Forum Polityka, aktualnościKraj

Kopacz: Za rok uzdrowię slużbę zdrowia

Kopacz: Za rok uzdrowię slużbę zdrowia

Money.pl / 2008-01-07 10:03
Komentarze do wiadomości: Kopacz: Za rok uzdrowię slużbę zdrowia.
Wyświetlaj:
historyk / 84.10.106.* / 2008-01-09 00:18
kabaret obłudy czy obłuda kabaretowa
larson41 / 2008-01-08 13:45 / Bywalec forum
dopiero za rok ? aco bedzie po roku ? nastepny rok i tak do wyborow , oby niedlugo a tak na zapas zdrowka pani Kopacz
jeszcze zdrowy / 81.210.19.* / 2008-01-08 13:15
Poprawa dopiero za rok? Pani Kopacz, więcej odwagi! Wystarczy podnieść składkę, a do szpitala wpuszczać TYLKO za dodatkowym ubezpieczeniem. Reszta pacjentów, do kasacji, bo nie wytrzymają "uzdrowienia" służby zdrowia.
Przeciwny draństwu / 83.9.121.* / 2008-01-07 20:26
Pytam się o jakie współpłacenie, cały szereg drani, się upomina. Pracuję już 40 lat, cały czas płacę, a dzięki Bogu nie choruję, to nie jest, z mojej strony, współpłacenie. Proszę bardzo przestać potrącać mi nie tylko podatek, który w innych krajach przeznaczany jest właśnie na służbę zdrowia, to u nas jeszcze wydziela się osobną pulę na beznadziejnych, a czasem zbrodniczych, pijaków z tytułami lekarzy. Lekarze niech wykupią, jak do tej pory społeczny sprzęt i budowle będące szpitalami i przychodniami, ale po cenach rzetelnych a nie jak do tej pory, za przysłowiową złotówkę, niech mi oddadzą to co przedpłaciłem na swoje leczenia oi niech zaczną działać, a ja będę płacił z tego co oszczędziłem wyłącznie za siebie i za swoją rodzinę, a nie moją składka będzie używana na zapłodnienie in vitro, bo jakiś kaleka nie może poradzić sobie z cnotą swojej partnerki. Moje pieniądze również brane są na klinikę rządową, czego sobie nie życzę. Poseł nie poseł niech czeka na zabieg pół roku tak jak mnie nakazują.
Mieszkaniec wsi / 83.18.138.* / 2008-01-08 08:42
Re: Kopacz: Za rok uzdrowię slużbę zdrowia Skończyć z KRUSEM dla bogatych rolników Pana Premiera Pawlaka i będą pieniądze na służbę zdrowia na szkoły i wszystkie inne zachcianki bo 270 zł na kwartał to wyśmiewanie pozostałych płatników ZUS., Tylko Pan Tusk stracił by koalicjanta i by musiał stękać, jak J. Kaczyński przed Leperem. Ina pewno wyślecie 40 letnich płatników na cmentarz bo oddali swoje życie dla tego pokrętnego państwa jakim jest nasza UKOCHANA POLSKA manipulowana co chwile przez nowych naprawiaczy
Za rok uzdrowię slużbę zdrowia
potencjalnie chory / 83.9.121.* / 2008-01-07 20:14
Za rok to pewnie Pani Kopacz nie będzie już ministrem zdrowia, ale dostatecznie zdąży sobie odłożyć na czarną godzinę. Tłuste włosy tej pani sa powodem, ze w nic co ona mówi , nie daję wiary. Już spieprzyła podział tych 5 miliardów dając wyłącznie lekarzom zamiast całej służbie zdrowia, a tam są pielęgniarki, salowe, radiolodzy i laboranci. Całkowicie skopała ta cała Kopacz, może z racji nazwiska, chorych na, których cała służba zdrowia żeruje.
..................... / 89.76.131.* / 2008-01-07 13:42
Co trzeba zrobić:
- wprowadzić współpłacenie
- likwidacja monopolu nfz - wprowadzenie prywatnych ubezpieczycieli - koniec z darmowym leczeniem
dla rolników, pseudo-rolników i bezrobotnych,
- wprowadzenie koszyka świadczeń gwarantowanych z prawdziwego zdarzenie, a nie spisu praktycznie
wszystkich znanych procedur by Religa&Piecha bez uprzedniej wyceny procedur (do tej pory nie
jestem w stanie zrozumieć jak oni byli w stanie stworzyć koszyk bez wyceny procedur i stwierdzić,
że brakuje iluśtam miliardów złotych)
- trzeba rozważyć udział państwa w leczeniu chorych np. onkologicznych - to są astronomiczne
kwoty i mogłoby się okazać, że większości społeczeństwa nie stać na wykupienie odpowiedniej
polisy
- przynajmniej częściowa prywatyzacja szpitali
- ułatwienie dostępu do specjalizacji młodym lekarzom - 75% specjalistów w Polsce ma już powyżej
50 lat. Średni wiek lekarza to 47-48 lat i cały czas rośnie.


- chirurg wykonujący 10 pankreatoduodenektomii miesięcznie powinien zarabiać więcej od lekarza wykonującego miesięcznie 30 mastektomii - operacja operacji nierówna. Ale do tego potrzeba odpowiedniej wyceny procedur medycznych - miał to zrobić Religa (dlatego pseudo-koszyk miał powstawać tak długo), ale oczywiście nic z tego nie wyszło.
Adol / 2008-01-07 15:37 / Bywalec forum
Panie doktorze! Masz Pan rację. Szczególnie w 2 sprawach:
-wprowadzić współpłacenie
- ułatwienie dostępu do specjalizacji młodym lekarzom. Taki wspaniały lekarz Mirosław G. niewykształcił nikogo bo...kaska tylko dla niego.
reszta też jest jak najbardziej ok ale w obecnym czasie nierealna (np. leczenie onkologiczne) lub niewygodna (darmowym leczeniem
dla rolników, pseudo-rolników i bezrobotnych).
odnowegoroku / 79.187.37.* / 2008-01-07 14:04
i dlatego jesteśmy NARODEM ?
człowieku po co ci państwo, poszukujesz takiego gdzie są sami bogacze to przenieś się do Danii, która nie chce waluty Euro.
Nie ucz Gabinetu Cieni oni pracowali nad swoją "reformą" dwa lata !

A koparka ma tez solidne doświadczenie na wielu budowach. No i ten cud, trzeba więcej zaklęć.
A tak na marginesie Irlandczycy domagają się referendum w sprawie tzw traktatu reformującego, to my chyba też przecież jesteśmy 2 Irlandią !
dareg / 212.160.93.* / 2008-01-07 12:49
można dofinansować służbę zdrowia, dać lekarzom po 15 tys. ale jak zmienić ich mentalność ?
nadal będą traktować ludzi jak śmieci
gtgtgtg / 195.205.44.* / 2008-01-07 13:56
popracuj to zobaczysz. nie jestem lekarzem ale mam znajomych. całe nocki nieubezpieczonych żuli zworzonych z miasta do opatrzenia, brak leków, opatrunków, często agresja pacjentów bo lekarze to i tak konowały (brak ochroniarzy w szpitalach), i wiadoma juz wszystkim ilość godzin pracy (jakie jest ich życie rodzinne??).

wiem że jest wielu złych lekarzy. ale zapoznaj się z taki terminami (to samo u nauczycieli) jak frustracja, niskie poczucie wartości, ubogie życie prywatne. ja wiem że przysięga itd. ale ja nie wiem co bym powiedział po 10 latach takiego zapieprzu.
larson41 / 2008-01-08 13:56 / Bywalec forum
na nieubezpieczonych zuli jest lekarstwo osrodek tylko dla takich , a pracowali by tam lekarze dobrowolnie , talki zul musialby odpracowac skladke, porade ,i mozna wycenic za ile mu udzielono pomocy,taki jak piszesz zul musal byto odpracowac ( roboty interwencyjne miasta dzielnicy itd,) a co do tych dobrych ale sfrustrowanych niech zonki (pielegniarki same na siebie zarabiaja) to nie beda musieli tak zap.....
pacjent z korytarza / 79.187.37.* / 2008-01-07 11:25
szef powiatowego ZOZu powiedział ! 2 lata doświadczenia uff!

Jak był PiS to podrzegała strajkujcie my mamy receptę, GABINET CIENI pracuje a teraz , zrzucają na dyrektorów szpitali. Umywa ręce jak Piłat od sprawy. Sprzedadzą wszystko co się da aby mieć spokój nawet za 1 euro z naszymi Darami z Wielkiej Orkiestry !

Teraz dyrektorzy będą się zadłużać w bankach , długów których nie będą w stanie spłacać no i łatwo znajdzie się chętny aby tych bankrutów kupić, powtórka z NFI Lewandowskiego z lat 90 tych.

"Janku współczujemy Tobie, w naszym rządzie zawsze będzie dla Ciebie miejsce" wrzesień 2007.
"radykalnie podniesiemy płace w budżetówce" październik 2007

"za mówienie prawdy mi nie płacą"
KAP / 2008-01-07 11:42 / Tysiącznik na forum
czesc 79.187.37.*. zmieniasz nicki jak rekawiczki. a moze jednak 'uprzejmiedonosze' jak Ci proponowalem juz uprzednia?
pacjent z korytarza / 79.187.37.* / 2008-01-07 14:07
jak na to wpadłeś ? musiałeś mieć jakieś szkolenie w Gabinecie Cieni z taką inteligencją hoo, hoo
zdenek... / 79.188.45.* / 2008-01-07 11:08
Pani Kopacz w swoim zozie tylko długów narobiła.
A wogóle co to za zwyczaj że jakiś dyrektorek ZOZu z prowincji zostaje nagle ministrem jakie Kwalifikacje ta pani sobą reprezentuje czy zna się na czymś więcej niż zadłużanie.
sceptyk / 2008-01-07 11:37 / Tysiącznik na forum
Ta pani ma kwalifikacje potwierdzone przez samego premiera Tuska.
I zatwierdzone przez samego redaktora Michnika.
Takie rekomendacje wystarczają.

Najważniejszą kwalifikacją jest jedynie słuszny krytyczny stosunek do Kaczyzmu-Ziobryzmu.
Zresztą praktycznie wszystkich ministrów tego rządu fachowców.
Sabre / 2008-01-07 10:45 / Tysiącznik na forum
Pomysł by zróżnicować dochody lekarzy w zależności od wykonanej przez nich pracy, jest bardzo dobry. Są w naszym kraju chirurdzy, którzy nie tylko nie wykonuja 15 operacji, ale kończą swój miesiąc na jednej. I nie jest to związane z kosztami, czy też ilością chętnych pacjentów, ale po prostu z takim stylem ich pracy. Lekarze nawał swojej pracy udowadniają ilością godzin spędzonych w pracy, czy też odfajkowanych dyżurów, a nie na tym to powinno polegać.
Wprowadzenie "ile zrobisz, tyle zarobisz", nie tylko zmiejszy ewentualne kolejki oczekujących, ale także może podnieść kwalifikacje lekarzy.
Adol / 2008-01-07 15:40 / Bywalec forum
Nie chciałbym być operowany przez lekarza "stachanowca", który idzie w akordzie na 200% normy bo ma np. wesele córki:) lub dług do oddania.
Sabre / 2008-01-07 16:43 / Tysiącznik na forum
Czyżby? Rozmawiałem sobie kiedyś z takim lekarzem (oczywiście nie Polak), który mi powiedział, że usuwa dziennie dwie macice od 2 lat. Twierdził że może to już robić z zamkniętymi oczami.
Oczywiście nie namawiam ciebie, byś sobie usunął macicę u niego:) Tyle tylko, że ta sprawa dobrze obrazuje cały problem - dla lekarza liczy się głównie praktyka, tam właśnie nabiera on prawdziwych umiejętności.
Tzw. normy są wcześniej określone. Nie ma mowy, żeby ktoś operował wyrabiając sobie jakieś procenty, czy dorabiając sobie. To nie o to chodzi.
Czy wolałbyś chirurga który operuje od wielkiego dzwonu, czy takiego który robi to codziennie?
sceptyk / 2008-01-07 11:40 / Tysiącznik na forum
Czy wyobrażasz sobie lekarza, który zamieni kawki i podszczypywanki z pigułami na ciężką pracę przy stole operacyjnym za np. 200 złotych na miesiąc?
Chory widzi lekarza daj Boże raz dziennie, kiedy ordynator zarządza obchód.
Przez resztę czasu spędzanego w pracy Pan(i) Doktor nie wyściubi nosa z dyżurki (chyba, że na innym oddziale jest jakaś impreza).
Sabre / 2008-01-07 11:59 / Tysiącznik na forum
Nie tylko sobie wyobrażam, ale nawet znam takich lekarzy (którzy ciężko pracują, nie tylko przy stole operacyjnym). Wprowadzenie systemu, który premiuje za dobrą i ciężką pracę, nie jest wcale takie trudne.
To oczywiście tylko zapowiedzi, ale trzymam kciuki za panią minister.
KAP / 2008-01-07 11:47 / Tysiącznik na forum
jak w kazdym zawodzie mozna pracowac lub sie opieprzac. rzecz w stworzeniu systemu,. który premiuje prace i eliminuje opieprzanie sie. Moje doswiadczenia z lekarzami wskazuja przepracowanie tych dobrych , którym sie chce i to przepracowanie daje pieniadze w przypadku strefy platnej (prywatnej) a daje glónie wrzody i frustracje w strefie panstwowej feudalno-hierarchicznej urawnilowki.
sceptyk / 2008-01-07 12:05 / Tysiącznik na forum
Gdyby POwszczyzna chciała prawdziwej naprawy w ochronie zdrowia, to przeprowadziłąby dwie operacje (przyznaję - trudne, ale konieczne):
1) prywatyzacja szpitali/przychodni
2) uwolnienie ubezpieczeń zdrowotnych w połaczeniu z reformą podatków (wybór ubezpieczyciela zdrowotnego w obrębie składki zdrowotnej odpisywanej od podatku);

Ponieważ POwszczyki nie zamierzają zrealizować żadnej z tych operacji, wnioskuję, że są takimi samymi socjalistami - populistami jak kaczyści, tyle, że mają wsparcie i ochronę merdiów (głównie ajtiaja).
gtgtgtg / 195.205.44.* / 2008-01-07 13:46
o, kolega anarchista się z liceum wyrwał. wysublimowane skróty i prawda, prawda i tylko sama prawda z jego ust płynie... "wnioskuję", o jeju, ale z czego, w co? z tego co sam urodziłeś? ja wnioskuję że połowa polaków powinna udać się do psychoterapeuty bo jest bardzo nieszczęśliwa że żyje i że ktoś coś próbuje. ja postawię ci diagnozę i wniosek - postawa schizofreniczno-paranoidalna, czyli wszędzie jest zagrożenie, a to białe, bum! a tu czarne hyc! ręce opadają.
Sabre / 2008-01-07 12:26 / Tysiącznik na forum
Od kiedy to, by sprywatyzować szpital, potrzebne są działania rządu? Właścicielami szpitali są samorządy i to one o tym decydują. Tak a propos - prywatyzacja szpitali cały czas postępuje:)
A co do uwolnienia ubezpieczeń, czyli pójścia pieniedzy za pacjentem, to jest to dużo bardziej skomplikowane od prywatyzacji szpitali. Gdybyś sie nieco zainteresował programem PO, to odkryłbyś właśnie takie plany. Niestety to tylko plany - trzeba poczekać co zrobią w tej sprawie i dopiero krytykować.
sceptyk / 2008-01-16 11:36 / Tysiącznik na forum
PS.
Część szpitali jest ZARZĄDZANA przez samorządy (a to różnica z własnością), jednak o ich prywatyzacji MUSI decydować ustawa.
sceptyk / 2008-01-16 11:34 / Tysiącznik na forum
W planie mieli też likwidację podatku Belki.
Juz ogłosili, że to były tylko takie gadki szmatki.
Przecież POwszczyki nie mogą 2 miesiące po wyborach odwołać wszystkich planów.
Muszą torobic po kolei.
A uwolnienie ubezpieczeń jest proste jak konstrukcja cepa.
Oczywiście, o ile nie jest się socjalistą (SLD), krypto-socjalistą (PO-UW) lub narodowym socjalistą (PiS, LPR).
lciesiel / 2008-01-07 10:22 / Bywalec forum

Za rok uzdrowię slużbę zdrowia

Obawiam się, iz przekładając to na prosty język, oznacza to: podniesiemy podatki, aby Wam "dołożyć"..
pacjeny z korytarza / 79.187.37.* / 2008-01-07 11:30
no tak przecież Chleboiszczak zabiera "podatek Religi" z towarzystw ubezpieczeniowych, jakieś 4 miliardy aby zwiększali i tak już miliardowe swoje zyski. Wprowadzając ten tzw podatek nie wzrosły ceny polis, rezygnacja z niego nie spowoduje ich obniżenia, ala za to jak sie ucieszy Eureko, którem za chwile oddadzą kontrolę nad PZU .
dareg / 212.160.93.* / 2008-01-07 10:20
jeżeli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości co do kompetencji tej pani to teraz już ich nie ma-
gratuluję wyborcom PO rządu f(samych ) fachowców
KAP / 2008-01-07 10:03 / Tysiącznik na forum
Zycze powodzenia, jednakowoz pragne zauwazyc iz nawet przy restrukturyzacji srednich przedsiebiorstw taki termin jest dosc optymistyczny.
gtgtgtg / 195.205.44.* / 2008-01-07 13:21
jeżeli pójdzie tropem ćwiąkalskiego w odpolitycznieniu prokuratur to ja jestem za. nic nigdy nie zadziała na 100%. Wolę próby niż bandę ułomów z PiS którzy nie robią nic po to żeby "nie mieć nic na sumieniu" w następnej kampanii. Naprawdę trzeba zamknąć oczy na tą chołotę co tupie nogami i robić swoje. Jak zrobi 30% z tego co mówi to będzie dobrze.
KAP / 2008-01-07 13:30 / Tysiącznik na forum
Restrukturyzacja prokuratury wydaje sie byc latwiejsza (=szybsza) niz sluzby zdrowia. Zgadzam sie ze lepsze jest dzialanie niz nic nierobienie i jedynie destrukcyjna krytyka. Z drugiej strony nie kazda krytyka jest krytyka w typie PiS (czyli tupiaca nogami) i nie mozna jej lekcewazyc.
gtgtgtg / 195.205.44.* / 2008-01-07 13:40
no tak, trudno to porównywać. ja się nie mogę wypowiadać super kompetentnie w kwestii zdrowia bo nie mam takiej wiedzy. natomiast prowadzę inne projekty i bardziej intuicyjnie zawierzę w długoterminowy plan restrukturyzacji i przy okazji zwiększania zarobków niż jednorazowe wydanie 7mld zł. ale trochę za dużo mówie o opcjach politycznych. pozdrawiam
boruta / 78.8.68.* / 2008-01-07 16:55
denerwuje mnie wasz pesymizm!!!!
mamy dobra kadre: donka ,bufetowa, koparke,czyli wszystko bedzie ok
dzis szpital w BOLESLAWCU pobiera oplaty od kazdego pacjeta jednym slowem pelny liberalizm .
pozdrawiam zwolennikow platformy hehe

Najnowsze wpisy