Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Miodowy miesiąc się skończył

Miodowy miesiąc się skończył

Money.pl / 2007-11-17 10:49
Komentarze do wiadomości: Miodowy miesiąc się skończył.
Wyświetlaj:
arch / 2007-11-19 09:26 / Tysiącznik na forum
Tusk: Ogłaszam Dzień Radości Narodowej!

"Uroczyście ogłaszam poniedziałek Dniem Radości Narodowej. Awans do Mistrzostw Europy 2008 to historyczny moment" - Tusk .
a może by tak powołać ministerstwo narodowej radości ?
antypek / 213.158.196.* / 2007-11-18 21:38
Oczywiście,że musicie wziąć się do roboty! Na szczęście nieudolne rządy Kaczorów powoli odchodzą w niepamięć. Teraz trzeba zabrać się do konkretnej roboty, bo ostatnimi czasy jedyne co dobrze robiono, to wrażenie,że robią coś sensownego. Konferencje, na których mamiono masę - i te przerażające orwellowskie klimaty. Potrzebujemy konkretnej, rzetelnej roboty, a nie markowania przez nieudaczników bycia fachowcami.A później jeszcze śmie, taki powiedzieć, że Wawie zafundowano paraliż komunikacyjny. Trzeba było zrobić cokolwiek poza muzeum ( apropos 'skutecznego' zarządzania stolicą przez dziarskiego Lesia). Tu trzeba konkretnych menadzerów i wytężonej pracy, a pis nie miał o tym bladego pojęcia. To było czyste partyjniactwo i władza, dla samej władzy. Mam nadzieję,że Donald i jego ludzie będzie skuteczniejszy. Rada - pracować porządnie, ignorować pis, a wyborcy dadzą Kaczorom wielkiego kopa w następnych wyborach. Spisz się Donald, a zostaniesz prezydentem!
marek 19.53 / 83.24.26.* / 2007-11-19 00:41
KTO SIĘ MUSI WZIĄĆ DO ROBOTY - jacy wy ??
Może MY. Entuzjaści cudów.
Ja sobie teraz spokojnie spocznę na laurach i będę czekał na efekty.
Kretyńskie demagogiczne hasła cudownie uzdrawiające wszystko:
- podatek liniowy
- zniesienie podatku Belki
- reforma KRUS

Wszystko to jest mi osobiście na rękę. Finansowo na każdej z tych idei pozornie skorzystam. Pozornie, bowiem krótkoterminowo.
Ale cudotwórcy reformy , zanim wzięli się do roboty, odłożyli na na czas przyszły nieokreślony.
Jak na razie to głos słyszymy jedynie głosy o konieczności usunięcia Macierewicza, Kamińskiego.
O tanim państwie i autostradach dziwnie cichooooo .
jan23 / 88.156.44.* / 2007-11-19 00:28
Ta ekipa ma pojęcie o wyteżonej pracy, oj antypek masz poczucie humoru!!!!
Fisiek / 83.31.228.* / 2007-11-19 00:40
moge gwarantować , że bardzo solidna jest Pani Kopacz Ewa (nazwisko panieńskie nieznane) . Resztę trza będzie porządnie obserwować
marek 19.53 / 83.24.26.* / 2007-11-19 00:44
A konkretnie ? To taka dość gołosłowna gwarancja.
I nie podważam, że Pani Ewa Kopacz to solidna pani.
Ale ja oczekuję solidnego ministra.
złomiarz / 83.31.228.* / 2007-11-18 20:02
Jeśli chodzi o tak zwany "okres próbny" to nie trwa on na kluczowych stanowiskach miesiąc a co najmniej pół roku . Wiekszość Ministrów (za wyjątkiem chyba Sir Pawlaka ) po raz pierwszy obejmuje to stanowisko . Zakładając bardzo dobry współczynnik percepcji nie ma cudów ażeby new Minister osiągnął własciwą zdolność zarzadzania resortem przed upływem pół roku . (w trudnych resortach finansach , zdrowiu , skarbie , msw i mon trwa to dłuzej) To jest okres gdzie dochodzącego do "pełnej zdolności produkcyjnej" szefa można jeszcze okiwać
marek 19.53 / 83.24.26.* / 2007-11-18 22:24
To ile mamy teraz czekać. Rok, dwa ?
w trudnych resortach finansach , zdrowiu , skarbie , msw i mon
trwa to dłuzej)

To na jakiej podstawie w "trudnych resortach" msw i mon ministrowie zaczęli podejmować decyzje dosłownie w pięć minut po mianowaniu a jeszcze przed wprowadzeniem się do gabinetu i sprawdzeniem co się tam dzieje.
Na podstawie doniesień gazetowych czy też jasnowidztwo ?
Handel wyrokami / 83.21.3.* / 2007-11-18 11:29
CZESC KOMUSZKI !!! MACIE SWÓJ IRLANDZKI CUD !!! MACIE TUSKA I "PO"!!
TAK NAIWNYCH LUDZI jak polska młodzież NIE MA W ŚWIECIE!!! OSZUKALI WAS I OMOTALI!!
ONI SIE OBŁOWIA A KRAJ BEDZIE BIEDE KLEPAŁ! ALE TEGO CHCIELIŚCIE !!

Wyobrazcie sobie ze w USA adwokat Ala Capone został Ministrem Sprawiedliwości. Ale były skandal i oburzenie. A u nas adwokat Stokłosy, Krauzego i Kmiecikowej (weglowa mafijna baronowa) został "cudownym" Ministrem Sprawiedliwości.
A Dyzma - Tusk premierem hihihihihihih
rusofob / 83.9.226.* / 2007-11-18 14:41
adwokat Ala Capone to sympatyczny misiak przy nowym ministrze sprawiedliwości. Przecież to człowiek, który jest głównym rozdającym w budowaniu systemu na rzecz utrzymywania komunistów przy władzy.
jaruminek / 83.31.228.* / 2007-11-18 21:34
adwokat Al Capone to miał tylko papiery , żeby wejśc na sale sądową .Poza tym to do jego obowiązków należało wiedzieć kiedy , o której godzinie zawieść walize USD w banknotach min.50 dolarowych . Gubernator ułaskawiał Mr Capone zanim jeszcze wyrok sie uprawomocniał . Poza tym "ku pokrzepieniu" mozna dodać , ze pare zangielszczonych polskich nazwisk przy Alu cięzko pracowało . Nie wiadomo dlaczego z tamtych czasów bardziej wspomina się rzeźnika AL Capone zamiast Eliot Nessa i jego 11 Wspaniałych
marek 19.53 / 83.24.26.* / 2007-11-19 00:03
Bo Eliot Ness i jego 11-tu to, by użyć ulubionych określeń gazetowych i stosowanych na tym forum, to kompletne oszołomy, czuby, to KGB, STASI, GESTAPO.
Bo to dziwni ludzie, którzy za rządową niską pensję będą realizowali utopijną wizję państwa, społeczeństwa wolnego od szumowin. To kompletnie niezrozumiałe jak można działać za grosze mając perspektywę "działki" od Ala..
Jeżeli takich nie da się kupić, nie można zarzucić im przekrętów, szwindli, łapówek,
Gubernator ułaskawiał Mr
Capone zanim jeszcze wyrok sie uprawomocniał

to należy im zarzucić zawłaszczenie służb, upartyjnienie, oszołomstwo.
I "gubernatorzy" właśnie szukają pretekstu by tych oszołomów zlikwidować. Wszak szkodzą "normalnemu" prowadzeniu interesów.
I najdziwniejsze, że młodzi gniewni i wykształceni popierają likwidację raczej Ala i gubernatorów niż Eliotów. A może i nie dziwne. Tak ich wychowano. Łatwiej "załatwić" niż wypracować.
xx / 83.28.45.* / 2007-11-18 19:09
Ćwiakalski ???
Po prostu cud !!!
A ile cudów uczyni !
Sprawiedliwości !
:) / 84.10.97.* / 2007-11-18 00:30
Od kiedy fani PIS'u zaglądają na strony dotyczące finansów ? Proponuję przekazać mocodawcom że ekonomia też jest istotna w zarządzaniu państwem i czytać artykuły - dokształcać się :)
haloumi / 2007-11-18 23:54
Poczekamy na gospodarczy CUD DYZMO-TUSKA i jego "wyksztalconej ekipy" ;)
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-18 22:53

Od kiedy fani PIS'u zaglądają na strony dotyczące finansów ?


Od momentu kiedy wpadli na to, że do rządzenia, oprócz demagogii potrzebna jest jeszcze kasa.
marek 19.53 / 83.24.26.* / 2007-11-19 01:05
Z czego wynika, że zaglądają. A to głąby i szkodniki. Wpadli na coś i się uczą.
Może zakazać ?. Głąby uczące się są niebezpieczne. To niePOprawne POlitycznie. Czyż nie ?

To efekty błędnej w założeniu pracy od podstaw. Tak długo przekonywano nas, że jesteśmy gamonie aż zaczęliśmy korzystać z wiedzy i światłości naszych adwersarzy. Uczymy się. Niniejszym dziękujemy wam za oświecenie.

P.S. Chcący utrzymać władzę winien przekonywać, że adwersarz jest mądry, oświecony i wie co czyni wybierając jego. Idiotyzmem politycznym jest wspominać o jego głupocie - a nuż zechce to potraktować poważnie i zacznie się uczyć. Wtedy biada wykształciuchom. Zejdą do roli kwalifikowanych zamiataczy ulic.
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-19 18:29

Wtedy biada
wykształciuchom. Zejdą do roli kwalifikowanych zamiataczy ulic.


Nic bardziej BŁĘDNEGO - ŚWIADOMEMU człowiekowi nie trzeba tłumaczyć i udowadniać, że Ziemia jest okrągła, on to już wie, więc nie będzie się domagał budowy MURU, aby ktoś przez nieuwagę nie podszedł do krawędzi Ziemi i nie spadł.:):):)

Idiotyzmem politycznym jest wspominać o jego
głupocie - a nuż zechce to potraktować poważnie i zacznie się uczyć.

Nic bardziej BŁĘDNEGO - jeśli głupiemu będzie się wmawiać, że jest oazą mądrości, to bardzo szybko dojdzie do wniosku że tak właśnie jest, więc po co się ma uczyć???

Z efektami takiego rozumowania mamy do czynienia na co dzień, co szczególnie widoczne jest również na tym forum. To właśnie pis wmówił swojemu elektoratowi, że głupota pospolita jest chlubą, z którą należy się dumnie obnosić, a wykształciuchy powinni się wstydzić i zejść do podziemia. To jest właśnie pokłosie pańskiego toku rozumowania.
marek 19.53 / 83.24.57.* / 2007-11-20 00:07
Pan, za przeproszeniem, zaczyna już bredzić. Infantylnie powtarza nie, bo nie. Dla zasady.
Proszę nauczyć się czytać i rozumieć tekst. Podobno są kursy przyspieszone. Dla opóźnionych w rozwoju spore zniżki.
Wykształciuchy, z którymi się Pan identyfikuje, mają pierwszeństwo.


P.S.
Pozwolę sobie, ponownie, przytoczyć pewną anegdotkę.
Facet u krawca reklamuje świeżo uszyty frak.
- panie, ten frak źle na mnie leży,
- ależ panie szanowny, przykro mi ale to normalne, frak dobrze leży dopiero w trzecim pokoleniu.
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-20 21:39

Facet u krawca reklamuje świeżo uszyty frak.

Bardzo śmieszne.
Rozumiem że na przyspieszony kurs dla opóźnionych w rozwoju (nawet ceny pan sprawdził !!) pan się nie załapał.

Wszystko co napisałem - uzasadniłem, choć zdaję sobie sprawę, że nie wytłumaczyłem panu tego łopatologicznie, więc jak zwykle ma pan kłopot z percepcją.

Ale co tam, ja nie jestem jeszcze po kursie (dla opóźnionych w rozwoju), więc nic nie wiem, dlatego mam prośbę do pana. Mianowicie proszę mi wskazać w tym pańskim dowcipie miejsce, od którego powinienem zacząć się śmiać (albo może od którego momentu pan się śmieje), będzie mi nieco łatwiej.:):):)

Bo szczerze pisząc, nie łapię tych pisowskich dowcipów.:):):)
Choć były premier to podobno był niezły jajcarz, dopóki nie obraził się na naród po przegranych wyborach.
marek 19.53 / 83.24.26.* / 2007-11-18 22:18
Czyżby to była wiedza tajemna, zastrzeżona ?

A ponadto finanse to dość pojemne pojęcie. Poczynając od wymyślnych teorii makroekonomicznych poprzez budżet Unii a kończąc na rachunku zysków i strat małej firmy czy budżecie gospodarstwa domowego.
wspólwłaściciel małej firmy / 62.69.192.* / 2007-11-18 13:12
MAcie co chcieliście - nie podobał się "brzydki kaczor" macie podatek liniowy i Pawlaka - przecież gospodarka najważniesza !!! (tylko czyja - Niemiec, Francji?)
rusofob / 83.9.226.* / 2007-11-18 14:44
i Rosji ora dobrobyt gospodarstw członków i sympatyków PSL
kangoor / 88.220.40.* / 2007-11-18 11:26
Czytac artykuły a czyje jezeli można spytac, byłych sekretarzy
partyjnych PZPR piszacych prace o wyzszosci gospodarki
socjalistycznej (przejrzyj uśmieszku dorobek twoich idoli
włacznie z Balcerowiczem) Natomiast zyczę PO z pozyczonymi ministrami by nie spaprała ekonomicznie tego co dostała, no i oczywiscie czekam na podatek liniowy:)
~Kris / 2007-11-17 23:10 / Tysiącznik na forum)
To będzie taka konstruktywna opozycja - więc nie czekaj, tylko rób cud gospodarczy na własną rękę.

Od rozdawania żadne państwo bogatsze się nie robi, tylko biedniejsze. Pamiętaj, że jak państwo Ci coś daje, to tak jakbyś wziął pożyczkę w banku (mamy deficyt budżetowy). Spłacać będziesz Ty.
kangoor / 83.31.176.* / 2007-11-17 21:30
czekam na podatek liniowy i podwyżki w budżetówce i sluzbie zdrowia , znaczne,jak zapewniał
niedawno P.Tusk , cnót wszelkich wzorzec ,wg mediow ocyzwiscie. Czekam...
WOJCIO1 / 2007-11-17 15:31
cudowny donaldinio kiedy 1 cud że nikt nie zginie w łykend na drodze już pierwsi za granicy powracają STKŁOSA A DRUGI BĘDZIE KRAUZE POWODZENIA PRZYDAŁO BY SIĘ OBNIŻKA ŻYWNOŚCI PRZED ŚWIĘTAMI CHOCIARZ JABŁEK
ROZUM / 80.53.15.* / 2007-11-17 15:19
Polacy,to narod PESYMISTOW. Jak czytam te wypowiedzi ,to sie niedobrze robi,tyle w nich ZAWISCI I GLUPOTY. Obecny rzad bedziemy oceniac co najmniej po pierwszych 100 dniach,a na razie to zyczmy mu SUKCESU,bo od tego zalezy pomyslnosc NAS WSZYSTKICH.
łysy Prawnik / 83.18.204.* / 2007-11-17 18:17
Rozumie, wiec go używaj.
Prosze pomysleć"kto sieje wiatr to zbiera burze"
Takiej ogłady jaką wykazał Pan Tusk wobec Prezydenta to
trudno znaleść u Pan Magistra Aleksandra Kwaśniewskiego.Ja głosowałem na Pana Tuska.
Zupełnie zapomniałem o nocy obalenia Rządu Mec.
Olszewskiego.Z tego wynika,że każdy o odmiennych poglądach jest oszołom.Zastanawiam się na tym.
Jestem , niestety, chętny do słuchania Pani Walentynowicz
i Pana Gwiazdy. Jestem Oszołomem po studiach, etatowej aplikacji, zdanym egazaminie sędziowskim.
Przepraszam , a kim jest Pan.
absurd / 85.255.177.* / 2007-11-18 19:29
o tak po zdanym egzaminie sedziowskim jest sie kimś .. jest sie sedzią .. oby niezawisłym i pełnym cnót .. z czym jak powszechnie wiadomo bardzo wielu sędziów ma kłopoty.
Ponadto mam pytanie .. co byłoby .. gdyby na pytanie "" a kim jest Pan" padła odpowiedź - jestem slusarzem; jestem murarzem; jestem kierowca lub jestem bezdomnym człowiekiem .. czy taki ktos w pańskich oczach jest kimś czy nikim?
xx / 83.28.69.* / 2007-11-17 15:29
Do "rozum"!
Rozum to ty będziesz dopiero miał.
Po szkodzie, ale:" Polak to i przed szkodą i po szkodzie głupi"
To może pomódl się tylko o zdrowie !!!!!!
absurd / 85.255.177.* / 2007-11-18 19:39
rozum nalezy szanowac zarówno swój jak i cudzy.
a polacy niestety są zawistnikami .. zresztą o wadach polaków dobitnie swiadczy ich historia .. wiele państw było podbijanych i niszczonych ale chyba zadne nie było na rzuczenie swoich obywateli .. a rozbiory I rzeczypospolitej dokonały sie niejako na zyczenie jej obywateli / upss sory wiekszosci jej obywateli a rzczej elit której postawa doprowadziła do rozbiorów / rozbiorów którym tzw patriotyczna mniejszośc nie mogła juz zapobiec.
tak samo teraz czy dla wielu polakow jest tak ze " im gorzej tym lepiej" oczywiscie im gorzej dla przeciwników politycznych tym lepiej dla nas ... czy to nie jest głupota?
czy interes kraju nie jest najwarzniejszy/ czy polacy zawsze musza być znani na swiecie ze swego pieniactwa i zawisci . Dlaczego w innych nacjach jest tak ze jak mam sasiada któremu sie lepiej powodzi to staram sie go nasladowac , staram sie jemu dorównac , dlaczego w polsce jest tak ze jak mam sasiada któremu sie lepiej powodzi to chce go sciagnac do swego poziomu zamiast samemu podniesc sie do jego poziomu?
Handel wyrokami / 83.21.19.* / 2007-11-17 10:49
No to krecimy cześc drugą Aferałów. Prawie cała Polska będzie statystami.
Moze uda się wreszcie z Polski zrobic Wielką Lodziarnię imienia Beaty Sawickiej dowodzoną prze Wielkich Macherów.
Opadła wam szczena wyborcy PO !
Trzeba było drogie dzieci słuchac Mame i Tate a nie robić na złosć babci i głosować na POparańców.
"Zrobie babci na złośc i sie przeziembie".
I tak właśnie postapili zmanipulowani i oszukani młodzi wyborcy głosując na PO.
Za to dostaną już niedługo po łapach i będą płakać.
łysy prawnik / 83.18.204.* / 2007-11-17 18:32
Niestety, zgadzam się .Taty i Mamy nie słuchają,ale w ich
(rodziców) domach chętnie mieszkają.
Boże , dobrze że zwyciescy koalicjancji zabronili członkom
NSDAP piastować niektórych funkcji.
Nie jestem przerażony wyborem młodych.to ich wybór.
Chcę jednak aby każdy odpowiadał (indywidualnie) za swoje wybory. Po wysłuchaniu Pana Ćwiąkalskiego jestem spokojny. Jest to człoowiek medialny i niewprowadzi żadnych zmian aby zaszkodzić sobie i mnie.
Wynik wyborów jest dowodem naszej...........
Demokracja wymaga poważnego traktowania przez
wszystkich Obywateli.Wczoraj(16) widziałem Panią Pitere.
Niestety, jjej zachowanie gwarantuje dalsze awantury w
MOIM sejmie.A może to nie jest Mój sejm tylko zwycięskiej PO.Może.
MN3 / 83.21.63.* / 2007-11-18 09:18
U mamy i Taty mieszkają, jedzą ich zarcie, dostają opierunek i kieszonkowe i wszystko inne.
Ale głupole postanowiły że zrobią rodzicom na złość.
marek 19.53 / 83.24.57.* / 2007-11-20 00:32
Wolna wola i demokracja też to przewidują.
Jako demokrata jestem zachwycony, jako myślący obywatel nieco przerażony.

Od dawna byłem zwolennikiem podniesienia wieku zdolności do wyboru politycznego. Sądzę, że 24 lata, zakończenie nauki, wkraczanie w wiek "produkcyjny" to jest właściwy próg.
Dla wyborów samorządowych - 21 lat, wiek zdolności do małżeństwa.
!8 lat - to w sumie dzieciaki, może nieźle wyedukowane, ale ciągle jeszcze przed maturą.

Wiek tzw. dojrzałości społecznej ze względu na wydłużający się okres edukacji się wydłuża. Proszę spytać pierwszego z brzegu psychologa.
majcjużmieszkankoisamochodzik / 83.24.215.* / 2007-11-17 11:51
i to rzewnymi łzami, za oddalającą się w ciemną dal wizją kraju, w którym szczyl, wykształciuch, po studiach, wbity w wyświechtany garniturek z Wistuli, oraz plastikowy krawacik, zdobywa szczyty kariery bez zbędnego wysiłku.

Najnowsze wpisy