Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
beciaxxx18 / 83.15.175.* / 2010-02-09 10:32
Wiadomość ta została wysłana automatycznie przez Pobieraczek.pl.

Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane w Biurze Obsługi. Jeden z
naszych pracowników udzieli Ci odpowiedzi w ciągu 7 dni roboczych.

To add more information to this issue, simply reply to this email.
Zgłoszenie #: 199888
Temat zgłoszenia:
Priorytet: Średni
Przesłano: wto, 09 lut 2010, 09:10:27 UTC
i co ja mam z tym zrobić
mika1978 / 2010-02-08 18:15
witam wszystkich dziś wyslalam im emaila z rezygnacją ciekawe jaka będzie ich reakcja napewno Wam napisze pozdrawiam
mika1978 / 2010-02-08 19:22
dostalam już odpowiedz że w ciągu 7 dni ktoś się ze mną skontaktuje zobaczymy co dalej będzie
mika1978 / 2010-02-11 18:57
dziś dostalam wiadomość chyba wezmę prawnika i pójdę do sądu bo mam już dość Szanowna Pani,

Serdecznie dziękujemy za przysłaną nam wiadomość.

Informujemy, iż zgodnie z art.7 ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie
niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za produkt niebezpieczny
(Dz.U. Nr 22, poz. 271 ze zm.) konsument, który zawarł umowę na odległość,
może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne
oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni. Jednocześnie należy wskazać,
iż z racji potwierdzenia warunków zawartej umowy w regulaminie usług Usenet
dostępnym pod adresem http://www.pobieraczek.pl/regulamin, nie znajduje
zastosowania przepis art. 9 wskazanej ustawy, wydłużający termin
wypowiedzenia umowy do 3 miesięcy.

Z uwagi na fakt, że poprzez rejestrację na stronie (oświadczenie woli)
oraz nasze przyjęcie (aktywacja konta) została zawarta z nami umowa na
podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą
elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204, obie strony są zobowiązane do wywiązania się
z postanowień zawartych w umowie:

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą
elektroniczną,
ust. 1:
„Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na
stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego
Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi Usenet w
udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym.”

Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami umowy prawo do
ustawowego wypowiedzenia przysługiwało przez cały 10-cio dniowy okres próbny,
lecz nie zostało ono wykorzystane.

§4 Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą
elektroniczną,
ust. 6:
„Usługobiorcy, który zawarł umowę o świadczenie usług wskazanych w
Regulaminie, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie Usług
Usenet w terminie 10 dni od dnia zawarcia przedmiotowej umowy. Wskazane w
zd. 1 odstąpienie dla skuteczności winno zostać zrealizowane poprzez
przesłanie pisemnego oświadczenia lub poprzez przesłanie stosownego oświadczenia
woli w formie wiadomości poczty elektronicznej przesłanej na adres
bok@pobieraczek.pl.”

Z uwagi na brak terminowego wypowiedzenia umowy oraz brak wyboru pakietu
został wykupiony na rzecz klienta kontyngent transferowy na najtańszy
dostępny pakiet o miesięcznej pojemności 5.0 GB .

§ 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną,
ust. 2 :
„Korzystanie z Usługi Usenet wymaga rejestracji Usługobiorcy w systemie
Spółki, polegającej w szczególności na podaniu imienia i nazwiska,
adresu zamieszkania, płci, daty urodzenia, adresu poczty elektronicznej oraz
wyboru zamawianej Usługi Usenet w jednym z dostępnych pakietów cenowych, z
zastrzeżeniem domyślnego wyboru pakietu Pobieraczek5.”

Należność należy opłacić w wyznaczanym terminie. Istnieją dwa sposoby
opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem:
https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz
podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 -

W razie dodatkowych pytań proszę odpowiedzieć na TEGO emaila.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl
NIEWINNA / 84.10.4.* / 2010-03-07 18:07
POBIERACZKU !!! PONAD 30TYŚ, SKARG NA CIEBIE TO NIE PRZELEWKI. SKORO TYLE LUDZI NIE ZROZUMIAŁO, JAKIE SA ZASADY GRY, TO ZNACZY, ZE ŹLE ICH INFORMUJESZ NA TEN TEMAT.
PYTANIE TYLKO CZY ROBISZ TO PRZEZ PRZYPADEK CZY SPECJALNIE.MOIM ZDANIEM TO DRUGIE, BO POROSTU CHCESZ OD NICH WYŁUDZIĆ PIENIĄDZE! OT I WSZYSTKO! UDERZ SIĘ W PIERŚ I SZYBKO ZMIEŃ SWOJE POSTEPOWANIE!!!
UOKiK JUŻ JEST NA TWOIM TROPIE.:):):)
mika1978 / 2010-03-07 18:48
Niewiem naiwna o co ci chodzi też zostałam zrobiona w balona masz racje zakłożenie że akceptując regulamin jest podpisaniem umowy jst nienormalne .Uwierz mi że jesli by odemnie zależało to kazała bym zlikwidować tę oszukańczą firmę i zwrócić wszystkie pieniądze oszukanym osobą niedawno dowiedziałam się że moja siostra tez się dała naciągnąć i co gorsze zapłaciła.WIĘC SKORO MYŚLIŚ ŻE JA JEST Z NIMI ZWIĄZANA TO SIĘ POMYLIŁAS

grzech2105 / 2010-02-08 20:04
Będzie dobrze. Za kilka dni (2-3) dostaniesz od pobieraczka odpowiedź, że umowa jest rozwiązana.
merwa008 / 2010-02-09 09:26
Pragnę poinformować o niezgodności z prawem.

Nie zgodność z prawem
regulaminu Pobieraczek.pl zgodnie z orzeczeniem sądu

Sąd Okręgowy w
Warszawie Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
19 kwi 05 Sygn. akt XVII
Amc 23/05

Powód: Prezes
Urzędu Ochrony
Konkurencji
i
Konsumentów -na którymś forum to znalazłem
Katarina.. / 93.105.245.* / 2010-03-02 21:48
Wszystkim zastraszanym proponuje strone http://nocne-rozmowy-przy-kominku.bloog.pl/id,5229825,index.html sa tam bardzo madre wypowiedzi ktore was uspokoja.POLECAM :)
biedronka123 / 217.153.165.* / 2010-03-04 10:21
jestem spokojniejsza po odwiedzeniu tej strony zobaczymy co będzie dalej jak sie to wszystko potoczy
kordas / 195.205.60.* / 2011-01-07 11:05
Witam dostalem kolejnego maila od pobierczka pl czy moge sie tego obawiac

Szanowny Panie,

Zarejestrowanie się w serwisie Pobieraczek.pl wymaga od użytkownika podania danych
osobowych, w tym również wieku osoby rejestrującej się. System informatyczny,
dokonujący rejestracji, automatycznie odrzuca zgłoszenia pochodzące od osób
niepełnoletnich. W związku z Pana stwierdzeniem, iż jest Pan osobą małoletnią oraz w
związku z faktem, że rejestracja została skutecznie dokonana, należy stwierdzić, iż w
trakcie rejestracji zostały podane fałszywe dane osobowe.

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w
błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia
wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku braku dalszego opłacenia usługi,
zaistniałą sytuację uznamy jako próbę wyłudzenia usługi. Konsekwencją tego będzie
złożenie doniesienia właściwym organom ścigania oraz powiadomienie o całej sprawie
Sądu rodzinnego i opiekuńczego.

Dodatkowo przypominamy, iż zgodnie z art. 427 w związku z art. 415 kodeksu cywilnego,
odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez osobę małoletnią ponosi jej opiekun
prawny.

Adresy IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia oraz prowadzona była korespondencja
zostały zapisane razem z dokładnym czasem tych czynności. Usługodawcy internetowi mają
obowiązek protokołowania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu
IP.

Prosimy zatem o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32 Pana opiekuna prawnego.

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
ola111111111 / 89.74.184.* / 2010-02-06 13:58
ja pragne sie tylko dowiedziec co robic? placic czy nie? gdzie napisac i co napisac? dane oczywiscie byly czesciowo falszywe. klopotow miec nie chce, placic tez nie. numer IP ktory oni mi napisali nie zgadza sie z moim. czy wobec tego moge olac to?
ZMAKW / 95.40.255.* / 2010-03-19 11:00
CZYTAĆ PORADY NAPISANE OD 15.03. DO 19.03. 2010 R. NA TYM FORUM!!
OGLĄDAĆ KONIECZNIE REPORTAŻ EKSPRESU REPORTERÓW I RADIO WROCŁAW JEST TEŻ W RADIO RAMPA
gigul / 83.25.94.* / 2010-02-07 08:58
Olać ich - mój IP też podali inny i się nie zgadza a poza tym - tak jak już piszą na różnych forach - to jedna wielka banda oszustów pewnego byłego windykatora - żerują na ludzkiej niewiedzy i strachu ! a najgorsze ,że straszą też DZIECI !! za to normalnie gnojom obić morde !
bogdanmasznic / 2010-02-10 21:04
MAM TEN SAM PROBLEM MYSLE ZE JEST ZA DUZO POSZKODOWANYCH OSOB I KAZDY Z NAS WYGRA Z NIMI !!!
olaaaaa / 89.74.184.* / 2010-02-07 11:24
Ty olales i co? pisali dalej cos? czy zaprzestali? napisali mi ze mam czazs do 14 lutego z zaplata.
belkao / 2010-02-07 11:36
Witam mój 10 letni syn zarejestrował sie na ich stronie ,bo zobaczył reklame na Naszej Klasie ,oczywiście nic o tym nie wiedzialam bo bym mu zabroniła rejestracji na stronie tych oszustów, czy w tej sytuacji musze wysłać pisemną rezygnacje z ich usług ? .nie wiem co mam im napisać ,wysyłają maile i straszą sądem .Oczywiście nie mam zamiaru płacić bo dziecko nie śćągło żadnego pliku. Prosze o pomoc będe bardzo wdzięczna .
gosć / 89.200.226.* / 2010-03-05 13:45
Twój dziesięcioletni syn nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności karnej, gdyż on nie jest jeszcze traktowany z powodu swoich 10 lat jako osoba prawna. Może nawet kupić miotłę w sklepie, a Ty możesz ją oddać, bo oni nie mieli prawa mu jej sprzedać... tzn, mogli mu odmówić, ze względu na jego wiek.

Wiem, ze to śmieszne, ale kiedyś tłumaczył mi to znajomy prawnik:)
mika1978 / 2010-02-07 15:19
belka mój byl lepszy zarejestrowal się na moje dane pomylilsię tylko w nazwie ulicy a mnie teraz straszą
gigul / 83.25.94.* / 2010-02-07 14:18
Dziecko do 13 roku życia nie ma żadnej mocy prawnej do podpisywania jakichkolwiek umów - w tej sytuacji - do takiej umowy nie może dojść i taka nawet kliknięta akceptacja regulaminu jest nieważna - poczytajcie drodzy trochę forum i nie bójcie się - to zwykli oszuści - działający na granicy z prawem lub poza prawem - we wtorek 9 lutego ma być program na TVP 2 o opobieraczku chyba o godz 21-45 - to sami zobaczycie jaka to granda wyłudzaczy !!!
on455 / 83.25.93.* / 2010-02-06 04:21
Podaje Wam link do expresa reporterów!!Obejrzyjcie ten odcinek a będziecie wszystko wiedzieć!!!! Właścicielem jest były windykator a tacy to najlepiej umieją straszyć ludzi,straszą też dzieci,wszyscy są przerażeni a policja w Gdańsku się wypowiadziała że w 2009 roku pobieraczek nie podał ani jednej osoby na policję,a w 2008 roku jedna osoba która czuła się oszukana jak my wszyscy,zgłosiła pobieraczka na policję za próbę wyłudzenia pieniędzy.Wypowiadał się również sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku że pobieraczek nigdy nie wytoczył nikomu żadnej sprawy.Więc nie bójcie się bo nie ma czego!!! Na końcu jest powiedziane że przysługuje nam 3-miesięczne wypowiedzenie. Najlepiej wysłać takie coś pocztą za potwierdzeniem odbioru żeby mieć kwitek że odebrali a korespondencji od nich nie odbierać!!! A skrzynki meilowe likwidujcie i zakładajcie sobie nowe a wtedy z meilami będziecie mieli spokój a oni będą musieli płacić za wysyłane listy i fatygować się na pocztę.Przynajmniej tak można utrudnić życie tym oszustom ! podaję link na film - http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/reportaz-pobieraczekpl-24112009
A NAJBLIŻSZY PROGRAM O - POBIERACZKU - MA BYĆ 9 LUTEGO 2010 NA TVP 2 O GODZ: 21-45
on455 / 83.25.93.* / 2010-02-06 04:25
Poprawiam link do reportażu :

http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/24112009?sort_by=POSITION&sort_desc=&start_rec=16&listing_mod=&with_video=
on455 / 83.25.66.* / 2010-02-05 08:49
Napiszcie tak :
Po zawarciu rzekomej umowy usługodawca powinien potwierdzić ją na piśmie. Jednym z podstawowych praw konsumentów korzystających z usług portali oferujących pobieranie plików czy kupujących w Internecie, jest prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni. Jednakże jeżeli nie otrzymam od przedsiębiorcy pisemnego potwierdzenia wszystkich wymaganych przepisami danych, termin ten wydłuża się do trzech miesięcy. Ponieważ do dnia dzisiejszego
umowy nie dostałem a ponadto otrzymuję od firmy emaile z pogróżkami rezygnuję z wyrażonej
akceptacją regulaminu chęci podpisania umowy. Informuję również, że jakakolwiek dalsza
korespondencja na podany w trakcie rejestracji email będzie zgłaszana odpowiednim organom
ścigania jako próba zastrasznia i wymuszania świadczenia nienależnego oraz jako narusznie
podlegających ochronie danych osobowych. W związku z tym wypowiadam umowę z Eller Service S.C.
nikita.31 / 83.1.122.* / 2010-02-26 14:00
a co zrobić jeśli mnie też straszą sądem i podali dokładnie taki sam adres IP jak mój
mika1978 / 2010-02-07 15:44
mam pytanie niektórzy piszą aby pisać listem poleconym wypowiedz żeby mieć potwierdzenie wyslania takiego listu?
bubiś / 217.28.149.* / 2010-02-05 09:15
Słuchajcie, udało mi się dodzwonić do tej firmy w Gdańsku. Jakis młody człowiek rzucał mi paragarfy, które rzekomo są przeciwko nam i powiedział ze to co pisza ludzie na forach to bzdura ( a wiec jednak wiedza w jakim syfie pracuja) i ze jak nie zpalace to bedzie sprawa w sadzie. Troche sie boje bo dzis dostalem od nich maila z moim numerem IP (a to nr komputera firmowego), jeednak na razie nie pekam. Ludzie, musimy coś z ym zrobic, bo niestety ciągle ich łupem padaja nowe "ofiary".
XX / 83.25.93.* / 2010-02-06 03:44
Spokojnie - prawdopodnie naciągneli w ten sposób kilkanaście tysięcy osób !!! Najgorsze jest to że straszą też dzieci !!! Nie dajmy się zastraszyć !!! co ? naraz założą 30 tysięcy spraw sądowych o niskiej kwocie - mała szkodliwość czynu .Poza tym umowa może być rozwiązana w ciągu 3 miesięcy jeżeli zawarliśmy ją przez internet a nie dostaliśmy na piśmie. A już wogóle zaakceptowanie regulaminu ma być podpisanie umowy ...???? BZDURA -NIE dajmy się nabić przysłowiową butelkę - a CI OSZUŚCI - niech piszą maile - jak bedą straszyć to ja ich podam na policję na komisariat w Gdańsku - ten który jest podległy adresowi firmy ELLER SERVICE S.C.
nabrany / 94.78.130.* / 2010-02-04 18:22
Dane firmy zarządzajacej pobieraczek.pl z serwera w Holandii:

IP: 94.75.234.25
IP Country: ip address flag Netherlands
This IP address resolves to pobieraczek.pl[
5 Hosts on this IP

Number Domain / Host
1. www.pobieraczek.com
2. partner.pobieraczek.pl
3. forum.pobieraczek.pl
4. www.pobieraczek.pl
5. pobieraczek.pl


Nazwa firmy: ELLER SERVICE IWONA KWIATKOWSKA
Nazwisko i Imię: KWIATKOWSKA IWONA
Nr ewidencyjny: 139306
Data rejestracji: 2008-08-28
Data rozpo. działalności: 2008-09-01
Adres zakł. głównego: -
Pozostałe adresy działalności: -
Adres zamieszkania: GDAŃSK, DYWIZJONU 303 33E/16

Opis działalności: 46.51.Z - Sprzedaż hurtowa komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania
46.90.Z - Sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana
47.41.Z - Sprzedaż detaliczna komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach
47.43.Z - Sprzedaż detaliczna sprzętu audiowizualnego prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach
47.79.Z - Sprzedaż detaliczna artykułów używanych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach
47.91.Z - Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet
47.99.Z - Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona poza siecią sklepową, straganami i targowiskami
58.21.Z - Działalność wydawnicza w zakresie gier komputerowych
58.29.Z - Działalność wydawnicza w zakresie pozostałego oprogramowania
85.59.B - Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane
62.02.Z - Działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki
62.03.Z - Działalność związana z zarządzaniem urządzeniami informatycznymi
62.09.Z - Pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych
63.11.Z - Przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność
63.12.Z - Działalność portali internetowych
88.99.Z - Pozostała pomoc społeczna bez zakwaterowania, gdzie indziej niesklasyfikowana
95.11.Z - Naprawa i konserwacja komputerów i urządzeń peryferyjnych
46.45.Z - Sprzedaż hurtowa perfum i kosmetyków
47.75.Z - Sprzedaż detaliczna kosmetyków i artykułów toaletowych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach
74.30.Z - Działalność związana z tłumaczeniami
96.02.Z - Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne
96.04.Z - Działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej
96.09.Z - Pozostała działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana
85.59.A - Nauka języków obcych
33.20.Z - Instalowanie maszyn przemysłowych, sprzętu i wyposażenia
33.13.Z - Naprawa i konserwacja urządzeń elektronicznych i optycznych
26.20.Z - Produkcja komputerów i urządzeń peryferyjnych
62.01.Z - Działalność związana z oprogramowaniem
Europejczyk / 91.142.200.* / 2010-04-20 22:41
Ludzie się dziwią - Ludzie się "bulwersują" - a jest to jedynie skutek przyjęcia tzw. "amerykańskiego prawa" co dla nas "ewropejsczyków" jest szokujące!

A prawo (amerykańskie) - prawem jest - klikasz = masz
bezmuzgowiec co dał się nabrać to ja / 91.192.88.* / 2010-02-04 15:28
Podobie jak wy też mam ten problem.
Jednak jeżeli umowa nie została potwierdzona na piśmie czas na odstąpienie od umowy wydłuża się z 10 dni do 3 miesięcy.
Poczytajcie prawo konsumenta i ustawę io zawieranu umowy na odlkegłość.
Pozdrawiam
Ps. Nie dajcie się naciągnąć
mila79 / 188.47.100.* / 2010-02-04 20:48
A jaką treść powinien mieć list informujący o rozwiązaniu z nimi umowy ?
mika1978 / 2010-02-04 16:02
witam ja mam już stres od paru tygodni nie wiem jak będzie dalej jak nie zwariuję to będzie dobrze ta pobieraczka wykańcza nie tylko finansowo ale i psychicznie
bojsieboga / 87.250.166.* / 2010-02-23 15:03
nie boj sie jak cos zaatakujemy ich osoboscie i wtedy moga sie obawiac ze POKONAMY ICH SMIECHEM MAM BLISKO DO GDANSKA RAZEM WYBRECHAMY ICH STANOWCZO WIEC MOGA JUZ NIE SPAC SPOKOJNIE WYLUZUJCIE. wezmiemy tylko odpowiednie narzedzia do "rozsmieszania" i bedzie bardzo wesoło. Takze :)))))))))) pełen uśmiech panie i panowie jednym słowem śmiać się oszustom w twarz :))))))))))))))))))))))))))))))))))
robsonik1 / 89.191.147.* / 2010-03-09 14:28
Ludzie to są oszuści moi znajomi rejestrowali sie na pobieraczku w kafejce internetowej wyobrażcie sobie ile musiała by zapłacić kafeja internetowa za taki czyn,jeżeli nie podpisywałeś żadnego papieraka ręcznie to mogą was pocałować w d..e nie płaccie i nie dajcie sie nabrać setki ludzi dało sie nabrać i do dzisiaj żałują.J a napewno nie zapłace mija ponad pół roku i nic mam ich gdzieś.
felicja50 / 2010-02-04 15:22
mam ten sam problem płacić czy nie, ale od razu 94,80zł, za co pytam się, jeżeli żadnego pliku nie ściągnąłem, umowy nie podpisałem, coś nie tak, Zarejestrowałam się na stronie przebieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po
15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy
rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na
okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek
zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie
ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie
jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy
rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty,
które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest
napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie
do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
ŁukaSzewc / 77.254.207.* / 2010-02-18 21:48
Witam wszystkich - prosze o chwile cierpliwosci wlasnie w tym momencie toczy sie sprawa w sadzieprzeciko pobieraczkowi ktora sam zalozylem - bede na biezaco informowal co i jak w razie czego podaje e-mail; kajczan@wp.pl
paluch17 / 77.114.123.* / 2010-02-21 16:59
Ludzie nie prtzejmujcie się tymi debilami z pobieraczka moga sobie narobić ale w gacie. Nie dajcie się zastraszyć sam zostałem osukany. Dziś dostałem maila ze mnie znajdą po numerze IP ale ciekawe skad go wezmą. Jestem niepełnoletni mam 16 lat i dałem tam zmyśline fikcyjne dane wię po 1 mnie nie znajdą. wszystkie informacje przydatne dla osób które troche się zestrachały sa na http://nocne-rozmowy-przy-kominku.bloog.pl/kat,655091,page,2,index.html . przyznam ze sam jak pierwszy raz przeczytałem tego e-meila troche sę zdziwiłem (zbladłem) ale po przeczytanu kilkunastu forów mam ich w dupie moga mi naskoczyć.hehe
cccc56 / 95.40.92.* / 2010-03-18 13:07
CZYTAJCIE WYPOWIEDZI Z 15-18. 03. 2010 R. NA TYM FORUM
I NA www. wieszjak.pl Problem z serwisem pobieraczek.pl
nabrany.pl / 91.208.150.* / 2010-02-04 06:51
znacie adres....kto mieszka blisko... spalic ich....:P
iuiu / 89.76.198.* / 2010-02-04 02:34
pobieraczek.pl - stroną na serwerze zagranicznym zarządza spółka cywilna Eller Service - Rafał Peisert i Iwona Kwiatkowska z Gdańska ul. Chłopska 72 (http://www.eller-service.pl/) . Oni istnieja i mają siedzibę w piwnicy tego budynku.Byłam tam. Oni zarabiają właściwie tylko na oszustwie, na takich jak my, co się boją i płacą. Ich nr telefonu 058/553-12-32. Jak byłam, to nie odbierali telefonu. Wszyscy (ok.5 młodych osócool_prosty.gif zajęci byli wysyłaniem e-maili z chichotami. Ja się ich nie boję, choć wyszkoleni są z regulaminu , kodeksu cywilnego i troche karnego. To cwaniaczek.pl ten pobieraczek.pl na serwerze spoza kraju.

Co ciekawsze -jakby automatycznie, gdy poprosiłam o ugodę otrzymałam nie do odrzucenia 20GB na 3 miesiące za ok.70 zł bez dalszych zobowiazań i po zapłaceniu (na rok lub 3 miesiace) możliwość usunięcia danych osobowych na życzenie. Tak naprawdę jakbym dała cash 20 zł też by zapomnieli o sprawie. Ja nic nie dałam, to oszuści.
karmaba na oszustów / 94.78.130.* / 2010-02-02 11:00
oszystwo-jedyne słowo,które równa się pobieraczek.pl. Dosyć już postów, zamknąć stronicę. Index,php cieniutki jak blaszka od śledzika w oleju. Pracownicy pobieraczka nie mają głów. Nie myśą zdrowo-rozsądkowo. Niech podadzą mnie do sadu to ich ośmieszę. Czekam na to panie Rafae Peisert były ściągaczku długów bez wyobraźni o statusie prawnym. Kim jest drugi włascieciel - Iwona Kwiatkowska? poczytajcie-dowiecie się sami.
policjant / 94.78.130.* / 2010-02-02 11:02
http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/24112009

tu jest sedno tego dna "pobieraczka.pl"
ramoneczka / 82.160.71.* / 2010-02-17 22:12
hahaha nie przejmujcie się tym bo nie ma po co :) ja osobiscie nie zaplacilam, a bałam sie jak dostałam emaila o tym, ze mam zaplacic. Ale tego nie zrobie ponieważ na pierwszej stronie oszukują ponieważ zapewniają, ze za następne miesiące 7 z czymś, a jak widzicie gó*** prawda... ja nie zapłaciłam i nie mam zamiaru wogole tego robic, mogę stawić się w sądzie, nie mają nic do zarzucenia :) pozdrawiam
dolores91 / 83.7.79.* / 2010-02-18 21:42
A wysylalas do nich maila ze rezygnujesz czy nic nie robilas?
prawy / 94.78.130.* / 2010-02-02 00:29
pobieraczek.pl - stroną na serwerze zagranicznym zarządza spółka cywilna Eller Service - Rafał Peisert i Iwona Kwiatkowska z Gdańska ul. Chłopska 72 (http://www.eller-service.pl/) . Oni istnieja i mają siedzibę w piwnicy tego budynku.Byłam tam. Oni zarabiają właściwie tylko na oszustwie, na takich jak my, co się boją i płacą. Ich nr telefonu 058/553-12-32. Jak byłam, to nie odbierali telefonu. Wszyscy (ok.5 młodych osób zajęci byli wysyłaniem e-maili z chichotami. Ja się ich nie boję, choć wyszkoleni są z regulaminu , kodeksu cywilnego i troche karnego. To cwaniaczek.pl ten pobieraczek.pl na serwerze spoza kraju.

Co ciekawsze -jakby automatycznie, gdy poprosiłam o ugodę otrzymałam nie do odrzucenia 20GB na 3 miesiące za ok.70 zł bez dalszych zobowiazań i po zapłaceniu (na rok lub 3 miesiace) możliwość usunięcia danych osobowych na życzenie. Tak naprawdę jakbym dała cash 20 zł też by zapomnieli o sprawie. Ja nic nie dałam, to oszuści.
OlgaAn / 148.81.254.* / 2010-02-16 12:20
Żałuję, że nie poczytałam wpisów na forach zanim połaszczyłam się na 10 dni darmowego ściągania ;( i tak nic nie ściągnęłam bo po prostu szukałam jednej rzeczy której i tak tam nie było...
szukam teraz pomocy na forach ale niestety zdecyduję sie zapłacić bo wszystkie porady jakie znalazłam nie pomagają, pobieraczek bardzo dobrze się zabezpieczył i spełnia wszystkie wymogi ustawowe ( nie jestem prawnikiem, przeczytałam jednak ustawę o zawieraniu umów na odległość i nie ma się o co zahaczyć, przedłużenie terminu rozwiązania umowy do 3 miesięcy nie wchodzi w grę, spełniają wszystkie zapisy... zapłacę bo jak idiotka korzystałam z komputera w pracy i nie chcę mieć problemów jeśli wykorzystają to IP ale jest to ewidentne oszustwo ta ich działalność
piszę to z frustracji ze nic innego nie mogę zrobić może chociaż ktoś zdąży przeczytać nasze ostrzeżenia zanim trafi na tę "super okazję"
naciagnięta 2 / 83.1.199.* / 2010-02-01 22:56
Ja równiez dostalam takie ponaglenia mimo że nie korzystałam z ich usług tylko raz się tam zarejestrowałam.
milenka454 / 77.253.85.* / 2010-01-31 17:45
http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/24112009

http://www.tvn24.pl/-1,1605602,0,1,rozkosz-pobierania-prawie-za-darmo,wiadomosc.html
kontem / 94.78.130.* / 2010-01-31 01:27
proszę zapoznajcie się :)

http://nocne-rozmowy-przy-kominku.bloog.pl/d,,id,5080025,m,pazdziernika,r,2009,title,Pobieraczek-ostrzezenie-i-wzory-pism-do-pobrania,index.html?ticaid=698ea

Najnowsze wpisy