Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wszyscy zapłacimy za ratowanie budżetu

Wszyscy zapłacimy za ratowanie budżetu

skomentuj
Wyświetlaj:
kom. / 78.88.93.* / 2010-10-28 14:08
47,2 + 11,1 =58,3 % wydatków sztywnych dla samorządów i administracji publicznej
mordercze wydatki dla zwykłego Polaka dla instytucji nieprzyjaznych, rozbudowanych nieprzyzwoicie przez i dla swoich
gitarzysta32 / 92.119.28.* / 2010-10-26 22:09
Wiedząc ze do tej pory jeszcze żaden polityk nie zrobil nic dobrego dla ludzi pracy ,napisałem w wakacje program ,który opracowałem już 15lat temu,dzisiaj na liczne e-m,z polski proszące mnie o pomoc ,ponieważ należałem zawsze do mistrzów pomysłów i pracodawców,postanowiłem lekko zwrócić na ten program uwagę,ale jaki premier śledzi neta,a powinni ,bo znowu nic nie potrafią opracować innego tylko podwyżki,to umie każdy nawet dzieći to potrafiąto żaden ratunek to dobijanie polaków,i tak ledwo ciągnących.Aby do nowych wyborów,i polecą koledzy,aż się zadymi za nimi,ale można by to zrobić inaczej,o tym piszę już dość długo w necie,nie musowo nic podnosic,żadnych podatków,rząd musi zostać poprostu moim udziałowcem w programie najszybszego budownictwa w europie,bo dzisiaj nie ma szybszych wykonawców domów od nas polaków z grecji,ja podejmuję się zatrudnić wszystkich bezrobotnych,i kobiety też .Polakom trzeba zaproponować udziały w budownictwie zwiekszy się zus rząd dostanie swoją dziurę budzrzetową ludzie domy i pracę i kochajmy się dalej,emeryci wreszcie dorobią na godną starość i prezenty dla wnuków ,polcja dostaniedomy,studenci też nie mają domów,dzieci z domów dziecka też muszą mieć domy,zciągnę nailepszych polaków z polski i z grecji do nauki młodych polaków,dofinansujemy biednych,damy udziały ludziom pracujących w szpitalach,i tym co nie mogą pracować za nich i dla nich będą pracować mlodzi ,którzy dzisiaj siedzą i palą skręty,stocznowcom pracę i udziały ,tym co nie mająblisko pracy,udziały i nowe miejsca pracy ,w budownictwie i im pochodnym zakładom,sklepy osiedlowe ,polskie z udziałami,żeby nie padały,z obcą konkurencja,to zrobię chcę aby wiedziano o tym,niewiem tylko jak to pokazać rządowi,bo my zostaniemy ,z długami zrobionymi przez nich,a i tak wyrzucą czy wcześniej czy pózniej,ale po co ta szkoda ma w nas walnąć na ich koniec.to jestprogram który daje zarobić wszystkim rządowi i polakom każdemu i nie mówcie mi że to utopja ,że ma byćcały czs tak jak jest,to co jest to dzungla pożeraczy ludzi.jużpierwsze domy sa zaczęte,jeden dla mnie bo wspieram dzieći adrugi do podziału dla was,w stanie jestem takich domów postawic tysiące a zdziałkami nie mam problemu,bo znam wszystkich,i działki dają za domki .pozdrawiam polityków ,lublinianin zAten mistrz budownictwa nowatorskiego.
gitarzysta32 / 92.119.28.* / 2010-10-26 22:39
zus każdy dzień płatny tak jak w anglji,płaci ten co zatrudnia,od pierwszego dnia,za każda pracę,bo gdy jest wypadek to co,potem,gdzie rządowe udziały zabezpieczające budrzet,za mało inwestycji rząowych ,program budownictwa nie ma,i z czym taki polityk idzie na takie odpowiedzialne stanowisko,z bajerą na ulotkach,gdyby nie zaradność ludzi na ddole jaka była by polska,mając takie możliwości,mogą przekazać program dla polski w telewizji,ruszyć ,zadowolić polaków żeby się czuli u siebie w kraju w kraju który jest polski ,prawdziwy polak nigdy nie będzie kapitalistą ,bo to nie słowiański zwyczaj pamiętajcie,jesteśmy ludzmi jednego BOGA i nie rubcie wstudu ani krzywdy jedni drugim,bo w piekle teżtechnika poszła w górę zamontowano elektryczne turbo kotły to nie żart.pozdrawiam polacy bądzcie dobrej myśli pan was nie zostawi politykom,daję wam moje słowo.
tojatoja / 67.82.188.* / 2010-07-09 06:55
dziurę w ZUS tworzy władza, która w dziwnych ustawach pozwala polskim pseudo biznesmenom okradać kraj poprzez zatrudnianie niby inwalidów, z urzędu pracy na pół roku bez płacenia składek, na czarno, korzystanie z chorobowego co drugie pół roku, i inne idące za tym straty lub wydatki dla budżetu. Takie miliardy strat za tzw. przyzwoleniem załatały by trzy dziury budżetowe, a nie jedną. Tylko w Polsce jest możliwe, że z biedaka tworzy się "biznesmen" w ciągu kilku lat! Nigdzie w cywilizowanym świecie nie jest to możliwe. Na to trzeba trzech pokoleń!!!!
sceptyk / 2010-05-14 12:18 / Tysiącznik na forum
A o "Krzywej Laffera" któryś z tych bałwanów słyszał?
Nie Vincent dwojga imion i wielu nazwisk poda przykład choć JEDNEGO kraju, w którym po podwyżce podatków wpływy budżetowe wzrosły.

Chociaż JEDEN.
jq / 199.67.203.* / 2010-05-06 17:48
Jezeli platforma podwytzszy chociaz jedna skladke zamiast wziac sie za niesprawiedliwosci wskazane przez kolegow ponizej (KRUS, gornicy, sluzby mundurowe) to straca moje poparcie. Bede szukal 3ciej drogi wtedy a chwilowo UPR.
Bernard+ / 83.22.124.* / 2010-04-13 17:07
Sprawiedliwość wymaga aby najpierw wydłużyć wiek emerytalny do ustawowych 65 lat wszystkim uprzywilejowanym, którzy z powodu rozdawnictwa poprzednich ekip uzyskali przywilej wcześniejszego przechodzenia na emerytury zamiast na renty inwalidzkie jeśli nie są zdolni dalej pracować. Jeżeli ich początkowa praca wymagała szczególnej sprawności psychofizycznej to mogą ostatnie 10 lat pracować na stanowiskach nie wymagających tak wysokiej sprawności np. strażacy czy policjanci mogą pracować jako sprzedawcy lub pracownicy administracyjni albo konserwatorzy sprzętu pożarniczego lub archiwiści zamiast od razu przechodzić na emerytury.
Natomiast wysokość emerytury powinna zależeć wyłącznie od jednego parametru od sumy wpłaconych składek wszyscy pracujący powinni być objęci jednym powszechnym systemem emerytalnym ZUS bez wyjątków. Należy zlikwidować od 01.01.2010 KRUS i systemy zabezpieczenia emerytalnego służb mundurowych oraz sędziów i prokuratorów.
A po wprowadzeniu tego można co kilka lat podnosić wiek emerytalny z 65 do 66 i 67 lat. Ale złodziejstwem jest i będzie podwyższanie jednym Polakom wieku emerytalnego z 65 do 70 lat aby inni Polacy np. nauczyciele, górnicy, kolejarze itp. mogli po 25 latach obijania się w związkach zawodowych na etacie w nagrodę otrzymać wysoką emeryturę i dalej sobie pracować.
gitarzysta32 / 92.119.28.* / 2010-10-26 23:44
taka prawda większość polaków to bardzo niie uczciwi ludzie,nie płacą podatków ,nie płacą zusu ,i nie płacą odpowiednio za pracę ale sami by chcieli zarabiać,z tym trzeba skończyc jest na to rada musimy się zjednoczyć na nowo i sami kierować swojmi sprawami,za dużo państwa w państwie,my mamy też rozumy może i lepsze więc dlaczego jakiś nieudacznik ma nam marnowac życie,
gitarzysta32 / 92.119.28.* / 2010-10-26 23:35
NIE SLYSZAŁswiat podobnej bzdury ,po co podnosic wiek do 70 lat i tak nikt nie dożyje no to po co wogóle żyć żeby tyra c całe życie,jesteście chorzy niech ten co to wymyślił przyjedzie do mnie na budowę to mu pokażę co to praca i jakim cudem ma budowlaniec dotrwać w takiej pracy do tych lat,może w kancelarji prezydenta to tak ale nie na budowie,ani nawet jako muzyk po nocach w tym wieku nie da sie pracować i koniec,a do jakich szkół chodzili ci mendrcy,
qaqa / 84.10.20.* / 2010-05-06 08:46
prawdę piszesz - jedna połowa polaków okrada w ten sposób drugą połowę polaków-biedaków
Renatka / 77.252.72.* / 2010-04-13 09:34
wrócić do starych
stawek PIT-u.!!!!!
Zupełnie niecelowa była ta obniżka
a na wyższym VAT -cie wszyscy ucierpimy
a najbardziej Ci co mają najmniej
PORUSZMY SUMIENIA. NIE PODWYŻSZAJMY VATu TYLKO STAWKI PIT-u
Marek Mio / 79.191.170.* / 2010-04-11 09:33
Zły gospodarz widzi wyjście z kryzysu jedynie kosztem naszych i tak nie za wielkich uposażeń, podczas gdy bardziej cywilizowane państwa europejskie już dawno przestały tworzyć struktury dwóch społeczności: tej biednej, która utrzymuje tę drugą, czyli bogatą, dla której skutecznie obniża się podatki przy i tak niebotycznych dochodach. Poza tym polityka lokowania swoich w administracji państwowej doprowadza do alokacji potencjału wywarzającego PKB na rzecz biurokratów, którzy są jego konsumentem. No ale do reorganizacji trzeba chęci, wiedzy i stosownej intuicji.
lewak-pitoman / 62.233.231.* / 2010-02-11 20:01
...syny znowy pitolą o podwyżce VAT zamiast wrócić do starych stawek PIT-u. Bogaci mogą więcej, co? Mają swoich ludzi którzy im te artykuły opiszą. A Rudy z Vicentem mieliby sobie forsę z kieszeni wyjąć ?
Czarny Zajączku, a dlaczegóż to popłynęły kraje bałtyckie ? - przecież miały ten twój cudowny podatek liniowy...
gitarzysta32b / 92.119.28.* / 2010-10-26 23:52
dobry pomysł niech każdy polityk da 1000 zł,a ja zatrudnię za to wszystkich bezrobotnych i podziele się z ludzmi kasą bo ja nie biore pieniędzy przez siebie nie wypracowanych,to jest praca ludzi to i pieniądze są ich,tego powinien nauczyć sie rząd,mając takie możliwosći ciągnie z ludzi ,a gdzie pomysły na inne rozwiązania,g
marianek 199888302 / 83.20.49.* / 2010-02-03 17:51
Niech najpierw sobie zmniejsza pensje dopiero zaczna sie brac za innych i niech ogranicza bezsensowne podróże samochodami służbowymi. Niech zobaczą ile kosztuje przejechanie kilkudziesięciu tysięcy kilometrów prywatnym samochodem w roku.
CzarnyZajaczek / 2010-02-04 00:11
Proponuje się ponowne zwiększenie klina podatkowego - a przecież właśnie dzięki obniżeniu klina podatkowego dziś nie rośnie u nas bezrobocie. Jeśli podwyższą klin podatkowy do starego poziomu, to z czasem powrócimy też i do absurdalnie wysokiego bezrobocia, i problemów gospodarczych i społecznych z tym związanych.

Więcej na ten temat http://czarnyzajaczek.bblog.pl/wpis,bezrobocie;nie;rosnie;-;dzieki;gilowskiej,40420.html
Bernard+ / 83.22.124.* / 2010-04-13 17:12
Mamy obecnie w Polsce ponad 2 miliony bezrobotnych. Gdyby np. zamiast wzrostu wydatków na biurokrację wydano więcej na inwestycje w budowę dróg i w budownictwo mieszkaniowe czynszowe oraz inwestycje ochrony środowiska i zatrudniono 1 milion tych bezrobotnych bez prawa do zasiłku na minimalnej płacy 1317zł brutto to do ZUS zaczęłoby wpływać miesięcznie 309 milionów złotych nowych składek a do budżetu 53 miliony podatku PIT z zaliczek miesięcznych i rocznie dałoby to 4344 miliony dodatkowych wpływów. Ale kto posiada środki na takie inwestycje? Od razu w ciągu roku nikt, ale każda zamiana jednego urzędnika opłacanego z budżetu płacą brutto 3900zł / m-c, co daje koszt dla budżetu 5000zł miesięcznie można zamienić na zatrudnienie 3 pracowników w sferze samofinansujących się przedsiębiorstw z płacą minimalna 1317zł brutto. To natychmiast poprawia relacje wydatków budżetu do dochodów budżetu i relacje wypłaty świadczeń dla bezrobotnych na wpłaty do ZUS i do budżetu. Polski 38 milionowy naród nie może żyć na takim poziomie jak inne narody, jeżeli tylko około 5,5 miliona pracujących Polaków utrzymuje cały naród, bo tylko 5,5 miliona pracujących Polaków zatrudnionych jest w sferze dochodowych samofinansujących się przedsiębiorstw wytwórczych, usługowych i handlowych a cała reszta pracujących tylko uczestniczy w dzieleniu tego dochodu od siebie nic nie dodając do podziału. ( wyjątkiem jest nauka i oświata daje narodowi realna wartość w postaci wykształconych obywateli ale koszt wykształcenia 2000000 polaków został zmarnowany bo wyemigrowali do lepiej i mądrzej zarządzanych krajów i tam tworzą PKB tym narodom.
Drugi kierunek to inwestycje podwyższające zbiorową wydajność ekonomiczną pracujących, jeżeli jeden milion pracujących polaków w 2007 roku wytworzył i sprzedał 3 krotnie mniej niż jeden milion pracujących Amerykanów oraz około 2, 3 raza mniej niż 1 milion pracujących Japończyków oraz 1, 8 raza mniej niż milion pracujących Niemców to jak chcemy mieć pieniądze w budżecie, aby tyle samo wydawać na ochronę zdrowia, oświatę, naukę i kulturę oraz bezpieczeństwo jak Te wydajniejsze od nas narody???
pozytywny / 89.77.42.* / 2010-02-03 18:03
e tam, nie dziala
taki tam / 213.227.93.* / 2010-02-01 12:25
nie bardzo rozumiem dlaczego np. wydatki na pomoc społeczna i administrację uznano jako sztywne. to pierwsze co należy zmniejszyć.
angor / 83.5.218.* / 2010-04-14 10:14
zczynająć od likwidacji becikowego, ulg na dzieci, wydłużonych urlopów macierzyńskich
uderzony / 81.210.19.* / 2010-02-01 08:21
Poza wysokimi urzednikami samorzadowymi i prezesami spółek oraz banków.
fgdhgdhf / 79.175.201.* / 2010-01-31 22:46
Jak widać nie ma szans na poprawę sytuacji w tym kraju. Zus padnie
Wyborca123 / 83.24.31.* / 2010-01-31 21:17
To oczywiste, że nie Donald Tusk nie zapłaci - tylko narobi kosztów, jak widać nikt nie osiągną w historii tak, tragicznych rezultatów :(

Sprawdź sam kogo popierają Polacy - wpisz w wyszukiwarkę Google "Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy", wyszukaj stronę i zagłosuj.

W sondażu już wzięło 11379 internautów i ciągle głosują, zamiast się spierać zagłosuj na swoich reprezentantów.

Drogi wyborco przy głosowaniu pamiętaj, jaka jest różnica pomiędzy obietnicą, a jej realizacją, czym się różni obiecanie pieniędzy od dania pieniędzy, czym odróżnia się mówienie od robienia.

Ładny wygląd, piękne gesty, pseudo elokwencja niewiele znaczą w porównaniu z skuteczną polityką, która poprawia jakość twojego życia, twojej rodziny i twoich przyjaciół.
RepublikaBananowa / 77.253.97.* / 2010-01-31 20:07
Jak się interesów Polski pilnuje na cmentarzu to nic dziwnego, że wpływów brak. POmatołki zapłacą, z chęcią uzupełnią braki wpływów do budżetu, by Ryśkom żyło się lepiej.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy