Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Płaskoń: Czarna polewka dla posła Zawiszy

Płaskoń: Czarna polewka dla posła Zawiszy

Money.pl / 2006-09-15 07:37
Komentarze do wiadomości: Płaskoń: Czarna polewka dla posła Zawiszy.
Wyświetlaj:
czekista / 83.17.92.* / 2006-09-18 10:59
panie Płaskoń nie pamiętał aby oburzył pana fakt jak prez. Kwaśniewski pijany stawił się na uroczystość patriotyczną w Charkowie na cmentarzu polskich patriotów, nie pamiętał aby też popełnił pan jakis artykuł o tym jak ten sam prezydent wsiadał do samochodu przez bagażnik po "herbatce u Łukaszenki". Te sprawy pana nie oburzały.
Te pańskie wypociny na temat posła Zawiszy to jak rzepy uczepione ubrania podczas spaceru po łące w słoneczny dzień. Z pana to dpiero filozof całą gębą! nie wiem czy po szkole otwockiej czy garwolińskiej.
ta / 82.160.7.* / 2006-09-18 13:33
Oto jest właściwe pytanie ? Jak z Kalim.
filo - Zofia / 83.29.136.* / 2006-09-18 07:16
Wahadło Galileusza się waha!
Nic nie trwa wiecznie - także w polityce.
filo - Zofia / 83.29.136.* / 2006-09-18 07:16
Wahadło Galileusza się waha!
Nic nie trwa wiecznie - także w polityce.
rozważny / 83.15.229.* / 2006-09-17 14:06
Red. Płaskoń niech nie pochlebia Zawiszy : jaki on kumpel Galileusza. Dziś na całym świecie daleko wszystkim do Galileusza, Newtona, Tychona, Keplera, Etcetera. W Polsce nie ma też filozofii jak i nauki, ludzie bez stylu i wyrazu, powielają pomysły obcych, plagiatują , przejmują tematy. Coś o tym wiem. Gorzej, nie ma też kultury bez której filozofia nie za bardzo może funkcjonować - gdyż nie ma kontekstu i kulturowego odniesienia. Na ten temat : red. Mazurek w dzisiejszym "Dzieniku". I dwie inne rzeczy: KUL był dobry w latach PRL, zwłaszcza w latach 70-tych /aż 7 teatrów studenckich w tym dwa współpracujące z Grotowskim/ jako jedyna prywatna i niemarksistowska uczelnia. Teraz - jak i wszystkie uczelnie w Polsce stracił na wartości. Druga: o Arturze Zawiszy należy pisać jako o pośle. Nie uprawia przecież filozofii a politykuje. Filozofia wymaga olbrzymiego poświęcenia: lektury, lektury, lektury. Trzeba też umieć stawiać zagadnienia, np. Rorty, czy niektórzy Francuzi. Rorty może filozofowac w USA - gdyż dostaje od państwa 20 mln dolarów rocznie. W Polsce filozofowie kłócą się o pomniki w hallu Uniw. Warsz.
Qoud demonstrandum est - co było do udowodnienia. Jak mówią filozofowie.
~scorpion / 62.179.54.* / 2006-09-16 19:53
Gdy widzę artykuł tego człowieka to krew mnie zalewa, ale czuję się w obowiązku go skomentować. Jest jakiś powód dla którego portal Money publikuje jego wypociny. Jednocześnie muszę potwierdzić, że powyższy portal jest w marę niezależny i nie cenzuruje (przynajmniej na razie)wypowiedzi (jak np Onet gdzie już nic nie można powiedzieć o Michniku chyba, że superlatywy). W miarę, bo niema niezależnych środków przekazu, niezależnych ludzi (tylku u p. Balcerowicza i HGW jest pojęcie gospodarki wolnorynkowej). Kontynuując, jego artykuły nie dotykają istoty sprawy, nie są rzetelne ani marytoryczne. Ot takie sobie ględzenie. Myślę, że publikowanie jego pismactwa jest ukłonem w stronę środowiska liberalnego typu Gazeta Wyborcza, TVN, PO itp. Stosują oni podobną socjotechnikę, która jest żywcem wzięta z zachowań dzieci w wieku szkolnym ale działa. Mianowicie chodzi o ośmieszenie przeciwnika poprzez unaocznienie jego wad fizycznyvh lub ośmiewanie jego zachowania. A, że to działa na nieświadomą, bierną część społeczeństwa mogłem się przekonać po rozmowie z moim kolegą który przebywa za granicą. Całą winą za sytuację w Polsce obarczył rząd w Polsce a poza tym prezydenta, który jest "mały i z którego wszyscy się śmieją". Tyle tylko wyniósł informacji oglądając za granicą telewizję TVN. Podobie w "artykule" tego człowieka nie dotyka się istoty sprawy: istoty powołania komisji, zbadania przekształceń całego sektora bankowego i roli w niej Balcerowicza, stawiania się go ponad prawem itp. Jedynie najistotniesza okazuje się analiza zachowania posła Zawiszy. Pragnę nadmienić, że nie jest ten człowiek psychoanalitykiem choć może próbuje w ten sposób nadrobić brak fachowej wiedzy z innych dziedzin ponieważ ten sposób osiągnięcia zamierzonego celu jest najłatwiejszy a ża za razem najprymitywniejszy jak wcześniej powiedziałem. Jako cel ci ludzie obrali sobie skompromitowanie komisji i poczynań całego rządu. Srodowiska liberalne w tym kraju bronią Balcerowicza niezleżnie, czy łamie on prawo byleby zaszkodzić obecnej ekipie. A co do tego człowieka i jego artykułu to trudno go skomentować, bowiem odnosi się on wyłącznie do jednego człowieka. Może nie prezentuje się on medialnie ale szuka prawdy i to jest istotne. Zajął się człek psychoanalizą posła Zawiszy a siebie nie nie potrafi zaanalizować: po pierwsz ta fotka z miną zabiedzonego lisa nie wpływa na autopromocję dodatnio, człowiek który jest właścicielem tej twarzy jest osobą flegmatyczną i pod względem gestykulacji poseł Zawisza prezentuje się o niebo lepiej od niego (gestykulując wykonywałby bardzo niezborne ruchy). Pozdro.....
waz(usa) / 62.233.214.* / 2006-09-21 15:59
Nie bredz skorpionku na temat Balcerowicza i Zawiszy.
Grupa nieudacznikow zebrana w tzw. komisje sledcza, szuka pretekstow aby udupic czlowieka, dzieki ktoremu mamy ustroj jaki mamy, oraz to, ze 1 zlotowka jest warta 1/3 dolara.
Ci komisarze nie dokonali niczego konstruktywnego dla Polski przez ostatnie 15 lat a usiluja pokazac sie, ze sa wazni.

Jezeli szukaja prawdy to niech sie wezma za SKOKI - mafie IV-tej RP!
~scorpion / 87.207.204.* / 2006-09-24 22:59
Albo nie wiesz nic o przemianach w Polsce przez ostatnie 15 lat (jesteś za granicą?), albo kpisz sobie. Normalnie mnie rozbrajasz, jak człowiek może być taki naiwny. Zaraz powiesz, że Balcerowicz rozwalił cały ustrój (wielka mistyfikacja) - już prędzej Wałęsa (dobre dla naiwniaków). A co powiesz na utrzymywaniu twardego kursu dolara przez okres 1 roku?
Marek D. / 217.97.229.* / 2006-09-18 13:14
Nie mam siły już komentować artykułów tego Pana. Zgadzam sie w 100% z Panem scorpion`em
darekPl / 83.27.100.* / 2006-09-16 20:52
To prawda, e p. Plaskon czesto popelnia dosc "srednie" artykuly. Ale z drugiej strony, posel Zawisza tez jest irytujacy (przynajmniej moim skromnym zdaniem...)
~scorpion / 62.179.54.* / 2006-09-17 19:44
Cały problem w tym, że poseł Zawisza za bardzo chce dopaść Balcerowicza. Wydaje mu się, że chwycił rybę rękami ale ryba jest śliska i cwana. Zamiast zachować spokój zachowuje się nerwowo, w tym względzie opanowania powinien uczyć się od Leppera który poczynił duże postępy. Z takiego stanu rzeczy korzystają liberałowie (ogólnie pojęci) którzy przy niemałym wsparciu TVN i GW kreują Zawiszę jako oszołoma, chociażby nawet imć Płaskoń. To też socjotechnika UB. Chodzi w tym przypadku o masę ludzi których pojęcie o polityce sprowadza się do przełączania kanałów w TV lub przejrzenia publikacji GW. Tacy ludzie zawsze wolą być z większością a ogólna atmosfera w mediach takie wyobrażenie stważa. Pozdr...
zio / 83.27.169.* / 2006-09-15 21:41
Piekne i celne! Dzieki Panu zaczynam weekend z usmiechem na ustach :)
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-09-15 21:40
Money.pl - jestem w ciężkim szoku, kogo zapraszaliście niedawno do siebie. Przecież ten osobnik z powodzeniem kwalifikuje się do fachowego farmakologicznego prowadzenia przez dobrego lekarza psychiatrę. Toż to zwykły świr. Zawisza wrzeszczy, wyzywa innych, gdy coś idzie nie po jego myśli - tak zachowuje się świr.
I rodzi się tylko pytanie, czy aby napewno nieszkodliwy?
zio / 83.27.169.* / 2006-09-15 21:46
D.Redakcjo, popieram powyszy glos, prezentujac wypowiedzi posla Zawiszy czy Cymanskiego promujecie ludzi ktorzy EWIDENTNIE szkodza nie pomagaja. Tak, wiem, dziennikarska obiektywnosc portalu, gazety, medium... ale na milosc boska... istnieje jeszcze cos takiego jak zwykla ludzka poczciwosc i patrzenie ludziom w oczy.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-09-15 21:52
to niby tak niewiele, ale... gdyby w odpowiednim czasie, odpowiednie osoby zbojkotowały Hitlera, to może udałoby się uniknąć prawdziwego nieszczęścia...
Floyd / 2006-09-17 13:27 / Tysiącznik na forum
Masz 100% racji. Od dziś bojkotuję antyPISa :)
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-09-17 14:05
Czyli też nie masz wątpliwości, że PiS to narodowi socjaliści (młodsza siostra NSDAP). Zresztą poczytaj program NSDAP to zauważysz zbieżność. I mam nadzieję, że wytrwasz w bojkocie, zamiast wypisywać te swoje kłamstewka.
;-)))
kapper / 83.15.97.* / 2006-09-15 20:46
nr 1 merdia polskojęzyczne czynią układowi nogostołowemu misiową przysługę. Teraz kaczory w następnych wyborach zgarną prawie wszystko.
WF / 80.72.37.* / 2006-09-15 19:48
o czym może świadczyć jego sposób myślenia i wyrażania swych myśli. Są wielce zagadkowe dla szarego obywatela, z filozofią na co dzień raczej nie obcującego. W niedawnym wywiadzie dla GW, poseł ujawnił taką oto tajemnicę swoich sukcesów obecnych: "...przez całą szkołę średnią i część studiów żyłem w półcelibacie...". No proszę, a powiadają, że nie można być, np. trochę w ciąży. Dla filozofów takie zagadki przyrodnicze są, jak widać, rzeczą powszednią.
szuwarek / 80.72.37.* / 2006-09-15 22:27
znaczy, zawody hipiczne na własnym sprzęcie
kafra / 84.40.210.* / 2006-09-15 21:50
W półcelibacie oznacza, że używał własnej rączki.
pchelek / 83.31.202.* / 2006-09-16 22:24
pół-rączki albo tylko jedną
waz(usa) / 62.233.214.* / 2006-09-21 16:03
Po prostu z********** reczna drezyna, gdy wszczyscy inni jechali parowozem.
Autor / 217.197.79.* / 2006-09-15 20:55
Drogi Panie (a może Pani)
Proszę wskazać, gdzie napisałem, że prywatyzacji banków w Polsce nie trzeba wyjaśnić. Felieton jest naprawdę na innym temat, o czym może przekonać się każdy, kto zechce go przeczytać, zanim napisze komentarz. Obracanie kota w czarnej polewce to pyszna metafora, zwłaszcza gdyby kot był biały. Jeśli ją kiedys wykorzystam, obiecuję powołać się na Pana (Pani?) autorstwo.
Pozdrawiam weekendowo
xawery / 2006-09-15 21:40
Pozdrawiam Autora. Komentarz jest trafiony! Czytalismy razem z dziewczyna na glos i smialismy sie do lez! Pozdrowienia
xy / 217.99.195.* / 2006-09-15 19:07
Właśnie zaprezentowałeś filozofię Zawiszy - dużo słów dowodów żadnych
dzeku / 213.216.65.* / 2006-09-15 17:30
Zachowania kaczorystów nie trzeba specjalnie tłumaczyć. Są to typowe zachowania znane praktycznie od zarania ludzkości i przekazywane do dzisiaj na wiezięnnych uniwersytetach. Jak krzyczą łapać złodzieja musisz krzyczeć najgłośniej i biec ze wszystkimi łapać go. Jak to się nie uda i Cię już załapią idź w zaparte i nie syp kolegów.
wezyzyr / 212.76.33.* / 2006-09-17 18:51
tak postępowano w przypadku Piskorskiego, to działa
czater / 2006-09-15 14:33 / Tysiącznik na forum
PIS bedzie blokowal sprawe skok-ow a majac prezeydnet aza soba napewno zrobi to skutecznie a ty glupi obywatelu plac ....
Kero niezwerbowany / 80.55.67.* / 2006-09-15 14:12
Szekspir nie mógł mieć na mysli Zawiszy gdyż nie dopuszczał w swoich myślach tak małostkowych acz drapieżnych ludzików. Zawisza wije się niczym piskorz a Szekspir zdaje się ryb nie łowił to się i na nich nie pznał.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-15 13:13
Przed chwilą usłyszałem w Antyradiu słowa Leppera:

"SKOKi nie są bankami, ale fundacja CASE też nie jest bankiem. A skoro PiS tak się boi sprawdzania SKOKów - to widocznie jest coś >na rzeczy
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-15 13:17
:-)))
Ależ się ubawiłem. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie (i tak jak przewidywałem - z rąk własnego koalicjanta)

Zapamiętajcie sobie to dobrze, barany z PISu:
WASZYM RYWALEM O SOCJALISTYCZNY, ROSZCZENIOWY ELEKTORAT NIE JEST PLATFORMA, TYLKO SAMOOBRONA!!!

Buchachacha!!!
pchelek / 83.31.202.* / 2006-09-16 22:26
prawda - samabrona pis po prostu zaorze i zabronuje
kafka / 217.98.20.* / 2006-09-15 12:23
Myślę, że o wiele istotniejsze jest jednak lobbowanie za SKOKami i uchylanie się od wezwań sądowych niż gestykulacja. To postać groteskowa pod każdym względem więc może mieć też zeza i chodzić na rękach. Tylko na litość boską, dlaczego kogoś takiego wybrano na przewodniczącego komisji? Nie Pan Zawisza jest problemem. Problemem jest zamiana komisji w bazarowy cyrk. Strata powagi tej komisji przyczyni się do dezawuacji tej instytucji demokratycznej jako takiej. To tragikomedia. Na początku śmiech, a na końcu płacz.
Apel do Wyborcy: Pomyśl.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy