Forum Forum emerytalneInne

Emerytury żołnierzy i policjantów niekonstytucyjne?

Emerytury żołnierzy i policjantów niekonstytucyjne?

Wyświetlaj:
Nostradamus / 89.191.128.* / 2010-02-02 13:42
Qwo wadis Polsko ?
Cóż to za kraj, w którym rządzący napuszczją resztę społeczeństwa na służby odpowiedzialne za bezpiczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne?
Jak obywatel ma szanować żołnierza czy policjanta jeśli władza daje do zrozumienia, że to obiboki i nieroby.
Już prawie 25 służę Polsce, najpierw w wojsku a od 19 lat w Policji (nie bez sukcesów i za biurkirm) Dziś mam wrażenie, że jestem wrzodem na polskiej D...e.
Ja nie chcę odchodzić ze służby, ale to Państwo Polskie robi wszystko bym jak najszybciej stąd spieprzał tak jak inni. To Państwo już nie jest dla mnie wiarygodne.
Współczuję tym którzy muszą pozostać.
"I nową przypowieść Polak sobie kupi, że przed szkodą i po szkodzie głupi"
fan rządu / 83.30.234.* / 2010-02-02 16:24
TO WIECIE NA KOGO GŁOSOWAĆ :
- zlikwidowanie abonamentu
-druga irlandia ( juz wracają)
-parcować do 85 lat
Ja z tego kraju wyp...
stary pies / 83.22.56.* / 2010-02-02 13:38
Prawo w Polsce jakie jest to jest ale nie obowiązuje od 1999r. Może wprowadzenie tych zmian jest sprzeczne z przepisami już obowiązującymi?Czy prawo może działać wstecz?
Najlepiej doginać do 85 lat i wszystkim pozabierać.Ktoś kto się zgodził na pracę w wojsku czy innych służbach mundurowych poświęcił święta,nadgodziny,Wigilie i doginał a po przejściu na nędzną emeryturkę nadal musi doginać więc proszę nie mówić jaki to raj finansowy spotyka tych ludzi.Zmiany następowały powoli i często przychodziło doginać w zapleśniałych budynkach przy nędznym oświetleniu z uwagi na oszczędności.Są zawody gdzie człowiek kończy się szybciej to nie okienko na poczcie . wrzucanie wszystkich do jednego worka świadczy o tym,że się jest jełopem i tyle.
ssb / 213.17.192.* / 2010-02-02 07:21
Należy sprawdzić czy ten Pan Rzecznik wyleczył się na pewno ze świńskiej grypy.
onn / 83.21.197.* / 2010-02-02 07:08
zostalem emerytem nie mając skonczonych 38 lat, jesli ktoś zazdrości niech idzie i popracuje. W mundurze pracowałem 18 lat i najnormalniej wypalilem się
reeeeeeeeee / 145.237.81.* / 2010-02-02 13:14
bardzo dobrze powinniście pracować normalnie jak każdy obywatel. Ciągle tylko tłumaczycie że wasza prac jest ciężka itp a co inni to może leżą i nic nie robią. A tak na marginesie to żeby dostać się do mundurów-ki to trzeba mieć plecy i każdy to wiem. I na pewno to wynika z tego że jest właśnie tak wam ciężko.
danna / 193.109.225.* / 2010-02-02 14:35

2010-02-02 13:14:35 | 145.237.81.* | reeeeeeeeee
bardzo dobrze powinniście pracować normalnie jak każdy obywatel. Ciągle tylko
tłumaczycie że wasza prac jest ciężka itp a co inni to może leżą i nic nie robią.

Nie każdy obywatel naraża zdrowie i życie dla takich ograniczonych ludzi jak Ty.
Blizz / 87.99.39.* / 2010-02-02 13:28
no pewnie jak ty uważasz że trzeba mieć plecy żeby dostać się do mundurówki brawo dal ciebie widzę że wogóle nie masz pojęcia ostrukturach administracyjnych służb czy tez rekrutacji.
Dlatego ciebie oświecę czasy kiedy się kogoś popycha powoli się kończą bo za to można słono zapłacić, jedynie na wyższych szczeblach... Na początku mało kto ci pomoże, ważne żeby przejść testy psychologiczne, a na tym najwięcej oblewa rekrutujących się, a tutaj już ci na pewno nikt nie pomoże nawet mając te testy przed ich zdawaniem...
Resztę bez problemów można zaliczyć. Przede wszystkim brakuje rozmów z psychologiem, zależnie w jakiej grupie jesteś, w jakim wydziale, twoja praca jako funkcjonariusza wygląda inaczej.
rezerwista 1962 / 79.184.90.* / 2010-02-02 05:00
szkoli się takiego żołnierza za ogromne pieniądze całe lata.
W ciągu tych 15.lat słuzby wezmie udział w jakiejś groznej akcji wojennej albo i nie.Następnie okolo 40.roku zycia sprawny wyszkolony do niemozliwości idzie na emeryture .przykład generał polko.
emeryturę która wymyślono dla ludzi starych,często okaleczonych
i niezdolnych do żadnej pracy,poto aby nie zdychali pod płotem,a mogli spokojnie dozyć zywota.Argument,że słuzba jest cięzka to kpina,przecież nie ida tam mamisynki tylko ludzie walki/łobuzy którym w cywilu żyć cięzko/.
zawodowiec / 83.11.12.* / 2010-02-02 14:02
masz pojęcie o wojsku oj masz z opowiadań albo filmów ale napewno nie z życia
mgr MAM / 78.28.20.* / 2010-02-02 08:28
trzeba było samemu iść do woja żeby teraz nie pieprzyć jak popaprany
malbork / 213.192.86.* / 2010-02-01 23:55
Mam kolegów w policji, SW, SG, wojsku...generalnie nie narzekają, trzeba pamiętać o jednym, jak komuś nie pasuje praca...gdziekolwiek, to może sobie szukać nowej... Jednak emerytura po 15 latach pracy to przegięcie bez względu na to gdzie się pracuje. Można to na pewno inaczej załatwić, trzeba tylko stworzyć odpowiednie warunki do tego, żeby mundurowym chciało się dłużej pracować i nie pozwolić im za szybko odchodzić.
umiecka / 213.25.86.* / 2010-02-02 21:15
Masz rację po tych 15 latach doświadczeń na ulicy i wsród różnych meneli powinni dostać miejsce za biurkiem aby swoim doświadczeniem służyć nowym rekrutom poza tym lepiej by rozumieli pracę wykonywaną przez swoich podwładnych i w policji i wojsku powinno się zdobywać stopnie od szeregowego bez względu na wykształcenie wtedy łatwiej by im było zrozumieć tych na dole i rozsądniej kierować
policman / 89.76.35.* / 2010-02-02 00:04
kolego malbork :] jestem za ! Praca do 65 roku życia dla służb które wymieniłeś jest do przyjęcia ale trzeba zagwarantować im warunku które by przekonały nas do tego by dłużej pracować . Ja sobie nie wyobrażam dalszej pracy w Policji na takich warunkach :/ . Robota w święta , nocki , ciągłe nadgodziny i nikt mi za to nie płaci :/ brak możliwości awansu - awans to tylko dla tych co p**********..... lub wchodzą w tyłek lub co są plecakami :/ wypłata żałosna na nić mnie nie stać a w końcu mam narażać życie swoje , tylko po co się teraz pytam ?
Blizz / 87.99.39.* / 2010-02-02 13:32
To jest cała prawda o Policji !!! Cholerni partyjni komuniści którzy zasiadają jako naczelnicy wydziałów.... A najgorsze jest to że mało kto o tym wie....
aaaaaaaadasdsadsa / 80.53.251.* / 2010-02-02 13:22
eee, sprawa prosta, niech:
-zapłacą nam składki do ZUS'u i drugi filar za okres mojej służby,
- + za wszystkie nadgodziny i pracę w nocy (w cywilu to jest chyba +100%)
- niech mi pozwolą się zwolnić bez zwrotu kasy za studia (podobno w polsce jest szkolnictwo darmowe, a ja k...a 10 lat muszę odpracować)

i mogę się zwolnić nawet bez uprawnień emerytalnych. W cywilu dostanę 2 razy tyle, hehehee

Na marginesie - jestem informatykiem.... i to dość dobrym :) dla przyjemności se w szkole dorabiam

P.S. ja płacę 6000 zł podatku dochodowego rocznie, a wy, darmozjady z cywila ile?
policman / 89.76.35.* / 2010-02-01 23:52
no najlepiej odebrać tym co zasługują ich przywileje :/ proponuje wszystkim strażakom , policjantom , górnikom , żołnierzom itp zwolnijmy się z pracy :] i pieniądze rozdajmy między tych niewdzięcznych mieszkańców naszego kraju !!!!!!!!! Niech sami się bronią , gaszą pożary , łapią złodziei , wydobywają surowce z kopalni !!Niech sobie radzą sami!!! Myślę że minął by tydzień czasu a w Polsce zapanowała by anarchia i wtedy wszyscy ci co teraz tak ochoczo nakłaniają do zmian w systemie emerytalnym służb jeszcze szybciej by zdanie swoje zmienili i wszystko by wróciło do normy :] . Żyć było by się lepiej ale tylko złodziejom i bandytą :/ bo jaki normalny człowiek chciałby narażać się dla innych za takie śmieszne pieniądze :P i taki czas pracy tj, do 65 roku życia ? to jakaś kpina !!!!!!!!!!!
Jacek1234567 / 78.8.86.* / 2010-02-01 23:35
Wreszczie ktoś odważył się naruszyc ten niesprawiedliwy system. Szkoda, że tylko te dwie grupy. A co z pozostałymi grupami: sędziowie, prokuratorzy, górrnicy. Przeciez pozostali płacą ze swoich podatków na ich emerytury.
nxb / 212.126.28.* / 2010-02-02 14:20
dlaczego nie dodałeś nauczycieli?. Przecież oni pracują tylko 72 godziny w miesiącu!!!! reszta to wakacje!!!!!!!!!!!!!!!. Zlikwidujmy te formacje, niech naród weźmie sprawy w swoje ręce - jak Wałęsa !!- wziął sprawy w swoje ręce, obiecał po 100 milionów, a ja z prywatyzacji dostałem wartości 20 złotych, a teraz to już tylko mozna sobie go d d wsadzić. Rzecznikowi to chyba ta świńska grypa zaszkodziła. Niech jeszcze raz się przebada
antiq / 79.163.217.* / 2010-02-01 23:45
ja sie zastanawiam kiedy wezmą sie za pensje posłów i senatorów !!!!!!!!!!!!!!
Jan-C / 77.115.247.* / 2010-02-02 18:31
"kiedy wezmą się za...: A kto ma się wziąść? Sami za siebie??? A tak naprawdę to, kto wyszedł z wojska (podoficer, oficer, chorąży) po 15 latach? Chyba że jakaś niedojda którego pozbyli się. Sam zaiwaniałem 30 lat jako saper (Egipt, Golan, rozminowanie, powodzie itp.) i nie było do pomyślenia aby po 15 latach... Pozdrawiam wszystkich saperów! Kazuń, Modlin, Dęblin, Nisko. A może tą granicę podnieść do 20 lat i przestać się tym zajmować?
ten co księżyca pilnuje ( bo raz już zginął) / 94.72.125.* / 2010-02-01 22:40
I FAJNIE BEDĘ MIAŁ emeryturkę mam 19 lat + 15 no może 20 = max pracuje do 39 mama mi kazała iść na spawacza bo mam dużą łapę ale w Policji lepiej sie przyda bo jak wpadnę na stadion i kibolowi dołożę to ciemność a na ulicy bandziorowi uuuu aż sie boję pisać . Będę łapał wszystkich łobuzów pewnie mi Stara dadzą z dużą paką zeby ich pomieścić. Będzie fajnie
ten co księżyca pilnuje ( bo raz już zginął) / 94.72.125.* / 2010-02-01 22:30
a ja to wszystko przemyślałem i chcę iść do policji albo do straży pożarowej lub tragicznej - tylko piszę do was na forum bo to tajne bo co to było jak byśmy się wszyscy zgłosili
f-iusz / 89.228.158.* / 2010-02-01 22:21
RPO podejmie się każdego gorącego tematu, aby wywołać wokół siebie zainteresowanie i pokazać jak jest potrzebny. skądś to znam... a tak na marginesie to jak jeszcze byłem cywilem to też nie miałem pojęcia jak Policja wygląda od wewnątrz. wtedy też pewnie bym pisał bzdury jak niektórzy. zrozumienia i współpracy nie ma, a tylko wymagania jak się zostanie pokrzywdzonym. najlepsi są ci co naoglądają się pewnych seriali...
gall333 / 2010-02-01 22:13 / Bywalec forum
Od upadku komuny w naszym kraju czego nasze demokratyczne rządy nie ruszyły to spiepszyły. Chodzi o emerytury,służbę zdrowia,prywatyzację,senat,stosunki miedzy narodowe i resztę, powstanie straży miejskiej i gminnej. Jak to się zwykło mawiać dobrze jest nie trza psuć. Najlepiej to im strajki, bojkoty i krytyka wychodzi.
gall333 / 2010-02-01 22:19 / Bywalec forum
Zapomniałem o na ważniejszej kwestii. Wysłanie naszych żołnierzy do Iraku i Afganistanu. Nawet za komuny Polacy nie włazili Rosjanom aż tak mocno w d... i nie wysyłali naszych wojsk z pomocą do Afganistanu.
policman / 89.76.35.* / 2010-02-01 22:08
jestem za by pracować do 65 roku życia tak jak na zachodzie Europy :] ale nie za takie pieniądze i nie taką możliwość rozwoju i kariery !!!! Policjanta z zachodu stać na to by z dwóch , max trzech pensji kupić sobie nowy samochód prosto z salonu :/ , na zakup mieszkania tez ich kurxxxxx stać :/ a mnie na nic kurxxx jego mać nie stać do chuxxx.Ślubowałem że " nawet z narażaniem życia " no i pytam sie teraz w imię czego ????? dla ludzi takich jak wy ? co wy kurde wiecie o tym jak jest w policji? Zapraszam tych wszystkich co tak chętnie by nam odebrali ten przywilej w postaci emerytury w wysokości ok 700 zl netto dla takiego zwkłego policjanta jak ja, do pracy w POLICJI!!!Myślę że nie jeden z was by się po kilku miesiącach zwolnił :] jak by zobaczył jak to jest na prawdę albo po prostu by se w łeb strzelił (coraz częsciej się zdarza :/)
polak maly / 95.41.26.* / 2010-02-02 10:08
Przestańcie pieprzyć że po 15 latach macie 700zl bo to jawne kłamstwo!!!A wychodzi jeden z drugim na wieś i sie chwalą "mam 35 lat 1500zl emki coś tam dorobie i żyć nie umierać!!!"
zbieracz stonki / 94.72.125.* / 2010-02-01 22:20
To po co tam siedzisz Stary zwolnij się kto cie tam trzyma taka męczarnia - tyle jest pracy lepszej w TESCO,Biedronce,Realu - jak masz wyższe to ,może kierownikiem zostaniesz
grzesiu_box:): / 193.108.194.* / 2010-02-02 13:34
popieram, w TESCO naprawdę rewelacja, ciekawe który policjant wytrzymałby 15 lat na warzywniaku przerzucając nawet kilkanaście ton dziennie. zgoda, że pensja powinna wynagradzać ryzyko, ale wcześniejsze emerytury są przegięciem. policjant z doświadczeniem odchodzi, na jego miejsce przychodzi taki, co się dopiero uczy, więc jego wydajność jest znacznie niższa, gdzie tu sens? podwyżki pensji-tak, likwidacja wcześniejszych emerytur-tak, i wszyscy będą zadowoleni. A jak się nie podoba zawsze można zmienić pracę.
koń / 83.11.97.* / 2010-02-04 20:19
Najlepiej odebrać wszystkie emerytury wszystkim i będzie tak jak chciał Kononowicz po prostu S U P E R !!!!!!!
prawiezaratralalal / 77.254.220.* / 2010-02-01 22:00
Do czego to doszło..
Półgłówki wybrali do władzy kretynów ze s***** ściekającą po twarzy i teraz Rzecznik ma robić za nich reformy?
//+++ / 94.72.125.* / 2010-02-01 21:59
a kierowcy zawodowi do 50roku życia bo co stary ramol będzie autobus prowadził lub tira tokarz,frezer do 45 bo jeszcze łapę gdzieś wsadzi i buble produkuje a prawda jest taka że wszyscy za długo pracujemy po 20 latach powinna być emerytura dla każdego a nie będę miał 65 jak dożyje lub zostaje 5-10 lat życia to się emeryturą nacieszę. MłODZI DOBRE PENSJE I NA ULICY PORZĄDKU PILNOWAĆ A STARYCH JAK SIE NIE NADAJĄ DO INNYCH WYKFALIFIKOWANYCH ZADAŃ TO ZWOLNIĆ. U prywaciarza masz 50 lat powoli robisz to szybko sie ciebie pozbedzie bez odprawy i emerytury. A mundurówki to święte krowy nic im nie można zrobić
kakakaka / 83.25.83.* / 2010-02-02 15:17
to w takim razie zgłoś się do pracy mundurowej

Najnowsze wpisy