Forum Forum inwestycyjneFundusze

Oszukany przez Union Investment ?

Oszukany przez Union Investment ?

MariuszN / 2008-02-25 14:25
Skonwertowałem
UniFundusze FIO Subfundusz UniKorona Akcje, około 6 458zł
na
UniFundusze FIO Subfundusz UniKorona Pieniężny

Wszystko odbywało się za pośrednictwem mBanku, więc nie było żadnych opłat manipulacyjnych. Sprawdzałem także na stronie Union Investment, że w przypadku takiej konwersji nie jest pobierana opłata.

Po konwersji brakuje około 31,50zł
Dodatkowo na starym funduszu akcyjnym specjalnie zostawiłem kilka zł, by w niedalekiej przyszłości nie trzeba było od nowa otwierać funduszu, tylko wpłacać na niego środki.
Jednak fundusz akcyjny jak i środki na nim po prostu zniknęły. Tu rodzi się moje następne pytanie - Kiedy na funduszu jest mała kwota (np. kilka zł) zostaje on automatycznie usuwany wraz z tą kwotą ? A środki z niego "zabiera sobie" towarzystwo ?

Pragnę też zaznaczyć, że w dniu konwertowania jednostek funduszu akcji wzrósł on w porównaniu z dniem w którym złożyłem dyspozycję konwersji ...

Jeżeli NIE jestem w błędzie, jestem gotów iść do punktu obsługi klienta.
Wyświetlaj:
max1224 / 2008-02-26 20:45 / Tysiącznik na forum
nie ważne czy jesteś oszukany czy inna przyczyna podstawa to telefon do działu obsługi klienta niech wyjaśnią Ci o co chodzi na forum to tylko bicie piany a pożytek dla Ciebie żaden
weisse111 / 2008-02-26 20:13 / Bywalec forum

Skonwertowałem
UniFundusze FIO Subfundusz UniKorona Akcje, około 6 458zł
na
UniFundusze FIO Subfundusz UniKorona Pieniężny



Jezeli chodzi o taką konwersję, to opłata nie jest pobierana, co jest w tym wypadku troche zasakakujące.... Union w przypadku konwersji w przeciwną stronę pobrał by opłatę wyrównawczą z racji przejścia z subfunduszu o niższym poziomie opłat na subfundusz o wyższym poziomie opłat.
MariuszN / 2008-02-27 00:48
Sprawa została wyjaśniona, dziękuję za komentarze.
max1224 / 2008-02-27 16:49 / Tysiącznik na forum
to teraz wypadałoby dać tekst pod tytułem nie oszukany przez UI bądź co bądź kilka dni UI traci na wizerunku z powodu tak sformułowanego pytania
weisse111 / 2008-02-27 21:02 / Bywalec forum
kwota o ktorej pisałeś może nie byłą najwyższa, bo to 31,50zł. Domyślam się, że chodziło o sam fakt straty. Wizerunek Uniona może i po temacie trochę stracił, lecz wydaje mi się że po wczytaniu się we wszystkie posty można wywnioskować całkiem co innego:)
Możesz napisać czego dotyczył ten problem?
Pozdrawiam
weisse111 / 2008-02-27 21:03 / Bywalec forum
max1224 post jest adresowany do MariuszN:)
MariuszN / 2008-02-25 14:42
Inwestycja była na sporym minusie, więc nie jest to kwota podatku.
MariuszN / 2008-02-25 14:44
Poza tym są to fundusze parasolowe, więc nie ma mowy o podatku.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy