Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Fatalny koniec tygodnia na GPW

Fatalny koniec tygodnia na GPW

Money.pl / 2006-08-25 17:36
Komentarze do wiadomości: Fatalny koniec tygodnia na GPW.
Wyświetlaj:
warren buffet / 2006-08-27 15:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
na dyskotece bylo super :/ bijatyką sie skonczylo. nastepna w 2015 roku :/
pawlus / 2006-08-27 17:22 / "Uznany Gracz Giełdowy"
A co ktoś powiedział ze hutmen na ryj padnie razem z kablami? :)
zagi / 2006-08-27 21:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hehehe, dobre :-)))
Kenobi / 2006-08-27 14:30 / Uznany malkontent giełdowy
Drodzy Rocky i Jakubasie! Przeczytałem sobie Parkiet i co tu jeszcze pisać - wnioski z różnych komentarzy dość zbieżne. Przypomniała mi się od razu AT w CNBC odnośnie S&P 500 - zapowiedź ruchu w kierunku październikowych dołków. Pozdrawiam Brydzię - przeczytałem sobie Twoją wcześniejszą dyskusję z oponentami i doceniam Twoje zdroworozsądkowe argumenty, które do mnie jak najbardziej również przemawiają. Tak w uzupełnieniu kwoty o jakiej pisałaś, to w połowie lipca Parkiet podawał, że od tąpnięcia w maju przez osiem tygodni odpłynęło z rynku Europy Środkowo-Wschodniej 3,8 mld. USD (kapitalizacja naszej giełdy jest większa niż Pragi i Budapesztu razem wziętych, więc i stosownie do tego wypływ mógł być u nas większy), a w ub. sobotę T. Jóźwik wspominał, że od połowy czerwca, kiedy zaczęło się odrabianie strat po głębokich spadkach, do wszystkich funduszy inwestujących na rynkach tzw. wschodzących wpływy netto wyniosły jedynie 200 mln. USD, co potwierdza obecną awersję do podejmowania ryzyka przez fundusze zachodnie.
jędrzej / 2006-08-27 17:05 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Odpływ mógł być proporcjonalny, ale nie musiał. Przedtem pisali że z ryndów wschodnich odpłynęło w pierwszym półroczu 10 mld, z czego z Polski zaledwie 500 mln.
pawlus / 2006-08-27 14:43 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Kenobi uwaznie czytam m.in ciebie, juz od jakiegos czasu, przepowiadasz opsuniecie, a jakos ani widu, ani słychu, bardziej widac ze idie pod wybicie, zwazywszy nawet fakt ze jest duzo wolnej gotówki, a wig20 jak byl ponad 2900 tak jest i bedzie, do czasu jak ludziom nerwy puszcza i wejda z kasa
Kenobi / 2006-08-27 15:33 / Uznany malkontent giełdowy
Rzeczywiście - z blisko 3.200 na 2.900 to żadne obsunięcie. A inni tylko czekają z akcjami na tych co im te nerwy puszczą...
pawlus / 2006-08-27 17:21 / "Uznany Gracz Giełdowy"
10% to krach giełdowy
jędrzej / 2006-08-27 17:09 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Zaraz nam wmówisz, że 2800-2900 to bessa.
Kenobi / 2006-08-27 18:36 / Uznany malkontent giełdowy
Od wmawiania to jesteś niestety Ty. Ja podaję fakty i jak Ci się nie podobają to je zmień. Napisz do Parkietu, żeby przestali publikować takie rzeczy, po co ludzie mają wiedzieć? Każdy ma swój rozum i sam odpowiada za swoje inwestycje, wyciągasz z faktów inne wnioski, to Twoja sprawa i nikt ci nie zabrania o tym pisać. A od poziomów to jest Mundek.
Bogoos / 195.116.233.* / 2006-08-27 14:24
A Warrena nie ma. Chyba sie za duzo naoglądał ...
warren buffet / 2006-08-27 15:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
chlopcy wypili za duzo i kuzwa haja. nigdy wiecej dyskotek :/
Batman / 2006-08-27 12:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ponieważ śmiech to zdrowie to polecam wszystkim przysłowia ... innaczej:

„Im dalej w las … tym więcej butelek”
„Oko za oko, … a będziesz miał zeza”
„Lepszy wróbel w garści, … niż skrzypek na dachu”
„Nosił wilk razy kilka, … dopóki ucha nie urwał”
„Kto rano wstaje, … temu się oczy kleją”
„Lepiej późno niż … wcześnie”
„Jak cię widzą, … to pracuj”
„Czego Jaś się nie nauczy, … z tego go przepytają”
„Gdyby kózka nie skakała, … to by nudne życie miała”
„Jak sobie zaśpisz, … to się dobrze wyśpisz”
„Nie taka kobieta straszna … jak się umaluje”
pawlus / 2006-08-27 11:20 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Co myslicie o publicznej ofercie Unimy2000? ktos sie zapisuje?
Adam Mąkowski / 83.168.96.* / 2006-08-27 10:13
Mój typ na ten tydzień:

BYTOM zawsze idzie bardzo ostro w górę w momencie przekroczenia MACDO na poziomie około +0.150 pkt a to stanie się w tym tygodniu (obecnie wynosi +0.095 i rosnie systematycznie od ponad 20 dni z poziomu -0.601).

Moja prognoza to kurs powyżej 24,80 zł do piątku czyli do 1 września :)
Proszę o komentarze po dokonaniu analizy technicznej.
A2 / 2006-08-27 10:01 / Spekulantka
Czekam na spadki i czekam. Niektorzy karmia mnie tymi informacjami od miesiaca , a ja latwowierna w to wierze i trzymam kase.Mam nadzieje , ze poniedzialek , a najdalej we wtorek cos musi sie wykluc.
jl / 83.7.23.* / 2006-08-27 00:33
I znów nastepnego dnia. Tym razem nie mogę uczestniczyć w Waszych waśniach i basniach, gdyż jestem ostatnimi komórkami w spotkaniu z Davidem Gilmoure'm. Sorry , dzisś to jest dla mnie Największe wydarzenie. Potem ,po niedzieli chyba wrocę do normalnosci i szarzyzny,póki co jestem w innym wymiarze. Pozdrawiam serdecznie Kenobiego,Rocky'ego i innych z tamtego świata. Jakie to wszystko przyziemne i małe w porównaniu z Pięknem promieniującym ze świata PINK FLOYD. Polecam wszystkim. Włączcie Trójke PR.
osesek / 2006-08-26 20:27 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry.
Nie nazbierałem dzisiaj grzybów. Nie urosły. Pojadę jutro rano. Ale w trakcje bezsensownego szwendania się z małżonką po lesie ułożyłem plan na najbliższy rok dotyczący GPW.
1.Jeszcze w tym roku, może w listopadzie ,sprzedam 1821 akcji BRS po 100 złotych za akcje.
2. Za uzyskane pieniadze kupię akcje Elektrimu, które pod koniec tego roku lub na początku przyszłego sprzedam po 60 złotych za akcje.
3. Za uzyskane pieniądze kupię akcje BRS, które w maju 2007 roku sprzedam po 200 złotych.
4. Za uzyskane pieniadze kupię akcje Elektrimu, które w październiku 2007 sprzedam po 120 złotych.
Jak łatwo obliczyć uzyskam około 8 milionów złotych zaczynając z 50 tysiącami i to w czasie krótszym od dwóch lat czego także wszystkim Forumowiczom ze szczerego serca życzę. (:
Bessy nie budiet.
A2 / 2006-08-27 09:59 / Spekulantka
Osesku , zamow juz bilet na lot w kosmos) bo po takim sukcesie ekonomicznym warto cos nowgo zobaczyc. Jesli bys nie reflektowal na ten bilet , prosze przekaz go charytatywnie na mnie.Zycze Ci spelnienia prognoz.
odlewniczy / 2006-08-26 21:45 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
z calym szacunkiem Osesku ale po Twoim poscie utwierdzam sie w przekonaniu ze na czasie jest stwierdzenie: "trzeba miec fantazje synku....", a mi chyba takiej brakuje....
jesli chodzi o elektrim to nawet cud mu nie pomoze...
wazne jest ze jak sie cos wlozy, to trzeba wiecej wyjac-jak w zyciu:)
a z tym moze byc ciezko w Elkiem...
juz lepiej trzymaj plyn do chlodnic:)

P.S. w Podlaskim jest duzo prawdziwkow i ja mam ich juz dosyc...
czekam na zielonki i podzielonki...
moj koszyk na GPW jest pusty wiec nie bede "marynowal" akcji na zime...
ja niestety uwazam ze czekaja nas ciezkie czasy na GPW, ale nie bede psul humorow graczom, gdyz kazdy decyzje podejmuje sam i ich skutki odczuwa we wlasnych portfelach...
osesek / 2006-08-27 08:48 / Pan Tysiącznik
Chcesz powiedzieć, że gdyby za marzenia karano to dostałbym K.S. ?
Romi / 2006-08-26 20:41 / portfel / Koci Tata
A ja byłem o 4 rano wiaderko rydzów super już się zaczeły widać że pierwsze bo jeszcze nikogo tam nie było

Będą w occie do wódeczki w sam raz :)))
osesek / 2006-08-26 20:44 / Pan Tysiącznik
Powiedz gdzie, proszę !!!!!
qp_777 / 83.19.252.* / 2006-08-26 21:21
ehh, widzę że znalazłeś te co urosły dziś rano w moim ogródku (Łysiczka lancetowata) zjem troche i tez se kupie elka i brs
renatarw / 2006-08-26 19:57
W "Bilansie Tygodnia" (TVN 24) wypowiadali się właśnie dwaj pragmatycy ( nie teoretycy) od gospodarki amerykańskiej. Gospodarka amerykańska, która bądź co bądź jest lokomotywą gospodarki światowej niewątpliwie zwalnia, ale jest to spowolnienie w dużym stopiu regionalne, niektórych stanów w ogóle nie dotyczy. Tym samym nie widac w ogóle zapowiedzi recesji, raczej lekie zwolnienie, które co najwyżej skończy się miękkim lądowaniem.
Takie właśnie zwolnienie widać chyba na naszej giełdzie, ale duże spadki są raczej mało prawdopodobne.
odlewniczy / 2006-08-26 21:49 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
moim zdaniem czasy sie zmieniaja i powazna bessa nam nie grozi...
ale mocna korekta w okolice nawet 2000 pkt jest realna w okresie 1 roku.
dzieje sie tak ze jest coraz wieksza nadplynnosc na rynkach finansowych, a jak wiemy pieniadze gdzies trzeba lokowac, a alternatywy dla gieldy nie ma...
TFI, OFE coraz wiecej pieniedzy i to bedzie dzialalo jak automatyczny stabilizator ewentualnych spadkow...
jędrzej / 2006-08-26 20:09 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Też tak uważam.
Po korekcie do 2800, będzie wybicie w górę (już we wrześniu).
risky-rainmaker / 2006-08-26 22:32 / Ostatni Optymista
Też tak uważam...
jędrzej / 2006-08-26 19:31 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Moje typy na ten tydzień:

HUTMEN - bo mam
KABLE - bo mam
NAFTA - spokojny wzrost
AMPLI - spokojny wzrost
PMX - w dłuższym terminie
ALCHEMIA - WIP*
BORYSZEW - WIP
ENERGOPOL - WIP !!!
IRENA - WIP

* Wybicie z Informacji Poufnej (w skrócie WIP)
Romi / 2006-08-26 18:27 / portfel / Koci Tata
Szanowni forumowicze co obstawiacie w tym tygodniu?

Mam zamiar wejść w 3 spółki arksteel
atlantis i netie
mop / 2006-08-26 18:52 / Bywalec forum
w netie na podstawie AT? bedzie sie spolka cieniem kladla przez P4 i inne akwizycje. Z drugiej strony, jak ich stac na placenie najwzyzszego kontraktu manager'skiego w tele, to powinno byc dobrze :)
warren buffet / 2006-08-26 17:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
DO jutra panowie i panie.

panie i panowie.


zeby nie bylo ze posty se nabijam. bywajcie !
warren buffet / 2006-08-26 17:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ide dzis na dyskoteke. od 99 roku nie bylem ;-) dosyc knajp co wieczor. cza muzyki posluchac.

czuwajcie. do PN wytrzezwieje
Bogoos / 195.116.233.* / 2006-08-26 17:29
To chyba kiepski wybór. Na dyskotece nie słucha sie muzyki tylko sie tańczy. Muzyki słucha sie albo na koncertach albo w lokalach (również z wyszynkiem) gdzie są ku temu warunki.
W dyskotekach w których byłem ostatnio to tylko na okrągło techno. A tego słuchac na pewno sie nie da ...
warren buffet / 2006-08-26 17:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
sa moj drogi dyskoteki gdzie jest techno, gdzie jest muza lat 70,80,90 oraz gdzie sie siedzi, slucha i patrzy na dupy ;-)
risky-rainmaker / 2006-08-26 17:40 / Ostatni Optymista
Patrz jak wysłaliśmy wiadomości na forum...hehe w jednym czasie i o tym samym...
warren buffet / 2006-08-26 17:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
:D
risky-rainmaker / 2006-08-26 17:36 / Ostatni Optymista
Warren...dupy idzie pooglądać...jak chłop nie był 7 lat na dyskotece..to się może trochę stresować...więc posiedzi...popatrzy...a za tydzień jak już wyjdzie z szoku...oglądnowszy 16 latki...potańczy...Nie Warren ;)
warren buffet / 2006-08-26 17:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jaaa :-) ino mnie 17 nerwuja. wyglada to jak 30. wrrrrr. mleko pod nosem, a w lozku by cie nauczyly conieco hehe. nic no zbierom sie. 2 piwka na rozluznienie, zebym szoku nie doznał.
risky-rainmaker / 2006-08-26 17:41 / Ostatni Optymista
Warren z tym mlekiem to przesadziłeś świntuchu ;)
risky-rainmaker / 2006-08-26 17:42 / Ostatni Optymista
Baw sie dobrze ja też spadam
warren buffet / 2006-08-26 17:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki ! do jutra
niebieski / 2006-08-26 17:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gdzieś tam niżej Jeck pytał mnie o MNI, zatem odpowiadam że wciąż posiadam 100 %. Tyle że jest to trochę mniejsze 100 % niż 3 miesiące temu bo sprzedałem trochę po 12 i spłaciłęm kredyt mieszkaniowy. Teraz czekam na 45 zł.
Jeck / 2006-08-26 20:35 / "Poławiacz perełek"
To błąd, że spłaciłeś :). Jakiś czas temu pewien Pan z Expandera powiedział: "Kredytu mieszkaniowego sie nie spłaca, z nim sie żyje..." i staram sie właśnie to realizować. Co prawda moja aktualna żona próbuje wymoc spłatę wcześniej, ale jakoś daję radę...:)

A co do MNI, w końcu sie nauczyłem od hajdi, że nie sprzedaję tylko dokupuję jak sie korekcji.
Oj gdybym bez mieszania trzymał ten pierwszy pakiecik po 5,4, nie mogę tego przeboleć

Pozdrawiam wszystkich MNIowców
hajdi nielogo / 217.116.110.* / 2006-08-26 20:16
ja majac 85% MNI i 15% MCI biore kredycik na budowe domku i nie mysle sprzedawac bo na odsetki i rate zarobie na etacie (jak przybraknie to wtedy wspomoge sie gielda) bo jestem pewny ze zarobie na drugi domek posiadajac te walorki w okresie roku moze 2-och
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy