Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

czy warto korzystać z Home Broker?

czy warto korzystać z Home Broker?

sonnika / 2011-08-30 10:34
Szukamy mieszkania, już od dłuższego czasu na własną rękę, nie idzie nam to najlepiej, po prostu nie ma ofert dla nas odpowiednich, dlatego myślimy o skorzystaniu z usług biura nieruchomości. Chyba największy na rynku jest Home Broker, dlatego myślimy że będzie działał najbardziej sprawnie i że będzie miał dużą bazę danych, czy może się mylimy? Warto korzystać z ich usług?
Wyświetlaj:
Ewelina579 / 91.228.88.* / 2015-12-09 13:21
o Home Broker mam jedno zdanie :) w listopadzie pomogli mi sprzedać w krótkim czasie mieszkanie jak i szybko kupić, za usługę musiałam zapłacić oczywiście prowizję ale w dzisiejszych czasach nic nie jest za darmo. Polecam oddział w Siedlcach, obsługiwał mnie Pan Grabowski, z czystym sumieniem polecam :)
klient52 / 89.78.35.* / 2015-07-29 17:11
Zdecydowanie nie. Wczoraj telefonicznie chciałem się umówić na spotkanie w sprawie ofert kupna mieszkania we Wrocławiu (biuro przy Świdnickiej).
Zostałem wypytany o swoje oczekiwania w celu przygotowania ofert na spotkanie oraz zażądano nr telefonu i adresu email na które to miałem otrzymać potwierdzenie terminu spotkania. Żadnego potwierdzenia nie otrzymałem, a konsultant nie był wcale przygotowany. Po przejrzeniu paru ofert wybrałem 3 które były w zakresie moich zainteresowań i które to miały być przesłane na moją skrzynkę w celu dokładnej analizy i podjęcia decyzji. Na koniec spotkania konsultant (Michał Ż.) przekazał mi dwie ankiety do wypełnienia, które to miały wykazać jego pracę w tej firmie. Czekałem na te informacje, ale zamiast nich otrzymałem emaila od konsultanta jednego z deweloperów którego ofertą nie byłem w ogóle zainteresowany. Czyli straciłem trochę czasu i dalej nic nie mam. Tak działa rozreklamowana firma - zalecam zdala od niej.
Bartosz 1234 / 91.228.88.* / 2016-01-09 10:24
No to konsultant był nie przygotowany, pracownik dewelopera.
wroclaw123 / 78.8.15.* / 2015-03-28 17:49
Takze odradzam,
Umowilem sie z nimi na okreslona kwote prowizji i jak juz doszlo do podpisania umowy przedwstepnej zazadalem rowniez aneksu do umowy z nimi. Oszukali mnie chcieli dac aneksu na warunkach wczesniej uzgodnionych. Zmarnowalem tylko kupe czasu ,ale dzieki temu ze bylem ostrozny nie musialem pozniej placic prowizji 2,9% +VAT.
decoroom / 2014-12-02 19:05
Już dzisiaj kupując mieszkanie z Home Broker możesz równocześnie skorzystać z usługi wykończenia „pod klucz” - Decoroom. Oferta obowiązuje we wszystkich 12 biurach sprzedaży Home Broker w Warszawie.
asdada / 89.70.106.* / 2015-08-25 19:12
Już dzisiaj kupując mieszkanie z Home Broker możesz poczuć, że coś śmierdzi - to właśnie Home Broker
Bartosz 1234 / 91.228.88.* / 2016-01-09 10:30
Każda reklamacja jest rozpatrywana, proszę zwrócić się do kierownika oddziału.
Natomiast tego typu uwagi" coś śmierdzi" piszą pośrednicy z wykształceniem podstawowym, lub byli pracownicy Home Broker wyrzuceni za kradzież, lub nierzetelność.
Mr Gregor / 2018-10-10 14:36
raczej broker albo nawet broken niż home...
misia83 / 89.72.121.* / 2014-11-14 16:15
Nie warto. Brak poszanowania klienta od samego początku. Zwalniałąm się z pracy na spotkanie z doradcą. Na miejscu dowiedziałam się, że doradcy dziś nie ma i widocznie zapomniano mnie o tym poinformować. Później było gorzej
decoroom00 / 89.67.9.* / 2014-12-23 19:15
My możemy ręczyć i ręczymy za swoją pracę, usługi i ich jakość. Pozdrawiamy
das / 89.70.106.* / 2015-08-25 19:13
kolejna firemka Czarneckiego?
pold / 83.11.235.* / 2014-09-07 11:04
Tylko po co korzystac z pośredników.
Jeśli ludzie sami potrafią znaleźć i wysłać ogłoszenie.
Wystarczy wejśc na top-ogloszenia . net
i szukać i szukać
szaramysz / 2014-09-21 18:34
Jak ktoś ma na to czas, to pewnie, lepiej bez pośredników, ale weź pod uwagę sytuacje, gdzie absolutnie nie ma czasu na wyszukiwanie dobrej oferty, więc albo się kupuje pierwsze lepsze, albo korzysta się z pośredników. Dodaj do tego opłacanie wynajmu do czasu znalezienia własnego M i masz odpowiedź na to, dlaczego warto czasem odżałować trochę pieniędzy, żeby nie stracić więcej.
julcia 32 / 213.77.117.* / 2014-09-02 08:56
NIIEEEE w życiu nie korzystajcie z firmy Home Broker. Kupiłam mieszkanie przez nich rok temu i dowalili mi prowizję 8 tyś. Ludzie pracujecy tam są niekompetentni. Pan który mi miał rzekomo załatwić kredyt zwlekał z tym ponad miesiąc i na poczatku był bardzo miły. Ja już nie wytrzymałam , bo nawet mnie poprosił o wydrukowanie wszystkich wpływów i płatności z mojego osobistego konta, i zaczełam załatwiać na własną ręke. Kredyt załatwiłam w ciągu 2 tygodni, a jak weszłam do placówki Home Broker to przeszedł obok mnie i nawet dzień dobry nie powiedział, kawał chama. Taki obrażony a gadał cały czas że on nic z tego nie ma że załatwia mi kredyt. Poprostu szok. Nie polecam nikomu!!!!!!!!!!
Ewa 12340 / 91.228.88.* / 2016-01-09 10:35
Polecam uważnie czytać umowę.
Do uzyskania kredytu potrzebne są również takie informacje. Zaskakuje mnie to zdziwienie. Nic dziś nie jest za darmo, a kto tak sądzi, trudno.
MAjj / 91.228.88.* / 2014-10-29 13:44
A o ty że wniosek kredytowy procesuję się od 2 tyg do 6 to oczywiście nie słyszałeś? Tyle wynosi okres jaki bank cię sprawdza co jest w tym winny doradcy finansowego że bank tyle cię sprawdzał?
eRzecznik_HomeBroker / 2014-09-03 11:42
Jeśli obsługa konkretnego doradcy budzi lub budziła zastrzeżenia, bardzo prosimy o pilny kontakt na e-reklamacje@homebroker.pl
dsf533 / 89.70.106.* / 2015-08-25 19:15
Jakoś na reklamację nie byli w stanie Państwo odpowiedzieć przez 20 miesięcy. Po co zatem wysyłać? Z tego co wiem, to Państwa oszustka jeszcze pracuje w firmie.
m.m / 195.95.144.* / 2014-08-07 19:06
Ja jestem zadowolona. biorą wysoką prowizję (w umowie) ale zawsze mozna się z nimi dogadać. kupiłam już 2 mieszkanie z HB i nie zapłaciłam 2,9% nie udało się znegocjować tyle ile chciałam więc pośrednik zszedł z prowizji. POLECAM bardzo mili i profesjonalni. m.
Zrobiony w wała przez Home Broker / 212.160.69.* / 2014-08-01 14:18
Nie polecam współpracy z firmą Home Broker.
Przyszedłem jako klient do tej firmy żeby czuć się bezpiecznie, by sprzedawca mieszkania mnie nie zrobił w wała. Rzeczywistość okazała się troszkę odmienna. Tego kogo powinienem się obawiać to jest właśnie w bandycki sposób działająca firma Home Broker.
Sporządzają w taki sposób umowy żebyśmy byli dla nich krowami z której trzeba wydoić jak najwięcej kasy.
Mój przypadek był taki że chciałem kupić u nich mieszkania po tak dużej prowizji (2,9%+Vat), wynegocjowałem 2% + Vat i zawarłem przedwstępną umowę ze sprzedającym mieszkanie.
Po podpisaniu umowy przedwstępnej podstawili mi umowę z promocją że zapłacę 1,5% jak oni załatwią mi kredyt. A że kontakt z przedstawicielem był ok i firma wzbudzała ogólna zaufanie to podpisałem cyrograf nie wczytując się w szczegóły.
Załatwiali mi ze 2 miesiące kredyt i stwierdzili że tylko jeden bank dał kredyt. Warunki przyznania kredytu 2% od kwoty i 5,..(nie pamiętam po przecinku) % w skali roku.
Ja w tydzień załatwiłem sobie kredyt sam w innym banku. 1% za przyznanie kredytu od kwoty i 4,69 % w skali roku. Nie opłacało mi się korzystać z ich "promocji". A że nie skorzystałem to zażądano ode mnie 2,9% + Vat i nie ma gadki. Umowy są tak sporządzane że albo biorę co mi załatwili (nieważne że sam sobie załatwisz duże lepszą ofertę) albo ich wyjściowa prowizja wyssana z dupy.
Klientem jest się tylko do momentu podpisania cyrografu
Na pewno nie będę następnym razem klientem tej firmy i nikomu NIE POLECAM
Leon23217 / 46.204.185.* / 2014-08-01 14:33
Ja również odradzam korzystanie z usług firmy Home Broker. Pobierają najwyższą na rynku nieruchomości prowizję.
W moim przypadku nie zadbali o moje interesy jako osoby kupującej w wyniku czego ponoszę koszty "ukończenia" nieruchomości, które w pierwotnej wersji miał ponieść Sprzedający.
Firmę Home Broker interesuje tylko skasowanie prowizji i nic poza tym.
Osobiście odradzam korzystanie z ich usług!!!!
Hubert1281 / 83.17.94.* / 2014-08-04 15:15
Przepraszam, to miała być odpowiedź do innego wpisu.

Tak czy inaczej współczuję, mi się akurat udało
Hubert1281 / 83.17.94.* / 2014-08-04 15:14
Leon ja kupiłam mieszkanie przez nich i jestem zadowolona. Wiadomo jak jest na forach... Jak ktoś jest zadowolony to nie chce mu się wychwalać firmy, bo zostali obsłużeni jak powinni. Niezadowoleni zawsze napiszą. Ja jestem zadowolona, też się naczytałam ale stwierdziłam, że lepiej popytać po znajomych znajomych i 2 osoby mi poleciły. Z tego co się dowiedziałam, to ponoć 95% klientów mają zadowolonych więc wiesz, to ogromna firma. Zrób tak samo jak ja, dowiedz się od osób z twojego miasta kto kupował od nich mieszkanie, wiadomo że każdy oddział jest inny, może ktoś poleci ci konkretną osobę?

Powodzenia!

PS. piszę z konta męża bo nie wiem jak napisać jako ja.
Dosc / 37.47.192.* / 2019-02-11 18:50
Cos ta reklama ci sie nie udala... Nie o to chodzi, ze HB zdarzaja sie bledy. Najciekawsze sa zakonczenia tych opowiesci - totalne olanie klienta i np. ja wole wstrzymac sie z kupnem upatrzonego domu, zeby nie wtopic z HB. A poza tym o ich podejsciu do kasy swiadczy fakt, ze w takim 3miescie sa jednymi z ostatnich na rynku, ktorzy robia z siebie wariata i biora prowizje od kupujacego. Dziekuje za uwage
jajajjajajjajajaj / 82.139.58.* / 2014-03-05 19:41
NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!
A1A1A1 / 78.154.66.* / 2014-05-14 13:11
Zdecydowanie nie polecam współpracy HB w Płocku. Niekompetentni, roztrzepani ludzie. Bardzo nieprzyjemna obsługa! Ciągłe krzyki i rządania. Niedomówienia i ciągłe niespodzianki, które wiążą się z finansami!
Nie polecam!!! Szkoda zdrowia na taką współpracę!!!
spłukana / 194.31.35.* / 2014-05-08 21:02
Uciekajcie od tej firmy jak najdalej !!!!!
Fatalnie poprowadzona sprawa. Zero opieki agenta. Wypieli się, co kosztowało mnie 5000 PLN, bo oddali sprawę do WINDYKACJI.
Faktury za pośrednictwo anulujcie jeśli nie uda wam się kupić mieszkania.
ŻIWAGO / 31.174.6.* / 2014-02-19 22:11
Jeśli chodzi oddział we Wrocławiu na ul. Świdnickiej,to proszę uważajcie na Monikę Pokorską,oszustka i cwaniara.Wciska byle co aby tylko zarobić,ma daleko gdzieś klientów,dla niej liczy się tylko prowizja.
MartinLu / 89.70.12.* / 2014-02-02 17:36
nigdy nie korzystajcie z usług tej firmy, znalazłam historie na blogu, która przydarzyła się również mi, tyle że ja sprzedawałem mieszkanie, przez pół roku nie wystawili nawet jednej oferty, nie zrobili nic, jedynie wzięli prowizje za otworzenie rachunku w Getin!!! po skorzystaniu z innej agencji "no name" sprzedałem po 2 miesiącach!
link do artykułu, pewnie w necie jest wiele innych tego typu:http://nieberaczki.blogspot.com/2014/01/home-broker-opinia-klienta.html
A.K. / 31.63.180.* / 2013-09-20 20:09
oddział bielski naciagacze, cwaniaki i oszusci, omijajcie szerokim łukiem!!
Heniek548 / 46.204.42.* / 2013-06-19 12:15
nigdy nie kupujcie panstwo w home broker.kupiłem nieruchomość przez home broker rok temu i nadal mieszkam na kwaterze.najpierw podpisałem umowe na nieruchomość wpłaciłem 3 tysiące rezerwaci home broker wzioł prowizje za podpisanie umowy a mnie bank nie przyznał kredytu i 3 tysice utopiłem,pan doradca home broker powiedział sprubujemy w innym banku wystapic o kredyt,inny bank przyznał kredyt to pan nieruchomości z home broker sprzedał mi nowom nieuchomość za kturom wzioł następnom prowizje a ja utopiłem 73 tysiące bo deweloper nie wywiązał się z umowy oddania budynku do urzytkowania i niewiadomo kiedy odda wiec pan z home broker w gdansku zaproponował mi rozwiazanie umowy z deweloperem ipodpisanie umowy na inne mieszkanie i nastepne 3 tysiace za rezerwacje a panowie z home broker znowu skasowali prowizje za nowom umowe a ja do dziś mieszkam na kwaterze spłacam kredyt za mieszkanie kturego niemam i płace kary bankowi co 100 zl za niedostarczenie aktu notarialnego bo pan z home broker nie potrai dostarczyć rozwiazania umowy z dewełoperem
karla0003 / 164.127.249.* / 2013-06-04 15:30
NIGDY W ŻYCIU przeczytaj co nas spotkało: Kupiliśmy mieszkanie w Warszawie. Nie będę opisywać wszystkich formalności z tym związanych, tylko o doradcy finansowym, do którego skierowano nas z polecenia- to uśpiło naszą czujność, a nie powinno. Mowa o firmie która ma z angielskiego dom w nazwie ... broker. Placówka na Ursynowie.
Pani Agnieszka S.(A)- nie zmieniam imienia- celowo.

Formalności dobiegły końca i podpisaliśmy umowę kredytową, bo byliśmy trochę podparci do ściany z nadzieją na szybki refinans. Jeszcze jakiś czas po podpisaniu, Pani Agnieszka była w porządku, następnie uzyskała uprawnienia do wypłaty wynagrodzenia za nasz podpisany kredyt i zaczęło się.

Nie odbieranie telefonów. Odbierała dopiero z obcego numeru, a nóż nowy klient, kredycik, kto wie. Nie odpisywała na maile.

Świadome wprowadzanie klienta w błąd. Developer zakończył kolejny etap i chce otrzymać pieniądze. Brak kontaktu z doradcą w końcu udaje się i oburzona stwierdza, że to leży po stronie klienta -dbanie, aby transza dla developera została uruchomiona.
Zakłopotany mąż (M) biegnie do banku bo czasu mało i czego się dowiaduje? Że na wniosku jest miejsce na podpis doradcy, więc on nie może złożyć dyspozycji. Z powrotem ze wszystkimi dokumentami do Pani Agnieszki ( wszystko to w czasie pracy ponieważ godziny kolidują niestety, a ja w zaawansowanej ciąży często słabłam, więc nie było mowy o samotnym przemierzaniu Warszawy ).

Dokumenty złożone- Pani Agnieszka poprosiła aby zostawić recepcjonistce, ponieważ nie może osobiście odebrać. I tutaj zaczyna się cyrk. Niestety nasza wielka wina- nie wpadliśmy na to, żeby wziąć potwierdzenie złożenia dokumentów. Osoba z polecenia, jeszcze wtedy mimo wszystko myśleliśmy, że ona się jakoś weźmie w garść ...dużo pracy itp.

Niestety. 3 miesiące później dostajemy pismo z pogróżkami od developera, że 2 transze się opóźniły i naliczą nam odsetki. W stresie i zszokowani telefon jeden, drugi, trzeci inny numer-
(A): Gdzieś musiały mi zginąć dokumenty proszę o ponowne dostarczenie, szybko ( wtf?!) mąż jedzie w godzinach pracy na złamanie karku- ok poszło, załatwione.

To jeszcze nic. Wniosek do banku o zmianę formy kredytu potrzebny do refinansowania musi być złożony przez nią. Szlag jeden. Ok- podpisany oddany. Czekamy 1 miesiąc telefony, nie ma odpowiedzi od analityka. 2 miesiąc analityk chce się jeszcze wstrzymać. 3 miesiąc- analityk jeszcze nie zadecydował. Kurde niemożliwe - dzwonimy do banku po czym mailowo dostajemy odpowiedź, że wniosek nie został złożony. Myślałam, że pojadę i ją rozszarpię- naprawdę kiepsko staliśmy z kasą rodzina nam się powiększyła, nie było przyjemnie. Nie wiedziałam, że ktoś może być tak podły i utrudniać nam wszystko na każdym kroku.

W skrócie na koniec.
Odsetek developer naliczył nam 2,5 tysiąca bo ubłaganiu 1 tys... ale dla nas było to bardzo dużo.
Ona dalej pracuje, nie wyciągnięto żadnych konsekwencji mimo skarg, pisma od prawnika i interwencji u kierownika finasowego, który też nas olał. Do dzisiaj ( a mija już 1,5 roku) bujamy się z tym wszystkim.

Jedna zasadnicza nauka- bierzemy na wszystko potwierdzenia, wszędzie gdzie się da, bo dzisiaj jak nie przypilnujesz, od razu znajdzie się ktoś, kto Ci g*wna w życiu narobi i będzie śmierdzieć przez długi czas.

Amen.
Za ew. błędy przepraszam. Uważajcie na Panią Agnieszkę. Ja będę robić jej reklamę gdzie się da, skoro ...broker nie potrafi z nią zrobić porządku.
karla0003 / 164.127.249.* / 2013-06-04 15:31
historia jest przeklejona z innego portalu w którym ją zamieściłam- chcę ostrzec jak najwięcej osób
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy