Forum Forum prawneBudowlane

dopuszczenie do użyt. a zgłoszenie do uzytk.

dopuszczenie do użyt. a zgłoszenie do uzytk.

Angela58 / 83.25.210.* / 2010-02-17 12:38
W 2006 roku zrobiłam częściowy odbiór domu (dostałam pozwolenie na użytkowanie) potem w 2008 r. wzięłam kredyt hipoteczny, który został przeznaczony na modernizację domu (tak jest w umowie). Papiery w banku o moim częściowym odbiorze gdzieś sie zawieruszyły wiec teraz przypomnieli sobie o mnie i dostałam pismo o takiej treści: przedstwić prawomocną decyzję o dopuszczeniu budynku do użytkowania (zgłoszenie do użytkowania). Dla mnie zgł do użytk. i dopuszczenie budynku do użytk. jest równoznaczne choć bank twierdzi inaczej. Żąda papierów o całkowitym zakończeniu budowy domu.
Udałam sie do Powiat. Insp. Budowl. i dostałam odp. że innego kwitu nie otrzymam bo dopuszcz. do uzytk. a zgł. do użytk. to jest to samo.
Proszę o pomoc bo już nie wiem co dalej robic. Czy to jest to samo
czy jest w tym jakaś różnica.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
wiwan / 2010-02-17 21:07
Zdaje się, że Dopuszczenie to zgoda na użytkowanie budynków wydawana przez Państwową Inspekcję Ochrony Środowiska, Państwową Inspekcję Sanitarną, Państwową Inspekcję Pracy i Państwową Straż Pożarną, które należy poinformować o zamiarze użytkowania.Jeśli instytucje te w ciągu dwóch tygodni nie zgłoszą zastrzeżeń, możemy wysłać zgłoszenie zamiaru użytkowania budynku do urzędu, który pozwolenie na budowę nam wydał. I ten urząd wydaje potwierdzenie Zgłoszenia do użytkowania.

Ale dotyczy to raczej budynków produkcyjnych itp.
Bank chyba się bezsensownie czepia.

Najnowsze wpisy