalność gospodarczą i podpisać z HB umowę współpracy. Po podpisaniu umowy i odbyciu szkolenia (1 miesiąc w WWA bez wyżywienia) mają państwo przepracować minimum 6msc okresu lojalnościowego, inaczej kara 10tyś zł. Jak wygląda kwestia samej pracy oraz zarobki? Otóż jest beznadziejnie.
PODSTAWA:
Dostają państwo wypłatę stałą, która wynosi 1000zł + 230 zł VAT za zrobienie targetu w wysokości od 5 do 12 pozyskanych nowych nieruchomości (uzależnione od miasta) Tak, więc firma płaci państwu na rękę 1000zł, z którego muszą sobie państwo samemu opłacić ZUS. Jeżeli ktoś jest na małym ZUSie ten płaci ok 400zł, jeżeli na dużym to ok 1000zł. Tak, więc przy dobrych wiatrach dostaje się 600zł na rękę. Firma nie zwraca ani grosza za benzynę, więc doradcy robią tylko minimalną liczbę pozysków, żeby nie pakować się w koszta. Firma daje telefon służbowy oraz laptopa. Telefon ma limit, którego z reguły nikt nie przekracza.
PROWIZJA:
Tutaj to jest tak, że zarząd, co pół roku zmienia zasady na niekorzyść pracowników. Ma to o tyle istotne znaczenie, że nikt się nie pyta współpracowników o zdanie. W umowie jest zapis ze mogą Państwo jedynie... Siedzieć cicho albo wypad. W chwili, gdy ja odchodziłem od firmy sprawa wyglądała tak:
Za podpisanie 1 umowy dostają państwo 20% z prowizji, którą wynegocjuje się z klientem. Według Firmy taka prowizja powinna wynosić 2.9% Netto od wartości nieruchomości. Ja nigdy nie podpisałem takiej umowy, bo nikt nie jest aż tak głupi. Konkurencja daje za 1% brutto. Z tych 2, 9%, 20% należy do pracownika. Tak, więc przy sprzedaży działki za 100 tyś firma bierze 2900zł netto a 20% daje pracownikowi a wiec 580zł netto. Od tej sumy (580zł) należy odjąć koszty pozyskania klienta przez Call Center w wysokości 25%. Mimo, że Home BROKER kasuje 80% kasy to i tak Call Center sponsorujecie WY! (ABSURD)
Jeżeli uda wam się podpisać 2 umowy to firma jest bardzo łaskawa i daje wam 30% od prowizji. Dodatkowo jak wyrobicie target od zarobków to da wam jeszcze 5%. W każdym mieście target wygląda inaczej. W dużych miastach to ok 20tyś. Tak, więc jeżeli uda wam się sprzedać 2 działki za 100tyś to dostaniecie na rękę ok 1740zł - 25%, dla Call Center. ALE TYLKO W PRZYPADKU, GDY PODPISZECIE UMOWE Z KLIENTEM NA 2.9%. Ja podpisywałem, na 2% bo nikt na więcej się nie godził.
Dalej:
Wypłaty są podzielone na 2 części. 50% kasy dostaję się po podpisaniu umowy przedwstępnej a 50% po umowie ostatecznej. Tak, więc żeby dostać całość tej kasy, o której wspomniałem wcześniej (1740 - 25%) muszą państwo podpisać obie umowy w 1 miesiącu, co w przypadku klientów, którzy korzystają z kredytu jest niemożliwe. Tak, więc kasa 1740zł dzielimy na pół i to są realne pieniądze przy podpisaniu 2 umów.
Teraz najlepsze:) i to jest hardcore!
Otóż zdarza się, ze klient nie płaci faktury, bo ma to w dupie. Wtedy do gry włącza się firma IDEA Money która windykuje pieniądze od klienta. Jeżeli odzyska to wam potrącą z tego jeszcze 50% Tak, więc zakładając, że klient nie zapłacił pieniędzy w terminie dostajecie państwo odpowiednio
(870 - 25%): 50%
LOOOOOOOOOL a więc panie i panowie, jeżeli klient zapłaci po terminie to dostaną państwo ok 325zł za 2 działki po 100tyś przy najwyższej prowizji. Termin zapłaty to 90 dni. Więc może być tak, że HB łaskawie po pół roku przeleje wam na konto te śmieszne pieniądze. Nerwy i awantury gratis.
Ale to nie jest najgorsze. Może być, bowiem tak, że HB uzna reklamację klienta z przyczyn niewiadomych(bez Waszej wiedzy) i wtedy prowizję, którą miał zapłacić klient, zapłacicie WY!
Kwestii organizacyjnych w oddziałach nawet nie opisuje, bo to jest cyrk na kółkach. Nikt za nic nie odpowiada. Śmiech na sali. MACIE ROBIĆ KASĘ i tylko to obchodzi prezesów i dyrektorów tej firmy. Działa to jak piramida, jak Wy coś sprzedacie to każdy nad wami ma z Was kasę. Kierownik, dyrektor itd...
W razie pytań pisać. Odpowiem. Sam zmarnowałem ponad 2 lata życia i do tego cały mały ZUS, jaki jest na start firmy. Niczego tak w życiu nie żałuje...
bp / 178.43.213.* / 2013-02-27 02:55
K...a
Ludzie!!!
Wy powinniscie dalej zyc w komunizmie. 10 lat spedzilem w USA z czego 7 przepracowalem w sprzedazy w car bussinesie. Realia pracy w Ameryce wygladaja tak ze praca po 12 godzin dziennie jest mazeniem!!! czesto sie wracalo do domu po 11 bo na 10 minut przed zamknieciem przyszedl klient no i jesli chcesz zarobic to niewyzucisz go na bruk!
Tam niebylo zadnej podstawy a rynek mega trudny! kazda marka mapo 20 -30 sklepoww tak duzym miescie jak Chicago.Ludzie przychodza do ciebie zeby wydzec od ciebie jak najznizsza cene, sprawdic jakie finasnsowanie im zaoferujesz, ile dasz im kasy za icgh samochod i ida do konkurencji... przynajmniej maja taki zamiar i tutaj zaczyna sie cos czego wy, pie....i malkontenci nierozumiecie... tutaj zaczyna sie roznic pomiedzy sprzedawca a ekspedientem. Prawdziwy sprzedawca zaczyna pracowac klienta, dostarczajac mu jak najwiecej informacji o produkcie a jak najmniej o cenie, probojac mu jednoczesnie wytlumaczyc czemu powinien kupic auto tu i teraz, czyli tak naprawde sprzedajac... samego siebie. Teraz fakty: na 20 swiezych osob przyjetych do tego biznesu zostaje w nim moze... 2 bo tak naprawde sprzedaz NIE JEST DLA KAZDEGO!!! jest to praca bardzo latwa i trudna zarazem wymagajaca pewnych wrodzonych predyspozycji i niekazdy potrafi ja wykonywac. roznica miedzy amerykaninem a polakiem jest taka ze ci pierwsi sproboja,niezarobia NIC przez miesiac czy dwa i powiedza "To nie dla mnie" jesli sa nieudacznikami to zostanatam przez rok czy dwa wiazac ledwo koniec z koncem. Polak od razu z***** firme, wyzwie od zlodzieji, ponazeka, tymktorym wychodzi wyzwie od lizodupow i farciarzy bo tak naprawde jestesmy bardzo skur....m i zawistnym narodem. Zastanawialem sie po powrocie czemu sytuacja w Polsce tak wyglada...wiecie czemu? Przez Was!!! Banda frajerow, nieudacznikow zyciowych, smierdzacych leni i lowlifes! Dlatego nigdy tu niebedzie dobze bo macie z***...e lby. Potraficie marudzic nazekac i oczekiwac ze wszystko wam sie poda na tacy. J**..c korporacje, jakis przyglup powie... a jakie masz buty? nike czy adidasy? jaki masz telefon? samsung czy sony? Jaki kupujesz sok? hortex? co to jest...moze kazdy powinien zbudowac sobie wazywniak pod blokiem i siedziec w nim po 4 godziny dziennie zeby sie zabardzo nieprzemeczyc sprzedajac najlepiej przez siebie samych wychodowane owoce i warzywa. Jestescie banda komuchow!!! chcieliscie kapitalizm? Tak Wlasnie Wyglada Kapitalizm!!!
Praca, praca, praca. Ci silniejsi sie wybija. Slabsi zostajanadnie. niestety. Tez mnie to boli ze nimozna tutaj godnie zyc wykonujac normalnaprace ale wszystko sie kreci wookol Waszej mentalnosci, tej samej ktora reprezentuja polscy polityce. Niestety... Na szczescie ja naleze do tej garstki ludzi o ktorych wy mowicie z zazdroscia... "Patrz kur..a...temu sie udalo" no tak,jest takie przyslowie... "SZCZESCIE SPRZYJA LEPSZYM"
bp / 178.43.213.* / 2013-02-27 02:55
K...a
Ludzie!!!
Wy powinniscie dalej zyc w komunizmie. 10 lat spedzilem w USA z czego 7 przepracowalem w sprzedazy w car bussinesie. Realia pracy w Ameryce wygladaja tak ze praca po 12 godzin dziennie jest mazeniem!!! czesto sie wracalo do domu po 11 bo na 10 minut przed zamknieciem przyszedl klient no i jesli chcesz zarobic to niewyzucisz go na bruk!
Tam niebylo zadnej podstawy a rynek mega trudny! kazda marka mapo 20 -30 sklepoww tak duzym miescie jak Chicago.Ludzie przychodza do ciebie zeby wydzec od ciebie jak najznizsza cene, sprawdic jakie finasnsowanie im zaoferujesz, ile dasz im kasy za icgh samochod i ida do konkurencji... przynajmniej maja taki zamiar i tutaj zaczyna sie cos czego wy, pie....i malkontenci nierozumiecie... tutaj zaczyna sie roznic pomiedzy sprzedawca a ekspedientem. Prawdziwy sprzedawca zaczyna pracowac klienta, dostarczajac mu jak najwiecej informacji o produkcie a jak najmniej o cenie, probojac mu jednoczesnie wytlumaczyc czemu powinien kupic auto tu i teraz, czyli tak naprawde sprzedajac... samego siebie. Teraz fakty: na 20 swiezych osob przyjetych do tego biznesu zostaje w nim moze... 2 bo tak naprawde sprzedaz NIE JEST DLA KAZDEGO!!! jest to praca bardzo latwa i trudna zarazem wymagajaca pewnych wrodzonych predyspozycji i niekazdy potrafi ja wykonywac. roznica miedzy amerykaninem a polakiem jest taka ze ci pierwsi sproboja,niezarobia NIC przez miesiac czy dwa i powiedza "To nie dla mnie" jesli sa nieudacznikami to zostanatam przez rok czy dwa wiazac ledwo koniec z koncem. Polak od razu z***** firme, wyzwie od zlodzieji, ponazeka, tymktorym wychodzi wyzwie od lizodupow i farciarzy bo tak naprawde jestesmy bardzo skur....m i zawistnym narodem. Zastanawialem sie po powrocie czemu sytuacja w Polsce tak wyglada...wiecie czemu? Przez Was!!! Banda frajerow, nieudacznikow zyciowych, smierdzacych leni i lowlifes! Dlatego nigdy tu niebedzie dobze bo macie z***...e lby. Potraficie marudzic nazekac i oczekiwac ze wszystko wam sie poda na tacy. J**..c korporacje, jakis przyglup powie... a jakie masz buty? nike czy adidasy? jaki masz telefon? samsung czy sony? Jaki kupujesz sok? hortex? co to jest...moze kazdy powinien zbudowac sobie wazywniak pod blokiem i siedziec w nim po 4 godziny dziennie zeby sie zabardzo nieprzemeczyc sprzedajac najlepiej przez siebie samych wychodowane owoce i warzywa. Jestescie banda komuchow!!! chcieliscie kapitalizm? Tak Wlasnie Wyglada Kapitalizm!!!
Praca, praca, praca. Ci silniejsi sie wybija. Slabsi zostajanadnie. niestety. Tez mnie to boli ze nimozna tutaj godnie zyc wykonujac normalnaprace ale wszystko sie kreci wookol Waszej mentalnosci, tej samej ktora reprezentuja polscy polityce. Niestety... Na szczescie ja naleze do tej garstki ludzi o ktorych wy mowicie z zazdroscia... "Patrz kur..a...temu sie udalo" no tak,jest takie przyslowie... "SZCZESCIE SPRZYJA LEPSZYM"
meter30 / 79.191.64.* / 2012-12-04 21:12
Pojutrze mam rozmowę z kierownikiem HB w sprawie pracy u nich. Oczywiście wiem o szkoleniu w Wa-wie i lojalnościówce za 10 tys. Pytanie mam do Was takie - czy opłaca mi się w to pakować? Jestem świeżo po studiach dziennych, szukam pierwszej pracy, nie mam doświadczenia w tej dziedzinie, trochę jedynie handlowałem samochodami. Praca byłaby w Kielcach. Przeczytałem wszystkie wątki na tym forum i jestem trochę zdegustowany, ale od pół roku nie mogę znaleźć pracy (nikt nie chce absolwenta magistra-inżyniera konstrukcji budowlanych), a jak to mówią "tonący brzytwy się chwyta"...
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy