Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Nie tylko decyzja RPP wpłynie na rynki

Nie tylko decyzja RPP wpłynie na rynki

Money.pl / 2015-06-02 22:38
Komentarze do wiadomości: Nie tylko decyzja RPP wpłynie na rynki.
Wyświetlaj:
anglik / 89.76.35.* / 2015-06-04 15:15
w usa wrosła ilość miejsc pracy ale to ni w rossji powołano enty komitet putina , wzrosła ilość alkoholików , wzrosła wydajność pędzenia samogonu z kijków od kiełbasy /tfu zachodniej / tylko kiełbasy nie ma ,co do grecji to wycisną z żydowin unijnych i helmutów jeszcze sporo kasy a na koniec powiedzą gut bay ..
synonim / 2015-06-04 13:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Amerykańskie spółki pożyczają pieniądze w szybszym tempie niż je zarabiają i dzieje się to najszybciej od globalnego kryzysu finansowego.
aktualizacja 03-06-2015 09:25 Bloomberg, Wojciech Zieliński

Gdzie nie spojrzeć wszystko powtarza się dokładnie jak w 2007 roku, tuż przed bessą
synonim / 2015-06-04 12:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wakacyjna hossa na GPW?
Są duże szanse na kontynuację trendu wzrostowego jeszcze podczas okresu wakacyjnego – mówi „Parkietowi” Jarosław Lis, dyrektor biura aktywów akcyjnych BPH TFI.
aktualizacja 03-06-2015 16:45 Michał Błasiński

A ci zaklinają na chama wbrew rzeczywistości widocznej gołym okiem
Etermit / 2015-06-04 11:21 / Tysiącznik na forum
miejmy nadzieję, że greckie flaptusy w końcu dostaną za swoje i zbankrutują tak jak się im to należy od dawna, wtedy wszyscy odetchną z ogromną ulgą... trzymajcie kciuki!
nie ma szans / 185.21.163.* / 2015-06-04 19:16
Zapomnij .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
idą jak burza / 78.11.247.* / 2015-06-04 11:14
Jak to jest, że często w dzień wolny u nas inicjuje się duże ruchy na rynkach?
U nas oczywiście "wszystko wiedzący" zapoczątkowują taki ruch dzień wcześniej, dla wytrzepania zagubionych leszczy.
synonim / 2015-06-04 10:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
DAX -1,86%, też cieszy się, że Grecja już uratowana, przecież codziennie o tym słyszy od 2 tygodni i już nie może się pozbierać z tej radości
ZT / 79.191.108.* / 2015-06-04 10:31

DAX -1,86%, też cieszy się, że Grecja już uratowana

Przegapiłem jakiś nius? Bo z tego co wiem Grecja dalej się nie dogadała więc rynki się niepokoją. Nie bój się prędzej czy później się dogadają to jest 100% pewne.
synonim / 2015-06-04 12:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Przegapiłem jakiś nius? Bo z tego co wiem Grecja dalej się nie dogadała więc rynki się niepokoją


a ja co chwila słyszę plotkę, że już się dogadali. w zeszły czwartek przecież już rośli nawet 2% "bo Grecja uratowana"


Nie bój się prędzej czy później się dogadają to jest 100% pewne


jesteś naiwny sądząc, że wywoła to duże wzrosty na giełdach. skończy się na jednodniowym odreagowaniu wywołanym tradycyjnym shortcoveringiem a potem powrót do rzeczywistości, która wcale różowa nie jest
synonim / 2015-06-04 10:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
27 giełd w Europie spada, tylko dwie są na plusie

Powszechna radość, że Grecja jest już uratowana
synonim / 2015-06-04 10:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
CAC40 już -2,21%

To pewnie dlatego, że codziennie słyszymy od dwóch tygodni zapewnienia, ze Grecja jest już "uratowana"
klauun / 84.143.114.* / 2015-06-04 10:08
zwykła korekta w trendzie wzrostowym lamo giełdowa
synonim / 2015-06-04 10:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zwykła korekta w trendzie wzrostowym


dawcy kapitału muszą sobie jakoś tłumaczyć to że wtapiają
Etermit / 2015-06-03 21:28 / Tysiącznik na forum
podobno jutro odbicie, ale chyba bezpieczniej jest poczekać na Rajd Mikołaja :)))
bankrut724 / 88.199.11.* / 2015-06-03 21:14
Kapitał z naszej GPW przenosi się na Węgry . Spekulanci z nad wielkiej wody robią wszystkich w bambuko przewalanie akcji na słupy to u nich normalność dlaczego im na to pozwalamy chyba zmowa milczenia i dlatego od 5 lat stoimy w miejscu a miliardy złotych wędrują za granicę . Nasz WIG 20 jeszcze trochę a wejdzie w bessę ponieważ spekulanci tak chcą .
ZT / 83.24.105.* / 2015-06-03 20:12
Przemodelowałem nieco ostatni wykres w20 i oto kolejne wsparcie: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 Mamy tu podobnie formację BAT (oznaczenia XABCD) poprowadzoną z nieco innego dołka. Formacja daje wsparcie w przedziale 2388-2396 (linie zielone) ze zniesieniem 0,886XA oraz dość ekstremalnymi zniesieniami 2,618BC i 2.618AB=CD, ale układ jak najbardziej poprawny. Jednak chciałbym zwrócić uwagę, jak poprzednio, że wsparcie to wzmocnione jest dodatkowo zniesieniami odpowiednio 0.5 fali wzrostowej od dołka oznaczonego 0 oraz 0.618 fali wzrostowej od dołka oznaczonego 1. Poziomy tegoż wsparcia oznaczyłem liniami pomarańczowymi, które to świetnie pokrywają się ze wsparciem formacji Bat opisanej powyżej. Nie będę pisał, że jest betonowe czas pokaże czy spadki się tam zatrzymają, wszak Grecja ma wielkie oczy, no i nie zapominajmy o prognozie Synonima na 2200-2300. Na owym wsparciu widziano niejakiego osobnika w koszulce z napisem Etermit z dą perinią w ręce i wiertarką udarową w drugiej, czyżby i ten beton został przedziurawiony?
synonim / 2015-06-04 09:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

no i nie zapominajmy o prognozie Synonima na 2200-2300


Jesteśmy już w obszarze 2300 więc moja prognoza się wypełniła a twoja nie bo ty zapowiadałeś 2800
ZT / 79.191.108.* / 2015-06-04 09:41

Jesteśmy już w obszarze 2300

Nie ma mowy, zaliczę Ci dopiero jak indeks się zbliży do 2300, matematycznie rzecz ujmując jeśli mamy stosować zaokrąglenia to indeks musi być bliżej 2300 niż 2400, a zatem poniżej 2350 i nie kombinuj.
synonim / 2015-06-04 09:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jeśli mamy stosować zaokrąglenia to indeks musi być bliżej 2300 niż 2400, a zatem poniżej 2350 i nie kombinuj


będzie

a poza tym nie kłócimy się o "moje 2300" tylko o to, że 2800 nie będzie w czerwcu, jak twierdziłeś

i dobrze wiesz, że już przegrałeś bo żeby dojść do 2800 wig20 musiałby urosnąć w 3 tygodnie 20% na co szanse są historycznie rzecz ujmując zerowe

tak więc przegrałeś a ja wygrałem bo mówiłem że 2800 nie będzie w czerwcu i wyszło na moje

a odwracanie przez ciebie uwagi na zagadnienie 2300 to jest szukanie przez ciebie zwyczajnie tematu zastępczego
ZT / 79.191.108.* / 2015-06-04 10:21

dobrze wiesz, że już przegrałeś bo żeby dojść do 2800 wig20 musiałby urosnąć w 3 tygodnie 20%

To jest racja, ale dlaczego nie chcesz po prostu poczekać do 30 czerwca, gdzie Ci się tak spieszy? Dopiero 4 VI jeszcze cały miesiąc, nie mówię że tak będzie bo sprawa Grecji nie wiadomo kiedy się wyjaśni, niespodziewany wynik Dudy, ale chciałbym jednak w spokoju poczekać co przyniesie czerwiec.
synonim / 2015-06-04 10:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

chciałbym jednak w spokoju poczekać co przyniesie czerwiec.


no to czekamy

w czerwcu rokrocznie robimy dołek roczny od kilku lat i zapowiada się, że w tym roku też tak będzie a ty 2800 na czerwiec zapowiedziałeś

eeeeeh, chłopaku, zero wyczucia, gdzie ty masz rozum
ZT / 79.191.108.* / 2015-06-04 11:29

eeeeeh, chłopaku, zero wyczucia, gdzie ty masz rozum

Spróbuję wyjaśnić co to jest rozum, otóż do Ciebie jeszcze nie dociera, że zbierałeś piankę z bezprecedensowej hossy na rynku polskich obligacji trwającej od 2008 r. tu: http://stooq.pl/q/a/?s=10ply.b&i=m&u=12045444 Abstrahując od oznaczeń na wykresie, proponuję żebyś przyglądnął się na stopy zwrotu ze swoich funduszy pieniężnych, ale nie w perspektywie roku, tylko 3-6 miesięcy, szybko okaże się ze zarobisz na tych funduszach bardzo słabo w najbliższym czasie, powiedzmy 1,5% w skali rocznej, gorzej niż lokaty które też marnie płacą, powiedzmy 2.5%. A teraz przejdźmy do akcji, rzut oka na mój rachunek, jest KGHM dywidenda 4 zł cena rynkowa 116,4 to policzmy 4/116,4*100%=3.44% to grubo wyżej niż lokaty i fundusze. Jeśli potraktujesz akcje jako aktywo przynoszące zysk nie patrząc na ruchy akcji, w te i we te, to obecnie akcje są genialną alternatywą. Ty tak nie potrafisz bo jesteś zjarany bessą 2008r. i oczekujesz kolejnych bess po -70%, to czekaj dalej a ja będę inwestował w to co jest opłacalne. Nie znaczy to jednak, żeby natychmiast wchodzić 100% w akcje, nie, trzeba to robić spokojnie z umiarem i w odpowiednim % do swojego portfela. Każdy musi sam wypracować swój system i sposoby postępowania w różnych wariantach rynkowych, oto mój sposób na giełdę, ale Ty się jaraj dalej bessami, które przyjdą i co z tego jak Ty zamiast kupować w dołku będziesz pisał o dalszych spadkach i o tym, że trend który je tam sprowadzi będzie bardzo silny.
synonim / 2015-06-04 12:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
ładnie odwróciłeś kota ogonem od swojej niespełnionej prognozy o 2800

no ale dobra, chcesz pogadać, to pogadamy


Spróbuję wyjaśnić co to jest rozum, otóż do Ciebie jeszcze nie dociera, że zbierałeś piankę z bezprecedensowej hossy na rynku polskich obligacji trwającej od 2008 r. tu: http://stooq.pl/q/a/?s=10ply.b&i=m&u=12045444


i bardzo dobrze

nic nie zapowiada końca tej hossy, wręcz przeciwnie ( o tym niżej)



Abstrahując od oznaczeń na wykresie, proponuję żebyś przyglądnął się na stopy zwrotu ze swoich funduszy pieniężnych, ale nie w perspektywie roku, tylko 3-6 miesięcy, szybko okaże się ze zarobisz na tych funduszach bardzo słabo w najbliższym czasie, powiedzmy 1,5% w skali rocznej, gorzej niż lokaty które też marnie płacą, powiedzmy 2.5%


ciekawe skąd to niby wiesz, wcale tego nie wiesz

po pierwsze, nic nie wskazuje na to, że dobra passa w tym zakresie skończy się. USA już wchodzi w kolejną recesję a hossa na akcjach kończy się a nie zaczyna, jak bredzi wielu idiotów

koniec hossy na akcjach zawsze jest dobry dla obligacji bo kapitał do nich wraca

po drugie, fundy rynku pieniężnego mają w sobie ukryte obligacje skarbowe ale też i lokaty. jest to spijanie mleka z dwóch cycków dojnej krowy

może i stopy zwrotu nie są na nich rewelacyjne ale przy dużym kapitale i obecnej deflacji są dla mnie zadowalające

po trzecie nie ma za bardzo allternatywy bo na rynkach akcji są nadmuchane w tej chwili takie bańki spekulacyjne, że jak one pękną to akcje przyniosą po 40-60% ujemnej zwroty na kapitale. podstawowa zasada to chronić kapitał kosztem nawet słabszego zysku na innym aktywie i tę zasadę wyznaję. dochód z mojego kapitału nawet przy niewielkim oprocentowaniu jest dla mnie naprawdę zadowalający i nie tracę na inflacji bo inflacji obecnie nie ma i to jest dla mnie komfortowa sytuacja i wcalę nie muszę ryzykować inwestując w obecne balony akcyjne


A teraz przejdźmy do akcji, rzut oka na mój rachunek, jest KGHM dywidenda 4 zł cena rynkowa 116,4 to policzmy 4/116,4*100%=3.44% to grubo wyżej niż lokaty i fundusze. Jeśli potraktujesz akcje jako aktywo przynoszące zysk nie patrząc na ruchy akcji, w te i we te, to obecnie akcje są genialną alternatywą.


No i tu jesteś w błędzie gdyż zakładasz że cena akcji będzie stała. W obecnych bardzo ryzykownych dla akcji warunkach to założenie jest bezsensowne i wystarczy mocniejszy ruch w dół na kursie kghm i całe to twoje wyliczenie "zysku" na akcjach kghm bierze w łeb i ta inwestycja może nagle obrócić się w gigantyczną stratę

policz sobie ile rocznych dywidend 3% będziesz musiał wziąć jeśli kurs spadnie o 30% - co jest zupełnie realne

będziesz potrzebował 10 lat żeby w ogóle wyjść na zero na takiej inwestycji

w tym czasie najgorsza lokata da o niebo lepszy zysk


ty tak nie potrafisz bo jesteś zjarany bessą 2008r.


nieprawda, bessa 2008 wcale nie "zjarała mnie", jak to określiłeś, mój kapitał był w tym czasie na szczęście bezpieczny gdyż ja wyszedłem z inwestycji w akcje w 2007 roku już na jesieni i to wcale nie dlatego, że wtedy rozpoznałem szczyt, ale zwyczajnie dlatego że w tym okresie nie miałem czasu zajmować się giełdą

skąd zatem bierze się mój obecny sceptycyzm wobec giełdy? z prostej przyczyny: na akcjach trwa największa bańka spekulacyjna w historii, która skończy się krachem jak każda poprzednia bańka tego typu i nawet nie będzie potrzebna negatywna przyczyna zewnętrzna. po prostu manie spekulacyjne muszą się tak zawsze skończyć ze swej natury bo to są zwykłe prawa fizyki


i oczekujesz kolejnych bess po -70%,


trwa w tej chwili największa bańka spekulacyjna na akcjach w historii i jest dmuchana wbrew fundamentom i gospodarkom więc kolejny krach 70-80% jest jak najbardziej realny

więc nie wyciągnąłeś żadnych wniosków z poprzednich baniek takich jak bańka 2007 czy 2000

inwestowanie obecnie w akcje nie różni się niczym od inwestowania w 2007 roku, które jak wiadomo skończyło się fatalnie

nie wyciągnąłeś żadnych wniosków z tamtych baniek bo chciwość przesłania ci realny obraz sytuacji, co ma miejsce zawsze na szczytach


to czekaj dalej a ja będę inwestował w to co jest opłacalne


nie wiem gdzie ty widzisz "opłacalność" inwestycji w akcje przy ryzyku straty 70-80%

w swoich szacunkach urojonych zysków w ogóle nie kalkulujecie ryzyka, co jest absolutnie fundamentalne, i opieracie się jedynie na marzeniach



Nie znaczy to jednak, żeby natychmiast wchodzić 100% w akcje, nie, trzeba to robić spokojnie z umiarem i w odpowiednim % do swojego portfela. Każdy musi sam wypracować swój system i sposoby postępowania w różnych wariantach rynkowych, oto mój sposób na giełdę, ale Ty się jaraj dalej bessami, które przyjdą i co z tego


to z tego, że stracisz ogromną część zainwestowanego kapitału włącznie z tym co wziąłeś na dywidendach

to z tego

dociekliwy / 2015-06-04 12:46 / portfel / Tysiącznik na forum

nic nie zapowiada końca tej hossy

a niemieckie 30-latki to nie sa od wczoraj w bessie ?
synonim / 2015-06-04 12:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a niemieckie 30-latki to nie sa od wczoraj w bessie ?


to może podaj ile spadła cena bundów od szczytu
dociekliwy / 2015-06-04 13:06 / portfel / Tysiącznik na forum
dla cen zamkniecia
20.04.2015 - 156.24
03.06.2015 - 124.35
-20.41%
dzisiaj intra 121.00
-22.56%
bessa czy nie ?
synonim / 2015-06-04 13:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

bessa czy nie ?


ale widziałeś gdzieś żebym ja miał te obligacje

szkoda że nie mogę ich teraz kupić bo to świetna okazja do zakupu

USA już wchodzi w recesję i do końa roku będzie ujemna rentowność na 10-letnich bundach
dociekliwy / 2015-06-04 13:38 / portfel / Tysiącznik na forum
pytanie bylo proste ale moge powtorzyc :)

czy 30-latki niemieckie sa w bessie ?
odpowiedz tak/nie
dasz rade odpowiedziec :)?
synonim / 2015-06-04 14:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
może i są ale co z tego, 30-latki to nie cały rynek obligacji niemieckich, polskie obligacje ani amerykańskie też w bessie nie są i długo nie będą więc jak zwykle kombinujesz jak koń pod górę

w USA już recesja więc o bessie na obligacjach zapomnij, za to będzie na akcjach a ty masz akcje

PS czemu wywaliłeś portfel?
synonim / 2015-06-04 14:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
jak zwykle kombinujesz jak koń pod górę z czymś tam, zawsze jakiś kurs jest w bessie ale nie oznacza to że cały rynek jest w bessie, obligacje niemieckie generalnie w bessie nie są, polskie też nie, amerykańskie też nie

i długo nie będą

za to USA wchodzą w recesję a ty masz akcje

PS czemu zlikwidowałeś portfel?
dociekliwy / 2015-06-04 14:36 / portfel / Tysiącznik na forum
czyli to Twoje 20% to tylko mit ;)

zawsze jakiś kurs jest w bessie

ale nie aktywa ktore posiadasz te bessy nie maja

obligacje niemieckie generalnie w bessie nie są

generalnie to przy Twoich kryteriach to jest klopot z bessa na obligacjach
synonim / 2015-06-04 17:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

czyli to Twoje 20% to tylko mit ;)


nie

20% odnosi się do całego rynku


generalnie to przy Twoich kryteriach to jest klopot z bessa na obligacjach


a jak teraz z tą twoją bessą?
dociekliwy / 2015-06-04 18:09 / portfel / Tysiącznik na forum

a jak teraz z tą twoją bessą?

tak jak z Twoja mega hossa :)
chodzilo mi o to ze juz 10-latki maja klopot zeby zmiana ceny byla 20%
dociekliwy / 2015-06-04 14:38 / portfel / Tysiącznik na forum

PS czemu zlikwidowałeś portfel?

i nie pisuje juz tyle
wg redakcji pisalem nie na temat
to staram sie nie pisac i portfel zlikwidowalem ...
synonim / 2015-06-04 17:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

i nie pisuje juz tyle
wg redakcji pisalem nie na temat


że ty się przejmujesz co mówią inni

ile ty masz lat chłopie, piętnaście???

myśl i rób swoje
dociekliwy / 2015-06-04 18:13 / portfel / Tysiącznik na forum

że ty się przejmujesz co mówią inni

nie inni tylko redakcja czyli gospodarz forum :)

ile ty masz lat chłopie, piętnaście???

nie, 50

myśl i rób swoje

to ze nie pisze juz tyle i zlikwidowalem portfel moneya nie oznacza ze cos zmienilem w realu nadal kupuje co miesiac obligacje i akcje :)
synonim / 2015-06-05 09:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nie inni tylko redakcja czyli gospodarz forum :)


no i co z tego, nic to nie zmienia


to ze nie pisze juz tyle i zlikwidowalem portfel moneya nie oznacza ze cos zmienilem w realu nadal kupuje co miesiac obligacje i akcje :)


szkoda, że nie można tego obserwować

dziwne masz czasem pomysły
ZT / 79.191.108.* / 2015-06-04 12:41
No niestety nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem oraz kolejny raz potwierdziłeś moją diagnozę bardzo trafną, że jesteś zjarany bessą, zresztą większość Ci tu pisze to samo. Twój rozum nie potrafi tego objąć, że jeśli np. KGHM będzie kosztował 50 zł to dopóki go nie sprzedasz to nie masz ŻADNEJ straty a dywidenda jest wypłacana, a wtedy przesuwasz z części bezpiecznej i dokupujesz tanio kolejne akcje, a żeby sobie na to pozwolić to trzeba inwestować kwoty o których możesz zapomnieć na długie lata nie wolno używać pieniędzy, które są Ci potrzebne na życie bo to jest wtedy hazard.
synonim / 2015-06-04 13:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No niestety nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem


nie bredź

zaczynasz już stosować taką samą demagogię jak kenobot momentami


z tego co napisałem oraz kolejny raz potwierdziłeś moją diagnozę bardzo trafną, że jesteś zjarany bessą, zresztą większość Ci tu pisze to samo.


powtarzasz bezsens na jaki już odpowiadałem więc nie będę się powtarzał


Twój rozum nie potrafi tego objąć, że jeśli np. KGHM będzie kosztował 50 zł to dopóki go nie sprzedasz to nie masz ŻADNEJ straty


to są zaklęcia typowe dla dawców kapitału

aktywo jest warte tyle na ile wycenia je w tej chwili rynek

to powiedz mi czy ci kupili Petrola po 800 zeta na szczycie też nie są stratni?

dziś on kosztuje 16 groszy ale oni twoim zdaniem nadal nie są stratni?

widzisz teraz jakie głupoty wypisujesz?


a dywidenda jest wypłacana


dywoidenda może w każdej chwili przestać być wypłacana

na giełdzie było tak wiele razy

kghm jest już wydojony z kasy przez rząd a poza tym siedzi na stratnych inwestycjach w Chile więc twoja dywidenda jest pewna jak pismo na wodzie


a wtedy przesuwasz z części bezpiecznej i dokupujesz tanio kolejne akcje, a żeby sobie na to pozwolić to trzeba inwestować kwoty o których możesz zapomnieć na długie lata nie wolno używać pieniędzy, które są Ci potrzebne na życie bo to jest wtedy hazard


tak jak pisałem wyżej, policz sobie ile rocznych dywidend 3% będziesz musiał wziąć jeśli kurs spadnie o 30% - co jest zupełnie realne

będziesz potrzebował 10 lat żeby w ogóle wyjść na zero na takiej inwestycji

w tym czasie najgorsza lokata da o niebo lepszy zysk
ZT / 79.191.108.* / 2015-06-04 13:48

to powiedz mi czy ci kupili Petrola po 800 zeta na szczycie też nie są stratni?

dziś on kosztuje 16 groszy ale oni twoim zdaniem nadal nie są stratni?

Twój stary przykład, a jeśli Petrol stanowi 1% Twojego portfela akcji to co to ma do rzeczy, że sobie zbankrutował? Portfel musi być zdywersyfikowany i tyle. Bankructwa na giełdzie były, są, i będą, chcesz większego zysku musisz podjąć ryzyko. Dorośnij wreszcie.
synonim / 2015-06-04 17:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Twój stary przykład, a jeśli Petrol stanowi 1% Twojego portfela akcji to co to ma do rzeczy, że sobie zbankrutował? Portfel musi być zdywersyfikowany i tyle


Masz tylko 1% w kghm?

Petrol to dobry przykład bo on wcale nie zbankrutował a spadł 99%


Bankructwa na giełdzie były, są, i będą, chcesz większego zysku musisz podjąć ryzyko. Dorośnij wreszcie


Nie kalkulujesz w ogóle stosunku zysku do ryzyka i to jest problem

Giełdy są w fazie skrajnego przewartościowania i manii spekulacyjnej więc jaki sens jest inwestować przy tak niewielkim potencjale zysku w stosunku do tak gigantycznego ryzyka?
pgpoz / 213.92.229.* / 2015-06-03 21:20
No nieźle strzeliłes batem wprost między oczy synonima :)
Jak dla mnie rewelacja przy dużych obrotach. Z takimi jak u nas, gdzie jutro może ustawić algorytm na Twój bat grubas to znów może beton puścić:)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-06-04 09:26 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

strzeliłes batem wprost między oczy synonima :)


buuuhahahahaha
Koniec petrodolara, łupków, euro / 84.40.129.* / 2015-06-03 17:44
To nie Grecy straszą rynki, tylko tragiczne dane ze Stanów, gdzie zbankrutowała drukarka zer rekordowych długów i mocno rośnie ich oprocentowanie.
To jest Grecja razy 100.

A Grecji nie pomoże trzymanie na siłę w euro, bo nigdy nie wyjdą z kryzysu, jak pozostaną w euro, tak jak i cała reszta.
Dlatego trzeba odpisać ich długi na straty.

W piątek nie będzie co zbierać w zbankrutowanych kasynach, zero kupujących, każdy chce sprzedać, ale nie ma już komu.
Sfiks / 79.175.229.* / 2015-06-03 17:44
GPW bardziej przejmuje się wyjściem Grecji niż Niemcy - DAX w górę i nie mówiąc o USA, gdzie Dow Jones też w górę!!! Naszym dzielnym analityką coś się pomyliło?!!!
wojtek45345 / 83.6.189.* / 2015-06-03 20:32
bo nasz WIG to szajs.
Na innych giełdach dawno zapomniano o kryzysie i indeksy biją rekordy a nasza giełda szkoda gadać.
bankrut724 / 88.199.11.* / 2015-06-03 21:22
Wojtek ponieważ szeroko otworzyliśmy się na świat i korzystają z tego przede wszystkim spekulanci stosując różne metody przewalania akcji na słupy a tracą nasi drobni inwestorzy . Już od 5 lat grają wszystkim na nosie na Węgrzech zrobili z nimi porządek a u nasz wszystko okey .
marcelina / 95.49.244.* / 2015-06-03 17:43
Poleciały stopy Jacusiowi PEKAO 182.5 KGHM 116.50
Koniec korekty się zbliża.

Gra jest ustawiona według własnych pomysłów stan naszej gospodarki jest bez większego znaczenia.

200pkt up 200pkt d...
marcelina / 95.49.244.* / 2015-06-03 17:45
Dodam jeszcze , że czytanie tego forum o ciągłych krachach to strata czasu.
pgpoz / 213.92.229.* / 2015-06-03 18:16
Nie gadaj, tu piszę aktywnie niejaki Synonim. Jest wrażenie, że człowiek z dużym bagażem doświadczeń:)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
xywz / 78.10.105.* / 2015-06-03 17:41
likwidacja OFE nie tłumaczy dlaczego GPW jest na takim dnie od paru lat , Polka jest widziana jako nastepczyni Hiszpani i Grecji tylko do "kwadratu'
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy