Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gomułka: W 2009 roku czeka nas podwyżka podatków

Gomułka: W 2009 roku czeka nas podwyżka podatków

Wyświetlaj:
logik / 80.187.106.* / 2008-09-24 02:29
MILUNIA masz konkrety.Obnizenie skladki emerytalno rentowej,obnizenie podatkow od 2009,obnizenie stawek notarialnych,prawo wykupu mieszkan spoldzielczych,otwarcie zawodow prawniczych(zastopowane w wlasnym interesie przez trybunal).Reszte zobacz sobie w monitorrze polskim.Teraz poobrazam CIe troche debilu /debilko prowiniencji Dody,ktora tez wyznaje milosc,i nawet spiewala znarkotyzowanemu alkoholikowi,malarzowi kominow.Gdzie sie podziala profesura Bartoszewskiego,czemu kliniczny przypadek schizofreni biolog toczy piane z ust. Co zrobila milosnica alpag,poza klapania jezorem. Nie widac nic z zapowiedzi Palikota,poza tym ze ci plastikowym penisem wydymal mozg.Pamietaj ze ty ,Partia milosci,i twoi idole nie maja jeszcze monopolu na obrazanie(chodz kombinuja z ustawa medialna).Przypomnij sobie jak obrazal "prof" bartoszewski z wyksztalceniem podstawowym zrobionym zaocznie.Nie powoluj sie na zagraniczne lewicowe szmatlawce cytowane przez tusk vision network,jesli znasz angielski ,to poczytaj sobie opiniotworcze gazety jak the economist, wsj, i inne.Po niemiecku mozesz poczytac die zeit.jesli nie znasz jezykow ,to idz na dyzur do posla PO on ci napewno pomoze, mozesz jeszcze pozyczyc pieniadze na tlumacz od pani sawickiej.Teraz ty mi podaj konkrety w formie ustaw uchwalonych przez PO ,potem mozesz mnie poobrazac jak to czynisz na tym forum,jesli niemasz konretnych ustaw to won .
ALIII / 77.113.209.* / 2008-09-24 00:03
A ja myślę, że bedzie tak:
Stopy u nas jeszcze podniosą bo presja inflacyjna wciąż rośnie, EURO ustalą na poziomie 3,2 (co realnie osłabi konkurencyjność naszych firm i na krótko wzmocni samopoczucie osób fizycznych), Tusk będzie prezydentem,my poobserwujemy Słowację i może unikniemy kilku "ataków spekulacyjnych" na czas "konwergencji". Podatków nie ruszą. Reform na razie nie będzie. Następne wybory: PO 55%, PIS 25%, SLD 5% reszta nie wchodzi.
Pozdrawiam sfrustrowanych forumowiczów. Uwaga, nie jestem z PO, PIS itp ani nie pasjonuje się polityką kalkuluje na zimno.
Handel wyrokami 1 / 83.26.28.* / 2008-09-23 21:02
Chwileczke , chwileczke
Przeciez premierek Dyzma obiecał obnizke podatkow.
A zatem to będzie obniżka przez podwyzke.
Prawdziwy CUD !
tow. Wiesław / 83.26.57.* / 2008-09-23 20:59
swoją drogą jakoś nie pasuje mi tytuł naukowy dzierżony także przez prezydenta RP do nazwiska kojarzonego raczej z ciemniactwem, prymitywizmem i komunizmem
diablisko / 82.146.245.* / 2008-09-23 14:38
hyhy czytam te wasze wypociny i nasuwa mi sie mysl, ze zabawne jest to i wy ze swoimi "spostrzezeniami", "radami", "wiadomo bylo" itp itd.
ja nie glosuje
milunia / 151.92.176.* / 2008-09-23 14:37
No cóż....Krytyka,krytyka i jeszcze raz krytyka, jak zwykle na tych forach, banda przemądrzałych pyszałków...więc proszę ładnie mi tutaj napisać kto i w jaki sposób zbawi ekonomicznie Polskę, skoro tak wam się wszystkim wszystko nie podoba i uwielbiacie mieszać z błotem innych - zwłaszcza rządzących (tylko bez haseł że PIS jest wybawieniem, to już przerabialiśmy, konkrety proszę!)...Skoro jesteście tacy mądrzy panowie wszyscy poniżej to czekam na zbawienny plan ratowania Polski, najbiedniejszych Polaków, nauczycieli, pielęgniarek, górników, hutników, stoczniowców, celników, policjantów, emerytur i całej reszty...Zobaczymy co jeszcze potraficie oprócz paskudnego obrazania innych...Dalej "geniusze" ekonomii, do roboty!
historyk / 83.24.126.* / 2008-09-24 08:51
niech żyją dżentelmeni Niesiołowski i Palikot strasznie lubie ich wypowiedzi słuchać są pełne etyki i nastawione na porozumienie
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-09-23 15:11
No cóż, ludzion obiecywano złote góry, Irlandię, cuda...., rząd miał pełne szuflady ustaw, nie informował jak to zrobi. Wyborcy obecnej ekipy nie potrzebowali tłumaczenia jak, gdzie, kiedy wystarczyły im same zapewnienia. Więc dlaczego ktokolwiek ma wyręczać teraz Tuska i jego ekipę! Tylko nie dawaj swojej sugestii kto jest wybawieniem a kto nie..... Kto ma odrobinę rozumu sam niech wyciągnie wnioski....
milunia / 151.92.176.* / 2008-09-23 15:41
Rozumiem że to ma być to odkrywcze, tajemnicze objawienie w postaci okrągłej, małej istotki z kompleksami o imieniu Jarek...Cóż...nie dokładnie o to mi chodziło ale szczerze mówiąc niczego innego sie nie spodziewałam...
Każda partia idąc do wyborów obiecuje złote góry i próbuje wykonczyć przeciwników (nie będę przypominać kota Sylwestra itp odkrywczych metod, przez wrodzoną uprzejmość...) W obecnej kadencji różnica polega tylko na tym że PIS dobrał sobie wyjątkowo paskudny elektorat, taki któremu łatwo zrobić pranie mózgu a w dodatku jest zaślepiony, bezwzględnie nie przyjmuje innych, poza jarkiem-sama-prawda argumentów i jest wyjątkowo agresywny...Przykre to, bo obie partie są prawicowe i gdyby PIS swoimi koalicjami i wyczynami nie doprowadzał do płaczu ze śmiechu całej Europy przez dwa lata to pewnie sama bym się zastanawiała nad głosowaniem na nich...Ale oni juz pokazali co potrafią a ja mam coś czego brakuje wielbicielom ojca dyrektora i jarka-sama-prawda - zdrowy rozsądek i kulturę osobistą i nikogo nie nazwałabym idiotą, bezmózgiem czy kretynem tylko dlatego że ma inne poglągy polityczne.
zby79 / 94.42.6.* / 2008-09-23 18:58
Kto komu zrobił wodę z mózgu to ja nie będę wskazywał palcem. Ale kto pytał w czasie debaty po ile cebula? Zadasz teraz takie pytanie Tuskowi, to Ci powie, że jesteś ignorantem ekonomicznym. Nikt nie oczekuje cudów, może poza elektoratem Tuska. Ale dlaczego nic nie robi z drogami? Dokumenty składają, umożliwiające rozpoczęcie budowy stadionu i feta na 200 osób. To jest normalne?
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-09-23 16:55
Chciałeś powiedzieć, że cała Europa śmieje się z Ojca dyrektora Michnika jego kumpala ideologa Maleszki, agenta Bolka kórego teraz bronią. Profesorów.... Gieremaka, Bartoszewskiego, Balcerowicza, Niesiłowskiego, ostatnio Wolszczana. Śmaiać się chce jak partia "lyberalna" ministrem gospodarki zrobiła chłopka z PSLu (koalicja z Samoobroną była z konieczności a z PSLem jest do wspólnego kręcenia lodów, dobre małżeństwo). A co do elektoratu waszego to żenada, łyka kit jak pelikan cegłę: podatki 3x15%, "zabierz babci dowód", "Irlandia".... same wykształciuchu i egoiści szkoda gadać!
Longterm / 2008-09-23 14:29 / Mostek Zwyciężymy!
Cięcia podatków wyrównają inwestycje bezpośrednie i pośrednie (prywatyzacje naszych wielkich firm państwowych - GPW, LOT, BGŻ, Kopalnie, Energetyka,) nie trzeba będzie podnosić podatków.
Raczejjj / 87.205.253.* / 2008-09-23 13:12
I trudno się dziwić. Państwo i ZUS bankrutuje więc potrzebują wiecej $. Ciekawe kiedy wpadnąna pomysł aby sprywatyzować ORLEN, KGHM, PKO BP, PZU, TVP i resztę. Jeśli sprzedanoby z licytacji to można by za uzyskane pieniądze nie tylko uwolnić się z "gorsetu" długów ZUS-u, ale i móc wprowadzić normalne, niskie podatki, spłacić częśc długu publicznego Polski i wybudować parę tys. wyśnionych autostrad. No i żylibyśmy długo i szczęśliwie. Szkoda, że w demokracji to niemożliwe.
Kwachs / 82.177.111.* / 2008-09-23 15:24
Jasne, a potem co jeszcze sprzedać - portki sołtysa? Przez rok było by pięknie, a potem już tylko płacz i zgrzytanie zębów.
Wapniak / 83.28.94.* / 2008-09-23 13:01
Niemożliwe!? Ja myślałem już, że nie będzie ich wcale. Będzie skrajny liberalizm - każdy zgarnie dla siebie tyle i jak ile może...
sceptyk / 2008-09-23 13:46 / Tysiącznik na forum
Tak będzie!
Zgarnie KAŻDY, którego POwszczyki i tuskowniarze (do spóły z razwiedką) dopuszczą do KORYTA.

Świnei się zmieniają.
Tylko UPR zlikwiduje KORYTO!
I dlatego tuskowniarstwo i sralonowcy nie dopuszczą, żeby UPR urosła w siłę (bo z czego by wtedy kradli?).
milunia / 151.92.176.* / 2008-09-23 14:43
Być może UPR zlikwiduje koryto ale na pewno nie takimi rękami jak twoje, bo one są po łokcie upaprane...Paskudne wrzaski i bełkot pana Janusza-kozia-bródka, którego jesteś wiernym naśladowcą na pewno nie zdobędą uznania większej liczby obywateli...
Polecałabym zacząć od zmiany języka...chamstwem nikt niczego nigdy nie ugrał...
marek 19.53 / 83.24.43.* / 2008-09-23 20:10
Zastrzegam, że tylko cytuję:
nie takimi
rękami jak twoje, bo one są po łokcie upaprane


i dalej
Paskudne
wrzaski i bełkot pana Janusza-kozia-bródka,

Poznajesz ????
Polecałabym zacząć od zmiany języka...chamstwem nikt
niczego nigdy nie ugrał.

Poznajesz ???
sceptyk / 2008-09-23 15:25 / Tysiącznik na forum
Nooo...
To Milunia przywaliła!
Nie liczymy na uznanie "miluni".
Liczymy na uznanie normalnych ludzi, którzy dzisiajsą bezczelnie ograbiani przez POwniarstwo, tuskowszczyyznę i wszelaką inną lewacką swołocz.
milunia / 151.92.176.* / 2008-09-23 15:48
No to będzie wam ciężko, zwłaszcza jak wszystkich i wszystko oprócz swoich będziecie obrażać i opluwać...
Jestem normalnym, płacącym podatki człowiekiem i jedyne czego nie znoszę to chamstwo więc proszę bardzo, jestem otwarta na propozycje ale konkretów bo z wyzywania ludzi od swołoczy jeszcze nikomu się ekonomicznie nie poprawiło...
No chyba że tobie - samopoczucie, ale podobno jesteś normalny...-)
Raczejjj / 77.254.56.* / 2008-09-23 21:33
(...)jestem otwarta na propozycje(...)

No wiesz co... Takie rzeczy pisać na portalu ekonomicznym... I jeszcze przy ludziach ;-)
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-09-23 17:56
ty milunia ty masz jakieś kompleksy, że musisz wszystkim wykładać teorię własnych dość głupich wyborów. Lepiej Ci się zrobiło. Może ktoś znajomy rozpoznał jak dzielnie stajesz w obronie tysięcy kilometrów niebudowanych autostrad, nieobniżanych podatków i zwalniającej gospodarki.
sceptyk / 2008-09-24 01:41 / Tysiącznik na forum
milunia kupuje za własne pieniądze codziennie 50 egzemplarzy KosherZeitung i w ten sposób wspiera słuszną walkę POstEMpactwa z ciemnogrodem.
milunia również jest gotowa oddać swoją cześć i honor (choć nie rozumie tych pojęć) w imię słusznej sprawy walki z kaczyzmem/pisizmem, najwiekszym zagrożeniem ludzkości zaraz po globalnym zaGORE'nju klimata.
andowc / 83.30.60.* / 2008-09-23 12:17
Grabiami, grabi się "do siebie" (Sejm,Senat,Rząd itd), - NIE "od siebie" (Obywatele).
JX / 212.191.170.* / 2008-09-23 11:20
Od 1 stycznia 2009 zlikwidowano 40% próg podatkowy, kilku procentom najlepiej zarabiającym. Reszcie trzeba podwyższyć, czy to tak trudno zrozumieć? I jeszcze jedno, profesor użył eufemizmu mówiąc: "Nas"; powinno być: "Was".
Ja-Gaar / 2008-09-23 12:21 / Bestia Miiny
Wyobraz sobie, ze jako 40% płatnik nie mam ochoty dac sie dluzej okradac przez panstwo na rzecz gornikow, hutnikow, stoczniowcow, rolnikow i innych pasozytow zyjacych z moich podatków.
Czy tak ciezko zrozumiec ze wlasnie te pare procent placacych najwyzsza stawke daje najwieksze wplywy z PITu?
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-09-23 13:22
Zapomniałeś jak zwykle dodać do okradających dawnych funkcjonariuszy UB, firmy zagraniczne nie płacące podatku (ni złotówki !), pracujących na czarno itp....
> / 79.188.238.* / 2008-09-23 12:49
a kto kupuje te twoje produkty lub usługi , że tyle zarabiasz. a ilu górników ma swoje konta w bankach, na których rachunkach banki tłucza szmal a prezesi sa własnie z tej twojej próżnej półki ! A zarządzajacy kopalniami to też płatnicy 40% ! Odwal sie od górników, gdyby nie ich plecy nadal byś wazelinował jaruzela i kiszczaka !
Ty jestes większym nierobem od tych górników, a skąd masz prąd, ciepłą wode i gaz ?

Co za cyborgi, po co wam wogóle Polska ?
ndowc / 83.30.60.* / 2008-09-23 12:26
Lepiej (łatwiej) okraść "biednego" jak "bogatego".
Bogaty ma swój "honor", biedny nie.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-09-23 12:19
No a jeszcze rok temu społeczeństwo liberalne poniecało się wizją podatków 3 x 15%. O dziwo każdy miał na tym skorzystać.... Z Tuskowej ekonomii to wynikało.....
lolek000 / 2008-09-23 11:58 / portfel / Tysiącznik na forum
Może profesor jest palaczem i lubi czasem wypić a do tego ma samochód na gaz? Poza tym płaci za prąd i gaz jak reszta. W tej sytuacji owo "nas" jest uzasadnione.
Gdyby jeszcze Tusk uruchomił jakiś podatek od łatwowierności to może choć część jego irlandzkiiego elektoratu by się obudziła, ale bez tego nie ma szans.
qbekgoryczy / 79.188.238.* / 2008-09-23 10:45
mieli obniżać podatki a tu słyszymy teraz, że będa podnosić, to nic nowego Kto jeszcze w Polsce wierzy Tuskowi poza pampersami ?!!!

Program, którego nie ma
Dwa tygodnie temu premier Donald Tusk ogłosił narodowy program budowy dróg lokalnych. Tyle że taki program nie istnieje. Będziemy budowali i remontowali drogi lokalne, a więc te, po których poruszamy się na co dzień, szczególnie w małych miejscowościach - tak Donald Tusk mówił 8 września w Gołdapi, gdzie otwierał budowę obwodnicy. Zdążył tylko wyjechać i maszyny zjechały z placu, zostało puste pole !
Pampersowe pole !
@@ / 79.188.238.* / 2008-09-23 12:18
po prostu kłamstwo za kłamstwem @
marek 19.53 / 83.24.24.* / 2008-09-23 11:07
Ale za to chłopina przejechał się walcem. To pewnie kolejne marzenie życia.

A tak na poważnie - zapowiedziany miliard (którego jeszcze nie ma) starczy, być może, na renowację jednego tysiąca kilometrów dróg lokalnych. I to pod warunkiem, że nie trafi się jakiś mostek czy przepust.

Dokładnie to samo jest z programem wspierania powrotów naukowców. Po wielu miesiącach od ogłoszenia nikt nic nie wie a zwykle nawet nie słyszał.
Nagabywany przeze mnie współtwórca i głosiciel dość beztrosko wyznał, że być może informacje przekazane publicznie były chyba nieco na wyrost.

Krótko mówiąc propaganda bez oparcia o fakty
Howard Webb / 2008-09-23 12:50 / Bywalec forum
no cóż rządzenie to bardzo trudna sprawa najpierw należy obiecać ile się tylko da, lecz później przychodzi koalicjant, który musi spełnić swoje obietnice, a po drodze bardzo dużo przeszkód pozostawionych po poprzednikach, i oczywiście władza najwyższa, która ma do spełnienia swoją misję
optymalnym rozwiązanie byłaby władza jednej partii
pis miał 2 lata czasu do wykazania się i okazję zmarnował, a po swoją szansę dostanie(?) za dwa lata na co najmniej rok i wtedy się okaże jej zdolność działania
marek 19.53 / 83.24.24.* / 2008-09-23 14:09
Bardzo lubię takie dorabianie ideologii - szukanie przeszkód obiektywnych. Jakoś trzy lata temu tych przeszkód nie było i wszystko miało być natychmiast.

A teraz
po swoją szansę dostanie(?) za dwa lata na
co najmniej rok i wtedy się okaże jej zdolność działania


Czemuż to za dwa lata skoro już rok rządzi i dwa lata starannie się przygotowywał ???

A ponadto ja nawet nie wspominałem o dętych obietnicach wyborczych tylko o ogłoszonych, jako fakt, programach, które po bliższym zbadaniu okazały się kłamstwem.
>>>>> / 79.188.238.* / 2008-09-23 12:14
to specjalność pomyj wyborczych !
lolek000 / 2008-09-23 10:23 / portfel / Tysiącznik na forum
ale reszta doskonale wiedziała czym czuć rządy platfusów. Tak więc, panie Gomułka dla mnie nie jest to żadne rozczarowanie.
Zastanawiam się, jak to będzi sobie tłumaczyć elektorat Tuska: koniecznością przeprowadzenia reform, naprawieniem bałaganu po poprzednikach? To w dużej części elektorat o ciasnym poglądzie na politykę i krótkiej pamięci więc Tusk sprzeda im każda chałę a oni ją kupią z radością.
stan5 / 83.3.227.* / 2008-09-23 10:52
Elektorat Platformy rozumie doskonale realia gospodarcze i społeczno- polityczne. Ograniczony intelektualnie jest raczej elektorat PIS-u, w szczególności ten radiomaryjny. Tak więc zostanie przez ten elektorat Tuskowi wybaczone to, co musiał zrobić w danej sytuacji, mimo, że odbiegało to niekiedy od ogólnej linii Platformy.
lolek000 / 2008-09-23 11:09 / portfel / Tysiącznik na forum
A co takiego Tusk zrealizowałdo tej pory, szanowny panie rzeczniku elektoratu PO? Poza nieudolnym dożynaniem watahy? Zapłacisz pan od stycznia za bółkę 1 zł za papieroski 12 zł a za pół literka 30zł to się może zrozumiesz pan komu Tusk dobrze życzy.
..choc z drugiej strony już napisałem:
Tusk sprzeda im każda chałę
a oni ją kupią z radością.
i tak to się chyba skończy w pańskim przypadku, prawda?
:D
milunia / 151.92.176.* / 2008-09-23 15:53

Zapłacisz pan od stycznia za bółkę 1 zł za
papieroski 12 zł a za pół literka 30zł to się może
zrozumiesz pan komu Tusk dobrze życzy.

Aha..czyli Tusk jest winien wszystkiemu...hmm...ciekawe czy dziura ozonowa i głód na świecie to też jego wina...
A jeśli chodzi o złotówkę to radzę czepiać się NBP i RPP...powodzenia.
Cspostrzegawczy / 2008-09-23 10:04 / Tysiącznik na forum
Obecnie wartość złotego zmienia się zbyt szybko, powinno być uspokojenie kursu, co wymaga czasu. Dlatego bardzo newralgiczne są teraz decyzje RPP. Zobaczymy to w pierwszym rządzie po wysokości WIBORu po decyzji rady.

Brak reformy finansów chociażby już w praktycznie skonstruowanej wersji Gilowskiej uważam za wielką porażkę obecnego rządu. Zaniechanie to mści się chociażby podwyżką akcyzy na gaz, co zwiększa inflację i odwraca tendencję zmniejszania podatków uruchomioną przez PIS, zaniechanie to + opóźnienia w reformie emerytalnej powodują dodatnie kryzysowe sprężenie zwrotne, co w połączeniu z obecnie nieudolnym wykorzystywaniem funduszy unijnych zmniejszy wzrost PKB, powiększy na nowo bezrobocie itd.
Tańsza siła robocza ze wschodu, oprócz pozytywów zmniejszania kosztów pracy w masowej skali może spowodować zmniejszenie popytu wewnętrznego poprzez odpływ na wschód i uwaga na wzrost bezrobocia. Dlatego należy działać ostrożnie i stopniowo małymi kroczkami kontrolować skutki decyzji.
Doktrynalne ustawienie zbyt wczesnego terminu przyjęcia może zaburzyć naturalne oscylacje i rozchwiać naszą gospodarkę, dlatego wymaga to precyzyjnych i szybkich działań, ale małymi kroczkami w jednym kierunku, by koszt przyjęcia euro nie był zbyt wysoki.
Jednocześnie , przy tak niepewnych działaniach tego rządu, przyjęcie euro stworzy większe bezpieczeństwo finansowe, choć pozbawi nas samodzielności, która przy lepszym rządzie mogłaby być korzystniejsza.
JanKS / 2008-09-23 17:43 / Bywalec forum
Zgadzam się właściwie w całości.
Z dodatkiem, że przyjęcie euro pozbawi nas tylko malutkiej części samodzielności (i tak mamy małe możliwości regulacji kursu i stopy procentowej - jesteśmy tak mocno związani gospodarczo z obszarem euro), a za to da duże bezpieczeństwo - szczególnie przed nieudolnymi lub co gorsza populistycznymi rządami w przyszłości. A na to niestety są wciąż u nas w Polsce duże szanse.
Gdyby mieć gwarancję przyzwoitych rządzących, to najlepszym ustrojem byłaby monarchia absolutna. Demokracja jest prawie najgorszym ustrojem - dopóki nie weźmie się pod uwagę możliwości pozbycia się nieodpowiedniej władzy. Ta jedna zaleta demokracji przewyższa wszystkie jej wady mimo ich wielkiej liczby.
Pozdrawiam
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy