Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Miałeś złe doświadczenia z biurem nieruchomości?

Miałeś złe doświadczenia z biurem nieruchomości?

skomentuj
Gracuszek / 94.192.152.* / 2010-07-26 20:48
Napisz nam o tym! Jesteśmy w trakcie robienia czarnej listy agencji
nieruchomości.

Jeżeli chcesz to proszę opisz swoje doświadczenia w mailu do nas
wysłanym na adres naduzycia@opodal.pl lub tutaj:
www.opodal.pl/kontakt.html
Nie dajmy się agencjom wodzić za nos!

Dziękuję i pozdrawiam!
Wyświetlaj:
Maciej Witer / 83.15.79.* / 2020-07-27 12:02
Ja muszę szczerze powiedzieć że nie narzekam http://pankacper.pl/uslugi-biura-rachunkowego-w-bydgoszczy/ od lat z nimi pracuje.
Agnieszka Rogowska / 94.254.232.* / 2020-07-15 12:23
Chciałabym przestrzec przed Agencją Express House. Miałam "przyjemność " współpracować z Nią. Pracownicy udzielali potencjalnym Klientom fałszywych informacji na temat domu, który miał być przedmiotem sprzedazy.
Ponadto mimo wygaśnięcia umowy nie odzyskałam dokumentów pozostawionych w biurze. Stanowczo odradzam współprace z tą Agencją. Wiem jedno- następnym razem dwa razy zastanowię się nim podpisze umowę z jakąkolwiek agencja nieruchomości. Ja straconego czasu nie cofne, ale pisze komentarz ku przestrodze innym ludziom.
Gość575 / 89.64.11.* / 2019-03-12 23:00
Jakieś 4 miesiące temu współpracowałem z Rafałem Bieleckim, który pomógł mi sprzedać mieszkanie w Warszawie. Prawdziwie ekspercka pomoc!
Me_2 / 89.64.10.* / 2019-01-06 17:35
Pół roku temu współpracowałem z Rafałem Bileckim, który pomógł mi sprzedaż mieszkanie w Warszawie. Współpraca na najwyższym poziome, dlatego nie wiem skąd wy ludzie bierzcie takich niepozornych i kiepskich agentów?
deodo / 31.179.153.* / 2018-12-10 12:50
W zeszłym roku sprzedałem mieszkanie w Warszawie za pośrednictwem Rafała Bieleckiego. Wszystko poszło bardzo sprawnie i bez żadnych problemów. Nie wiem jak Wy trafiacie na złych agentów. Jakby ktoś szukał kogoś profesjonalnego to zostawiam numer telefonu do Rafała: 571 296 728.
Michał.Kowalsiewicz / 89.64.8.* / 2018-11-27 13:49
Witam, również miałem złe doświadczenia z dwiema agencjami. Wtedy uznałem, że nie ma co im ufać, jednak znajoma poleciła mi https://noweklucze.pl/
Po kilku tygodniach wahania, zaryzykowałem po raz kolejny, i tym razem wszystko przebiegło zgodnie z umową. Bez fajerwerków, ale uczciwie.
kowaljanusz808 / 2018-08-31 10:12
Moi drodzy! W przeciwieństwie do tych wszytskich złych agencji, z pewnością na uwagę zasługuje https://www.big.biz.pl/. Pełny profesjonalizm, zaangażowanie i zwrot z inwestycji murowany :) Nie przekreślajcie wszystkich partnerów inwestycyjnych :)
deodo / 31.179.153.* / 2018-11-26 14:36
W zeszłym roku kupowałem mieszkanie w Warszawie za pośrednictwem Rafała Bieleckiego. Wszystko poszło bardzo sprawnie i bez żadnych problemów. Nie wiem jak Wy trafiacie na złych agentów. Jakby ktoś szukał kogoś profesjonalnego to zostawiam numer telefonu do Rafała: 571 296 728.
Poszkodowana8765 / 37.47.179.* / 2018-08-28 12:50
Nie polecam biura Do-expert Nieruchomości
W Dzierżoniowie na ulicy wrocławskiej 8 . . Biuro pobiera prowizję od kupującego i sprzedającego, prowizję trzeba zapłacić po podpisaniu aktu notarialnego o ktorej cie nie informuja wcześniej a jest to 2% wartosci zakupu . A przy podpisywaniu dokumentow pan i pani mowia ze to tylko dokument podpisujemy bo jest rodo i ze bedziemy ogladac domy i w razie wlamania maja kto ogladal. A jedyne koszta jakie mamy jako kupujacy to notariusz . Okazuje sie ze nie. Bo zadaja rowniez od kupujacego prowizji mimo ze sama znalazlam dom . I nie wynajmowalam agencji do pomocy a osoba sprzedajaca . Swietnie manipuluja slownie i owijaja sobie ciebie. Bardzo ufni itd az trudno uwiezyc ze oszukano mnie z ukrytymi kosztami i to wiekszymi jak u notariusza . Sama dom Znalazlam sama sie dogadalam z klientem a agent sie doczepil tranzakcji w celu pomocy z dokumentacja kobiecie starszej ktora sprzedawala dom. Niestety wykozystuja co sie da a prowizje sa olbrzymie . Mozna kupic material na dach za te sumy. Nie podpisujcie nic. Nawet ogladanie domu bo to tez wasz obliguje do placenia im prowizji. To oszusci i manipulanci
Andrzej Nowicki / 109.197.186.* / 2020-03-27 02:50
Witam wszystkich a przede wszystkim Klientkę z Dzierżoniowa
W nawiązania do zarzutów które Pani przedstawia uważam że po prostu nie musiała Pani korzystać z biura nieruchomości jeżeli sama znalazła Pani dom , na pewno był jakiś powód że zwróciła się Pani o pomoc do pośrednika. Zawsze jest miło i przyjemnie do puki nie trzeba zapłacić .Wszystkie biura pobierają prowizje od kupującego i sprzedającego a na pewno większość ci którzy nie pobierają prowizji od kupującego biorą większą prowizje od sprzedającego 4% a nawet 5% jest to uzależnione od wartość sprzedawanej nieruchomości, zazwyczaj jest to doliczane do ceny jak na całym świecie . Nikt nie pracuje za darmo , sklep spożywczy lub z obuwiem to wszystko są pośrednicy ich usługi są wliczone w cenę produktu , a u nas można negocjować nasze wynagrodzenie . A jeżeli chodzi o formalności w naszym biurze , zawsze przy podpisywaniu umowy pośrednictwa klienci są informowani o prowizji i nigdy nikogo nie przekonywaliśmy na siłę żeby korzystał z naszych usług , każdy ma prawo przeczytać umowę i nic nie jest napisane małym druczkiem . Umowa ze sprzedającym nie dotyczy kupującego, czy jest otwarta czy na wyłączność może jej w ogóle nie być , nie ma to żadnego znaczenia . Całe szczęście większość naszych klientów jest zadowolonych i wracają przy kolejnej okazji . Przy wstawianiu opinii wypadało by ujawnić swoją tożsamość , wgląda to bardziej wiarygodnie .
Pozdrawiam czytelników , Klientkę z Dzierżoniowa życzę Pani oraz wszystkim więcej zrozumienia i życzliwość .
DoEXPERT Andrzej Nowicki
wyrolowanyklient / 188.122.20.* / 2018-09-17 17:53
Sam znalazłem kupca. Agent go dostał na tacy bez żadnego wysiłku. Niestety brak wiedzy prawnej agenta spowolnił realizację transakcji. Nie był lojalny wobec sprzedającego od początku, bo negocjacje cenowe prowadził na zbicie ceny. Teraz cena jest niekorzystna z uwagi na przedłużający się czas realizacji ale oczywiście agent nie ma sobie nic do zarzucenia. Wytknięcie mu błędu i winy spowodowało, że nagle kupujący wycofał się z zakupu i nabywa inną nieruchomość wskazana przez mojego agenta. Zemsta za gorzkie ale prawdziwe słowa krytyki?
Zyczliwa / 31.0.126.* / 2018-08-28 13:28
Ja rowniez nie polecam tej agencji . Podobne doswiadczenie .przestroga dla innych abyscie nie popelnili tego samego bledu .
Ewa Walczak / 77.113.60.* / 2017-12-16 11:11
Omijać szerokim łukiem Biuro pana Artura Młynarskiego w Bielsku Białej.Przeciąga terminy u notariusza,gdy w końcu ustala wyczekiwaną datę, dzień przed notariuszem, w godzinach popołudniowych i telefonicznie oznajmia, że mieszkanie jest nieaktualne.Również odwleka zwrot tzw wpłaty rezerwacyjnej.
Gośc 12 / 193.22.83.* / 2017-11-29 21:11
Nie polecam PANI Anna Olszyna. Umawia się na spotkanie zapewnia mieszkanie a jak dochodzi do godziny spotkania to wielcje wydzwania jako pierwsza i mówi ze jednak nie aktualne i ze ona nic takiego nie mówila. ODRADZAM!!!
wk799 / 83.31.138.* / 2017-11-19 17:58
polecam agencję www.gwiazda.info
RR12 / 89.70.95.* / 2017-04-28 23:07
Nie polecam agencji Horyzont z Góry Kalwarii(ul. Sportowa). Oferują niesprawdzone mieszkania z ukrytymi wadami. W przypadku komplikacji praktyczny brak kontaktu. Najlepiej omijać ją szerokim łukiem.
Tomasz1999999 / 164.127.190.* / 2016-12-21 22:02
WGN Suwałki- uważajcie przed podpisaniem umowy- a najlepiej nie róbcie tego wcale!!! Nie dajcie się namówić na wpisanie adresów do umowy (które są szybko zapisywane przez Panie i wciskają na siłę- czy tego chcesz czy nie). Jeżeli już się decydujecie to najpierw prezentacja nieruchomości a dopiero później wpis do umowy! Większość nieruchomości, które posiada WGN Suwałki znajdziecie na darmowych stronach. Panie ,,pracujące" tam nie mają tam absolutnie żadnych skrupułów i śmieją się w twarz klientom z którymi podpisały w taki sposób umowę. wpisany adres na siłe a klient za to później płaci
zawiedziona klientka / 84.214.41.* / 2020-03-01 13:35
To widze, ze Panie pracujace tam wyznaja te sama ideologie co ich kolezanki z wroclawskiego biura. Niekompetencja, kompletny brak znajomosci rynku, obietnice bez pokrycia i wlasnie ten ``smiech w twarz klientom``.. Umowa na wylacznosc podpisana przeze mnie z ta firma to jeden z moich chyba najwiekszych bledow popelnionych w zyciu, z ktorych dzieki Bogu udalo mi sie wyswobodzic, jednak nie bez pomocy adwokata.
Maria868 / 80.84.96.* / 2016-11-02 20:56
Nie polecam EstateMe ( Warszawa, Hoża)

Pracują tylko na umowach na wyłączność ( NIE podpsujcie takich umów !). Jak już złapią klienta nie robią kompletnie nic. Kontkat dobry tylko przy podpisywaniu umowy, poźniej załatwienie czegokolwiek to droga przez mękę. Umowy zawierają klauzule niedozwolone ! i są bardzo niekorzystne dla klientów. Agentki to młode i niedoświadczone dziewczyny.

Przestrzegam jeszcze raz. Zastanówcie się 3 razy zanim podpiszecie umowę na wyłączność !!!!!
GG951 / 188.146.9.* / 2017-03-09 19:06
Witam, to że pracownicy biura nic nie robili, czy może nie mówili Pani co robią - to niedopuszczalne, powinna Pani egzekwować zapisy zawarte w umowie, a oni powinni informować na jakim etapie jest proces sprzedaży, jakie jest zainteresowanie itd. Nie powinna Pani "krzyczeć" na forum, że umowy na wyłączność są złe - wręcz przeciwnie - te jedynie są korzystne dla klienta, na całym świecie są obowiązujące - a nie jakiś wynalazek jak umowy "niby otwarte". Tylko przy umowie na wyłączność agent może zainwestować maksymalnie dużo czasu i pracy, ale też ponieść własne koszty, bo jest pewien, że jeśli będzie dostatecznie dużo pracował to mieszkanie sprzeda a w zamian odbierze wynagrodzenie - uczciwie zarobione.
Ala1978 / 78.8.45.* / 2016-11-02 20:40
Biuro Best House z Wrocławia zmusza do podpisania umowy przed obejrzeniem mieszkania. Jest to warunek aby w ogole umowic sie na spotkanie. Oczywiscie przy samodzielnym znalezieniu ogloszenia w internecie i jednoczesnym pobieraniu prowizji os sprzedajacyh. Wyokosc prowizji jaka ma poniesc kupujacy- 2,7%!
do początku nowsze
1 2 3
skomentuj

Najnowsze wpisy