Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kończymy tydzień pod kreską

GPW: Kończymy tydzień pod kreską

Money.pl / 2009-03-13 17:33
Komentarze do wiadomości: GPW: Kończymy tydzień pod kreską.
Wyświetlaj:
anonim_03 / 2009-03-14 18:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
samuraju, na twoje oko kto będzie miał (naj-)większe problemy z obsługą zadłużenia: USA, Grecje, HIszpania czy Polska ?
co do Regana, słabo mogę zrozumieć, dlaczego przeciswtawiasz go Keynessowi. To co zrobił było kalsyczną Kenynessowską stymulacją metodą obniżenia podatków. Tylko retoryka była inna.
stalomost / 2009-03-14 20:32 / Przyspawany do giełdy od 1996
ciekawe czy tvn dojdzie do 5zł
zbig$ / 2009-03-14 21:12 / Uznany gracz - weteran 93/94
7,5 jak lotos - tyle wynika z zygziora
zbig$ / 2009-03-14 21:13 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale moze sie odwinie, jak to odwr. rgr...trza obserwowac
samuraj jack / 2009-03-14 19:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Anonimie
Nie wiem, kto i kiedy (element czasu istotny) będzie miał największe problemy...
samuraj jack / 2009-03-14 20:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
co do Reagana:
ekonom.univ.gda.pl/business/wyklady_SPK/Koniunktura/Reaganomika.ppt
anonim_03 / 2009-03-14 20:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czyli nawiększym osiągnięciem reganomiki było zduszenie inflacji, która zaczęła systematycznie spadać od 1979 r. :-)))
gluon. / 208.43.127.* / 2009-03-14 19:21
zabawne ze taki gosc jak ty ma ta plakietke ugg. widocznie tak malo jest tu osob pokroju samuraja ze musza obnizac kryteria. tak by zostaly jedna dwie osoby
gluon. / 75.70.139.* / 2009-03-14 19:16
chlopcze ja nie wiem jak bylo naprawde ale samuraj pisze zgodnie z tym jak podaja zrodla. wystarczy troche przeszukac neta czego widac ci sie nie chce
http://pl.wikipedia.org/wiki/Reaganomika

Lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte były okresem zdecydowanej dominacji koncepcji keynesowskich w polityce ekonomicznej większości krajów zachodnich. Keynes, który wskazywał na potrzebę stałego angażowania się rządu w sprawy gospodarcze, wykreował również ideę państwa opiekuńczego. Słabość keynesowskich metod pobudzania koniunktury, ujawnił kryzys energetyczny po wojnie arabsko-izraelskiej w 1973 r., który przeobraził się w recesję. Wtedy to nastąpił zwrot w stronę tendencji liberalnych. Neoliberalizm w bardzo wielu aspektach krytykował poglądy keynesistów. Za cel stawiano sobie obronę zasad wolnego rynku oraz zmniejszenie ingerencji państwa w gospodarkę. Restrykcyjna polityka monetarna, miała zapewnić wysoki poziom stóp procentowych, likwidować deficyt budżetowy i ograniczać jego wydatki. Natomiast ekonomia podażowa, której zwolennikiem był Reagan, zakładała zwiększenie podaży, skłanianie przedsiębiorców do wzrostu produkcji i inwestycji. Efekt ten chciał osiągnąć przez obniżanie podatków, pobudzanie oszczędności, powiększanie zasobów kapitału. Reaganomika była zatem połączeniem koncepcji podażowych i monetarystycznych.

Teoria ta mówiła, że główne źródła trudności gospodarczych leżą po stronie podaży. Dążyła ona do prywatyzacji sektora publicznego, decentralizacji, hamowania rosnącej inflacji oraz, jak już wspomniano, ograniczania podatków, co z jednej strony zmniejszyło wpływy do budżetu państwa, ale również pobudziło prywatne inwestycje. Wysokie wydatki na cele militarne spowodowały znaczny wzrost deficytu budżetowego, ale także wyraźnie pobudzały popyt. Wysoki był również poziom stóp procentowych, aprecjacja amerykańskiego dolara oraz pogorszenie bilansu handlu zagranicznego, które objawiało się nadwyżką importu. W latach osiemdziesiątych pojawiły się niepokojące zjawiska recesyjne, mimo że udało się zahamować inflację.

Reaganomika miała również niebagatelny wpływ na zainteresowanie inwestycjami na giełdach papierów wartościowych związane z tzw. equity culture, czyli ze wzrostem zainteresowania kulturą inwestycji międzynarodowych w papiery wartościowe. Polityka Ronalda Reagana wiązała się bowiem z prywatyzacjami wielkich, państwowych przedsiębiorstw. Stosowano ulgi podatkowe dla inwestujących w akcje i zachęcano obywateli do lokowania kapitału w prywatnych funduszach oszczędnościowych (private pensions). Towarzysząca tym działaniom hossa na rynkach akcji w pozytywny sposób wpływała na decyzje zarządów giełd dotyczące ekspansji o zasięgu ponadnarodowym.
anonim_03 / 2009-03-14 19:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak już przy wykipedii to:

Zdaniem Keynesa, aby wyjść z tego błędnego koła, należy w czasie kryzysu pobudzać popyt poprzez działania odwrotne do tych wynikających z teorii klasycznej. Należy zatem obniżać stopy procentowe, obniżając tym samym koszty inwestycji, stosować ulgi inwestycyjne w systemie podatkowym, ratować upadające przedsiębiorstwa, a nawet bezpośrednio "pompować" pieniądze w rynek za pomocą bezpośrednich inwestycji państwa, czyli stosować na możliwie jak najszerszą skalę rozmaite działania interwencjonistyczne.

==
czyli w konkretnym przypadku:

ograniczania podatków, co z jednej strony zmniejszyło wpływy do budżetu państwa, ale również pobudziło prywatne inwestycje.

a przede wszystkim:

Wysokie wydatki na cele militarne spowodowały znaczny wzrost deficytu budżetowego, ale
także wyraźnie pobudzały popyt.
realista bis / 89.78.86.* / 2009-03-14 19:51
Dokładnie to co robią USA
gluon. / 213.131.246.* / 2009-03-14 19:45
bo to neoliberalizm nie liberalizm sa jakies tam wspolne punkty przeciwnych pogladow co nie zmienia caloksztaltu
TOMOK / 2009-03-14 18:23 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć
Pozdrawiam
adrianoo / 2009-03-14 18:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
czesc tomok, "brzydkie kacątko" nie meczy?;)
TOMOK / 2009-03-14 18:51 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
spoko... już nie męczy...pracuję na jutrzejsze :-)
Dzięki za troskę
Pozdrawiam
adrianoo / 2009-03-14 18:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
:) pozdrawiam
bollullos / 2009-03-14 17:42 / portfel / Uznany Muł Pancerny

W co zainwestowalibyscie 500K zlotowek przy dzisiejszym klimacie
inwestycynym.

60% obligacje SP
10% akcje USA
10% wig20
10% inne spółki
bollullos / 2009-03-14 17:43 / portfel / Uznany Muł Pancerny
reszta w jakiś fundusz strukturyzowany np. na złocie, ropie itp.
Amigo11 / 2009-03-14 17:49 / SAMA PRAWDA
Na cholere obligacje??
100% w BYTOM!!!
g ol d / 2009-03-14 17:53 / Plunąć z brzegu...
uśredniasz?
Amigo11 / 2009-03-14 17:56 / SAMA PRAWDA
oczywiście. 1,55 obecnie to moja średnia.
bollullos / 2009-03-14 17:45 / portfel / Uznany Muł Pancerny
inna opcja to wszystko we własną firmę i zarabiać.
samuraj jack / 2009-03-14 17:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!

2009-03-14 02:44:52 | Life [ Tysiącznik na forum ]
Poza tym dziwnie wygląda Twoja aktywność po wielu miesiącach nie obecności
oraz uwielbienie Kenobiego po 2 latach spadków :))



2009-03-14 02:52:55 | Life [ Tysiącznik na forum ]
Czas - czasowi nie równy....
Twoja strategia 12 rat to p*******.....
Warren już to testował w połowie ubiegłego roku systematycznie zakupując
jednostki funduszy akcyjnych....
Dziwnie pesymistycznie aktywny się stałeś w momencie trwania korekty
wzrostowej :))
P******* piszesz! Nic konstruktywnego i nic mającego cokolwiek wspólnego
z AT czy AF


Nie wiem, skąd w Tobie tak napastliwy ton...
Moja aktywność jest jaka jest - jest MOJA;
żadnych ruchów na gpw nie wykonuję, żadnych akcji nie mam i tylko sobie obserwuję;
im dłużej będą trwały spadki - tym mocniej;

co do pomysłu zakupu akcji - to podałem jakiś przykład możliwego wejścia w akcje;
nie podałem go wtedy, kiedy warren wchodził w fundusze akcji; tylko teraz, przy obecnych poziomach - zdecydowanie niższych od czasu warrenowego wchodzenia w fundusze;
jednocześnie zaznaczyłem, że ja dalej czekam

co do Kena - zawsze miałem do niego szacunek - spójrz w historię moich wypowiedzi

a mój pesymizm... to jest on już kilkuletni - spójrz co pisałem o Biotku kiedy był przy poziomie 3,1 zł;
spójrz na mego bloga - wpis o jenie, który jak zacznie się umacniać sprasuje wszystkie giełdy etc.

Co do pisania o AT i AF - niech piszą sobie o tym ci, którzy walczą na DT;
jak na mój gust, moje podejście do giełdy - teraz to nie ma sensu
teraz - jak pisał OSESEK - ma sens tylko wyszukiwanie symptomów odwracania się złych tendencji w gospodarkach
a tego - jak na razie - nie widzę
warren buffet / 2009-03-14 21:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobry post. jam jest narwany i bessy nie przezylem. a nawet jakbym przezyl - ta bessa nie jest taka jak inne
anna. / 2009-03-14 23:31 / Uznany Gracz Giełdowy
Ja też bessy nie przeżyłam , szkoda , że tak mało doświadczonych inwestorów o ty piszę . Samuraj jack daj znać jak będziesz nabywał akcje.
gluon. / 208.43.127.* / 2009-03-14 17:46
oczywiscie ze do schizobiego nie mozna miec szacunku. on wszystkie wiadomosci pobiera z radia maryja bo to jego stacja. popiera oszusta rydzyka. do tego od czasu do czasu zmienia twarz o 180 st zapowiadajac poprawe nastrojow zeby nastepnego dnia znowu wieszczyc katastrofe

siedzi calymi dniami na forum. to oznacza ze ma kupe czasu. (bo malo prawdopodobne zeby mu kto placic za te dyrdymaly). a kto ma tyle czasu? nie chodzi o determinacje. on po prostu od 2,5 lat jest emerytem ktory nie ma jedyna radosc w zyciu
gluon. / 67.19.2.* / 2009-03-14 17:55
i ostatnia sprawa jaka mi przyszla do glowy - moze najwazniejsza. schizobi powtarza jak mantra ze usa pograzaja sie kolejnymi pakietami stymul i powinny w koncu upasc przez dlug i deficyt. w ten sposob mozna bez przerwy wieszczyc besse za bessa. a bedzie tak ze w koncu bessa sie skonczy usa bedzie przez ta pompowana kase sztucznie sie podnosic przyjdzie hossa. ale czy cos sie zmienilo w fundamentach? niewiele. mozna bedzie ciagle mowic ze jest tylko coraz gorzej i gorzej. w konsekwencji wychodzi na to ze schizobi NICZEGO nie przewidzial. to zwykly przypadek
samuraj jack / 2009-03-14 17:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!

schizobi powtarza
jak mantra ze usa pograzaja sie kolejnymi pakietami stymul i powinny w koncu upasc
przez dlug i deficyt

niestety ma rację - nie można zadłużać się w nieskończoność - ktoś kiedyś powie DOŚĆ i nie da kolejnej pożyczki USA;
USA może uratować tylko zmniejszanie deficytów; nie wiem tylko, czy nie zaszli tak daleko, że to już niemożliwe
gluon. / 76.103.93.* / 2009-03-14 18:05
pewnie masz racje ze nie mozna. ale skad to wiesz? jednostka nie moze - to pewne. ale przenoszenie tego na cale panstwo jest intuicyjne i moze bledne. jaki masz argument ze panstwo nie moze w nieskonczonosc sie zadluzac?
samuraj jack / 2009-03-14 18:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie znam takiego państwa - wszystkie prędzej czy później padły
gluon. / 208.109.198.* / 2009-03-14 18:17
no to moze ja za malo wiem. jesli jednak jest tak jak mowisz to dlaczego w ekonomii panuje spor wlasnie o to czy panstwo powinno dazyc do zbilansowania budzetu (do zrownowazenia nadwyzek z deficytem) czy powinno utrzymywac deficyt wykorzystujac fakt ze moze wiecej wydawac niz miec
samuraj jack / 2009-03-14 18:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to stary spór między zwolennikami Johna Maynard Keynesa a zwolennikami klasycznego wolnego rynku;

zwolennikami pierwszego byli Roosevelt (jego działania przedłużały Wielki Kryzys) i Hitler (który ekonomicznie był zmuszony do zagarniania państw - był na skraju bankructwa);

zwolennicy klasycznego wolnego rynku to Reagan, Thatcher czy grono ekonomistów, którzy za Pinocheta przyjechali do Chile i stworzyli najzdrowsze fundamenty gospodarcze w Ameryce Łacińskiej
gluon. / 65.60.25.* / 2009-03-14 18:08
wiem ze to wydaje sie nielogiczne ale spojrz - czy logiczne jest ze pieniadze biora sie znikad??? kasa to polityka samuraju. polityka to abstrakcja. kasa to abstrakcja
JX / 91.193.160.* / 2009-03-14 17:52
Gluon, czy to nie o takich jak Ty, pisał poeta w "Odzie do młodości":
"Takie widzi świata koło, jakie tępemi zakreśla oczy"?
W.Zbitty / 83.31.225.* / 2009-03-14 16:54

warren buffet [ Portfel ] [ Ł_UGG_asz ]
i co mamy klaskac ? usa upadnie czy to w 2010 czy to w 2020 roku i na całym swiecie
bedzie chaos. nie da sie tak robic w nieskonczoność..... bedziemy niewolnikami
chińczyków


- Światowy kryzys wykończy w pierwszej koleiności Chińczyków. To, ża za cenę niewolniczej zindustrializowanej klasy rolników udało im się wejść na rynki międzynarodowe tanimi produktami made in China właśnie się skończyło. Kurczacy się eksport najsilniej uderzy właśnie w Chiny. A popyt wewnetrzny - w tym systemie nie ma popytu wewnetrznego a żeby go stworzyć potrzeba lat.
JX / 91.193.160.* / 2009-03-14 17:42
Zbitty, aby przekonać się, że wypisujesz głupstwa, musiałbyś przynajmniej poczytać o Chinach. A jeszcze lepiej, gdybyś osobiście obejrzał największe miasta. Masz fragmenty z ostatnich informacji:
" W minionym miesiącu chińskie firmy wydały aż 22 mld USD na pozyskanie udziałów w spółkach surowcowych."
13.3.Pekin (PAP/AFP,AP,Reuters,BBC,Xinhua) - Premier Chin Wen Jiabao zapewnił w piątek, iż mimo globalnego kryzysu finansowego jego kraj utrzyma w tym roku ośmioprocentowe tempo wzrostu gospodarczego. Na konferencji prasowej w Pekinie, gdzie zakończyła się doroczna sesja chińskiego parlamentu, Wen Jiabao zapowiedział przyjęcie przez Chiny nowych pakietów stymulujących gospodarkę. Działania rządu w tej sprawie - zaznaczył - zostały zaaprobowane przez deputowanych na sesji parlamentu.
Wcześniej rząd chiński przyjął już pakiet działań antykryzysowych o wartości 586 mld dolarów. Plan ten polega głównie na pobudzaniu popytu wewnętrznego oraz inwestycjach w dziedzinie infrastruktury. Poprawę sytuacji ekonomicznej świat powinien zacząć odczuwać już w roku przyszłym - ocenił szef chińskiego rządu. W parlamencie Chin za przyjęciem rządowego pakietu stymulacyjnego głosowało 2669 deputowanych, 145 było przeciwnych, a 71 wstrzymało się od głosu. Wen jednocześnie wyraził zaniepokojenie stanem chińskich inwestycji kapitałowych w Stanach Zjednoczonych.
Podkreślił, iż Chiny są obecnie największym zagranicznym właścicielem amerykańskich obligacji rządowych. "Udzieliliśmy Stanom Zjednoczonym kredytów na olbrzymie sumy i jest sprawą oczywistą, że obawiamy się o bezpieczeństwo naszych kapitałów. Jeśli mam być szczery, jestem trochę zaniepokojony" - powiedział Wen.
"Chciałbym zaapelować do USA by dotrzymały obietnic, pozostały wiarogodnym krajem oraz zapewniły bezpieczeństwo chińskich kapitałów" - dodał premier.
Według zachodnich źródeł, Chiny zainwestowały w amerykańskie obligacje rządowe i inne papiery wartościowe w USA około połowy z 2 bln dolarów swoich rezerw dewizowych.
W czwartek odbyło się spotkanie prezydenta USA Baracka Obamy i chińskiego ministra spraw zagranicznych Yang Jiechi, którzy wezwali do podjęcia pilnych działań w celu podniesienia światowej gospodarki z kryzysu.
"Jeśli chodzi o międzynarodowy kryzys finansowy (prezydent Obama i minister Yang) uzgodnili, że Chiny i USA muszą ściśle współpracować ze sobą i pilnie, jako dwie przodujące gospodarki na świecie, ustabilizować globalną gospodarkę poprzez stymulowanie popytu w kraju i za granicą i dążenie do ożywienia rynków kredytowych" - oświadczył Biały Dom po spotkaniu polityków. (PAP)hb/ ap/ ana/"
JB_ / 83.254.150.* / 2009-03-14 17:07
A USA to niby jak potęgą zostały? Najpierw dzięki niewolinictwu, później dzięki pracy emigrantów za grosze... dopiero w 20 wieku jak już zbudowali swojpotęgę zazeli dbać o prawa człowieka.
Zresztą każda światowa potęga w okresie powstawania bazuje na taniej sile roboczej.

W Chinach robotnicy zarabiają obecnie znacznie więcej niż zarabiali 10 lat temu. Chińczycy kupili w zeszłym roku więcej samochodów niż Amerykanie. Więc skończmy z mitem pracy za miskę ryżu.

I jeszcze jedno. Oni nie majądługów. Jak się nie ma długów i traci pracę to nie jest taka tragedia jak w sytuacji gdy trzeba spłacać kredyt a nie ma za co. Mieli 10% wzrost PKB i żadnych długów za to dużo dłuzników za granicą. Nic im się nie stanie jak ich PKB będzi stał w miejscu... mogą sobie pozwolić na rozwój infrasdtruktury, żeby później mogli produkowaćjeszcze więcej i to jużnie tylko najtańszej tandty ale produktów przeciętnej jakości za przeciętną cenę.
Amigo11 / 2009-03-14 17:09 / SAMA PRAWDA
Muszą tylko czym prędzej przestać akceptować śmiecia dolara.
JB_ / 83.254.150.* / 2009-03-14 17:22
No powinni. Powinni stwierdzić, że jako, ze są potęgą to jak ktośchce od nich kupować to niech im płaci w Juanach.
Amigo11 / 2009-03-14 17:05 / SAMA PRAWDA
Popyt trzeba wytwarzać? Jakieś komusze myślenie.
W.Zbitty / 83.31.225.* / 2009-03-14 17:13
??? Chiny to wciąż jest system gospodarki centralnie planowanej. W Stanach rynek da sobie radę w Chinach nie ma wolnego rynku.
Amigo11 / 2009-03-14 17:26 / SAMA PRAWDA
Ile czasu zajęło w Polsce 'wytwarzanie' popytu?? Czy Chińczycy są zbyt głupi żeby konsumować??
JB_ / 83.254.150.* / 2009-03-14 17:25
Wolny rynek w USA jużtrafił szlag. Aby ratować to co zostało z gospodarki rząd USA musi przejmować kontrolę i wprowadzać gospodarkę centralnie sterowaną. Banki już przejeli, zaraz przyjdzie kolej na przemysł motoryzacyjny... budownictwo będą musieli przejać i budowaćtanie mieszkania dla bezdomnych.

Dlatego proszą Chiny o pomoc, bo oni mają w tym duże doświadcczenie.
anonim_03 / 2009-03-14 16:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wielki bank uwziął się na złotego

Amerykański bank Goldman Sachs znów wieszczy osłabienie złotego. Według najnowszej analizy inwestycyjnego giganta, w czerwcu euro ma kosztować aż 4,90 zł i taki kurs utrzyma się przez dłuższy czas. Polscy ekonomiści podejrzewają, że to kolejna gra na osłabienie naszej waluty.

===
bardzo ciekawa jest stylistyka tej notki, bardzo dużo mówi o rzeczywistej sytuacji na rynku ...
rennia / 78.105.144.* / 2009-03-14 18:33
polscy ekonomisci...to brzmi tak samo smiesznie jak polscy naukowcy..:)
realista bis / 89.78.86.* / 2009-03-14 19:38
I tak samo jak inwestor giełdowy rennia
samuraj jack / 2009-03-14 17:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Nie wiem, w co gra bank Goldman Sachs
ja zakładam przynajmniej jeszcze jedną falę osłabienia pln, być może nawet gorszą od pierwszej - to w związku z perturbacjami rolowania zadłużenia u nas jak i w wielu innych krajach - w tym Hiszpanii, Portugalii, Grecji...
modliszka / 2009-03-14 15:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Partia komunistyczna pomoże USA wyjść z kryzysu
(Dziennik, tm/14.03.2009, godz. 14:51)
Wen Jibabo, premier Chin niepokoi się stanem amerykańskiej gospodarki i zaapelował, by Chiny zaangażowały się w ratowanie światowych finansów – donosi „Dziennik”.

Rząd Chin pożyczył Amerykanom gigantyczne sumy pieniędzy – teraz obawia się o bezpieczeństwo tych inwestycji.

Na finiszu chińskiego kongresu narodowego, premier Chin zaapelował do władz USA, by te zapewniły bezpieczeństwo chińskich inwestycji w Ameryce. Jednocześnie Wen Jibabo wyraził zaniepokojenie planem ratunkowym, jaki został przygotowany przez administrację Obamy.

Jak informuje gazeta, Chiny przez lata prosperity potrafiły zgromadzić ogromne rezerwy walutowe, które w połowie zostały zainwestowane w amerykańskie obligacje. To dzięki Pekinowi USA uniknęły kompletnego krachu systemu finansowego.

Według gazety, Chiny przymierzają się do objęcia przywództwa w świecie i coraz śmielej występują z inicjatywami – premier Jibabo zaapelował do G20 o zdecydowane reformy.

Więcej o chińskiej wizji walki z kryzysem w gazecie „Dziennik”

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Boj sie Ameryko żółej rasy, bo jeden jej ruch i znikniesz z mapy ziemskiej...lub staniesz sie republika chinska...
JB_ / 83.254.150.* / 2009-03-14 15:30
ROTFL... USA na łasce komunistów. Dobre.
Ale Chiny powinnyteż czegoś w zamian zarządać... na przykład, żeby USA uznały kwestię Taiwanu za wewnętrzne sprawy Chin.
Longterm / 2009-03-14 14:33 / Mostek Zwyciężymy!
czas wyjść na świeże powietrze bo idzie wiosna, zielono będzie niedługo również na giełdzie. pozdrawiam
stalomost / 2009-03-14 14:35 / Przyspawany do giełdy od 1996
robiłeś dzisiaj kupę?
stalomost / 2009-03-14 14:37 / Przyspawany do giełdy od 1996
idę robić kupę
stalomost / 2009-03-14 14:40 / Przyspawany do giełdy od 1996
zrobiłem już kupę i podtarłem ręką
stalomost / 2009-03-14 14:40 / Przyspawany do giełdy od 1996
żegnajcie
stalomost / 2009-03-14 14:29 / Przyspawany do giełdy od 1996
akuku
najcz / 2009-03-14 14:24 / Tysiącznik na forum
PSL chce rozwiązać opcje .Ciekawe jaka reakcja w poniedziałek,może kursy spółek z opcjami poszaleją,bo tak dla rynku to złe info.
Longterm / 2009-03-14 14:30 / Mostek Zwyciężymy!
miejmy nadzieję że zaczną robić zawieruchę co osłabi złotówkę zwiększając konkurencyjność naszej gospodarki - tylko osłabieniem PLN rząd może pomóc eksporterom którzy będą mieli szansę odrobić straty
JB_ / 83.254.150.* / 2009-03-14 15:14
Ale wówczas zaszkodzą wsystkim, bo ceny wzrosną.
warren buffet / 2009-03-14 14:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
chce..... se moga chciec...
warren buffet / 2009-03-14 14:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Chciał potrącić policjantów, oddano strzały
Pijany kierowca, chcąc uniknąć zatrzymania na jednej z katowickich ulic usiłował potrącić interweniujących policjantów. Funkcjonariusze oddali za autem trzy strzały ostrzegawcze - podał zespół prasowy śląskiej policji.
Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na katowickim Osiedlu Tysiąclecia. Uwagę policjantów wracających do komisariatu zwrócił kierowca skody favorit, jadący zygzakiem ulicą Mieszka I. Mężczyzna początkowo zareagował na sygnały radiowozu, zatrzymując się, jednak gdy funkcjonariusze podchodzili do jego samochodu, ruszył na nich gwałtownie - podała policja.

Policjanci oddali w sumie trzy strzały ostrzegawcze w powietrze z broni służbowej, doprowadzając ostatecznie do zatrzymania uciekiniera. Potwierdziły się przypuszczenia, że kierowca był pijany. Badanie trzeźwości 54-letniego katowiczanina dało wynik ponad 2 promile.

O ostatecznych zarzutach, jakie zostaną przedstawione mężczyźnie zadecyduje teraz prokurator. Tylko za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu w więzieniu może spędzić dwa lata. Niewykluczone, że odpowie też za próbę potrącenia policjantów.
warren buffet / 2009-03-14 14:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
he he u was na tym tauzenie to mocie hocki klocki :D
Raf2009 / 89.195.4.* / 2009-03-14 14:10
Witam,
W co zainwestowalibyscie 500K zlotowek przy dzisiejszym klimacie inwestycynym.
Dzieki za odpowiedzi.
Longterm / 2009-03-14 14:06 / Mostek Zwyciężymy!
http://biznes.onet.pl/0,1934082,wiadomosci.html

bomba w górę od poniedziałku!

kolejne 700 mld$ będzie wpompowane do systemu!
modliszka / 2009-03-14 15:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

2009-03-09 21:39:49 | modliszka [ Portfel ] [ "Tysiącznik na forum" ]
Re: Krajowy popyt się dziś nie wykazał [11]
Witam,
Usrańce na minusie, ale czerwień zachowawcza. W końcu jutro guru Ben, rzeknie znów coś do
swojego ludu .

Od wczoraj nurtuje mnie jednak jeden temat i mam wrażenie, że plan jest na tyle
misterny, iż nie mogę sobie poskładać pewnej układanki.

A mianowicie, jak największy gracz na rynku, czyli MFW rozegra ostanią partię…

Po pierwsze. Chce wystawić na sprzedaż złoto nabyte przez MFW w latach
dziewięćdziesiątych i niepodlegające zwrotowi krajom członkowskim. Możemy się domyślać,
ze zarobek będzie potężny.

Po drugie. Chce alokacji przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) specjalnych praw
ciągnienia (SDR-ów) o wartości 250 miliardów dolarów do jego 185 państw członkowskich.
Państwo członkowskie otrzymujące SDR-y może przetransferować część lub całość swojej
transzy do innego kraju członkowskiego i otrzymać kredyt w walucie wymienialnej z
przeznaczeniem na swoje wewnętrzne lub międzynarodowe potrzeby. /Domyslam się, że chodzi
o USD/ Oprocentowanie tego kredytu wynosi dzisiaj około 0,6 procent. Argumentacja ze
strony MFW, to: „Pozwoliłaby wykorzystać niskie obecnie koszty pożyczkowe w
najważniejszych potęgach przemysłowych do sfinansowania pilnych potrzeb krajów
rozwijających się, które odczuwają nagłe zakłócenia w normalnym międzynarodowym obiegu
pieniądza”

Dodam przy tym, ze SRD to międzynarodowa jednostka walutowa (tzw. specjalne prawa
ciągnienia) o charakterze pieniądza bezgotówkowego, emitowana przez Międzynarodowy
Fundusz Walutowy od 1970. SDR są praktyczną realizacją i rozwinięciem projektu pieniądza
międzynarodowego - bankoru

Patrząc na notowania SDR, to są one na najniższym poziomie od 2003 roku. Oprocentowanie
też jest na najniższych poziomach, to tylko powinno potęgować strach, że w krótkiej
perspektywie zacznie wzrastać, tak samo jak wycena SDR-ów.

Czy to nie jest aby zamach na UE a w pierwszej kolejności na wszystkie kraje
członkowskie, które rozliczając tą transakcje słabą walutą swojego kraju, będą musiały
nabyć znacznie większą cześć kolejnego bezwartościowego papieru, niż np. rok temu, który
będzie tylko pętlą na ich szyi ? Osobiście przypomina mi to pewnego rodzaju haracz,
dzięki któremu nastąpi naturalna selekcja krajów wschodzących: silny wygra, slaby
przegra.

Pozdrawiam
warren buffet / 2009-03-14 14:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
i co mamy klaskac ? usa upadnie czy to w 2010 czy to w 2020 roku i na całym swiecie bedzie chaos. nie da sie tak robic w nieskonczoność..... bedziemy niewolnikami chińczyków
JB_ / 83.254.150.* / 2009-03-14 15:35
Teraz jesteśmy niewolnikami Amerykanów... co zaróżnica czyimi niewolnikami bedziemy.
Longterm / 2009-03-14 14:25 / Mostek Zwyciężymy!
jak będziesz miał kasę a myślę ze biedziesz to nie bedziesz nigdy nikogo niewolnikiem
Amigo11 / 2009-03-14 14:34 / SAMA PRAWDA
Będziesz niewolnikiem pieniądza :)
piciu / 2009-03-14 14:45 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a
stalomost / 2009-03-14 13:15 / Przyspawany do giełdy od 1996
moi kandydaci to

ingbsk
duda
stalprod
kęty
polaqua
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy