Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Im więcej zarobisz, tym więcej oddasz

Im więcej zarobisz, tym więcej oddasz

rzygac mi sie chce jak widze takie gowniane pomysl / .* / 2004-03-10 11:26
Komentarze do wiadomości: Im więcej zarobisz, tym więcej oddasz.
Wyświetlaj:
Czesław / .* / 2004-03-11 07:30
Te opinie niestety nie czytają Ci którzy to powinni czytać... i wyciągać dobre dla gospodarki Polski wnioski.Moja rodzina poświęciła życie za Polskę.Jakby mój dziadek "powstał" z grobu...toby się poplakał!Oni tam na górze Nas nie rozumieją .Syty głodnego nigdy nie zrozumie... A jak już rozumie to jak dojdzie do władzy musi szybko zapomnieć o obietnicach...A jak który mimo to "wychyli się przed sztandar" , to "dostanie" po "łapach", że mu się odechce popierać - wszystko to co Polskie .Zapomina o Nas , prowadzących działalność gospodarczą.Proszę posłuchać opini osób starszych którzy mają niskie emerytury.Uważają , że Polacy niestety nie umieją sami rządzić.Dowodów niestety jest b.dużo!p/spo co to piszę...To i tak jak groch o ścianę...
Ania / .* / 2004-03-11 07:16
w sklepie kupując droższy towar, spodziewamy się że będzie lepszej jakości od taniego i będzie dłużej służył. Płacąc coraz wyższe składki dostajemy coraz mniej, właściwie nic, bo w razie choroby musimy udać się do lekarza prywatnego i wyciągnąc z naszej kieszeni dodatkowe pieniądze. Bez względu na to ile płacimy dostajemy takie same "nic". Niezłe pomysły mają kolejne rządy, bo przecież nie możemy winić tylko obecnego. Macie rację mówiąc że jedynym wyjściem jest ucieczka z tej dżungli, bo tutaj raczej nie ma szans na poprawę. Choć z drugiej strony z Lepperem dobijemy dna, potem albo się odbijemy albo ugrząźniemy w mule na dnie ...
George / .* / 2004-03-11 06:36
Zawsze twierdziłem, że Hausner to baran. O czym tu dyskutować z baranem? Jego trzeba po prostu zarżnąć. Może by się tak, powtarzam to do znudzenia, Osam bin Laden zmiłował i wysłał kilku terrorystów - samobójców, którzy by wicepremiera - barana wysłali w zaświaty.
jolka / .* / 2004-03-10 22:41
pomagam mężowi prowadzić małą jednoosobową firmę. na początku płaciliśmy składkę zdrowotną rzeu sześćdziesięciu kilku złotych dziś 153,... w zamian do dentysty, ortodonty, pediatry,ginekologa itd. prywatnie. jak z 2-letnim, gorączkującym dzieckiemchciałam iść w środę to dowiedziałam się że, mogę być przyjeta w poniedziałek. czy w jakimś kraju jest możliwe aby płacić coraz więcej a mieć z tego coraz mniej. zajmujemy się projektowaniem budowlanym.pracy szukamy na przetargach. "zadołujesz cenę" weźmiesz robotę. umowy są tak sporządzane, że nie masz żadnych praw. należą się tylko kary.ciągle majstrują w podatkach. ostatnio te eksperymenty z vatem. brakuje tylko podwyżek zus. nasi rządzący stosują metodę. że tym co dodatkowym wysiłkiem, często kosztem rodziny i zdrowia zarobią dodatkowe złotówki należy natychmiast tę nadwyżkę odebrać. szanujmy tych ktuży "śpią pod mostem" bo nie dają się okradać, z pozwalaą sobie pomagać z naszych pieniędzy. czemu nikt nie zastanowi się dlaczego przedsiębiorcy płacą minimialny ZUS, może jest to już zbyt duże obciążenie, a emerytury i tak należy spodziewać się pieskiej. nadchodzą czasy nowej emigracji.
Wiesiek / .* / 2004-03-10 21:53
Stawki podatku Vat -jedne z najwyższych na świecie , stawki podatu. dochodowego - uwzględniając wysokość progów j.w. , składki na ZUS procentowo chyba jedne z najwyższych na świecie , ceny paliw na poziomie europejskim choć ponad dwa razy wyższe niż np. w USA . Infrastruktura kiepska. Dziury na drogach z roku na rok większe. Najgorsze w tym ,że nie ma żadnych korzyści wynikających z wysokich podatków , z ceł, akcyz,pieniędzy z prywatyzacji itp. Gdyby z tych pieniędzy powstawały drogi ,most, wiadukty , laboratoria badawcze itp. ,ale te pieniądze po prostu topi się w wiecznie adorowanych grupach wyborców : emerytach , rencistach, chłopach , górnikach , kolejarzach oraz tysiącach organizacji ,ekspertach, doradcach ,menagerach od siedmiu boleści ( patrz NFI ) , fundacjach o szczytnych celach i lepkich rękach , gdzie wydaje się miliardy ,często bez żadnej kontroli. Czy jest iskierka nadziei , że idzie ku lepszemu . Czy jest szansa zmniejszenia dystansu do krajów ,które są przed nami . Ja uważam ,że nie. Może faktycznie Leper jest potrzebny . Skróci czas dojścia do dna , aby znów zaczynać budować IV RP na gruzach III RP. Politycy , czy tak być musi ?
wie / .* / 2004-03-10 20:57
zgzadzm się całkowicie z moimi przedmówcami. niech mądrzy politycy-kłamliwi i pazerni sami sobie odejmą od żłoba a nie nam zapieprzającym 14 godzin dziennie. mam 3-miesięczne dziecko i niestety już pracuje razem ze mną bo nie ma innego wyjśćia - dzięki za opiekę socjalną w tym p******** kraju
gregor / .* / 2004-03-10 20:49
Tak spadamy z tego kraju, gdzie najważniejsi są ci co nic nie robią, albo zamykamy interes. Mieli ciąć wydatki, a znowu grzebią w nam w kieszeniach. Panie Hausner pan się opamiętaj!
gacek / .* / 2004-03-10 20:36
mam w dupie takie pomysły .Prowadze małą firmę handlową i już w tej chwili ledwo ciągnę. Przecież to nie tylko ZUS a gdzie dzierżawa terenu,wywóz nieczystości,elektryka,podatki gruntowe ,podatek dochodowy,VAT,pensja pracowników,ubezpieczenie firmy,koszty trasportu it.p. A zapieprzam 12-14 godzin przez 7 dni w tygodniu.mam już tego dosyć Trzeba chyba do szarej strefy i mieć gdzieś to nasze państwo .Przez 30lat już dość się napłaciłem a w zamian dziadoska emerytura mnie czeka i brak opieki lekarskiej.Dziękuje bezemnie
Andrzej / .* / 2004-03-10 19:26
Świetnie Jestem bogaczem! Przekroczyłem o tysiąc 32 tyś. Tylko, że jeśli będę musiał płacić taki ZUS, to zamknę firmę. Gratulacje! Tak trzymać
Krzyś / .* / 2004-03-10 18:58
To po co było obniżać stawki PIT barany ?
tbx / .* / 2004-03-10 13:31
Co do pomysłu wicepremiera Hausnera- to czystym politykierstwem jest twierdzenie, że przedsiębiorcy powinni płacić więcej na ZUS jak więcej zarabiają (i tak oddają państwu więcej przy okazji PITu!!!)A jeśli juz tak byc musi dla zapchania dziury budżetowej to progi powinny byc o wiele wyższe - np jak progi podatkowe dla PIT - bo 1850, czy 2354zł netto to na Miłość Boską(!) nie są wcale duże pieniądze- chyba że ktoś z rządzących uważa że wysokie zarobki ma się wtedy gdy wystarcza na przeżycie od 1-ego do do 1-ego (!)Powstrzymam się od wulgaryzmów, bo to niczego nie zmieni. niestety.
BFS / .* / 2004-03-10 12:37
Szanowny Panie Dróździel,Pisze Pan:"Propozycje wicepremiera Hausnera wydają się na pierwszy rzut oka logiczne". Jakiej to logiki dopatruje się Pan w nowych "janosikowych" pomysłach naszego pożal się Boże ministra? Czy w płaceniu kilkakrotnie więcej za te same "usługi" ZUS tylko dlatego, że jest wyższy PIT? Czy logiczne jest według Pana dobijanie i zniechęcanie rzeszy przedsiębiorców utrzymujących coraz większą rzeszę bezrobotnych, rencistów i emerytów? Czy logiczne jest wreszcie urywanie łba kurze, która znosi jaja, niekoniecznie złote?Górale też wiedzą, że aby pozyskać wełnę owce się strzyże, a nie ściąga z nich skórę. Według mojej opinii kraj jest bogaty bogactwem swoich obywateli a nie państwa. Drogę uczynnego i opiekuńczego państwa już przeszliśmy. Mam nadzieję, że nikt nas na nią nie zawróci. Chyba, że więcej takich "logicznych", bezpłciowych artykułów będzie się pojawiać. Jest Pan od tego aby nazywać rzeczy po imieniu. Jeśli polityk zapędza się w swym politykierstwie i wymyśla idiotyzmy, to Pana obowiązkiem jest nazwać go idiotą. Czwarta władza będąca bojaźliwą, bezpłciową grupą nie ma racji bytu.To pisałem ja,PA
henryk / .* / 2004-04-20 22:14
To jest adres do firmy p. hausnera BPI@mpips.gov.pl proponuję skopiować tę całą dyskusję, wkleić do nowej wiadomości i wysłać, niech sobie poczytają.
Arkadiusz Droździel / .* / 2004-03-10 13:38
Szanowny Panie BFS!
Odnosze wrazenie, ze nie dotrwal Pan do konca lektury mojego artykulu. Piszac "Propozycje wicepremiera Hausnera wydają się na pierwszy rzut oka logiczne" mialem na mysli fakt, ze mozliwa jest dyskusja nad propozycjami gradacji wysokosci skladek na ZUS w zaleznosci od poziomu dochodow. jakby jednak pan dotrwal do konca lektury mojego artykulu, to moglby pan przeczytac, ze poziomy, jakie zaproponowal rzad sa nie do przyjecia.
mom zdaniem mozliwa jest dyskusja nad zwiekszeniem skladek na zus np. dla przedsiebiorcow, ktorzy osiagneli dochod na poziomie trzeciego progu podatkowego, ale na pewno nie ma z mojej strony przyzwolenia na propozycje rzadowe.
rzygac mi sie chce jak widze takie gowniane pomysl / .* / 2004-03-10 11:26
Panie Hausner!! - czy to ma byc ta wolnosc gospodarcza??!!! to co Pan mowisz o ulatwianiu zycia przedsiebiorca to jakas paranoja! Po jakiego ch*** ktos ma korzystac z pseudo ulatwiania dzialalnosci zeby pozniej uzerac sie z takimi debilnymi pomyslami i skazywac sie na wydzieranie z trudem (praca ponad 12h) zarobionych pieniedzy?Ja mam to w dupie, czekam tylko do 1 maja i przenosze firme na Slowacje (i to radze innym uciemiezonym przedsiebiorcom - szczegolnie z poludnia Polski). Robcie k**** tak dalej - mlodzi, wyksztalceni wyjada z tego kraju, male firmy upadna albo przeniosa dzialalnosc do krajow sasiednich... ciekawe kto wam wtedy sfinansuje ten caly burdel?
marc / .* / 2004-03-10 19:15
Z północy Polski trzeba będzie się przenosić z firmą na Litwę lub Łotwę. Ciekawe skąd wtedy będzie kaska na sfinasowanie tych ciepłych posadek?
niewidomy / .* / 2004-03-10 19:20
Panowie - spieprzać stąd. ostatni gasi światło.
RZYĆ / .* / 2004-03-13 16:10
HAŁZNER MUSI ODEJŚĆRZĄD MUSI ODEJŚĆMY MUSIMY JAKOŚ RZYĆ
Sławek / .* / 2004-03-11 07:52
Mam lepszy pomysł: wypowiedzmy wojnę Niemcom a za tydzień się poddajmy. Jak już nam wybudują drogi i zrobią porządek to sobie na 50 lat odzyskamy niepodległość i tak w kółko.pozdrawiam
anna / .* / 2004-03-13 15:53
popieram, popieram jak najbardziej. Bo tak poza tym to po prostu szkoda gadać - ale z drugiej strony cóż innego możemy zrobić jak sobie pogadać
Babcia / .* / 2004-03-12 13:00
A co będzie jak wygramy ? To dopiero kicha !
Szymon z Poznania / .* / 2004-04-04 16:21
APELUJĘ DO RZĄDZĄCYCHNie wiecie jak ciężko wypracować te 268 czy 567 zl miesiecznie. Miesiac jest tak krotki, ze wielu nam wydaje sie ze codzienie placimy podatki i ZUS. Panowie, wy chyba za zamalo znacie ta mala przedsiebiorczosc, to nie piekne siedziby, marmury i sekretarki. To szczeka na bazarze i firma w teczce lub domu. Naprawde jest ciezko, przeciez wiecie o tym. Jeszcze nie bylo tak zle, zebym od znajomych, malych przedsiebiorcow slyszal o checi wyjazdu za granice. Opanujcie sie! Panie Ministrze, niech Pan otworzy kiosk i sprobuje zarobic na siebie, podatki i rodzine.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy