Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

czy warto korzystać z Home Broker?

czy warto korzystać z Home Broker?

sonnika / 2011-08-30 10:34
Szukamy mieszkania, już od dłuższego czasu na własną rękę, nie idzie nam to najlepiej, po prostu nie ma ofert dla nas odpowiednich, dlatego myślimy o skorzystaniu z usług biura nieruchomości. Chyba największy na rynku jest Home Broker, dlatego myślimy że będzie działał najbardziej sprawnie i że będzie miał dużą bazę danych, czy może się mylimy? Warto korzystać z ich usług?
Wyświetlaj:
tocheletka / 78.8.199.* / 2013-05-14 16:31
Dzwoniąc do jakiejkolwiek instytucji z pytaniem o coś, człowiek chce w jak najszybszym czasie uzyskać potrzebne informacje. Niestety nie w Homebroker...moim zdanie pracują tam ludzie nieodpowiedzialni, którzy nie powinni zajmować się obsługą klienta! Chciałam się dowiedzieć coś więcej na temat jednego jedynego mieszkania. Jestem ze Świdnicy i nieruchomość, która mnie zainteresowała znajduje się również w Świdnicy. Pani odpowiedzialna za nieruchomość oczywiście nic więcej na ten temat nie wiedziała, a w celu umówienia się na oglądanie mieszkania kazała mi przyjechać do Wrocławia, tam tez mogłaby przedstawić mi bardziej szczegółowe informacje na temat tejże nieruchomości...Postanowiłam więc zadzwonić do biura we Wrocławiu i dowiedzieć się czegoś więcej, tym bardziej, że sama już sobie ustaliłam (dzięki innej agencji ze Świdnicy), że ta oferta i tak jest nieaktualna, ale nadal byłam ciekawa co mi tam powiedzą. I tak, na to co powiedziałam Pani z biura, zostałam poinformowana, że u nich w bazie oferta jest aktualna, poprosiłam zatem tą Panią o zweryfikowanie tej oferty, na co ponownie powiedziała, że oferta u nich w bazie jest aktualna...po 5-minutowej rozmowie, usłyszałam to stwierdzenie jeszcze 2 razy! Stwierdziłam, że ta rozmowa brzmi jak rozmowa z automatyczną sekretarką i zakończyłam rozmowę... Z innych źródeł wiem, że nawet jak już człowiek czegoś się na temat nieruchomości, to są straszne schody przy realizacji transakcji. A nie o to chodzi w obsłudze agencji nieruchomości, więc Homebroker - zdecydowanie nie!
monczi / 89.230.84.* / 2013-03-26 17:16
Nie!!! to banda oszustów i niekompetentnych ludzi tam pracujących łącznie z kierownictwem. Przez 5 miesięcy nasz doradca wciskała nam kit,że będziemy mieli tylko połowę prowizji do zapłacenia, bo pod tym warunkiem zgodziliśmy się kupić mieszkanie, a teraz przyszła nam do zapłaty cała prowizja, a do tego jeszcze odsetki gdyż sprawa poszła do jakiejś firmy windykacyjnej. Chodziliśmy po dwa, trzy razy w miesiącu do naszego pośrednika pana Łukasza K. z Rzeszowa aby wystawiono nam nowa fakturę, a on nas ciągle zbywał ze już na dniach na pewno przyjdzie itd.przez 5 miesięcy. Gdybyśmy wiedzieli od początku jak sprawy się mają to zapłacilibyśmy, a nie czekalibyśmy aż narosną nam odsetki. A jak rozmawialiśmy z głównym kierownikiem to stwierdził, że taka sytuacja nie mogła mieć miejsca, jednym słowem zrobił z nas idiotów. W tych biurach tylko wyciągają od ludzi pieniądze kłamią i oszukują nie warto tam iść i tracić czasu.
inity / 95.108.74.* / 2013-02-11 18:59
omijac szerokim łukiem firmę h.b tylko w gronie moich najbliższych znajomych zdarzyło się dwa razy zamieszczanie innych (kradzionych) zdjęć nie mających nic wspólnego ze sprzedawaną nieruchomością,przedstawiciele na spotkaniu wiedzą mniej o nieruchomości niż ich potencjalni nabywcy łatwo to sprawdzić,JESZCZE RAZ UWAGA NA ZAMIESZCZANE PRZEZ NICH ZDJĘCIA MOGA BYĆ Z ZUPELNIE INNEJ FIRMY POSREDNICTEA NIERUCHOMOŚCI I DOTYCZYĆ INNEGO DOMU!!!!!!!!!!!!
viki575 / 193.25.2.* / 2015-02-08 11:19
Witam
Ja mam złe doświadczenia z HB Kraków, oddział Bora-Komorowskiego. Na szczęście w porę się wycofałam. Opiekun mieszkaniowy- z nim szybciej skończyłam współprace bo mieszkanie(które sama sobie znalazłam) zostało wycofane ze sprzedaży. Znalazłam inne, już nie ich. Została mi współpraca z doradcą finansowym . A to żenada.
Niesłowność, roztrzepanie, manipulowanie, wmuszanie zakupu ubezpieczenia na życie, wymuszanie przeprowadzenia konsolidacji kredytu gotówkowego (który miałam) na warunkach o niebo gorszych od posiadanego, klikanie doradcy na laptopie i żądanie podjęcia decyzji bez możliwości spokojnego zapoznania sie z ofertą, działanie doradcy wbrew woli klienta, zakłamanie to cechy starszego doradcy finansowego firmy HB.
I traktowanie klienta jak idioty, który sam niczego nie policzy...a jednak policzy panie starszy doradco.... Nigdy w życiu nie popatrze nawet w ich stronę.
mike81 / 89.228.194.* / 2012-05-30 16:03
Uważaj kolego na tą firmę bo mają bardzo duże prowizje i cienki personel który patrzy tylko na zabezpieczenie interesów sprzedających i swojej prowizji.
mienta / 217.153.90.* / 2012-05-18 10:06
No nie warto, niestety. Nie próbują sprzedać nieruchomości. Nie podejmują żadnych działań marketingowych, nie szukają chętnych na mieszkanie. Podpisują umowę i z założonymi rękami czekają na ewentualnego kupującego. A sprzedającemu mijają najlepsze miesiące na sprzedaż nieruchomości.
Do pośrednika Home Broker, który prowadzi sprawę, nie można się dodzwonić, nie odbiera, nie oddzwania. Liczy na łut szczęścia i zainkasowanie prowizji bez żadnego wkładu pracy.
:-( / 77.237.3.* / 2012-08-24 11:23
w łodzi mam podobne doświadczenie :-( wiecznie zajęty, nie odbiera telefonu,oddzwonić też nie próbuje, nic nie umie załatwić ,wszystko pod góre...brak kompetencji?delikatnie ujmując
kawarej / 79.186.197.* / 2012-04-22 21:15
Ja korzystałem z Ober-Haus i z całą odpowiedzialnością mogę polecić te biuro. Obsługa profesjonalna i szybka a mi zależało na czasie. Prowizje na poziomie jak w każdym biurze.
Luk luk / 194.146.217.* / 2012-03-23 18:28
Odpowiem krótko, tak. Ja tez byłem w podobnej sytuacji, kupując mieszkanie na rynku pierwotnym nie zapłaciłem prowizji. Z tego co wiem home broker współpracuje z ponad 50 deweloperami. Dostałem ciekawsza ofertę niż się spodziewałem, dla singli i płace tylko 500zl. Raty miesięcznie. Fajnie.
Andxxx / 193.200.20.* / 2012-03-05 14:09
Witam.
Umówiłem sie na spotkanie z przedstawicielem HB - nieufny i wstrzemięźliwy, po bogatej lekturze na ich temat. Ku mojemu złemu nastawieniu doradca - umiał sprostać wymaganiom - poprawadził cały proces od początku do końca - nie narzucał się, przedstawił alternatywy. Następne mieszkanie też zamierzam kupić przez HM. Hmm - obym trafił na równie sumiennego handlowca.
yoasikk / 89.69.253.* / 2012-02-02 17:08
o kredyt walczylismy ponad 4 miesiace,w trakcie okazało sie ze doradca finasowy pracujacy w home broker pan łukasz pietka zupełnie odpuscil sobie sprawe,otrzymywalismy sprzeczne informacje,gineły dokumenty poczym okazało sie ze pan łukasz juz nie pracuje i sprawa dwa tygodnie przed zakonczeniem umowy ze zbywca mieszkania zajał sie inny doradca.musielismy podpisywac jeszce raz dokumenty.pan michał szmula który niby był naszym opiekunem wydzwaniał do nas tylko do momentu podpisania umowy i sciagniecia prowizji od zbywcy...zadne telefony do dyrektorow regionalnych nie przynosiły skutku,sami nas olewali,nie oddzwaniali...stracilismy 4 miesiace-w tym czasie moglismy wykonac inne kroki,myslelismy ze trafilismy na kompetentnych ,madrych i ludzkich pracowników/doradców a to z czym sie spotkalismy było jedna wielka porazką...Absolutnie nie polecam home brokera w Gdyni..stracilismy zadatek jak i sznse na nowe /wieksze mieszkanie...jestem w ciazy i mieszkamy obecnie w trójke na 19m2...nikt nie zdaje sobie sprawy do czego niekompetencja i nieprofesjonalizm pracowników w homebroker doprowadził...:(
smoke212 / 2011-12-20 13:43
osobiście radziłabym mniejsze biuro nieruchomości, mają tam bardziej indywidualne podejście, idą na jakość a nie na ilość
beowulfff11 / 212.182.121.* / 2011-12-20 10:10
jasne, zadowolenie klienci wcale nie wypowiadaja sie na forum;) to pracownicy homebroker'a ktorzy musza wypissywac pozytywne komentarze po necie ;)
jkoip / 88.156.244.* / 2011-12-09 19:01
Omijajcie oddział toruński, porażka...
H_a / 83.7.222.* / 2011-10-03 14:57
Odradzam! Czynności pośrednictwa wykonują w ich biurach osoby BEZ LICENCJI! To co powinna robić osoba z licencją robią doradcy po krótkim kursie. Można się nieźle nadziać! Piszę niestety z własnego doświadczenia.
Uważajcie na każdy papier, który wam dają do podpisania, na każdy dokument! Biorą dużą prowizję, której bez sądu potem się nie odzyska.
Marek 45 / 194.146.217.* / 2012-03-23 18:33
Nie trzeba posiadać licencji. W innych biurach nie ma nawet kursu wiem bo pracowałem w 2.
awes / 46.186.36.* / 2011-09-30 20:10
planuje skorzystac z pomocy HB, ale jeszcze nie podpisalem umowy. Czy samo podpisanie umowy zobowiaze mnie do zaplacenia im za cos? czy wszystko dopiero po ewentalnej umowie?
mnbvcxz / 95.160.168.* / 2011-09-28 14:57
a dlaczego w HB mają być lepsze oferty??? Mają dostęp do sprzedawców, do ktorych Wy nie macie???
Czy zadbają o to żebyście podpisali umowę ze sprzedawcą korzystną dla WAs? - nie
Czy zadbają żebyście nie przepłącili ? - nie
Czy wskażą WAm słąbe strony wybranego przez Was mieszkania (np. ze dach cieknie, albo ze są wysokie opłaty miesięczne, albo że sąsiad jest głuchy i tv ogląda do 3 nad ranem z opcją na full?) - nie
Oni pokażą Wam obrazki, a potemzawiozą na miejsce, wprowadzą swój marketing, czyli teksty typu: "niech sobie pani wyobrazi, tutaj będzie szafeczka na wino, a tutaj łóżeczko dla dziecka..."
Po uroczym wprowadzeniu, nakręceniu sprawgnionych włąsnego kąta dusz, będzie taki sprzedawca nalegał na podpisanie szybko umowy. Bo mieszkanie jest takie piękne że już chyba jutro przyjdą inni klienci je kupić. Być może nawet przy Was odbierze tel. i będzie z kimś rozmawiał w sprawie sprzedania tego włąśnie mieszkania.

POśrednicy, czekają na klientów aby wcisnąć im to, na czym mają najlepszą przycinkę.

Poproście rodzinę, znajomych - oni lepiej Wam doradzą!!! i często za darmo. A pośpiech to zły doradca!

Najnowsze wpisy