Forum Forum finansoweInne

Nabici w mBank. Ważą się losy gigantycznych odszkodowań dla frankowiczów

Nabici w mBank. Ważą się losy gigantycznych odszkodowań dla frankowiczów

Wyświetlaj:
Pabellloooooo / 94.42.85.* / 2015-02-18 09:59
Skoro teraz przewalutowanie po kursie z dnia udzielenia kredytu oznaczać będzie straty dla banków, to znaczy że dotychczas banki odnotowały takie same zyski z tytułu zmiany kursu. Bo przecież nie mogły dwa razy stracić. Zwłaszcza że franków w ogóle nie było, a była tylko indeksacja (odniesienie do CHFa).
JA 126 / 83.243.32.* / 2015-02-18 13:00
Ciekawe,że ktoś mówi o stratach banków a nie stratach tysięcy ludzi.........Bank tutaj nic nie traci tylko ludzie!
SylwekSS / 91.229.22.* / 2015-02-18 09:53
frankowicze cwaniaki najpierw myśleli, że są tacy cwani i tylko Oni są tacy mondrzy że biorą kredyty we frankach a reszta społeczeństwa to idioci i płacą w złotówkach
i latami płacili mniej
a teraz jak kurs się zmienił lament! A my/społeczeństwo to faktycznie kretyni że się dajemy pompować Wzięli niech spłacają
ja swoje kredyty spłacałem latami i nikogo ni podawałem do sądu bo płacę więcej niż frankowicze
Płaciłem w złotówkach bo nie chciałem ryzyka z frankiem ...
a jak czytać idioci nie potrafię to do podstawówki a nie do sadu
Zuza 100 / 79.188.253.* / 2015-02-18 10:49
Masz racje , mój sasiad śmiał się z mojego kredytu że nie we frankach , choc miałam wybór, a teraz jest odwrotnie .
Wolnylogin / 82.132.230.* / 2015-02-18 10:37
Oj głupis SylwekSS, głupis. W złotówkach nie chcieli mi dać kredytu na wyśnione m, za to we franku jak najbardziej. Nie miałem za bardzo wyboru miedzy walutami. Nie wiesz jak było i klepiesz jakieś zadlyszane w pralni lub na targu głupoty.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mama739 / 77.115.81.* / 2015-02-18 11:16
To trzeba było mieszkanie wynajmować do czasu uzyskania zdolności kredytowej. My z Mężem tak robiliśmy i pretensji do nikogo nie mamy. Na mieszkanie czy dom trzeba trochę popracować, a nie od razu na gotowe.

Moi znajomi wzięli kredyt we frankach li tylko z chytrości. Będą płacili mniej, bo przecież frank aż tak w górę nie pójdzie, itd. Niech więc płacą i płaczą.
mama_eryka / 87.248.66.* / 2015-02-18 10:24
Sam jesteś idiota! Widzę że złotówkowicze nie mogą pojąć jednego problemu: mianowicie gdy były obliczane zdolności kredytowe okazywało się, że do kredytu złotówkowego nie mamy zdolności ale do kredytu we frankach mamy! I stąd się wzięły te nieszczęsne kredyty! nie z cwaniactwa ale z konieczności jeśli się chciało mieć swój własny kąt! Więc skończcie z tą falą krytykanctwa pod adresem frankowiczów! To takie typowo polskie: kopać leżącego:( Pamiętaj że twój kredyt też jest obarczony ryzykiem i nigdy nie wiesz co będzie jutro..
ps. "mondrzy" pisze się przez "ą":)
zocha3 / 83.144.125.* / 2015-02-18 12:39
nie mam zdolności w złotówkach = nie biorę kredytu.
mila1812 / 78.28.23.* / 2015-02-18 11:08
Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią.Ja również nie miałam zdolności kredytowej w złotówkach a we frankach oczywiście.Żeby kupić swoje M musiałam zdecydować się na ten kredyt, a teraz spłacam.Pozdrawiam tych co mają kredyt w złotówkach i tak śmieją się z frankowiczów.
BAZYLADAM / 109.241.194.* / 2015-02-18 10:24
ile ci płacą bankowcy za pisanie tych głupot???
na temat / 37.58.52.* / 2015-02-18 10:10
dobrze się nazwałeś, twoja argumentacja, że - nikogo ni(e) podawałem do sądu bo płacę więcej -świadczy o przenikliwym umyśle tym niemniej piszesz nie na temat a to drugi argument za tym, że kredytu na oczy nigdy nie widziałeś :)))
Stettiner / 80.94.22.* / 2015-02-18 10:08
Sylwku w jakiej agencji pijarowskiej pracujesz?
Już wszyscy wiedzą, że banki zatrudniają takie agencje aby dyskredytowac, oczerniac tzw.frankowcow a swoje działania wybielac
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
××××× / 94.254.192.* / 2015-02-18 10:07
Jak nie umiesz czytać z zrozumieniem to sam powinieneś wrócić do podstawówki zamiast obrazac innych wzywając ich od idiotów.... Pozew nie dotyczy udzielenia kredytu we franku tylko niedozwolonych praktyk stosowanych przez mBank i jak widac do tej pory wszystkie sądy przyznawaly racje pokrzywdzonym !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
SZCZUŻYCAMAMA / 37.7.21.* / 2015-02-18 09:57
MY TEŻ CHCEMY SPŁACAĆ UCZCIWIE W PLN I CZYTAĆ UMIEMY!!!!!!!!!!!!!
DLATEGO NIE ZAMIATAMY OSZUSTWEAAAA POD DYWAN A CHCEMY UCZCIWIE SPŁACAĆ NASZE KREDYTY I NIE PROSIMY OD CIEBIE ANI GROSZA ANI OD PAŃSTWA
rYZYKO WEDŁUG PRAWA TO 20% A NIE 100%
nabity / 109.77.98.* / 2015-02-18 09:52
A u mnie miała być niższa rata i mniejszy spread a naliczyli mi jak zwykle czyli nic się nie zmieniło nadal do maxa wykorzystują sytuacje silniejszego tak jak wcześniej podnosili oprocentowanie jak kurs był im nie na ręke a potem go zostawili. Cały czas zero klasy
Autorek / 195.212.29.* / 2015-02-18 09:51
INDEKSOWANIE w UE jest NIELEGALNE ! Tak samo jak odsetki od kwoty INDEKSOWANEJ - w drodze kolejne pozwy zbiorowe, skoro (nie)rzad ani KNF nie potrafia zmusic banki do przestrzegania prawa, to zrobią to sądy, nasze albo unijne.
nabity / 109.77.98.* / 2015-02-18 09:50
A u mnie miała być niższa rata i mniejszy spread a naliczyli mi jak zwykle czyli nic się nie zmieniło nadal do maxa wykorzystują sytuacje silniejszego tak jak wcześniej podnosili oprocentowanie jak kurs był im nie na ręke a potem go zostawili. Cały czas zero klasy
SZCZUŻYCAMAMA / 37.7.21.* / 2015-02-18 09:49
Banki nadal stosują zakazane klauzule a Organy Państwa KNF,UOKiK,MF to tolerują. Dlaczego rok temu Minister Finansów opowiedział się za likwidacją REJESTREM KLAUZUL NIEDOZWOLONYCH. Dlaczego Pan Minister Finansów tak silnie broni aby oszustweaaaaa banków były niewidoczne społeczeństwu. Chce aby ten bałagan był zamieciony pod dywan i był niewidoczny.Czyżby były pracownik banków miał zawsze serce po stronie SEKTORA BANKOWEGO????????????????
To jest Fascynujace i zastanawiajace.....??????
nabity / 109.77.98.* / 2015-02-18 09:48
A u mnie miała być niższa rata i mniejszy spread a naliczyli mi jak zwykle czyli nic się nie zmieniło nadal do maxa wykorzystują sytuacje silniejszego tak jak wcześniej podnosili oprocentowanie jak kurs był im nie na ręke a potem go zostawili. Cały czas zero klasy
Robert93 / 193.169.114.* / 2015-02-18 09:46
Widać, że lewa kasa będzie rozdana.
ob / 148.81.188.* / 2015-02-18 09:45
KNF to porażka kompletna,działa po stronie kryminalistów bankowych, znana sprawa poliso-lokat największego przekrętu RP, gdzie KNF nie reagował gdy bezprawnie nabijali bankowcy szemrani pokroju Czarneckiego ludzi, swoich klientów na niedozwolonych zasadach (znane sprawy Getin Banku, open finance, openlive). Dopiero gdy ludzie, którzy tracili całe wpłacane pieniądze do tego dziadostwa, zaczynali pozwy do sadu kierować i manifestować na ulicy ten dziadowski KNF jakieś drobne kary nałożył zakazał niby procederu i oko przymknął, a 5mln obywateli pozostawiono bez pomocy
2w959 / 217.96.78.* / 2015-02-18 10:23
Przecież ta komisja ma służyć do zapewnienia stabilności sektorowi bankowemu, a nie stabilności finansowej obywateli, którzy swoimi podatkami muszą opłacać tę komisję.
JA 126 / 83.243.32.* / 2015-02-18 13:02
Powiem Ci tylko tyle traktują nas jak debili jakichś albo parobów z XVI wieku...
kos gdzies kiedys / 83.28.125.* / 2015-02-18 09:43
Kilka lat temu jak brałem kredyt bardzo był popularny frank, banki chętnie dawały franki. Ale mój doradca z PKO powiedział że się nie zgadza i nie daje franków znajomym. Po kilku miesiącach pękła bańka. Teraz jest tak samo, z ciekawości zadzwoniłem do banku czy mi da kredyt we frankach powiedzieli mi że nie. Lada moment frank zacznie spadać a wówczas bank by musiał dołożyć do kredytu. PRZECIEŻ TO JEST OSZUSTWO GDZIE MAMY WŁADZE.
Autorek / 195.212.29.* / 2015-02-18 09:41
INDEKSOWANIE w UE jest NIELEGALNE ! Tak samo jak odsetki od kwoty INDEKSOWANEJ - w drodze kolejne pozwy zbiorowe, skoro (nie)rzad ani KNF nie potrafia zmusic banki do przestrzegania prawa!
de / 213.92.207.* / 2015-02-18 09:37
powodzenia frankowicze. pokażcie bankom że koniec ich pezprawnych praktyk. mam nadzieje że BGZ bedzie następny !
Jjan / 159.205.202.* / 2015-02-18 09:36
Jeden nieuczciwy bank to niewielkie zło. Jeśli KNF pozwala bankom na sporządzanie umów z klauzulami abuzywnymi ,to my klienci wszystkich banków mamy obecne piekło. Frankowicze to wierzchołek góry lodowej.
sn302 / 212.91.10.* / 2015-02-18 09:33
co to znaczy,że kredytów udzielano we frankach,czy ktokolwiek dostał jakieś franki?Czy te pożyczane przez banki franki kiedykolwiek istniały na rynku,czy banki udzielające takich pożyczek dysponowały frankiem szwajcarskim w takiej ilości,jak pożyczały?
dwdwdwdw / 77.45.88.* / 2015-02-18 09:39
Czytaj umowy ze zrozumieniem... tonie byl kredyt CHF, tylko kredyt indeksowany CHF... a odnosnie dawania czegos do reki, to zamiast brac kredyt hipoteczny trzeba bylo wziasc kredyt gotowkowy, wtedy bys dostal gotowke do reki... taka subtelna roznica, ktorej widac nie rozumiesz...
Marian960 / 89.71.93.* / 2015-02-18 10:37
skąd wiesz MISZCZU co człowiek ma w umie, a może to kredyt denominowany ?? :) Hehe .. wszystko zgodnie z prawem :) tylko, że to prawo układają złodzieje! I teraz to całe "prawo" obalają sądy. Całą ta kreatywna księgowość powoduje, że bank CHFó nigdy nie miał i posługiwał się tylko swapami. Robią NAS jak chcą pod przyzwoleniem naszego rządu. Tylko nie wiadomo co obalić, banki czy ten rząd? Bo jak rząd, to banki przekupią kolejny, a jak Banki, banków się nie da, bo chroni je rząd! :)
cx / 161.242.225.* / 2015-02-18 10:04
Spread - roznica miedzy cena nie kupowania waluty i nie sprzedawania waluty doliczana do kredytu? TAK.
mbankmama / 37.7.21.* / 2015-02-18 09:33
Dlaczego Prezes Banku przyznaje się że Banki udzielając kredytu nie miały CHF????????????
Dlaczego przyznaję że LIBorem się manipuluje???
Zastanawiające ......... to jednak jest oszustwwwwwwwwww...........
"Byłem publicznym oponentem kredytu w walucie obcej. Jest jednak prawdą, że bank udostępnił klientom bardzo wartościowy produkt, choć co do zasady ryzykowny, bo oparty na zmienności parametrów rynkowych.
Bank udzielał długoterminowego finansowania na 25 lat we franku szwajcarskim, nie dysponując trwałymi, pochodzącymi z depozytów pasywami w tej walucie. Pozyskiwał pieniądze w oparciu o różne instrumenty finansowe, które miały znacznie krótszy termin zapadalności i wymagały odnawiania w różnych warunkach rynkowych. Klauzula zmiennego oprocentowania, zakwestionowana przez sąd w postępowaniu grupowym, zakładała, że bank ustalając koszt kredytu, będzie stosować się zarówno do podstawowego wskaźnika, jakim jest rynkowa stopa procentowa, jak i wyceny innych instrumentów rynku. Na przykład takich jak koszt zbierania depozytów złotowych i ich zamiany na CHF poprzez swapy walutowe. Czy ta klauzula jest fundamentalnie zła? Jestem innego zdania.W latach 2008-2009 byłem w Londynie i widziałem, co się działo na rynku jeśli chodzi o stopy procentowe. Swapy walutowe, o ile były dla polskich banków dostępne, wyceniano najpierw na 30 pkt bazowych, a potem na 130 i więcej. W kwietniu 2008 r. pojawił się pierwszy artykuł w „The Wall Street Journal”, że coś złego dzieje się z LIBOR-em. Tymczasem klienci, którzy poszli do sądu, mówią, że trzeba było się oprzeć na LIBOR-ze, a nie na naszej wewnętrznie ustalanej stopie procentowej uwzględniającej realne koszty pozyskania franka przez bank. Dzisiaj wszyscy wiemy, że LIBOR był zaniżony ze względu na manipulacje dokonywane przez londyńskie banki. W tym czasie koszty pozyskania depozytów złotowych na krajowym rynku znacznie wzrosły, a niektórzy mówili nawet o wojnie depozytowej."
Eliot Ness / 95.41.46.* / 2015-02-18 09:43
Panie Prezes... nie wiem co Pan bierze, ale mocno Panu szkodzi. Jaki koszt pozyskania CHF???? Przecież w kredytach denominowanych NIKT, NIGDY nie posługiwał się walutami. To była jedynie czynność mechaniczna, no chyba, że w jakimś czasie, kiedy KNF was do tego zmusił, klient zechciał spłacać kredyt bezpośrednio w walutach obcych. Wtedy "koszt pozyskania pieniądza" brał na siebie, więc nie strasz, nie strasz, bo się zes..rasz...

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: