Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Horror z happy endem

Horror z happy endem

Money.pl / 2007-04-20 18:36
Komentarze do wiadomości: Horror z happy endem.
Wyświetlaj:
babiak / 217.99.108.* / 2007-04-22 12:34
Chyba już jesteśmy w fazie gdy większość nie zaprząta sobie głowy c/z ( nie mówię tutaj o uczestnikach tego forum)
Siostra pracująca w oddziale banku na tzw scianie wchodniej przyjmowała w czwartek z rana gościa który pod euro 2012 "zdjął" z lokaty 2,7 mln i w reklamówce doniósł 830 tysiaków z prośbą : " kochana ja się na tym specjalnie nie znam ...ale wszystko w fundusz który będzie budował stadiony albo drogi " , w piątek trzech kolejnych każdy średnio po 50 tys z lokaty i ..... jeden z nich 100tys z siatki i jeszcze "straszył" że przyśle po majowym weekendzie ojca " bo ten to ma kasę... tylko bał się dotychczas..."-jedno życzenie fundusz akcji budowlanych lub MiŚ-ie. Może to nie robi wrażenia na uczestnikach forum mieszkańcach duzych miast ale w "dziurze" gdzie sąsiedni spozywczy daje na zeszyt i tylko burmistrz i jego pracownicy palą fajki z akcyzą..
W piątek dzielna załoga 3 kobity ( rodem z Monty Pythona -siora też) odbyły "meeting" z odjazdową szefową oddziału
( tak na oko blizniczka posłanki Sobeckiej brrr..) na temat czy może by tak odradzać te akcyjne na rzecz stabilnych ... . " Stara" myślała ....i pękła - " dla banku wsio ryba byle by nasze fundusze brali - mówić ze nasze są budowlane, odwodzenie klienta od ryzyka i piętrzenie obaw to strata dla centrali" - będą zrywać lokaty i zakładać fundusze , to czysty zysk dla banku i na koniec ... szanowne Panie ten co w domu ma tyle gotówki to napewno " z układu" albo złodziej ......... . Jutro czyli w poniedziałek wesoła załoga wchodzi ze zrównoważonych ...w akcyjne swojego banku .....przecież szefowa to mądra kobieta i nawet zna mamę Gosia ....( cytat z siory sobota 21.04.2007 20.45 ).
Wnioski :
1. pokłady kasy w rękach potencjalnych inwestorów są trudne do oszacowania .
2. łatwość ich wprowadzania na rynek nieograniczona.
3.niewiedza nie przeszkadza zarabiać
4.nadmiar wiedzy powoduje nerwice, utratę apetytu w skrajnych przypadkach alkoholizm i depresję ( bo inni zarabiają a " domorosły analityk" czeka na korektę )
5.zarządzający TFI mogą tylko podnosić szacunki kolejnych wpłat i kupować papiery ... których tak mało .
Sam sobie zadaję pytanie co zrobię z 100 proc portwelem akcji .... Rozsądek podpowiada spokojnie redukować a wiara w 5 pkt powyżej- trzymać ,tym bardziej że tych złych wiadomości ze świata jest chyba coraz mniej i to być może powinno niepokoić .
Często spotykam się z opinią mądrzejszych odemnie ,że skoro boimy się korekty to jej nie będzie -przytoczę swój przypadek ... Korekty boję się od zakończenia publikacji wyników styczeń/luty , stan odrętwienia w pierwszym tygodniu marca ( nic nie sprzedałem, życzenie wódko pozwól żyć zostało wysłuchane ), przekonanie o trwałości jedynego słusznego trendu od przełomu marca i kwietnia ,unikanie lektury forum ( zbyt dużo przypominania że co wzrosło spaść musi ) ,obecnie przekonanie że jeżeli w zeszłym roku to było w maju to gdyby to miało być znowu w maju to każdy głupi byłby zarobionym inwestorem , a tak nie jest bo są i tacy którzy mają straty i nie są to bynajmniej opisane wyżej ciotki z Monthy Pythona lecz być może zbyt logicznie myślący .
Czy tego typu osobnicy gwarantują hossę, czy może chcąc nie chcąć popadli w euforię nic o tym nie wiedząc pocieszając się że tak się boją ....że nawet nie słuchają sprzedajacej mniejszości nazywając ich panikarzami to znaczy że wszystko jest w porządku . Być może są to rozważania godne forum psychiatrycznego ale skoro padło na giełdowe to widocznie było blisko.
Jako 10-miesięczny fan budowlanki życzę wszystkim udanego tygodnia a jeżeli będziemy mieć szczęscie to "płaskiej korekty" lub korekty z marszu i dalej zasłużonego wzrostu , który nie będzie miał nic wspólnego z euforią ponieważ sam się boję i znam osobiście kilku wystraszonych .
bollullos / 2007-04-22 13:34 / portfel / Uznany Muł Pancerny
właśnie: Polska to nadal w dużej części prowincja, miejscowe władze i panie w małych oddziałach banków w małych miastkach, nie zapominajmy, nie tylko to co w TV.
Big Lebowski / 2007-04-22 12:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
obecne wzrosty sa napedzane pieniedzmi ktore na czas swiat inwestorzy pozbywajac sie akcji oprozniali portfele masowo ... czesc inwestorow nadal bedzie skracac pozycje myslac o - maju miesiacu korekt... - wedlug mnie to wlasnie bedzie miesia wzrostow - ale moge sie mylic - gdyz jest to moja subiektywna ocena rynku...
warren buffet / 2007-04-22 12:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja pisalem, ze albo w maju będzie pozamiatane, albo to sie stanie kiedy indziej. ale nie stac mnie na takie ryzyko :) 100% w akcjach
warren buffet / 2007-04-22 12:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ciekawi mnie czy powstaną fundusze budowlane he he
Big Lebowski / 2007-04-22 12:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mysle ze tak - tak jak - szmaciane lub splitowe...he he...
lojka / 2007-04-22 12:29 / Tysiącznik na forum
Witajcie w ten słoneczny dzień :)
Kilgore / 2007-04-22 12:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Troche z innej beczki, ktoś tu porównał to co jest teraz do "bańki internetowej". Ile ona trwała zanim pękła? Tzn. od początku szału do krachu. Zwałę łatwo zobaczyć na wykresie, ale sam początek był chyba bardziej rozmyty w czasie? Kto ze starszyzny pamięta kiedy pojawiły się pierwsze mrzonki o zyskach z dotcomów?
To apropos aktualnej sytuacji, która swoją drogą mi się wydaję ciut inna, bo mamy znacznie silniejszy fundament (kwoty jakie muszą pójść w ruch, znana ilość inwestycji itd.), znany jest też termin do którego zmierzamy. Nie myślicie że to znacznie utwardza rynek i inwestorów i że ta sytuacja nie ma precedensu?
ślicznooka / 2007-04-22 13:33 / Uznany gracz giełdowy
z tego co pamiętam to zwała na dotcomach zaczęła się w Ameryce, więc może była do wyprzedzenia?
warren buffet / 2007-04-22 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wlasnie o to chodzi, ze to tak samo nie bedzie. bo juz wiele razy pisalem, ze nie porownujmy deklaracji ibsystema ze będzie rozdawal internet do tego, ze jakas spolka buduje osiedle i je sprzeda... niemniej jednak wszystko co jest bańką kiedyś pęknie. mi rozmył widok euro2012, ale mysle ze bessa będzie w ciagu tych 5 lat... i lepiej dla nas, jakby to było prędzej, niż pozniej, bo przed samymi euro mogloby byc fajnie na gieldzie...

co do tych przesłanek - sam poczytam. mnie wtedy na gieldzie nie bylo.
bollullos / 2007-04-22 12:29 / portfel / Uznany Muł Pancerny
będzie tylko gdzie się zacznie a gdzie skończy, które spółki wytrzepie a które pominie?
Kilgore / 2007-04-22 12:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no właśnie dlatego pytam o to jak to było. Bo teraz myślę że to potrwa mocniej i dłużej, a że nie bez końca to oczywiste. My śledzimy to na codzień, ale wyobraźcie sobie jaka ilość ludzi zacznie myślec za tydzień, miesiąc czy pół roku że "cholera, mistrzostwa idą, może byśmy kochanie w to trochę zainwestowali, wszyscy o tym mówią, sąsiad zarobił już 100...?".
Kolejna sprawa to może się trochę odwrócić trend emigracyjny, sporo osób może wrócić do kraju skuszona możliwością zarobku i wwieźć znaczną kasę zarobioną w UK czy gdziekolwiek. Spora ilość emigrantów przebąkiwała że ma takie plany na kiedyś, teraz dostaje konkretny powód do dumy i możliwość zarobku. Suma sumarum, jesteśmy na bladym początku i relatywnie najbardziej świadomi tego co się dzieje. Chyba dobrze prawda?
warren buffet / 2007-04-22 12:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
o wlasnie
marboru / 2007-04-22 12:21 / portfel / "Bankier giełdowy"
Gant Dewelopment - raport z 22.04.2007.
Komunikaty ze spółek Money.pl
Big Lebowski / 2007-04-22 11:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiele pytan nurtuje inwestorow - skad brac -cegle np. skad brac cement , skad brac ludzi itd. itd..ja sproboje odpowiedziec wlasnymi slowami... od czasu kiedy fenicjanie wynalezli srodki platnicze ( pieniadze) moim zdaniem nie ma problemu - gdyz tam gdzie sa pieniadze -sa materialy budowlane tzn. cegla , cement ,stal itp.. a takze ludzie sie znajda - gdyz natura ludzka jest taka ze -czlowiek wedruje za pieniedzmi i tam gdzie sa- kotwiczy..rynek ma to do siebie ze sam potrafi sie wyregulowac - kazda ingerencja odgorna w rynek - nie sprawdza sie...
PedroGonzalez / 2007-04-22 12:14 / Uznany Gracz Giełdowy
wroci moda na kanadyjczyki :-) kupujmy lasy panowie pod wyreby ;-))
ślicznooka / 2007-04-22 13:38 / Uznany gracz giełdowy
a może zacznie się moda na energooszczędne domy ze stali?
PedroGonzalez / 2007-04-22 14:00 / Uznany Gracz Giełdowy
widze, ze kolezanka tez widziala DODO ;-)
ślicznooka / 2007-04-22 14:05 / Uznany gracz giełdowy
widziałam i mi się bardzo spodobały, tym bardziej, że jestem zwolenniczką oszczędzania energii.
warren buffet / 2007-04-22 12:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tylko jest pewna krzywa, ktora obrazuje, ze przy pewnych kosztach ( a one wzrastają ) nie opłaca się np dalej produkowac, np dalej budowac... i cena musi wtedy spaść
Big Lebowski / 2007-04-22 12:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Polska jest takim dziwnym krajem - ze ludzie niewiele zarabiaja a ludzie - buduja domy , kupuja samochody itp.. .. do jednego musimy sie przyzwyczajic ze nasze cenybeda podazac w kierunku cen unijnych a nie odwrotnie...
bollullos / 2007-04-22 12:11 / portfel / Uznany Muł Pancerny
ostatnio przy mnie gliniarz z drogówki kupował 7 okien Veluks do domku w centrum Poznania...
warren buffet / 2007-04-22 12:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no, ale to jeszcze płace muszą tam zmierzać... bo jak mi z niemiec rodzina przyjezdza to tutaj szaleje i sie smieje ze zostawia w zakładzie kosmetycznym 100 zł a nie 150 euro...
ślicznooka / 2007-04-22 13:39 / Uznany gracz giełdowy
hehe, jak ja przyjeżdżam z Niemiec to też z uśmiechem pędzę do kosmetyczek i fryzjerów:)
Big Lebowski / 2007-04-22 12:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
place tez beda zmierzac .. ostatnio czytalem ze anglicy masowo inwestuja w nasze nieruchomosci i ceny ich nie przerazaja.. takze klientow jak narazie nie brakuje...
de havik / 2007-04-22 12:38 / portfel / "Tysiącznik na forum"
w gliwicach brytyjska firma wykupila 80% "loftów" budowanych w starym spichlerzu, średnia cena 7k (przy sredniejw gliwicach 2,5-3k. Dodam, że projekt (sic!) nie jest jeszcze gotowy, a najmniejszy metraż jednego lokalu to 150m, najwiekszy ponad 300.
Biorą jak leci i beda brac jeszcze dlugo...
monika początkująca / 62.148.94.* / 2007-04-22 11:54
kochani co myślicie o spółce IBSYSTEM ? warto kupić trochę tych papierów ? mam kilka złotch i tak mi biega po głowie zebranie kilku sztuk .....Pozdrawiam i życzę sukcesów na GPW !
Kilgore / 2007-04-22 12:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Trudno powiedzieć o co chodzi w tej firmę na chwilę obecną. Dużo plotek, marzeń, spekulacji i wielki FF. Tak to widzę, chociaż od tygodnia nie śledzę, może coś się wyklarowało?
bollullos / 2007-04-22 12:06 / portfel / Uznany Muł Pancerny
ftp://212.106.168.234 - tu są książki o analizie techn, fundamentalnej między innymi, jak przeczytasz będziesz miała troche umiejętności, aby stwierdzić samodzielnie, czy warto,, a wtedy może nasz wszystkich zaskoczysz swoim sukcesem.
bollullos / 2007-04-22 12:06 / portfel / Uznany Muł Pancerny
a jak Ci się nie chce, przeczytaj chociaż "moja 1 spółka" na stronie emaklera mbanku
Kilgore / 2007-04-22 11:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nic tylko wejść w cegielnie. To zwiększy podaż i obniży ceny. Rynek zrobi swoje prędzej czy później (raczej prędzej).
Kilgore / 2007-04-22 11:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
oj przepraszam, to nie tu miało być
slaw / 2007-04-22 11:51 / Uznany Gracz Giełdowy
Teraz mamy taka oto sytuację że jak chce coskupic to bardziej oplaca ie wziąć kredyt niż pieniadze wycofywac z rynku kapitałowego .... ta sama sua pozwoli zarobic na odsetki i jeszcze na splate czesci kapitału ... aha macie jakies typy dobrych nagrywarek DVD bo ja jeszcze nia mam ... wstyd powiedziec
sumani / 2007-04-22 12:06 / Plankton giełdowy
artykuł
http://www.idg.pl/artykuly/54131.html
może ci coś podpowie
warren buffet / 2007-04-22 11:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Liteona polecam. tanio, rżne go juz od roku i niezawodny. a płyt wypaliłem ho ho

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=LITEON+20A1H+O+W

co do kredytu to oczywiscie masz racje, jako student cos o tym wiem... tylko nierozważni zostaną ukarani...
warren buffet / 2007-04-22 12:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
errata: nawet od 2 lat, teraz spojrzałem na paragony.... nie do zajechania
PedroGonzalez / 2007-04-22 11:57 / Uznany Gracz Giełdowy
ja od kilku lat jestem wierny firmie Lite-On ale nie wiem jaki model maja teraz najnowszy bo mi sie moja od 3 lat nie zepsola wiec nie mysle o wymianie hehe :-)
bollullos / 2007-04-22 12:00 / portfel / Uznany Muł Pancerny
LG też jest OK, ja mam odtwarzacz od 7 lat
bollullos / 2007-04-22 11:56 / portfel / Uznany Muł Pancerny
bzdura... chyba, że msz pewność, że zarobisz (obligacje?), albo mocno dywersyfikujesz (kwota nie może być mała...) ja tak zrobiłem jak piszesz i... miałem kolejno: 10% zysk, 25% stratę, teraz 7% strata, do tego odsetki od debetu... i nerwy.
marboru / 2007-04-22 12:05 / portfel / "Bankier giełdowy"
Proponuję Ci jeśli chcesz się zabawić kasą z kredytu na giełdzie - kredyt pod aktywa..............i to własnie w Mille. Bedziesz miał warunki lepsze niż na hipotece.)
Kupujesz TFI Mille.......pod to dostajesz niemal drugie tyle kasy w pożyczce pod aktywa.
Minimalna kwota na dobre warunki ok 30 000 zł.
Wtedy kredyt ok 25 000 zł.
Oprocentowanie wibor 3m + 1 do 1,5% marży.
Prowizja ok 1 - do 0,5%.
Wszystko zależy jak sobie wynegocjujesz.
Po pierwsze TFI Ci zarabia.......po drugie jeśli Ci "zielone sprzyja" na GPW zarabiasz.
..................a kredyt.............no cóż taki kredyt nawet w średnim terminie teraz to śmiech.
PedroGonzalez / 2007-04-22 11:59 / Uznany Gracz Giełdowy
ja gram na gieldzie pieniedzmi z kredytu...inwestycje w chalupie zrobilem czesciowo wlasnym sumptem a reszte wzialem na kredyt 0% 10 miesiecy :) nie nazekam..po 2 miesiacach na czysto mam z tych obracanych pieniedzy 10% (juz po odjeciu prowizji i belkowego) :) jaki bank mi da 10% na 2 miesiace ?? :-)
Kilgore / 2007-04-22 12:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zreralizowane czy wirtualne?
PedroGonzalez / 2007-04-22 12:08 / Uznany Gracz Giełdowy
zrealizowanne..mam tylko z 10% w akcjach..Zdzicha trzymam i nie oddam ;-)
PedroGonzalez / 2007-04-22 12:02 / Uznany Gracz Giełdowy
acha..dodam ze gram bardzo zachowawczo i malo agresywnie :) tam gdzie nie trzeba nie ryzykuje i sie nie napalam :)
bollullos / 2007-04-22 12:02 / portfel / Uznany Muł Pancerny
to masz szczęście, teraz ustaw stopy i ich nigdy nie kasuj... jakbyś miał tak nagle -20% - nie śpisz po nocach, nerwy jak struny...
PedroGonzalez / 2007-04-22 12:09 / Uznany Gracz Giełdowy
nie mam na co stopow ustawiac bo akcje sprzedane...poprsotu ja gram metoda partyzancka...atakuje jak wrog oslabiony albo gdy wiem, ze nic nie ryzykuje :) troche jest rpzy tym roboty ale nic za darmo nie ma :)
bollullos / 2007-04-22 11:42 / portfel / Uznany Muł Pancerny
przesadzacie z cegłami - zakłady które do tej pory pracowały na
pół gwizdka wreszcie będą miały okazję pracować na 2 zmiany. A
ceny jak na razie nie rosną skomentuj
>> A po jakiego grzyba pracować na 2 zmiany i obniżać ceny jak można pracować na pół gwizdka i korzystać na cenach?
bonder / 2007-04-22 11:57 / Bywalec forum
a konkurencja bedzie spala i tez pracowala na pol gwizdka? Czy moze dogadaja sie?
Wtedy to juz bedzie zmowa cenowa i dalej wiadomo...
Odnosnie pierwszej (komentowanej) czesci postu. Musialem ostatnio dokupic 10 szt pustaka 12 cm. Poszedlem do sklepu i mowie: potrzebuje 10 szt pustaka, sprzedawcy popatrzyli jakos dziwnie i mowia: nie ma. Ja: panowie, bez zartow, co to jest 10 szt? Oni: moze za miesiac, ale pewnosci nie ma. Po wielu bojach wyzebralem te pustaki. Ide do kasy i place 60 zl. 3 lata temu gdy zaczynalem budowe kosztowaly 2,4 zl/szt.
Nie mowcie, ze ceny materialow nie rosna. Rosna i ich nie ma.
Jeszcze chwila i trzeba bedzie sobie przypomniec czasy gdy materialow sie nie kupowalo tylko "zalatwialo"
bollullos / 2007-04-22 11:59 / portfel / Uznany Muł Pancerny
zmowa cenowa Cię dziwi? w budowlance? porównaj ceny okien drewnianych 10 firm na dowolnie wybranym zestawie... różnica 3-4%.
bonder / 2007-04-22 12:04 / Bywalec forum
w miare szeroki przeglad rynku mialem 3 - 2 lata temu gdy zaczelem budowe. Wtedy ceny np. okien mialy bardzo szeroki rozrzut, dzis nie wiem, nie sledze. Sprawa z pustakami po prostu mnie zaskoczyla i uzmyslowila, ze jestem szczesciarzem, ze budowa juz zakonczona i w dzisiejszych warunkach bym sie ostro zastanowil nad rozpoczeciem budowy
bollullos / 2007-04-22 12:09 / portfel / Uznany Muł Pancerny
aktualnie cała budowlanka to zmowa cenowa - jedyne na czym można oszczędzić to dobrze negocjować marże, producenci to kartel
Kilgore / 2007-04-22 11:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nic tylko wejść w cegielnie. To zwiększy podaż i obniży ceny.
Rynek zrobi swoje prędzej czy później (raczej prędzej).
bollullos / 2007-04-22 11:57 / portfel / Uznany Muł Pancerny
to kartel, nie wolny rynek
Kilgore / 2007-04-22 12:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Potrzeba 2 dużych graczy z zewnątrz na coś takiego, wejdą, "odlobbują" stan aktualny, wybudują konkurencję i kartel musi obniżyć ceny. Zwłaszcza przy takim impulsie jak teraz, chyba nie sposób zachować starego porządku bo za dużo kaski do zarobienia. Poza tym nie żyjemy w Kolumbii i nie chodzi o kokainę, także prawnie da się to regulować i pewnie będzie o tym głośno jeśli jest tak źle jak piszesz...
bollullos / 2007-04-22 12:18 / portfel / Uznany Muł Pancerny
w Kolumbii to jest wojna ideologiczna, nie tylko mafia.. a u nas - układ niestety ma się dobrze, tym razem z pisem wewnątrz, układ rządzi niestety
bollullos / 2007-04-22 12:15 / portfel / Uznany Muł Pancerny
nie w Kolumbii a w Polsce, tu są takie przekręty o jakich Ci się nie śniło, panowie dyrektorzy z wielkich miast znają się jak rodzina, wspólne bale itd. ostatnio mi oczy z orbit wychodziły jak usłyszałem co prywatnie mówią różne osobistości wysoko postawione, politycy i dyrektorzy wielkich spółek... a byłem tam zawodowo i skromnie.
Kilgore / 2007-04-22 12:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Brzmi ponuro, jak rozumiem doświadczyłem tego na własnej skórze....
Czyli robota dla przyszłego rządu, kawał dobrej kiełbasy wyborczej? Już widzę nagłówki w gazetach, minister sprawiedliwośći Jerzy Szmajdziński na tropie Afery Ceglanej. Komisja śledcza prześluchała wczoraj byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Z. oraz byłego przewodniczącego klubu PIS, Przemysława G.
Kilgore / 2007-04-22 12:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
miało być "doświadczyłeś"
bollullos / 2007-04-22 12:33 / portfel / Uznany Muł Pancerny
komisja przesłucha samą siebie, tu potrzebna jest radykalna wymiana pokoleń nie karuzela na stołkach, a ja nie mówię o szczeblu tak wysokim tylko o oficjelach lokalnych, to od nich zależy wykonanie, szczegóły, które później dottyczą nas malutkich, to oni tak naprawdę rządzą, nie ministrowei
bollullos / 2007-04-22 11:37 / portfel / Uznany Muł Pancerny
2007-04-22 10:34:20 | *.*.*.* | marboru [ "Bankier giełdowy" ]
teraz Mille robi na czym innym kasę....słabe warunki hipoteki.
---
Teraz to PTF Santander - najwyższe oprocentowanie, najmniejsze warunki...
marboru / 2007-04-22 11:44 / portfel / "Bankier giełdowy"
Mille realizuje plany sprzedarzy ale w porównaniu do roku 2006 przekracza je nieznacznie.... Na rynku wiele jest ofert hipoteki znacznie korzystniejszej niż tam.) Na rynek wchodzi wielu graczy.....a starzy nie śpią tak jak np. w chwili obecnej PKO BP, które ma lepsze warunki.)
Mille robi kasę na TFI. w środę zamyka MiŚka.....po niecałych 2 tygodniach uzbierają grubo ponad 300 000 000 złotych.

PS. Odnośnie PTF Santander - proces kredytowania totalnie uproszczony i ułatwiony....a w Mille? Powinieneś wiedzieć jeśli znasz temat.
bollullos / 2007-04-22 11:49 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Brałem kredyt w Mille na działkę i musiałem go refinansować kredytem z BPH bo w Mille nie chcieli dać na dom... zapłaciłem niepotrzebnie prowizję, którą potem odbiłem sobie na ich akcjach - zemsta nietoperza hehe.
PTF - łatwo dają kredyt, ale za to baaardzo wysokie odsetki, przy duzych sumach mille i BPH znacznie bardziej opłacalne
Mille robi kasę na kartach kredytowych - dostajesz przez 3 miesiące upust 5% na wszystko co kupisz, jak się załapiesz.
marboru / 2007-04-22 12:00 / portfel / "Bankier giełdowy"
Karty kredytowe to jedyny segment, który zawiódł w 2006 Portugalców dlatego w 2007 ma być inaczej.......
Stąd jest tam jazda na karty i promocje z tym zwiazane by podreperować prognozy sprzedaży.
de havik / 2007-04-22 11:35 / portfel / "Tysiącznik na forum"
w ten piekny dzionek cos pozytywnego, o nas (za onetem)

Według OECD, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, której siedziba znajduje się w Paryżu, POLACY SĄ, PO KOREANCZYKACH, NAJBARDZIEJ PRACOWITYM NARODEM NA SWIECIE. W 2004 roku przepracowali niemal dwa tysiące godzin. Mieszkańcy Korei Południowej - światowi liderzy pod tym względem - prawie 2400. Według ocen, dynamicznie rozwijający się w Polsce rynek usług już w tej chwili daje zatrudnienie ponad 200 tysiącom ludzi. "Le Figaro" pisze, że wiele firm francuskich wyraża zainteresowanie Polską
. / 2007-04-22 11:37 / ................
dokladnie ponizej dalem link,ludzie czytajcie forum
. / 2007-04-22 11:39 / ................
sorry,sam zrobilem to samo,nie spojrzalem ponizej
--:-))
sumani / 2007-04-22 11:19 / Plankton giełdowy
witam mi się wydaje że wartość akcji niektórych spólek wykracza daleko poza rok 2012 ;)
bollullos / 2007-04-22 11:39 / portfel / Uznany Muł Pancerny
wartość [rynkowa] w handlu to tyle, ile chce ktoś za spółkę dziś dać. A więc Atlantis jest warty 4 zeta bo za tyle go sprzedam. Wartość księgowa oznacza c/wk =1 a więc na przykład Octava jest tyle warta innych spółek nie znam. Wartość wg widzimisię może być każda.
sumani / 2007-04-22 11:49 / Plankton giełdowy
a co do rynkowej ceny to masz całkowitą słuszność :)
sumani / 2007-04-22 11:48 / Plankton giełdowy
byłem nieprecyzyjny -chodzi mi o wskaźnik c/z
bollullos / 2007-04-22 11:53 / portfel / Uznany Muł Pancerny
nikt nie powiedział, jaki ma być ten wskaźnik idealny... czy spółka ma inwestować i się rozwijać, czy wykazywać zysk. Czy ma kosić konkurencję dampingiem, czy ciąć koszty i szukać okazji? Czy chodzi o zapisy księgowe, czy lepiej unikać podatku? Czy lepiej wychodzić ze strat na zysk czy utrzymywać zysk na równym poziomie, zwiększać go o 1/5 rocznie itd. czy lepiej miec stabilny wysoki zysk w tendencji malejącej
. / 2007-04-22 11:18 / ................
http://tinyurl.com/2yu6gl

/
de havik / 2007-04-22 11:37 / portfel / "Tysiącznik na forum"
teraz sprawdziłem, wkleiłem to Ty
ale to tak przyjemnie sie czyta :))
. / 2007-04-22 11:38 / ................
witaj,przepraszam,bo Ci dopisalem
jestem nervus ale wybacz--:-)))
pawlus / 2007-04-22 10:32 / "Uznany Gracz Giełdowy"
witam wszystkich, czy moze ktos wie jak sesje obywja sie w kolejnym tygodniu tym ze swietami majowymi?
marboru / 2007-04-22 10:36 / portfel / "Bankier giełdowy"
http://www.gpw.com.pl/gpw.asp?cel=ogieldzie&k=8&i=/dniwolne/dniwolne
promo / 2007-04-22 10:30
Witam wszystkich. Od dawna na giełdzie, pierwszy raz na forum. Życze miłej niedzieli...
marboru / 2007-04-22 10:59 / portfel / "Bankier giełdowy"
Sam się przewijam żadko ale witaj.
modliszka / 2007-04-22 10:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj
modliszka / 2007-04-22 10:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzień dobry wszystkim uzależnionym :-)))))

Mała prasówka i oczym piszą ? :-) ano....

:Inwestorów czekają prawdziwe żniwa
(Dziennik, pr/21.04.2007, godz. 11:08)

Giełdowych inwestorów czekają prawdziwe żniwa. Dlaczego? Dzięki Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Eksperci wietrzą wielomiliardowe zyski spółek budowlanych i hotelarskich, masowo podwyższając wyceny ich akcji - pisze DZIENNIK.

"Inwestorzy uwierzyli, że najbliższe pięć lat będzie okresem szczególnie tłustym dla krajowych firm. Efekt to blisko 20-proc. skok cen akcji firm budowlanych już po samym ogłoszeniu informacji, że jesteśmy gospodarzami Euro 2012" - mówi Dariusz Nawrot, analityk Biura Maklerskiego Banku BPH.

W kilka minut błyskawicznie drożały więc akcje Mostostali z Zabrza i Warszawy (skok o blisko 30 proc.). Szał zakupów nie ominął również Budimeksu (zwyżka kursu o ponad 20 proc.), Stalexportu (+17,5 proc.) czy też Mostostalu Export (+16 proc.).

Niewykluczone też, że już w najbliższym czasie lawinowo zaczną rosnąć prognozy dla rodzimych restauratorów, firm transportowych i spedycyjnych, a także mediów, dla których Euro 2012 będzie nie lada gratką.

Więcej w "Dzienniku".


Pozdrawiam i yczę miłej niedzieli :-)
warren buffet / 2007-04-22 10:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w takich właśnie euforycznych chwilach był bęc. teraz to juz spadać do 2012 roku nie moze.... ciekawe czy książkowe mądrości wygrają z euforią... do 2012 roku mam 5 lat... ludzie....
modliszka / 2007-04-22 10:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warren - rzut oka na giełdy Portugalską ( EURO 2004) , Austryjacką i Szwajcarską ( do chwili obecnej - EURO 2008) i wszystko będzie jasne ( wpływ korekt światowych także ;-) )
warren buffet / 2007-04-22 10:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja nie twierdze, że nie będziemy spijać smietanki. ale czy kupiłaś stalexport na przykład i wymazałaś ją z notowań ? spojrzysz dopiero w 2012 ? jak tak to nie masz sie czego obawiać... miło się zaskoczysz...

czy może dziennie patrzysz na notowania i obawiasz sie korekty mocnej ? bo ja tak wzrokiem daleko nie sięgam
modliszka / 2007-04-22 10:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warren, korekta musi być i będzie...To jest nieuniknione, jednak jak już wiele razy pisałam "Polska wyjdzie z niej obronną ręką"...to są wyłacznie moje przypuszczenia (podkreślam)

ps. raaaaaaaaaaaany Doda się rozwodzi - właśnie podała oficjalne info...biedny Majdan :-))))
warren buffet / 2007-04-22 10:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
spadki przychodzą, kiedy nikt sie ich nie spodziewa. euro2012 przytłumiło ludzi. zobacz i wez prase. nagłowki typu Inwestorów czekają prawdziwe żniwa, spijanie śmietanki... oj co by wielu czkawki nie miało :)

prace budowlane juz trwają ??? wszystko tak drogie ( materiały budowlane ) ze koszt wybudowania hotelu i wizja pustego hotelu po euro jest niebagatelna. w dodatku pracowników będziemy zza wschodu importowac, a oni wywiozą kapitał w stepy... ile mamy firm specjalizujących sie w budowaniu stadionów ? najlepszym jest chyba MSZ z najwiekszym doswiadczeniem....

oj jeszcze raz powtorze, ze spadki przychodza jak sie ich nikt nie spodziewa... wiec kiedy i ja w nie będe watpił, przewietrzy 50% inwestorów :)
Taisho / 2007-04-22 11:55 / portfel / "Zielony spekulant"
Jak Kenobi będzie wątpił, to się nikt nie ostanie ;-)
modliszka / 2007-04-22 10:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przewietrzy graczy, nie inwestorów...Ja nie gram na DT...a ceny akcji, pewnych społek, w które kiedyś weszłam...są już dość daleko, od tych dzisiejszych....


Pozdrawiam i uciekam...do miłego....
rotux / 2007-04-22 11:59 / Uznany Gracz Giełdowy
Dobry dzień
Unikanie DT nie robi z gracza inwestora...przecie tu praktycznie nikt nie kupuje akcji dla dywidendy /bo i niewiele spółek jakąś sensowną dywidendę daje/, to, co większość ogromna na gpw uprawia to ordynarny handel - kupić tanio, sprzedać drogo - różni się to czymś od handlu marchewką?
Mimo to wielu ma przekonanie, że po zakupie akcji staje się współudziałowcem spółki, a po prawdzie to cały związek zaczyna i kończy się na nazwie, bo już cena akcji jest ze spółką bardzo luźno związana.
To tyle filozofowania teoretycznego ;)
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-04-22 10:56
warren, w Polsce dramatycznie brakuje hoteli i gwarantuję Ci że te które wybudują nie będą stać puste:))Turystyka przyjazdowa jest w powijakach a głównie dlatego,że brak infrastruktury i dróg...
warren buffet / 2007-04-22 11:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
fajnie tylko jak za cegłe będziemy płacić niebawem 2 złote he he to kto te hotele bedzie budował... czyli co, cos spaść musi :)
jeż / 2007-04-22 11:28 / Bywalec forum
przesadzacie z cegłami - zakłady które do tej pory pracowały na pół gwizdka wreszcie będą miały okazję pracować na 2 zmiany. A ceny jak na razie nie rosną
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-04-22 11:13
coś tak, będą gigantyczne fortuny rosły, będą też bankructwa i skandale...
nożyce będą się rozwierać coraz bardziej, emigracja się nie skończy, imigracja się zacznie, może doczekasz się chinatown w Katowicach:)
idziemy szybciej od Hiszpanii i Irlandii- jeśli jeszcze będziemy trzymać ręce z tyłu związane naszym systemem podatkowym i biurokracją to o upadek na pysk nie trudno...
ale ja jestem dobrej myśli...
warren buffet / 2007-04-22 11:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja tez, ale jestem daleki od euforii
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-04-22 11:49
i tak trzymaj , bo ja odchorowuję spontana piątkowego:))
slaw / 2007-04-22 10:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Magda to jeszcze 5 lat ludzie niw wmowicie mi ze juz sie zacznie to szlaeństwo ..... i nie apominajcie o emerytach ))))
Raistlin / 2007-04-22 10:26 / portfel / Bywalec forum
ale stadiony i reszta infrastruktury muszą wczesniej stanąć...jakieś wymogi uefy są co do tego...obiło mi się o uszy, że stadiony do połowy 2010 mają być...a budowa to z 2 lata pewnie...zatem kontrakty dla budowlanki spokojnie powinny za parę miesięcy się pojawić
modliszka / 2007-04-22 10:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dwa lata napewno :-) jesli, do 2010 zaczną pojawiać się opóźnienia, z realizacją niektórych projektów, może pojawić się widmo, odebrania nam EURO2012...a póki co - korzystajmy :-)) i babcia też ;-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy