Forum Forum emerytalneInne

Emerytury żołnierzy i policjantów niekonstytucyjne?

Emerytury żołnierzy i policjantów niekonstytucyjne?

Wyświetlaj:
policman / 89.76.35.* / 2010-02-03 07:45
walić RPO :] , za takie chore pomysły to do Tworek się go powinno zamknąć :]
gall333 / 2010-02-03 21:51 / Bywalec forum
To boli jak chce się zabrać taki super układ. Potem już tylko jazda do pracy na czarno np. w Niemczech.
mmkaa / 213.5.3.* / 2010-02-03 01:17
baran. niech Pan z RPO zbada czy Policjanci mają dodatek za nocki, świeta soboty a potem niech pysk rozdiela!!! Panie RPO pis nie bedzie wieczne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gall333 / 2010-02-03 21:58 / Bywalec forum
Po nocach to wy albo spicie,albo dorabiacie do pensji.
policjant .... / 79.189.43.* / 2010-02-03 00:01
Spójrzcie jak to naprawdę wygląda( a nie na słupkach powyżej) średnia wysokość emerytury policjanta wynosi na 2009 rok - 2904zł by policjant po 15 latach służby mógł mieć taką emeryturę musiał by być na stanowisku minimum pomiędzy zakresem Komendanta Powiatowego Policji a Komendanta Wojewódzkiego Policji i zarabiać średnio 7,500 zł miesięcznie. jak to wszystko pięknie wygląda na tych słupkach a rzeczywistość pokazuje prawdę jak jest, policjant który ma przepracowane 15 lat służby mówię tu o normalnych f-szach nie "turbo plecakach" może maksymalnie zajmować stanowisko dzielnicowego lub detektywa w wybitnych przypadkach kierownika referatu ale to już chyba skrajność więc emerytura dla Policjanta zatrudnionego na stanowisku detektywa wynosi 1254 zł po przepracowaniu 15 lat służby. więc powiedzcie mi skąd się biorą te średnie??? a tak poza tym to kto z was ludzi nie uprzywilejowanych poszedł by sobie na emeryturkę w wysokości około 1000- 1300 zł i utrzymywał rodzinę za te jak że skrajnie wysokie pieniądze??? odpowiedzcie sami....
heniekk1966 / 79.163.150.* / 2010-02-02 22:45
Czytam opinie tych "niemundurowych" i płakać się chce! Tak bardzo chcecie nam pozabierać wszystkie przywileje, ale "jak trwoga to do Boga"! Właśnie blisko 3 tys. saperów jest przygotowanych do udzielania pomocy obywatelom w walce z tegoroczną zimą... Takich przykładów można podać więcej. Ale po co? Mądry zrozumie, a głupi...
wtg / 2010-02-03 21:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zada pytanie: jak to się ma do równości obywateli wobec Konstytucji.
kilotar / 81.190.243.* / 2010-02-02 21:38
Patrząc na działanie tego pana to żal bierze.Może on powikłania ma po tej grypie co go dopadła.
glina / 83.13.206.* / 2010-02-02 22:26
zachorował na zapalenie opon mózgowych
*pies / 83.10.118.* / 2010-02-02 17:26
Niech każdy cywil zobaczy jakie przywileje daje mu kodeks pracy o czym pies na zawołanie może tylko pomażyć a dopiero marudzi o to marne 40% którego i tak nikt nie bierze tylko tyra dalej...
PRACOWNIK CYWILNY / 80.50.54.* / 2010-02-03 00:05
TYRA DALEJ ??? JA BYM TEGO PRACA NIE NAZWAŁ.
umiecka / 213.25.86.* / 2010-02-02 20:58
Z takim wnioskiem zwróciłam się do Rzecznika Praw Obywatelskich i został odrzucony przez informatyka bo nie wypełniłam ramek
Emerytury mężczyzn rocznik 1949-1953
Zwracam się z prośbą o skierowanie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r.” O emeryturach i
rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych” (Dz. U. z 2004 r. Nr 39, poz. 353, ze zm.)

do Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ ustawa ta jest niezgodna z art. 32 i art. 33
Konstytucji R.P. mówiącymi o równym traktowaniu mężczyzn i kobiet wobec prawa.

W artykule 46 ust. 1 ustawy prawo do emerytury uzyskują ubezpieczeni urodzeni po 31 grudnia
1948 roku, którzy spełnią warunki wyszczególnione w artykule 29 do końca 2008 roku.

Jednym z warunków artykułu 29 jest ukończenie przez kobietę 55 lat a mężczyznę 60 lat życia
do końca roku 2008. Oczywistym jest, że żaden mężczyzna tego warunku nie spełni gdyż jest
to fizycznie niemożliwe. Jedynie kobiety urodzone w latach 1949-1953 mogą ten warunek
spełnić i nabyć prawo do emerytury na „starych zasadach”, po spełnieniu innych
warunków wyszczególnionych przez ustawę.

Zatem art. 46 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r.” O emeryturach i rentach z Funduszu
Ubezpieczeń Społecznych” (Dz. U. z 2004 r. Nr 39, poz. 353, ze zm.) został stworzony
tylko i wyłącznie dla kobiet, co jest naruszeniem Konstytucji.
Zatem ośmielam się stwierdzić, że wnioski o niezgodność z konstytucją są analizowany tylko wtedy kiedy są przeciwko obywatelom
anglik 13 / 188.47.173.* / 2010-02-04 14:38
Witam.Zgadzam się w 100%.
kryniaW. / 188.146.234.* / 2010-02-02 19:57
Jak nie bierze to trzeba to zlikwidować, po co mu taki przywilej? i nikt nie będzie na ten temat dyskutował.
horpyna / 83.9.51.* / 2010-02-02 17:14
Każdy obywatel ma takie samo prawo dostępu do służb mundurowych, byle był sprawny fizycznie i na umyśle. Ustawa zabezpiecza prawnie "stosowne przywileje "coś za coś" . Wstepujacy dla "przywilejów" decyduje sie na pełną dyspozycyjnośc, służbę o każdej porze dnia i nocy, podporzadkowanie sie "na baczność", niejednokrotne upokarzanie, narażanie życia i zdrowia itp. To gdzie tu niekonstytucyjność, jakaś niezdrowa zawiść, zazdrość????????????. Gdyby było dużo chętnych to nie byłoby przywilejow. Ze względu na braki kadrowe musiały być one wygenerowane. Diś w kryzysie przy dużym bezrobociu i wielu chętnych pewnie można je nieco ograniczyc dla nowowstepujących.
Kelner63 / 83.143.138.* / 2010-02-02 17:13
Najwyzszy czas wybrańcom powiedzieć STOP Trzydziesto paro letni emeryt
to hańba żeby w imię litery prawa przez 40 kolejne lata siedział na garnuszku narodu.
Policjant / 217.98.88.* / 2010-02-02 23:12
A ktoś Ci człowieku zabronił ubrać się w mundur??????
18 lat tyram na radiowozie, może to właśnie Ty dzwoniłeś i prosiłeś o moją pomoc!!!!!!!!!!! Na początku lat 90-tych cała Polska robiła pieniądze a ja ogryzałem paznokcie z biedy, Wstępując w te szeregi byłem sprawnym zdrowym facetem a teraz - kolana siadły od wyziębienia wzrok nie ten, psyhika też. Widziałeś tyla denatów co ja a może akurat u Ciebie byłem gdy zmarła Twoja bliska osoba, może to z narażeniem życia goniłem złodzieja Twojego samochodu lub bandytę który Twojej żonie przystawił nóż do gardła i zabrał jej torebkę???
Nim coś napiszecie to wcześniej pomyślcie!!!!!!!!!!!!!!!!
zabrać przywileje to nie sztuka tylko kto Was będzie bronił i w jakiej będzie kondycji!!!!!!!!!!!!!
zabierajcie przywileje ale dajcie godnie zarabiać - obiecaliście, że gdy wejdziemy do strefy Euro to będziemy zarabiać tak jak policjanci w Hiszpanii!!!!! co nam jeszcze obiecacie ??????????????????
żołnierz / 92.60.141.* / 2010-05-17 10:21
Poieram kolegę...
15-20 lat temy koledzy się śmiali z tego, że chcę iść w mundur.
Było ciężko i dlatego były profity w służbach mundurowych na zachęte.
Proszę sytuacja sie finansowa lekko się zminiła i zaczynają zjadać człowieka.
A kto komu zabraniał?
Teraz gdy jest dużo chętnych do pracy ale już nie dla służby, brak miejsc znajdują się chwasty, którym wszystko przeszkadza.( a może syn, wnuk, córka itp. nie spełna warunków zdrowotnych itp i to przeszkadza)
Nienawiść ludzka.
gall333 / 2010-02-03 21:55 / Bywalec forum
Nie chcę się rozwodzić nad waszym bohaterstwem bo go nie ma przesadzaj bo cie nosi.
olo1234 / 83.23.177.* / 2010-02-03 12:58
nigdy do niczego mi policja nie była potrzebna i pewnie nie bedzie - przespałeś w radiowozie 18 lat i pewnie jak z niego wychodziłeś to tylko po to aby kogoś ukarać a nie pomóc!!!! i chciałbyś emeryturę. - weź się chłopie za prawdziwą pracę, która da pożytek tobie i otaczającemu Cię swiatu.
emania / 86.63.136.* / 2010-02-02 23:51
To ludzie pracujący w kostnicy powinni iść na emeryturę po 5 latach, według toku tego myślenia
jola73 / 217.173.180.* / 2010-02-02 20:37
następny co szkołę łukiem omijał... i to szerokim...
Leon 12 / 194.149.88.* / 2010-02-02 16:03
A kto powiedział, że ma być równość wszystkich obywateli. Jaka równość
andrzej siwy / 95.171.120.* / 2010-02-12 07:37
Wszyscy komentujący to przysłowiowe dupki nie było by wcześniejszych emerytur w policji gdyby nie to jakie panują stosunki między policjantami i jak wielu ludzi odchodzi dzięki przełożonym którzy w wielu przypadkach nie kwalifikują się na stanowiska co innego uczą na szkołach a co innego wymagają z rozdania kolesiowskiego przełożeni wystarczy rozliczać z ilości przedwcześnie odchodzących komendantów i od razu by nikt nie odchodził bo komendant robił by wszystko by mieć premię a nie tyły . Jest to temat ciekawy i wierzcie mi 90% młodych ludzi kórzy odchodzą to ludzie dobrze przygotowani ale nie widzą dalszej współpracy z niedoszkolonymi oficerami zielonymi jeśli chodzi o praktykę i wiecznie bojącymi się straty stanowiska wiecznie trzymającymi palec w d..... przełożonego wyżej kablując nawszystkich by mieli zpodstawy do zabrania premi policantom i dzielenia między siebie to są ich największe osiągnięcia.
PRACOWNIK CYWILNY / 80.50.54.* / 2010-02-03 00:09
RÓWNO NIE ZNACZY SPRAWIEDLIWIE
Gość 2 / 83.31.148.* / 2010-02-02 15:58
Rzeczywiście zaszkodziła mu ta grypa. Padło na rozum.
policman / 89.76.35.* / 2010-02-02 15:42
emerytura należy się nam służbom jak psu buda!!! Jestem Policjantem i nie widzę takiej możliwości by wprowadzono nam przepisy które kazały by nam pracować do 65 roku w takich formacjach :/ !! Najnormalniej w świecie bym się chyba zwolnił i wolałbym do biedronki iść pracować :] a jak bym jednak został to z całą pewnością obywatel może zapomnieć o tym że kiedykolwiek będę narażał swoje życie i zdrowie dla niego czy dla jego rodziny !! Niech któryś z was co tak nas atakują podejmie się naszej pracy , proszę bardzo przecież drzwi są otwarte ;] zapraszamy :]! Większość z was nie podołała by temu psychicznie a czasem i fizycznie. Po za tym co to za przywilej że po 15 latach mogę iść na emeryturę ? Nikt prawie nie korzysta z tego prawa , bo raptem 700 zl by otrzymali :P to jest tylko dla tych co się wypalili !
@@@ / 84.10.220.* / 2010-02-04 12:13
Takim jak ty ie przeszkadzalo pojsc pod SEJM i palowac gornikow ktorzy przyszli walczyc o swoje przywileje.
Palowaliscie i bo wiedzieliscie ze jak oni swoje przywileje obronia to na wasze nie wystarczy.
Nastepnym raze spoleczenstwo was wypaluje.
mundurowy1973 / 109.95.144.* / 2010-02-02 14:39
Konstytucyjne równouprawnienie? A co to k..... jest? Konstytucja uprawnia nas do darmowego leczenia czy kształcenia a płacimy za to jak za woły. Niech się tym i.....a zajmie a nie szuka sensacji tam gdzie ich nie ma!
żona / 82.160.51.* / 2010-02-02 16:56
Mój mąż przeszedł na emeryturę w wieku 39 lat, po przepracowaniu 19 lat w Policji. Odszedł, bo już dłużej nie był w stanie pracować. Odchodząc miał niewykorzystany urlop za 3 lata i 2 miesiące odbioru za nadgodziny. Musiał odejśc dlatego, że kompletnie wysiadło mu serce ma bardzo ciężki rodzaj arytmi słabo reagujący na leczenie, spowodowany wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Pracował całymi tygodniami 12 na 12 godzin, z tym, że te 12 godz. w pracy przeciągało się niejednokrotnie do 14, 16 godz. Zdarzało się, że po powrocie z pracy o 22, o 4 rano ogłaszano alarm ćwiczebny i musiał się pokazać w komisariacie, a następnie na 9 rano znów być w pracy na kolejne conajmniej 12 godzin. Przez całe lata zarabiał gówniane pieniądze, mieszkaliśmy w wynajmowanym mieszkaniu (mieszkania służbowe czasem są, ale dla nielicznych wybranych). Swojego mieszkania nie mogliśmy przez wiele lat kupić, bo jako pracujący przedstawiciele klasy średniej nie mieliśmy zdolności kredytowej. W swej super lekkiej i relaksującej pracy miał pękniętą czaszkę - dostał kijem bejsbolowym od kibica i parę mniej poważnych poturbowań. Na komisji lekarskiej przy odejściu na emeryturę dołożono mu 150 zł. za uszczerbek na zdrowiu. A jest praktycznie inwalidą nie nadającym się do żadnej sensownej pracy. Jeśli z jakiegoś powodu trafia do lekarza, który go nie zna, po osłuchaniu serca i zrobieniu ekg każdorazowo chcą go kłaść na kardiologie w trybie natychmiastowym. Zresztą fakty są takie, że praktycznie w każdej chwili grozi mu zatrzymanie akcji serca. Przez pierwszy rok panikowałam, teraz sie przyzwyczaiłam. O takich bzdetach jak np. Wigilia nie warto wspominać, bo to w sumie nic takiego, że z kolacją wigilijną czekałam z dzieckiem do 22, aż tatuś wróci z pracy i wtedy dopiero przyjdzie Mikołaj.
Dla wszystkich, którzy zazdroszczą tego "miodu" - Policja ma poważne braki kadrowe - jeśli ktoś z zazdroszczących wypisujących bzdury na tym forum był na tyle inteligentnym i pracowitym, że skończył liceum i jest w miarę zdrowy na umyśle i ciele - zamiast zazdrościć niech sam się ustawi, będzie miał fajnie - najpierw kurs podstawowy (chyba rok) , z czego większość jako krawężnik, fajna praca na świeżym powietrzu, i jeszcze co miesiąc dostanie tysiaka :-). Potem już gdy sie gdzieś załapie na stałe wyciągnie z półtora tysiąca, ale co jakiś czas dorzucą mu stówkę,tak, że po 15 latach może dojdzie do 2000 na łapę. Więc zamiast tutaj bezowocnie się produkować, gońcie jutro z samego rańca do kadr w komendzie.
A pan rzecznik - niedorzecznik ma bardziej zryty łeb, niż policjant po 30 latach służby (podobno niedodwracalne zmiany w psychice policjanta pojawiają się po ok. 15 latach służby (ale nie takiej gdzieś za biurkiem, tylko przy faktycznych kontaktach z obywatelami
żona / 82.160.51.* / 2010-02-02 17:23
A tak swoją drogą wyobrażacie sobie ponad 60-letniego dziadka biegnącego za bandytą i wołającego, żeby troche zwolnił, bo mu laseczka upadła? :-))))
Stary rencista / 79.191.220.* / 2010-02-02 13:56
Więcej jest takich spraw do sprawdzenia, a te emerytury dla kobiet o 5 lat wcześniej od panów - to było od 50 lat zgodne z równouprawnieniem i konstytucyjna zasada równego traktowania obywateli? Emerytury mundurowe, górnicze, sklepy górnicze (jak Pewexy) i Pewexy ogólnodostępne za nieosiągalną w PRL walutę, ośrodki wczasowe i paszporty dla wybrańców, dla urzędników PZPR, przywileje konsumpcyjne doa oficerów wojska, milicji w czasach PRL, te kominy placowe dla aparatu, Należy teraz zagonić do p****** wszystkie ekipy rządzące, które tak łamały konstytucję, tudzież kilka pokoleń posłów i senatorów, uchwalających ustawy wbrew konstytucji. Wyludni nam się warstwa polityczna - nareszcie trochę świeżej krwi wejdzie do krwioobiegu politycznego RP.
llukasz / 83.22.148.* / 2010-02-02 13:50
podobnie jak inni tez jestem za tym zeby wojskowi czy cala mundurówka
pracowal tyle samo co inni (wiem jak wyglada w tej chwili obecna sytulacja zawodowych żołnierzy ci co nie wyjechali na misje siedza na jednostkach i tylko pija albo sie rozbijaja po barach mam nadzije ze ktos z tym zrobi pozadek) wracajac jednak do waszych emerytur oki przechodzicie po tych 15 czy 20 latach wiec powiedzcie czemu podejmujecie inne prace ???
jola73 / 217.173.180.* / 2010-02-02 20:35
Zanim zaczniesz brać udział w dorosłych dysputach najpierw wróć do szkoły i poprawnie pisać się naucz!!!
znający_temat / 62.87.136.* / 2010-02-02 14:11
"...czemu podejmujecie inne prace ???" A czytasz tekst ze zrozumieniem? Jest napisane: Resort chciał, by po 20 latach pracy funkcjonariusze dostawali 45 proc. podstawy wynagrodzenia. Na dzień dzisiejszy tyle właśnie dostają...
Więc odpowiedz sobie głupcze sam!

"..ci co nie wyjechali na misje siedza na jednostkach i tylko pija albo sie rozbijaja po barach.." Ciekawe gdzie to widziałeś, większość z nich ma rodziny i obowiązki z tym związane. Na takim "zawodowym" osiedlu mieszkam.

Pozazdrość innym: kierowcom tirów, że świat zwiedzają i panienki oblegają każdy zakręt; bankowcom że pieniędzy dużo mają; nauczycielom ze wakacje długie ze hej i 18h tygodniowo pracy.... Oj głupi narodzie... Zazdrość twoją cechą
zawodowiec / 83.11.12.* / 2010-02-02 14:08
jeśli wejdzie w życie nowe prawo emerytalne to do wojska nie pójdzie nikt normalny bo za takie pieniądze i w tych warunkach nie będzie chętnych a żeby wypowiadać opinie trzeba poznać realną sytuację a nie wymyślać bzdury
--- / 83.1.81.* / 2010-02-02 16:09
A gdzie pójdzie? Do roboty której nie ma? Zaręczam, że o połowę pensje żeby obcięli to pójdą. Jak się patrzy z perspektywy przynajmniej dwóch tysięcy, zapomina się, że i za 1300 przeżyć się da.
policman / 83.11.97.* / 2010-02-04 20:04
Sobie obetnij o połowę
były żołnierz / 89.79.108.* / 2010-02-02 13:45
A może by tak Pan Rzecznik sprawdził czy zgodne z konstytucją są:
- odrębny system emerytalny, dla sędziów i prokuratorów,
- emerytury górnicze,
- dłuższe, dodatkowe urlopy dla nauczycieli i nauczycieli akademickich.
- tzw. deputaty (np. węglowy),
- ulgi na przejazdy dla kolejarzy i pracowników komunikacji miejskiej, studentów itp.
- i wiele wiele innych uprawnień.

Nawiasem mówiąc kilkanaście lat temu służby mundurowe miały prawo do bardzo tanich leków. Odebrano bo miało to uratować służbę zdrowia. Nie uratowało. Podobnie było z ulgą na przejazdy kolejowe. Odebrano. Nie pomogło bo kolej schodzi na psy. To samo będzie z emeryturami. Zyski będą niewielkie, ale będzie trzeba zapłacić za służbę w nadgodzinach, co wyjdzie na jedno albo na gorsze.
danna / 193.109.225.* / 2010-02-02 14:32
Słuszna uwaga. Jak już pisałam - jeśli ktoś sądzi, że zabranie przywilejów emerytalnych służbom mundurowym ma uratować nasz kraj to jest delikatnie mówiąc naiwny.

Najnowsze wpisy