Forum Polityka, aktualnościKraj

Lekarze są biedni. Pacjenci powinni dać im spokój!

Lekarze są biedni. Pacjenci powinni dać im spokój!

Wyświetlaj:
.doradca. / 81.190.72.* / 2012-02-09 19:22

lekarzom nie chce się poprawnie wypisywać recept,

No to do sądu z nimi. Złożyć wniosek o zwrot za refundację i obciążyć każdego , co umyślnie nieprawidłowo wypisuje recepty , wszystkimi kosztami postępowania sądowego.
Lekarz medycyny / 83.14.240.* / 2012-02-09 19:11
Pańska głupota przeraża Panie Bartoszu i zastanawia mnie ,kto dopuścił Pana do publicznego wyrażania swoich -pożal się Boże wypocin? Czyżby zagrało poczucie wspólnoty z naszym niezrównanym ministrem (też Bartoszem-wyjaśniam -gdyby Pan nie nadążał-na co wyraźnie wskazuje żałosny poziom Pana wypowiedzi!).Lekarz po niełatwych studiach -tu ma Pan rację- może oczekiwać ,że będzie w stanie- podejmując pracę utrzymać się bez pomocy (zbliżających się do emerytury) rodziców. Dlaczego? Ano bo tak jest na całym
cywilizowanym świecie.Tymczasem ma jeszcze przed sobą ok 10 lat nauki i tyrania po rożnych stażach i szkoleniach i potem (być może) będzie mu dane zasiąść na krzesełku dajacym mu przepustkę do legendarnego dobrobytu (wczasów
w Egipcie, auta na raty i mieszkania/domu na kredyt).Alternatywą jest wyjazd do pracy za granicę ,gdzie jest chętnie witany (o ile zna stosowny język)ponieważ jest niezły i ma małe wymagania materialne. Wypisywanie doprowadzonych do granicy absurdu recept(sprawdź Bartoszu jak jest gdzie indziej), nie jest łatwym zadaniem ,gdy za drzwiami kłębi się tłum zniecierpliwionych pacjentów a nie można zrobić błędu - bo kontroler z NFZ
przyczepi się nawet do literówki czy wymiaru recepty.Nie wiem czy wiesz Bartoszu ,że nawet po 5 latach przebywania na zasłużonej emeryturze także moze Cię(lekarza) odwiedzić kontroler z NFZ i sypnąć karę zgodnie z umową
(ja znam przypadki do 80 tys. zł za pacjenta, który jednak okazał się nieubezpieczony a otrzymał bezplatnie przedmioty zaopatrzenia ortopedycznego).Też tak masz? Wątpię...
Więc nie pi.....l kochany i życzę Ci zdrowia.
Attylla_2006 / 2012-02-09 18:29
O tempora, o mores!
Lekarze się wzburzyli , nakrzyczeli i coś tam " ugrali " , aptekarze mniej ,logiczna mniejsza wygrana .Dziwi mnie mocno dlaczego nie oburzają się pacjenci . Chorzy - najbardziej i żywotnie zainteresowani , łożący na to wszystko ( Zusy , Krusy , Szpitale ,służbę zdrowia etc.etc.). Dlaczego nikt ich nie broni . Nastała jeśli idzie o nich totalna cisza . Gdzie rzecznik praw pacjenta , rzecznik praw obywatela ,rzecznik praw człowieka ? . Może przejdę do rzeczy :
Mam 62 lata . Jestem rencistą . Przepracowałem 46 lat cały czas płacąc podatek a co najważniejsze , składki na ubezpieczenie zdrowotne .
Z różnych przyczyn ( umierał kolega na raka krwi - białaczka i tak się zaczęło )zacząłem oddawać krew . Oddałem jej w sumie pond 30 litrów .
Z racji chorób ( nadciśnienie tętnicze , choroba wieńcowa ,miażdżyca , operacja serca , cukrzyca cholesterofilia , szereg innych chorob i operacji a najgorsza z nich osteroporoza kręgosłupa ( okropne bóle i bezsenne noce)brałem (już nie biorę - NIE STAĆ MNIE NA NIE !!! ) mnóstwo leków - dziennie około 30 tabletek + zastrzyki insulinowe . Dzięki zniżkom ( choroby przewlekłe i zasłużone dawstwo krwi ) stać mnie było na nie . Po tym co zrobił Minister Zdrowia Pan Arłukowicz i jego Rząd ( otrzymałem od nich Wyrok Śmierci i dożywanie końca życia w okropnych męczarniach) wykupuję je namiastkowo . Pomijając kosztowne zabiegi ( masaże ręczne,wodne , naświetlania , bioprądy i inne ) które powinienem robić biorę 5 leków związanych z chorobą kręgosłupa .Najtańszy z nich nie kosztuje mniej niż 23,00 zł ! ten droższy około 84,00 zł .Nie przysługuje na nie obecnie żadna zniżka i wszystkie jak jeden są odpłatne. Lepiej jest już z lekami nasercowymi i krążeniowymi choć niektóre z nich kosztują od 12,00 zł do ponad 300,00 zł wobec czego często kupuję ich " erzac " lub rezygnuje. Od roku 2011 zniknęła z apteki hurtowni insulina Humalog ( nie wiem co robią pacjenci którzy ja brali ja " jechałem jakiś czas z zapasów obecnie z przywożonej z zagranicy . Pomijam jej obecną cenę na moje zniżki !!!!! wynosi ona około 45,00 zł ( płaciłem za nią przed reformą około 3,45 zł ! ) , pomijam koszt pasków za które płaciłem 1 grosz ( obecnie około 13,00 zł ,to dziwi mnie jak może zniknąć nagle lek który pobierało wielu chorych . Przypisano mi go po tygodniowym leżeniu w Szpitalu i testowaniu jego na mnie działania . Lekarz nie może i nie ma prawa zmieniać leku jak rękawiczek patrząc w oczy chorego . Myślałem że za to co zrobiłem dla dobra kraju (jak by nie patrzeć odbudowywałem go ze zniszczeń wojennych i komuś tam zapewne uratowałem życie ) zasłużyłem na wdzięczność . Że mój ojciec i matka " Państwo Polskie " nie pozostawi mnie na łasce losu . Życie jak widać okazało się brutalne . Moje dochody około 1100 ,00 zł ( podobno to bardzo dużo ) nie pozwalają mi na nic .
Widząc w aptece , przed okienkiem , starszą Panią z grubaśnym portfelem ( renta lub emerytura po mężu z " wierchuszki " jak płaci za leki 320,00 zł. ,opadła mi szczęka . Ja nie kupiłem ( miałem trzy recepty ) , żadnego - najtańszy około 26,00 zł i wszystkie z pełną odpłatnością .
Reasumując jak słyszę Pana Chorągiewkę i człowieka bez czci i ambicji jak wmawia że dzięki niemu są leki tańsze, lepsze i bardziej dostępne , ręce zaciskają mi się w pięści . Jak czytam o biednych prześladowanych lekarzach , wychodzę .
Mając na uwadze wydłużenie wieku emerytalnego co zamierza wprowadzić obecny rząd , bo podobno rodzi się mniej dzieci a ludzie żyją dłużej (nie wiem skąd te dane bo w moim otoczeniu coraz częściej umierają pięćdziesięciolatki) dożycie do 67 lat dla obecnego młodego mężczyzny to bariera nie do osiągnięcia , chodzi o to by tych co jej dożyli nie żywiąc się konserwantami i chemią i rokują dłuższe życie wykończyć jak najszybciej . Nie będzie " składak" i " pasożyt " brał leków ,to wiadomy efekt . Taka naturalna i humanistyczna eksterminacja. Pozdrawiam biednych lekarzy , aptekarzy i producentów leków a zwłaszcza CHORĄGIWKĘ ! z ekipy Premiera wszechczasów .

Zadowolony i wniebowziety ( już nie długo ) pacjent.
Pacjent / 83.4.218.* / 2012-01-24 23:35
Proszę Pana - Autor: Bartosz Chochołowski "Lekarze są biedni. Pacjenci powinni dać im spokój!"

Pana wywody nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Pana chore wywody obliczone są tylko na sianie fermentu i zamieszania.


P.S.

Znajomy Pańskiego wujka był mądrzejszy od Pana bo miał poczucie humoru a Pan jest ograniczonym człowiekiem - ograniczonym tylko do siania nienawiści i fermentu społecznego.
Weź się Pan lepiej za łopatę i odśnieżanie chodników - "dobra robota gdyby nie ten cholerny śnieg".
ZENOREK / 89.76.109.* / 2012-01-21 18:50
Proszę Pana!-lekarze umieją pisać recepty bo tego nauczyli się na studiach i i pisali je dopóki NFZ nie wymyślił SWOICH zasad ich wypisywania!!!! W/g tych "zasad" lekarze mają być karani za niewykonanie niewykonalnego! Jeśli Pan publicznie wyraża swoją opinię to przyzwoitość nakazuje zapoznanie się z tematem ,a nie powielanie obiegowych opinii !!! Życzę zdrowia.
jesień / 83.6.236.* / 2012-01-20 22:19
Wyjątkowa nieznajomość aktualnej sytuacji po wejściu ustawy. Zanim się coś napisze warto jednak zorientować się w temacie.
młoda lekarka / 77.222.235.* / 2012-01-07 10:55
Milczenie jest złotem. Zwłaszcza jak się człowiek nie zna i nie rozumie sytuacji. Niestety w Polsce wszyscy się znają na wszystkim, łącznie z leczeniem ludzi. Proponuję żeby lekarzy obciążyć obowiązkami urzędników (pod groźbą drakońskich kar), a urzędnicy niech leczą. Wtedy będzie okej?Żal czytać to, co Pan napisał.
tramas / 77.88.145.* / 2012-01-06 19:16
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,8403796,Proces_lekarz
y_lapowkarzy__Ryszard_H__przeprasza.html
tramas / 77.88.145.* / 2012-01-06 19:13
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,8403796,Proces_lekarzy_lapowkarzy__Ryszard_H__przeprasza.html


Polecam przeczytać ,jak działają lekarze w Polsce To zenujące jak korupcjogenne jest to srodowisko Zarabiają 10-kilkanaście tys zł m-cznie a branie łapówek tłumacząkoniecznościa utrzymania dzieci na studiach

Szok i zenada Panie redaktorze ma Pan swiętą rację i odzwierciedla Pan doskonale nastroje społeczne

Za granica nigdy nie doświadczyłem takiego chamstwa jak tutaj wsłużbiezdrowia
salhira / 82.210.145.* / 2012-01-04 18:34
Ludzie , przestańcie pisać takie brzydkie rzeczy na autora tego artykułu. Człowiek napisał to co myśli i co czuje 99% pacjentów. Pacjenta nie interesuje biurokracja, idzie na wizytę do lekarza i chce być przez niego traktowany jak pacjent, a nie jak intruz. Jest takie powiedzenie- zgodziłeś sie robić za psa, to szczekaj jak Ci każą. Nich nie robią łaski że pracują, niech nie wyzywają sie na pacjentach za to, że mają dużo papierkowej roboty. A jak im sie nie podoba to niech zmienią zawód. Brakuje szewców, krawców i śmieciarzy.
ob-ser-wa-tor / 178.36.180.* / 2012-01-04 15:07
Uszczelniamy dziure, a mamy najtansza sluzbe zdrowia w Europie, pomijajac Bulgarie i Rumunie. A w tej reformie nie chodzi o to - co sie lekarzom chce czy nie, a o to, aby pacjenci wiecej placili za leki.
Dziennikarze tez powinni zadac sobie troche trudu i zapoznac sie z przepisami i dokonac analizy porownawczej sytuacji z innymi cywilizowanymi krajami. No tak, niedouczenie nie boli, wiec pisac bzdury zawsze mozna.
andy123 / 83.238.156.* / 2012-01-04 13:55
Świetnie pasuje określenie "pożyteczny idiota". Czy korzystał ten Pan ze świadczeń medycznych poza polskim systemem? Może małe porównanie?
Jeśli jest kilka ubezpieczalni, to każda określa warunki ubezpieczenia - i zajmuje się refundacją kosztów. Udział własny klienta też określa. Ale nie ingeruje w pracę lekarza, który nie musi znać rynku ubezpieczeń, tylko ma douczać się z wiedzy medycznej.
Jaki sens ma zrzucanie biurokracji na lekarzy? Koszt wykształcenia nie jest mały: 6 lat studia+ 2-3 lata specjalizacja. A mają wykonywać biurokrację, którą powinna zrobić osoba ze średnim wykształceniem w NFZ.
Albo system komputerowy - jak jest na śląsku od 10 lat.....
Ale zastraszając aptekarzy i lekarzy osiąga się lepszy wynik - pacjencji dostaną recepty bez zniżek.
Oby pan B.Ch. zdrowym był....
efar-gnefar / 87.205.73.* / 2012-01-03 22:54
Proponuję od następnej tzw. publikacji tego pana zastosować ostracyzm: brak wejść na stronę będzie odnotowany przez sekretarzy w Money.pl. A panu autorowi pozostanie pisanie pod pseudonimem lub zmiana zawodu (swoją drogą, jeśli jako pismak ktoś się nie sprawdził, to czego jeszcze może w życiu spróbować? Może zostanie politykiem? Brrr...).
i to by było na tyle / 83.26.72.* / 2012-01-03 21:24
Poziom red. Płaskonia. Zrobicie karierę Bartoszu !
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy