Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Koniec cudów, czas na rzeczywistość

Koniec cudów, czas na rzeczywistość

Money.pl / 2007-03-16 17:30
Komentarze do wiadomości: Koniec cudów, czas na rzeczywistość.
Wyświetlaj:
łagodny megaraptor / 2007-03-16 22:36 / Bywalec forum
No nieeee, panowie, co tak malutko te bociany dały się napompować, zabrakło idiotów dzisiaj czy jak? Może by tak pożyczyć paru z fonu, albo z innej wydmuchy ?
nicknamer / 2007-03-16 22:23 / Bywalec forum
Apropos tego co napisała A2, kilka postów poniżej, popierając ją dodam,że jak najbardziej czytam opinie różnych analityków giełdowych, śledzę AF i AT poszczególnych spółek, a przede wszystkim czytam TO forum. A mimo to, a właściwie dzięki temu nauczyłem się pokory i radzę Wszystkim którzy dopiero zaczynają grać na giełdzie, żeby byli bardzo pokorni! Bez szaleństw proszę !
łagodny megaraptor / 2007-03-16 22:53 / Bywalec forum
jestem za, daleko zajdziesz, to jest fakt. Ale jak wszędzie kamikaze nie brakuje.
risky-rainmaker / 2007-03-16 22:21 / Ostatni Optymista
http://www.leasco.com.pl/



..


dla zainteresowanych....


Warren co sądzisz o BBIDEV w zwiazku z wejściem pp...
grzeg0rz / 2007-03-16 22:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Strona ładna, ale zakładka inwestycje ....
Co oni teraz w końcu robią?
bollullos / 2007-03-16 22:37 / portfel / Uznany Muł Pancerny
inwestują ;-)
aha, i będzie forum na www
największy pod względem ilości akcji pakiet w portfelu.
warren buffet / 2007-03-16 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle ze moze bujac, nie mam spolki i teraz bym nie kupil bo nerwowo. ale jak ktos ma od dluzszego czasu i ma zysk - zostawiłbym
izrael / 2007-03-16 22:38 / Tysiącznik na forum
z tym piwem i walnieciem puszka w łeb. masz 100% racji. ja tez mowilem ostatnio bede kupowal gdy bedzie krew. ni i nie wytrzymalem? chytrosć? pewnie tak - nie wytrzymalem odezwalo sie we mnie to niedobre - ja tez chce zarobić na piffko.
ech, dlugo jeszcze uczyć sie trza. ale obaczym - zarobilem sporo wczesniej a za ewentualne bledy zapłacę swoją krwawicą
ps. wk..wia cie gdy patrzysz jak rosnie a ty czekasz , he he

a jesli chodzi o lubawe - pisalem na gg ze ja nie sadze by cos bylo - jednak jestem tylko leszczem z duzymi osccmi :-)
warren buffet / 2007-03-16 22:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to nie jest tak, ze ja do Ciebie piłem.... do mojego kolegi akurat, ale on zainwestował tam mało.... znaczy jak dla kogo mało...

co chce powiedziec. sam dzis sie na otwarciu sesji dalem skusic na lubawe - a byla dystrybucja, bo chyba tak to mozna nazwac.... nie poczekalem - mam. zobaczymy.

natomiast musisz sobie uswiadomic jedno
1. fon urósł ze 120%..... czy pojdzie na 3 zł ? nierealne powiesz....
2. 7bulls nie chciałem po 5 zł to tez urósł z 3 zł....... a był juz po 30 zl....

takze, moze sie okazac ze dobrze zarobiles ?? wtedy tą puszke mi na czole rozgnieciesz ???

generalnie sprawa sie ma tak:

jesli ryzyko transakcji przypomina hazard - nie wchodze....

a co zrobic ze rosnie ?
- mnie krew zalewa.

rada ?
- spacer
- zgasic monitor i robic obiad
- chyba najlepsza: wywalic z notowań.... ktos mi kiedys powiedzial ze gieldy nie zamykaja.... a gielda polega na tym ze duzi ruchaja małych,,,, wiec okazji bedzie do konca zycia giełdy i swiata
izrael / 2007-03-16 22:53 / Tysiącznik na forum
wiem ze pisales o koledze ale ja do tego sie ustosunkowalem. hazard to tez nie dla mnie ale jak sobie przypomne ganta ktory startowal od 1 zeta to na naszej wioskowej gpw wszystko mozliwe
warren buffet / 2007-03-16 22:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobra teraz ja cos wyskrobie. jestem po 2 piwach, wiec mam język rozluźniony. gadka w knajpie oczywiscie o giełdzie... coraz wiecej amatorów. dobra. porusze pare spraw.

1. wielu mi mowi: " chłopie, zanim bilans wpłat\wypłat do TFI będzie ujemny, to ty dziadkiem już będziesz. zazwyczaj po takim stwierdzeniu parskam piwem i mam mniej :/ moja szkoda.

wiec napisze tutaj, bo ostatnio pojawiło się tu duzo nowych:

bilans wplat\wyplat w czasie tej hossy ciagle wzrasta na rzecz wplat... to znaczy ze np w tym miesiacu do funduszy wplynelo 100 zł, w tamtym 80 zł a jeszcze w listopadzie to było 20 zł..... dynamika sie zwieksza. teraz co wystarczy ? czy trzeba czekac na ujemny bilans ???? o nieee.... czego potrzeba do wzrostów ?? non stop kupna, idiotów. czego potrzeba do spadków ? sprzedajacych ????? niee !!!!! brak kupujących !!!! sprzedajacy wten czas sie sami pojawią....

wiec pieprzenie o ujemnym bilansie to pieprzenie juz o półrocznej bessie..... wystarczy ze sie dynamika zmniejszy. ale mysle ze do tego daleko. do czasu.

2. bardzo mi sie nie podobała dzisiejsza sesja na lubawie. obym sie mylił. tylko jeszcze wiarę mi podtrzymuja obroty. bo jesli gosciu, ktory kupowal tyle wczoraj i wywołał taki wzrost by dzis nie ujawnił podazy - bylibysmy na 2,80... a tak obrot ten sam, ale neutralna sesja. z dwojga ( dystrybucja czy akumulacja ) wybieram to 1.... no nic. zobaczymy.

3. cały spektakl przed dniem cudów wychodzimy przed orkiestre. i tu sie z toba Big nie zgodze.... ze działamy wbrew światu bo jestesmy mocni... w feralny piątek też bylismy najmocniejsi w regionie ( maj )... potem sie działo. nie warto wychodzić przed orkiestre bo sie po dupie dostanie od dyrygenta w szatni....tego mnie zycie nauczyło na gieldzie

4. małe i srednie śmieci.... dzis na paru śmieciach obroty byly powalające ( chyba wieksze od biotona ). co to jest masters, co to jest fon, co to jest sanwil, co to jest prochnik.

teza: albo z saturna, marsa i jowisza a moze i ksiezyca mamy inwazje strategicznych inwestorów, albo nas dymają po wywołaniu euforii.... i nastepuje dystrybucja.... myśle ze to drugie.... obym sie mylił.

5. coś mi woła do ucha sprzedaj i patrz

6. jestem za midasem i bytomiem w portfelu ( midas z sentymentu ). reszta mi sie nie podoba ( suwary opchne przy okazji a lubawa poprostu mnie dzis smuci - oby cos bylo na rzeczy. )

7. dzień nalezy do straconych bez zysku dziennego 30%.... to sie nam jeszcze odbije jak dobra kiełbasa po śniadaniu, zaręczam.
Big Lebowski / 2007-03-16 22:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czas pokaze Warren - specjalisci niemieccy przewiduja spadek DAX do 6200 to jakies piec procent - z tego co dzisiaj widzialem wahania niewielkie i cos mi mowi ze guzik z tego bedzie - zbyt wielu to mowi ... to samo obserwowalem na GPW nie bylo handlu wielkimi pakietami tzn . instytucjonalni zlekcewazyli taka okazje jaka sa trzy wiedzmy do zmia portfelowych - ostatnia wazna sprawa zbyt wielu indywidualnych jest na gotowce -powiem Ci szczerze nie spotkalem sie w takim przypadku z powazna zwalka...przewiduje dalsza konsolidacje do oglaszania wynikow kwartalnych...
warren buffet / 2007-03-16 22:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no zobaczymy.... powiem szczerze Ci, ze mnie poprostu martwią śmieci latające od paru sesji po 20% na podwyższonych obrotach.... dystrybucja ? zobaczymy
łagodny megaraptor / 2007-03-16 22:42 / Bywalec forum
jak to mówią :palić , rabować, pić, pier.....ić, BIDA MUSI POSWAWOLIĆ. Takie tricki sygnalizują, że za chwilę będzie na dp**ę bęc, ot co!
warren buffet / 2007-03-16 22:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
u mnie jest:

pic p*********c nie zalowac, bieda musi pofolgowac
lojka / 2007-03-16 22:50 / Tysiącznik na forum
też TO znam :)
Big Lebowski / 2007-03-16 22:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
smieci zawsze lataly i wracaly - poprostu inwestorzy oczekujac na spadki uruchomili czesc gotowki w spolki o niewielkiej kapitalizacji i ktore dlugo lezaly odlogiem i dmuchaja ...
nicknamer / 2007-03-16 22:06 / Bywalec forum
Nie jestem długo na tym forum i nie zbyt często zabieram głos, ale ilość nowych uczestników, którzy pojawili się w ostatnim tygodniu na forum i ta ilość takich optymistycznych wypowiedzi i ta aktywność akcji śmieciowych ( z wylączeniem Sz.P. Lubawy, której jestem długotrwałym niezarabiającym posiadaczem), powoduje, że mój weekend będzi bardziej kenobistyczny niż.... no niestety nie widzę dobrej propozycji tej po drugiej stronie, tej pozytywnej...
chris / 2007-03-16 21:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam
dla mnie tydzień very ok ....
i dzień dziś też ok
a
dla "rozerwania lekkiego
"play" / "pauza" / "bufor 100" / play

http://www.videosift.pl/story.php?id=7095&where=index

i miłego oglądania ;))))))))))))))))
i słuchania też ;))))))))))))))))))))))
. / 2007-03-16 20:52 / ................
poniewaz Kenobi ponizej tworzy nowa rownolegla rzeczywistosc,informuje,jesli ktos dotad nie wie,ze slynne 3
wiedzmy to:
-kontrakty terminowe na indeksy akcji
-opcje na indeksy
-opcje na poszczegolne akcje
Milej nocy wszystkim,Kenobiemu takze,
Kenobi / 2007-03-19 06:24 / Uznany malkontent giełdowy
Zapomniałeś o drobiazgu, kontraktach terminowych na akcje, dlatego cztery wiedźmy.
A2 / 2007-03-16 20:44 / Spekulantka
Zaczynam sie pomalu irytowac. Z trudem przyszlo mi sie pogodzic z tym , ze codziennie musze spogladac na rynki w USA)) aby wiedziec co z nami bedzie. Od niedawna zaczynam dzien od sprawdzania rynkow azjatyckich i aktualnych kursow walut.Jednak nie zmienia to moich pogladow , ze gieldy swiatowe to taki ocean hazardu.Analitycy pisza co im slina na jezyk przyniesie.W tym tygodniu plus dla P.Kuczynskiego , ktory optowal za tym, aby nie sprzedawac akcji ani w srode ani w czwartek))).Na koniec dodam , ze wysprzedalam sie z getinu .Zostala bardzo mala czesc. Kiedys musialo to nastapic.
gabrik / 2007-03-16 21:11 / portfel / Wierny Forumowicz
niestety A2 tak bez obserwacji to tylko na początku przez jakiś czas a potem jak człowiek się rozwija to coraz więcej drzew
Ross / 2007-03-16 21:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale to juz więcej czasu absorbuje.
Ross / 2007-03-16 20:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Twoja wypowiedz nie jest budująca na dalsze dni.
Big Lebowski / 2007-03-16 21:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
gdyby zarabianie pieniedzy bylo latwe - wiekszosc byla by bogata ... a tak nie jest...
warren buffet / 2007-03-16 22:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dodam: nie bylo by taksówkarzy i górnikow.... bo po co ?
izrael / 2007-03-16 20:26 / Tysiącznik na forum
od razu mowie: kupilem fon po 2.48 sporo. czekalem na korekte w koncu nie wytrzymalem i masz babo placek. juz raz tak mialem i nie skonczylo sie dobrze. fon to zagadka jak dla mnie. artykul w dzisiejszym parkiecie sugeruje dalszy wzrost bo beda skupowac akcje aby miec wiekszosc na walnym. jesli plany sie sprawdza to moze to byc drugi Gant ktory z 1 zl poszybowal na 40 zeta. jesli nie to wole nie myslec. znowu 7 lat czekania dla tych co zostana na gorce....
Aron-antyklerykał / 2007-03-16 22:10 / portfel / Bywalec forum
Witaj ziomku ,też zarydzykowałem i zapakowałem się średnio po 1,99 .Zobaczymy ,czas pokaże Spróbuję na jakiś czas zapomnieć o FONIE.
Pozdrawiam.
warren buffet / 2007-03-16 20:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czemu nie brales po 1,10 ?
gabrik / 2007-03-16 21:12 / portfel / Wierny Forumowicz
warren zadałeś bardzo.......pytanie -rosło wszyscy brali to też w końcu postanowił ,wielu innych też kupiło tak zawsze jest
izrael / 2007-03-16 20:52 / Tysiącznik na forum
z tej samej przyczyny co ty. naganiales a sam nie kupiles. w koncu myslelem ze za duzo ucieknie i nie doczekam korekty i kupilem.
Aron-antyklerykał / 2007-03-16 22:17 / portfel / Bywalec forum
Czekałem że ludzie przed weekendem nie będą chcieli zostać z akcjami i będą realizować zysk ,ale i tak za wcześnie zacząłem kupować.Kto nie nie ryzykuje szampana nie pije.
warren buffet / 2007-03-16 20:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bingo. ale po 2,50 bym nie bral
izrael / 2007-03-16 21:17 / Tysiącznik na forum
tak samo myslalem w polowie sesji w czwartek a na koncu szalenstwo. dzis juz stracilem cierpliwosc.
anna. / 2007-03-16 21:07 / Uznany Gracz Giełdowy
też bym nie brała FONa po 2.50 w takiej sytuacji mówię sobie trudno pociąg odjechał będzie drugi :)
warren buffet / 2007-03-16 22:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niektorzy tego nie rozumieją. kolega dzis brał w tych cenach, po sesji sie piwa napił i sie puszką strzelił w mozg..... co ja zrobiłem.... pytał....

ja mu mowie - zawsze moze byc po 3 zł... tylko przy jakim ryzyku ?? będzie po 3 zł - trafiles... jak na ruletce... hazard.... nie bedzie - wtopiłes
izrael / 2007-03-16 20:43 / Tysiącznik na forum
ARTYKUŁ Z PARKIETU DZISIEJSZEGO
==============================================
W ostatnim czasie inwesto¬rzy chętnie handlują papierami FON-u. Od 8 marca kurs wzrósł już o 21 proc, do 2,24 zł. Ostatni raz płacono tyle za akcje prawie siedem lat temu. Sesjom towa¬rzyszą wysokie obroty (dzien¬nie właściciela zmienia po¬nad 30 proc. kapitału).
Można przypuszczać, że wa¬lor)1 drożeją w związku ze zbli¬żającym się nadzwyczaj¬nym walnym zgromadzeniem akcjonariuszy, wyznaczonym na 26 kwietnia. Ma ono pod¬jąć uchwały w sprawie podwyż¬szenia kapitału (od 5 min do 44,8mln zł), nowej emisji z prawem poboru, a także po¬działu akcji (splitu) w stosun¬ku 1 do 5.
FON, producent konstrukcji stalowych, jest jedną z ulubio¬nych spółek spekulantów. Tym razem do wzrostu kursu przy¬czyniają się również zakupy do¬konywane w ostatnich dniach przez członków rady nadzor¬czej FON-u. Jeden z nich, Ma¬riusz Patrowicz, zgromadził już 2,3 proc. kapitału.
Może się wydawać, że to mały pakiet, jednak na ostatnim wal¬nym zgromadzeniu, 15 lutego, stało się jasne,jak niewiele pa¬pierów wystarczy, żeby doko¬nać rewolucji współce.
Na posiedzenie, zwołane z inicjatywy poprzedniego szefa (w randze członka zarządu) An-
drzeja Piocha, przybyło mniej niż dwudziestu akcjonariuszy. Reprezentowali łącznie zaled¬wie 5,8 proc. kapitału. Nie prze¬konały ich pomysły A. Piocha na rozszerzenie działalności FON-u ani jego projekt nowej emisji bez prawa poboru. Wyło¬niona na posiedzeniu rada nad¬zorcza odwołała A. Piocha.
Nowy szef FON-u (również w randze członka zarządu), Krzysztof Kania, zapowiedział niedawno w „Parkiecie", że spółka postawi na budownictwo mieszkaniowe i drogowe. Mod¬na deweloperka i perspektywa budowy dróg za unijne pienią¬dze najwyraźniej rozpaliła wy¬obraźnię inwestorów. -Moim zdaniem, ostatni wzrost kursu świadczy o zaufaniu akcjonariu¬szy do naszych planów. Per¬spektywy są dobre - komentuje K. Kania. Być może jeszcze wmarcu rada nadzorcza pozna szczegółową strategię.
Czy rynek zostanie również powiadomiony, jak nowe pro¬jekty przełożą się na wyniki fi¬nansowe FON-u? - Będę się sta¬rał, żeby informacje były wiary-godne i pokazywały rozwój spółki - odpowiada K. Kania.
W ub.r. FON miał 767 tys. zł przychodów i 641 straty netto. Spółka prowadzi działalność operacyjną od września 2006 r. Wcześniej była giełdową „wyd¬muszką". AR
A2 / 2007-03-16 20:38 / Spekulantka
Od razu odpowiem))) nigdy nie wiesz , czy aktualnie to jest juz dolek, czy tez gorka))).Ja lubie wiedziec , ze za ta nazwa akcji , ktora kupuje stoi jakis fundament.Po co Ci ten fon na weekend?Ale sama tez popelniam bledy , wiec Ci rozumiem i rozgrzeszam )))
Ross / 2007-03-16 20:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gdybym postepowała tak jak Brydzia\ cały szacunek/ to bym nie kupowała fona weekend ale co tam mo moim tacie fantazja ułańska i w cale mnie nie martwi że utopiłam, to tylko kasa a są jeszcze inne wartości.
Ross / 2007-03-16 20:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale błedów popelnilam pszepraszam, to tak jak wnusio mówi dobranoc a babcia szaleje na forum.
Ojciec&Syn / 2007-03-16 20:29 / Tysiącznik na forum
nie martw się nie jesteś sam. Ja fonsa dziabnąłem co prawda po 2.32 ale tesz sporo =]
Mam nadzieję że w poniedziałek się odbijemy =]
Ross / 2007-03-16 20:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja tez po 2.32 i to sporo.
gabrik / 2007-03-16 20:12 / portfel / Wierny Forumowicz
czy jest opcja że ktoś jeszcze pisze pod twoim nickiem??
Big Lebowski / 2007-03-16 20:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to jest wlasnie ta opcja - nadal twierdze ze to nie pisze prawdziwy Kenobi...
risky-rainmaker / 2007-03-16 20:26 / Ostatni Optymista
Bigu...widzisz...nasz STX...to nie FON czy Sanwil...;))
Big Lebowski / 2007-03-16 20:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i lepiej - dzisiaj uzupelnialem tzn .. dokupowalem...
risky-rainmaker / 2007-03-16 20:22 / Ostatni Optymista
Kenobi...czy nie kenobi...i tak pisze wybiórcze bzdury...
Kenobi / 2007-03-16 20:35 / Uznany malkontent giełdowy
Otóż to. Bardzo twórcze odkrycie. Możesz wnieść też coś od siebie, zamiast stale narzekać. Miałeś założyć nawet swoje forum, na którym miały obowiązywać same dobre wiadomosci. Kto Ci zabrania pisać wybiórcze mądrości?
risky-rainmaker / 2007-03-16 22:16 / Ostatni Optymista
Nieskromnie powiem, z całym szacunkiem dla większości uczestników tego forum..ale jestem chyba ostatnią osobą która narzeka....tak naprawdę nie wiem co to znaczy narzekać....bo cieszę się najbardziej tym....że rano otwieram oczy...
. / 2007-03-16 20:28 / ................
na ok-rag-lo od 22.7.06 to samo

-:-))
Ross / 2007-03-16 20:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Duda prospekt zatwierdzony.
needle / 2007-03-16 19:59 / Bez rangi
2006-11-13 22:08:16 | *.*.*.* | delo82
mój portwelik-rozpocząłem kariere inwestora, i juz mam duuzo spadków:( [6]
13.11.06r.
to mój portwelik,pomińce komentarze po jakich cenach byl zakup, powiedzcie jak z tego
wyjsc!!!
Jestem zadowolony tylko z GANTA, a co z resztą? LECą w dół, które trzymać,a z którymi
poczekać?
ABPL -zakup po 260zł.dzis cena 230zł
ELKOP -zakup po 122.5 dzis cena 104zł
LENTEX -zakup po 255 dzis 175zł
TRASINTUR -zakup po 42 dzis cena 37zł
GANT -zakup po 185 dzis po 269zł

myślę, że warto czasami poszperać po starszych wpisach
trudno mi coś z powyższego tekstu skomentować
ale ja się zastanawiam ile giełd jest w POLSCE
bo przecież na GPW takich cen nie było nigdy
Rzeczywistość równoległa?
Ale tu się problem nie rozwiązuje, na świecie też jest podobnie.
Czasami winicie Kenobiego i jego wyznawców za wpisy, że jest za drogo; no moment ja AB czy LENTEXU też po 250 bym nie kupił, ba nawet po 100
Trzeba ich zrozumieć i tego (zalogowanego) inwestora ukrywającego się w innym (naszym) świecie pod szyldem "delo 82"
Tato / 2007-03-16 19:57 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A tak w ogole, to najbardziej sie ciesze, Kenobi jest znowu soba!
Kenobi - uklony!
Kenobi / 2007-03-16 20:03 / Uznany malkontent giełdowy
Ja również pięknie się kłaniam.
Pablo / 2007-03-16 20:05 / "Uznany Gracz Giełdowy"
możesz nam wytłumaczyć to jednodniową zmianę.
Kenobi / 2007-03-16 20:23 / Uznany malkontent giełdowy
Wyczuwałem odbicie i miało ono miejsce, dokładnie otworzylo sie z luką do góry. Następnie pojawiły się problemy kryzysu na rynku kredytów hipotecznych, co bylo powodem kolejnego tąpnięcia, a później wyciąganie pod cztery wiedźmy, w końcu tygodnia, po drodze sporo danych, w większości złych. W dzisiejszych czasach panuje taka zmienność, że trzeba śledzić rozwój sytuacji na bieżąco, żeby starać się wychwycić możliwe ruchy, zanim sytuacja stanie sie bardziej klarowna, choć zawsze będą ją mącić, żeby zmylić przeciwnika. Nie ma letko. Pozdrawiam.
Ross / 2007-03-16 20:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A dlaczego 4 wiedżmy a nie 3.
Kenobi / 2007-03-16 20:41 / Uznany malkontent giełdowy
Rynek się rozwija, doszły opcje na akcje, jak się nie mylę.
Big Lebowski / 2007-03-16 20:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
he he - dobre Kenobi ... dobre...
. / 2007-03-16 21:09 / ................
patrz na gorze,pozdrawiam,to wlasnie caly on,noz w kieszeni sie otwiera
Big Lebowski / 2007-03-16 21:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czytalem ... pozdrawiam...
. / 2007-03-16 21:23 / ................
milej nocy --;-))))
Pablo / 2007-03-16 20:51 / "Uznany Gracz Giełdowy"
nastawienia odnośnie rynku nie zmnienia się ot tak. Przecież od niepamiętnych czasów pisałeś o spadkach a potem w jeden dzień o wzrostach i teraz znów o spadkach.
Tato / 2007-03-16 19:56 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
2007-03-11 19:05:46 | *.*.*.* | Tato
Re: Rynek jeszcze się nie zdecydował
Witam,
Nie zdziwie sie jesli za tydzien po paru dniach hustawkowych zamkniemy sie za tydzien na
poziomie podobnym do piatkowego.
---------------------------------
I w mojej opinii - dalej tak bedzie. Czeka nas ni pies ni wydra tylko cos na ksztalt swidra . .
Czyli powtorka z wrzesnia, kilkutyg. (?) konsolidacja
Wbrew pozorom rynek jest nie jest na tyle przegrzany abysmy nage runeli w dol. 3150 dwa razy obronione, w kiepskim stylu ale zawsze. A z drugiej strony wzrosty beda na razie hamowane podaza tych, ktorzy sie wystraszyli ostatniego spadku.

No chyba, ze Alan p*******, a jakis guru na Wall street powie, ze to burza . . .
Wtedy zawsze znajda sie chetni do wywolania paniki, bo mozna szybko i duzo zarobic . . .
Tak jak ostatnio kiedy to - moim zdaniem - byl to typowy atak globalnej spekuly moze po to aby kupic wybrane rzeczy taniej, a moze zarobic na krotkiej sprzedazy, niestety jeszcze nie u nas, a szkoda . .
Przerabiano to wielokrotnie, na takim ataku na GBP, kiedys Soros zrobil wielkie pieniadze . .

Konsolidacja oczywiscie nie wyklucza roznych harcow, ja obstawialem w tym tyg Ele, ale jak widac, byli lepsi kandydaci . . .:-)
Gratulacje dla fanow FONa, (zwlaszcza dla tych co juz skutecznie sprzedali ;-))))

Mnie natomiast fascynuja tez takie spolki jak ATM gr, Kruk (ktorego zreszta nabylem w czwartek), czy Stalprodukt, ktore spokojnie i bez rozglosu rosna rosna i rosna . . .
I nie zajmuja sie tylko produkcja akcji, wiec nabywca nie musi co chwile patrzec na ekran. Jak ktos znajdzie takie perelki i jest dostatecznie cierpliwy zarobi w kazdej pogodzie.

Milego weekendu wszystkim Forumowiczom
gabrik / 2007-03-16 20:01 / portfel / Wierny Forumowicz
tato cenię Twoje postrzeganie giełdy jednak napisałeś magiczne słowo CHYBA i jest ono kluczowe w Twoim poście niestety jest ono powiem więcej kluczowe dla całego rynku.
Tato / 2007-03-16 21:35 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Witaj Gabrik wieczorowa pora,
???
W moim poscie nie slowa CHYBA, ani w tym, ani sprzed tyg.
Jesli natomiast chodzi o stawianie jednoznacznych wizji, pamietasz ta noc kiedy DJ lecial na pysk . .

2007-02-27 21:52:41 | *.*.*.* | gabrik
Re: Początek głębszej korekty na GPW
panowie tu się nie ma co pukać nikomu w głowę jest żle a będzie tylko gorzej yen wali jak
oszalały jeszcze naprawdę jest czas na cięcie ale szybkie i zdecydowane i kto pierwszy to
zrobi ten wygra i nie łudzić się że TFI nas uratują teraz to oni też maja noc z głowy.

Wiem że to wygląda na panikę ale to nie ja panikuję tylko świat
-------------------------------
Tymczasem panika byla tylko chwilowa.
Jesli cos pisze, to raczej majac jakas wizje rozwoju sytuacji, i staram sie nie pisac ze wzrosnie, ale moze tez spasc, jak czyni (niestety!) sporo ludzi zajmujacych sie rynkiem zawodowo (ja do nich nie naleze)
Ale nie napisze tez ze na pewno wzrosnie, albo na 100% spadnie, jak ktos tak pisze to ja sam to zle odnieram, bo albo jest zapakowany w jedna opcje i nagania tlum, albo jest zbyt zadufany . .
Pozdrawiam rowiesniku!
gabrik / 2007-03-16 21:47 / portfel / Wierny Forumowicz
ja nadal pogląd mam ten sam a bardziej szczegółowo wypowiadam się w rozmowach bezpośrednich z forumowiczami prywatnie wtedy to przedstawiam konkretne przewidywania na konkretne sesje.

A czy panika była chwilowa to jeszcze chyba za wcześnie by to stwierdzić
Big Lebowski / 2007-03-16 21:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bledy popelniaja wszyscy - sam do nich naleze ... spodziewalem sie wiekszych wahniec na wigach ktore jednak nie wystapily i tak jak juz wczesniej pisalem - jako syn marnotrawny wracam do szeregu -bykow...chociaz przewiduje nadal konsolidacje...
Tato / 2007-03-16 19:58 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Nie napisalem nic brzydkiego! (tylko ze Alan moze puscic baka ;-)))
Kenobi / 2007-03-16 20:12 / Uznany malkontent giełdowy
Już puścił, i to nawet dwa. Pierwszego 27.02.07 w Hong Kongu o recesji. Potem było pierwsze tąpnięcie. Drugiego ostatnio - o rozlaniu się problemów subprime market czyli udzielania kredytów w pogoni za zyskiem ludziom, którzy nie spełniają warunków, na wyższe półki (ostatni raport stowarzyszenia firm udzielających kredytów hipotecznych publikowany we wtorek już to pokazał, po nim byl znów spadek).
gabrik / 2007-03-16 19:54 / portfel / Wierny Forumowicz
to że wigi nie spadły w tym tygodniu to było przejżyste od wtorku a jasne od środy
Pablo / 2007-03-16 20:00 / "Uznany Gracz Giełdowy"
w srodę rano nie było tak wiadomo
gabrik / 2007-03-16 20:04 / portfel / Wierny Forumowicz
było i chętnie powiem ci dlaczego jeśli masz GG bo czytam Twoje wpisy na forum i blogu też i byłeś blisko podpowiem Ci dzięki opcjom
Pablo / 2007-03-16 20:07 / "Uznany Gracz Giełdowy"
odbierz pocztę Gabrik
gabrik / 2007-03-16 20:10 / portfel / Wierny Forumowicz
musisz napisać na gabrik5@wp.pl bo na tą z forum nie wejdzie bo zapomniałem jaki tam adres podałem ;-((
Pablo / 2007-03-16 20:12 / "Uznany Gracz Giełdowy"
poszło do Ciebie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy