Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fiskus prześwietli podatników

Fiskus prześwietli podatników

Money.pl / 2007-03-14 07:14
Komentarze do wiadomości: Fiskus prześwietli podatników.
Wyświetlaj:
DA-old / 195.225.71.* / 2007-03-14 19:33
Jeśli Kowalski i Nopwak nie maja nic na sumieniu, top podsłuchiwanie i zbieranie inforemacji na ich temat nie przyniesie im szkody. Bo z założenia są niewinni. Inaczej, jeśli mają rzeczywiście coś za uszami. I tu przylksakuję nowym regulacjom.
Wywiad Skrabowy bez tego rozporządzenia to jak żołnież bez karabinu!!!!
kaj / 83.12.130.* / 2007-03-17 10:15
jak sie kogoś podsłuchuje, to na pewno sie coś usłyszy... - tylko czy to będzie akurat to co się miało usłyszeć? I kto to będzie weryfikował? Na pewno jakiś słusznie wybrany weryfikant - inkwizytor. Teraz to będą zakładne teczki ...
Podsłuchiwanie jest wielce obrzydliwą czynnością, tak samo jak podgladanie. Wygląda na to że władza nie ufa społeczeństwu - tak zresztą jak i społeczeństwo nie ufa władzy, którą sobie demokratycznie wybrało.
Zdzich / 2007-03-16 23:11 / Bywalec forum
A może lepiej usprawnić prawo, bo przy tych uprawnieniach to jest tak jak by wyciekała woda z rury i przychodzi hydraulik zamiast wymienić dziurawą rurę to zatyka ją szmatą. Teraz tak poczyna rząd zamiast pokombinować przy prawie, żeby było szczelne to nasyła na nas podsłuchy a może coś z tego wyniknie. Już Wąsacza z wielkim hukiem wsadzili za kratki nawet konferencja prasowa była i co z tego wyszło po cichutku wypuścili. A co z bilbordami stop idiotom czy ktoś śledzi? Co się dzieje z Żaglem Kuną, jak tam ma się Jakubowska z mężem? Co tam słychać u piekarza z Legnicy dziś bankruta sprawiedliwego państwa? No oczywiście „owiana legendą CBA, rozpaczliwe poszukująca spektakularnego sukcesu” , którego nie może wykazać po za jednym lekarzyną, czy referentką lapówkarką. I dlatego „z obowiązującym od dziś rozporządzeniem wywiad skarbowy będzie mógł kontrolować listy i paczki osób fizycznych i firm, a nawet podmieniać ich zawartość. Wszystko w celu sprawdzenia, kto przesyłki odbiera, co one zawierają i skąd przychodzą”. Bo hucznie powołane CBA nie ma wyników. To ma się nazywać państwo IV RP prawo i sprawiedliwe.
acomitam / 83.25.248.* / 2007-03-15 16:43
Byłoby pięknie, gdyby tak było. Ale niestety znane są przykłady tych, którzy byli bez winy, a i tak dostali od aparatu urzędniczego w tyłek, np. osławiony już pan Roman Kluska. Aparat urzędniczy działa wg starej stalinowskiej zasady, sprawdzonej wielokrotnie w praktyce: dajcie mi obywatela, a paragraf się znajdzie. Immanentną cechą demokracji jest stały wzrost władzy państwowej i obejmowanie nią coraz to nowych aspektów życia obywateli. Finałem będzie tyrania, tylko o nowym charakterze: bez tyrana, czy raczej z tyranem, którym stanie się urzędnik państwowy i polityk. A najśmieszniejsze jest to, że to sami ludzie, na ochotnika, kręcą ten sznur na własna szyję. Dlatego jestem przeciwnikiem demokracji. Łatwiej obalić tyrana, którym jest jedna osoba, niż cały urzędniczy aparat.
danielnik / 83.9.169.* / 2007-03-14 18:56
"Urzędnicy przy pomocy odpowiednich urządzeń będą mogli podsłuchiwać i nagrywać wszystko, co wyda im się niezgodne z prawem."
I znowu urzędas ponad prawem - co to bowiem znaczy "co im się wyda niezgodne z prawem" ???? toż to kolejna samowola interpretacyjna urzedasów - skandal
Student 123 / 83.21.184.* / 2007-03-14 18:26
ej a może niech zaraz po urodzeniu wstrzykują nam pod skórę jakieś małe nadajniki śledzące nas wywyłające syknały o tym co robimy i gdzie a jak ktoś kupi sobie parę butów na którą go z wyliiczeń darmozjadów i pasożytów z urzędu skarbowegoi to niech od razu idzie do paki na powiedzmy 1 rok i to w trybie przyspieszonym sądu 24 godzinnego może jeszcze rejestracja wszystkich rozmów telefonicznych maili listów i płacenie podatki co do grosza na przykład 567 zł 91 groszy jeśłi 1 grosza zabraknie to ścigany z kodeksu karnego za przywłaszczenie mienia państwowego czy jakoś tak a sektorowi publicznemu nowe samochody służbowe na narty ZUS niech postawi kilka ośrodków niby konferencyjnych klima w każdym państwowym biurze i posada urzędnika gwarantowana konstytucyjnie dożywotnio i mamy wspaniałe nowe państwo boże wyjechać tylko
ufo / 83.24.229.* / 2007-03-14 18:43
wyjedź, tylko oddaj nadajnik, który wszczepili ci kosmici.
wrocławianin / 83.27.20.* / 2007-03-14 17:08
stalinizm wraca
mieciu / 83.20.119.* / 2007-03-14 19:03
Nie stalinizm tylko monarchia K........ z kontami numerycznymi w Szwajcarii, a że nie ma już u nas "państwowych" firm co dobrze prosperują , które można by "przewalić" za dobre pieniądze no to my musimy z własnych pieniędzy czyli podatek od podatku od podatku ..... zapełnić te konta. Bo gdzieś te pieniądze znikają. A druga sprawa w RMF FM słyszałem ile jedno z ministerstw zamówiło sobie żarcia na nasz koszt - wartości podaję ok 1200 litrów jakiegoś soku, 450 kg jakiś ciastek i jeszcze coś tam było - oni nas zjedzą żywcem. Oskubią i zjedzą żywcem.
szposzczegawczy / 83.30.70.* / 2007-03-14 18:21
Stalin był spokrewniony z Rotshieldami, a Kaczyński podobno po urodzeniu był błękitny - z czego słynie właśnie rodzina Rotshieldów... PRL im podobno przeszkadzał, teraz wiem dlaczego - stalinizm paradoksalnie nadchodzi teraz, bo za PRLu tak naprawdę nikomu nie było źle - ci wszyscy "poszkodowani" czy internowani mieli kiedyś lepsze życie niż obecnie większość "wolnych" obywateli
to ja @ / 83.26.219.* / 2007-03-14 19:17
Za PRL kupiłam sobie segment, a byłam tylko 24 letnią dziewczyną na państwowej posadzie, wykształciłam córke i zwiedziłam te kraje, które było mi wolno zwiedzać - byłam w Batumi i w wielu innych pieknych kolorowych egzotycznych krajach. Teraz w tej wolności mam 600 zł renty i głoduję - a na ulicy spotykam dzieci, które prosza o 40 groszy na bułeczkę - tyle biedy jak teraz to nie było za PRL . Kto chodzi do kina, kogo stac na teatr? Umieramy w tym kapitaliźmie kaczek i niech mi nikt nie gada, że jest inaczej.
acomitam / 83.25.248.* / 2007-03-15 16:27
Tylko, że PRL-u wszyscy żyliśmy na kredyt. A że nie można tego ciągnąć w nieskończoność, to chyba oczywiste. Zresztą wszystkie socjalizmy, czy ten PRL-owski, czy ten po 1989 roku charakteryzują się tym, że w imię jakiś tam celów niby społecznie uzasadnionych wydają więcej niż mogą. Dług publiczny to już ponad 500 mld złotych i dynamicznie rośnie. Znów więc żyjemy na kredyt. Kiedy wreszcie dojdziemy do ściany, wtedy większość z nas będzie prosić o 40 groszy na bułeczkę. Ale o to właśnie w socjalizmie chodzi. Wszyscy mają byc zrównani w biedzie, no może poza przedstawicielami narodu, którzy będa darli szaty nad niedolą tego i owego, oczywiście pobierając przy okazji niezłe apanaże.
znalawszy / 83.24.229.* / 2007-03-14 18:46
podobno nie wyszło ci na służbie PRL-u, więc nie gadaj. Mówią, że mocno dawałeś w szyję, od czego podobno do dziś masz siny nos.
pozdro / 83.24.229.* / 2007-03-14 17:29
przywitaj więc tatusia
PARIS / 83.20.95.* / 2007-03-14 16:54
Zwykły urzędnik, będzie pokazywał jakim to on nie jest sędzią "sprawiedliwym "z wielką władzą, a my oczywiście będziemy potulni jak baranki............bo tylko spróbujmy się narazić, niespodobać.........już po nas , spaleni na stosie:)
Kocham ten kraj, tylko dlaczego on mnie nie???
londyn / 83.24.229.* / 2007-03-14 17:06
i żona cię kocha? nie - no to już rzeczywiście problem
strzelec / 2007-03-14 16:28 / Bywalec forum
I kolejny raz widać jak na dloni zamiast troszeczke zlagodzić prawo i chronić przedsiębiorców przed idiotami którzy za popelnione pomylki odpowiadają przed BOGIEM i HISTORIĄ, to im się daje kolejny przepis, który jeszcze bardziej wzmocni ich bezkarność, a czy nie prościej by bylo ujednolicić przepisy i interpretacje jedna a nie że co gmina to inne rozumienie punktow, przepisów i wszystko zależy którą nogą wstal pan inspektor i jaki ma nastrój to albo nam krzeslo zaliczy jako część biurową albo nie :). Teraz będziecie zwalczać czarny rynek i kazdy musi mieć kwity na budowe i gdzie pracowal do 15 pokolenia w tyl, a jak nie to dawaj mu 70% podatku, to jest śmieszne, prawo które będzie dzialalo w tyl. W takim przypadku, w tym chorym kraju nawet ZUS ma pogubione dokumenty i nie wie czy pracowaliśmy czy nie, czy i tu trzeba będzie świadków przyprowadziś jeśli się nagle okarze że firma z RFN już nie istnieje, a o naszych papierac h można zapomnieć, to jest PARANOJA. Już gnębienie przedsiębiorców wam nie wystarczy trzeba teraz szarakom dać w d.......:) super pomysl
Łucja / 80.53.183.* / 2007-03-14 16:28
Zeby wreszcie zrobic porzadek trzeba zlikwidowac tzw szara strefę.Dlaczego częśc pracownikow i pracodawców moze uczciwie pracowac i odprowadzac podatki utrzymywac tych kombinatorow ? Podejrzewam ze wielu przedmowcow tak ostro krytykujacych wczodzący w zycie przepis ani odrobinę skrupulow niema.Po co sie wysilac , inni niech ponosza ciezar utrzymania panstwa .Co maja kaczki do tego?Niech kazdy spojrzy na siebie obiektywnie i przyzna ,ze nie jest bez winy .
tolek / 83.29.41.* / 2007-03-15 11:17
"Ciężar utrzymania Państwa", czyli KOGO? Bo za dentystę trzeba płacić gotówką albo czekać 4 miesiące na usunięcie zęba, szkoły mamy takie jak mamy, służba zdrowia aż piszczy, drogi dziurawe itd. itp. Co rozumiesz pod słowem PAŃSTWO? Chyba tę bandę darmozjadów, którzy kłócą się o stołki i o diety oraz wysokie odprawy. Płać nawet potrójne podatki, a i tak otrzymasz g.! A teraz jeszcze poszczują nas tajniakami, którzy mają prawo czytać nasze listy i podmieniać zawartość paczek. I to za Twoje podatki! BRAWO! Stalin dałby Ci order, Jaruzelski pewnie też.
toja@ / 83.26.219.* / 2007-03-14 19:23
Łucja pewnie Cię zdjeli ze świętegho obrazu!! Jeżeli małe firmy nie będą kombinowac w podatkach to natychmiast przestaną istnieć - oblicz ZUS, podatek, lokal i inne narzuty. Duże natomiast mają takmogromne obciążenia na płace pracowników, że też robia bokami. Jak podatki będa takie jak w Anglii to każdy będzie płacił i nikt nic nie zakombinuje. Uwierz, że w tym kraju uczciwie nie da sie prowadzic firmy. Załóż firmę i prowadź ją uczciwie, a szybko zasilisz szeregi bezrobotnych, albo podwiniesz kiecę i wyjedziesz gdzie dają ludziom zyć. Pomyśl logicznie. Dzięki tej szarej strefie jakoś sie kręci. Raczej należy zabrać kasę tym na górze, którzy za 19 dni maja 5 milionów odprawy - szukaj w innym miejscu szmalu, a szarą strefe zostaw.
Perlon / 2007-03-14 18:24
Łucjo. Państwo zbiera daniny żeby chronić mnie przed bandytami, przed najazdem obcych wojsk żeby mnie kształcić i leczyć. To wynika z konstytucji. A fakty są takie, że trzeba ze świecą szukać tych co im policja w czymś pomogła. Wojsko to można wysłać na Talibów, bo w Polsce to oni by tygodnia nie wytrzymali w razie czego. Za leczenie płacę sam bo państwo leczy z rocznym opóźnieniem. Cmentarze są pełne oczekujących w kolejce do kardiologa. Wykształcenie moich dzieci też mnie słono kosztuje. Moja przyszła emerytura jest przywilejem którego łaskawe państwo może mi udzieli albo i nie przywłaszczając sobie w między czasie pieniądze z OFE. Nie widzę najmniejszego powodu, by być lojalnym obywatelem, skoro państwo nie wywiązuje się ze swoich konstytucyjnych obowiązków. Pasibrzuchom mówię zdecydowane NIE. Rzeczony urzędnik skarbowy właśnie dostał kolejne moje podatki i ma płacone za inwigilowanie swego chlebodawcę czyli mnie podatnika właśnie. Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia przy odbieraniu na poczcie listu z pieczątką "koperta przyszła uszkodzona"
Qbutek / 83.29.225.* / 2007-03-14 17:25
Przecież gdyby obniżyli podatki i ten KOLOSALNY ZUS to każdy pracodawca zatrudnił by pracownika ale po co dowalić tylko chcą a jak człowiek pracuje uczciwie to i tak podejrzenie że kombinator Qrrrr..... paranoja w naszym państwie
maa / 2007-03-14 16:49 / Tysiącznik na forum
Jedyny skutecznym sposobem likwidacji szarej strefy jest 1.obniżka podatków i parapodatków
2.zniesienie koncesji
3.prywatyzacja WSZYSTKICH państwowych firm.

Lenin, Stalin et consortens próbowali metod wprowadzanych przez Pisuariat. (?Możno dowieriat', no łuczsze prowieriat"" Bez efektów. Tyle, że Pisuariat "w oczywisty sposób" wie lepiej. Studiowali dzieła Lenina i na nich się opierają.
równieżanarchista / 83.24.229.* / 2007-03-14 16:54
następne likwidacja policji, sądów i prokuratury .....
maa / 2007-03-14 18:19 / Tysiącznik na forum
Myślę, że nie "równieżanarchista" lecz jeden z około 2 mln Pisuarów.
proanarchia / 83.24.229.* / 2007-03-14 18:48
a tam gadasz - czuję twój blus. Niech żyje anarchia.
Spiderx / 81.18.222.* / 2007-03-14 22:43
Państwowe molochy i monopole (górnictwo, PKP, poczta itp.) kosztowały państwo (czyli podatników) po '89 prawie 100 miliardów złotych. Restrukturyzacje, dopłaty, umorzenia, ulgi. W imię "społecznego spokoju" itp. Anarchia? A dlaczego wszystkiego nie upaństwowić? "Państwowy" pracodawca zawsze płaci na czas (no mało, fakt, złodziej powinien dać co najmniej po 10.000 za podpieranie łopaty coby nie upadła). Nie musi kombinować skąd na ZUS czy podatki - spoko umorzy się..Brakło? To się dopłaci z państwowego (czyli Polaków) tam kasa zawsze jest -a tu przecież ludzie pracują!!! Bo gdzie indziej to nie...
Tylko... kto wtedy będzie robił na te dopłaty, umorzenia, restrukturyzacje i ulgi? Dodrukujemy? No Gierek chciał dobrze - wyszło jak zwykle.
Na początek - UPROSZCZENIE PRZEPISÓW PODATKOWYCH. Wtedy nie będzie kombinacji, bo nie będzie 100 różnych interpretacji 1 przepisu. Aparat skarbowy powinien ZBIERAĆ i PRZEKAZYWAĆ PIENIĄDZE PODATNIKÓW a nie decydować komu ulga, komu umorzenie, komu dopłata. Jak firma ma problem z płynnością - bierze kredyt. Jak nie daje rady - upada. Na całym świecie. W Polsce też - ale tylko niektóre. Kto by się pchał do lukratywnych zarządów firm państwowych? Gdzie upychać swoich BMW?
A teraz zagadka. Brakuje na waloryzację emerytur i rent? Na początku tego posta jest odpowiedź dlaczego między innymi tak jest.
strzelec / 2007-03-14 16:33 / Bywalec forum
Proste rozwiązanie, jeżeli by nasze miolściwe Państwo nie utrzymywao nierobów i zabralo im świadczenia to i szara strefa by znika, to co piszesz jest chore te nowelizacje uderzą waśnie w pracujących, ten co jest na czarno zzatrudniony to i tak nic nie ma, bo po co skoro na wszystko mu i tak Państwo daje, leczenie, mieszkanie socjalne itd :)
Już sam nie wiem... / 83.20.117.* / 2007-03-14 16:22
Widzę, że zabrakło inwencji!!! Niech wprowadzą przepis nakazujący instalacje podsłuchu we własnym telefonie i magazynujmy nagrane rozmowy przez 50 lat. Wszczepmy sobie GPS'y. Wszystkie mail'e w CC wysyłajmy do CBŚ...
Chyba nie jestem szczególnie inteligentny bo nie za bardzo rozumiem dokąd to wszystko zmierza....
MacGyver / 62.29.164.* / 2007-03-14 16:11
Sezon polowań na kaczki uważam za otwarty...
Już sam nie wiem... / 83.20.117.* / 2007-03-14 16:24
Wybiorę się dzisiaj po wabik...
razkozieśmierć / 83.24.229.* / 2007-03-14 16:55
wystaw freda - może MacGyver się skusi.
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-03-14 16:08
Ciekawe czy resort zakupił odpowiednią ilośc gumowych rękawiczek aby zaglądać do obywatelom do tyłka. Obywatelom poniżej 40 roku życia przypomnę, że była to powszechna praktyka wśród radzieckich celników poszukujących podróżnych. Ustawa jest dowodem na to że nadal nie została przeprowadzona dezubekiacja i dezkomunizacja Służb Skarbowych. :-)
he...he... / 213.134.176.* / 2007-03-14 21:20
He, he,
nie tylko Ruskie, Ruskie grzebały w kremach szukajac kolca to widziałem na lotnisku w Moskwie przed odlotem polskiej wycieczki do Polski, a mnie na Okęciu przed odlotem do Moskwy, chyba 79r ubiegłego wieku zaglądali i nic nie znaleźli, pracownicy Warszawskego Urzędu Celnego , byli sumienni, ale że nie znaleźli nic nie byli zadowoleni - brak wyników w pracy, podpadłem nie miałem jeansów .. he, he....ale czasem kij ma dwa końce he..he...aby przypomnieć film Copolli tytułu już nie pamietam, gdy wszystko zostało porąbane w celu odkrycia podsłuchu he..he..
pedał / 84.205.217.* / 2007-03-14 16:23
Sam doznałem tej przyjemności z penetrowaniem, jak wracałem z Ufy w 1976r.
zatroskany / 83.24.229.* / 2007-03-14 16:57
cholera to już przeszło trzydzieści lat - z tego źródła przyjemności masz już chyba jeden strzęp.
asiaa1 / 85.14.85.* / 2007-03-14 15:53
a zapis konstytucyjny?:))
MacGyver / 62.29.164.* / 2007-03-14 15:56
Jak księżyc ukradli to i Konstytucję mają w d...ch
sts / 84.205.217.* / 2007-03-14 16:20
Jak ukradli księży(c), to pis= podp...limy i słońce
doboju / 83.24.229.* / 2007-03-14 16:58
co do jednego jesteście zgodni - zatem się umówcie to sobie zdrowo p....cie.
elk@ / 83.4.157.* / 2007-03-14 15:49
Jak widzę co się dzieje w tym kraju to paszport sam mi się otwiera.
Pozdrawiam wszystkich rozsądnych
podróżnik / 83.24.229.* / 2007-03-14 16:59
szerokiej drogi
gapa71 / 83.18.196.* / 2007-03-14 15:45
to może w końcu wybierzemy jakichś rozsądnych
Perlon / 2007-03-14 18:29
Nie ma sprawy. W Szkocji Polacy mogą wybierać rozsądnych. Wszyscy rozsądni już tam są.
wyborca / 83.24.229.* / 2007-03-14 18:51
fakt, tyle tylko, że wybierają tam pomiędzy myciem rondli, a myciem kufli do piwia
MacGyver / 62.29.164.* / 2007-03-14 15:54
Ja jestem za...
...ale te tysiące podpisów, to i tak za mało, aby oderwać niektórym dzioby od koryta.
MacGyver / 62.29.164.* / 2007-03-14 16:00
Dodam, że nawet gdyby 99% obywateli było za samorozwiązaniem sejmu, to kaczory i tak trzymałyby się uparcie.
sts / 84.205.217.* / 2007-03-14 16:21
Jeszcze 2 lata, jak za brata i fertig
klawisz / 83.24.229.* / 2007-03-14 16:59
puszczą cię na warunkowe?
djm / 82.177.118.* / 2007-03-14 15:29
Czy te kontrole będą też uwzględniać urzędy? n.p.: ZUS, który powinien zapewnić nam emerytury, a nie za nasze pieniązdze budować sobie siedziby i nie wiadomo na co jeszcze trwonić nasze pieniądze.
MacGyver / 62.29.164.* / 2007-03-14 15:44
Nie. Tam wstawią swoich ludzi, a kontrolować bendą tylko zwykłych obywateli, a nie kaczki i bandytów.
analfabeta / 83.24.229.* / 2007-03-14 17:00
bendą, bendą - zapewne
Papa Smerf / 62.29.164.* / 2007-03-14 15:20
Smerfuj się kto może!!!!!!!!
Zrezygnowana / 83.5.107.* / 2007-03-14 23:12
Mam już tego kretyństwa dosyć, ostatnio boję się otwierać internet, czytać gazety, oglądać telewizję, ale jest na to rada poprostu odetnę wszystkie kabelki i zacznę żyć w błogiej nieświadomości. Jak to nie pomoże zamknę firmę, zwolnię pracowników, co zostanie oddam Braciom Kaczyńskim a sama pójdę do klasztoru.
8848 / 83.4.237.* / 2007-03-14 15:59
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!
babuszka / 83.6.122.* / 2007-03-14 20:46
Jest coraz lepiej , podobno za komuny była niewola .ja byłam przeciętnym obywatelem ale nikt mnie nie podsłuchiwał ,nie podglądał a napewno nie zamieniał zawartości przesyłki , chyba że ukradł a może oto chodzi . Są takie mądre powiedzenia " sądzę Ciebie według siebie' . Skąd u nas się wzieło tylu " mądrych" ustawodawców Młodzi Polacy obudżcie się
sts / 84.205.217.* / 2007-03-14 16:25
Bardzo piękny, wyczerpujący dogłębnie temat Waść spłodził!

Najnowsze wpisy