Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Eksperci ostrzegają: zwiększą się koszty pracy, stracą młodzi i kobiety

Obniżenie wieku emerytalnego. Eksperci ostrzegają: zwiększą się koszty pracy, stracą młodzi i kobiety

Wyświetlaj:
andrzej945 / 158.75.35.* / 2015-12-11 08:04
kto pójdzie na emeryturę wcześniej otrzyma niższe świadczenie i choć będzie brał je trochę dłużej pewnie może wyjść prawie na to samo.starszych zastąpią młodzi którzy zapłacą podatki. nie koniecznie bezpośrednio. 65 latka można zastąpić 48 latkiem itd. a na końcu zatrudnić nowego stażystę. wiele osób NIE skorzysta z możliwości przejścia wcześniej na emeryturę (np. moja żona 61 dobrze się czuje przyzwoicie zarabia a emerytura byłaby b niska 1300 netto). lepiej też jest w rodzinie jeżeli dziećmi zajmuje się babcia lub/i dziadek niż opiekunka lub przedszkole. dajmy ludziom wybrać. w ogóle to piszcie rzeczy przemyślane bo słowo ekspert zaczyna brzmieć jak obelga.
Wojciech702 / 83.11.104.* / 2015-12-11 08:04
money to niemiecka propaganda, bo to oni są właścicielem tej wrogiej strony
Ryszard Banaszak / 83.4.22.* / 2015-12-11 08:04
PO z PSL zwróci pieniądze z OFE i ZUS a problem zniknie .
hbdhfhm / 212.250.117.* / 2015-12-11 08:08
buhahaha jak juz raz wzieli pieniadze to ich szybko nie oddadza
ka19 / 193.200.133.* / 2015-12-11 08:03
chamstwem jest taka nagonka i takie artykuły- w wielu krajach ani wyższe świadczenia dla ludzi, ani wcześniejsze emerytury, ani zamknięte sklepy w niedziele , ani wyższe świadczenia dla rodzin nie załamują gospodarek - nieodpowiedzialne straszenie polaków i robienie im wody z mózgu
sklepi / 185.93.72.* / 2015-12-11 08:11
wymień z łaski swojej te kraje bo napisanie ze gdzies to nigdzie! Nie wypisuj mi tylko takie minikraje jak Luksemburg.
Ojciec 58 / 87.206.96.* / 2015-12-11 08:03
NAJGORSZE JEST COFNIĘCIE reformy emerytalnej i obciążenie NASZYCH dzieci wpłatami dla zwiększonej liczby niecierpliwych "głodnych" (emerytów, pseudo kombatantów czy kleru) oraz za kilka lat biadolenie 60 letnich emerytek, że tak mało dostają np. po 30 latach ciężkiej (ale może g... płatnej) pracy ! Wg mnie na 100% "skoczą sobie do gardeł zbuntowani młodzi (o ile jeszcze pozostaną w Polsce) i starzy egoiści". Jedni np. będą się wściekać, że chcą się wreszcie dorobić mieszkań, samochodów itp. - więc nie chcą harować do śmierci za byle co dla "starych czy zasłużonych", a starzy będą może najczęściej bełkotać, że im się NALEŻY - bo ciężko pracowali, bo walczyli z komuną itp. A GARNEK JEST JEDEN I PRAWIE PUSTY - i brak jest już ubeków do zabrania im całych "wielkich" emerytur ! Moje dzieciaki już zapowiedziały, że sp... z tego kraju, a nas będą odwiedzać kilka razy do roku. Strasznie mnie to "ucieszyło" Tfu !
UWAGA Panowie ! Nie daj Boże aby cofnięto reformę emerytalną bo dodatkowo może będzie PODWÓJNA DYSKRYMINACJA panów nie tylko ze względu na wiek, ale i finansowa ! Ja nie chcę być OSZUKIWANYM emerytem ! Może potrzebna jest interwencja Trybunału Konstytucyjnego i RPO ? Jako facet i przyszły emeryt PROTESTUJĘ przeciwko ew. OSZUSTWU, że jako emeryt będę miał o kilkaset złotych MIESIĘCZNIE mniejszą emeryturę niż mi się należy ! Uwaga panowie - do emerytury ZUS policzy nam tzw. lata dożycia TAK SAMO jak kobietom, chociaż wiadomo, że nawet zdrowo żyjący panowie żyją wg statystyki kilka lat krócej niż kobiety - czyli jest to KILKADZIESIĄT miesięcy!, które ZUS jednak wliczy nam do podziału naszych zebranych kapitałów, a więc wyjdzie miesięcznie MNIEJSZA emerytura. To proste, np. zebrałeś kapitał początkowy 400 000 zł, a oni podzielą ci to na 200 miesięcy tzw. dożycia czyli wyjdzie 2000 miesięcznie, chociaż wiadomo, że statystycznie panowie przeżyją jeszcze nie 200 jak panie tylko zaledwie 140 m-cy (5 lat mniej), czyli 400 000 powinno być podzielone na 140 m-cy jakie przeżyjesz, co daje 2857 zł emerytury ! Panowie, to ponad 800 zł miesięcznie ZABRANE nam w imię źle pojętej pseudo równości. Kobieta pracująca na takim samym stanowisku co facet nieraz nie dostaje takiej samej pensji - to wg mnie oszustwo i patologia, a władza chce jedno oszustwo i patologię zamazać innym oszustwem i patologią czyli dzieląc moje uczciwie i ciężko zarobione pieniądze na jakieś większe ilości miesięcy - wypłat, których NIGDY NIE DOSTANĘ ?! Wg. mnie to kradzież - chyba, że po śmierci emeryta - reszta jego kapitału i wyliczonej przez ZUS emerytury, której nie zdążył pobrać - zostanie UCZCIWIE wypłacona spadkobiercom wg lat dożycia przyjętych do wyliczenia emerytury. Jak do emerytury to kobiety muszą pracować krócej od panów, a jak wyliczenie kwoty emerytury to lata dożycia równe kobiet i panów ?! To wg mnie DYSKRYMINACJA I OSZUKIWANIE panów ! Przejść do szarej strefy czy iść do sądów Unii ?
Tadeusz 1249 / 80.50.26.* / 2015-12-11 08:22
Człowieku doucz się, mężczyźni mają krótszy okres ,,dożywania" przy wyliczeniu emerytury, co roku GUS podaje ten okres i ZUS przyjmuje go do wyliczenia.Inna rzecz to TK jakiś czas temu wydał wyrok, że okres przejścia kobiet i mężczyzn powinien być równy, ale PiS ( dzielcy) maja to w du...ie, najlepieju 60 letnie kobiety ,,zagonić" do pilnowania wnuków, a wała, od tego są przedszkola i tam dzieci lepiej się rozwijają. Inna rzecz to niech kobiety ,,gonią" mężów do obowiązków domowych" na równi i będzie wtedy OK!n nie mówiąc, że faceci na ogół fizycznie ciężej pracują niż większość kobiet, więc dla czego mają dłużej pracować? obniżyć dla nich wiek też do 60 lat
Robert2314 / 93.105.179.* / 2015-12-11 08:02
Cała ta WP to jedno wielkie nieporozumienie.
Wy piszecie jedno, a ludzie wiedzą i tak co jest prawdą.
Wam tylko za to płacą, ale z rzetelnością nie ma to nic wspólnego.
Rayski / 80.238.116.* / 2015-12-11 08:02
Brawo nieuciskani! Brawo My!!!

... to taki sarkastyczny popularny przytyk do "frontu skundlenia narodowego" broniącego były "beton".
53wiktor / 188.146.133.* / 2015-12-11 07:58
Przedsiębiorcy niech płacą pracownikom normalne wynagrodzenie i odprowadzają podatki to budżet będzie pełny. Jeżeli ZUS zaproponował mi pewną kwotę, napisano mi propozycję, jeżeli przepracuję jeszcze jeden rok to moja emerytura wzrośnie o 20 zł miesięcznie. Po przepracowaniu tego roku będę miał 68 lat. Czy ktoś by chciał, żeby kierowca przewoził pasażerów w wieku 66 lat i powyżej. Ja nie jestem kierowcą.
babajagableee / 95.145.186.* / 2015-12-11 07:58
Natomiast ja nie widze takiego powodu, ze sluzby mundurowe oprocz strazy pozarnej nie mogly pracowac do 65 roku zycia!!! Wtedy pieniadze sie znajda, chyba, ze pan petru nasz, znakomity analityk finansowy na wszysto ma zloty srodek...
Pol689 / 46.113.6.* / 2015-12-11 08:05
Tako rzecze złodziej, który marzy, by go gonił 65-letni glia!
Avg joe / 81.154.31.* / 2015-12-11 07:58
Skoro ludzie ponoć na tej reformie stracą, to rozumiem ze na reformie poprzedniej, wydłużającej przymusowo wiek emerytalny, zyskali, tak :D ???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zazatek / 178.235.249.* / 2015-12-11 07:56
Na tm portalu nie spodkałam się z tytułem pochwały naszego rządu, nic im się nie podoba wszystko negują wszystko jest źle ... To jest nudne stracicie wiele przez to. Przestańcie szczuć tu jest Polska demokratyczny kraj
antypolityczna / 81.161.204.* / 2015-12-11 08:03
Bo to nie rząd (nawet nie zasługują Ci politycy by pisać rząd przez "rz i z dużej litery). CAŁY świat śmieje się z tych Twoich pseudo polityków, robią to co chcą z tego co robią z krajem. Emigracja-najlepsze rozwiązanie, bo WSTYDZĘ się, ze mieszkam w takiej Polsce ;(
toefl / 83.7.93.* / 2015-12-11 07:56
Coraz mniej ludzi wierzy w opinie Głosu Cadyka
Kobieta dojrzała / 194.30.179.* / 2015-12-11 07:55
Cóż mnie może obchodzić to, że obniżenie wieku emerytalnego zaszkodzi młodym i kobietom ?
Tyle lat walczyłyśmy o równouprawnienie, a teraz chce się nam je odebrać i to ze szkodą dla nas samych. Ja się na to nie zgadzam ! Ja chcę mieć emeryturę nie niższą niż mężczyźni. Moje dzieci są dorosłe a ja samotna i nie chcę na starość przymierać głodem. Chcę by mnie było stać na prezenty dla wnuków i na godne życie u jego schyłku. Teraz mi się to odbiera. NIE !!!
tak tak / 89.78.121.* / 2015-12-11 08:24
Każdy by chciał żyć godnie na emeryturze i nie przymierać głodem, wzorem zachodu jeździć na zagraniczne wycieczki i nie martwić się czy wystarczy na leki. Nie ma tu znaczenie płeć. Nasi wspaniali eksperci zawsze pięknie prognozują, jak to będzie, źle czy dobrze. Gdy wchodziła reforma emerytalna z OFE zapewniali że emerytury będą wysokie bo każdy będzie budował swój kapitał na emeryturę. Nie minęło nawet 20 lat jak zagarnęli zgromadzone środki okradając Polaków. Donek wcześniej zmniejszył proporcję rozkładu składek, mówiąc że to dla dobra Polaków. A prawda jest tak że nikt w dzisiejszych czasach nie jest wstanie powiedzieć co będzie za kilka lata a co dopiero za kilkadziesiąt. Banialuki. Jednego można być pewnym że środków wyliczonych na emeryturę nie ma i nigdy nie będzie. Tyle teraz krzyku, poruszenie medialne a wystarczy spojrzeć w statystyki populacji. Niecałe 14% to ludzie powyżej 64 roku życia, znacznie mniej niż ludzi w wieku przedprodukcyjnym. Emerytura na dożycie jest wyliczana do 82 roku życia, ilu jest takich emerytów ? Wiele osób nie dożyw do emerytury, a ich środki przepadają w czarnej dziurze ZUS. Ci co mają szczęście i dożyją często są tylko parę lat na emeryturze i to najniższe bo przecież rozłożono im środki na dożycie 82 lat. W ostatnich latach koszty pracy wzrosły, zatrudnienie na cząstkę etatu formalnie, aby mnie odprowadzać do złodziej i więcej zostało dla pracownika, tylko że z tego emerytury nie będzie, bo jak ktoś oficjalnie zarabia 900 to może liczyć na minimum oferowane przez państwo 500 bo jego własna emerytura tyle by nie wyniosła.
Rayski / 80.238.116.* / 2015-12-11 07:55
I znowuż powrót do tendencyjnego drążenia tego samego tematu. Nie wiem dlaczego wolność Polaka w/g Waszych ekspertów koniecznie musi być ograniczana? Mam permanentne wrażenie, że zakładacie, iż Naród to głupia masa, którą należy krępować terrorem praw i obowiązków.
joanka1169 / 83.144.69.* / 2015-12-11 07:55
mnie najbardziej uderza taka prymitywna nagonka pseudo-ekspertów od straszenia PiSem. Skończcie już co dziennie z tym "ten, ta, to działanie, pomysł, ustawa PiS-u uderzy w polaków, polki, srolki i inne olki." Ileż można tak jątrzyć . I do tego chyba macie swoich czytelników za debili. Tak siermiężna argumentacja, że aż boli czytać.
MJ675 / 80.249.0.* / 2015-12-11 08:05
To niech super eksperci pokażą analizy że to się uda. Dlaczego nie ma takich?? bo te wszystkie pomysły nie mają ekonomicznych podstaw tylko populistyczne. Dla mnie to wszystko jedno,,bo nie narzekam w życiu,ale cyfry nie kłamią

Najnowsze wpisy