Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Im więcej zarobisz, tym więcej oddasz

Im więcej zarobisz, tym więcej oddasz

rzygac mi sie chce jak widze takie gowniane pomysl / .* / 2004-03-10 11:26
Komentarze do wiadomości: Im więcej zarobisz, tym więcej oddasz.
Wyświetlaj:
Anna / .* / 2004-03-15 11:59
Ludzie rozumiem was i wasze problemy ale narzekaniem nic nie zdziałacie. Zróbmy jakiś protest. Zorganizujmy się. Piszmy petycje do Hausnera, do prezydenta, do rządu itd. Miał być VAT na internet 22%, ale protesty pomogły. Kto ma jakiś pomysł co do formy to niech zaproponuje coś konkretnego. Bo naprawdę szkoda waszej energii na czczą gadaninę, a jak nic nie zrobimy to naprawdę pójdziemy z torbami. ZUS i tak splajtuje ale chce, spadając w przepaść, pociągnąć nas - przedsiębiorców za sobą. ZUS nie ma już pieniędzy, które obecni emeryci wpłacali przez całe lata, z czego teraz mają mieć emerytury? Niech się na górze o to martwia a nie obciążają nas. Pieniędzy w tym kraju jest dość tylko są marnowane i rozkradane. Wzywam do działania, zróbmy co tylko możliwe!
intern-ista / .* / 2004-03-15 13:58
ludzie przestancie uwazac fakt zwolnienia uslug internetowych z VATu za jakikolwiek sukces. To ze SLD z Millerem na czele tak uwaza powinno dac wam do myslenia. Jakby chcieli dobrze to wprowadzili stawke 0%. A tak przy tym zwolnieniu zrobili dobrze tylko TPSA - a pozostalym dostawcom zafundowali brak mozliwosci odliczenia VAT, co moze skutkowac wyzszymi cenami uslug dla uzytkownikow indywidualnych.
AD / .* / 2004-03-15 08:35
TRZEBA ZWALNIAĆ JAK NAJWIĘCEJ PRACOWNIKÓW I ZMUSZAĆ ICH DO REJESTROWANIA FIRM, TAK ABY JAK NAJWIĘCEJ POLAKÓW PRZESZŁO SZKOŁĘ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I PRZESTAŁO OPOWIADAĆ GŁUPSTWA
Antykomunista / .* / 2004-03-14 23:23
Jak brakuje kasy we własnej kieszeni - weźmy ją z cudzej - to się zawsze sprawdza!!!Prezentowany plan w zakresie redukcji wydatków budżetowych to żenująca kosmetyka. Postkomuniści wiedzą już, że za chwilę będą musieli oddać władzę opozycji.Ten plan to niezły "pasztet" dla nowego rządu.W tej całej paranoicznej sytuacji Polski najgorsza jest bezdenna głupota Polaków, którzy wybiorą największych kretynów byle ci tylko obiecali im "chleb i igrzyska".A kretyni, dzięki swojej dzisiejszej pozycji, już biorą się do reprezentowania (brania kasy) Polaków w Brukseli.Jak to się dzieje, że Polacy tak łatwo zapominają co robili jeszcze 20 lat temu "politycy" z tzw. lewicy (postkomuny)?!!!!Czy tym razem zamiast rządu fachowców nastanie czas "lepperowania" Polski i Polaków?Smutne.
Zniewolony Polak / .* / 2004-03-14 22:11
O jakiej demokracji w tym kraju się mówi, przecież to co jest w tym kraju to niewolnictwo. Jesteśmy pariasami we własnym kraju za sprawą złodzieji i głupków udających polityków. Pan Hauzner niech wraca na uczelnię i uczy terii, choć i to moze być niebezpieczne. Nie sądziłem, że doczekam czasów tak ochydnych, gdzie byle debil wyciera gebę frazesem, że wszystko co robi to dla "dobra Polski". Jak mówi historia, zawsze był problem z pełnieniem rządów przez Polaków, coś w tym jest, tylko dlaczego musimy to przerabiać po raz setny, zaczekam na Leppera i opuszczam ten kraj, bo tego już z pewnością nie wytrzymam. A na koniec należy się zastanowić o jaką wolność chodziło, chyba nie o taką,Dla mnie synonimem wolności jest człowiek pracujacy, którego stać na godne życie, zagwarantowanie wykształcenia dzieciom,dobre warunki mieszkaniowe, wakacje itd. A co mamy nędzę, korupcję, grupę cwaniaków- nieudaczników, posłów-osłów w Warszawce i na lokalnych urzędach, na których zasuwamy jak barany.
maciek / .* / 2004-03-14 14:37
ZUS VAT PODATKI .Proponuję wyprowadzić swoje ineresy i w ogóle siebie z tego, popieprzonego kraju z jego złodziejską polityką fiskalną i oszukiwaniem wszystkich, którzy nie mają siły przebicia. We wtorek jadę na pogrzeb osoby, którą po prostym zabiegu wypuszczono zbyt szybko ze szpitala(wiadomo bieda).Zmarła tydzień później. Całe zawodowe życie płacił ZUS i od "zus-u" umarł. Walczę z urzędem skarbowym o VAT, bo mój kontrahent wrzucił kopię f-ry VAT do kosza i g.... go reszta obchodzi a ja pokazując idiotom ze skarbowego jego oryginalną f-rę nie jestem w stanie nic zrobić. Nie mam racji i muszę oddać odliczony VAT z nawiązką. Może ta unia coś z tym zrobi.Tzn. wyginie polska przedsiębiorczość ale może będzie normalniej, sprawiedliwiej. Sam już nie wiem
Mariusz / .* / 2004-04-01 18:42
Nic nie wywalczysz. Podatek VAT jest podatkiem zależnym. Jak tamten nie zapłacił, to ty nie możesz odliczyć. Przerabiałem to. Musisz zabulić z odsetkami i koniec. taki kraj...
Mariusz / .* / 2004-04-01 18:41
Nic nie wywalczysz. Podatek VAT jest podatkiem zależnym. Jak tamten nie zapłacił, to ty nie możesz odliczyć. Przerabiałem to. Musisz zabulić z odsetkami i koniec. taki kraj...
gift / .* / 2004-03-14 14:19
Szlag mnie trafia czytając Wasze komentarze. Za rok będziemy musieli oddać nerki żeby zaspokoić ten nienasycony, bandycki system. I jeszcze k**** alternatywa w postaci Leppera.
Wkurzony przedsiębiorca / .* / 2004-03-13 23:00
KTO CHCE NAUCZYĆ TEN RZĄD ROZUMU NIECH SIĘ PRZYŁĄCZY:PRZEZ 6 MIESIĘCY NIE PŁAĆMY PODATKÓW I ZUS TO SIĘ SZYBKO NAUCZĄ JAK NIE BĘDĄ MIEĆ PIENIĘDZY. A URZĘDY NIC NIE MOGĄ ZROBIĆ JEDYNIE NALICZYĆ ODSETKI OBECNIE 13 % W SKALI ROKU. W KTÓRYM BANKU DOSTANIECIE TAKI TANI KREDYT. A TE JAK TO MAWIA NASZ PREMIER "ZERA " MOŻE ZMĄDRZEJĄ
ADAM / .* / 2004-03-15 08:34
TRZEBA ZWALNIAĆ JAK NAJWIĘCEJ PRACOWNIKÓW I ZMUSZAĆ ICH DO REJESTROWANIA FIRM, TAK ABY JAK NAJWIĘCEJ POLAKÓW PRZESZŁO SZKOŁĘ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I PRZESTAŁO OPOWIADAĆ GŁUPSTWA.
Irena / .* / 2004-03-13 20:41
Jesteśmy za bardzo rozproszeni, nie boi się rząd naszych opinii. Musimy się zjednoczyć, tak jak górnicy, ale bez petard. Oni muszą zrozumieć bezsenns swoich pomysłow. Wyższu ZUS owszem przy progu jaki maja palamentarzyści jakieś 10.000,- zł miesięcznie. Wtedy możemy rozmawiać . Przecież Przedsiebiorczość w narodzie jeszcze sie nie wykształciła, ale jak ma do tego dojść skoro dusi się wszyskie pomysły w zarodku. Musimy jakoś się zjednoczyć !!! i won co niektórych.
Booyal / .* / 2004-04-01 17:51
Zgadzam się z przedmówcą, przejdźmy od słów do czynów. Tylko jeśli mamy się jednoczyć i protestować to trzeba to zacząć organizować już teraz a nie na tydzień przed wejściem w życie tego popi******ego prawa!!!!!!!!!!!!!!!!!
przedsiębiorca / .* / 2004-03-13 20:39
Nie sądzę żeby takie głupie myślenie szanownego Pana Hausnera miało coś tu do rzeczy i mam nadzieję że ten idiotyczny plan podobnie jak propozycja wprowadzenia vat-u na internet po prostu nie przejdzie. Żenujące jest to że każdy przedsiębiorca musi jednak słuchać tych głupot i p....nia. Ale mając chwilkę czasu powiem tylko, że na moje pieniążki to ja pracuję od poniedziałku do niedzieli od godziny 8 rano do 20-21 wieczorem. I NIE MOGĘ OPUŚCIĆ ANI JEDNEGO DNIA BO MAM TAKĄ PRACĘ MUSZĘ BYĆ DOSTĘPNY PRZEZ SZEŚĆ DNI W TYGODNIU. DO CIĘŻKIEJ CH...RY PRZECIEŻ TU NIE MA MOWY NA STWORZENIE RODZINY ANI NA ODPOCZYNEK. i CO W ZAMIAN SIĘ PROPONUJE WPROWADZENIE WYŻSZYCH SKŁADEK NA ZUS. TYLKO KTO ZA TO ZAPŁACI!!! NIE POZOSTAJE NIC INNEGO JAK TYLKO SUROWA OCENA DZIAŁAŃ I POMYSŁÓW OBECNEGO HAUSNERA I MYŚLENIE A RACZEJ KOMBINOWANIE JAK SOBIE Z TYM PORADZIĆ. LIPA TEN KRAJ TE POMYSŁY SZKODA ŻE NIE WYJECHAŁEM ZA GRANICE DO TEJ PORY SZKODA.
ojciec / .* / 2004-03-13 10:48
zastanawia mnie tylko jedno: czy ten koleś hausner pomyslal, ze Ci ktorzy prowadza wlasna dzialalnosc gospodarcza i zarabiaja pieniadze, nie maja czasu aby pozwolic sobie na chorowanie, chodzenie do lekarza i uzerać sie z chorym, łapówkarskim systemem słuzby zdrowia - oni po prostu nie korzystaja ze publicznej sluzby zdrowia, bo by musieli zamknac swoja firme gdyby musieli sie wystac tydzien czasu w jakiejś zapyziałej przychodni 'zdrowia' :-). glupek - a jeszcze każe nam płacić wyższe składki - za co? za gówno - jak moje dziecko wylądowało w szpitalu (1.5 roczku) to kazali sobie płacić za to że moge się nim dzień i noc opiekować, s********, a na koniec jeszcze odpalić coś w naturze - oczywiście co łaska. no i które z was zostawi małe dziecko w szpitalu i bedzie liczył na to iż p********* służba zdrowia się nim zajmie? hausner, baranie, może ty co?
A / .* / 2004-03-11 17:22
Pomogę zapłacić niższą składkę na Zus..szczegóły LEW701@WP.PL
Czesław / .* / 2004-03-11 14:01
Kamil...gratulacje ....za odwagę.Trafiłeś mądrze w 100%.Popieram...
Kamil / .* / 2004-03-11 13:32
jestem lektorem w prywatnej szkole językowej, pracuje non-stop. Zarabiam ok. 2500 zł (nieźle prawda?), czyli ok. 500 Euro, w RFN nauczyciel na państwowej posadzie dost. od. 3000- do 5000 Euro. Ja prowadzę działalnośc odprowadzam ok. 670 zł ZUS, zostaje mi 1830, od tego płacę podatek 19% zostaje mi 1482 zł, czyli 296 Euro. Za mieszkanie płacę 370 zł, zostaje mi 1112 zł, czyli 222 Euro. Mam małe dziecko, za przedszkole płacę średnio 200 zł, zostaje mi 912 zł czyli 182 Euro. Zakupy żywności robię w supermarkecie 2 razy w miesiącu, za każdym razem wydaję po 250 zł, zostaje mi 412 zł czyli 82 Euro. A rząd planuje wprowadzenie VATu 22% od usług edukacyjnych, ponieważ zarabiam tak dużo będę musiał płacić wyższy ZUS. Skończyłem 5 letnie studia w Polsce oraz 2 letnie studia podyplomowe za granicą. Staram się być uczciwym Polakiem, ale chyba nie potrafię.
POlak / .* / 2004-03-11 11:05
Jesli nie to jest to nic innego jak podwyższenie podatków. Hausner niech weźmie się lepiej za ADMINISTRACJĘ bo tylko tam można uzyskać oszczędności. Uproszczenie systemu FUS i podatkowego dałoby olbrzymie oszczędności w postaci zdecydowanie mniejszej liczby urzędników potrzebnych do sprawdzania wszystkiego z obecnym durnym prawem. A ludzie mniej czasu poświęcaliby na kombinowanie jak się tu wywinąć z kolejnego podatku. 19% od obrotu i żadnych innych podatków. Przedsiębiorcy wówczas mogliby się skoncentrować na tym jak być bardziej konkurencyjnymi wobec zagranicznych i krajowych firm, co spowodowałoby niższe ceny (działąnie konkurencji) Czy WY IDIOCI W RZĄDZIE I PARLAMENCIE tego nie rozumiecie!!!!!!!??? Nie chce mi się żyć w tym kraju.....
zdolowany / .* / 2004-03-11 14:35
Moim zdaniem pomysl z wprawadzeniem podatku obrotowego w zamian za zniesienie innych obciazen jest najlepszym wyjsciem - podobna opinie wyraza zreszta takze Centrum im. A. Smitha. W przeciwnym wypadku - czyli podazanie droga rzucania coraz wiekszych klod ludziom pod nogi - to ten caly burdel (tzn kraj) sie calkiem rozsypie.
Konfucjusz / .* / 2004-03-11 09:02
Zrodel uzyskania dochodow przez Panstwo moze byc tysiace, tak jak tych ktorzy beda je placic, a kazda Wladza w zaleznosci od sztandaru, pod ktorym ja sprawuje lupic bedzie wybrane obszary. Problem w naszym kraju sprowadza sie do takiej alokacji uzyskanych funduszy by te pracowaly na korzysc tego narodu, a z uplywem czasu pozwalaly zmniejszyc ubostwo.

Najnowsze wpisy