Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Euro bez zmiany konstytucji? Tusk to sprawdzi

Euro bez zmiany konstytucji? Tusk to sprawdzi

skomentuj
Wyświetlaj:
p_25 / 194.94.232.* / 2008-11-10 13:18
To referendum to jakis zart jest. Nie potrzeba nikomu referendum. Na euro juz sie zgodzilismy, glosujac na unie. A kiedy ta waluta ma wejsc to szary obywatel nie jest w stanie wiedziec, bo statystycznie nie jest ekonomista i conajwyzej powtarz po kims kto mu sie wydaje madry.
Natomiast raz wypowiedziane "zrobmy referendum" nie moze byc zaprzeczone bo to nie zgodne z opinia publiczna.

Kiedy obywatele zaczna chodzic na wybory?! Ci co na wybory nie pojda, bo to przeciez upodlenie i cojeszcze... Ale jak sie im powie, ze nie bedzie referendum krzyczy ze mamy totalitaryzm! Pytam.
KONKRET / 89.78.8.* / 2008-11-09 19:10
Jeszcze przed wyborami ostrzegalem przed oddaniem głosu na Platformę Obywatelską, wiedząc doskonale, że nowa ekipa całkowicie odejdzie od propaństwowego i prospołecznego kursu gabinetu PiS. Media wybrały, ludzie zagłosowali, PO wygrała. I mamy to, co mamy.
Jedynym drogowskazem dla rządu Donalda Tuska jest doprowadzenie do maksymalnego osłabienia gospodarczego i społecznego potencjału Polski. Przeżywamy kolejne podwyżki cen żywności, usług, nośników energii, już teraz zapowiada się fala podwyżek w miesiącach wakacyjnych. Kto to wytrzyma? Na pewno nie ludzie, którzy muszą przeżyć miesiąc za 800-900 zł. A jeśli jeszcze muszą kupić leki, to dramat już pełny. I "wybór": lekarstwa czy chleb.
Podobny charakter ma tzw. strategia prywatyzacyjna obejmująca 740 spółek z udziałem skarbu państwa, w istocie - wyprzedaż przez państwo ostatniego mienia.
Twierdzimy, że polityka rządu jest polityką z góry zaplanowaną. Nie można mówić o przypadkowości, gdy niszczona jest służba zdrowia, a tzw. restrukturyzacja szpitali służyć ma wyłącznie ich sprzedaży i likwidacji, podobnie zresztą wygląda sprawa z prywatyzowanymi uzdrowiskami, finansami państwa, narastającą inflacją, pozostawieniem wymierzonego w klientów tzw. podatku Belki czy ostatnio największą zmorą nakręcającą wzrost cen - wysoką akcyzą na paliwa, utrzymywaną przez rząd.
To niektóre jedynie przykłady "cichego" niszczenia państwa, a więc i niszczenia rodziny, gdyż pogarszająca się sytuacja ekonomiczna wraz z liberalnym systemem oświaty powodują rozpad tej najważniejszej komórki społecznej. Coraz częstsze w Polsce staje się tzw. eurosieroctwo czy przemoc ze strony dzieci i młodzieży.
Na takie niszczenie państwa nie może być naszej zgody! Ten rząd musi jak najszybciej runąć, inaczej czeka nas katastrofa.
Musimy się zorganizować tak jak niegdyś dla obalenia "komuny", by rządowi Tuska oraz Platformie Obywatelskiej patrzeć na ręce i ujawniać jej "przekręty". Prowadzić ogólnopolski monitoring złodziejstwa i oszustw politycznych.
Gdy Polską rządzili postkomuniści, powołaliśmy wraz z naszymi Czytelnikami Ogólnopolski Ruch Narodowy, który właśnie monitorował działalność władzy. Plonem jego działalności były raporty i wystąpienia. Uważamy, że dziś nadszedł czas, by działania ORN w pełni reaktywować.
Nasza inicjatywa skierowana jest do ogółu Polaków. Jarosław Kaczyński ogłosił w zeszłym tygodniu organizowanie powszechnego ruchu inteligencji, która sprzeciwia się obecnemu kierunkowi rozwoju państwa i uwłaszczaniu się na niej platformerskiej nomenklatury. Jest to idea jak najbardziej słuszna i nie zamierzamy z nią konkurować. Uważamy więc, że to PiS właśnie powinien być osią takiego ruchu, z którym chcemy współdziałać, ale uważamy także, że nie można go ograniczać wyłącznie do inteligencji.
Polska bowiem to nie tylko inteligencja. To także młodzież, emeryci, renciści, kombatanci, rolnicy... Wszyscy oni (rolnicy np. na cenach skupu) na swój sposób odczuwają "cuda" Tuska.
emo2 / 81.219.102.* / 2008-11-09 19:25
lol ale wypociny bezrobocie zmalało benzyna tanieje
a kto niby ma rządzić powiedz mi jaka partia byłaby lepsza ??
Jovan / 83.25.85.* / 2008-11-08 21:49
Jak mozna zastanawiac sie nad dzialaniami niezgodnymi z konstytucją?
Do czego doszlo w naszym kraju?
Gdyby Tusk probowal to zrobic to powinien natychmiast zostac aresztowany i pozbawiony urzedu.
emo2 / 81.219.102.* / 2008-11-08 22:00
a jak można blokować wprowadzenie euro??
@@@ / 195.90.107.* / 2008-11-08 22:11
Skoro jest jest niezgodne z konstytucja to nawet trzeba.
rty / 83.7.64.* / 2008-11-08 22:43
Konstytucję w Polsce się zawsze deptało i obawiam się ,że zawsze się będzie deptać...
Inna sprawa ,że "polskie" konstytucje były i są pisane pod dyktando obcych mocarstw- to inna sprawa.
Pilsener / 2008-11-09 12:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo to papier toaletowy - brakuje tam jeszcze tylko zapisu, że spłuczka klozetowa ma mieć 8 litrów i ani litra więcej. Dziwne, że Ci wszyscy "narodowcy", którzy głosowali przeciw niej i wieszali na niej psy teraz nagle zmienili zdanie?
Pilsener / 2008-11-08 19:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A dlaczego nie spróbować zrobić ze złotówki konkurencji dla CHF? Skąd ten pośpiech z ojro? Ja wiem, że przyjęcie ojro jest korzystne dla rządu i budżetu, ale w 90% coś, co jest korzystne dla budżetu jest niekorzystne dla obywateli. Nie ukrywajmy - gospodarka jest słaba a inflacja wciąż wysoka, po przyjęciu ojro mogłoby się okazać, że inflacja jest jeszcze wyższa lub stopy banku europejskiego są zbyt wysokie jak na gospodarcze realia, a polskie towary będą droższe i mniej konkurencyjne. Ja bym się z ojro nie śpieszył - najpierw gospodarka, potem ojro.
Krzysiek84 / 83.15.98.* / 2008-11-08 23:12
Wypowiedź całkowicie pozbawiona sensu.
Wejście do euro to tańsze kredyty, bo stopy procentowe będą NIŻSZE a nie wyższe niż obecnie.
Więc jeśli kredyty będą tańsze, to więcej ludzi będzie mogło sobie na nie pozwolić, czy to nie jest dobra wiadomość dla wszystkich którzy mają kredyty, lub chcieli by je mieć ale ich nie stać obecnie ?
Jak się dobrze wybierze kurs, to Nasze towary będą konkurencyjne na rynkach zachodnich i będzie szansa na rozwój istniejących firm i powstawanie nowych a co za tym idzie nowych miejsc pracy co odbije się korzystanie na całym społeczeństwie.

Obawy w związku z euro są, bo bez wątpienia nie wszyscy skorzystają, jednak nie będzie to duża grupa ludzi - bezrobotni.

Wg analiz w pierwszych 10 latach po wprowadzeniu euro Polska zyska od 10 do 30 mld, w porównaniu do togo jakby Euro nie przyjęła (analizy na zlecenie nieprzychylnego wprowadzeniu Euro prezesa NBP -jak wiadomo jest o człowiek pis)
****** / 78.8.74.* / 2008-11-11 19:47
W Hiszpanii tak bylo stosunkowa wysoka inflacja a po wprowadzeniu Euro obniżenie stóp procentowych. Skonczyło się bańką spekulacyjną na rynku nieruchomości, która właśnie pękła
Monetarysta / 83.24.94.* / 2008-11-08 23:54
Jakby stopy procentowe mialy byc nizsze to by byly. Co za problem je obnizyc. Wprowadzenie Euro nie moze byc elementem nacisku. Spowoduje ono jednak, ze polityka monetarna bedzie ogolna, a Polsce, jako krajowi rozwijajjacemu sie zdecydowanie odmiennie od reszty Europy potrzebna jest polityka monetarna zindywidualizowana. A to jest sprzeczne z wprowadzeniem w Polsce EUR.
Pilsener / 2008-11-09 12:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie to miałem na myśli, tylko ciężko mi to ubrać w słowa :) Obawiam się, że wspólna waluta może zbyt silnie skorelować gospodarkę z tkwiącymi w gospodarczej stagnacji Niemcami i Francją. No i przecież równie dobrze można rozważać, czy wprowadzić np. dolara albo CHF jako walutę kraju. A na różnicach kursowych zazwyczaj zyskuje kraj o słabszej gospodarce i słabszej walucie - gdyż słabsza waluta wspiera eksport, a trudno sobie wyobrazić dynamiczny rozwój gospodarki bez niego. Na podobnej zasadzie urósł w siłę Chiński eksport.
Oberwator / 83.27.61.* / 2008-11-08 21:55
Tusk to potomek wermahtowca. Ma cel wcielenia Polski do Prus i to realizuje. Do niego nie dociera, ze Polska na wprowadzenie EURo bedzie gotowa jak dogoni gospodarczo najsilniejsze panstwa UE. Inaczej bedzie tylko Pionkiem w rekach francji i niemiec. Oznacza to, ze dziala na szkode Polski, powinien trafic pod TK.
kolanko / 2008-11-10 08:25
gdyby tusk czul sie potomkiem wermachtowca , to juz za prl siedzial by w reichu. zaleta systemu euro jst , ze jest prosty- wiec nie ma bezproduktywnych stanowisk pomiedzy polska a innymi krajami
emo2 / 81.219.102.* / 2008-11-08 21:57
a co Słowacja dogoniła gospodarczo najsilniejsze państwa?
.,., / 83.24.94.* / 2008-11-08 23:56
a kto to jest Slowacja. Za 5-10 lat nikt nie bedzie w UE pamietal ze taki kraj istnial.
@@@ / 195.90.107.* / 2008-11-08 22:12
Jak ktos sobie da reke uciac to Ty tez?
skomentuj

Najnowsze wpisy