Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Miałeś złe doświadczenia z biurem nieruchomości?

Miałeś złe doświadczenia z biurem nieruchomości?

Gracuszek / 94.192.152.* / 2010-07-26 20:48
Napisz nam o tym! Jesteśmy w trakcie robienia czarnej listy agencji
nieruchomości.

Jeżeli chcesz to proszę opisz swoje doświadczenia w mailu do nas
wysłanym na adres naduzycia@opodal.pl lub tutaj:
www.opodal.pl/kontakt.html
Nie dajmy się agencjom wodzić za nos!

Dziękuję i pozdrawiam!
Wyświetlaj:
Ewa Walczak / 77.113.60.* / 2017-12-16 11:11
Omijać szerokim łukiem Biuro pana Artura Młynarskiego w Bielsku Białej.Przeciąga terminy u notariusza,gdy w końcu ustala wyczekiwaną datę, dzień przed notariuszem, w godzinach popołudniowych i telefonicznie oznajmia, że mieszkanie jest nieaktualne.Również odwleka zwrot tzw wpłaty rezerwacyjnej.
pawel391 / 91.246.108.* / 2021-06-11 17:38
Witam proszę o kontakt również zostałem przez niego oszukany
Kamil514 / 94.254.248.* / 2022-07-14 11:12
Pan Artur Młynarski ma teraz nowe biuro w Sosnowcu, o nazwie LOCKUM Nieruchomosci.

Zostalem rowniez przez niego oszukany.

jak sie mozna z Panami skontaktowac?
Gośc 12 / 193.22.83.* / 2017-11-29 21:11
Nie polecam PANI Anna Olszyna. Umawia się na spotkanie zapewnia mieszkanie a jak dochodzi do godziny spotkania to wielcje wydzwania jako pierwsza i mówi ze jednak nie aktualne i ze ona nic takiego nie mówila. ODRADZAM!!!
wk799 / 83.31.138.* / 2017-11-19 17:58
polecam agencję www.gwiazda.info
RR12 / 89.70.95.* / 2017-04-28 23:07
Nie polecam agencji Horyzont z Góry Kalwarii(ul. Sportowa). Oferują niesprawdzone mieszkania z ukrytymi wadami. W przypadku komplikacji praktyczny brak kontaktu. Najlepiej omijać ją szerokim łukiem.
Tomasz1999999 / 164.127.190.* / 2016-12-21 22:02
WGN Suwałki- uważajcie przed podpisaniem umowy- a najlepiej nie róbcie tego wcale!!! Nie dajcie się namówić na wpisanie adresów do umowy (które są szybko zapisywane przez Panie i wciskają na siłę- czy tego chcesz czy nie). Jeżeli już się decydujecie to najpierw prezentacja nieruchomości a dopiero później wpis do umowy! Większość nieruchomości, które posiada WGN Suwałki znajdziecie na darmowych stronach. Panie ,,pracujące" tam nie mają tam absolutnie żadnych skrupułów i śmieją się w twarz klientom z którymi podpisały w taki sposób umowę. wpisany adres na siłe a klient za to później płaci
zawiedziona klientka / 84.214.41.* / 2020-03-01 13:35
To widze, ze Panie pracujace tam wyznaja te sama ideologie co ich kolezanki z wroclawskiego biura. Niekompetencja, kompletny brak znajomosci rynku, obietnice bez pokrycia i wlasnie ten ``smiech w twarz klientom``.. Umowa na wylacznosc podpisana przeze mnie z ta firma to jeden z moich chyba najwiekszych bledow popelnionych w zyciu, z ktorych dzieki Bogu udalo mi sie wyswobodzic, jednak nie bez pomocy adwokata.
Maria868 / 80.84.96.* / 2016-11-02 20:56
Nie polecam EstateMe ( Warszawa, Hoża)

Pracują tylko na umowach na wyłączność ( NIE podpsujcie takich umów !). Jak już złapią klienta nie robią kompletnie nic. Kontkat dobry tylko przy podpisywaniu umowy, poźniej załatwienie czegokolwiek to droga przez mękę. Umowy zawierają klauzule niedozwolone ! i są bardzo niekorzystne dla klientów. Agentki to młode i niedoświadczone dziewczyny.

Przestrzegam jeszcze raz. Zastanówcie się 3 razy zanim podpiszecie umowę na wyłączność !!!!!
GG951 / 188.146.9.* / 2017-03-09 19:06
Witam, to że pracownicy biura nic nie robili, czy może nie mówili Pani co robią - to niedopuszczalne, powinna Pani egzekwować zapisy zawarte w umowie, a oni powinni informować na jakim etapie jest proces sprzedaży, jakie jest zainteresowanie itd. Nie powinna Pani "krzyczeć" na forum, że umowy na wyłączność są złe - wręcz przeciwnie - te jedynie są korzystne dla klienta, na całym świecie są obowiązujące - a nie jakiś wynalazek jak umowy "niby otwarte". Tylko przy umowie na wyłączność agent może zainwestować maksymalnie dużo czasu i pracy, ale też ponieść własne koszty, bo jest pewien, że jeśli będzie dostatecznie dużo pracował to mieszkanie sprzeda a w zamian odbierze wynagrodzenie - uczciwie zarobione.
Ala1978 / 78.8.45.* / 2016-11-02 20:40
Biuro Best House z Wrocławia zmusza do podpisania umowy przed obejrzeniem mieszkania. Jest to warunek aby w ogole umowic sie na spotkanie. Oczywiscie przy samodzielnym znalezieniu ogloszenia w internecie i jednoczesnym pobieraniu prowizji os sprzedajacyh. Wyokosc prowizji jaka ma poniesc kupujacy- 2,7%!
klientka biura / 62.141.194.* / 2016-08-09 20:42
Nie polecam biura M3 Nieruchomości Świdnica. Biuro pobiera prowizję od kupującego i sprzedającego, prowizję trzeba zapłacić przy podpisaniu aktu notarialnego a przecież transakcja konczy sie odbiorem mieszkania, kupujacy nie odbieramieszkania, biuro grozi pozwem cywilnym, mimo ze wyposazenie nie bylo czescia aktu notarialnego, na koniec zeby nie miec kloptow zostawilam wyposazenie to biuro namawia kupujacego zeby nie podpisywal protokołu zdawczo odbiorczego licznika pradu, zenada, nieznajomosc przepisow i nieumiejetnosc prowadzenia biura posrednictwa nieruchomosc
Jadwiga928 / 109.231.63.* / 2016-06-24 13:30
Zgadzam się ze wszystkimi ze biura z sieciówek olewają klienta. Biorą kasę za nic. Szukam działek od jakiegoś czasu i byłam już w kilku biurach w Białymstoku. Agent zaprasza do biura a raczej nory z biurkiem i spisuje umowe na prowizję. Działki oczywiście nie prezentuje, dostałam tylko wydrukowaną mapkę gdzie ona jest i "przyjemnej podróży". Kasa za wydruk 1 kartki 8700zł. Żenada. Jeśli ktoś szuka działek w Białymstoku to polecam Centrum nieruchomości na sienkiewicza, agent z którym wspołpracowałem jeździł ze mną na prezentacje, był doskonale zorientowany w planach zagospodarowania terenu itp, za takie usługi nie szkoda zapłacić.
Odradzam express house, wgn, amicus, adrvil, as to już całkowite dno
ada803 / 83.11.195.* / 2016-06-18 14:29
Szczerze odradzam każdemu wspolprace z biurem express house. Nigdy nie spotkaliśmy się z tak długim oczekiwaniem na telefon pośrednika czy raczej z jego brakiem. Wiele razy próbowaliśmy się kontaktować jednak telefon nie był odbierany po czym pośrednik informował, że nikt przecież do niego nie dzwonił. Problemy z bieżącym informowaniem nas o decyzjach podjętych przez osoby sprzedające mieszkanie mimo,umówienia godziny przekazania informacji Sami musieliśmy podejmować próby kontakt z pośrednikiem czy wręcz prosić o jakieś inofrmacje. Takiego braku szacunku do klienta nie widzialam jeszcze nigdy w zyciu.
xxx253 / 83.21.119.* / 2016-06-17 18:22
zdecydowanie odradzam biuro nieruchomosci ekspress house z oddzialem w Poznaniu!
Radek rRee / 109.206.211.* / 2015-09-22 07:25
Ja natomiast inaczej, bo bardzo sobie cenię biuro nieruchomości www.a-b-s.pl i nigdy z nim żadnych problemów nie miałem. Jeśli ganimy za złe doświadczenia to nagradzajmy też za dobre. Bo dzięki www.a-b-s.pl udało mi się naprawdę szybko i za niewielkie pieniądze dostać mieszkanie w centrum Krakowa.
Anna509 / 37.47.2.* / 2015-09-04 20:12
Szczerze odradzam kazdemu wspolprace z biurem WGN nieruchomosci! Takiego balaganu w paperach, takiego oczekiwania na telefon pisrednika, takiej arogancji I braku szacunku do klienta nie widzialam jeszcze night w zyciu.
AngelikaMozgala / 37.248.156.* / 2017-08-18 23:17
Szczerze nie polecam agencji WGN koncern w Sosnowcu. Licza sie dla nich tylko pieniadze, nie ludzie. Dodatkowo kłamią i oszukuja na kazdym kroku, zeby tylko sie wybielic. Mysla, ze wszyscy sa naiwni i nabiora sie na ich klamstwa. Niestety pech chcial, ze wiedzielismy dokladnie gdzie miesci sie sprzedawana przez nich nieruchomość i mielismy kontakt z wlascicielka, ktora wskazala nam jaka jest prawda. A wiec historia wyglada tak: Chcielismy kupic dom, gdyz mieli oni wylacznosc na sprzedaz nieruchomości, którą dala im wlascicielka i zostalismy oszukani. Agent zapewniał nas, ze bedziemy pierwszymi osobami ogladajacymi dom, mogacymi go kupic. Umowil wizyte tydzien po naszym kontakcie w sprawie ogledzin domu, usprawiedliwiajac sie, ze wlascicielka dopiero wtedy ma czas.
Starasza Pani byla caly czas dostepna, gdyz bylismy to sprawdzic. Niestety chciala sprzedac dom tylko przez agenta twierdzac, ze ma on wylacznosc na sprzedaz i prowizje musi zaplacic mimo wszystko.
A wiec postapilismy jak sobie zyczyla. Ale mimo obietnic i zapewnień, ze jesteśmy pierwsi, agent sprzedal dom innym klientom w dzień kiedy mielismy go ogladac oszukujac, ze kupila go dalsza rodzina wlascicelki.
Rozmawialismy z wlascicielka i wszystko to nie bylo prawda. Agent znalazl sobie innych klientów ktorym sprzedal dom mimo, iz obiecal go nam i poinformowal nas godzinę przed ogledzinami o tym, ze oferta jest nieaktualna i ze wlascicielka sprzedaje dom komus z rodziny, a nastepnego dnia maja niby podpisac umowe. Nie zastanawiajac sie dlugo postanowilismy to sprawdzic jadac do wlascicielki i pytajac. Okazuje się, ze podpisano umowe sprzedazy rano w dniu naszych ogledzin, wiec nic nie da sie juz zrobic. Wyglada na to, ze kupujacy widzieli dom dzien wczesniej. Agent rowniez mogl nas wczesniej poinformowac o nieaktualnej ofercie, a zrobil to godzine przed naszym przybyciem. Najzwyczajniej zostalismy oszukani (dzwonilismy odrazu po wystawieniu oferty sprzedazy). Prawdopodobnie chcial miec kogos w zapasie. Stracilismy czas i mozliwosc kupna domu przez klamstwa tego Pana. Szczerze nie polecam tej agencji i bede ja odradzala wszystkim, bo nie szanuja ani klienta, ani Jego czasu. Liczą sie dla nich tylko pieniądze. Są gołosłowni. Wiec jezeli chcecie kupic mieszkanie z ta agencja i nie umowia Was odrazu na ogledziny, rozgladajcie sie za innym, bo prawdopodobnie mimo zapewnień zostaniecie oszukani tak jak my :(
Den1 / 188.146.73.* / 2016-08-07 11:23
Odradzam współpracę z WGN we Wrocławiu na Ruskiej, tj. z siedzibą. Umowy są tak napisane, że są w nich postanowienia "martwe" oraz, iż w razie ich naruszenie kara umowna 1.000. Wszyscy agenci którzy odchodzą dostają wezwanie do zapłaty 1.000 zł. Poza tym stresująca atmosfera pracy, brak pomocy od działu prawnego i trzeba być 8 godzin w biurze obowiązkowo!!!!
Aneta944 / 31.183.23.* / 2015-12-11 14:38
WGN jest biurem sieciowym, więc warto jeszcze napisać jakiego miasta tyczy się komentarz.
Ja współpracowałam z tymże biurem w Łodzi i mogę szczerze polecić.
Profesjonalizm i praca nastawiona na jakość. Kupowałam mieszkanie i pojęcie o kupowaniu miałam żadne, a jednak wszystko miałam wytłumaczone, pokazane, napisane i biuro wykonało swoje zobowiązania do samego końca (a tych obietnic nie było w umowie).
Agnieszka653 / 95.108.104.* / 2015-03-25 21:26
Witam sprzedawałam mieszkanie a następnie kupowałam za pośrednictwem biura nieruchomości 5 Aleja i mam dobre wspomnienia. Pośredniczka która się mną zajmowała miła, sympatyczna i choć wnikliwie pytałam o wszystko ze spokojem mi wytłumaczyła, wiedza spora i pełen profesjonalizm. Z samą szefową Panią Anna też miałam kontakt doświadczenie ogromne i profesjonalne. Wszystko poszło prosto i zwinnie choć sprawa nie była wcale prosta na pierwszy rzut oka. Nie zauważyłam ani nie odczułam na sobie że ktoś tylko czyha na moje pieniądze. Po prostu za usługi czyli fachową pomoc trzeba zapłacić. Dlatego nie zgadzam się z tym co Pani poniżej napisała, żeby obsmarowywać biuro za 17 zł które powinno się samemu zapłacić a jak sama napisała że nie chciała, więc nie wiem co tu płakać.
Pozdrawiam :)
sara789 / 81.161.194.* / 2015-02-17 21:08
Sprzedawałam kawalerkę z biurem 5Aleja w poznaniu(27).To był koszmar.Biuro przyprowadziło klienta, naliczyli mu prowizję 3,7%(kawalerka komunistyczna do remontu). Mi biuro dodatkowo naliczyło 2000zl. Skasowali 7500zl.Znaczki skarbowe dodatkowo.Za księgę wieczystą 30zl szefowa biura wołała tuż przed notariuszem, tak bała sie o ta kwote że zupełnie zapomniała co jest przedmiotem sprzedazy i że ja od miesiąca zgłaszałam ze mieszkanie jest bez księgi i miała równiez akt ze spółdzielni.30zl zrobiło jej w głowie taki zamęt ze jakby pani notariusz odczytała ze, przedmiotem sprzedazy jest hektar pola i traktor bez wątpienia by przeszło.Natomiast zainteresowanie się dokumentamii cała procedurą sprzedazy nic ja nie interesowało.Panstwo którzy kupowali to mieszkanie wpłacili nam przedpłate 5000zl i nawet tego nie uwzględnili w akcie , trzeba było dopisać. Pani z biura przyszła tylko po ppieniążki a cała sprzedaza nie bardzo była zainteresowana. Cała procedura była bardzo nieprofesjonalna, zawierała duzo błędów dlatego była bardzo męcząca. Sama nieruchomość była przejrzysta nie było nic skomplikowanego. Sprzedając bez biura byłaby to poezja. Sprzedaz z 5 Aleją była koszmarem. Nie chciałam zapłacić za znaczek skarbowy, wi ec dostałam sms ze jestem winna 17zl. Tak po krótce moja historia z tym biurem. Najwazniejsza kasa a ludzie którzy kupuja mieszkanie i wykladaja oszczedności swojego zycia sa na drugim planie. Wracając do domu ryczlam w samochodzie jak bob. Mimo ze, mam 50 lat pierwszy raz w zyciu widziałam jak się oszkuje ludzi.
Agnieszka680 / 95.108.104.* / 2015-03-25 21:00
Witam, sprzedawałam mieszkanie następnie kupowałam za pośrednictwem biura nieruchomości 5 Aleja i mam dobre wspomnienia. Pośredniczka która się mną zajmowała miła, sympatyczna i choć wnikliwie pytałam o wszystko ze spokojem mi wytłumaczyła, wiedza spora i pełen profesjonalizm. Z samą szefową Panią Anną też miałam kontakt, doświadczenie w tej branży ogromne i profesjonalne.Wszystko poszło prosto i zwinnie a sprawa w cale nie była łatwa na pierwszy rzut oka. Nie zauważyłam ani nie odczułam na sobie że ktoś tylko czyha na moje pieniądze. Po prostu za usługi czyli fachową pomoc trzeba zapłacić. Dlatego nie zgadzam się z tym co Pani napisała poniżej, żeby obsmarowywać biuro o 17 zł które powinna zapłacić a sama jak pisze nie chciała, więc nie wiem co tu płakać.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy