Forum Forum finansoweKredyty

Czy SYGMA BANK to bank czy,

Czy SYGMA BANK to bank czy,

Hala / 83.11.81.* / 2006-08-22 21:48
Zrobiłam zakup w systemie ratalnym poprzez SYGMA BANK, nie otrzymalam blankietów wpłat ,zadzwonił do mnie pracownik banku w ciągu kilku dni otrzymałam wraz z numerem konta upomnienie (blankietów nie przesłano) ratę zapłaciłam terminowo po otrzymaniu numeru konta ,za kilka dni zadzwonił kolejny pracownik że nie dotarła wpłata,zaproponowałam ,że zrobię wydruk (wpłata robiona przez konto inteligo) ale nie chciał.Za kilka dni otrzymałam kolejne upomnienie z komórki windykacyjnej,jakby tego było mało w tejże kopercie było upomnienie dla innej klientki SYGMA BANKU z pełnymi danymi osobowymi.Zadzwoniłam do banku ,gdzie chciałam uzyskac informację czy dotarła moja wpłata jak równiez próbowałam zainteresować pracowników ,ze dodtkowa zawartością było upomnienie dla innej klientki,I SIĘ ZACZĘŁO-- NIKT NIE UDZIELIŁ MI TAKIEJ ODPOWIEDZI, A TO ŻE BYŁA DODATKOWA ZAWARTOŚC POMINĘTO CAŁKOWITYM MILCZENIEM !!!!!!!!!!!!!!! Gdy piaty z kolei pseudoporacownik chciał połaczyć mnie z szóstym moja cierpliwośc się skończyła .Cała rozmowa trwała ok 20 minut,a ja jestem rencistką i moim zadaniem jest terminowo spłacać raty a nie dodatkowo utrzymywac jeszcze TP i tracić czas na rozmowy.
Wyświetlaj:
andrejuve / 2010-04-30 11:18
to ja tez opisze swoja historie zwiazana z tym "bankiem"
.. bralem w 2005 komputer na raty spalcalem przez rok raz sie spoznilem ale zadnych odestek, telefonow, listow nic zero myslalem ze mam spalcony kredyt w 2006 roku i tyle, w 2008 kupowalem drugi komputer ale to juz inny bank mi udzielal kredytu i nie bylo problemow ale juz w pod koniec 2009 chcialem kupic telewizor na raty i niestety zaden bank mi nie udzieli kredytu sygma wyslala moje dane do BIK mam zablokowane wszystkie kredyty, jak pisalem wczesniej zadnych telefonow, listow o zadluzeniu zero, sam sie domyslilem ze to oni, wiec dzwonie po 2 dniach walki jakos sie dodzwonielm wiec Pani mowi ze musze zaplacic 37zl i wtedy kredyt bedzie zamkniety bo sie spoznilem kiedys z platnoscia wiec zaplacilem nawet dostalem pismo od banku ze kredyt jest zamkniety ale na tym koniec nadal jestem w BIK i tylko sygma moze wyslac wniosek do BIK zeby to odkrecic ale dzwonie od kilku dni i telefon maja nieczynny poprostu az mnie...............!!!!!!!!!!! a chcialem w czerwcu mieszkanie kupic
czy nie uwazacie ze to jakies "oszustwo" po 3 latach przypomnialo sie bankowi ze cos im zalegam i blokuja mi kredyty bez wczesniejszego uprzedzenia mnie???
moze ktos mi pomoze jak mozna to rozwiazac??? czy mozna zlozyc skarge na bank???
iwomaj4 / 85.14.75.* / 2010-07-12 14:37
owszem mozna zlozyc skarge,do Rzecznika Praw Konsumenta w swojej miejscowości i dodatkowo pisemna skarge bezposrednio do Sigmy.Ja tez bylem w podobnej sytuacji.

SYGMA BANQUE SOCIETE ANONYME
(Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce
ul. Suwak 3
02-676 Warszawa


SKARGA

Dnia 27.05.2010r. wysłałem pismo informujące o spłacie całości zadłużenia na karcie kredytowej i wypowiedzeniu umowy, z prośba o potwierdzenie i wysłanie zaświadczenia. (ponowna kopia w załączniku).
Dzwoniąc do BOK (rozmowa z konsultantem) usłyszałem potwierdzenie wpłynięcia mojego pisma w dniu 30.05 2010r. oraz ,że muszę czekać aż minie miesięczny okres rozliczeniowy.
Przeczytałem umowę jeszcze raz i nie ma w niej zawartego żadnego art. mówiącego o okresie wypowiedzenia umowy ani o terminach wystawiania dla klientów zaświadczeń o odstąpieniu.
Ze względu na to iż staram się o kredyt hipoteczny w PKO S.A. i warunkiem jego wypłaty jest uzyskanie owego zaświadczenia z SYGMA BANQUE ponownie, kilkakrotnie dzwoniłem do BOK (około polowy czerwca 2010r.) z prośba o przyspieszenie procedury wysłania zaświadczenia. Za każdorazowym połączeniem z konsultantem musiałem na nowo opisywać moją prośbę i sytuację. Konsultanci zapewniali ,że takie zaświadczenie będzie wysłane a nawet pani………………..wręcz poradziła aby wysłać faksem z PKO S.A. taką prośbę i w ciągu 40 min będzie odpowiedz na zainteresowany bank, również faksem.
Pani dyr. PKO S.A. o/Radzionków trzykrotnie wysyłała faksem prośbę ze strony banku. Pierwszy faks w dniu…………..,drugi...trzeci……Ze strony SYGMA BANQUE nie było odpowiedzi faksowej i nikt nie pofatygował się oddzwonić z informacją. W związku z tym znów musiałem dzwonić do BOK z zapytaniem dlaczego nie dotarł faks zwrotny do banku PKO S.A. Pan konsultant………stwierdził ,ze są nieczytelne pieczątki co mnie dziwi ponieważ osobiście widziałem pismo i pieczątki są czytelne.
Dnia 5.07.2010r. pani dyr. PKO S.A. o/Radzionków osobiście połączyła się telefonicznie z konsultantem…… poprzez BOK i również uzyskała odpowiedź, że pieczątki są nieczytelne i nie będą przesyłać żadnego pisma po czym się rozłączył. (ksero dokumentu z rzekomo nieczytelną pieczątką)
Mało tego postępując według znajdującego się schematu na stronie sygmabank.pl zgłaszania problemów, złożyłem reklamację poprzez formularz kontaktowy dla klientów, który jest kolejnym krokiem po rozmowie z konsultantem i w odpowiedzi otrzymałem, że powinienem się kontaktować z konsultantami. (odpowiedź w załączniku)
Wnioskuję ,że jest to brak kompetencji, opieszałość, niewyrozumiałość i brak poszanowania klienta.
andrejuve / 2010-07-12 15:08
udalo mi sie juz uporac z tym smiesznym bankiem wyslalem poczta do nich chyba z 3 wnioski o zdjecia mnie z listy BIK tzn zeby moje dane byly aktualne i zebym mogl juz starac sie o kredyt, nie mowiac juz o mailach, w ktorych trosze ich postraszylem arbitrem sadowym. jak pewnego razu udalo mi sie dodzwonic i podalem moje nazwisko to konsultat juz wiedzial o co chodzi, wlaczylem z nimi ponad 2 miesiace ale mi sie udalo moje dane w BIK juz sa "czyste" dostalem zaswiadczenia z banku ze juz ok no i dostalem kredyt na mieszkania jutro ide podpisac umowe, mylse ze najlepiej to ich nekac do skutku wysylac wnioski, pisac maile, dzwonic ja nawet bylem gotowy jechac do nich juz tak bylem wk....y, ostrzegam przed tym bankiem! ZYCZE POWODZENIA
pogodnydaniel / 195.177.87.* / 2010-03-04 22:23
ONI raczej wyglądają na firmę finansową a nie bank.Nie mają swoich kont tylko ,,podnajmują" w Banku Śląskim.Ze wszystkich takich instytucji jako jedni z pierwszych umieszczą w BIK-u informację o zwłoce w spłacie raty,nawet już po kilkunastu dniach.Wyślą ci upomnienie za 15 zł i za nim je przeczytasz po 3 dniach kolejne a międzyczasie telefon na twój koszt za 5 zł.Niestety lubią wydzwaniać w niedziele lub póznym wieczorem.Zastanów się dobrze zanim zwiążesz się z taką firmą umową...
Grzegorz G / 77.253.161.* / 2010-02-03 00:31
mili Państwo Internetowo - bezproblemowo!!!

U nich wielki problem po 22:00 i przed. 8:00 nie działa U NICH INTERNET - dziwne dla mnie bo u mnie działa, w Banku Ślaskim działa, w mBanku działa, w Alior banku działa, w BZWBK działa, - więc kicha generalnie, wprowadzili obsługę po to wydusić od klientów kolejne parę złotych za wyciągi papierowe... dla mnie żadne ułatwienie jeśli online to tylko od 8 do 22!!!
biznesmaman / 83.22.51.* / 2010-01-26 20:11
Zapraszam na strone :
www.pomysl-biznes.com.pl
emerytowana nauczycielka / 83.20.85.* / 2010-01-25 13:19
Miałam podobny przypadek.Nie szło sie dogadać z tym bankiem.Bank wyjątkowy. Dobrze że już kończę kredyt. Więcej nie dam sie namówić.
morsik / 62.152.151.* / 2010-10-21 10:08
Mam podobny problem z Bankiem .Spłaciłem kredyt za nawigację.Po roku otrzymałem wezwanie do zapłaty na sumę która nic mi nie mówiła i zacząłem otrzymywać telefony w których pseudo kobiety w dresach zaczęły mnie straszyć.Po zapytaniu skąd wzięła się suma ,, Pani" nie potrafiła mi wyjaśnić.W wezwaniu było 105 zł a kazały mi wpłacić ponad 500.Wysłałem do nich pismo z wnioskiem o wyjaśnienie .Brak odpowiedzi a po 2 miesiącach otrzymałem nowe wezwanie na sumę prawie 200 zł.Czy ktoś mi może pomóc.Czy istnieją instytucje w kraju które mogą się przyjrzeć pracy tego Banku.
999999 / 79.163.56.* / 2010-01-24 09:45
Proszę przeczytać co napisał jahu023 i sobie odpowiedzieć czy poziom wypowiedzi tak płytkich ludzi można traktować poważnie... Jeśli tak, to dziękuje, nie mam więcej pytań.
999999 / 79.163.60.* / 2009-10-28 18:47
Bank jak każdy inny. Nie zapłaciłem nawet 1 grosz więcej niż miałem zapłacić. Księgowanie odbywa się regularnie na drugi lub trzeci dzień po wpłacie. Wszystko wyszczególnione w wyciągu (data księgowania, kwota itd). Absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń do tego banku. Obsługa od 1 listopada wpełni internetowa, tzn. koniec z wyciągami papierowymi (mam nadzieję że również będzie bezproblemowo), nie miałem potrzeby nigdy dzwonić i cokolwiek wyjaśniać, nikt też do mnie nie wydzwania. Na co mam narzekać???

Widać dokładnie, że ci co niby tacy poszkodowani nie podejmują dyskusji w celu wyjaśnienia skąd te problemy. Jestem pewien, że wina leży w 99% po stronie spłacających, którym nie chce się przeczytać dokładnie regulaminu. Za swoje błędy trzeba płacić.....
696969 / 83.242.83.* / 2009-11-27 19:04
e-wyciag w Sygma Bank jest widoczny w serwisie on-line po 5-ciu dniach roboczych od daty zakończenia okresu rozliczeniowego.Tajemniczy(a) 999999,czy dalej zachwycasz się w pełni internetową obsługa od 1 listopada?Dalsze komentowanie bałwochwalczego postu Pana 999999 jest bezcelowe(lizusostwo to parszywa cecha)
999999 / 79.163.53.* / 2009-11-28 21:12
Spokojnie, to może po piersze zacytuj mi zdanie w którym zachwycam się obsługą internetową bo w mojm monitorze nie ma takiego. Może u ciebie jest coś innego to bardzo proszę......
Napisałem wyraźnie cyt. "(mam nadzieję że również będzie bezproblemowo)" czyż nie???? A więc chyba nietrafiona zupełnie ta riposta więc nie ma co dalej komentować twojej wypowiedzi.

Działa to wszystko pierwszy miesiąc więc może jeszcze zbyt wcześnie wyciągać daleko idące wnioski.
To co działa od dawna i sprawdziłem w praktyce to oceniam. Telefoniczny system działa na bieżąco, następnego dnia od rana możesz już sprawdzić stan konta i zrobić przelew.
Zazwyczaj zajmuje to 30-40 sekund i wszystko wiesz. Też ci nie pasuje???
999999 / 79.163.53.* / 2009-11-28 21:15
ps. przepraszam za błędy!!!!!!!!!!!
TAISA / 89.171.82.* / 2009-11-18 10:34
ciekawy post ..czyżby Pan/Pani była z pracownikiem z Tego Banku ? bo przecież trzeba pisac pozytywnie ..czyż nie tak ?
999999 / 79.163.57.* / 2009-11-18 20:38
tak, tak...... słyszałem ten zarzut już kilka razy na tym niby forum - bez komentarza.
Warto jeszcze dodać, że opłaty za opóźnione spłaty ma wiele banków, chociażby GE Money Bank obsługujący raty w MediaMarkt. Są tam niemal identyczne zapisy i kary jak w Sygmie więc nie wiem skąd to zaskoczenie. Dzisiaj niemal wszystkie raty są już w kartach więc nie pozostaje nic innego jak dokładnie przeczytać umowę, regulamin i przestrzegać terminów. Z pewnością nie będzie problemów w żadnym BANKU.

Jeśli miałbym polecić jakiś bank to byłby tylko mBank.............. (wyłącznie jako klient).
RoKS / 213.238.91.* / 2011-01-05 09:38
Bzdura do Money Bank dokonuję wpłat z LUKAS Bank w dniu, a raz nawet po terminie wpłaty i nigdy nie otrzymałem żadnej kary.
jahu023 / 94.251.138.* / 2010-01-14 11:50
Pan 999999 niech weźmie gumę od majtek przywiąże guzik na koniec mocno naciągnie i wyceluje w czoło w ten sposób palnie sobie w ten pusty łeb.Pozdrawiam
4458744 / 83.6.191.* / 2010-03-16 10:59
Jahu023 pokazałeś swoim wpisem swoje chamstwo i bezdenną głupotę ...
999999 / 79.163.29.* / 2010-01-24 20:46
Brawo!!! Kolejny przykład głupka i kretyna.
peter 0007 / 79.185.134.* / 2009-11-11 19:27
Czas najwyższy aby wszelkie nieprawidłowosci kierować pisemnie do Nadzoru Bankowego ,w moim przypadku jestem w trakcie analizowania dziłaloność banku w temacie kredytu konsumenciego i zgodności z przepisami prawa.
kazik121 / 87.205.180.* / 2009-10-13 19:37
witam ja mam taki problem byłem w praktikerze i złozyłem wniosek o kredyt 4 tyś został
odrzucony wiec mój ojciec złozył tez ale i jego odrzucili no to się zapytałem jaki jest
powód ? ale pani:) mi powiedziała ze nie wie, (jaki to bank?) nie może udzielac takich
informacji dziś juz wiem ze to sygma bank , i po 2 dniach chciałem odebrac te wnioski z
naszymi podpisami bo dodam ze kserowała nasze dokumęty itd ale powiedziała ze poszły do
warszawy ,obawiam się czy tego nie wykorzystają? i czy to normalne przy składaniu
wniosku???? składac trzy podpisy? ????,może czegoś nie doczytałem???.
Ł. Śliwiński / 93.105.196.* / 2009-10-17 00:29
Na wniosku musi być parafka na każdej stronie, podpis złożyć muszą wszystkie osoby zainteresowane. Jeśli chodzi o to przyznawanie kredytów to banki stosują nieładny chwyt jakim jest wprowadzanie do BIK'u danych o tym, że dana osoba ubiegała się o kredyt u nich (czasem te osoby tylko przychodziły dowiedzieć się o oprocentowanie), żeby "zaklepać" sobie klienta. To się zdarza coraz częściej i nie tylko w tym banku. W BPH było to samo i podejrzewam, że wiele banków to stosuje... ehh... szkoda gadać i można tylko pogratulować "specom" od marketingu, za co raz to nowe pomysły "pozyskania" klienta... szkoda tylko, że coraz częściej traci na tym klient, a zarabia bank :P
Oczywiście, że mogą zrobić użytek z danych osobowych, między innymi wprowadzić do BIK'u informacje, że ubiegali się Panowie o kredyt i w innych bankach możecie otrzymać również odmowę.
"Umiesz liczyć? LICZ NA SIEBIE!" Ja zachęcam do samodzielnego szukania sobie kredytów lub korzystanie z "niezależnych" doradców finansowych i składanie wniosków i kontakt z doradcami przez internet i telefonicznie, bo w tych bankach w małych oddzialikach coraz częściej zatrudniają niedouków albo gówniarzy co chcą zarobić parę groszy na nowy telefon lub na flaszkę z kolegami :D , którzy po paru miesiącach wylatują lub sami odchodzą, bo nie dają sobie rady i na ich miejsca przyjmowani są następni bezmózdzy "pracownicy" :D W głowach tylko gruz i teledyski, a pracować nie ma komu Takie społeczeństwo nie ma się co dziwić, że Polska 100 lat za murzynami :D Samemu można sobie sprawdzić info o kredytach tutaj: http://finace.money2money.pl/kredytygotowkowe/ - ale to sucha wiedza, więc zachęcam do kontaktu z "niezależnym" powtarzam "NIEZALEŻNYM" doradcą (dlatego w cudzysłowie, bo oni też czasem od kogoś są zależni i też im się nie chce robić czegoś za darmo, bo takie porady są nieodpłatne).
Ja sam być może niedługo będę takim doradcą finansowym i wiem jak to ciężka praca, bo jest nas jeszcze mało, a społeczeństwo niewyedukowane i klientów do obsłużenia miliony, ale oby było więcej takich doradców, a być może dogonimy kiedyś Europę zachodnią :)
asasa / 79.163.58.* / 2009-10-14 19:05
skoro nie przyznali wogóle no to chyba nie masz tego kredytu......
A może przyznali niższy limit??? Zadzwoń na infolinię i zapytaj może jak to wygląda. Jest 14 dni na odstąpienie od umowy.
marekkk / 94.254.164.* / 2009-10-08 18:28
Wziąłem kredyt w maju tego roku,raty płacę systematycznie a Sygma Bank w każdym miesiącu dzwoni do mnie dzień po wymagalnym dniu wpłaty,że zalegam z ratą !!!Jak to możliwe,że pieniądze z inteligo nie mogą dojść do tego banku w ciągu 3 dni??jakaś paranoja z nimi.Czuję się jak oszust ,bo z czymś wg nich zalegam co miesiąc
asasa / 79.163.21.* / 2009-10-11 19:04
A którego dokładnie dnia robisz ten przelew z inteligo???
RYBA 3 / 79.184.217.* / 2009-09-03 14:35
ja uważam że to wziełem w systemie ratalnym poprostu śię pokuśiłem że niema odsetek bo nabywałem różne żeczy w praktikeże spóżniłem śię z ratą niewiem 2 dni płaćiłem 80 zł a za dwa dni zwłoki zapłaćiłem 40zł odsetek mało tego uparłem śię że nie zapłacę takich odsetek to bank sigma naliczał odsetki od odsetek.mało tego od 40 zł odsetek narosło 1200zl .mam kredyty różnych bankach normalnych i niema tego typu praktyk.jak brałem to wszyscy tacy mili brak słów.jeszcze do tego dzwoniąc do nich odsyłają od konsultanta do konsultanta.takimi praktykami to powinna śię zająć policja.
ANGIE 66 / 93.105.112.* / 2009-12-09 19:42
Ja tez miałam takie odsetki za zwłokę. Wystarczyło, że pieniądze zostały zaksięgowane dopiero jeden dzień po terminie. MASAKRA!!!! Na szczęście właśnie piszę im wypowiedzenie i juz mnie nic z nimi nie będzie łączyć.
tygrys 20 / 77.115.242.* / 2009-09-12 00:05
byk na byku , żałosne
poinformowany_dłużnik / 89.77.38.* / 2009-09-04 00:33
Coś kolego nieźle ściemniasz:) Ja spóźniłem się w Realu tydzień, ratę miesięczną mam 460złotych i odsetek miałem ok.2 złotych:) Pewnie dostałeś tam za dawnych czasów, gdy mieli karę za spóźnienie 45zeta... ale na szczęście to już nie te czasy, bo też dość często mam opóźnienia :) A odsetki od odsetek?Dawno takiego kretynizmu nie czytałem !!! To już mój nie pierwszy kredyt u nich i nic złego mnie nie spotkało... oczywiście nie licząc paru razy, gdy się spóźniałem w spłacie ale wiadomo te 45zeta, które były to piszesz reklamację typu zakazana klauzyla UOKiK i ją anulują :)Choć na nasze szczęście już jej nie mają, nie to co GE srany bank, tam dopiero próbują się wykłócać wiedząc, że nie maja racji!!!
alkas / 79.163.43.* / 2009-09-06 20:54

Pewnie dostałeś tam za dawnych czasów, gdy
mieli karę za spóźnienie 45zeta... ale na szczęście to już nie te czasy


...miesiąc temu znieśli tę opłate..... faktycznie dawne czasy!!!!
999999 / 79.163.1.* / 2009-08-28 20:23
UWAGA UWAGA UWAGA!!!!!

Sygma wprowadziła do swojej oferty ubezpieczenia na życie!!!
Dzwonią i namawiają obecnych klientów a nowych pewnie nawet nie informują więc radzę być czujnym i nie dać się złapać na kolejne wydatki...

...a przynajmniej zapoznać się wcześniej z warunkami tego ubezpieczenia.
77777777777777777 / 145.253.3.* / 2009-12-16 17:50
Pracuje w Sygma Bank i mogę zagwarantować , że ubezpieczenie na życie jest proponowane każdemu klientowi i to ON decyduje czy chce umowę o takie ubezpieczenie z nami podpisać. A co do odsetek i innych zwanych przesz was "opłat dodatkowych" - wszystko jest zawarte w umowie i napisane czarno na białym . Jeśli ktoś nie potrafi czytać albo nie płaci w terminie to już jego sprawa. Podpisujecie zobowiązanie więc należy się z niego w terminie wywiązywać - to się nazywa odpowiedzialność - jesteśmy dorosłymi ludźmi. A jeśli macie jakieś uprzedzenia podczas podpisywania umowy należy zapytać miłą panią z banku - napewno odpowie. Ja każdego klienta traktuje z należytym szacunkiem i zawsze udzielam wyczerpującej odpowiedzi. Z tego co tu widzę wypowiadają się w większości osoby które nie płaciły w terminie.
Katarzyna22 / 83.20.62.* / 2009-08-28 18:00
Ja z własnej strony też mam niemiłe doświadczenia z tym bankiem. Jakiś czas temu mój tato robił w nomi jakieś drobne zakupy, nie przekraczało to 1000 zł. Więc zgodził sie na przelew. Przy kasie nie poinformowano go z czym konkretnie wiąże sie przelew. Ale za kilka dni otrzymał pierwszą rate "kredytu". Od razu spłacił całe zadłużenie, ale po tym przyszł jakaś karta, później coś tam i coś tam. No i w sumie przez ładnych kilka miesięcy przychodziły blankiety, że na koncie nie było żadnych środków, nie było operacji. W końcu i tatuś się zdenerwował, bo ile można odbierać makulaturę. Postanowił ukrócić łeb hydrze i napisał wniosek o zamknięcie konta i zakończenie współpracy. Niby wszystko ok, blankieciki nie przychodzą, pełna sielnka do dziś. Po powrocie z pracy odebrałam telefon od miłej pani która na wstępie stwierdziła że nie może mi udzielić informacji, ale karta szanownego tatusia jest aktywna i w zasadzie mógłby zdecydować się na kredycik. Na moje pytanie jak zdeaktywować kartę dowiedziałam sie że w zasadzie pani nie pracuje w banku tylko w jakiejs innej firmie, konsultantka nie potrafiła mi udzielić informacji jak zdeaktywować całą kartę, numeru informacji całego banku ani żadnych w zasadzie informacji. Kiedy zapytałam z kim mam się kontaktować aby trwale usunąć dane osobowe z ich bazy odpowiedziała tylko że próbuję podważyc jej kompetencje i rzuciła słuchawką. Mniejsza juz o kredycik, albo karte, ale sprzedawania danych osobowych nie wybacze.
arron_yan / 83.6.73.* / 2011-01-18 22:23
Oni pracują na zlecenie banku, a od udzielania informacji jest infolinia więc jak masz problem to zadzwoń.
Tedi z Lodzi / 83.7.246.* / 2009-08-27 19:37
to jest nie tylko lecz najwiekszy polski stek oszustwa gdyz nie jest to Bank, zwyczajna sp-ka z o.o. jaka mozemy obie zalozyc , a pieniadze do nich wysylane sa na ich prywatne konto, ktore maja w Banku Slaskim /ja to sprawdzilam/ wiec jaki to 'Bank'; natomiast pracownicy nie posiadaja zadnej wiedzy prawa bankowego. Nadmieniam rowniwez, ze BANK macierzysty o tym nie wie ,pojechalo pismo i wyjasni sie co to za pseudo bank bez wlasnej siedziby i bez kasy. ludzie opamietajcie sie, co wy robicie; pozyczacie np.5.000.- placicie raty m-cznie na ich prywatne konto i za 3 lub 5 lat musicie oddac wziete 5.000.- a gdzie wasze pieniadze placone ?
sutek / 83.7.246.* / 2009-08-27 19:55
Masz racje tak jest !!!
dda / 79.173.16.* / 2009-08-24 23:05
Ja kiedyś wzięłam u nich raty na tapczan i w sumie byłam zadowolona, spłacałam terminowo, nie było żadnych problemów a oprocentowanie prawie żadne.
Problem zaczął się później.
Już pod koniec spłacania tych rat zaczęli mi przysyłać informacje, że w każdej chwili mogę u nich pobrać gotówkę, przyznali mi limit 6000 i taką gotówkę mogłam pobrać, wysyłając do nich wypełnioną umowę oraz załączony czek, czy coś takiego.
No i w końcu skusiłam się, wypłaciłam 2000. Jakież było moje zdziwienie, gdy po przesłaniu pieniędzy na moje konto otrzymałam wyciąg z informacją o kwocie do zapłaty.
Z podanego limitu 6000 pozostało mi 3500 a jakby nie licząc wypłaciłam 2000 czyli powinno zostać 4000. W pierwszej chwili pomyślałam, że może odsetki od razu naliczyli, ale i tak coś się nie zgadzało.
Zadzwoniłam do nich, aby dowiedzieć się w czym rzecz, i dowiedziałam się, że została pobrana prowizja 10% od całej pobranej kwoty i że taka informacja była zawarta w umowie. Faktycznie była, ale ja jej nie doczytałam.
Gdybym o tym wiedziała, w życiu bym tych pieniędzy nie chciała od nich - 10 % prowizji to dosyć dużo, bo w końcu jeszcze naliczają odsetki. Ogólnie koszt bardzo duży.
Teraz spłacam tą kwotę i chciałabym spłacić całość od razu do końca, ale trochę tu się naczytałam, że mogą mnie obciązyć jakimiś dodatkowymi opłatami ?

A raty faktycznie, ja czasem płaciłam po 2 raty od razu, a za miesiąc przychodziło rozliczenie i do zapłaty następna rata, mimo iż w sumie powinna być nadpłata za 1 miesiąc. Pewnie jest tak, jak ktoś tutaj napisał, że ściągają tą nadpłaconą, jako ostatnią ratę, pewnie po to, aby ściąnąć więcej odsetek. Bo od tych ostatnich rat wzięliby mniej odsetek.
Ł. Śliwiński / 93.105.196.* / 2009-10-17 00:50
Hahahaha... a słyszała Pani o tym, że czasem przy spłacaniu 2 rat jednocześnie, bank nalicza karę za "nieterminową" spłatę? Ja już i o takich kwiatkach czytałem, bo siedzę w tym temacie dosyć długo. I są takie sytuacje, że osoba wyjeżdżająca za granicę, chce sobie spłacić kilka rat jednocześnie, po powrocie z zagranicy dostaje niespodziankę w postaci kary za "nieterminową" spłatę zobowiązania. To jest chore, ale prawdziwe. To są sytuacje z życia wzięte.
lisica2212 / 89.76.120.* / 2010-01-27 23:37
Mogę tylko dodać że klient może spłacić sobie wcześniej kredyt, ale w momencie kiedy spłaci w danym miesiącu kilka rat nie zwalnia go to z opłacenia raty w następnym miesiącu gdyż musi być ciągłość. Są banki które maja możliwość zawieszenie rat np na wyjazd klienta ale to jest indywidualne.
nat. / 91.94.118.* / 2009-09-05 21:32
Jeśli chodzi o płatność 2 rat w jednym miesiącu, to nie biorą ich pod uwagę, gdyż jest to linia kredytowa... czyli coś w rodzaju karty kredytowej, tyle, że bez karty. A jak wiadomo spłacając zadłużenie w karcie kredytowej dokonuje się płatności raz w miesiącu - każdym miesiącu do spłaty zadłużenia. Jeśli dokonała Pani takiej płatności 2razy w miesiącu proponuję zadzwonić do ich bardzo nieprofesjonalnej Obsługi Klienta i po poinformowaniu ich wysłać do nich proębę faxem o przeksięgowanie jednej z 2 w jednym mc płatności na poczet kolejnego mc. Absolutnie odraszam jakiekolwiek interesy z tym nibybankiem. Pozdrawiam.
alkas / 79.163.43.* / 2009-08-25 12:15
Zmiana opcji spłaty wg tabeli wynosi 5 pln.
1111111 / 83.6.128.* / 2010-02-25 18:57
zastanawiam się czy wziąść kredyt w tym banku mam ofertę ale się waham po tym co tu czytam niech ktoś mi powie prawdę jaki jest ten bank ?
kazistaw / 89.79.24.* / 2010-02-25 20:09
Bank jak każdy inny. Jeśli jesteś rzetelnym klientem nic złego ci się nie stanie. Zauważ, że 90% negatywnych komentarzy o wszystkich bankach, jest tylko od klientów którzy czegoś nie doczytają, czegoś nie wiedzą lub nie płacą i mają problemy z windykacją. Dlatego ja polecam każdy bank nawet Sygmę(o ile oferta jest konkurencyjna do innych na rynku). Odradzam ci jedynie Providenta :)
alkas / 79.163.2.* / 2009-08-25 10:33
Jeśli chcesz spłacić przed czasem albo kilka rat razem koniecznie najpierw zadzwoń i zapytaj jak to wygląda. Z regulaminu wynika, że trzeba poprosić o zmianę opcji spłaty (chyba też płatne-sprawdzę później) jeśli chce się coś takiego zrobić. Napewno da się spłacić wcześniej ale warto dokładnie się dopytać i doczytać regulamin żeby nie było znowu rozczarowania prowizją czy czymś podobnym.
dlipson / 83.9.48.* / 2009-08-18 16:52
Nie będę pisał na ten bank ani słowa bo krew mnie zalewa. 5 sierpnia pismem POLECONYM wysłałem rezygnację z kredytu, z którego nie korzystałem a wisi w internetowej bazie danych. Dzisiaj jest 18 a oni twierdzą, że nie dostali mojej rezygnacji. Na poczcie proponują mi złożyć reklamację, na którą trzeba czekać. Ja już nie mam czasu. Z tego co się dowiedziałem jak nie wyślesz z potwierdzeniem odbioru to możesz słać pisma polecone do osranej śmierci. A oni i tak powiedzą, że nie otrzymali pisma.
Nie polecam w 1000 % z korzystania usług w tym banku.
alkas / 79.163.14.* / 2009-08-19 11:43
No ale list polecony to chyba jest automatycnie z potwierdzeniem odbioru, czyż nie?? Co to znaczy list polecony w takim razie? Bo mnie się wydaje, że właśnie istotą listu poleconego jest potwierdzenie jego odbioru.

Jeżeli nie dotarł to złóż reklamację na poczcie.

A swoją drogą to pewnie i tak jest jakiś okres wypowiedezenia więc wątpie aby dało to się załatwić tak z dnia na dzień.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: