Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Piechota: Za piratów zapłacą wszyscy

Piechota: Za piratów zapłacą wszyscy

Money.pl / 2007-05-17 05:01
Komentarze do wiadomości: Piechota: Za piratów zapłacą wszyscy.
Wyświetlaj:
Anest / 194.126.147.* / 2007-05-17 05:01
Dla mnie jako lekarza jest obojętne skąd bedą pieniądze. Muszą być bo w tej chwili składki sa najnizsze w Europie..Prostszym sposobem jest podwyzszenie wszystkim składki zdrowotnej ( tu słyszę znowu wrzask ) albo wprowadzenie odpłatności za niektóre usługi. Niech sie Wam nie wydaje, że wszystko zostanie po staremu i taniutko.
może porąbany / 195.205.100.* / 2007-05-25 11:56
a ty p*******.... hipokratesie co wrzeszczysz? Płać i Siedź cicho jak taki mądry jesteś!
kris111 / 85.89.170.* / 2007-05-18 11:59
Składki mamy najniższe, ale za to jakie wygórowane zarobki i ceny towarów relatywne do nich..... Gdyby jeszcze była pewność, że wyższe składki trafią tam gdzie trzeba, a nie na łatanie kolejnej dziury w budżecie...A może na podwyżki dla lekarzy, no bo Urząd Antykorupcyjny znacznie obniża im dochody...
Jooo35 / 213.158.196.* / 2007-05-18 11:43
Mam znajoma, ktora robi rozliczenia roczne kilku lekarzom. Mowila, ze byla zszokowana poziomem ich dochodow. to tak na marginesie.
O jakiej skladce mowimy jezeli chodzi o "ta najnizsza"?

Czemu prywatne kliniki zyja dobrze, a panstwowe doluja? Moze to tez wiedza managerska zarzadzajacych pozostawia troche do zyczenia (podobnie jak i ministra zdrowia i jego wice)?
Mozemy oczywiscie wprowadzic odplatne leczenie (tak jak bysmy i tak juz go nie mieli - ostatni raz bylem u "panstwowego" specjalisty ...... nawet nie pamietam kiedy bo jak chodze, to prywatnie; co najmniej 5-6 lat temu).
Takie idee juz byly - ale wprowadzmy wtedy pelna odplatnosc, a nie obowiazkowa skladka "na nic", a wszystkie podstawowe badania platne! Obawiam sie, ze wtedy bedzie krzyk w mafii lekarskiej - bo tylko dobrzy lekarze beda zarabiac, beda miec kolejki - a ta rzesza sredniakow i miernot pojdzie w odstawke.

Zatem - albo pelna odplatnosc (i dajmy sobie spokoj z funduszami zdrowia, zus-ami itp. bzdurami wyciagajacymi kase) , albo leczenie w ramach skladki.
biedny rolnik / 83.14.253.* / 2007-05-17 16:38
A ja jestem rolnikiem. Ceny zywności są wielokrotnie niższe niż w Europie. To ja Ci podniosę ceny żywności w sklepach co najmniej 5-krotnie i wtedy bedę miał na składkę dla Ciebie. Reszte odzyskaj sobie od NFZ-tu i ZUS-u. To oni pchłaniają Twoje pieniądze. A tak na marginesie, to warto się przyjżeć jaki jest przeciętny status majątkowy lekarza w stosunku do innych zawodów.
ulan / 80.55.1.* / 2007-05-24 14:48
To sobie podnieś ceny i 10-krotnie. I kto to kupi?.
Żeby kupić muszę zarobić i odprowadzić podatek na twoje ubezpieczenie. Gdybyś i ty zapłacił za siebie uczciwą składkę może byłoby sprawiedliwie. A tak, chodzą ci po głowie bzety . A może czas zacząć się wstydzić?.
Piotrrr / 149.156.67.* / 2007-05-17 11:17
A skończyłes już z braniem kopert, czy jeszcze bierzesz? Jesli o mnie chodzi powinienes mieć najniższą krajową bo i tak pensja jest co najwyżej smietanką do kawki, którą wyciągasz.

Najnowsze wpisy