Forum Forum prawneCywilne

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

POBIERACZEK.PL - ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU=PODPISANIE UMOWY?

Naciągnięta? / 195.42.249.* / 2009-06-17 10:17
Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl, by przetestować usługę ściągania plików. Po 15 dniach dostałam maila, że 10 dniowy okres testowania minął i w związku z tym, że przy rejestracji zaakceptowałam Regulamin automatycznie wyraziłam zgodę na zawarcie Umowy na okres 12 miesięcy oraz mam zapłacić 94,80 złotych za cały okres z góry.
Czy fakt, że zaakceptowałam regulamin,a nie podpisałam Umowy powoduje, ze mam obowiązek zapłacić za usługę z której nie korzystałam ? (w rezultacie nie testowalam nic, nie ściągnęłam żadnego pliku) Czy nie przysługuje mi prawo wypowiedzenia Umowy? (w Regulaminie jest tylko mowa o prawie odstąpienia w ciągu 10 dni). CZy Regulamin może być Umową? Przy rejestracji nie wpisałam konkretnych danych, czy to jest karalne? Czy wezwania do zapłaty, które otrzymuję drogą mailową mają moc prawną? Nie ma tam moich danych, a także jest napisane, że wzywa się mnie do "dobrowolnej" wpłaty, bo jak nie to sprawa skierowana będzie do sądu, na podstawie mojego numeru IP. Za interpretację wdzięcznych będzie wielu :)
Wyświetlaj:
adamek23 / 188.146.97.* / 2010-01-30 22:40
witam podałam swoje dane i tez przyslali mi ze mam do zapłaty co mam zrobic jak tylko zalogowałam sie i nie wchodziłam wiecej nawet nie pamietam chasla prosze odpiszcie mi
aaaaaaaaaaasssss / 80.54.24.* / 2010-01-30 09:52
Jeśli podałem takie dane wszedzię wpisałem ;;;
aaaaaaaaaaaaaaassssssssssss / 80.54.24.* / 2010-01-30 09:54

Jeśli podałem takie dane wszedzię wpisałem ;;;

to sie liczy jako fałszywe dane ?????
zakręcona / 79.162.128.* / 2010-03-02 00:37
Serce me się raduję,że nie jestem sama z tym problemem.Również pobieraczek sraczek,straszył mnie sądem oraz wymagali ode mnie zaplaty,za cos,z czego TOTALNIE nie skorzystałam!!berdzo się tym zestresowałam.az mi sie wierzyc nie chce jaka banda chamów i naciągaczy straszy dzieci i dorosłych!zauwazyłam z wypowiedzi,ze na kazde zadane im pyt.posługuja sie kodeksami i prawam,ktorych NIE ROZUMIEJA i sami NIE PRZESTRZEGAJA!!!!!!jestem oburzona,uwazam,ze powinni zamknac te str.usunełam @ tak więc "baju baju .." Gdyby jednak wciąz stawiali opór,jest nas wiekszość,tak wię nie mają szans szumowiny jedne!!

Pozdrawiam
korkibudownictwo / 188.47.171.* / 2010-01-30 09:06
Oczywiście nie płaćcie !!!! Ja nawet zdążyłem wypowiedzieć umowę w ciągu tych 10 dni a oni dalej swoje( niby można odstąpić od umowy mailem). Nie odpowiadają na maile nie można się tam dodzwonić. W poniedziałek wysyłam do nich jeszcze list bo mam na to 3 miesiące. A jak zapłacicie to oni tylko rączki będą zacierać. Oni nas mają wszystkich w nosie wysyłając te głupie maile przez jakis program. Nie dajcie się oszustom!!!
PLayboy / 78.8.130.* / 2010-01-27 13:21
mi też przyszło do zapłaty 94,80zł kilka spraw już miałem ale nie wiem co mi za to mogą zrobić jak nie zapłacę bo NIE ZAPŁACĘ za coś z czego nie korzystam nie korzystałem i nie będę korzystał XD a własnie i jeszcze na tym MAILu od pobieraczka przyszło mi ze posługuje sie fałszywymi danymi a na mailu nigdy nie podaje adresu i w dodatku korzystałem z komputera kolegi i to jego IP. zidentyfikowali. Prosze o jakies rady
Tracer018 / 83.29.130.* / 2010-01-29 19:31
Ja też widocznie wpadłem w to cholerstwo Kiedys sie zalogowalem i zapomniałem o tym nie sprawdzałem poczty a dzisiaj zobaczylem ze przysłali mi 5 wiadomosci Ostatnia jest taka ze sprawa została skierowana do sadu rejonowego Dodam ze podalem fałszywe dane Nie wiem co teraz robic Proszę o rady
ivgdc / 95.40.84.* / 2010-01-27 13:29
Porada - Urząd Skarbowy!
UOIOK nie robi nic, a pobieraczek działa już ponad rok.
Trzeba pomyśleć (ja już zrobiłem coś w tym kierunku) o US.
Zastanówmy się, czy oni mogą mieć coś na sumieniu wobec Skarbówki, bo jeśli tak, to oni na pewno coś zrobią w tej sprawie...
ivgdc / 95.40.84.* / 2010-01-27 13:10
Mam pytanie do Was - jak to jest z tym Urzędem Skarbowym?
Zastanawiam się czy jest możiwość żeby oni wykazai w takiej kontroli, że wszystko jest ok?
ivgdc / 95.40.84.* / 2010-01-27 13:18
Ciekawi mnie, czy oni mogą wykazać, że płacą normalnie podatki od takich przychodów? Wiadomo, że nie wystawią faktury jak się poprosi - zapytai mnie o dane i zaproponowai fakture proforma, ale czy w razie kontroli mogą się obronić, że nie muszą takich faktur wystawiać i wykazać, że to księgują i płacą za to podatek?
Może jeśli takiemu urzędnikowi US mogą tak to przedstawić żeby nie stwierdził że jest coś nie tak?
rarnik / 88.156.132.* / 2010-01-26 16:45
Też się dałem na to nabrać nie podejrzewając takiego oszustwa.To można potraktować jako przedsprzedażowy zamiar wprowadzenia klienta w błąd celem uzyskania korzyści materialnej.Czyni to zawartą [w pokrętny sposób] umowę nieważną.Miejski Rzecznik Konsumenta napisał mi w odepowiedzi,abym nie ulegał groźbom i nie płacił za usługę z której nie korzystałem.Tak też mam zamiar robić,pomimo już trzech maili od tych cwaniaków.
oszukana? / 213.76.169.* / 2010-01-25 22:14
ja tez sie zarejestrowalam z celu sprawdzenia co to za nowy program, a nie pobralam ani jednego pliku. jak narazie nie otrzymalam zadnego maila i mam nadzieje ze nie dostane.. cholerny 10dniowy okres minal a ja myslalam ze po 10 dniach poprostu jesli nie potwierdze to usluga bedzie wylaczona.
pata / 81.15.179.* / 2010-02-03 23:53
ja mam ten sam problem i kąpletnie nie wiem co robic czy zapłaćic czy terz nie
Kasia987 / 77.9.87.* / 2010-06-28 02:12

ja mam ten sam problem i kąpletnie nie wiem co robic czy zapłaćic czy terz nie

Sądząc po twojej ortografii chodzisz do drugiej klasy szkoły podstawowej. Powiedz o tym mamusi a ona zdecyduje czy "kąpletnie" "zapłaćic" czy "terz" nie ;-) A ja ci radzę: ucz się pilnie w szkole to jak dorośniesz - od razu rozpoznasz takie oszustwo jak naciągaczek. Póki co - nie korzystaj z internetu.
golas111 / 83.24.214.* / 2010-01-24 21:47
w mailu napisali inne IP niz mam, wy tez sprawdzcie
arek2098 / 83.15.115.* / 2010-01-25 23:41
Mi podali dobre...
Ja sie zalogowlaem na pobieraczek.pl i przyszedl mi rachunek na 94 zl z hakiem za samo zalogowanie!Jestem osoba nie pilnoletnia i nie wyskoczyl mi zadden komunikat ze jestem osoba nie pelnoletnia i nie moge sie zalogowa(a zawsze podaje prawdziwe dane ale juz mam nauczke)wiec jest to wedlug mnie wyludzanie pieniedzy od nieletnich.Po rozmowie z rodzicami i poazaniu im reportazu na YouTube.pl o pobieraczku stwierdzilismy ze nie bedziemy zlodziejom dawac za nic pieniedzy.Od razu powinni ogarnac ich tan caly burdel i zamknac te spelune!Oszusci!
PIASEK199 / 164.78.248.* / 2010-01-24 09:25
obowiązek zapłaty podatku [0]
Zgodnie z art. 14 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - przychodami są
kwoty należne, chocby nie zostały faktycznie otrzymane. W przypadku osób, które podały
prawidłowo swoje dane proponuję złożyć doniesienie karne-skarbowe o podejrzanie
dokonania przestępsta z ustawy karnej - skarbowej i załączenie e-maili z wezwaniami do
zapłat. W przypadku większej ilości doniesień, organ skarbowy na pewno podejmnie
czynności weryfikujące wykazane podstawy opodatkowania z wykaznymi, należnymi kwotami
wynikającymi z umów. Przedsiębiorca na stronie podał swój NIP: 584-265-87-31
piasek199 / 83.25.125.* / 2010-01-24 08:05
Zgodnie z art. 14 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - przychodami są
kwoty należne, chocby nie zostały faktycznie otrzymane. W przypadku osób, które podały
prawidłowo swoje dane proponuję złożyć doniesienie karne-skarbowe o podejrzanie
dokonania przestępsta z ustawy karnej - skarbowej i załączenie e-maili z wezwaniami do
zapłat. W przypadku większej ilości doniesień, organ skarbowy na pewno podejmnie
czynności weryfikujące wykazane podstawy opodatkowania z wykaznymi, należnymi kwotami
wynikającymi z umów. Przedsiębiorca na stronie podał swój NIP: 584-265-87-31
zioMmal / 213.77.56.* / 2010-01-23 23:58
a jak ich po prostu oleję, tzn. nic nie będę odpisywał i nie zapłacę, to dadzą mi spokój? p.s. podałem zmyślone dane.
psz3mo / 83.15.7.* / 2010-01-24 22:45
właśnie też się nad tym zastanawiam :) bo widzę że jest temat bardzo obszerny a nikt jeszcze nie napisał że na 100% będzie to dobra opcja i czy po zapłacie będziemy mieć spokój z tym.
piasek199 / 83.25.125.* / 2010-01-24 08:04
Zgodnie z art. 14 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - przychodami są kwoty należne, chocby nie zostały faktycznie otrzymane. W przypadku osób, które podały prawidłowo swoje dane proponuję złożyć doniesienie karne-skarbowe o podejrzanie dokonania przestępsta z ustawy karnej - skarbowej i załączenie e-maili z wezwaniami do zapłat. W przypadku większej ilości doniesień, organ skarbowy na pewno podejmnie czynności weryfikujące wykazane podstawy opodatkowania z wykaznymi, należnymi kwotami wynikającymi z umów. Przedsiębiorca na stronie podał swój NIP: 584-265-87-31.
zio mal / 213.77.56.* / 2010-01-23 23:57
a jak ich po prostu oleję, tzn. nic nie będę odpisywał, nie zapłacę, dadzą mi spokój? podałem zmyślone dane.
Piotrek_91_ / 78.31.122.* / 2010-01-23 22:12
Ja też takie coś otrzymałem ale nie zapłace i tyle. Według polskiego prawa umowa jest ważna tylko na piśmie więc jak poprzez zatwierdzenie regulaminu zawieram umowę? ;) Nie warto płacić bo to tylko strata gotówki, gdyż nic nie mogą nam zrobić. Oszukanych zostało wiele tysięcy a jeszcze nikogo nie pozwali :) Pozdrawiam
umowa na odleglosc / 89.77.184.* / 2010-01-27 11:34
umowa zawarta przez nternet ma take same prawa... więc nie musi być na piśme z podpisami... to tak jak np zakupy na allegro..
ja też się rejestrowałam ale osoba o podanych danych nie istnieje:)
zawsze podawałam dobre dane alu tu chyba miałam czuja...
to zwykłe naciągactwo niczego nie zapłace a to że grożą że po nr IP dojdą to bzdura... w każdej chwili adres można zmienić lub być moze ktoś ma zmenne IP więc tak sę zmieni
sylwu_2009 / 188.47.97.* / 2010-01-22 16:24
no i ja taz zostalam w to wrobiona dzis dostalam takiego e-maila na poczte ze scielo mnie z nog po przeczytaniu waszych doswiadczen z pobieraczkiem postanowilam ze tez nie zaplace wariatom oszustom(a mialam to zrobic jutro)dobrze ze weszlam na forum,to wy mnie w jakis sposob uratowaliscie dzieki i pozdrawiam
gilo / 89.191.152.* / 2010-01-21 00:17
Powiadomic URZĄD SKARBOWY że mają przychody z zawartych umów

Najnowsze wpisy