Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Francja ustaliła "czarną listę" rajów podatkowych

Francja ustaliła "czarną listę" rajów podatkowych

skomentuj
szaren / 213.108.114.* / 2010-02-16 13:21
No cóż, nie kazdy ma ochote poddsać sie kolonialnej władzy Francji.
Tylko jak Francja chce te kraje zmusic do uległości? nakładając kary na firmy francuskie? natura nie znosi pruzni, na miejsca francuzów przyjda inni, żreszta jak znam prawodastwo francuskie, pełno tam bedzie luk i wyjątków. Poniewaz istnienie takich rajów jest baardzo kozystne dla francji no nie bezpośrednio (chociaz kto wie?) ale pośrednio. Jest kozystne dla francuskich firm, najczesciej sa to firmy duze i wielkie. Francja postanowiła takie firmy strzyc do skóry, niech strzygą, na międzynarodowym rynku, konkurenci francuskich firm tylko sie ucieszą.
jestem zdania , że ta nagłośniona akcja ma na cel zachęcic UE do tego aby postepowała podobnie i obłozyłą restrykcjami swoje firmy. Francja po cichu wprowadi wiele ograniczeń i wyjątków, tak ze firmy francuskie dale będa mogły korzystac z tzw rajów, a firmy innych krajów, które poszy za przykłądem francji juz nie.
Francja nie raz zastosowała podobna sztuczke, ostatnią przypomniał winiecki zwiazana z podatkiem od CO2.
Jest tylko jedno ale, intencjom Francji, mało kto juz wierzy, mocno patrzą jej na ręce, prawnicy napewno mocno juz studiuja odpowiednie rozporzadzenia, i szukaja luk i wyłączeń.
Wygląda na to , ze tym razem po tyłku dostana przedewszystkim firmy francuskie, ze strata dla swojej miedzynarodowej konkurencyjności.
Ps. Przepraszam , że wypowiadam sie z konta anotilosos , ale anotilosos przez jakiś czas nie bedzie sie wypowiadac - praca. A to jest jedyna linia która nie jest cześcia firmowej sieci, dlatego zreszta tylko z tego konta anotilosos a teraz ja się wypowiadamy.
skomentuj

Najnowsze wpisy