Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Kończymy tydzień pod kreską

GPW: Kończymy tydzień pod kreską

Money.pl / 2009-03-13 17:33
Komentarze do wiadomości: GPW: Kończymy tydzień pod kreską.
Wyświetlaj:
Hades / 2009-03-14 13:06 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
Prokuratorzy nie chcą pracować na Sycylii

Prokuratorzy nie chcą pracować na Sycylii - ogłosił w piątek dziennik "Corriere della Sera".
Podkreślił, że na wyspie, gdzie z rąk mafii zostali zabici walczący z Cosa Nostra Giovanni Falcone i Paolo Borsellino konkurs na 55 posad prokuratorskich w 14 prokuraturach zakończył się całkowitym fiaskiem, ponieważ zgłosiło się tylko 4 kandydatów.

"To katastrofa, bardzo ciężki kryzys" - przyznał szef krajowego stowarzyszenia sędziów Luca Palamara, cytowany w gazecie. Ostrzegł następnie: "Na terenie o silnej obecności zorganizowanej przestępczości być może trzeba będzie zamknąć wiele prokuratur".
O tym, jak poważna jest sytuacja świadczy to, że w 12 prokuraturach na Sycylii nie złożono ani jednego podania o przyjęcie do pracy. Trzech kandydatów zgłosiło się w Palermo, a jeden w Katanii.
Gazeta zauważa, że nie pomagają nawet proponowane dodatki do pensji, wynoszące 2500 euro miesięcznie i gwarantowane przez 4 lata.
---------------------
to mnie wkurza w kapitalizmie, wszyscy w mieście wiedzą ko jest bandziorem i mordercom ale jest bezkarny bo każdy boj się pisnąć o tym głośno
w komunie takiego mafiosa już by w więzieniu pałowali o ile nie miał by super układów z władzą
JB_ / 83.254.150.* / 2009-03-14 15:22
Super. Może Mafia przejmie władze. Władze mafii będa lepsze od tych rządowych. Zlikwidują ograniczenia prędkości i parkowania, zlikwidują kary za piractwo.
Amigo11 / 2009-03-14 13:15 / SAMA PRAWDA
Jak Cie wkurza to się zgłoś :D:D:D
Hades / 2009-03-14 12:54 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
BBI Capital zszedł poniżej 5 proc. w NFI Magna Polonia

BBI Capital NFI w dniach od 4 do 9 marca sprzedał 2.416.406 akcji NFI Magna Polonia. Obecnie ma 3 100 000 akcji spółki, tj. 3,57 proc. udziału w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu - poinformowała NFI Magna Polonia w komunikacie.
Wcześniej NFI posiadał 5 516 406 akcji Magny, tzn. 6,36 proc. udziału w kapitale i tyleż na Walnym.
----------------
tam to cwaniaki siedzą, podciągali aby sprzedać
myślałem że tym razem to już googla chcą przejmować ;))
warren buffet / 2009-03-14 12:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dziwi mnie tylko ze takie cfaniaki jak oni musza jak psy wychodzić przy kursie 1,30 zamiast wtedy latem zrobić 10 zł na magnie ( było 5 zł ) i sypać 800% wyzej....

no ale jak widac nawet najwieksze cfaniaki sie czasem mylą
Hades / 2009-03-14 12:59 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
skala bessy trochę pokrzyżowała im imperialistyczne plany ... przejęć
modliszka / 2009-03-14 12:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
DJ proszony na 6935

tydzien na plusie
wig20pl w zeszłym tyg. 1483, w tym koniec 1488, więc 5 pkt wzrosło i mamy szpulkę, po długiej świecy z zeszłego tyg.

1470 winno trzymac od dołu, ale opór teraz przestawić należy na 1504-6pkt trzymajacy od dołu, ogólnie wzrostowy winien być kolejny tydzien z naruszeniem 1600 pkt, poki do 1705 nie dojechalismy będzie przyciagac góra, wiec co spadnie to okazja do brania na L

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tytuł komentarza Pana Marka, moze wprowadzac w błąd :-) Tydzień, oczywiście zamkneliśmy na niewielkim, ale plusie /patrząc w perspektywie tygodnia/.

Z uwagi, że podzielam prognozę, na najbliższy okres, pozwoliłam sobie, wrzucić komentarz użytkownika z innego forum, który bierze udział w Forex Cup i w rankingach 16 dniowych, zajmuje pierwsze miejsce.

Pozdrawiam
warren buffet / 2009-03-14 12:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Drodzy Przyjaciele!
Kryzys finansowy dotyczy nie tylko mojej firmy. Niestety, dotknął także mnie osobiście. Banki odmówiły współpracy. Aby móc pospłacać moje długi i żyć jakoś dalej, muszę zorganizować popularną na zachodzie wyprzedaż garażową i sprzedać trochę moich prywatnych rzeczy. W przyszłą sobotę zaczynam pierwszą wyprzedaż, jednak w pierwszej kolejności kieruję moją ofertę do Was. Wszystko co mam do zaoferowania wystawiłam do ogródka i sfotografowałam. zdjecie ponizej. Z góry dziękuję za zainteresowanie i ewentualną pomoc .

http://www.fotosik.pl/pok...0b4be2d1b8.html
warren buffet / 2009-03-14 12:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3f52b90b4be2d1b8.html
człowiek znikąd / 2009-03-14 12:25 / portfel / "Trillium"
no, jak cena bedzie MOCNO przystepna, to kto wie he he
adrianoo / 2009-03-14 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
sory ale, czerwony jest zajety;)
warren buffet / 2009-03-14 12:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Mietek pewnie ze 2 kupi =)
człowiek znikąd / 2009-03-14 12:17 / portfel / "Trillium"
sprawdz link bo mi nie wchodzi :-)
pozdrawiam
warren buffet / 2009-03-14 12:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
he he
adrianoo / 2009-03-14 12:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
???
link nie rabotaju
modliszka / 2009-03-14 12:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bankomat zjada złotówkę
(Open Finance/13.03.2009, godz. 17:39)
Tak niewinna operacja jak sprawdzenie salda rachunku w bankomacie może oznaczać konieczność zapłacenia prowizji.

Nie wszyscy klienci banków zdają sobie sprawę, że sprawdzenie stanu środków na koncie za pośrednictwem bankomatu może kosztować na przykład złotówkę. Może to nie dużo, ale jeśli ktoś nie wie o istnieniu takiej opłaty i często w trakcie wybierania pieniędzy sprawdza saldo rachunku, może w ten sposób wydać większe pieniądze.

Szczególnie, że w przypadku niektórych urządzeń aż się prosi, aby skorzystać z takiej funkcji. Bankomatowy standard wygląda tak, że polecenie wypłaty gotówki to pierwsza operacja wyświetlana na monitorze maszyny (mówiąc wprost – pierwsza od góry). Z kolei w systemie sieci Cash4You jako pierwszą zobaczymy opcję łączącą wypłatę gotówki ze sprawdzeniem salda; standardowe polecenie samej wypłaty znajduje się na drugim miejscu. Łatwo jest więc intuicyjnie wybrać opcję pierwszą i… zapłacić.

Na taki wydatek narażeni są na przykład klienci mBanku i MultiBanku, gdzie sprawdzenie salda w bankomacie kosztuje złotówkę. Tak samo jest w Banku Zachodnim WBK i Deutsche Banku PBC – pod warunkiem, że operację przeprowadzimy w sieci Euronet, bowiem sprawdzenie stanu rachunku w maszynie własnej Deutsche Banku jest już bezpłatne. Co ciekawe w tym banku dotyczy to tylko kart VISA. Złotówkę za sprawdzenie salda muszą też płacić klienci Euro Banku, zaś osoby posiadające rachunek w Dominet Banku płacą, gdy operacja wykonywana jest w maszynie nie należącej do sieci własnej. Więcej zapłacą klienci Lukas Banku (1,2 zł), chyba że saldo rachunku sprawdzą w bankomatach BZ WBK (koszt 0,50 zł). Jeszcze inaczej jest w Banku Millennium, gdzie w maszynie banku nie ma prowizji za wyświetlenie stanu konta, ale potwierdzenie na wydruku kosztuje już 0,50 zł. Klient Banku Millennium, który zechce sprawdzić środki w obcym bankomacie, zapłaci z kolei aż 2 zł.

Trzeba też zauważyć, że klienci niektórych banków w ogóle nie mają możliwości sprawdzenia salda rachunku. Tak jest na przykład w Invest-Banku czy Volkswagen Banku Direct. W wielu innych instytucjach (Alior Bank, Bank BGŻ, BOŚ Bank, ING Bank Śląski, Bank Pekao, PKO Bank Polski, Polbank EFG) taka operacja jest dostępna, i to za darmo, ale jedynie we własnej sieci bankomatów (w obcej w ogóle nie ma takiej możliwości). W najlepszej sytuacji są klienci Banku Pocztowego, Citibanku Handlowego, Getin Banku, Kredyt Banku, Norda Banku i Raiffeisen Banku, którzy mogą sprawdzać stan swoich kont w każdym bankomacie i nie zapłacą za to prowizji.

Warto wiedzieć czy i ile płacimy za – wydawałoby się – tak prostą operację jak sprawdzenie stanu rachunku bankowego. W czasach, kiedy banki szukają dodatkowych dochodów i podnoszą opłaty związane z korzystaniem z konta, można poszukać sposobów na to, jak nie płacić zbyt dużo za usługi bankowe. To jeden z nich.

Mateusz Ostrowski,
analityk Open Finance

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Dzien dobry,
złdziejstwo i tyle.
Przyznam, ze nie wiedziałam, ze mogę płacić za coś takiego, jak sprawdzenie stanu konta.
adrianoo / 2009-03-14 12:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
powinna byc informacja, tez nie wiedzialem
warren buffet / 2009-03-14 12:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja nie wiedziałem dopóki mi nie sciągneli kasy..... same sprawdzenie salda u mnie kosztuje, co jest paranoją
modliszka / 2009-03-14 12:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To jest k**** złodziejstwo w biały dzień...
JB_ / 83.254.150.* / 2009-03-14 15:26
Oj tam złotówka za saldo... a ile banki ukradły naszej gospodarce opcjami?
Bank to instytucja z natury złodziejska, ale dzięki znajomością prawo jest po ich stronie.
No chyba, że w jakimś kraju za bardzo przegną i doprowadzą do rewolucji. Wówczas społeczeństwo bierze sprawiedliwośc we własne ręce.
Hades / 2009-03-14 12:57 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
niezły przekręt
anonim_03 / 2009-03-14 13:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ludzie nienawidzą być skubani na złotówki
i dzięki temu można ich skubać na tysiące :-))
samuraj jack / 2009-03-14 13:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ludzie widzą te pojedyńcze złotówki
tysiące im umykają:))
adrianoo / 2009-03-14 11:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ponad 2 miliony Polaków, którzy przestali płacić abonament RTV, czeka niemiła niespodzianka - ostrzega "Rzeczpospolita". - W projekcie nowej ustawie medialnej nie ma zapisów pozwalających urzędom skarbowym na ściąganie zaległego abonamentu - powiedział poseł Lewicy Jerzy Szmajdziński.
adrianoo / 2009-03-14 11:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
poczta przekaze liste nieplacacych do KRRiT a ta ma skutecznie sciagnac prawie 0.5mld zl
MJK / 2009-03-14 10:24 / Tysiącznik na forum
Knajpki już pootwierane. Idę "ratować zdrowie"

Udanej soboty wszystkim życzę!
Amigo11 / 2009-03-14 10:17 / SAMA PRAWDA
Minął już ponad miesiąc od zabicia polskiego geologa przez pakistańskich talibów. Rodzina Piotra Stańczaka nie może jednak dostać odszkodowania za jego śmierć. Powód? Nie odzyskano ciała, formalnie nie można więc potwierdzić zgonu - pisze dziennik.pl.
Eksperci i firmy ubezpieczeniowe trzymają się ślepo przepisów i zapisów prawnych. Za poświadczenie zgonu nie mogą służyć ani zapewnienia polskiego rządu, ani nawet taśma z egzekucją Polaka - pisze dziennik.pl.
adrianoo / 2009-03-14 11:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
media tez juz o sprawie zapomialy...
Amigo11 / 2009-03-14 09:46 / SAMA PRAWDA
"Rzeczpospolita": Ponad 2 miliony Polaków, którzy przestali płacić abonament RTV, czeka niemiła niespodzianka.
Choć ustawa medialna przygotowana przez PO, PSL i SLD znosi z końcem roku tę opłatę, to jednocześnie pozwoli urzędom skarbowym na ściągnięcie wszystkich zaległości. Może chodzić nawet o pół miliarda złotych.

Zgodnie z art. 50 projektu nowej ustawy po roku od wejścia jej w życie Poczta Polska, która dzisiaj odpowiada za ściąganie abonamentu, przekaże Krajowej radzie Radiofonii i Telewizji bazę danych osób posiadających zarejestrowane odbiorniki wraz z informacjami o zaległościach. Z kolei KRRiT przekaże te informacje do urzędów skarbowych, które ściągną należności.
max303 / 2009-03-14 08:30 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Dzień dobry
tomtay / 2009-03-14 08:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ty widział?!

Pitera będzie raport pisała na Pawlaka Naszego Waldemara!

juz komuś nie pasuje, że Waldemar chce anulować umowy opcyjne!
no tak się zdnerwowałem osma z minutami, że cały aż chodzę! :)
adrianoo / 2009-03-14 11:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
podobno w sprawie jest tez cyt. "watek romantyczny":)
max303 / 2009-03-14 08:48 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
"Panie Waldku,Pan się nie boi..............................................." (:-))))))))))))
jaroslaw74 / 2009-03-14 10:00 / Uwaga! Łamie regulamin forum
wczoraj pisałeś że astrą zrobiłeś z 1998 - 600 tys km gdzieś ty to zrobił jak siedzisz od paru lat od rana do wieczora przed komputerem??? kolejna chiza
j.k. / 2009-03-14 11:15 / Bywalec forum
policz,to daje 55tys. km na rok,czy to tak cieżko przejechać,poprostu trochę wiecej jezdzi i tyle
MJK / 2009-03-13 23:47 / Tysiącznik na forum
Witam wieczorem.
Chwalić się będę.
Po podliczeniu ubiegłego roku. Wyszło mi...
...że kapitał akcyjny podwoiłem. Wręcz co do jednej złotówki.
Mimo licznych strat, blędnych decyzji.
Udało się

Plan na ten rok? Potrzykrotnić!
Pewnie się nie uda, pierwsze miesiące to jednak straty.

Pozdrawiam
Amigo11 / 2009-03-14 09:33 / SAMA PRAWDA
wow elegancko. Grasz tylko na akcjach czy kontrakty??
MJK / 2009-03-14 09:46 / Tysiącznik na forum
Tylko akcje.
Kontrakty czasem ale to w XTB. Tam niestety mam stratę, głownie przez złoto.

Zresztą na akcjach styczeń i luty też do tyłu. Za dużo błędów :(
Dlatego też wycofałem się na, co najmniej, miesiąc.
Czas się przeanalizować ;)
adrianoo / 2009-03-14 08:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
w bessie podwoic, graty sie naleza
max303 / 2009-03-14 08:31 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
zaraz go jarki zjedzą(:-)))))))))))
MJK / 2009-03-14 08:35 / Tysiącznik na forum
Jedyne co mnie zaraz zeżre to tupot białych mew ;)
Wczoraj Bożeny było.
Dziś niestety kolejne

Przywitać
max303 / 2009-03-14 08:47 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
klinuj albo nie przerywaj (:-)))))))
MJK / 2009-03-14 08:57 / Tysiącznik na forum
Moja ulubiona mordownia dopiero za godzinę się otwiera.
Mus przeczekać
GRZEŚ 2 / 91.94.174.* / 2009-03-13 23:29
bassa słabnie , ale jeszcze pokaże rogi. Dobranoc Wszystkim i miłych snów.
zeppelin / 2009-03-13 23:00 / Tysiącznik na forum
Witajcie wieczorem ...
Popijam właśnie Black Grouse - dobra szkocka whisky dostałem od kolegi, który tam wyjechał do Szkocji z cztery lata temu i osiedlił się chyba już na stałe.
Z której strony nie popatrzeć to wygląda na to, że jedziemy tyłkiem po dnie ... nie wiadomo jak to długo potrwa ale wiele sygnałów naraz wskazuje, że właśnie tak jest. U nas widac szykuje się przynajmniej okresowe odwrócenie trendu na PLN, na W20 pewnie jeszcze będzie jedno dołowanie ale pozniej bedzie juz tylko up. Chiny kupuja miedź ...
W przyszłym tygodniu też sobie coś kupię ;)
A teraz drink i music ... ;)
Pozdrawiam
tree / 212.59.229.* / 2009-03-13 23:05
Myslę że będzie jeszcze lepiej niż myślisz i to bez kolejnego dna...... na zdrowie .... tyskie the best...:))))))
szymon / 2009-03-13 23:03 / Uznany Gracz Giełdowy
whisky naprawde ok, taka troche tradycjna i z dusza :)
brakuje juz sily niedzwiedzi, nawet najwieksze cwaniaki grajacy na spadki nie mieli czym sypac i podobno pozyczali, beda musielu to dokupic, byz moze nawet drozej, ale na swoje wyjda na kontraktach.
Basztardka / 77.114.127.* / 2009-03-13 23:31
e tam, znawcy mówią, że od whisky się łysieje - nie pijta tego Panowie!
tomtay / 2009-03-13 23:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a jak ktoś jest już "okej" to można? :)
inwestor1975 / 2009-03-13 23:42 / Tysiącznik na forum
to besztardka
ups
musztarda po obiedzie
Basztardka / 77.114.127.* / 2009-03-14 00:01
hi, hi, no nie martwcie się w sumie to ponoć seksy :)
inwestor1975 / 2009-03-14 00:03 / Tysiącznik na forum
sexi to jest móc zgolić włosy
a nie nie mieć
Basztardka / 77.114.127.* / 2009-03-14 00:27
upodobania są różne :)
Basztardka / 77.114.127.* / 2009-03-14 00:02
no i +, że whiskacza można już do oporu aplikować :))
Romi / 2009-03-13 22:53 / portfel / Koci Tata
Pieknie pln sie umacnia mam 5 marca pierwszą ratę do spłaty w oiro :)
Marins / 2009-03-13 23:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak dt z komuszkiem?
zeppelin / 2009-03-13 23:02 / Tysiącznik na forum
Dobry deal! ;)
K2 / 2009-03-13 22:48 / Tysiącznik na forum
witam , poniżej widziałem dyskusje o Dudzie , czesto nastepuje błedne analizowanie Dudy jako producenta wyrobów a on nim nie jest bezpośrednio ( wyroby Duda to zupełnie inna firma z Sosnowca) Duda jest natomiast właścicielem firm produkujących wyroby ale one nie są sprzedawane pod marką Duda ,
....co do aktualnych problemów to mniejszy problem wydaje mi się w zakresie opcji które będą rozliczane w przyszłości ( nie wiadomo po jakim kursie a możliwe ,że o wiele niższym ) natomiast problemem jest poziom zobowiązać ,któr przekraczają majątek obrotowy i nie wiadomo czy będą zrolowane ....ale jest inny fakt czyli brak mięsa na rynku hurtowym szybko rosnąca jego cena - a to jest bardzo duzy zysk kolejny plus to slaba zlotówka ,która jest silnym wsparciem dla nich jako eksprtera ....posumowując obstawiam ,że ktoś chce ich wrogo przejąć za grosze ....czas pokaże pozdr ...spadam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy