Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "bebe"

Komentarze do portfela "bebe"

Money.pl / 2009-08-12 00:19
Wyświetlaj:
kazumi / 2011-03-22 22:36 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Bebe nakazała oglądać debatę, myślałem, że skomentuje ją w portfelu..i co ogólnie myśli o OFE, proponowanych zmianach itd. Nic nie ma.
kazumi / 2011-03-22 22:18 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Raport bieżący nr 24 / 2011
Data sporządzenia: 2011-03-22
BORYSZEW
Podpisanie umowy o zachowaniu poufności spółki z branży Automotive
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Treść raportu:
Zarząd Boryszew S.A. ("Spółka") informuje, że podpisał umowę o zachowaniu poufności z administratorem procesu zbycia kolejnej spółki z branży automotive i na tej podstawie Spółka rozpocznie analizę ekonomiczną podmiotu.
Niniejsze badanie staje się obecnie szóstym równoległe prowadzonym badaniem spółki z branży automotive.
Wartość badanej spółki może przekraczać 10% kapitałów własnych Boryszew S.A
_________________
dawaj Roman konkreta w postaci przejęcia SG oraz dorzucaj Indie i pozdejmuj te bułki ze zleceń na S i licim w górę :-) jeszcze zdążymy solidnie wyskoczyć przed odcięciem pp...po odcięciu będzie jeszcze moment na wyskok zanim zaczną być notowane pp a następnie PDA bo jak wejdą one do obrotu to może być problem, bo tej makulatury będzie już tyle, że będzie ciężko...
kazumi / 2011-03-22 14:42 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
http://www.parkiet.com/artykul/1032958_Synthos-osiagnal-rekordowe-wyniki.html

pamiętam, że po świetnym raporcie za III kw. 2010 r. nastąpiła korekta...teraz korekta już wcześniej nastąpiła, ale była wywołana znaczącą przeceną na kauczuku a na kursie nastąpiła lawina i jazda na SL...od tamtej pory jest spore intraday-owo bujanie...ten raport jest taki jak się większość spodziewała czyli bardzo dobry na poziomie wyników, można powiedzieć że jest w cenie, a większej reakcji można byłoby się spodziewać gdyby SNS zawiódł w IV kwartale...te bujanie sugeruje, że na papierze pojawiło się więcej kapitału spekulacyjnego a brane przy graniu będzie pod uwagę będzie przede wszystkim zachowanie WIG 20 i ceny kauczuku...
dociekliwy / 2011-03-22 08:21 / portfel / Tysiącznik na forum
dzien dobry
kazumi / 2011-03-22 10:29 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Dociekliwy.
Coś o raporcie KOV-a powiesz ?
pozdr
dociekliwy / 2011-03-22 10:37 / portfel / Tysiącznik na forum

Coś o raporcie KOV-a powiesz ?

na raportach sie nie znam patrze na kurs a tu nic wielkiego sie nie dzieje
dociekliwy / 2011-03-22 10:36 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc kazumi
http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=2&_OID=43&_Lang=pl&_RowID=1716864&category=31,32,33,35,5,6,7,10,9,8,15,41,18,13,42,16,43,14,44,17,45,11,36,47,48,58,59,54,55,56,57,73,74&_CheckSum=1792781221
kazumi / 2011-03-22 14:11 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
w zasadzie ten komunikat wiele wyjaśnia co do sytuacji z raportem KOV-a, w szczególności wypowiedź Korczaka
bebe / 2011-03-21 20:34 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witam...
i polecam TV1...- rozmowy z wyższej półki...- a jak będzie / ? /...- zobaczymy...;-)
i czy to będzie debata..?...;-)
pozdrawiam Gości...;-)
kazumi / 2011-03-22 00:30 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
i czy to będzie debata..?...;-)
Jakkolwiek by tego nie nazwać...co do dyskusji to są dwie strony medalu, nie będę się rozpisywał ale nie poruszono zupełnie pewnych kwestii...a mnie najbardziej mierziło w OFE od zawsze wysokość pobieranych przez nie prowizji a najbardziej tzw. opłata dystrybucyjna czyli prowizja pobierana na dzień dobry od każdej składki. Przez wiele lat większość OFE pobierały po 7 % takiej prowizji, opłata za zarządzanie swoją drogą. Ta opłata ma teraz systematycznie spadać aż w 2014 osiągnie 3,5 % dla wszystkich. Czyli latami na dzień dobry polski emeryt robił taki ,,interes", że zaczynał przy wpłacie do OFE od starty 7% a obżerała się na tym cała ,,czapa" zarządzających i wielka armia pośredników OFE. OFE miały robić wielki interes na akcjach a tymczasem ostatnia bessa zeżarła praktycznie wszystkie zyski wypracowane od 1999 r. - tak przynajmniej niektóre media puszczały farbę. Składki wpłacane do OFE powodowały dodatkowo dziurę w ZUS-ie które Państwo łatało wypuszczając obligacje i zadłużając jeszcze bardziej nasz kraj. Obligacje kupowało OFE, ale pamiętajmy że za 60 % posiadanych środków, za 40 % składki do OFE kupowane były akcje, czyli kwotę którą fundusze wydały na akcje Skarb Państwa pozyskiwał ze sprzedaży obligacji innym chętnym. OFE zostało też jednym z głównych kupujących akcje prywatyzowanych spółek Skarbu Państwa, które de fakto musiały być sprzedawane z powodu rosnącej dziury budżetowej a dziurę budżetową powodowało między innymi dokładanie do ZUS-u, które po powstaniu OFE potrzebowało jeszcze większych dotacji państwowych, aby na bieżąco wypłacać emerytury. Majątek narodowy został już w większości wyprzedany, niejednokrotnie pod przymusem dziury budżetowej, za pół darmo...jak słyszę Balcerowicza, żeby który mówi żeby wyprzedać całą resztę do cna to k**** nóż się otwiera w kieszeni
Propagatorzy reformy emerytalnej z 99 r., z tego co pamiętam, zachęcali m.in. dziedziczeniem zebranych środków, tym że zebrana tam kasa nie będzie tylko zapisem elektronicznym jak ZUS-ie, hossami giełdowymi itd. I te założenia są ładne. Tylko że taki ja zanim doczłapię się do tej emerytury (przy założeniu że wogóle, bo tego nikt nie wie) to jeszcze pewnie w końcu zniosą te dziedzicznie, jak nie zlikwidują stopniowo OFE to ta reforma z 99 r. da takie skutki: grabież polskiego emeryta na prowizjach pobieranych przez OFE, znaczące zwiększenie długu publicznego w związku z dodatkową wyrwą powstałą w ZUS-ie, pod przymusem rosnącego długu wyprzedaż majątku Skarbu Państwa, niejednokrotnie, za bezcen...
o!
a miałem się nie rozpisywać
dociekliwy / 2011-03-22 08:46 / portfel / Tysiącznik na forum
ja do OFE nie naleze jesli mnie pamiec nie myli to z dwoch powodow
w czasie zapisow nie bylo dnia w firmie zebym nie byl atakowany przez ktoregos z naganiaczy a tego nie lubie
uwierzylem w wyliczenia ekonomisty w jakims alternatywnym radio gdzie po odjeciu wszystkich kosztow OFE i zakladajac ze trafi mi sie przejscie na emeryture po kryzysowych latach na gieldzie to emerytura moze byc nizsza niz z samego ZUS-u
no i jestem tylko w ZUS-ie
kazumi / 2011-03-21 16:25 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
,,Wielkie drukarnie"
oczywiście to byłby klucz doboru spółek do takiego indeksu...bo nazwać trzeba byłoby ten indeks, żeby było wiarygodnie, na przykład WIGdruk...skrót ,,druk" od drukarnie... pełna nazwa WIGdruk brzmiałaby Warszawski Indeks Giełdowych drukarni
siak czy owak Boryszew byłby jednym z głównych udziałowców w tym indeksie
dociekliwy / 2011-03-21 12:20 / portfel / Tysiącznik na forum
KOV
http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=2&_OID=43&_Lang=pl&_RowID=1716372&category=31,32,33,35,5,6,7,10,9,8,15,41,18,13,42,16,43,14,44,17,45,11,36,47,48,58,59,54,55,56,57,73,74&_CheckSum=1505443581
kazumi / 2011-03-21 13:14 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Info bardzo dobre pod chwilowy wyskok spekulacyjny i powolne opadanie...zobaczymy co raport pokaże, ma być po sesji
dociekliwy / 2011-03-21 13:15 / portfel / Tysiącznik na forum
zobaczymy ...
kazumi / 2011-03-21 16:44 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
zobaczymy ...
No ba...ja mam dzisiaj do oglądnięcia również raport SNS...
kazumi / 2011-03-21 12:20 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Zerknąłem w mWIG40 i po rewizji indeksów która widoczna jest od dzisiejszej sesji i dzięki której Bogdanka znalazła się w WIG 20 miejsce koło osławionej drukarni Bioton zajęła wielka drukarnia RK pod nazwą Boryszew...to chyba nie przypadek...może Sobol powinien podumać o nowym indeksie pod nazwą ,,Wielkie drukarnie" to Boryszew miałby w nim napewno niemały udział..
kazumi / 2011-03-21 11:52 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Bry Dociekliwy.
link dla posiadaczy akcji GPW - wiem że tu tacy są:
http://www.parkiet.com/artykul/1032502_GPW-zarobila-mniej--niz-przed-rokiem.html
pozdrawiam
dociekliwy / 2011-03-21 12:01 / portfel / Tysiącznik na forum
czesc kazumi
dociekliwy / 2011-03-21 11:52 / portfel / Tysiącznik na forum
http://facet.interia.pl/militaria/konflikty/news/z-czym-na-libie-glupcze,1612674,4560
dodge / 2011-03-19 21:27 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/03/19/do-przeczytania-19-03-2011/
dociekliwy / 2011-03-19 18:51 / portfel / Tysiącznik na forum
http://nowadebata.pl/2011/03/19/kilka-refleksji-na-temat-ideologii-wegetarianizmu/#more-1423
dociekliwy / 2011-03-19 13:44 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
http://biznes.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/jak-rozbrojono-polske,1609311,4199
dodge / 2011-03-19 16:38 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzień dobry Dociekliwy i Anonimie

Właśnie jestem po lekturze. Świetny wywiad.
anonim_03 / 2011-03-19 16:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dobre, bardzo dobre.
dzięki.
dodge / 2011-03-18 22:29 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dobrej nocy życzę i udanego weekendu.
kazumi / 2011-03-18 21:50 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dociekliwy przeczytałem Czerwoną Twarz i brana jest również możliwość wejścia na rynek równoległy KOV-a...jak dla mnie to jeszcze lepiej...raz, że stamtąd spróbują pozyskać kapitał, dwa, powinno być typowe małpowanie kursu...miałem tak na Skyeurope które było notowane równolegle w Wiedniu i Warszawie i kursy były mocno skorelowane...jak to widzisz ?
dociekliwy / 2011-03-18 21:56 / portfel / Tysiącznik na forum

jak to widzisz ?

pozytywnie tak jak Ty
kazumi / 2011-03-18 22:25 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
pozytywnie tak jak Ty
brane są pod uwagę Toronto i Londyn..tam inwestorzy mają większe doświadczenie z takimi spółkami to odpowiednio ją wycenią - cokolwiek to by nie oznaczało dla kursu...a w Polsce będzie małopowanie... u nas dotychczas jak powiesz spółka grzebiąca w ziemi to od razu inwestorom przychodzi na myśl Petrol a Kov obrywa rykoszetem ;-) z tymże musimy poczekać bo decyzja nie zapadła, to tylko jedna z możliwości
dodge / 2011-03-18 21:50 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
"Amerykański koncern samochodowy General Motors, doprowadzony do bankructwa dwa lata temu, wraca do gry w wielkim stylu. W 2010 r. to przedsiębiorstwo motoryzacyjne zarobiło 4,7 mld dol. Firma po raz pierwszy od 2004 r. odniosła zyski, ale przy okazji jest to najlepszy wynik od dziesięciu lat.(...)"

http://tnij.org/general-motors-silniejszy-ni-toyota

-------------

Po kataklizmie w Japonii GM możesz czuć się jeszcze pewniej. Patrząc na wykres to wygląda to nijak.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy