Forum Polityka, aktualnościKraj

Drzewiecki: Zabito mi matkę, Polska jest dzikim krajem

Drzewiecki: Zabito mi matkę, Polska jest dzikim krajem

Wyświetlaj:
r.51 / 62.121.76.* / 2010-02-26 11:21
Tak dzikim,ale przez Pana,mógł Waść zostać Ministrem,wcześniej skarbnik partyji zw. PO -wstyd ,że takie "lebiody,huby i jemioły wysysają Nas uczciwych ludzi z pieniedzy.Niech szlak trafi-takich łobuzów ,całe to PO to....przyszli kkkr
POmylone wybory / 2010-02-26 11:10
W młodości Donald Tusk związał się z gdańską opozycja i szybko zafascynował się liberalizmem. W latach
80. pracował w Spółdzielni Pracy Robót, która w najlepszym dla niej okresie zatrudniała setkę pracowników:
działaczy Ruchu Młodej Polski, liberałów i ludzi z "Solidarności". Jego kolega Mirosław Rybicki, wówczas
członek Ruchu Młodej Polski, opisywał: "Gdy pracowaliśmy w spółdzielni, piło się sporo. Donald tez za
kołnierz nie wylewał. Przeciwnie. Pamiętam, ze kiedyś razem się zastanawialiśmy, czy przypadkiem nie
przesadzamy. Myślę, ze byliśmy gdzieś na granicy, od której zaczynają się problemy z alkoholem" (por. I.
Ryciak, D. Wilczak, "Te sprzeczności", "Newsweek" z 30 października 2005 r.).


W wywiadzie dla magazynu "Viva" Tusk powiedział m.in.: "Mam zbyt dużą łatwość pozorowania dobroci.
(...) Mam dość naturalna skłonność - może nawet zbyt perfekcyjnie ja wyszlifowałem - unikania sytuacji,
które wiążą się z czymś przykrym albo z wysiłkiem (...)" (cyt. za: P. Smolenski: Garnitury marszałka, "Gazeta
Wyborcza" z 10 września 2001 r.). Współautor "Krakowskiego Przedmieścia 27" Tomasz Skory przypomniał
rozmówcy z "Wyborczej", iż o Tusku powiedziano kiedyś, "ze to takie polityczne dziecię, kobietę uwiedzie,
faceta rozbroi" (por. tamze).


Czasem mam ochotę powiedzieć prawdę, ale - to zabrzmi dziwnie - w tej mojej funkcji mówienie prawdy nie
jest cnotą. Nie za to biorę pieniądze i nie to powinienem tam robić". To dość osobliwe oświadczenie Donalda
Tuska, jako wicemarszałka Sejmu, zawarte z jednym w wywiadów ("Przekrój", nr 15 z 2005 r.)
POmylone wybory / 2010-02-26 11:13
Donald Tusk peroruje dziś o swojej dumie z Polski i polskości, starannie przemilczając, jak kiedyś wyszydzał
te polskość jako "nienormalność". Akcentuje swoja rzekoma żarliwość w obronie interesów narodowych, choć
przez lata tak zawzięcie działał przeciw tym interesom.
Niegdyś polskość, według Donalda Tuska, to była nienormalność i niechciany temat: "Co pozostanie z
polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i
nieuzasadnionych rojeń? Polskość - to nienormalność - takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesna
uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu" ("Znak", nr 11-12, z 1987 r.). Dziś deklaruje,
ze Polska jest jakoby jego pasja. Pewno bardzo chciałby zapomnieć o swym dawniejszym szczerym tekście .W dalszej części tamtej wypowiedzi ze swada
perorował: "Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg
wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od
Polski jest ucieczka od Polski, tej ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas
ogłupia, zaślepia, prowadzi w Krainie mitu. Sama jest mitem".

Ciekawe, ze nawet były protektor gdańskich liberałów: J.K. Bieleckiego i D. Tuska - Bronisław Geremek,
uważał ich za "chłoptasi, którym gdzieś tam przy Wałesie nogi urosły, i ze powinni nadal taplać się w
gdańskim bajorku, a nie brać do poważnej polityki". Tak to przynajmniej wspomina w swej książce Jan M.
Rokita (por. "Alfabet Rokity", Kraków 2004). Dziś, gdy media uparcie próbują kreować mit stanowczego i
zapracowanego Tuska, dziwnie zapomina się, ze przez wiele lat uchodził on za typ lenia i sybaryty. Sam
zresztą wcale kiedyś nie ukrywał tego typu skłonności u siebie. W wywiadzie udzielonym w 1991 r. mówił:
"Bardzo cenie sobie luz. (...) Tak w ogóle to lubię poleniuchować, nie mam manii prześladowczej, ze ciągle
musze cos robić. Na przykład lubię leżeć w łóżku i patrzeć bezmyślnie w sufit" (podkr. - J.R.N.) (cyt. za: R.
Kalukin op. cit.). Jeszcze w styczniu 1997 r. Tusk szczerze wyznał w wywiadzie dla "Głosu Wybrzeża",
pytany, z jakiego powodu najczęściej gryzie go sumienie, odpowiedział: "Z powodu lenistwa". Mówił to ten
sam człowiek, który w jednym z wywiadów ostro pomstował na polską "próżniaczą klasę polityczną”
TWARDY56 / 2010-02-26 10:57 / Bywalec forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Stelle / 91.142.200.* / 2010-02-26 10:51
Panie Drzewiecki
Oby sie Bóg o Pana nie upomniał
Stanisław 04 / 213.92.169.* / 2010-02-26 16:51
O niego Bóg się nie upomni tylko o cibie palancie . Nie życz drygiemu co tobie nie miłe.
DOKTOR MOO / 79.189.96.* / 2010-02-26 10:45
Za śmierc matki to jestes ty i twoja zachlannosc odpowiedzialna,widac że matka była uczciwą kobietą i nie mogą zniesc taj hańby jaka jej przyniosleś, a teraz żeby zmyc wine z siebie obciążasz cały naród , nie my zwykli ludzie cały ten wasz brut utworzylismy, podziekój kolegom
Miko jjnhbggvf / 130.60.28.* / 2010-02-26 10:36
Tak, zabito mu matke, gdyz ujawniono jego afery!!! Drogi panie, nie trzeba bylo krecic lodow. A poza tym, udowodnij pan, ze to wskutek ujawnienia pana afery zmarla matka!
Gomez4356 / 77.89.84.* / 2010-02-26 10:16
To prawda, przez Drzewieckiego i mu podobnych ...
Lumen111 / 93.105.113.* / 2010-02-26 09:31

Według b.ministra sportu, to co obecnie dzieje się w Polsce jest obrzydliwe.


Przez prawie 20 lat z małymi przerwami rządzą nami liberałowie. Więc Pan Mirek nie powinny oburzać obrzydliwości w naszym kraju skoro sam pomagał w ich kreowaniu.
mxxxxx / 84.38.22.* / 2010-02-26 09:54
chyba cos ci sie pomylilo, nami rzadza socjalisci
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-02-26 13:31
Tobie się pomyliło. Przespałeś 20 lat. Mamy teraz kwiożerczy kapitalizm, wyzysk i największą nędzę w Europie. No i "dwurękich bandytów" w rządzie.
koch55 / 83.2.33.* / 2010-02-26 09:31
Dlaczego nikt nie pisze, nie mówi, że minister Kopacz i prezes NFZ Paszkiewicz ( ich poprzednicy też) zafundowali nam gratis i bez zbędnych formalności eutanazję.
Czy ekipy które doprowadziły do takiej sytuacji w publicznej służbie zdrowia nie powinny stanąć przed Trybunałem w Hadze??? Czy jest jeszcze gdzieś na świecie kraj gdzie chorzy mają takie warunki leczenia????
esu / 78.8.137.* / 2010-02-26 09:25
A potem żali cztery litery, że Polska to kraj taki jak przed laty. Przecież sam przykładał obie ręce do tego żeby ten kraj tak wyglądał. Krótko mówiąc stosuje kryteria oceny moralnej Michnika - jeśli my ich to dobrze, a jeśli oni nas to moralnie naganne.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-02-26 09:13
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
zwykły człowiek. / 83.31.237.* / 2010-02-26 09:13
Miro, tacy jak ty tworzyli taką dziką Polskę. Twoje łzy mnie nie wzruszają
...Prawda w oczy kole / 85.222.86.* / 2010-02-26 09:11
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
TWARDY56 / 2010-02-26 09:05 / Bywalec forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
studentMIM / 2010-02-26 09:05 / Tysiącznik na forum

Na całe szczęście wiem - bo wierzę w Boga - że jest piekło, że ci ludzie trafią do piekła

Ciekawe w jakiego boga wierzy p. Drzewiecki;P Bo z chrześcijaństwem taka postawa ma niewiele wspólnego...
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-02-26 10:46
w jedynego którego mozna zoboaczyć na własne oczy - mamonę.
Ta religia ma szczególnie dużo wyznawców na calym świecie.

Najnowsze wpisy