Forum

Komentarze użytkownika "jan kowalski"

jan kowalski / 2007-11-18 09:43 / Tysiącznik na forum

zrównoważone są funduszami, które w momencie wzorstów, nie osiągają wyników takich jak
akcyjne, natomiast przy spadkach, lecą podobnie jak akcyjne.

no nie do końca, bo zarówno wzrosty, jak spadki sa proporcjonalne do zaangażowania w akcje i resztę papierow.

Re: Kiedy odbicie ??

jan kowalski / 2007-11-18 09:33 / Tysiącznik na forum
po obfitym sniadaniu!!
jan kowalski / 2007-11-14 16:42 / Tysiącznik na forum
jeśli konwertujesz jednostki do funduszu o mniejszym ryzyku, masz rzeczywiście spora szansę aby nieco zyskać, ale czy jesteś w stanie dwukrotnie trafić z prawidlową decyzją, przy powrocie do funduszu o zwiększonym ryzyku? Każdy na widok spadkow probowałby uratować część środków, myśląc jednocześnie o powrocie na wypadek odbicia. Jest to jednak niesłychanie trudne do wykonania i ostatecznie podliczając taki manewr okazuje się, że mamy w plecy.

Re: w co zainwestować ok 30.000 zł

jan kowalski / 2007-11-13 20:59 / Tysiącznik na forum
najlepiej we własna edukację.

Re: SFI mBank-u - jedno wielkie oszustwo

jan kowalski / 2007-11-13 20:50 / Tysiącznik na forum
skoro masz problemy z emocjami, to lepiej zajmij się czymś innym, fundusze i giełda nie są sposobem na ukojenie nerwów. Najpierw czytaj prospekty emisyjne funduszy, regulamin SFI i mBanku, a potem zajmuj głos w sprawie. Nie jestem klientem mbanku, ale na pierwszy rzut oka mozna stwierdzić, że raczej masz problemy ze soba, niz z bankiem.
jan kowalski / 2007-11-12 21:36 / Tysiącznik na forum

no i środki ulokowane w funduszach dolarowych i tracą

to zwykłe ryzyko inwestycyjne i kursowe, to nie powód by sie przejmować niskim kursem . Z punktu widzenia konsumenta, to proces bardzo pożadany.
jan kowalski / 2007-11-11 21:16 / Tysiącznik na forum
tylko po co nam silny dolar? Eksporterom raczej by sie przydał, ale nam zwykłym zjadaczom chleba już nie za bardzo. Czyżbyście otrzymywali honoraria w dolcach, że wam tak na tym zależy? Ja wiem jedno, silna złotówka - więcej mam w kieszeni i w garnku.
jan kowalski / 2007-11-11 07:42 / Tysiącznik na forum

nowe
złoża na grenlandii

to nie powód do spadku cen ropy. Ceny dyktuje zwiększony popyt i zbyt małe wydobycie, a to z kolei wiaże sie bezpośrednio z boomem gospodarczym na świecie. Idąc dalej, jeśli jakiegoś towaru brakuje na rynku, wkracza spekulacja, a ponieważ rozliczenia za te surowce są w dolarach, resztę dodaj sobie sam.

Re: ile jeszcze to może spadać?????

jan kowalski / 2007-11-10 22:10 / Tysiącznik na forum
oby meliska nie okazała się zbyt lekkim antidotum. Chyba jeszcze poleci.

Re: Arka nieruchomosci co sadzicie??

jan kowalski / 2007-11-10 22:05 / Tysiącznik na forum
tanieją materialy budowlane, przestaja drożec mieszkania, choc boom budowlany ma się dobrze. Wydaje mi się, że z tej bańki zaczyna uchodzic powietrze, ale może się mylę?

Re: Gdzie jest "dno" dla dolara

jan kowalski / 2007-11-10 21:59 / Tysiącznik na forum
nie ma dna, to samo napędzajace sie kolo. Drożejąca ropa, złoto, miedż i taniejacy dolar bardzo skutecznie sie uzupelniaja, nieprawda?

Re: Stablinego wzrostu Credit/Suisse

jan kowalski / 2007-11-10 21:56 / Tysiącznik na forum
z PKO/CS skończyłem w ubiegłym roku, to nie najlepsze fundusze. Poza wyjątkami wloką sie w ogonie w swoich kategoriach.

Re: początek;?

jan kowalski / 2007-11-10 21:54 / Tysiącznik na forum
jeśli to rzeczywiście początek, to nie przesadzasz czasem z agresją? Fundusze jak fundusze, jedne lepsze drugie gorsze, ale z taką dywersyfikacją nie wróżę Ci powodzenia.
jan kowalski / 2007-11-10 21:48 / Tysiącznik na forum
Chiny?? Potężna gospodarka i mini giełda. Będzie wielkie buuuum, potrzebna tylko iskra. U nas spadki 2-3 procentowe to silna korekta, a w Chinach zdarzały się kilkunastoprocentowe w ciągu jednej sesji.
jan kowalski / 2007-11-10 21:38 / Tysiącznik na forum

jesli to jest zblizajaca sie bessa

no, właśnie, jak odróżnisz czy to juz bessa czy tylko korekta? Wydaje mi się to prawie niemożliwe. Jeśli chodzi o edzie, to też nie jest panaceum na bessę, strata - zysk, to jak 50/50. Nie inaczej.

Najnowsze wpisy