Forum Forum finansoweInne

Nabici w mBank. Ważą się losy gigantycznych odszkodowań dla frankowiczów

Nabici w mBank. Ważą się losy gigantycznych odszkodowań dla frankowiczów

Wyświetlaj:
Zbyszek455 / 213.73.9.* / 2015-02-18 12:39
A klauzurę w Umowach na zakup mieszkania na hipotekę . Np. Pożyczka 66 tys. zabezpieczenie hipoteczne banku 132 tys. Wpisują w KW. Inaczej pożyczki nie weźmiesz , chodź masz 34 % wkładu własnego przy zakupie. Wyższe niż wartość mieszkania. Mam Taką umowę z Bankiem Pekao S.A.. Pytanie: Czy tak można robić ????
crimson7 / 212.180.212.* / 2015-02-18 12:27
Właśnie pożyczyłem 10 złotych koleżance ale denominowane do CHF według mojej tabeli kursów (na godzinę) wg ceny kupna przez moja skromną osobę - 3,90. 10 złotych to 2,56 franka (prowizja wynosi 0). W godzinę kurs nie wzrośnie. Ale koleżanka odda mi według kursu po jakim sprzedałbym jej franka czyli po 4,20 tj. 10,75. Ale była naiwna - widziały gały co brały.... Banki nauczyły mnie okradać innych prawda :)
Czytacz postów / 95.49.128.* / 2015-02-18 15:39
Ja bym jej jeszcze dosoli karami umownymi za wcześniejszą spłatę pożyczki. Jakieś 120 proc. kwoty głównej powiększone jeszcze o odsetki ustawowe za każdy dzień zwłoki skapitalizowane godzinowo. Niech ma spekulantka. :P
Eliot Ness / 95.41.46.* / 2015-02-18 15:21
Dowal jej koszty niskiego wkładu własnego. Pożyczając 10 zł winna była wcześniej udowodnić, że posiada aktywa w gotówce, w wysokości co najmniej 20 zł. Nie zrobiła tego, zatem masz prawo ubezpieczyć swoje wysokie ryzyko niewypłacalności wierzyciela. Należy też policzyć wysokie koszty pozyskania pieniądza. Przecież to nie jest tak, że 10 zł leży w portfelu i czeka.... Aby dysponować taką gotówką należy mieć pracę, codziennie do niej dojeżdżać, wypić kilka kaw, przeczytać masę bezsensownych postów w necie etc...itp...itd...
crimson7 / 212.180.212.* / 2015-02-18 15:35
No to idę do niej - niech dopłaci :)
crimson7 / 212.180.212.* / 2015-02-18 12:31
Nie!!! rośnie ten kurs to podwyższę kurs po jakim sprzedałbym jej franka na 4,25 to będzie teraz 10,88. Macie jakiś pomysł jak ją bardziej oskubać? Wiem!! może zaproponuję jej jakieś nic nie warte ubezpieczenie OC i doliczę do bierzącego salda kredytu po przelczeniu na franka!!? Będzie musiała oddać 11,88....
crimson7 / 212.180.212.* / 2015-02-18 12:33
Zwróćcie uwagę - wydoję!!! ją bez Libor i marży :) i na 10% w jeden dzień!!! ale będzie wściekła he he he....
crimson7 / 212.180.212.* / 2015-02-18 12:25
Nie odpowiadajcie na zaczepki klakierom banków, małolatom i zwykłym trollom. Wiem że osoby mające kredyty w złotówkach też są z nami
sorprendida / 193.109.212.* / 2015-02-18 12:51
tak, ja złotówkowicz jestem z Wami, ale wyjaśnijmy sobie, że tylko co do niedozwolonych klauzul, tu macie poparcie nie tylko moje, ale pewnie każdej osoby w kraju, pamiętajmy jednak, że dziś znacznie więcej emocji wywołuje kwestia przewalutowania kredytów CHF po kursie z dnia zawarcia umowy, i tu nie jestem z Wami, chyba że bank sam chcialby ponieść koszty tej operacji, wtedy ok, nie moje małpy nie mój cyrk, wszelkie jednak dopłaty z budżetu, czyli z moich podatków są z mojego pktu widzenia niedopuszczalne (wiem, że art. jest o czymś innym, ale musiałam to napisać)
crimson7 / 212.180.212.* / 2015-02-18 13:52
Uwzględnienie klauzul niedozwolonych (3179 i 3178) - w tym wypadku - oznacza przewalutowanie kredytu według kursu z dnia zaciągnięcia. Rata kredytu wygląda tak: rata kapitałowa + rata odsetkowa (marża + libor). Dlatego propozycja pierwotna KNF która zakładała przewalutowanie po kursie wzięcia + wyrównanie różnicy do kredytu złotowego była tak naprawdę propozycją kompromisową. Ale nie pasowała bankom po traciły możliwość dojenia kredytobiorców. Propozycja nr 2 KNF to przewalutowanie po dzisiejszym kursie (czyli wartość kapitału do spłaty +/- 80%)Wszystko to co powyżej wartości nieruchomości oprocentowujemy na 1 % dzielimy na pół...pół spłaca kredytobiorca a pół bank umarza. Biorąc pod uwagę co można wywalczyć w sądzie (myślę że zbliża się dzień kiedy będzie to jeszcze łatwiejsze - patrz dyrektywa mifid + ets + kredyt denominowany, indeksowany CHF - dla kredytów po roku 2007 przynajmniej)to propozycja nr 2 szefa KNF wydaję się na poziomie 1 rocznika przedszkola. Banki na propozycji 1 KNF mają stracić około 14 mld złotych POTENCJALNYCH ZYSKÓW, przy czym obywatele polscy na kredytach indeksowanych stracili w 1 dzień (no w tej chwili franek stracił w stosunku do 15 stycznia - więc to uwzględnie) 60 MLD złotych.
Odpowiedź nasuwa się sama.
szary_człowiek / 83.7.248.* / 2015-02-18 13:04
OK. Masz rację nikt nie chce Twoich pieniędzy ani też jakiegokolwiek dofinansowywania. Proszę zauważ jednak, że klauzula dot. indeksowania złotych polskich do franków szwajcarskich i z powrotem do złotych polskich to jedynie zabieg kreatywnej księgowości i jest on również już wpisany na listę klauzul abuzywnych. Teraz walka idzie jedynie o to, żeby banki stosowały się do polskiego prawa. Skoro okradali nas (wszystkich kredytobiorców i tych walutowych i tych złotówkowych) to niech teraz oddają skradziony szmal i po robocie.
sg / 85.158.138.* / 2015-02-18 12:23
swego czasu powierzylismy 400 tys mbankowi na fundusze -taki zestaw 5 razem a ze wszystkie szly ladnie w gore bylo ok ale po terminie czyli poltora roku okazalo sie ze nie dostaniemy zadnych odsetek bo jeden z pieciu jest notowany w dol i dziwnie w tym okresie tylko i wylacznie - przekret rzadki , ale doradca nawet sie nie zajaknal o tym przy podpisywaniu umowy
MarlonBrandonx / 217.206.76.* / 2015-02-18 12:13
Kiedyś dałem się skusić w tym sklepie odzieżowym bo tak wygląda strona mbanku na ich lokatę a raczej loterię lokatową na której straciłem 250zł bo nie doczytałem warunków zerwania bo i tak bym nie dostał żadnych odsetek taki to był i jest przekręt żeby wziąść kasę na 6 miesięcy bez odsetek bo tak to było skonstruowane w odwecie zlikwidowałem konto i teraz mają ch.. uja. zwłasza żę było to moje konto oszczędnościowe a pracowałem wtey za granicą i ch.. Ci w du sklepie odzieżowy.
JA 126 / 83.243.32.* / 2015-02-18 12:03
PAŃSTWO POLSKIE NIE ZABEZPIECZYŁO POLAKÓW PRZED NACIĄGANIEM BANKÓW,KTÓRE DZIAŁAŁY I DZIAŁAJĄ JAKO "INSTYTUCJE ZAUFANIA PUBLICZNEGO".BANKI DZIAŁAŁY BEZPRAWNIE ZACHĘCAJĄC KLIENTÓW DO BRANIA TGN "TAŃSZYCH" KREDYTÓW W CHF,KTÓRE OKAZAŁY SIĘ OGROMNYM ZAROBKIEM DLA BANKÓW I OGROMNĄ STRATĄ DLA 700 000 POLAKÓW I ICH RODZIN!.PYTAM SIĘ DLACZEGO PAŃSTWO POLSKIE TAK TRAKTUJE SWOJEGO ŻYWICIELA I PODATNIKA,KTÓRY CO MIESIĄC PŁACI OGROMNIE PODATKI, ŻEBY UTRZYMAĆ LUDZI NA STANOWISKACH,KTÓRZY MAJĄ DZIAŁAĆ W IMIENIU???PYTAM SIĘ GDZIE JEST RZĄD POLSKI PAN SZCZUREK PAN ANDRZEJ JAKUBIAK Z KNF ,PANI KOPACZ??????????
gr667 / 195.95.234.* / 2015-02-18 12:02
to może wszystko wszystkim za darmo? jedźta do kataru, jedni lepsi od drugich, rolnicy to, górnicy tamto, lekarze jeszcze coś, wzieli kredyty teraz chca kase, ktos w ogóle chodził do szkół w tym kraju?? jak pamiętam, to nie ma nic za darmo, a jak sie mówi o kredycie to nikt nie pisze na pierwszej stronie że bank jest uczciwy, ja również się czuję oszukany, niech mi oddadzą co zabrali moim przodkom 2000 lat temu. nie wiem co ale cos na pewno. FIGA Z MAKIEM to tyle co sie należy wszystkim frankowiczom, grupom roszczeniowym itd., każdy jedzie tym samym wozem, mieszkanko na wypas, suv-ik, lacoste i inne modne panie i panowie, kredyciki wzieli? trza było mierzyć siły na zamiary, popyt i podaz kształtują ceny, jakby sie nie rzucili na mieskzania, to cena by nie poszła tak do góry, moze byłoby ich mniej ale moze byłoby normalniej, to tak jak kiedys jeden uniwersytet a teraz kilkadziesiat szkol wyzszych w jednym miescie i banda wiesniakow co wychodzi i ma pretensje do systemu? a placą za dyplom grubą kasę, umieja czytac, pisac, rozumieć (to najbardziej wątpliwe) i nagle trach? nawet ja wzialem kredyt i jak ktos mnie zapyta czy przeczytalem umowe? to powiem nie, jak wiekszosc lamenciarzy, o ile nie wszyscy, wiec cisnie sie tylko jedno do ust: jak se poscielisz tak sie wyspisz, i tyle. nie przykladali wam pistoletow do głów, wiec łeb w dół i do roboty gender pokolenie palące e-fajki, w gejowskich ciuchach i modnym aucie w leasingu na działalność, taka sytuacja, no i ch. no i cześć.
edytka298171 / 89.25.214.* / 2015-02-18 12:38
Też jestem zadania jak się brało kredyciki to się nie myślało a teraz zaskoczenie, że istnieje coś takiego jak ryzyko kursu walut ...faktycznie nowość (nawet 10 latek o tym wie) !!!!! Fajnie było kupować ponad stan duży domek, samochodzik a co tam dali to jeszcze wezme kredycik na wakacje na Dominikanie będzie czym szpanować......a teraz jak troszkę gorzej to się szuka winnych , może znajdzie się chętnych którzy spłacą te zobowiązania!!!!!!!!!!!!!
MIKI 20202 / 81.210.81.* / 2015-02-18 14:22
Edytka - wszystko jest Ok nie denerwuj sie.
Zadaj sobie tylko jedno pytanie - czy te kredyty byly naprawde we frankach , czy developerzy mieli placone we frankach ?

Czy jakas sprytna glowa nie wymyslila sobie,ze jak frank pojdzie w dol to dopieprzymy im oprocentowaniem ,a jak pojdzie w gore to wtedy jest duza kasa.

Nie wydaje mi sie , ze banki w Polsce wogole posiadaly takie ilosci waluty szwajcarskiej.


HMMM
frufru / 213.17.139.* / 2015-02-18 12:10
Ty cienias, pisz więcej i szybciej, bo te wasze dotychczasowe "działania" są nieefektywne. Cieniasty jesteście. Wypadałoby przy odszkodowania i więzieniach również o was wspomnieć, przecież nagabywanie do przestępstwa też jest w istocie karniakiem.
SZCZUZYCAMAMA / 95.41.212.* / 2015-02-18 12:00
Banki nadal stosują zakazane klauzule a Organy Państwa KNF,UOKiK,MF to tolerują. Dlaczego rok temu Minister Finansów opowiedział się za likwidacją REJESTREM KLAUZUL NIEDOZWOLONYCH. Dlaczego Pan Minister Finansów tak silnie broni aby oszustweaaaaa banków były niewidoczne społeczeństwu. Chce aby ten bałagan był zamieciony pod dywan i był niewidoczny.Czyżby były pracownik banków miał zawsze serce po stronie SEKTORA BANKOWEGO????????????????
To jest Fascynujace i zastanawiajace.....??????
Nikiem / 85.221.168.* / 2015-02-18 12:46
Tak Szczurek był pracownikiem banku..
JA 126 / 83.243.32.* / 2015-02-18 12:25
MOŻE WYJDŹMY NA ULICĘ?JEŚLI CI LUDZIE,KTÓRYCH WYBRALIŚMY ŹLE NAS REPREZENTUJĄ TO MOŻE W OGÓLE NIE POWINNY NAS REPREZENTOWAĆ.........
JA 126 / 83.243.32.* / 2015-02-18 11:51
POLSKIE PAŃSTWO I KNF NIE ZABEZPIECZYŁ BEZPIECZEŃSTWA POLAKÓW, KTÓRZY NIE SĄ BANKOWCAMI ANI EKONOMISTAMI!!!I PAŃSTWO POLSKIE NIE POWINNO BYŁO DOPUŚCIĆ DO TEGO, ABY BANKI WYKORZYSTYWAŁY OBYWATELI POLSKICH I ZARABIAŁY NA KREDYTACH MIESZKANIOWYCH TZN NA WZROŚCIE WALUTY!!!!W ZWIĄZKU Z TYM PAŃSTWO POLSKIE POWINNO NAPISAĆ USTAWĘ ZAKAZUJĄCĄ BRANIA KREDYTU W WALUCIE SPEKULACYJNEJ ORAZ ZMIAN WCZEŚNIEJSZYCH UMÓW Z CHF NA ZŁ PO DNIU WZIĘCIA KREDYTU CHCĄC ZABEZPIECZYĆ BEZPIECZEŃSTWO SPŁACANIA KREDYTU BEZ STRATY DLA KLIENTA!!!!JA NIE DOSTAŁAM TAKIEJ OCHRONY OD PAŃSTWA POLSKIEGO ANI OD KNF ANI BANK NIE PRZEDSTAWIŁ MI PRAWDZIWYCH INFORMACJI I PRAWDZIWYM RYZYKU ZAWARCIA TAKIEJ UMOWY!PAŃSTWO POLSKIE MA OBOWIĄZEK OCHRONY EKONOMICZNEJ OBYWATELA POLSKIEGO PRZED OSZUSTWAMI BANKÓW W SZCZEGÓLNOŚCI JEŚLI CHODZI O JEGO MIEJSCE BYTU!!!KTÓRE JEST ZAGROŻONE PRZEZ LICHWIARSKIE NALICZANIE KREDYTU PO SZYBUJĄCYM KURSIE FRANKA CO JEST MOIM ZDANIEM NIELEGALNE I BEZPRAWNE.OBYWATEL NIE MA OBOWIĄZKU PONOSIĆ KONSEKWENCJI ZA JEGO WPROWADZANIE W BŁĄD CELEM NIEUCZCIWEGO ZAROBKOWANIA BAKÓW.
zom / 37.152.19.* / 2015-02-18 12:01
Ja nie biorę żadnych kredytów bo mnie nie stać i nie mam zdolności kredytowej i teraz słyszę że ja mam pomagać komuś bogatszemu bo on ma kredyt
CO MNIE TWÓJ KREDYT OBCHODZI! spłacaj go sam! Pół życia pracowałem za 1500 zł a teraz jeszcze będę się dokładał do pomocy takiej czy owakiej mi nikt pomocy nie daje
eSPe627 / 83.14.26.* / 2015-02-18 12:50
Widać że niezbyt dokształcony jesteś skoro pracujesz jedynie za 1500zł całe życie. Wróć do przedszkola, naucz się czytać (bo widać że szczególnie z tym są problemy), poczytaj o problemie i postulatach "frankowców" a potem wróć i pisz komentarze.

Nikt kto ma kredyt we franku nie chce od rządu ani z budżetu nawet złamanego grosza.
Chcemy od rządu uregulowań prawnych chroniących nas konsumentów przed bankami i instytucjami finansowymi a nie pieniędzy. Jeżeli rząd da nam instrumenty w postaci odpowiednich ustaw to my sami już sobie odzyskamy od złodziei banksterów to na czym nas oszukali.

Ale co tam "nie znam się ale wypowiem się".
shrimp / 5.172.252.* / 2015-02-18 12:20
Najpierw się zastanów, a potem pisz. Nie chodzi o kasę panstwowa, tylko ta, która nieuczciwe zarobily banki na pseudo frankowych kredytach. To one powinny płacić a nie panstwo.
SZCZUZYCAMAMA / 95.41.212.* / 2015-02-18 12:17
od ciebie to my nie chcemy ani grosz to banki mają przestrzegać prawa i banki mają zrezygnować ze swoich bardzo dużych zysków
SZCZUZYCAMAMA / 95.41.212.* / 2015-02-18 11:48
Czy toś wie o której będzie wyrok w sprawie mbanku?
rarek / 5.173.205.* / 2015-02-18 11:39
hahaha. uśmiałem się z propozycji mBanku, łachy nie robią z ujemnym LIBOR, łachy nie robią ze spredem, nie robią żadnej łaski!!!! to jest ich psi obowiązek.
berni12 / 85.219.193.* / 2015-02-18 11:27
mbank to kutwy i złodzieje szczegolnie w dawnym breleasing a obecnym mleasing, kolesie sa dogadani z autoauto.pl i odbieraja auta dzielac sie zyskiem,
Bagheera / 89.167.64.* / 2015-02-18 11:26
Cóż to za język? "Nabici w mbank"... klienci mogą "wyrwać" z banku jakieś odszkodowanie... Czy to jakieś porachunki gangsterskie, że taka knajacka mowa? Nota bene PKO BP to samo robi z kredytami hipotecznymi i nikt się nie piekli. Chyba dlatego, że to zwyczajne kredyty w złotówkach, bo nie cwaniaczyłam, tylko zaciągnęłam normalny kredyt.
Matylda093 / 213.17.133.* / 2015-02-18 13:01
WYRWAĆ?
chyba pan redaktor chciał napisać
ODZYSKAĆ CIĘŻKO ZAROBIONE PIENIĄDZE
SZCZUZYCAMAMA / 95.41.212.* / 2015-02-18 11:35
w twojej umowie też są niedozwolone zapisy nie ładnie tak o frankowiczach bo bronią też i ciebie
Bagheera / 89.167.64.* / 2015-02-18 11:58
Przepraszam, nie wyrażam się źle o frankowiczach, zwracam tylko uwagę, że tak samo postępują inne banki i to nie tylko wobec kredytów we frankach. Zresztą jak widzę, ktoś poniżej też napisał, że PKO BP tak samo postępuje. - A język artykułu w dalszym ciągu uważam za skandaliczny, panie redaktorze.
Piotr Zawadzki / 87.205.117.* / 2015-02-18 11:21
mBank to jeden z najgorszych banków, mam tam konto, ale używam je tylko do przelewów i zwykłą kartę bez debetu do zakupow; przestrzegam przed jakikolwiek kredytem w mBanku, również konsumpcyjnym; przed laty MBank wziął gigantyczną pożyczkę w PKO SA, a potem te pieniądze dali ludziom w formie kredytów; proszę popatrzeć: oprocentowanie pożyczki gotówkowej w mBanku to 16,50% na dziś + prowizja itp.; a np. taki Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej daje to samo na 10%. Sciągają z ludzi dodatkowe odsetki na spłatę swojego kredytu w PKO SA.
ewa832 / 188.252.10.* / 2015-02-18 11:16
Ale PKO BP też tak robi czy ktoś zakłada im sprawę w sądzie chętnie dołączę
łuki201 / 31.61.131.* / 2015-02-18 13:11
znajomy poszedł z pko bp na ugody, dogadał się i aktualizował umowę kredytową. Wole to niż ciaganie się kilka lat po sądach.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: