Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Państwowe spółki wydają 110 milionów na związki

Państwowe spółki wydają 110 milionów na związki

Wyświetlaj:
janiszek72 / 85.222.86.* / 2009-05-18 11:30
To dziwne, że nagle okazało się, że związki są niepotrzebnym balastem dla firm. Niebawem nie będzie żadnego problemu ze związkami, bo wszystkie przedsiębiorstwa państwowe zwyczajnie splajtują i rząd nie będzie miał już problemów z niczym. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
kemikalbrader / 2009-05-18 11:02 / Bywalec forum

Każda ręka, którą władza podniesie na robotnika, zostanie tej władzy obcięta

Ziętek parafrazuje idola
Pol^^ / 213.158.197.* / 2009-05-18 10:58
Ha Ha Ha!! Dlaczego te ogromne kwoty nie przeszkadzały platfusom, jak długo związkowcy siedzieli cicho ???
esu / 78.8.137.* / 2009-05-18 11:58
Więcej - sami wspierali związkowców w robieniu hałasu. Robili to oczywiście kiedy byli w opozycji by wyrwać koryto z rąk PiS. Dziś są w rządzie i teraz PiS udaje, że zależy mu na pracownikach i związkowcach.
JAW / 87.206.57.* / 2009-05-18 11:04
Bo płacą im za siedzenie cicho, a kiedy się robi głośno grożą, że nie zapłacą i znów robi się cicho
jokohama / 79.188.238.* / 2009-05-18 10:41
na stadion dla Waltera wydajemy 450 milionów złotych.

a co będzie ze stadionem Narodowym po Euro ?
jak sądzicie, gdzie będa się działy najważniesze wydarzenia, czy na narodowym, czy u Waltera ?
bo ja jestem pewny, że Narodowy będzie wtedy tylko kosztem w utrzymaniu a wszelkie duże imprezy będą u Waltera, tam będa kamery tvn.


co może się mylę ?
To jeszcze po wielokroć większy numer niż ta stacja we Włoszczowej !

a na roboli to policja ma kwas do rozpędzania !
gdyby to się hipotetycznie zdarzyło za PiS-u to wybpomyje i tvn pokazywałby rany w powiekszeniu a Graś w swoim zwyczaju darłyby sie , że to Securitate, Stasi jak to czynił przy sprawie Blidy, bo się sama zabiła.
JAW / 87.206.57.* / 2009-05-18 11:04
Na stadionie narodowym po euro powstanie bazar
dareg / 217.98.12.* / 2009-05-18 09:43
po i tuskowi udała sie kolejna rzecz:
najpierw zgodzilismy sie, że prezydent jest niepotrzebny (wręcz szkodzi) a teraz zgadzamy się, że związki zawodowe to najgorsze zło w naszym kraju............
dziwne, że w innych krajach europejskich na to nie wpadli

ten tekst to czysty populizm - demokracja kosztuje, utrzymanie jej struktur również a koszty ponoszone na rzecz zw. zaw. są na pierwszy rzut oka tak samo bezsensowane jak np. utrzymywanie biur poselskich w których nikt nie dyżuruje a odwiedzają je tylko sfrustrowani emeryci czy pensja poselska dla tuska, choć wiadomo że w sejmie on nie pracuje tylko w kancelarii premiera
mruk / 2009-05-18 10:46 / Bywalec forum
Teoretycznie zgoda. Ale...

- Dlaczego obowiązuje model konkordatowo-pezetpeerowski finansowania działaczy? Na związki łożą firmy, czyli tak, czy inaczej całe społeczeństwo. Dokładnie tak, jak na Kościół Katolicki składają się wszyscy Polacy, nie wykluczając nielicznych muzułmanów i tak jak na PZPR płaciliśmy wszyscy bez wyjątku.

- Dlaczego związkowcy normalnie nie pracują, jak ja, gdy szefowałem w 1981r zakładowej "Solidarności" - naprawdę tak można. Nawet rzeba się bardziej starać. A jeśli zakład duży, to niech 2,3 związkowców ma etaty ze składek członków związku. Nie mieliby wtedy 2x wyższej pensji niż na stanowiskach, które zajmowali wcześniej.

Dlaczego działacze mało, że nie pracują, to dostają znacząco wyższe pensje niż pracownicy?

Utrzymywanie związków w taki sposób, takie jak w Polsce, to raczej hodowla kasty pasożytów.

I na koniec:
Właśnie ze szkoły mojego dziecka zwolniony został nauczyciel j. polskiego. Lubiany przez uczniów, kompetentny i rzetelny - co roku miał 2-3 olimpijczyków. posiadający doktorat z polskiego. W szkole została głupia dziunia z Solidarności, która dotąd uczyła tzw "rejon"...

Naprawdę, Solidarność teraz bardziej przypomina współpracujące z mafią związki zawodowe transportowców USA. A od OPZZ różni się jedynie większą głupotą szefostwa.
taki tam / 87.205.66.* / 2009-05-18 12:57
Ja bym był jak najbardziej za tym, żeby podatki katolików nie szły na ciebie.
axxel / 83.143.213.* / 2009-05-18 19:31
a to dlaczego?
pozatym skąd wiesz że mruk to nie katolik?
i jeszcze jedno, mruk wypowiedział sie mertytorycznie ,bez zawiści i zgodnie z prawdą, po prostu tak jest jak to opisał.
Do jakiej kategorii zaliczyć wypowiedż taki tam? czy to jest przejaw "miłości bliźniego"?
FirezeuG / 2009-05-18 11:48 / Tysiącznik na forum
I to byłoby na tyle.
Trafne i dosadne.

Pozdrawiam
zzzzzzzzzz / 212.106.147.* / 2009-05-18 09:33
dokładnie tak związki powinny się ze składek utrzymywać i być poza firmą ale wtedy jak przyjedzie związkowiec do firmy i ich przetrzepie to koniec. także jak można utrzymywać własnego kata. jestem za ale należy prawo tak stworzyc ze pracownik nie bedzie j***....ny i swoich praw za darmo bedzie mógł dochodzic bo prawda jest taka tam gdzie nie ma zwiazków w małych firmach pracodawca mówi nie podoba się zawsze możesz sie zwolnić ............. dlatgego zwiazki powinny działac poza firmami i mieć poufnośc danych osobowych jak zwiazkowiec przetrzepie z pipem pisem i zusem firmę to koniec. oczywiście nalezy zachować tajność danych osobowych a kazdegho co ujawnia za jaja na rynku wieszac.
jokohama / 79.188.238.* / 2009-05-18 10:44
a z budżetu wyrównano stratę bankom za umowę na Laboratorium Frakcjonowania Osocza, które nigdy nie powstało, kilkadziesiąt milionów dolarów !

a jakie ulgi w pąceniu podatków miał Henio Stokłosa ?
a Coloseum, a ... a tam !
szkoda gadać
magdalenka !
zakochany Niemice / 89.76.149.* / 2009-05-23 22:00
To się porobiło Ludzie z Solidanosci niszczą Zwiazki Zawodowe. Tego typu argumenty jak POdają liberałowie Kominowi naczele z Donaldem nierobem Tuskiem ( zaniego parcuje niewidzialna eka rynku), pamiętamy z czasów komuny. Pani Tusk zapomniał Pan Oco Pan "walczyŁ", amoze Pan udał i Pana koledzxy.
zakochany Niemice / 89.76.149.* / 2009-05-23 22:00
To się porobiło Ludzie z Solidanosci niszczą Zwiazki Zawodowe. Tego typu argumenty jak POdają liberałowie Kominowi naczele z Donaldem nierobem Tuskiem ( zaniego parcuje niewidzialna eka rynku), pamiętamy z czasów komuny. Pani Tusk zapomniał Pan Oco Pan "walczyŁ", amoze Pan udał i Pana koledzxy.
FirezeuG / 2009-05-18 12:05 / Tysiącznik na forum
Szkoda gadać. Cały czas klepiesz tąsamą kwestię.
Może już wystarczy i przyda się coś nowego napisać ??
gaal / 212.76.37.* / 2009-05-22 21:06
Ale, co za glebokie przemyslenia ZENADA na tym forum.
mŁODE POKOLENIE / 213.158.196.* / 2009-05-18 09:29
Zlikwidować dane związki darmozjadów w tym kraju. Bo to lenie, darmozjady i osoby o lewych rączkach. Za dane wydatki to by dany zakładkupił maszyny i poprawł technologię aby być konkurencyjny dla zachodu a nie wydaje na p*******. Zlikwidowac dane związki. Ludzie ość tych beznadziejnych związków. !!!!!
cymesQ / 79.188.238.* / 2009-05-18 10:46
dzieciaku idż do szkoły dokończ swoją edukację bo ciebie tusk skreśli z partii.
FirezeuG / 2009-05-18 12:07 / Tysiącznik na forum
Ciekawe czy będziesz tak mówił jak ten człowik dzięki związkowcom będzie musiał sam pracować na twoją emeryturę.
Może mu wyjaśnij czemu właśnie tak powinno być.
wolny człowiek / 83.27.30.* / 2009-05-18 12:22
Nie siej demagogii. Jeśli pracujesz, to również SAM pracujesz na swoją emeryturę!
FirezeuG / 2009-05-18 13:02 / Tysiącznik na forum
Nie sieję. Chciałbym tylko żeby cymesQ zanim zacznie kogoś osądzać wedle kategorii wiekowej zastanowił się czy aby ten ktoś nie ma racji.
płacę podatki / 95.48.204.* / 2009-05-18 09:04
Rząd "wypowiadając wojnę" (nie zgadzam się z tym ale mniejsza o to) dba o interesy pozostałej części społeczeństwa - podatników. Więcej takich wojen jak dla mnie.
d3d3d3 / 196.3.50.* / 2009-05-18 08:59
Bo są durne spółki, PISowych pomagierów trzeba wyrzucić :)
fdjdsffid / 193.108.177.* / 2009-05-18 08:52
nie wiem czy dobrze obliczylem:

Jastrzębska Spółka Węglowa płaci związkowcom rocznie 16 milionów złotych z tytułu 60 etatów czyli 22 tys. miesiecznie na jednego zwiazkowca? czyli, ze co? jeden z nich dostaje miesiecznie za to ze nagabuje innych do buntu 22 tys.? Ja tez jestem krzykliwa osoba, czyli to znaczy, ze bedac zwiazkowcem zarobie takie kokosy? toz to lepiej niz wlasciciel niejednej firmy, ale jesli sie myle prosze mnie poprawic :)
asdasdsad / 89.75.104.* / 2009-05-18 12:06
jeszcze musisz wejść do układu żeby za nic dostac taką kasę.
cymesq / 79.188.238.* / 2009-05-18 11:49
źle !
tak samo jak grabarczyk dług publiczny stoczni.

to juz domena ludzi Polskiej Zjednoczonej Paltformy Obywatelskiej,
fdjdcostam / 193.108.177.* / 2009-05-18 12:09
Hmmm to co jeszcze wiecej zarabiaja? tak poszpieralem z doniesien prasowych i kwoty sa rozne...od 6 tys. do 18 tys. dla ludzi, ktorzy sa dzialaczami...a nic nie dzialaja. Moze ktos by okreslil profil takiego dzialacza? czlowiek po 40? 50
? dlugoletni pracownik znajacy wszystkich i taki ktory przezyl juz niejednego prezesa spolki. Osoba ta nie pracuje, bo juz sie do tego latwego koryta przyzwyczaila, a do emerytury juz tak blisko....Myle sie?
Złośliwy Miecio / 192.229.17.* / 2009-05-18 10:27
Od dawna się mówi, że 'działacze' związkowi zarabiają więcej niż premier.
A każdy kolejny rząd boi się podnieść temat, bo wyhodowani na siłowni 'działacze' wspierani przez ogłupionych członków związków przyjadą ze styliskami do W-wy.
Związki może i są potrzebne, ale powinny utrzymywać się ze składek swoich członków. Inaczej albo blatują się z politykami (gdy finansuje je de facto państwo - w spółkach z udziałem skarbu państwa) albo z pracodawcą (gdy finansuje je pracodawca). Związki powinny być niezależne finansowo... Tylko że wtedy w jednym zakładzie pracy nie będzie miejsca dla 47 związków i stosownej liczby 'działaczy'.
Choć PO uważam za nieudaczników (w większości) - dobrze że podnieśli problem. Uzwiązkowienie gospodarki (zwłaszcza firm z udziałem skarbu państwa) to PATOLOGIA.
PPracy / 62.148.90.* / 2009-05-18 08:55
Jak już kiedyś pisałem, z chęcią zostanę związkowcem za 1/2 ich średniej pensji ;-)
St. / 77.253.201.* / 2009-05-18 09:17
Rejestrujesz w sądzie związek zawodowy - potrzebujesz 9 osób, wpisujesz siebie jako członka komitetu założycielskiego i komunikujesz pracodawcy, że ma kolejny zwiazek w zakładzie. Pracodawca nie ma nic do gadania. Musi dać Tobie miejsce pracy (biuro), wyposażyć je i przydzielić miesięczne koszty. No i oczywiście pensję. A co najważniejsze nie może Cię zwolnić przez lata!
off1213 / 193.108.177.* / 2009-05-18 09:39
O to widze, ze mozna bardzo prosto zalozyc calkiem dochodowa firme, tylko skrzyknac kolegow z podworka, ktorzy i tak na codzien zajmuja sie robieniem zadym :) tak to przynajmniej za Wasze i moje pieniadze. A mozna dostac jakies dofinansowanie z uni do takiego przedsiebiorstwa? hahaha
St. / 77.253.201.* / 2009-05-18 10:01
Może to jest i śmieszne :(. Za tą bandę nierobów płaci całe społeczeństwo. Nie tylko za ich utrzymanie, ale również za straty w przedsiębiorstwie, które w wyniku ich działania zawsze powstają
Pilsener / 2009-05-18 08:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja rozumiem, że ludzie chcą pracować jak w komuniźmie, zarabiać jak w kapitalizmie i jeszcze mieć władzę - ale dlaczego ja mam na to pracować? Niech spróbują solidaruchy sami na siebie zarobić, a nie tylko wyciągają te komusze łapy po pieniądze podatników. 90% wydatków budżetowych to socjal, nie licząc tego, co dopłacamy w wysokich cenach żywności, prądu czy ogrzewania.

A co robią politycy, którzy mienią się "wielkimi demokratami"? G... robią, bo związki zawodowe to ich polityczne zaplecze, źródło stanowisk i kolesiów, łatwiej się też uwłaszczyć na narodowym majątku. I oni rzekomo walczyli z komuną? Nigdy w to nie uwierzę - 99% z nich to poplecznicy PZPR, którzy nagle zmienili front razem z politycznym wiatrem. Więcej demokracji i liberalizmu znajdziesz w spadkobiercach PZPR niż u tych wielkich budowniczych Irlandii czy 10-tych RP.

Wcale się nie dziwię polakom, że nie chcą mieszkać w polsce, nawet za komuny nie było tylu uprzywilejowanych i takich nadużyć jak dzisiaj i takiej nierówności społecznej.
Elendir / 2009-05-18 07:47 / Łowca czarownic
Związki zawodowe powinny być finansowane przez zrzeszonych pracowników a nie przez zakład pracy.
marek 19.53 / 83.24.10.* / 2009-05-18 08:13
Być może tak. Czy jednak związkowcy płacący składki nie zażądają wyższych bonusów ???
Proszę zwrócić uwagę, że w skali nawet spółek są to koszty poniżej promila przychodów.
Całe koszty utrzymania związków to raptem dwa "kontrakty" Misiaka - też płatne z budżetu. A tu cisza !!!


Problem oczywiście istnieje. Odnoszę jednak nieodparte wrażenie, ze nagle robi się szum medialny.
Czy nagły wysyp podobnych wiadomości nie ma na celu przykrycia "doskonałych wiadomości o gospodarce rządu i braku wiarygodnych danych.
LaVega / 2009-05-18 09:42 / portfel / Bywalec forum
Masz racje nagle pojawiło sie całe mnóstwo takich wiadomosci..Ale moze po prostu jakis człowiek od poparcia społecznego stwierdził że w czasie kryzysu ludzie ostrzej zareaguja na informacje o zarobkach zwiazkowych bonzów co da szanse na uprzatniecie tej stajni Augiasza...
nie jestem przeciwko zwiazkom jestem przeciwko nierobom opłacanym z moich podatków~!!!! i obojetnie czy bedzie to zwiazkowiec nierób czy urzedas nierób!!!
marek 19.53 / 83.24.10.* / 2009-05-18 10:04

w czasie kryzysu ludzie ostrzej
zareaguja na informacje o zarobkach zwiazkowych bonzów co
da szanse na uprzatniecie tej stajni Augiasza...


Wątpię czy istnieje choćby zamysł takiego zamiaru. Tusk swój czas na zmiany już zmarnował. Przy takim poparciu po wyborach mógł zrobić wiele. Wolał jednak polecieć do Peru i tępić watahę.


Wygląda to na wyborcze podpuszczanie.
LaVega / 2009-05-18 11:41 / portfel / Bywalec forum
mała poprawka "dorzynac watahę"
Zobaczymy co bedzie dalej czy wreszcie czyny popra slowa czy dalej bedzie wodolejstwo i mydlenie oczu...
Dzis od dawna zapowiadanna debata z zwiazkowcami moze cos sie wyjasni i roztrzygnie.
axxel / 83.143.213.* / 2009-05-18 08:23
Jest inne ciekawe zjawisko, otóz takie przywileje mają związki które żeruja na najbiedniejszych, czyli na zdecydewanej wiekszości polskiego społeczeństwa, kto w ostatecznym tachunku zapłaci za to wszystko w cenie, paliwa, ropy, gazu czy energii elektrycznej?
Czy nie jest ciekawe że to związki z budzetówki, teraz tak się rozpasały? W pozostałych sektorach, czesto redukcje, ograniczenia płac, przestoje, tam związki wspóldziałaja z pracodawcami w celu utrzymania istniejących miejsc pracy, a w budrzecie? tu i tak za wszystko płaci państwo , czyli podatnik prawda?
FirezeuG / 2009-05-18 12:17 / Tysiącznik na forum
Dokładnie tak. Nawet teraz masz wiadomość o problemach jednej z firm związanych z Toyotą. Oni potrafili się dogadać ze związkiem i powiedzieć że z 1200 osób zostawiają 300 bo na więcej ich nie stać. Nawet jakiś burmistrz miasta zaangażował się w jakieś ustępstwa żeby tylko utrzymać zakład i ludiz w pracy.
Może inni związkwcy zechcieli by zastosować ten przykład w swojej "pracy"
LaVega / 2009-05-18 16:08 / portfel / Bywalec forum
I dodam jeszcze zwiazki w hucie Stalowa Wola były tam problemy pyskowanie na poczatku ale gdy pojawilo sie widmo zwolnień to zwiazkowcy usiedli do rozmow i wynegocjowali .....obnizke pensji o kilkadziesiat złotych w zamian za utrzymanie wszytkich miejsc pracy igwarancje zatrudnienia na rok..to jest według mnie postawa propracownicza i tak powinny działac prawdziwe zwiazki zawodowe
FirezeuG / 2009-05-18 16:41 / Tysiącznik na forum
Tak już na marginesie.
W hucie im Sendzimira na początku kryzysu była podnoszona kwestia o konieczności zamknięcia huty na 30 dni żeby nie generować kosztów kiedy produkt (stal) leży na placach magazynowych. Związkowcy zaczęli kombinować ale jak Mittal Steel powiedział że albo tak albo za 6 mieś wszyscy wypadną z obiegu albo wygaszą piece na jakieś 4 mieś a potem się zastanowią co zrobić (koszt wygaszenia i rozpalenia to są grube miliony), wówczas pracownicy wybili związkowcom z głowy strajki.
Informacje od pracownika w/w firmy.
aaa111 / 94.40.112.* / 2009-05-18 08:11
zgadzam sie niech sami pracownicy sobie oplacaja tych darmozjadów , zobaczymy czy tyle etetow namnożą , takimi przywilejami ich obdarzą
lplp / 83.12.23.* / 2009-05-18 08:10
popieram...
Związkowcy to nieroby, legaty do potęgi... Ponieważ nie umieją pracować próbują namawiać do nieróbstwa innych... Nie podoba się praca za 4-5tyś.zł to idź pracować gdzie indziej... (a wielu pracuje za 2tyś.zł i nie płaczą jak wy) !!!
taki tam / 87.205.66.* / 2009-05-18 12:55
Ty byś chciał taką pracę, żeby ci pracodawca kazał pracować za 500 zł miesięcznie i żadne związki cię nie broniły?
Każdy ma takie pragnienia, na jakie go stać.
qwertyqw / 193.22.252.* / 2009-05-18 15:44
taki tam-to już przegięcie co piszesz. Nikt w tym kraju nie może pracować za mniej niż 1276 zł brutto! I dodam jeszcze, że by tego pilnować nie jest potrzebny nawet 1 osobowy związek tylko Kodeks Pracy!! Koniec z tym reliktem komunistycznym-zwolnić nierobów, lub niech wrócą na swoje stanowiska sprzed lat...tylko czy oni jeszcze pamiętają jak to robić?
FirezeuG / 2009-05-18 14:05 / Tysiącznik na forum
Gwarantuję Ci że ja w takiej pracy nawet bym się nie pojawił. Teraz też żaden związek (w firmie) nie broni moich interesów a i tak zarabiam więcej. Dlatego myślę że ich bytność jest całkowicie zbyteczna.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-05-18 07:41
... jaką jest PKP S.A.
Czekam z niecierpliwością na informacje ile tam kosztuje 15 związków zawodowych.
A konsumenci i podatnicy będą mogli zobaczyć w całości ile na zz płacą.
elektro devil / 84.40.139.* / 2009-05-18 08:15
Słuszna uwaga!!! PKP to państwo w państwie. Każda próba reformy czy restrukturyzacji tam jest niweczona przez protesty związkowców. Ciągle utrzymujemy nieopłacalene połączenia bo nie można zwolnić 5ciu osób które je obsługują.
taki tam / 87.205.66.* / 2009-05-18 12:53
Małe linie są akurat zamykane nawet tam, gdzie nie trzeba.
A potem się okazuje, że prywatnym się opłaca.
FirezeuG / 2009-05-18 13:05 / Tysiącznik na forum
bo oni nie muszą z tej linii utrzymywać kilku innych (linii lub osób). W ich przypadku próg opłacalności jest poprostu przesunięty niżej więc oni mogą a PKP już nie.
Tantaloc / 130.34.173.* / 2009-05-18 06:49
Palkami i gazem tych chuliganow, a nie przywilejami. Tylko sie to taltajstwo bardziej rozleniwi i rozbestwi!!!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy