Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Fiskus się myli, podatnik odpowiada

Fiskus się myli, podatnik odpowiada

Money.pl / 2006-04-24 15:20
Komentarze do wiadomości: Fiskus się myli, podatnik odpowiada.
Wyświetlaj:
agness_wawa / 212.76.33.* / 2006-04-27 20:53
zapytanie w trybie art.14a ordynacji podatkowej jest wiążące więc osoba pisząca ten aktykuł nie ma chyba pojęcia odnośnie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego...
gość / 195.205.7.* / 2008-02-13 07:41
To po co w US są telefony oraz informacja dla podatnika? Doświadczyłam na sobie brak wiedzy i kompetencji "urzędnika?" a petentowi radzę nagrywać taką rozmowę. Ale zastanawiam się czy te działania nie są celowe - zła informacja udzielona tzw.Kowalskiemu to dla urzędasa "wykrycie " oszustwa>a za to chyba są gratyfikacje pieniężne. Witaj nowe tak jak w starym i gromadż "dupokrytki" .
rafał / 83.11.129.* / 2006-05-02 18:27
...ale poczytaj dokładnie ..czy autor tego artykułu pisze o pisemnej interpretacji przepisów...czy o informacji ustnej ...a to zasadnicza róznica...pozdrawiam...
olewacz / 195.124.114.* / 2006-04-25 15:36
glupie panstwo, glupi ludzie ....
poloniadenmark.info / 194.192.195.* / 2006-04-24 15:41
To ze nalezy sie rozliczyc z polskim US z dochodu uzyskanego za granica, wiemy juz od dawna. Natomiast jesli chodzi o szczegoly rozliczenia - jest tyle wersji ile urzedniikow w calym kraju. Przepisy co innego, urzad co innego. Dlatego zawsze bedzie tak, ze podatnicy beda interpretowac ustawe na swoja kozysc, a fiskus na swoja. Prostym przykladem juz na poczatku jest okreslenie miejsca zamieszkania a co za tym idzie ograniczonego lub nieograniczonego obowiazku podatkowego. Mozna sie sobie wmowic, ze pracuje za granica i tam place podatki, ale te tlumaczenie pozostanie rozsadne jedynie w naszej glowie. Fiskus moze zakwestionowac nasze stanowisko i mimo ze wyjechalismy za grance na wiele lat - jego zdaniem bedziemy mieszkac caly czas w Polsce. Jesli bedziemy mieli wystarczajaco argumentow - wygramy, jesli nie - mozemy miec problemy. Fiskus po swojej stronie ma prawo, prawo do skorygowania nas przez okres 5 lat. Tak wiec zakombinowanie teraz moze nam sie odbic nawet w 2010 r.
Co my mamy po swojej stronie to znajomosc przepisow podatkowych w danym kraju gdzie przebywamy. Wypelniajac PIT, wpisujemy ostateczne kwoty: dochod, podatek zaplacony, zaliczki itp. To ile konkretnie zarobilismy ile zaplacilismy ubezpieczenia wiemy tylko my. Nasuwa sie teraz pytanie - czy US bedzie sprawdzac kazdy PIT 36? czy bedzie wzywac nas z payslips'ami z przed 5 lat? czy moze wszystko zostanie mu przeslane z za granicy? Tego nie wiemy. Co bedzie jesli okaze sie ze nasze rozliczenie jest bledne? - odpowiedz wydaje sie byc jasna: bedziemy placic za to z naszej kieszeni, nie wazne kto sie pomylil.
podatnik / 217.28.158.* / 2006-05-02 21:26
W twoim komentarzu jest dużo prawdy i pewno tak będzie.
tere / 194.246.124.* / 2006-04-24 15:20
pieprzona Polska - nienawidze tego państwa, niech je SZLAG!
zeb8 / 83.27.122.* / 2006-04-24 18:49
Polska jest taka jacy my jesteśmy.To my ją tworzymy np.wybory.Ja jestem dumna z mojej narodowości.Jednak coraz mniej...Wypełniam pit i zastanawiam się czy ujawnić angielskie zarobki , czy nie?Zostało niewiele czasu .Bardzo mnie to męczy.Nigdzie nie ma konkretnej podpowiedzi, nawet w informacjach ministerstwa finansów.Niech ktoś coś z tym zrobi!!!!!!
zeb8 / 83.27.103.* / 2006-04-24 23:29
Właśnie skończyłam pit-a dzięki "MONEY.PL" !!!!!! Hurrraaa!!! Bardzo dziękuję.Solidnie wytłumaczone. Zazwyczaj sama daję sobie radę , ale z zagranicznymi zarobkami miałam problem. Słyszałam , że w Lubinie pani z US i jeszcze jakaś księgowa nie dały rady. Z tego co się dowiadywałam to, zrobienie takiego pit-u przez fachowców jest bardzo drogie.Zaoszczędziłam !!! Hurrraa!! Teraz będe męczyć panie we Wrocławskim US , niech sprawdzają.
Gośc / 83.7.166.* / 2008-04-06 19:20
emigrantów będziecie jeszcze sprawdzać w zagrnicznych bankach- sprawdzać im konta-poco, to co teraz robicie, rozwikłacie za 5 lat-bo oni ani myślą wracać,macie za mało czasu do czego-żeby ich oskubać, okraśc.PANIE PREMIERZE TO CO TO PAN MÓWIŁ W TELEWIZJI-WRACAJCIE, NIE BÓJCIE SIĘ.Przecierz Pan sam ich nie obroni przed tymi złodziejami co nie mają czasu-jest początek roku-żeby te 5 lat szybko zleciało.2PODATKI,URZĄD SKARBOWY BĘDZIE SPRAWDZAŁ EMIGRANTOM KONTA W ZAGRANICZNYCH BANKACH-SZOK-co to się dzieje w naszej Ojczyżnie.

Najnowsze wpisy