Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Money.pl / 2009-05-29 08:16
Komentarze do portfela użytkownika Big Lebowski.

To jest archiwum komentarzy (II) do portfela "Big Lebowski".
Wyświetlaj:
Thai / 2010-03-31 11:33 / Bez rangi
Interesujacy tekst o kruchej tozsamosci, mitycznej europejskiej solidarnosci...

Rachman: Euro – jaka piękna katastrofa

Gdzieś na strychu mam domowej roboty klaser z 12 starymi walutami europejskimi, które pod wpływem nostalgii włożyłem do niego, zanim stały się zbędne, gdy z wybiciem północy 31 grudnia 2001 r. nastało euro.

Strefa euro coraz mniej wygląda jak trwała unia, a coraz bardziej jak nieszczęśliwe małżeństwo niedopasowanych partnerów. Być może powinienem pójść na strych i poszukać tych starych europejskich banknotów. Kto wie, czy się jeszcze nie przydadzą.

http://urlik.pl/10250/
dodge / 2010-03-31 11:56 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
We Własnym Wątku Igły wrzuciłem link ... o solidarności i jedności uni ... - też ciekawy tekst ..., mam wrażenie, że to jakieś historyczne deja vu :)

http://tnij.org/gb9x
Thai / 2010-03-31 12:01 / Bez rangi

http://tnij.org/gb9x

Dziekuje Dodge
mik0110 / 2010-03-31 11:44 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Thai i All,
właśnie chwyciłem spadający nóż (BPC) pod jakim kodem wpisuje sie ja do portfela?
Thai / 2010-03-31 11:49 / Bez rangi
Witaj Mik,

powinien byc BPC, ale sprawdzilam i nie zostal jeszcze wprowadzony chyba w portalu money w zakladce gdy dodaje sie walor do portfela - z pewnoscia bedzie uzupelniony. Pozdrawiam

PS. Promet jednak utrzymuje wzrost :-)
mik0110 / 2010-03-31 12:01 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieki, juz myślałem że u mnie coś nie halo,
kurcze trochę za wczesnie (1h) pusciłem wbk... ale zabawiłem sie w spekulanta i na otwarciu za cłą kaske wziąłem i troszke przy 200 zyla spyniałem... :)
ale co zaroboine to przyjdzie pewnie zmoczyc na "nożu"... troszke boli.. dobrze, ze kupiłem symbolicznie... :))
Thai / 2010-03-31 12:12 / Bez rangi

zabawiłem sie w spekulanta

Kazde doswiadczenie cenne, bo wlasne... Juz wiesz, ze: troszke boli :-)
No i... ze zakup symboliczny - to dobrze... Powodzenia zycze Mik :-)
griffin / 2010-03-31 11:48 / portfel / Tysiącznik na forum
stopy sobie ustaw.
pietroo / 2010-03-31 11:46 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
BPC :)
mik0110 / 2010-03-31 11:49 / portfel / Tysiącznik na forum
cześc Pietro,
u nnie nie ma takiego kodu... :)
adrianoo / 2010-03-31 11:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cos sie nam Europa konczy...
http://www.tvn24.pl/-1,1650217,0,1,szwajcarskie-konta-bez-tajemnic,wiadomosc.html
Thai / 2010-03-31 11:55 / Bez rangi

Na starych banknotach widnieją realni ludzie i miejsca. Na greckiej drachmie widzimy ruiny Olimpii

Ciekawe...

W przedostatnim Newsweek'u jest fajny artykul pt. "Bity design"... Jako modne monety obecnie wymienia sie jubileuszowa srebrna Barbie wybita w australijskiej mennicy, olimpijski bilon z keysztalkami swavorskiego po jajka wielkanocne z Elzbieta II ;-))) Cuz... takie czasy...
Thai / 2010-03-31 13:10 / Bez rangi
Znalazlam fragment z tamtego numeru...

Kanadyjska Mennica Krolewska wyemitowala wlasnie "krysztalowy platek sniegu" - dwudziestodolarowa monete, ktora powstala z polaczenia jednaj uncji srebra i krysztalkow Swavorskiego w kolorze blekitnym i rozowym. Dzieki nowczesnej technologii menniczej powstalo tez takie dziwadlo jak moneta z Palau pachnaca kokosem. Won wydziela farba, ktora jest pokryta - wystarczy delikatnie potrzec. (...) W tym wyscigu nie zabraklo nawet Korei Polnocnej: na rewersie jednej z monet widnieja oczy kota, ktore blyszcza krysztalkami.

:)
Golem14 / 2010-03-31 11:29 / Tysiącznik na forum
Dzien dobry,

akcji medialnej Aton HT ciag dalszy: dzisiaj zarzad opublikowal kolejny tekst, tym razem przedstawiajacy historie firmy w polskim ciemnogrodzie:
http://www.aton.com.pl/var/userfiles/files/NOTATKI_PRASOWE/2010/Innowacje_po_polsku.pdf

Co do przyszlosci firmy znajduje sie min. ciekawa wskazowka, ktora zreszta z innych zrodel jest znana juz od ponad miesiac:
"Tendencją, którą wyznacza najpełniej Szwajcaria, jest likwidacja już powstałych
i zamkniętych składowisk, również tych z azbestem. Przechowywanie śmieci i odpadów,
ich monitoring i dozór jest zbyt drogi, a teren potrzebny pod inne zastosowania. Dlatego
też ze szwajcarską firmą ATON-HT prowadzi dyskurs o sprzedaży kompletu urządzeń do
unieszkodliwiania całej gamy odpadów niebezpiecznych, na wyłączność do owej."

Twierdzilem i twierdze, ze Aton HT bedzie nalezal do najlepszych inwestycji w 2010 roku - jak ktos bedzie mial ochote, moze mi przypomniec mojego posta na koniec roku:)

Pozdrawiam
Thai / 2010-03-31 11:39 / Bez rangi
Witaj Golem,

"Tendencją, którą wyznacza najpełniej Szwajcaria, jest likwidacja już powstałych i zamkniętych składowisk, również tych z azbestem. Przechowywanie śmieci i odpadów, ich monitoring i dozór jest zbyt drogi, a teren potrzebny pod inne zastosowania. Dlatego też ze szwajcarską firmą ATON-HT prowadzi dyskurs o sprzedaży kompletu urządzeń do unieszkodliwiania całej gamy odpadów niebezpiecznych, na wyłączność do owej."

Juz w wywadzie dla CNBC prezes Atona wypowiedzial sie, ze w przypadku Szwajcarii sa prowadzone rozmowy na temat wylacznosci na dostawe urzadzen Atona na teren Szwajcarii, jest to uwarunkowane jak wielka ilosc tych urzadzen Szwajcaria zamowi. W Szwajcarii, co jest ciekawe, zabroniono skladowac odpady niebezpieczne...

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-03-31 11:51 / Tysiącznik na forum
Witaj Thai,

ogolnie moge dodac, ze kolejny raz mozna dokladnie zobaczyc, jakim dziadowskim krajem jest Polska i niestety obawiam sie, ze zostanie takim jeszcze przez dlugie lata...

Jestem rownie mocno zawiedziony Polska co zarzad Atona:), a moze nawet jeszcze bardziej... Dlatego bede staral sie omijac ten kraj szerokim lukiem w przyszlosci: pozostawie sobie tylko jezyk i GPW:)

Haslo "The West is the best" ciagle jest aktualne:)

Pozdrawiam serdecznie
Obserwator Biga / 24.203.5.* / 2010-03-31 13:23
Golem14, witaj !
Piszesz :
Jestem rownie mocno zawiedziony Polska co zarzad Atona:), a moze nawet jeszcze
bardziej... Dlatego bede staral sie omijac ten kraj szerokim lukiem w przyszlosci:
pozostawie sobie tylko jezyk i GPW:)

Inwestycje Ci nie idą po twojej myśli ?
Polska to my Polacy i proszę nie sra... w, własne gniazdo i na nas, piszę troche na wyrost bo może to nie jest twoje gniazdo , w PL jest sporo takich co są obywatelami PL ale są innym narodem.
Piszesz :
dziadowskim krajem jest Polska

Fakt faktem Polska jest krajem rozwijającym sie i tego nie zmienisz w dwa tygodnie.
Zobacz na jakim etapie byli nasi przodkowie ( Polacy ) przed 2-3 tys lat temu, jaka przepaść nas dzieliła od innych narodów np Greków ?
Z perspektywy czasu to jest nie najgorzej, ale mamy jeszcze sporo do nadrobienia.
Proszę nie miej pretensji do Rządu PL że nie chce masowo inewstować projekty Atona.
Poprostu przestrzeliłeś z tym Atonem i sie miotasz.
Thai / 2010-03-31 12:00 / Bez rangi

Haslo "The West is the best" ciagle jest aktualne:)

:)))
serhio / 2010-03-31 11:13 / Bywalec forum
Powital.

siorbac cegle :)
master / 2010-03-31 16:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale po co ??
griffin / 2010-03-31 10:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Kurczę, jakby tą kasę, którą bezproduktywnie mielą na oil'u uruchomili na którejś z "moich" spółek to byłbym bogaty ;oP
Toż to takie eui przy oilu to perła ;o)
Patrzę na bytom i ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Leży w bajtliku i puchnie - siok! :o)
griffin / 2010-03-31 10:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Tfoniak się chyba z kolan podnosi - ja z braku kasy odpuszczam
adrianoo / 2010-03-31 10:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
zawsze w takiej syt. mozna cos sprzedac a cos innego zakupic;) nie kusi? :)
griffin / 2010-03-31 11:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Kusi :o) Tylko co sprzedać.
Ampli rośnie.
Bytom rośnie.
EUI aktualnie spada ale rośnie ;o)
Zremb trochę się kisi na zecie ale mam go od 0,84 czyli też rośnie.
Zawsze to większy komfort psychiczny jak stop ustawiony powyżej ceny zakupu :o)
Nad zrembem pomyślę.
griffin / 2010-03-31 11:16 / portfel / Tysiącznik na forum
O atlasie zapomniałem ;o) też wyżej niż kupowałem.
adrianoo / 2010-03-31 11:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak rosnie to koni nie wypada zmieniac:)
dodge / 2010-03-31 10:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

osoby fiz sa cudzoziemcami czy osobami zagranicznymi?


Jak napisałem - osoba zagraniczna ma szerszy zakres, obejmujący w swojej definicji również osobę fizyczną.

Zobacz art. 5 pkt 2a ustawy o swobodzie gospodarczej - osobą zagraniczną jest osobę fizyczną nieposiadającą obywatelstwa polskiego

i

art. 2 ustawy o cudzoziemcach - Cudzoziemcem jest każdy, kto nie posiada obywatelstwa polskiego

Pojęcie z art. 2 o cudzoziemcach objęte jest definicją z art. 5 o swobodzie gospodarczej, z tym, że art. 5 obejmuje też inne podmioty uznane za osoby zagraniczne.

Generalnie odpowiadajac na pytanie - osoba fizyczna będąca cudzoziemcem jest osobą zagraniczną w rozumieniu przepisów o swobodzie gospodarczej.
dodge / 2010-03-31 10:11 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
albo inaczej jeszcze można to ująć - art. 5 pkt 2 ust. o swobodzie gospodarczej i art. 2 ust. o cudzoziemcach ma swój wspólny "mianownik", którym jest osoba nie posiadająca obywatelstwa polskiego :)
adrianoo / 2010-03-31 10:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
:)brzmi logicznie, musze to sobie poukladac:) dzieki za celne wskazowki
dodge / 2010-03-31 10:29 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:)
Thai / 2010-03-31 09:41 / Bez rangi
EEX... Podpisanie umowy o świadczenie usług związanych z uplasowaniem akcji serii G

Zarząd spółki Eko Export SA informuje, że w dniu 30 marca 2010 r. Spółka zawarła z Rubicon Partners Dom Maklerski SA (Rubicon) umowę o świadczenie usług związanych z plasowaniem emisji akcji serii G. Przedmiotem zawartej umowy jest uplasowanie przez Rubicon w ofercie prywatnej 450.000 akcji serii G, które zostaną wyemitowane na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia Spółki zwołanego na dzień 8 kwietnia 2010 r. Rubicon jest zobowiązany do wskazania Spółce do dnia 5 kwietnia 2010 r. inwestorów gotowych objąć akcje serii G i opłacić je do dnia 12 kwietnia 2010 r. Z tytułu świadczenia usług określonych umową Rubiconowi przysługuje wyłącznie wynagrodzenie prowizyjne.

Podstawa Prawna: § 3 ust. 2 pkt 2) Załącznika do Uchwały Nr 733/2009 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Z dnia 18 grudnia 2009 r. "Informacje Bieżące i Okresowe przekazywane w Alternatywnym Systemie Obrotu".

Osoby reprezentujące spółkę:
Jacek Dziedzic - Prezes Zarządu
griffin / 2010-03-31 09:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich :o)
A po ile chcą opchnąć te papierki?

ps. BPC - 76 osób chce kupić 4 chcą sprzedać. Hmmm....
Thai / 2010-03-31 09:50 / Bez rangi
Witaj Griffin,


BPC - 76 osób chce kupić 4 chcą sprzedać. Hmmm....

Widze wlasnie...
Drugi debiut Promet - 6 chce kupic, 3 chca sprzedac...
griffin / 2010-03-31 09:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Masz i to i to?
Thai / 2010-03-31 09:56 / Bez rangi
Nie mam ani tego, ani tego... :-)
griffin / 2010-03-31 09:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Po mojemu wygląda jakby chcieli małych ubrać. Ale z drugiej strony w kupie siła i może rozpędem podciągną wyżej. Nie mam gotówki nie mam dylematu czy coś kupić ;oP
Thai / 2010-03-31 10:10 / Bez rangi
:-)
Nie kupuje debiutantow - obecnie gotowke trzymam na PP BRS i ATO. Bylam ciekawa jak sobie poradza debiutanci z NC. Na BPC widac wiecej chetnych... zobaczymy gdzie Czarna Perla bedzie za miesiac ;-)
griffin / 2010-03-31 10:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Też nie kupuję debiutantów. Raz w życiu drewex wziąłem ale szybko sprzedałem. Zysk niewielki potem na zecie wylądował więc ruch prawidłowy.
Thai / 2010-03-31 10:19 / Bez rangi
I wlasnie te prawidlowe ruchy nalezy wzamacniac - konsekwencja :-)
adrianoo / 2010-03-31 09:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
czy jest na sali prawnik? od wczoraj rozgryzam jeden z aspektow prawa gospodarczego i mnie juz trafia:)
dodge / 2010-03-31 09:40 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
A o co biega? Priv mam włączony :)
adrianoo / 2010-03-31 09:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
skorzystalem z tej opcji :)
Ged / 2010-03-31 09:33 / Tysiącznik na forum
jakiegoś z drugiej ręki mogę zorganizować, jeśli Cię to poratuje :)

pozdrowienia
adrianoo / 2010-03-31 09:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Probuje dowiedziec sie jaka jest roznica pomiedzy "cudzoziemcem" a "osobą zagraniczną".
Sprawe tą reguluje Ustawa z 13.06.2003 o cudzoziemcach i Ustawa z 2.07.2004 o swobodzie działalności gospodarczej ale im wiecej o tym czytam i mysle tym bardziej zaczynam odplywac w niebyt:)
Jak ktos czuje sie na silach sprobowac odp. to chetnie przeczytam:)
Ged, jesli mozesz sie zapytac w takiej kwestii to bede wdzieczny :)
Pozdr.
Ged / 2010-03-31 10:01 / Tysiącznik na forum
już się chyba chętni na sali znaleźli
u mnie bezpośrednio sprzęt IT można zorganizować, ew. poprawić wynik sieci sprzedaży ;)
adrianoo / 2010-03-31 10:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
:)))
dodge / 2010-03-31 09:47 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ustawa o cudzoziemcach reguluje kwestie dot. osób fizycznych, zwykłych ludzi. Osoba zagraniczna ma szerszy zakres pojęciowy - podmioty funkcjonujące jako przedsiębiorcy, spółki prawa handlowego.
adrianoo / 2010-03-31 09:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
ok. rozumiem, ze osoba zagraniczna w odroznieniu od cudzoziemca moze byc osoba prawna oraz jedn. organizacyjna, a co w przypadku osob fizycznych? osoby fiz sa cudzoziemcami czy osobami zagranicznymi?
dodge / 2010-03-31 10:09 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

osoby fiz sa cudzoziemcami czy osobami zagranicznymi?


Jak napisałem - osoba zagraniczna ma szerszy zakres, obejmujący w swojej definicji również osobę fizyczną.

Zobacz art. 5 pkt 2a ustawy o swobodzie gospodarczej - osobą zagraniczną jest osobę fizyczną nieposiadającą obywatelstwa polskiego

i

art. 2 ustawy o cudzoziemcach - Cudzoziemcem jest każdy, kto nie posiada obywatelstwa polskiego

Pojęcie z art. 2 o cudzoziemcach objęte jest definicją z art. 5 o swobodzie gospodarczej, z tym, że art. 5 obejmuje też inne podmioty uznane za osoby zagraniczne.

Generalnie odpowiadajac na pytanie - osoba fizyczna będąca cudzoziemcem jest osobą zagraniczną w rozumieniu przepisów o swobodzie gospodarczej.
Thai / 2010-03-31 09:05 / Bez rangi
Popyt inwestycyjny na złoto w Polsce nie rośnie od początku 2010 roku

Ale nadal są chętni do zakupu monet lub sztabek, bo cena tego kruszcu nadal będzie rosnąć.

Dziś na polskim rynku można zainwestować w fizyczne złoto na wiele sposobów.
Najłatwiej, kupując najmniejsze sztabki kruszcu, bo próg wejścia w taką inwestycję jest najniższy. By kupić sztabkę o masie 5 gramów, trzeba wydać w Mennicy Polskiej 670 zł. W sklepie e-monety można kupić sztabkę o podobnej masie i próbie wyprodukowaną przez jedną ze szwajcarskich mennic za około 580 zł. Jeszcze bardziej dostępną formą inwestowania w złoto są monety bulionowe NBP, tzw. bieliki. Największa z nich – o masie 31,1 gram, czyli jednouncjowa – kosztowała wczoraj prawie 3676 zł. To nieco więcej niż jednouncjowa sztabka w Mennicy (3655 zł). Monety o mniejszej masie – np. jednej dziesiątej uncji – można kupić już za niecałe 494 zł.

Według Marty Prusik najmniejsze monety i małe sztabki wybierają przede wszystkim klienci, którzy traktują złoto jako rodzaj polisy ubezpieczeniowej. – Ci, którzy traktują złoto jako inwestycję kapitałową, kupują sztabki o masie 250 gram i większej, bo cena uncji złota w nich jest wtedy najniższa – mówi.

Jeśli ktoś nie chce kupować złota w fizycznej formie, może lokować kapitał w certyfikaty funduszy zajmujących się inwestowaniem w kruszec, np. oferowane przez Investors Gold.

http://urlik.pl/10242/
Thai / 2010-03-31 09:00 / Bez rangi
Powitania Wszystkim

Dobrego i pogodnego dnia zycze :-) Powodzenia parkietowego i kazdego innego takze
:-) Serdeczne przesylam pozdrowienia
dodge / 2010-03-31 09:15 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Izo

I ja dołączam się do pozdrowień, przy okazji śląc słonecznych uśmiechów wiele :))))))))))))
Thai / 2010-03-31 09:23 / Bez rangi
Witaj Macku

Pozdrowienia oraz slonecznych usmiechow wiele przesylam wzajemnie dla Ciebie...
Ten jeden usmiech najserdeczniejszy dolaczam :)))))))))))))
dodge / 2010-03-31 09:29 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Ten jeden usmiech najserdeczniejszy dolaczam :)))))))))))))


Uffff ... dotarł :), jak zwykle dając wiele radości :)

Pozdr.
Thai / 2010-03-31 09:34 / Bez rangi

Uffff ... dotarł :), jak zwykle dając wiele radości :)

O tym jednym naj, naj nie zapominam :))) Pozdr.
pietroo / 2010-03-31 09:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Iza :))

Tobie również wspaniałego dnia. Widziałem dzisiaj prognozę pogody i u Ciebie ma być baaaaardzo ciepło, także tylko się usmiechać,
Pozdrawiam
Thai / 2010-03-31 09:20 / Bez rangi
Witaj Piotr :)))

Wzajemne zyczenia wspanialego dnia przesylam Tobie. Wczoraj byl rzeczywiscie b. cieply dzien - wieczorkiem gdy wracalam z zajec bylo +17 stopni. Poranek dzis rzeski... ale zapowiada sie pogodny dzien...
Pozdrawiam:)
Jarg / 2010-03-31 09:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie przypuszczałem Piotrze, że Wrocek jest tak rozległy... :-)
pietroo / 2010-03-31 09:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wrocek jest baardzo wielki :)
adrianoo / 2010-03-31 09:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hej Thai:)
obiecalem poprawe w ramach informowania o nowosciach muzycznych i to czynie polecajac nowy album Erykah Badu (z pon. wiec jeszcze cieply):
http://www.youtube.com/watch?v=4E9hTz0lPBQ
Erykah Badu - Window Seat

witam wszystkich
Thai / 2010-03-31 09:17 / Bez rangi
Hej Adrianoo:)
Pieknie dziekuje, albumu jeszcze nie sluchalam... Doceniam te informacyjna poprawe;)))
Albym w dodatku jeszcze cieply :)))

Zabieram sie za odsluchanie :) Pozdrawiam wiosennie
Jarg / 2010-03-31 09:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Izabelo...
Jak zwykle serdeczne pozdrowienia borkowe... :-)
Thai / 2010-03-31 09:06 / Bez rangi
Jarku witaj

:-) Jak zwykle wzajemnie Cie pozdrawiam serdecznie
Jarg / 2010-03-31 08:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pudelek biznesu podsumowuje dzisiaj warunki uruchomienia kredytu inwestycyjnego dla Petrola w punktach:

1. Spółka nie może podejmować działań, które mogłyby spowodować rozwodnienie pakietu akcji, przysługującego EBOR.
2. Petrolinvest musi zredukować zadłużenie.
3. W ciągu dwóch lat spółka ma zadebiutować na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych.
4. Prokom Investments ma się zobowiązać, że nie sprzeda akcji Petrolinvestu bez uprzedniej zgody EBOR.
5. Umowa finansowania udzielonego przez GEM ma być zmieniona w sposób zadowalający EBOR.
6. Petrolinvest ma dostarczyć dokumenty, potwierdzające udzielenie kazachskim spółkom finansowania przez Prokom Investments w kwocie nie mniejszej, niż 130 mln USD.

Znając specyfikę biznesów Ryśka można łatwo dojść do wniosku, że są to właściwie warunki nie do spełnienia... To tak, jakby zatwardziałemu recydywiście obiecać zwolnienie warunkowe :-))
dodge / 2010-03-31 08:41 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:) Poznawszy już sposób działania Ryśka podejrzewam, że podpisując takie warunki musiał mieć nóż na gardle. Zastanawiam się jak oni zredukują zadłużenie ...
pietroo / 2010-03-31 08:47 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nowa emisja?
Jarg / 2010-03-31 08:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Odnoszę wrażenie, że redakcja Pudelka zapakowała makulaturę OILa po korek i teraz dziwią się, że pomimo tylu prasowych nagonek papier leci w dół... :-)
Napisali więc "objaśnienia" do wczorajszych wyjaśnień... :-)
dodge / 2010-03-31 08:54 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ale patrz punkt pierwszy warunków, w grę wchodziłoby chyba tylko pp
max303 / 2010-03-31 08:27 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Przywitał Gospodarza i Gości (:-)
dodge / 2010-03-31 08:34 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Max - jak maluch się chowa? Daje spać?
Pozdr.
Jarg / 2010-03-31 08:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Max...
Z własnego doświadczenia...
Małe dziecko - mały kłopot.... Duże dziecko - .... :-)
Pozdrawiam :-)
max303 / 2010-03-31 08:56 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
co racja to racja,ale ze spaniem coraz lepiej
dodge / 2010-03-31 08:03 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

"Szykuje się kolejna wielka transakcja w polskiej branży bankowej. Irlandzka grupa AIB podała właśnie, że uzgodniła z rządem sprzedaż swoich zagranicznych aktywów, w tym polskiego banku BZ WBK. To cena, jaką AIB musi zapłacić za „odessanie” ze swojego bilansu złych długów, pod których ciężarem ugina się od wybuchu kryzysu finansowego. To surowy wyrok, bo BZ WBK to dla AIB perła w koronie, największy zagraniczny biznes. Dość powiedzieć, że BZ WBK stanowi o 70% wartości rynkowej całego AIB! (...)"


http://tnij.org/gcqf


- W pierwszej kolejności będziemy chcieli sprzedać biznes w Wielkiej Brytanii, nasze udziały w Banku Zachodnim WBK oraz w amerykańskim banku M&T - poinformował w komunikacie zarząd Allied Irish Banks. Piotr Gajdziński, rzecznik BZ WBK, nie chciał komentować tych informacji. Podkreślił tylko, że pieniądze klientów są całkowicie bezpieczne, a bank działa jak do tej pory.(...)


http://tnij.org/gcqg
pietroo / 2010-03-31 08:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ciekawe kto będzie zainteresowany i kto to nabędzie.
Jarg / 2010-03-31 07:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W poniedziałek skomentowałem notatkę Pudelka biznesu na temat wyników MITa za 2009 r... Wczoraj, w komentarzach pod tekstem w Pudelku wpisał sie sam prezes MIT Grzegorz Eider:

Podstawowa teza tekstu jest fałszywa - jak w tym żarcie, że mucha po urwaniu skrzydeł nie słyszy, bo kiedy się do niej krzyknie "leć", ona nie lata.
Prawda jest taka, że dane o stracie dotyczą wyniku jednostkowego czyli bezpośrednio spółki MIT (a nie jej spółek zależnych). W 2009 roku cała ta działalność to sprzedaż map, atlasów i przewodników, a także, przez pierwszych kilka miesięcy roku, sprzedaż nawigacji satelitarnej (teraz Navigo). To na tej działalności i jej likwidowaniu odnotowaliśmy stratę liczoną jednostkowo w spółce MIT.
Obecnie MIT sam nie prowadzi działalności operacyjnej. A działalność polegająca na sprzedaży map, atlasów i przewodników została sprzedana z Grupy MIT S.A. To dlatego mówimy, że przeszłość została odcięta i że wyniki, które uzyska Grupa MIT S.A. w 2010 r. są bez związku z wynikami 2009 r., a już na pewno z wynikami jednostkowymi.
Zatem: prawdą jest, że powstała nowa grupa medialna, natomiast nieprawdą, że odnotowała stratę na starcie.

Grzegorz Eider
człowiek znikąd / 2010-03-31 09:27 / portfel / "Trillium"
Witam, akurat wczoraj kupilem Ferrum i MITa - liczac na "mityczne zyski" - zobaczymy, pozdrawiam.
Jarg / 2010-03-31 09:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj...
Zyski wcale nie muszą być mityczne... :-) Perspektywa jest zupełnie realna, a papier naprawdę mocno niedowartościowany... Pozdrawiam...
człowiek znikąd / 2010-03-31 09:44 / portfel / "Trillium"
mityczne tu w znaczeniu znaczne :-)
smooth / 2010-03-31 09:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Cześć...

Pewnie czytałeś a jak nie to Ci wkleję opinie z podłogi:


1. Na koniec marca 2010r. na konto MIT wpłynie kwota 48,5 mln zł za DR i Neotel, ale mało kto o tym wie. Przecież raport po I kwartale 2010r. będzie diametralnie inny, spółka "wykaże się" gotówką, którą teraz z raportu rocznego jej brakuje.
2. Zysk za 2009r. jest spory, wykorzystano go do uporządkowania "trupów w szafie", stąd na papierze spadł do 2 mln - i bardzo dobrze, ale spółka zamiast głośno o tym mówić i chwalić się udaną restrukturyzacją i wejściem w perspektywiczny biznes: konferencje, artykuły w gospodarczych portalach, pokazanie zmian w np. w tvn biznes, tak jakoś słabo się promuje.
3. Jak już ktoś wspomniał, wiarygodność spółki łatwo podnieść m.in. przez nabywanie akcji przez Zarząd, Radę Nadzorczą, skup własnych akcji itp. Sposobów, niektóre wcale nie kosztowne, jest wiele. A Państwo pytacie się nas, jak podnieść Waszą wiarygodność w oczach inwestorów ? Jawne kpiny.
4. Ukazują się jakieś marne artykuły podające bzdury odnośnie sytuacji MIT. I co robi spółka? Nic, bo po co.
5. Planowany zysk MIT za 2010r. powinien przekroczyć 20 mln zł. Ale nikt o tym głośno nie pisze. Nie podajecie również szacunkowego (przecież kończy się I kwartał 2010r.) zysku netto za I kwartał. Podejrzewam, że będzie wyższy niż cały podany zysk za 2010r. Ale tu też cisza.
Ja wiem, że wszystko co piszę można wyczytać z raportów, ale jak dla mnie to zachowujecie się Państwo jak bankowcy przy sporządzaniu umowy kredytowej, to co ważne (pozytywne w Waszej działalności), jest napisane jakby małym drukiem. Jaki jest w tym interes ? Wykazanie jak największej "papierowej" straty do zdołowanie kursu ? A potem wyciągnięcie "króliczka" z kapelusza ?"

bambol

Tego samego dnia jednak przyszło info ze powiązana zakupiła 100k.

Pozdrawiam
Jarg / 2010-03-31 09:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Hej Smooth...

Czytałem. Jest to tekst przeklejony z forum MITa...

http://forum.mitsa.pl/

Ciekawa inicjatywa. Można wymienić uwagi z prezesem Eiderem i członkiem RN Andrzejem Piechockim...

Pozdrawiam...
Jarg / 2010-03-31 09:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie sposób nie zgodzić się z tym komentarzem. Podejrzewam jednak, że włodarzom MIT i MNI niski kurs papieru jest na rękę, bo można jeszcze tanio dopakować walor... Dlatego są tak oszczędni w dostarczaniu informacji na szeroki rynek...
Jarg / 2010-03-31 07:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie...

Słoneczny poranek...
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej środy...
dodge / 2010-03-31 07:44 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Jargu, witam w Wielką Środę - u mnie także słoneczny poranek.
Dobrego dnia życzę.
Pozdr.
Jarg / 2010-03-31 07:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Dodge...
Wielki Tydzień - okazja do głębszych refleksji, nie tylko religijnych...
Pozdrawiam
pietroo / 2010-03-31 07:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Cześć Jarku, Dodge i witajcie Kącikowicze
stolica piękna, słoneczna i rześka :))
pozdrawiam serdecznie
dodge / 2010-03-31 08:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witaj Piotrze

W Białym słonecznie, ale upałów także nie ma :)

Pozdr.
pietroo / 2010-03-31 08:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jak na tą porę roku, mamy pogodę lux :)
dodge / 2010-03-31 08:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Jak na tą porę roku, mamy pogodę lux :)


To prawda, pogoda rozpieszcza nas. Aby święta były tak słoneczne jak dzisiejszy poranek. Wnioskuję oto - podobnie jak Ty - by w lany poniedziałek nie padało:)
Jarg / 2010-03-31 08:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cześć Piotrze...
Wczoraj we Wrocku było 20C, dzisiaj ma być tylko12C... Wiosna :-)
pietroo / 2010-03-31 08:07 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
przed chwilą widziałem prognozę pogody na Swięta, ma podobno padać...
dodge / 2010-03-31 08:19 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Spawdzalność pogody na tej stronie jest bardzo wysoka

http://tnij.org/gcqh
pietroo / 2010-03-31 08:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
oby tylko nie padało w lany poniedziałek
yanko / 2010-03-31 00:17
zakupelem ekoexport po 1.6 macie moze prognozy co do tego papiera
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy