Forum Forum finansoweKredyty

Czy SYGMA BANK to bank czy,

Czy SYGMA BANK to bank czy,

Hala / 83.11.81.* / 2006-08-22 21:48
Zrobiłam zakup w systemie ratalnym poprzez SYGMA BANK, nie otrzymalam blankietów wpłat ,zadzwonił do mnie pracownik banku w ciągu kilku dni otrzymałam wraz z numerem konta upomnienie (blankietów nie przesłano) ratę zapłaciłam terminowo po otrzymaniu numeru konta ,za kilka dni zadzwonił kolejny pracownik że nie dotarła wpłata,zaproponowałam ,że zrobię wydruk (wpłata robiona przez konto inteligo) ale nie chciał.Za kilka dni otrzymałam kolejne upomnienie z komórki windykacyjnej,jakby tego było mało w tejże kopercie było upomnienie dla innej klientki SYGMA BANKU z pełnymi danymi osobowymi.Zadzwoniłam do banku ,gdzie chciałam uzyskac informację czy dotarła moja wpłata jak równiez próbowałam zainteresować pracowników ,ze dodtkowa zawartością było upomnienie dla innej klientki,I SIĘ ZACZĘŁO-- NIKT NIE UDZIELIŁ MI TAKIEJ ODPOWIEDZI, A TO ŻE BYŁA DODATKOWA ZAWARTOŚC POMINĘTO CAŁKOWITYM MILCZENIEM !!!!!!!!!!!!!!! Gdy piaty z kolei pseudoporacownik chciał połaczyć mnie z szóstym moja cierpliwośc się skończyła .Cała rozmowa trwała ok 20 minut,a ja jestem rencistką i moim zadaniem jest terminowo spłacać raty a nie dodatkowo utrzymywac jeszcze TP i tracić czas na rozmowy.
Wyświetlaj:
przemko216 / 89.76.81.* / 2009-08-14 13:17
witam forumowiczów zaznaczam z góry że nie jestem pracownikiem banku i nie mam zamiaru oczerniać i pomawiać tegoż banku.
moja historia zaczęła się wczoraj otóż postanowiłem wziąć kredyt i coś mnie podkusiło aby skorzystać
z biura kredytowego po pozytywnym załatwieniu formalności i podpisaniu umowy ucieszony
po drodze przejrzałem dokumenty i zorientowałem się że prócz czeku do wypłaty kasy i tabelki z oprocentowaniem brakuje mi mojego
egzemplarza umowy-wniosku brak rozpiski terminów spłat rat lub symulacji terminów .Więc wracam się z powrotem
a tu awantura jakiś gościu się wydziera że nie będzie płacił podwójnie itd. no nieważne mówię sobie
poprosiłem o drugą kopię umowy i takową dostałem oczywiście nie podpisaną .
i tu w tym momencie zapaliło się czerwone światełko patrzę w te papiery i coś zaczyna mi ta nazwa
mówić Po sekundzie już wiedziałem jaki bank mi kasę pożycza.
Postanowiłem poradzić się rzecznika konsumenta
niestety na urlopie trudno i na chacie w internecie trafiłem na kilka forów międzyinymi tutaj
w panikę nie wpadłem ale się zaniepokoiłem i telefon od pani od kredytu że niestety
nie mogę wypłacić kasy ponieważ bank nie może zweryfikować w moim zakładzie pracy moich danych
Ucieszony powiedziałem że niestety muszę zrezygnować
będęm poleciałem do pani i chciałem złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy kredytowej
lecz pani zlała mnie mówiąc obcesowo i stwierdziła że zaznaczyła w systemie o rezygnacji
a ja twardo się domagam jakiegoś pisemka że zrezygnowałem na to ona że mogę zadzwonić
paranoja nagle wchdzi starsza pani z awanturą że telefony że nie zapłacone ..... o zgrozo
druga już osoba .Zresztą starsza pani nie wyglądała na osobę co woli sie zabawić a raty nie zapłacić terminowo
Dobra sobie myślę niezły bigos i nagle olśnienie z żonką na pocztę i listem poleconym
za potwierdzeniem wysłałem rezygnację i ten czek który uprawnia mnie do podjęcia gotówki
dodam jeszcze że to sobie skserowałem więc powinno być gites
co o tym sądzicie drodzy forumowicze? pozdrawiam przemko
Agnieszka Karpińska / 83.31.105.* / 2009-09-02 12:23
Ale Ty wcale nie musiałeś pisać wypowiedzenia umowy bo bank nie mogąc potwierdzić Twojego zatrudnienia anulował tę umowę. Jak mogłeś wypowiadać coś co nie weszło w życie? Blankiety spłat bank ten przesyła co miesiąc. Wydaje mi się, że jedyne co nawaliło to obsługa w biurze kredytowym gdzie niczego Ci nie powiedziano. Następnym razem zapraszam do mnie, będzie bardziej profesjonalnie. Pozdrawiam.
alkas / 79.163.59.* / 2009-08-14 14:16
Teoretycznie masz 14 dni na odstąpienie od umowy więc powinno być wszystko OK...a w praktyce to się okaże.... Czytając komentarze niektórych forumowiczów z rezygnacją nie jest tak łatwo jak z podpisaniem umowy ale ja tego nie potwierdzam bo jeszcze nie składałem rezygnacji.
Ja tak jak pisałem wcześniej nie mam kłopotów z tym bankiem więc nie mam cię czym straszyć. Pisma polecone są oczywiście bardzo dobrym sposobem korespondencji (chyba lepszym niż szczeniaków podstępnie zawierających umowy z ludźmi NIE INFORMUJĄC ICH co dokładnie podpisują)!!!
Masz umowę, masz regulamin więc pisząc pisma do tego niby banku opieraj się na konkretnych punktach, paragrafach, ustępach itd. Jest w nich sporo obowiązków jakie musisz spełnić ale masz też pewne prawa z których możesz korzystać, jak np odstąpienie od umowy.
A swoją drogą przecież dopóki nie wypłacisz gotówki to tak jakbyś nie skorzystał z tego kredytu, prawda? Więc radzę ci nie korzystać z tej kasy nigdy i tyle, kredyt weź sobie w BANKU.

pozdro,
napisz jak będzie coś wiadomo...
999999 / 79.163.25.* / 2009-07-07 22:45
UWAGA
Od 1 sierpnia 2009 SYGMA rezygnuje z pobierania wysokiej kary za spóźnienie w spłacie kredytu!!!
Po kolejnej zapłaconej ratce nie mam zastrzeżeń do rozliczania mojej karty. Wszystko jest OK, zgodnie z regulaminem i umową.
Rajza / 79.191.186.* / 2009-06-25 20:28
Jest ogólnie przyjętą procedurą, że w komórkach windykacji banków zatrudnia się ludzi, którzy godzą się na jak najniższe wynagrodzenie ( przeważnie są to studenci, którzy tę pracę traktują jako zajęcie tymczasowe ). Osoby te są słabo przygotowane merytorycznie do wykonywania tej pracy. Nie potrafią prawidłowo analizować zapisów księgowych na koncie klienta jak i nie potrafią merytorycznie rozmawiać z klientem. Dlatego też ( z braku wiedzy i kompetencji ) jest praktykowana spychologia ( przełączanie od jednego kompetentnego do drugiego kompetentnego :"bankowca" ). Niepohamowane dążenie banku do mnożenia zysków odbija się na jakości obsługi a tym samym do traktowania klienta jak zbędnej rzeczy, która to rzecz przecież dostarcza bankowi ( niezbędnej mu do istnienia pożywki jaką są pieniądze ). I tak będzie dotąd, aż klienci nie wymogą na bankach zmiany postępowania. A jak mogą to zrobić? Bardzo prosto - unikać takich "profesjonalnych" banków.
misioooo / 88.156.24.* / 2009-06-04 20:29
jaki bank ma dobra oferte kredytu hipotecznego?
ihfgdrefcr / 77.65.66.* / 2009-06-04 20:07
kolega z pracy dostal u nich kredyt na przelomie kwiecien/maj z pierwsza rata na 15.06, w maju dostal juz telefon z windykacji dlaczego "jeszcze" nie zaplacil raty skoro termin to 27.04 !!! a dzis dostal pismow z ponagleniem - probowal wyjasnic to telefonicznie - jestem ciekaw jak to sie skonczy
999999 / 79.163.9.* / 2009-06-04 19:05
PO KARTĘ KREDYTOWĄ LEPIEJ IŚĆ DO BANKU a nie do hipermarketu...

Do którego? To już niech każdy sam zdecyduje....

Pozdrawiam.
11445 / 78.88.81.* / 2009-06-03 19:04
omijajcie ten bank i wszystko co z nim zwiazane przestrzegam
om / 94.240.37.* / 2009-06-03 09:14
Chciałam zwrócić uwagę, iż obok daty nadania jakiegoś wątku znajduje się pewien numer. Proszę również zwrócić uwagę na numer "83.15.183". Niemal wsezystkie pozytywne komentarze na temat SYGMA posiadają taki numer co oznacza, że pochodzą z jednego komputera (tylko autor nadaje inne nicki)!!!
Wobec czego nie kopmromituj już siebie i tego swojego pseudo banku dalej człowieku!!!
11445 / 78.88.81.* / 2009-06-03 18:57
i to jest racja to sa zlodzieje ja placze i place za pare groszy raty zamiast malec to rosna ale jaki kraj taki i bank
11445 / 78.88.81.* / 2009-06-03 18:57
i to jest racja to sa zlodzieje ja placze i place za pare groszy raty zamiast malec to rosna ale jaki kraj taki i bank
tyhfghgjgjjj / 83.15.183.* / 2009-06-03 14:11
W JEDNYM Z KOMENTARZY BYŁAŚ MICHAŁEM 37 hahaha STASZNIE SZYBKO ZMIENIASZ PŁEĆ:)
musisz trochę więcej popracować.. wiem...starasz się.. wpisu dokonałaś o 9:14 ale popracuj na nickami bo jesteś mało wiarygodna i możesz mieć problem z odstarszeniem wszystkich klientów. Przyznaję dobrze dbasz o negatyne wpisy...dobra jesteś. Mam nadzieję, że dobrze ci płacą, zasługujesz na to.
karmeeel / 83.29.220.* / 2010-02-25 14:24
to jest forum dla klientów nie dla pracowników, wam i tak juz żadna reklama nie pomoże.

ja mam u was na raty wziety sprzęt na 30000zł, płatne miesięcznie 1250, nie wiem jak to jest kupuje przez internet prawie wszystko płace przelewami z konta BPH, kupuje bilety do kina teatru i wpłaty sa do godziny lub najpózniej na następny dzień, a u was zawsze mam spóznienie czy wyśle 5 dni wcześniej czy dzień to zawsze jestem po terminie i zawsze do mnie dzwonićie co miesiąc prawie, zenada, najgorsze jest to że wyparliście żagiel i wszędzie teraz jesteście jakie ja bede miec odsetki i nie wiem co jeszcze zobaczymy za rok, jak skończe płacić nie omieszkam sie tym pochwalić, chyba że pójdzie szybciej.

ale kolejjny przykład moja tesciwoa wzięła tapczan na raty, 1470 na 6 rat, raz się spózniła zapomniała miała prawo lub nie ale zapłaciła wszystko po dwóch miesiącach przyszła do dopłaty 100zł, za to spóznienie, dzisiaj dowiaduje się że ma do dopłaty jeszcze 600 zł, bo w grudniu nie wypowiedziała umowy i oni jej te raty z 6 nieoprocentowanych rozłozyli na 36, choć już wszystko dawno zapłacieła i dlatego musi to dopłacić, ale to nie koniec historii, bo wzięła komputer i też tam rata 296zł, dzisiaj przyszło zawiadomienie z windikaci o jakiejś karze windykacyjnej bo nie płaci w terminie , aczkolwiek tu miała własnie miesięczną nadpłatę i powiedzieli że spózniła się 3 dni z wpłatą i według umowy ma kare 20 zł, moja teściwoa nie jest w ciemie bita, ale takiej obsługi to sie nie spodziewała, zgroza ile ja zapłace od tych 30000zł masakra, wiec darujmy sobie uszczypliwości, jestem klientem banku bph od 15 lat, kiedy przenieśli mnie do pkosa bardzo szybko rozwiazałam umowę i wróciłam do bph, nigdy nie zdarzyło mi sie nic przykrego z ich strony, obsługuja moje konto firmowe, może miliony przez nie nie przechodzą, ale nikt nie nalicza mi kar za oddychanie.
szonek18 / 83.29.220.* / 2010-02-25 14:09
to jest forum dla klientów nie dla pracowników, wam i tak juz żadna reklama nie pomoże.

ja mam u was na raty wziety sprzęt na 30000zł, płatne miesięcznie 1250, nie wiem jak to jest kupuje przez internet prawie wszystko płace przelewami z konta BPH, kupuje bilety do kina teatru i wpłaty sa do godziny lub najpózniej na następny dzień, a u was zawsze mam spóznienie czy wyśle 5 dni wcześniej czy dzień to zawsze jestem po terminie i zawsze do mnie dzwonićie co miesiąc prawie, zenada, najgorsze jest to że wyparliście żagiel i wszędzie teraz jesteście jakie ja bede miec odsetki i nie wiem co jeszcze zobaczymy za rok, jak skończe płacić nie omieszkam sie tym pochwalić, chyba że pójdzie szybciej.

ale kolejjny przykład moja tesciwoa wzięła tapczan na raty, 1470 na 6 rat, raz się spózniła zapomniała miała prawo lub nie ale zapłaciła wszystko po dwóch miesiącach przyszła do dopłaty 100zł, za to spóznienie, dzisiaj dowiaduje się że ma do dopłaty jeszcze 600 zł, bo w grudniu nie wypowiedziała umowy i oni jej te raty z 6 nieoprocentowanych rozłozyli na 36, choć już wszystko dawno zapłacieła i dlatego musi to dopłacić, ale to nie koniec historii, bo wzięła komputer i też tam rata 296zł, dzisiaj przyszło zawiadomienie z windikaci o jakiejś karze windykacyjnej bo nie płaci w terminie , aczkolwiek tu miała własnie miesięczną nadpłatę i powiedzieli że spózniła się 3 dni z wpłatą i według umowy ma kare 20 zł, moja teściwoa nie jest w ciemie bita, ale takiej obsługi to sie nie spodziewała, zgroza ile ja zapłace od tych 30000zł masakra, wiec darujmy sobie uszczypliwości, jestem klientem banku bph od 15 lat, kiedy przenieśli mnie do pkosa bardzo szybko rozwiazałam umowę i wróciłam do bph, nigdy nie zdarzyło mi sie nic przykrego z ich strony, obsługuja moje konto firmowe, może miliony przez nie nie przechodzą, ale nikt nie nalicza mi kar za oddychanie.
om / 94.240.37.* / 2009-06-03 14:31
To przejrzyj jeszcze raz moje wpisy i wtedy wysuwaj wnioski. W żadnym komentarzu nie ma nic na temat innego banku. Nie pracuję w banku, ani w podobnej instytucji finansowej, żeby ją reklamować. Pracuję zupełnie gdzie indziej i nie jest to praca związana z bankowością. Jestem osobą, która przez Sygmę została bardzo oszukana i będę ludzi przestrzegała przed tym bankiem. Nie jestem też jedyną osobą. Dzięki ludziom z tego forum nie udało się Sygmie do końca mnie okraść. Ponadto Do każdego wpisu, który zawiera ten numer się przyznaję i niczego nie muszę się wstydzić.
P.S. A teraz zmień komputer i wpisuj dalej te głupoty. Faktem jest to, że ludzie po przeczytaniu tych wątków zastanowią się, czy kolejny pozytywny komentarz jest prawdziwy, a z Sygmą najlepiej być ostrożnym. Zrobiłeś(aś) dobrą reklamę SYGMY! Życzę Ci miłej pracy!!! (bądź bardziej bystry(a), bo dajesz się prowokować i nie liczysz się z konsekwencjami - pokazałeś(aś) jacy ludzie tam mogą pracować).
ertertyeryy / 83.15.183.* / 2009-06-04 15:49
Nie jestem pracownikiem banku, gdybyś uważniej czytała wiedziałabyś, że współpracuję z sygmą od 2,5 roku i nie było ani jednej reklamacji klienta wręcz przeciwnie po spłaceniu kredytu ponownie korzystają z ich oferty.. a na stronę wszedłem przypadkowo , szukałem adresu ich siedziby i zobaczyłem te smieszne wpisy więc postanowiłem napisać prawdę...
domysliłem się, że wypisuje to jedna osoba i czekałem aż się przyzasz, łatwo cię podpuścić...
999999 / 79.163.59.* / 2009-06-03 22:31

Jestem osobą, która przez Sygmę została bardzo oszukana i
będę ludzi przestrzegała przed tym bankiem.

To może napisz konkretnie na czym to oszustwo polegało i który punkt regulaminu został złamany? To jest zdecydowanie bardziej interesujące na tym forum niż "przepychanie" się z nr 83.15.183. kto napisze więcej komentarzy.....

Prosimy o dokładne paragrafy, które zostały naruszone przez sygme??? albo przez ciebie?
tangio / 2009-06-11 05:38
ja nie pisałem tego jestem innym poszkodowanym. od marca nie moge się doprosić odnalezienia mojej wpławy w sygma banku. wisze przez to w BIK i zabrano mi kredyt odnawialny w moim banku. na dodatek to nikt tam nie wie chyba poco pracuje najprościej by było wysadzic w powietrze ten bank. jednego mniej . kraj by nie upadł. tylko kto by korekte podał do BIK. i co o tym powiesz . dalej uważasz że ten bank to takie cudo. nie ma tylu negatywów na inne banki jak na ten. i po drugie to nie pisała jedna osoba popatrz na innych forach co myślą o nich ludzuie. oprócz ciebie nikt inny jeszcze go nie chwalił.
ostatnie słowo :) / 94.240.37.* / 2009-06-04 08:52
Moja sprawa trafiła do Inspektora Nadzoru Bankowego, to tyle w temacie.
daamek / 83.8.91.* / 2009-07-18 12:20
Proszę o kontakt jak to zrobić.
999999 / 79.163.22.* / 2009-06-04 22:04
sygma płaci ci za ukrywanie jego przewinień? w ten sposób osłaniasz go czyli robisz to co zarzucasz innym....

Ale pewnie chodzi o to, że jeśli ja mam problemy to dlaczego inni mają ich nie mieć, prawda???
om - odpowiedź / 94.240.37.* / 2009-06-18 12:51
Jakie przewinienia? Człowieku o czym ty piszesz? Moja sprawa trafiła do Inspektora Nadzoru Bankowego (tak jak wcześniej pisałam), nikt nie chciał w tym banku wyjaśnić mojej sprawy, dlatego nie siedziałam bezczynnie. I tym, którzy mają podobny problem z wyegzekwowaniem tego od Sygmy radzę zrobić to samo. ODZYSKAŁAM SWOJE PIENIĄDZE. To z czym miałam problem nie zmienia stanu rzeczy, podanie artykułu, paragrafu, czy punktu regulaminu też, tym się zajmą odpowiednie instytucje!!!
Ale żeby przestrzec innych przed tym co mnie w tym banku spotkało (i zaspokoić twoją ciekawość) sprawa dotyczyła kredytu "CZĘSTOGOTÓWKA" i wszystkich przestrzegam!!!!
om / 94.240.37.* / 2009-06-18 12:52
wątek powyżej był do internauty o nicku "999999"
the end / 94.240.37.* / 2009-06-04 09:56
Ty tej sprawy nie będziesz rozstrzygał. A pan nie wie co to prawo bankowe, tylko chce paragrafy z regulaminu??? Oj.
To że ci podam jakiś paragraf to nic nie wnosi do tego forum. Chcę przestrzec inne osoby. A te które również zostały oszukane, po przeczytaniu fragmentów całego forum, będą wiedziały do jakich instytucji się udać (forum jest jedynie pewną wskazówką, a nie rozstrzygnięciem sprawy), bo to nie wasi klienci sprawują nad wami kontrolę. Pozdrawiam.
999999 / 79.163.9.* / 2009-06-04 18:57

A pan nie wie co to prawo
bankowe

Proponwałbym jednak mówić o sobie konkretnie a nie uświadamiać i pouczać innych kim są i czym się zajmują bo widzę po komentarzach, że poziom jaki prezentujesz jest niezbyt wysoki.

Chcę
przestrzec inne osoby

....ale przed czym? Wstydzisz przyznać się do własnej niewiedzy i popełnionych błędów? Jeśli nie to zabierając głos na forum publicznym pisz dokłanie o czym mówisz i o jakiej sytuacji.
cyt."Jestem osobą, która przez Sygmę została bardzo oszukana"
...no takie komentarze są naprawdę bardzo wartościowe.....dokładnie tyle samo co komentarze tego amatora który wypisuje głupoty z nr 83.15.183.
Oboje nic nie wnosicie na to forum.

A zapytałem o dokładny paragraf regulaminu chociażby po to aby sprawdzić z kim rozmawiam. Odpowiedz udzielona w zasadzie wyjaśniła wszystko.

bo to nie wasi klienci sprawują nad wami kontrolę

jacy klienci? ty wiesz więcej na mój temat niż ja sam....
APELUJĘ JESZCZE RAZ, jeśli chcesz coś napisać o swojej sytuacji to zrób to w taki sposób aby było to przydatne dla kogokolwiek i nie zajmuj się rozszyfrowywaniem kto gdzie pracuje, czym się zaimuje, na czym się zna, kogo lubi etc.

Ja jak napisałem gdzieś wcześniej polecam zdecydowanie mBank. Nie pracuje w żadnym banku ale NIE TOLERUJE bezmyślnych wypowiedzi, których autorzy jedyne co potrafią napisać to, że "bank ich oszukał". To jest zwykła amatorszczyzna i RADZĘ NIE ZYTAĆ WOGÓLE TAKICH KOMENTARZY a już na pewno nimi się nie sugerować.
Jest kilka merytorycznych i konkretynch wypowiedzi z którymi się wpełni zgadzam ale większość to zwyzajne "gó...no".

REASUMUJĄC nie polecam brać czegokolwiek "na raty" np. w realu czy praktikerze ponieważ to NIE są tak naprawdę raty a zwyczajne naciąganie ludzi na podpisanie bezterminowej umowy na KARTĘ KREDYTOWĄ.
I właśnie za takie podstępne metody NIE polecam tych kart.
szoook / 83.15.183.* / 2009-06-02 10:59
Przegląd prasy:
Klauzule Lukas Banku i Nykredit pójdą pod lupę sądu
(Gazeta Finansowa/30.05.2009, godz. 08:55)
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do sądu pozwy, domagając się uznania, że klauzule bankowe stosowane przez Nykredit i Lukas Bank są niedozwolone.

Zarzuty urzędników wobec bankowców dotyczą m.in. obowiązku zapłaty dodatkowej prowizji wtedy, kiedy bank wypowiada umowę, oraz dowolnego pobierania opłat za monity i wezwania do zapłaty. Skierowane pozwy do sądu dotyczą warunków umów o kredyt hipoteczny stosowanych przez Lukas Bank oraz Nykredit. Pierwszy z nich już wycofał się ze stosowania kwestionowanych postanowień. Jednym z nich jest klauzula, zgodnie z którą w przypadku wypowiedzenia umowy przez bank konsument był zobowiązywany do uiszczenia dodatkowej prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu. Zdaniem UOKiK, działanie to jest sprzeczne z dobrymi obyczajami oraz rażąco narusza interesy konsumentów, ponieważ stosuje się wobec nich podwójną sankcję. Ponadto, jeżeli to konsument podejmie decyzję o wcześniejszej spłacie kredytu, wiąże się ona zazwyczaj ze standardowo pobieraną prowizją, która ma zrekompensować bankowi utratę odsetek w związku z krótszym okresem kredytowania. Natomiast żądanie zapłacenia dodatkowej prowizji wynikającej z decyzji banku o wypowiedzeniu umowy może naruszać interesy konsumenta – twierdzi UOKiK.

Wątpliwości Urzędu budzi również brak wskazania procedur przy ustalaniu opłat związanych z dochodzeniem wierzytelności. Jeżeli konsument spóźniał się ze spłatą kredytu, bank pobierał opłaty za każdorazowe upomnienie telefoniczne, korespondencję, wyjazd interwencyjny. UOKiK zakwestionował arbitralność w ustalaniu tych opłat oraz fakt, że bank mógł stosować wszystkie środki równocześnie. Kolejną krytykowaną klauzulą jest postanowienie dotyczące braku możliwości zwrotu składki zapłaconej na ubezpieczenie niskiego wkładu własnego po ustaniu ryzyka, co – zdaniem UOKiK – również naruszało interes ekonomiczny klienta.

Jeżeli sąd podzieli argumenty prezesa Urzędu, zakwestionowane postanowienia zostaną wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych. Jeśli przedsiębiorcy mimo to będą ją stosowali, UOKiK może wszcząć postępowanie w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów i w konsekwencji nałożyć na przedsiębiorcę karę w wysokości do 10 proc. ubiegłorocznego przychodu. Skierowanie przez UOKiK pozwów w sprawie uznania klauzul bankowych za niedozwolone to nie pierwsza decyzja tej instytucji. Kilka tygodni temu Urząd zakwestionował niektóre postanowienia stosowane przez BRE Bank w umowach o kredyt hipoteczny. Obecnie w rejestrze zawierającym ponad 1600 niedozwolonych klauzul 92 dotyczą usług finansowych.
UUUUUUUUUU / 83.15.183.* / 2009-06-02 10:58
Przegląd prasy:
Klauzule Lukas Banku i Nykredit pójdą pod lupę sądu
(Gazeta Finansowa/30.05.2009, godz. 08:55)
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do sądu pozwy, domagając się uznania, że klauzule bankowe stosowane przez Nykredit i Lukas Bank są niedozwolone.

Zarzuty urzędników wobec bankowców dotyczą m.in. obowiązku zapłaty dodatkowej prowizji wtedy, kiedy bank wypowiada umowę, oraz dowolnego pobierania opłat za monity i wezwania do zapłaty. Skierowane pozwy do sądu dotyczą warunków umów o kredyt hipoteczny stosowanych przez Lukas Bank oraz Nykredit. Pierwszy z nich już wycofał się ze stosowania kwestionowanych postanowień. Jednym z nich jest klauzula, zgodnie z którą w przypadku wypowiedzenia umowy przez bank konsument był zobowiązywany do uiszczenia dodatkowej prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu. Zdaniem UOKiK, działanie to jest sprzeczne z dobrymi obyczajami oraz rażąco narusza interesy konsumentów, ponieważ stosuje się wobec nich podwójną sankcję. Ponadto, jeżeli to konsument podejmie decyzję o wcześniejszej spłacie kredytu, wiąże się ona zazwyczaj ze standardowo pobieraną prowizją, która ma zrekompensować bankowi utratę odsetek w związku z krótszym okresem kredytowania. Natomiast żądanie zapłacenia dodatkowej prowizji wynikającej z decyzji banku o wypowiedzeniu umowy może naruszać interesy konsumenta – twierdzi UOKiK.

Wątpliwości Urzędu budzi również brak wskazania procedur przy ustalaniu opłat związanych z dochodzeniem wierzytelności. Jeżeli konsument spóźniał się ze spłatą kredytu, bank pobierał opłaty za każdorazowe upomnienie telefoniczne, korespondencję, wyjazd interwencyjny. UOKiK zakwestionował arbitralność w ustalaniu tych opłat oraz fakt, że bank mógł stosować wszystkie środki równocześnie. Kolejną krytykowaną klauzulą jest postanowienie dotyczące braku możliwości zwrotu składki zapłaconej na ubezpieczenie niskiego wkładu własnego po ustaniu ryzyka, co – zdaniem UOKiK – również naruszało interes ekonomiczny klienta.

Jeżeli sąd podzieli argumenty prezesa Urzędu, zakwestionowane postanowienia zostaną wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych. Jeśli przedsiębiorcy mimo to będą ją stosowali, UOKiK może wszcząć postępowanie w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów i w konsekwencji nałożyć na przedsiębiorcę karę w wysokości do 10 proc. ubiegłorocznego przychodu. Skierowanie przez UOKiK pozwów w sprawie uznania klauzul bankowych za niedozwolone to nie pierwsza decyzja tej instytucji. Kilka tygodni temu Urząd zakwestionował niektóre postanowienia stosowane przez BRE Bank w umowach o kredyt hipoteczny. Obecnie w rejestrze zawierającym ponad 1600 niedozwolonych klauzul 92 dotyczą usług finansowych.
LUBLINR / 83.15.183.* / 2009-05-27 17:05
BRAŁEM WIELE KREDYTÓW ALE SYGMA BANK MA NAJLEPSZĄ OFERTE !! POLECAM !!! NIE SŁUCHAJCIE TYCH BREDNI !!
krytyk123 / 2010-03-11 19:22
CHYBA CHŁOPIE JESTEŚ ICH WSPÓLNIKIEM. CHYBA ŻE TY JESTEŚ BABA A NIE CHŁOP
Roin Hood / 83.8.91.* / 2009-07-18 12:17
Chyba we śnie. Najpierw się obudź, a potem zastanów się co chcesz powiedzieć. To złodzieje - jak inaczej wyjaśnić brak jakiegokolwiek kontaktu z Nimi. Ty chyba używasz do tego mocy tajemnych albo jesteś na Ich liście płac.
hjgnbvn / 83.15.183.* / 2009-05-28 15:50
polecam sigma bank
56515166196 / 83.6.191.* / 2010-03-16 12:00
Jeśli masz stały adres IP kretynie to i tak każdy widzi że swoje teksty piszesz zmieniając nicki z tego samego komputera. powiedz swojemu szefowi w Sygmie , ze to był zły pomysł i zaprzestań chwalenia czegoś co jest nic nie warte.
PAWEL- / 83.19.95.* / 2009-05-22 11:28
KOMUŚ BARDZO ZALEŻY NA OCZERNIENIU SIGMA BANKU.W ŻAGLU ,LUKASIE CZY AIG SĄ TAKIE SAME SYTUACJE.JESZCZE SIE TAKI NIE NARODZIŁ COBY WSZYSTKIM DOGODZIŁ!!!!!!!!!!!
echo 2 / 83.15.183.* / 2009-05-27 17:01
święta prawda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No comment / 89.77.247.* / 2009-05-23 00:34
Wiadomo o co chodzi, skąd cały ten reportaż itp.(ciekawe ile redaktor dostał za to kasy). Od pół roku trwał "przetarg" na obsługę finansową Praktikera, brało w nim udział wiele banków, m.in. nieszczęsny ge money, który już jest m.in. w Sarurnie i MediaMarkt (próbują być wszędzie ale nie z tymi także ich oszustwami). Stety lub niestety jak kto woli ich nieudolna próba oczernienia nie tylko Sygmy na tym forum (prześledźcie sobie adresy ip, a będziecie wiedzieli o co chodzi) ale także kilku innych banków się nie powiodła i Sygma złożyła najlepszą ofertę. Co do samej Sygmy... bank jak każdy inny, w tym jak i w każdym innym banku próbują cię wydupczyć(taka ich rola, nie oszukujmy się), a od ciebie tylko zależy czy dasz się czy nie. Ja polecam nie brać żadnych kredytów, a jeśli już to gdziekolwiek, gdzie jest kredyt 0%(piszę tylko o konsumpcyjnych kredytach rzecz jasna). A co do samych infolinii bankowych, to wiem z własnego przykładu, że w każdym banku jest takie samo dno, zarówno w Sygmie, jak i Eurobanku jak i GE.
partner agd / 83.15.183.* / 2009-05-27 16:54
ZGADZAM SIĘ!!!!! co do Sygmy to nawet troche mi ich szkoda dostaja po dupie od konkurecji np reportaż i te głupoty wypisywane w internecie... za TO, ŻE SĄ ZA TANI i w równej walce konkurncja nie ma szans, wszyscy podnieśli koszty a Sygma jakoś się trzyma oferty to konkurecja zaczeła atakować z drugiej strony a ludziw wierzą we wszystko co powie telewizja:)
SYGMA BANK jest prawie monopolista na rynku sprzedazy ratalnej konkurencja nie ma szans z oferta i obsługą.. w dzisiejszych czasach tak niszczy się dobrego gracza na rynku
podstawia się klientów i jest jazda:) hahhahhahha
real / 79.163.14.* / 2009-05-23 22:49
Zgodziłbym się z tobą, ale nie dziwi cię że sygma nawet nie próbowała zaprzeczyć??? To już niestety świadczy nie najlepiej o tym banku a moim zdaniem potwierdza jego cwaniackie praktyki wymuszające wysokie kary za zwłokę w spłacie rat.
Myślę, że problem polega na tym, że zakupy na raty czy zaciągnięte kredyty w sygmie ludzie traktują na zasadzie tradycyjnych, znanych od kilku lat na naszym rynku rat/kredytów. A biorą KARTĘ KREDYTOWĄ o której funkcjonowaniu nie mają zielonego pojęcia.
Nie wierzę również, że komuś zginęło 3000 pln jak było napisane gdzieś wcześniej..... wpłaci i nie ma. Każdy przelew jest dokładnie zaksięgowany przez 2 banki, więc udowodnienie wpłaty jest dosyć proste.
Komentarze takie jak ten dodany przez monstrum - cyt. "złodzieje", świadczą o poziomie niektórych ludzi wypowiadających się na forum. Jeśli ktoś ma tyle do powiedzenia to faktycznie nie ma co czytać niektórych komentarzy......
Ale troszkę martwi mnie brak reakcji sygmy i potwierdzam bardzo późne przesyłanie wyciągów. To jest prawda i jeśli ktoś płaci na poczcie będzie miał problemy niestety ponieważ wpłaty na poczcie czasami idą nawet 4-5 dni.
wesołek / 83.15.183.* / 2009-05-27 17:00
a co tłumaczyć jak to jedna wielka sciema hahahahahaha ja tez moge nakręcić reportaz kompromitujący bank czy kazdą inna firmę wystarczy odrobina wyobraźni:)
raz dwa / 79.163.23.* / 2009-05-27 21:46
może tak, może nie.........przypadki opisane w reportażu myślę, że są prawdziwe, tylko że ciekawe czy faktycznie poszkodowani spłacali terminowo.........
Swoją drogą nie wiem jak można ustawić zlecenie stałe w spłacie takich kredytów w formie kart kredytowych bo przecież trzeba doliczyć każdego miesiąca odsetki od pozostałej kwoty do spłaty, ubezpieczenia oraz inne opłaty np. za zwłokę itp.... co powoduje, że wyliczenie bieżącej raty nie jest takie proste.
Moim zdaniem jednak brak jakiejkolwiek wypowiedzi przedstawiciela banku nie świadczy o nim najlepiej. Ja przynajmniej nigdy więcej nie skorzystam z jego oferty ponieważ uważam, że należą się jakieś wyjaśnienia z jego strony skierowane do tysięcy uczciwych jego klientów.

Ale z zarzutów jakie były stawiane mogę potwierdzić jak narazie tylko bardzo późne przesyłanie wyciągów, innych nie.
JARO1974 / 89.108.213.* / 2009-05-29 18:16
Jestem w sygmie już siódmy rok i zarówno robię zakupy na kartę z oprocentowaniem i bez. Również dwa lata temu zaciągnąłem kredyt na 7.000 tys zł . wiadomo jakie jest życie trochę się spłaciło potem trochę było potrzebne na wyjazd albo na inne wydatki , ale wszystko było potem wyszczególnione w wyciągu! Sam wiedziałem na co się decyduje! Raz również spóźniłem się ze spłatą raty ale bez przesady,kosztowało mnie to 5-7 zł(490 zł rata).Miałem również przypadek ze zwrotem towaru do sklepu(LCD 1.999 zł) i zwrot pieniędzy nastąpił dopiero po dwóch miesiącach.Okazało się że winę za to ponosi praktykantka w biurze obsł. klienta w realu po prostu nie przesłała papierów do banku!! A ja mało nie dostałem przez taką zawału:). jedyne z czym mam problem to z ubezpieczeniem na życie , bardzo ciężko zrezygnować,ciągnie się to już drugi miesiąc,ale mój błąd nie zostawiłem sobie potwierdzenia rezygnacji(albo go nie otrzymałem ,sam już nie pamiętam).Oczywiście wszystko załatwiałem w B.O.Klienta w realu na Piłsudskiego w łodzi.Miła obsługa,ale podejrzewam że przez to" biuro"te problemy.Może faktycznie lepiej się wczytujmy w to na co zawieramy umowę, i z kim potem staramy się to wyjaśniać.
BRAK / 83.7.246.* / 2009-08-27 19:50
ALE t y jestes glupi przeciez caly czas placisz raty poczekaj jaki oddasz kapital na pewno ten co dostales, a raty to biznes dla SYGMY ARGENTYNY
raz dwa / 79.163.53.* / 2009-05-29 19:52
Jak widać nie wszystkich sygma oszukuje i okrada więc spokojnie, bez paniki bo ludzie zawału dostaną....
Jest umowa, są do niej regulaminy i one kreślają zasady obowiązujące obie strony a nie tylko bank. Trzeba poczytać regulamin i wtedy będzie np. wiadomo, że aby spłacić "raty" wcześniej to trzeba zadzwonić i porosić o zmianę opcji spłaty. Taka zmiana z tego co widzę też kosztuję no ale na to już się nic nie poradzi - taki regulamin.
Wydzwanianie do biura obsługi z kategoryczną deklaracją, że "zapłaciłem w terminie i nie zapłacę żadnych odsetek czy kar" jest tylko i wyłącznie działaniem przeciwko sobie. I myślę że podobnie będzie w wielu innych bankach, no może trochę mniejsze te kary....
Osobiście jednego razu wysyłając przesyłkę pobraniową priorytetową czekałem na przelew należności od poczty 2 tygodnie!!!!! Więc wpłat na poczcie NIE polecam w przypadku sygmy, zdecydowanie przelewy elektroniczne są pewniejsze.

KARTA KREDYTOWA to nie są zwykłe raty!!!!!
W każdym banku korzystanie z niej niej tanie.
raz dwa trzy / 83.15.183.* / 2009-05-28 11:59
ja tez mam karte z tego banku i narazie wszystko ok ale fakt, że staram sie płacić terminowo, a tym zleceniem masz rację,
ja opłacam rachunki w banku conajmniej dwa dni przed terminem.
ania33 / 2009-05-16 00:28
ten bank to oszustow mam tam kredyt ratalny splacilam jednorazowo kilka rat myslalam ze mam spokuj na jakis czas a tu po miesiacu bank domagal sie wplat zadzwonilam wyslalam potwierdzenie jak sie okazalo to bank odliczyl sobie raty ale od konca kredytu paranoja tego nie ma w umowie chce isc z tym do prawnika
Anna B / 145.253.3.* / 2009-08-13 11:32
Tak się spłaca wszystkie kredyty ratalne.... i to jest w umowie.... Radzę czytać a nie oczerniać. Jak ktoś jest winny to zawsze Bank..nigdy klient?
Master_2009 / 79.190.196.* / 2009-05-13 12:55
Nie wiem ,ale zastanawiam się ,czy tu nie chodzi o to, że SYGMA ma konto we Francji i wszystkie przelewy dokonywane w miare (3-5 dni) przed terminem kierowane są do Francji i tu po przejściu nie docierają na czas do biur w Polsce. I tu całe może być zamięszanie.
Bo termin wpłaty to nie termin do którego należy przelać kwotę, lecz termin do którego kwota ma być już zaksięgowana na koncie Banku.
odlot / 193.36.183.* / 2009-05-13 13:15
najgorsza głupota jaką słyszłem w zyciu.. udało ci sie mnie rozbawić DEBLI JESTES;-))
gosciu / 87.206.133.* / 2009-05-12 22:19
sygma i polbank to złodzieje!!!!!! ludzie nie bierzcie kredytów- to własnie kredyty i zycie ponad własne mozliwosci wielu ludzi zniszczyły swiatową gospodarke
pogodynka / 193.36.183.* / 2009-05-13 10:58
jeśli ktoś spłaca kredyty w terminie i patrzy co podpisuje i na jakie warunki się zgadza, to nie ma nigdzie problemów. LUDZIE W KOŃCU UMOWĘ PODPISUJECIE W POLSKIM A NIE CHIŃSKIM JĘZYKU! Wasze wypowiedzi świadczą o was samych
karol_nowak1981 / 84.10.41.* / 2009-05-23 16:28
dokłanie!! zgadzam sie z tym!! najpierw czytac potem podpisywać !!!! a nie odwrotnie!!!
nn2009 / 79.163.233.* / 2009-05-13 17:49
ludzie sami sa sobie winni skoro ufaja pseudo bankom ktore dzialaja i wyrastaja w Polsce jak grzyby po deszczu kusza ofertami a pozniej placz ze cos tam kombinuja zeby zarobic jak najwiecej maja okazje wiec korzystaja z roznych kruczkow przeciez to drapiezny kapitalizm najlepsze jest to ze banki o swoje pieniadze sie troszcza i skrupulatnie egzekwuja a gdy popelnia blad to dluuuugo trzeba czekac na zwrot pieniedzy na konto mialem tak gdy bankomat kilkukrotnie zaksiegowal mi wyplate pieniedzy po zgloszeniu reklamacji minal juz miesiac i nic cisza w eterze

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: