Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lekarze uciekają z małych miast

Lekarze uciekają z małych miast

Money.pl / 2006-10-23 10:41
Komentarze do wiadomości: Lekarze uciekają z małych miast.
Wyświetlaj:
JanKS / 2006-11-03 16:55 / Bywalec forum
A po co istnieja małe szpitale powiatowe?
W małych miejscowościach potrzebne są oddziały ratownicze i położnicze. Wszelkie bardziej skomplikowane zabiegi i tak powinny odbywać się w dużych placówkach, gdzie jest odpowiedni sprzęt i kadra.
Byłoby to i bezpieczniejsze i tańsze JEDNOCZEŚNIE!
Tylko trzeba przełamać głupią lokalną "dumę", że nasze miasteczko jest "lepsze" od sąsiedniego, bo u nas jest szpital....
Tylko, że w praktyce taki szpital to umieralnia. Zostają tam tylko ludzie, którzy nie mogą "załatwić" sobie miejsca w większym szpitalu np. wojewódzkim. Nie byłoby potrzeby takiego kombinowania, gdyby od razu dostawali miejsce w większej placówce.
Pozdrawiam pacjętów i lekarzy skazanych na wegetację w małych szpitalach.
:D / 62.69.194.* / 2006-10-23 11:31
a potem : GO WEST!
zebym zostal w polsce jako specjalista musialbym zarabiac 15000pln bo w anglii dostane 50000pln. oczywiscie za 40 godzin tygodniowo!
bizon / 83.17.143.* / 2006-10-23 10:41
Brak normalnych pensji każdego zniechęci do pracy, a na zachodzie czekają na naszych wykształconych lekarzy, to po co mają tutaj tyrać za grosze jak mogą normalnie żyć za granicą.
teraz / 62.111.217.* / 2006-10-23 11:16
Ja nie znam biednych lekarzy, Wy pewnie też. Ale jak moża dorobić na boku drugie tyle to dlaczego nie, w dotaku bez kasy fiskalnej? Lekarz to rzemieślnik.
jaano / 2006-10-25 08:38
ja niestety znam!! moja siostra.!! bardzo dobry lekarz 1szego kontaktu. nie mielismy znajomosci (i kasy) zeby dostala lepszy staz i tak zostalo - pracuje w przychodzni (majac wielu pacjetow zapisanych do niej) i niedawno dostala podwyzke z 900 na 1200, bo chciala odejsc (wraz z pacjentami)...
...proponuje zeby gornicy i hutnicy zlozyli sie na lekarzy - w koncu caly kraj ich utrzymuje, a potem lecza ich lekarze jak sluzacy - chcesz pozyc to daj innym pozyc... i dziel sie!!
doktorek / 62.111.229.* / 2006-10-27 01:15
no ja też mam podobnie bo na rezydenturze 1704 brutto czyli ~1100 netto i niestety nie dostane podwyzki 30%
bizon / 83.17.143.* / 2006-10-23 11:40
powiedz mi dlaczego oni mają zarabiać na boku czy nie mogą iść do pracy na 8 lub 10 godzin i zarabiać tyle, żeby nie musieli na boku dorabiać.
Czy chcesz mieć nad sobą przy Twojej operacji lekarza po 36 godzinnym dyżyurze !? bo ja nie.
Ja chcę by normalnie się żyło i wyobraź sobie jak mój sym miał operację to nic nie trzeba było dopłacać, ani nikogo opłacać dodatkowo.
Po zatym faktycznie nie znam już biednych lekarzy, bo moi znajomi pracują już od 2 lat w niemczech.
jaano / 2006-10-25 08:45
znam lekarke, ktora zeby jakos zarobic bierze 3 etaty lacznie z praca w nocy na izbie wytrzezwien - przej...., mozna nawet nozem dostac...
...ja bym nie chcial woźnego przy stole operacyjnym... Wy chyba tez...
trzeba zreorganizowac ZUS, zlikwidowac KRUS - jak rowno to rowno (Ci od Leppera tez!!!!) - niech wszyscy placa - stawka sie obnizy, bo rolnicy wszystko zanizaja i bedzie dobrze... do tego w koncu dojdzie do podwyzek stawek dla lekarzy, bo wiekszosc wyjedzie, a ktos musi nas leczyc...

Najnowsze wpisy