Forum Forum prawneBudowlane

Odległosc Domu (budynku mieszkalnego) od zakładu przemysłowego

Odległosc Domu (budynku mieszkalnego) od zakładu przemysłowego

krispl / 2008-02-15 18:51
Witam.
Mam do kogoś kto jest biegły w sprawach prawa budowlanego pytanie,bardzo ważne.Otóz mieszkam w domu jednorodzinnym,i za ogrodzeniem w odległosci ok 10-15 metrów jest Zakłąd Przemysłowy (w zasadzie spożywczy,produkuja cukierki i inne żeczy spozywcze,głównie słodycze).sprawa ma się tak:
firma która teraz działa kończy interes,(bankructwo,długi)Zakład sprzedali,nowy własciciel już kupił ale narazie będzie robił porządki,bo teraz dosc powaznie zaniedbany.
Otóz nowy własciciel zwrócił sie do moich rodziców z pytaniem czy bedziemy mieli coś przeciwko zakładowi,no powiedzmy prawie pod nosem.
firma specjalizuje się w produkcji kosmetyków,jest dosc znana (oczywscie nie najwyższa pólka,ale i firma nie mała).Czyli można rzec że firma z gatunków używania do produckji chemi)
I teraz moje najistotniejsze pytanie:
Jaka musi byc odległosc zgodna z prawem zakładu przemysłowego od domu/budynku mieszklanego?
Dodam iż nowy własciciel chce odkupic od nas kawałek działki/ogrodu bo prawdopodobnie brakuje mu albo odległosci wymaganej,albo drogi przeciwpożarowej co jest chyba wymagane przy tego typu zakładach
Czy ktoś sie w czymś takim orientuje?
Wyświetlaj:
Archikichot / 83.5.47.* / 2008-02-16 09:44
Każda zmiana sposobu użytkowania obiektu, związana z dziedziną produkcji chemicznej musi być rozpatrywana przez pryzmat ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 24 września 2002 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych kryteriów związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięć do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko.(Dz. U. z dnia 29 października 2002 r.).
Dla takiego przedsięwzięcia stuprocentowo musi być złożone zapytania w Wydziale Ochrony Środowiska Twojej Gminy - jeśli wynik postępowania będzie pozytywny, to dopiero wtedy firma dostanie zgodę na zmianę sposobu użytkowania.

UWAGA: Jeżeli Wasz nowy sąsiad o pozwolenie na zmianę sposobu nie zamierza wystąpić, to znaczy, że chce uniknąć wnikliwej procedury, a tym samym zamierza złamać prawo i dopuścić się samowoli budowlanej.
RADA:
Wizyta w Wydziale j.w. - pytanie o postępowanie - jeżeli go nie ma - wizyta u Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
krispl / 2008-02-16 11:49 / portfel
No dobrze,a jaka musi byc minmalna i wymagana odległosc od czegoś takiego?
bo facet według mnie cos kręci i chyba próbuje wyczuc co i na ile wiemy,no i w jakis sposób to obejsc w taki sposób aby nie było widoczne jak na dloni iż nie do konca robi to zgodnie z prawem....

Najnowsze wpisy