Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Im więcej zarobisz, tym więcej oddasz

Im więcej zarobisz, tym więcej oddasz

rzygac mi sie chce jak widze takie gowniane pomysl / .* / 2004-03-10 11:26
Komentarze do wiadomości: Im więcej zarobisz, tym więcej oddasz.
Wyświetlaj:
ui / .* / 2004-05-07 21:44
Złodzieje i nieudacznicy.
Ilona / .* / 2004-04-08 10:55
Mam propozycje niech posłowie i senatorowie otworzą własne firmy i też się zaczną "bujać' tak jak my. Będzie wtedy 100% frekwencja na obradach, poczują jak to jest być małą firma. Może zaczniemy pisać do MF i zablokujemy im skrzynki na pare tygodni.
Gabi / .* / 2004-04-05 09:38
Polski przedsiębiorca nie jest w stanie sie zmobilizowac do jakiegokolwiek protestu. Nie jest w stanie nic zrobic poza narzekaniem, psioczenjiem na ten cały bajzel i płaceniem, placeniem, placeniem... Jak w tym kraju ma buć dobrze. Ludzie zjednoczcie się, zrobcie cos wspólnie albo gincie marnie z przeklenstwem na ustach, bo na nic innego was nie stac
Ma / .* / 2004-04-03 02:41
Rozwiązaniem byłoby póście drogą pielęgniarek, górników itp. szantażystów. Urządzić strajk. Przy sporej dozie dobrej woli i wysiłku wielu mógłby zrezygnować z jednego dnia pracy, wysłać pracowników do domu, zamknąć firmy.Małe przedsiębiorstwa generują ok 50% PKB rocznie (z 772 mld PLN daje to ok. 380 mld - 2003 rok). Łatwo obliczyć, że brak jednego dnia pracy wszystkich małych przedsiębiorstw to 1 mld PLN mniej PKB. Szacuję, że z 1 mld ok. 300 mln trafiłoby do budżetu (państwo musiałoby pozbawić zasiłku 600 tys osób prze miesiąc!). Może zbyt mocno upraszczam, ale moje obliczenia wykonane na prędce dają jakieś pojęcie o potencjalnej skali przedsięwzięcia. Bardzo proszę pana Arkadiusza Droździela o weryfikację jak mocno uderzyłoby to Kieszeni nasz wspaniały rząd.
Anna / .* / 2004-04-02 11:42
O widzę że co poniektórzy zaczynają się budzić! I przejawiają chęć działania i protestu. To bardzo dobrze bo to nasza jedyna szansa! Umierający rząd wyciąga rękę aby zadać śmiertelny cios przedsiębiorczości. Następne rządy i tak przejmie opozycja więc można im zostawić ten bałagan. Niech się męczą sami! Ten pomysł ze stroną internetową jest niezły. Można by umieścić na niej list protestacyjny, pod którym podpisywaliby się przedsiębiorcy. Może Pan Arkadiusz Droździel mógłby zaproponować taki list albo nawet umieścić go w serwisie Money.pl. Panie Arkadiuszu! Zna Pan temat, zna się Pan na przepisach, na prawie, jest Pan na bieżąco. W imieniu całego przedsięwzięcia proszę Pana o nadanie konkretnej formy, która umożliwi protest w internecie. Jeśli czegoś nie zrobimy, to zjedzą nas żywcem. Proszę o poparcie.
Stabros / .* / 2004-04-02 08:45
A jednak głupki to zrobili.Mam mikrofirmę wystawiam miesięczne faktur za 1500 brutto. Jak ne będę miał kosztów to zapłacę prawie wszystko tym ju..m.
hal / .* / 2004-04-02 10:21
Popieram wszystkie wypowiedzi na ten temat. Siedzę już 80% w czarnej strefie. Inaczej już było by po mnie. Jak "rk" podpowiedział, rejestracja w innych krajach to chyba jest dobry pomysł, tylko po co?. To pytanie do naszych idiotów.
rk / .* / 2004-04-01 22:42
Panowie, po co tyle krzyku i napinania się. Za miesiąc wchodzimy do unii i nikt nam nie zabroni zarejestrować firmy np. w Estonii (podatek liniowy) i świadczyć usługi na rzecz firm w Polsce. Jak nie Estonia to wciąz pozostaje Cypr... Przedsiębiorcy i tak nie chorują a na emeryturę i tak wszyscy musimy sobie odłożyć gotówkę a nie jakieś tam składki...
pejot / .* / 2004-04-03 12:56
Też myślałem o takim rozwiązaniu. Słowcja już ma nadwyżkę budżetową. Jak jej jeszcze dojdą podatki polskich przedsiębiorców i kolejne inwestycje zagraniczne to będą brodzić w pieniądzach po kolana.
egon / .* / 2004-04-01 21:23
...ostatni wyłącza światło.W naszym kraju zawsze będzie burdel.Komuna jest niezniszczalna ...
egon / .* / 2004-04-01 21:08
A jednak nadal komuna.Absolutnie zgadzam się z "wizjonerem" i nie tylko.Mam czworo dzieci - jeszcze jedno studiuje ,reszta po studiach.Zapieprzałem zdrowo na wszystkie możliwe sposoby aby ukończyły studia i aby coś umiały.Niestety ani jedno dziecko nie chciało w naszym kraju zostać. Wolą zaczynać od zera na zachodzie.O dziwo!- udaje sie im i żyje sie im lepiej niż mi po 33 latach pracy zawsze tam gdzie najtrudniej i pierwszy.Kombinujcie komuno,kombinujcie, za chwile bedziemy mieli Leppera- to pewne!Już Ci bardziej "zaradni" czekają na jego obiecane 900 zł!
WIZJONER / .* / 2004-04-01 18:41
Pracowałem w tym zasranym kraju 30 lat i gówno z tego mam!! Trochę kasy zarobiłem z kontraktów zagranicznych.Testament dla syna który kończy studia i jest naprawdę niegłupim informatykiem napisany jest krótko:albo sp.......sz z tego kraju i dostajesz cały majątek ,albo zostajesz w tym burdelu i dostaniesz gówno!!! Wybór należy do Ciebie!
AD / .* / 2004-04-01 17:13
TRZEBA ZWALNIAĆ PRACOWNIKÓW - NIECH ZAKŁADAJĄ PRZEDSIĘBIORSTWA I SAMOZATRUDNIAJĄ SIĘ, WTEDY BĘDZIE NAS WIECEJ - WALCZĄCYCH O WSPÓLNE INTERESY PRZECIWKO ZŁODZIEJSKIM RZĄDOM!NIECH ŻYJE SAMOZATRUDNIENIE !
GRUBY / .* / 2004-04-01 00:51
Mam taką swoją filozofię, wypowiedzcie się czy słuszną. Szlag mnie trafia jak słyszę, że rząd ma się opiekować biednymi. Myślę sobie, że rząd musi się opiekować nie biednymi, ale bogatymi. Bo z opieki nad biednym państwo nie ma żadnego pożytku ( jakby mi dali do gara to też bym się nie starał tylko brał rentkę, nic nie produkował i zył na garnuszku). Natomiast bogaty ma pewną, zasadniczą dla rozwoju gospodarki "wadę". Mianowicie - chce być jeszcze bardziej bogaty. A żeby być bardziej bogatym zwiększa inwestycje, zatrudnia ludzi, płaci podatki itd. Spiralka się nakręca. I biednego zatrudni i każdy będzie zadowolony. Także SZANOWNY PANIE HAUSNER> Nie wiem jakiej ekonomi pana uczyli, ale zajmij się pan bogatymi, daj im ułatwienia i niskie obciążenia a gospodarka ruszy z kopyta. Pozdrawiam wszystkich przedsiębiorców, chciałbym do Was dołączyć, ale w tym stanie rzeczy zostaje mi nadal szara strefa. Trzymajcie się
Przedsiębiorca / .* / 2004-04-01 21:17
MAM POMYSŁ! Niech ktoś zrobi stronę z protestem przeciw temu rządowi i zrobimy nagonkę przez kilka miesięcy, zarejestruje się na stronie kilka lub kilkanaście tysięcy firm, osób , ktokolwiek i złożymy pozwy do sądu IMIENNIE na członków rządu i "hałsnera" za kłamstwa w obiecywaniu ułatwień w przedsiębiorczości, za niszczenie firm polskich, mopże jakiś prawnik się wypowie jak to poprowadzić, może jakiś sąd europejski czy inny. Natomiast w proteście możemy nie płacić tego ZUS-u od 1.01.2005 , jak nas będzie taka rzesza to zarządamy obniżenia ZUS-u a także wypłat dla członków rządu do śrtedniej krajowej.Sa tacy odważni ludzie w tym kraju???Czy zostajemy w tym komuniżmie
Hausner / .* / 2004-04-01 16:41
> SZANOWNY PANIE HAUSNER. Nie wiem jakiej ekonomi pana uczyli- kolektywnej - na zasadach marksistowsko-leninowskich.
Grzegorz / .* / 2004-03-18 10:33
Jest nas z pewnością kilkaset drobnych przedsiębiorców, czy ludzi uskuteczniających tzw samozatrudnienie. Doskonale wiemy ile nas to kosztuje miesięcznie, ile trzeba się namęczyć i jak ciężko płacić wszyskie rachunki. Płacimu ZUS, co rusz wyższe składki na ub.zdrowotne i tak naprawdę nie wiemy co nas czeka na starość. DOŚĆ TEGEJ GRABIEŻY! Może założymy partię drobnych ciułaczy (nazwę się wymyśli). Mamy spory elektorat. Nikt o nas nie będzie walczył, żedne SLD, OP, PiS czy LPR. myślą tylko jak dostać się do parlamentu, ile z tego wyciągnąć. Nie interesuje ich dobro narodu. Najważniejszy jest INTERES PARTYJNY (chora dyscyplina klubowa). MOŻE ktoś z Was ma swoją stronę internetową, a może ją stworzy do tego celu. Bedziemy mieli gdzie się spotkać. Może się w końcu skonsolidujemy i COŚ ZROBIMY. Może w końcu zaczną się z nami liczyć. NIECH KAŻDY DORZUCI JAKIŚ POMYSŁ(konstruktywny). Jestem pierszy chętny do wpisu na listę...
polak / .* / 2004-05-07 21:34
Jestem za i proponuje spotkać się osobiście w konkretnym miejscu,czekam na propozycje gdzie?Pierwsze kroki to masowe zwolnienia pracowników i zatrudnienie ich na czarno.!
NORA / .* / 2004-04-02 07:57
Oby więcej takich inicjatyw, ale z pozytywnym skutkiem. Mślę że przedsiębiorcom brakuje kogoś kto ich "pociągnie" do protest. Każdy z nas płacze i buli. Jestem za.
ZBYCH / .* / 2004-04-01 21:04
MIAŁEM TEN SAM POMYSŁ.JESTEM ZA!!!!
Mariusz / .* / 2004-04-01 18:28
Wchodzę w to ! Nie widzę innej drogi. Inaczej zjedzą nas żywcem.
Mariusz / .* / 2004-04-01 18:28
Wchodzę w to ! Nie widzę innej drogi. Inaczej zjedzą nas żywcem.
Grzesman / .* / 2004-03-15 12:24
A ja się nie zgadzam z tymi komentarami bo to tylko czcza gadanina i paplanina a jak trzeba dzialac to chetnych nie ma. Jedyne co polak potrafi tom narzekanie i dac sie okradac zlodziejom. Gdxzie sa pieniadze ja sie pytam na emerytury dla wysluzonych pracownikow co placili tyle lat?!!! Niech zlodzieje oddaja co ukradli. Anna ma racje trzeba pisac petycje ale nie do Hausnera go to nic nie da tylko do papieza lepiej! To piszcie a nie gderajcie!
zmęczona takim życiem / .* / 2004-03-15 12:07
Po raz pierwsz czytam komentarze z którymi zgadzam się w 100%Prowadzę małą działalność gospodarczą ponad 14 lat.Niestety pracy mi przybywa, zarobek coraz mniejszy opłaty większe wciąż ponad miarę, więcej nowych idiotycznych niezrozumiałych przepisów.Czsu dla rodziny brak nie wspomnę o małej przyjemności dla siebie.W tym wolnym kraju otwartym na EUROPĘ czuję się całkowicie zniewolona.Może znajdzie się ktoś kto zamiast komentarza znajdzie normalne wejście z sytuacji ?????????
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy