Forum Polityka, aktualnościKraj

"Nabici w mBank". Sąd Najwyższy wydał wyrok

"Nabici w mBank". Sąd Najwyższy wydał wyrok

Money.pl / 2015-05-14 15:44
Wyświetlaj:
tuturiko / 5.172.252.* / 2015-05-14 16:15
Jak widać, to państwo działa tylko teoretycznie. 5 lat w sądzie i SN zawraca, kolejne 2 lata. A tymczasem przedawni się najważniejsze - możliwość odfrankowania.
Przy tym układzie politycznym banki robią obywateli w jajo. Pora zmienić układ polityczny, ten zbyt dba o zagraniczne banki. Zmieni się skład w SN, może wyroki będą bardziej przyjazne obywatelom a mniej wielkiemu kapitałowi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
CHFCHFCHF / 217.99.187.* / 2015-05-14 16:13
taka sama klauzula jest w Raiffaisen bank
czy ktoś walczy z tym bankiem?
Zrozumiano? / 32.58.234.* / 2015-05-14 16:12
I co z tego że niby zna angielski i niemiecki jak muj mąż co robi w Londynie na kielni, prosty chłop a zagadał do niej "hej bejb du ju łona sak maj dik?". to tylko gębe rodziawiła jak by ja zatkało i tyle. Ani be ani me ani kukuryku. Ani nawet odpowiedzieć nie umiała. A przecież muj mąż angielski zna i sobie w Angli radzi. A do roboty tez taka ociężała ze szok. Nawet ją na tej psychoterapi czy psychotropi tego nie nauczyli ze sie zawsze najpierw przeciera na mokro a potem zamiata. Kazdy to wie! KAZDY! Czego oni ich tam uczom na tych studiach to nie wiem. Dostaje 1200zł i chyba sobie doktorantke wezme teraz za 1500 bo ta to po prostu ma pustke w muzgu
polonistka544 / 77.255.55.* / 2015-05-14 17:59
Trochę szacunku dla ludzi. Kobieto kiedy czytam Twoje wypociny, mam wrażenie, że edukację zakończyłaś na etapie pierwszej klasy szkoły podstawowej. Jak można robić tyle błędów?
Miecio22 / 31.61.140.* / 2015-05-14 16:30
Kobieto "mój"się pisze nie "muj".Chyba ,że ten muj kojarzy ci się z innym słowem.Widać twój poziom ,że nawet na sprzątaczkę nie można cię wziąć.
leming / 5.172.252.* / 2015-05-14 16:10
Czas przegonic bankowych lobbystow z po i psl i bula
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
złotówkowicz / 192.162.95.* / 2015-05-14 16:04
Ciąg dalszy cwaniactwa, jakoś nie szli do sądu gdy płacili mniejsze raty od kredytobiorców złotówkowych a teraz gdy wyszło drożej to płaczą że zostali nabici w mBank. Prawdopodobnie wszyscy kredytobiorcy portafią czytać i wiedzieli co podpisują do tego po pierwszy tąpnięciu franka mogli przewalutować kredyty ale liczyli ze nadal będą na tym zyskiwali i nie zrobili tego więc największe pretensje powinni mieć jedynie do siebie.
jajec / 83.30.163.* / 2015-05-14 16:17
Żal mi Cię, że tyle nienawiści w Tobie, czy Ty nie rozumiesz co to znaczy oszustwo, a umowa partnerska. Nie wierzę,że możesz być takim bezmyślnym człowiekiem. Tacy jak Ty nie powinni w tym kraju żyć, ponieważ akceptują oszustwa. Ja pomimo ,że mam kredyt złotówkowy rękami i nogami bronię oszukanych frankowiczów przez banksterów, dlatego NIE dla Komora. Myślę,że jesteś pro Komor.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
luszo / 83.29.176.* / 2015-05-14 16:15
Jak by tobie rata wzrosła dwukrotnie i nie mógł swego kredytu spłaćić za życia na pewno byś powiedział cudownie że mogę zapłacić i cieszę sie ze moje dzieci też mają tą możliwość dzieki mnie po czym wysłał byś list gratulacyjny do rządu z podziękowaniem za tą możliwość
rozsadnypoprostu / 159.245.16.* / 2015-05-14 16:14
Nie umiesz zrozumiec opisanego problemu, więc wyglada na to, ze i swoja umowe zlotowkowa podpisales bez zrozumienia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sdfr / 91.216.149.* / 2015-05-14 16:14
Przeczytaj debilu artykuł a potem osądzaj. Jak libor szedł w góre bank zwiększał oprocentowanie, spadł do poziomu prawie zerowego...nie było reakcji banku.
O to chodzi, o uczciwe podejście i jasne zasady ustalania oprocentowania a nie "widzimisie" banku.
jhook / 83.10.38.* / 2015-05-14 16:10
Wydawało mi się, że czytanie ze zrozumieniem jest sprawnością wymaganą już na egzaminie kończącym szkołę podstawową, ale widocznie coś się ostatnio zmieniło. Przecież spór dotyczy łamania przez bank zapisów umowy, a nie kursu franka, opłacalności itp. Dotarło?
jsuha / 192.157.10.* / 2015-05-14 16:07
Aby pomóc szkolonym trollom w szybkim komentowaniu na temat w różnych kontekstach, pijarowiec omówił główne przesłania, które nazwał „mesydżami”. Każdą mesydż pijarowiec zilustrował inspirującymi przykładami. Tu posłużę się ściągą rozdaną przez pijarowca

Mesydż 3. Kredytobiorcy frankowi to są cwaniacy, spekulanci, bogatsi od nas, uprzywilejowani, chcą lepszego traktowania, płaksy, wywyższają się, frajerzy, debile. Czyli obrzydzanie całej grupy kredytobiorców, wyalienowanie ich. Podjudzanie na nich. Rozbudzenie uczuć zawiści i niechęci wobec bliźniego – chyba to jedyne uczucia u Polaka, które jest intensywniejsze od umiłowania ojczyzny i swojej matki (no tak, sarkazm :) )

Przykładowe wariacje w tym temacie: Trzeba było brać kredyt w złotówkach, a nie cwaniaczyć. A jaka byłaby reakcja frankowiczów gdyby kurs spadł teraz do 2,50? Też by protestowali? Chytry dwa razy traci. Nie jest dziwne , że tymi, którzy mają te kredyty to posłowie, pracownicy administracji państwowej i inne nieroby na których i tak wszyscy pracują. … cwaniacy biorący kredyty we frankach… Trzeba być kretynem, żeby… Nie płacz, tacy jak ty, gdy płacili mniejsze raty to się ze mnie śmiali, że wziąłem pożyczkę w złotówkach. Wzięli kredyt frankowy, bo byli bogatsi. Bo myśleli, że są sprytni. Jeździło się do Paryża na kolacje, a teraz można sobie pozwolić tylko do Sopotu, ojej jaka bieda, współczuję. Cwaniaki, chcieli mało płacić, i się nie udało. O co chodzi? Ciągle jeszcze płacisz mniejszy procent niż ja za swój kredyt złotówkowy! Wzięli kredyt frankowy, bo byli bogatsi, stać ich było. Nie wzięli kredytu złotówkowego, jak ja, bo czuli się lepsi, ważniejsi. Jak frank był nisko to 3/4 z nich śmiało się z zadłużonych w złotówkach, taka prawda.

Więcej na:
https://bylambankowymtrolem.wordpress.com/2015/05/02/bylam-bankowym-trolem/
chmura350 / 5.172.252.* / 2015-05-14 16:31
święta prawda
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sylwekc / 31.61.138.* / 2015-05-14 16:04
No przy takich "szybkich" sądach i sprawnym państwie to chyba jak ludzie nie wezmą sprawiedliwości we własne ręce to się jej nigdy nie doczekają. Bez rewolucji w tym kraju nic się nie zmieni...
SZCZĘŚCIAŻ / 62.133.148.* / 2015-05-14 16:01
JA SIĘ WOGÓLE TYM NIE PRZEJMUJĘ. OD MIESIĄCA ZARABIAM 1300 zł. NA RENKĘ HARUJĄC W BIEDRĄCE. CHCESZ ZARABIAĆ TAK DOBRZE JAK JA ZATRUDNIJ SIĘ W NAJBLIŻSZEJ BIEDRĄCE.

odpowiedz
Bolek378 / 212.180.179.* / 2015-05-14 16:13
Pisz się BIĘDRONCE - prosę pisać odpowiednio dobrze
natalia861 / 83.233.71.* / 2015-05-14 16:01
mBank musiał nieźle posmarować sędziemu. Boże co za kraj przekupny
pustafranka / 95.51.212.* / 2015-05-14 16:00
przedłużają w nieskończoność, może to Polacy powinni wybirać obsadę sądownictwa
eeeee868 / 37.152.18.* / 2015-05-14 15:57
Dla mnie śmieszne, przeczytali umowę, podpisali, po polsku przecież pisało, pożyczyli, proste muszą spłacać
kurek / 89.217.198.* / 2015-05-14 16:45
jesteś człowieku infantylny, żeby nie powiedzieć głupi. jak nie masz wiedzy to nie wypowiadaj baranie.
antytroll / 178.42.160.* / 2015-05-14 16:32
Drogi trollu, po polsku mówi się "przecież było napisane" a nie "przecież pisało".
Zamiast "dorabiać" po lekcjach trollowaniem, przyłóż się bardziej do nauki polskiego.

Dla nie-trolli wyjaśnienie: troll użył powyżej standardowego komentarza
tzw. "Mesydż 1. Kredytobiorcy są sami sobie winni".

Szczegóły tutaj: https://bylambankowymtrolem.wordpress.com/2015/05/02/bylam-bankowym-trolem/
jhook / 83.10.38.* / 2015-05-14 16:08
Wydawało mi się, że czytanie ze zrozumieniem jest sprawnością wymaganą już na egzaminie kończącym szkołę podstawową, ale widocznie ostatnio coś się zmieniło. Przecież wszyscy spłacają, to, co podpisali, a pozew dotyczy łamania zapisów umowy przez bank, dotarło?
buak / 192.157.10.* / 2015-05-14 16:10
Jak w instrukcji:

Mesydż 2. Podpisało się, teraz trzeba spłacać.

Przykładowe wariacje w tym temacie: Każdy musi brać odpowiedzialność za swoje decyzje. Bądź mężczyzną, podpisałeś umowę, nie masz wyjścia – spłacaj. Trzeba mieć honor. Jeśli frank byłby po 1 zł, to czy nadwyżkę oddalibyście do banków lub Skarbu Państwa? Nie stać mnie – nie biorę kredytu. Biorę kredyt – ponoszę finansowe skutki swojej decyzji. Umów się dotrzymuje. Umowa zobowiązuje. Jeżeli sąd przychyli się do ich wniosku znaczyć to będzie, że umowy mogą być w dowolny sposób podważane w każdej chwili ich trwania.

Więcej na:
https://bylambankowymtrolem.wordpress.com/2015/05/02/bylam-bankowym-trolem/
baia / 192.157.10.* / 2015-05-14 16:01
Aby pomóc szkolonym trollom w szybkim komentowaniu na temat w różnych kontekstach, pijarowiec omówił główne przesłania, które nazwał „mesydżami” (wiem, jak to pisze się po angielsku, ale jestem w Polsce, tak?). Każdą mesydż pijarowiec zilustrował inspirującymi przykładami. Tu posłużę się ściągą rozdaną przez pijarowca.

Mesydż 1. Kredytobiorcy są sami sobie winni

Przykładowe wariacje w tym temacie: Podpisali z własnej woli i wiedzieli co podpisują. Teraz nie mają prawa narzekać. Nikt pistoletu do łba ci nie przystawiał. Widziały gały co brały. Nie trzeba było być naiwnym, nie widział co podpisuje? Jak się nie rozumiało, nie trzeba było podpisywać. Sam jesteś sobie winny. Trzeba było być idiotą, aby wziąć taki kredyt. Nie ogarniam całej tej afery z kredytem we frankach – czy nikt za tych matołów co kredyty w walucie brali umowy nie podpisał? Trzeba być kretynem, żeby mówić, że biorąc kredyt w innej walucie nie brano pod uwagę ryzyka zmiany kursowego. Bierze się kredyt w takiej walucie w jakiej się zarabia.

Więcej na:
https://bylambankowymtrolem.wordpress.com/2015/05/02/bylam-bankowym-trolem/
nie frankowicz / 79.185.23.* / 2015-05-14 16:24
Może nie warto tracić swego cennego czasu na zajmowanie się problemami innych, jeżeli nas nie dotyczą. Określenia idioci i matoły mówi o autorze zbyt wiele. Proszę zająć swoją mądrą,przewidującą główkę sprawami, które tej główki dotyczą.
pos / 78.10.195.* / 2015-05-14 15:55
Masz problem frankowy i jesteś bezradny? Myślisz że nic się nie da zrobić? Że trzeba płakać i płacić? Nieprawda, tak nie musi być, tylko musisz przestać być bierny. Zachęcam do wstąpienia do tworzącej się organizacji walczącej o rozwiązanie tego problemu - Pro Futuris (celowo bez linku żeby mnie nie wycięli za szybko). Można to zrobić całkowicie przez internet. Nikt ci potem nie każe cokolwiek robić, poświęcać swój czas, ujawniać się publicznie - to dobrowolne. Opłata członkowska śmiesznie mała w porównaniu ze stratami związanymi z kredytem frankowym. Po co to robić? To proste: Jeśli statystyki wykażą że jest nas dużo, politycy zaczną się z nami liczyć, jeśli będzie nas bardzo dużo zaczną się na bać. Pamiętajmy że mamy rok wyborczy! Już zaczynają ulegać w niektórych sprawach mimo że jest nas zrzeszonych niewielu (przykład: zniesienie BTE). To właśnie tak działa. Jeśli nie pokażemy w żaden sposób że jest nas dużo i jesteśmy jednomyślni to nikt się nie będzie z nami liczył. Pomyśl jeśli nie o sobie, to o swojej rodzinie - i zrób to nie czekając na innych. Zapoczątkuj efekt kuli śnieżnej. Jeśli nie zrobimy tego teraz, to możemy się obudzić w następnym roku wyborczym za 4 lata przy franku droższym niż dzisiaj ktokolwiek przewiduje.
Masz kredyt we franku ale cię nie boli bo jesteś we względnie dobrej kondycji finansowej? To zrób to co najmniej dla dobrej zabawy, bo na razie dobrze się bawią tylko banksterzy (a mają za co). Jak tylko będzie taka możliwość to my się z nimi zabawimy po wyborach.
eeebbbb / 89.71.47.* / 2015-05-14 15:52
Ale dostali przyśpieszenia i tak zostanie prezydentem Polski Andrzej Duda
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
knur / 5.172.252.* / 2015-05-14 15:51
Tylko Duda nam pomoze
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pfff / 77.65.107.* / 2015-05-14 16:13
Zmanipulowane TVN-owski trolle i lemingi.
wsiowygoopeck / 213.17.139.* / 2015-05-14 16:10
Chiba zacisnąć sznura na tfoyey szyiiii...... buahahahaha!!!!
car745 / 176.241.244.* / 2015-05-14 16:05
Duda czytaj Jarosław Kaczyński to może jedynie posłać nas na wojnę z Rosją
POLAK 1 / 77.114.17.* / 2015-05-14 15:44
Czyżby sędziowie w Polsce nie znali prawa ,że wydają wyroki niezgodne z polskim prawem? Jeżeli tak to po każdym takim zdarzeniu sędzia powinien być pozbawiany wykonywania zawodu za nierzetelne wykonanie przewodu sadowego - tak samo jak inżynier który doprowadził do zawalenia się mostu!! Chodzi tutaj o uczciwość i profesjonalność w zawodzie zaufania społecznego !!!!
Franek 621 / 31.61.136.* / 2015-05-14 17:45
No to ja podsumuje : byliście mądrzejsi ode mnie więc wzięliście we frankach , ja byłem głupi bo wziąłem w złotówkach , teraz mądrzy płaczą , a ja śmieje się jak głupi do sera ha ha ha ha ha ha ha Franek
akredytek / 83.27.22.* / 2015-05-14 18:51
Dobrze cie wyszkolili TROLLU, ile za hejta dostajesz?
Franuś / 31.61.136.* / 2015-05-14 17:34
No to ja podsumuje : byliście mądrzejsi ode mnie więc wzięliście we frankach , ja byłem głupi bo wziąłem w złotówkach , teraz mądrzy płaczą , a ja śmieje się jak głupi do sera ha ha ha ha ha ha ha Franek
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy