Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Eksmisje z działek za niewymiarowe altany? RPO alarmuje, związkowcy zarzucają mu niewiedzę

Eksmisje z działek za niewymiarowe altany? RPO alarmuje, związkowcy zarzucają mu niewiedzę

Wyświetlaj:
sławomir / 94.254.176.* / 2016-03-08 13:57
I bardzo dobrze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chore przyzwyczajenia i polskie cwaniactwo najwyższy czas zlikwidować !!!!!
jak sama nazwa mówi "działka rekraacyjna ,a niedziałka budowlana !!!,"domek letniskowy",a nie dom jednorodzinny !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ask933 / 89.76.175.* / 2016-03-08 13:56
Widziłem w Berlinie całe rodziny mieszkające na działce w domkach niemal że jak wille.I nikomu to nie przeszkadza.Tylko w tym kraju głupków i ważniaków od rzeczy niepotrzebnych zawsze znajdzie się jakiś problem zastępczy który należy rozdmuchać.
aga0404 / 150.254.203.* / 2016-03-08 13:56
Mam ogród na działkach, gdzie zarząd pilnuje aby nie było "dzikich lokatorów" i ich działania są skuteczne, bo takowych mieszkających na ogródkach cało rok po prostu nie ma. Nie ma również altan większych niż pozwalają przepisy.
ask933 / 89.76.175.* / 2016-03-08 13:59
A pytał się ktoś Ciebie jak jest u was na działkach?
pikusektrek / 94.254.162.* / 2016-03-08 13:52
Czas by kontrolować nielegalne kasyna bo nikt z pracowników nie płaci podatków ponieważ rotacja tych ludzi jest duża a polega na tym,że zamykaja drzwqi a gdy kontrola przychodzi pracownicy graja niby jak klijent,co dziwne wiedza gdzie jest wyłacznik automatów bo podobno moga stać gdy nie ma mozliwosci wsadzicx pioeniędzy.To skandal.Własciciel prowadzi kilka kasyn pod pokrywka słupa
szamuchy / 85.167.148.* / 2016-03-08 13:51
Polską rządzą jakieś ANDROIDY - to nie możliwe żeby polak polakowi stwarzał takie życiwe bagno.
Widać już od paru lat ,że komuś zależy , żeby odebrać ludziom ich tlen ich ukojenie ducha , miejsce relaksu i odpoczynku na stare lata.Tym gnojom co to robią mało ,że zniszczyli przemysł w Polsce ,mało ,że odebrali miejsca pracy to jeszcze chcą odebrać miejsca odpoczynku i zdrowej żywności. A może by tak działkowicze z całej polski skrzyknęli się i wyszli na ulice to wtedy władza zobaczyła by ilu ludziom należało by zapewnic dach nad głową
Michal69 / 37.152.19.* / 2016-03-08 14:10
niestety mylisz się. wniosek o usunięcie rodzin mieszkających na działkach złozyli w wiekszości prezesi działek. żaden myślący poseł sam by z tym nie wyskoczył bo to jednak spory elektorat. władzom działek przeszkadza to że między innymi sporo z tych ludzi mieszka na działakach a np nie zakładają szamb tylko wszystko idzie w ziemię. powodów zresztą jest sporo
Fantuzjusz / 37.47.170.* / 2016-03-08 13:59
Czytać ze zrozumieniem uczą już w podstawowej szkole. Może trzeba odświeżyć materiał? Właśnie o to chodzi aby działki były miejscem wypoczynku i zdrowej żywności. Obok mojej działki w ciągu dnia potrafi przejechać ok. 170 samochodów ( w większości mieszkających na działkach!!!). Chcesz ze mną porozmawiać o zdrowej żywności i odpoczynku.
Feliks1000 / 194.149.88.* / 2016-03-08 13:50
Jestem za usuwaniem dzikich lokatorów z działek, zwłaszcza z tak zwanego marginesu społecznego . Mam takich sąsiadów: ciągłe burdy ,awantury, pijackie imprezy, naprawdę nie dają odpocząć na działce- a po to ją kupiłem.
inż. / 213.17.192.* / 2016-03-08 13:50
PZD do likwidacji jako schron dla prezesów komuchów , którzy na emeryturkach klepią kokosy na działkach , a handel działkami wywłaszczonymi to naprwde wielekie i lewe pieniadze dla członków zarządów działek z nadania PZD
Fantuzjusz / 37.47.170.* / 2016-03-08 13:49
W sumie nie darzę PZD specjalną estymą ale w tym temacie jestem jak najbardziej za! Znam wielu "działkowców", którzy sprzedawali mieszkania aby wybudować się na działkach. Skandal. Z działek zrobiły się kołchozy i pseudo osiedla. O wypoczynku można tylko pomarzyć. Wszyscy otrzymujący działkę dobrze wiedzieli co to jest "altana". Budując domy do zamieszkania nawet 100-120 m2 wiedzieli co robią. Proponuję wpuścić buldożery na takie działki. Może po okresie przejściowym wreszcie będzie spokój na działkach. Życzę wytrwałości PZD w przywracaniu działek do idei ich istnienia. Szkoda, że tak późno.
tyle w temacie / 83.5.12.* / 2016-03-08 13:45

Stałe zameldowanie na ternie ogrodów działkowych ma aż 1721 osób.

Jakim to cudem? Może jeszcze poszukać w KRS-ie ile firm zarejestrowano na terenie ogródków działkowych, bo to że tam funkcjonują liczne warsztaty i magazyny to fakt.
monia 123 / 83.20.99.* / 2016-03-08 13:45
Nie potraficie zapewnić ludziom mieszkań ,a czepiacie się tego że mieszkają i uczciwie płacą
Robaczek ogrodowy / 80.53.94.* / 2016-03-08 14:04
Monia weź 123 sobie monia tj. smoczka .... dlaczego państwo ma zapewniać mieszkania , płać większe podatki to zapewnimy , za darmo nawet deszcz nie pada. Od jutra wpłacaj darowiznę na rzecz państwa po 1000zł z dopiskiem na fundusz lokali socjalnych . Mi nikt nic nie dawał , na wszystko sam zasuwam i za wszystko płacę podatki , za ochronę wojska, policji straży poż,Szpitalną, zdrowotną , za naprawę dróg i ich oświetlenia, za budowę chodników i lotnisk z którego może nie skorzystam, za szkoły i przedszkola gdy już ich nie potrzebuję ale na darmozjadów już mnie nie stać , są sprawy losowe ale to nie znaczy że są to osoby kalekie wymagające opieki , chcemy mieć czyste działki , ciche i spokojne to nie mieszkalne ,bo powstaną indyjskie slamsy i co wtedy powiemy państwo powinno im dać wille z basenem ??? Państwo to My ty i ja a nie jakieś coś / ktoś. Gdy przyjdzie czas likwidacji działek to wtedy co wszystkim płacić za wille bez zezwolenia bo on sobie coś zrobił na cudzym terenie który wynajmuje od spółdzielni działkowców. ....... Chyba że pani monia123 jest takim paso-maso że tam mieszka i wszystko się należy , ma się już 20 lat a jeszcze więcej pretensji do Państwa bo nie dało mieszkanka a ni autka na dojazdy do pracy ..... a pracy też nie ... bo co ? A trzeba by było chodzić .... to wszystko usprawiedliwia.....
Komorek987 / 31.1.123.* / 2016-03-08 13:53
Moniko- w miasteczkach nadmorskich typu Ustka czy Darłowo zamiast altanek stoja murowane domki LETNISKOWE i latem mieszkaja w nich tabuny turystów...bez podatku zakłócaja cisze i okradają grządki sąsiadów.Oby i Tobie zaczeli okradać bo ja mam dość...
denon / 91.238.59.* / 2016-03-08 13:44
A trzeba było rozgonić tą bandę z Polskiego Związku Działkowców na cztery wiatry. Dawno już PZD powinno było przestać istnieć, znów mieszają p*********.
TM / 83.31.184.* / 2016-03-09 23:01
Znów mieszają ale to nie PZD. Może najpierw poczytaj o co chodzi. Jakby nie było PZD to i ogrodów działkowych by już nie było - tego chciała PO i Sąd Najwyższy i TK. Tylko zebranie miliona podpisów i walka prawników PZD z poparciem działkowców uratowało działki. Nawet jeśliby jakimś cudem uwłaszczono działkowców, to podatki spowodują że większości nie będzie stać na ich utrzymanie. A ci co pobudowali wille i warsztaty na gruncie PZD będą dalej kręcić lody i chodzić na skargę do sejmu, senatu, SN, TK i RPO. Większość tutaj piszących albo nie wie o co chodzi albo im już to mieszkanie na dziakach rozum odebrało. W pierwszej kolejności to ci ubodzy będą wyrzuceni na bruk. Tamci sobie poradzą i skupią teren po Was! Myśleć trochę.
Jan, cyklista z Mokotowa / 188.146.65.* / 2016-03-08 13:44
Brawo, jak najszybciej usunąć działki w centrum Warszawy, np. przy ul. Sobieskiego, tj. przy Szlaku Królewskim lub przy ul. Idzikowskiego, gdzie panoszą się stare komuchy i ich pocioty, bo to oni ZAŁATWILI te działki sobie.
woj534 / 145.237.2.* / 2016-03-08 13:38
Ciekawe, jak niektórzy uzyskali zameldowanie na działce pracowniczej? Bo to, że postawili domek w miejscu, w którym przepisy nie pozwalają na takie inwestycje, to zwykła samowola budowlana podlegająca bezwzględnej rozbiórce. RPO jawnie wspiera osoby, które jawnie łamią prawo, a teraz krzyczą, że są poszkodowani. Ogródki działkowe nie są od rozwiązywania problemów mieszkaniowych.
Działkowy dziadek / 89.72.117.* / 2016-03-08 13:37
Oj. Adam Bodnar nie umie mówić po polsku. Oto jego słowa: "Tysiące osób mogą stracić dach nad głową" Otóż mówi się i pisz: Tysiące ludzi MOŻE stracić dach nad głową. Choroba, żeby pis go nie wywalił z funkcji, bo choć sami bardzo, bardzo słabo mówią po polsku, to uczynią z p. Bodnara Gorszy Sort Polaka
Pawełek837 / 217.99.162.* / 2016-03-08 13:33
Polska jest fajna.... moje a nie moje, płacę za coś ale nie mogę zrobić po swojemu..... Tylko płać płać płać i patrz jak za twoje pieniądze szlachta się bawi.........

Najnowsze wpisy