Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polscy studenci wrócą z emigracji. Była wiceminister jest tego pewna

Polscy studenci wrócą z emigracji. Była wiceminister jest tego pewna

Wyświetlaj:
barnaba 20000 / 83.6.251.* / 2015-12-23 11:01
młodzi ludzie nie wrócą z Wielkiej Brytanii, bo jest to kraj wolny i przyjazny obywatelom. Polska jest krajem policyjnym, musisz się meldować i zmieniając zameldowanie musisz zmieniać dowód rejestracyjny i wiele innych spraw. Wszędzie gdzie idziesz musisz mieć dowód osobisty, których w GB nie ma. W Polce nie ma takich relacji między obywatelem a funkcjonariuszem czy urzędnikiem jak w GB. Tam oni są dla dla obywatela. Tutaj są narzucone procedury i instrukcje jak trzymać obywatela w ryzach. Termin służebność urzędnika ma tu inne znaczenie
Aga1977 / 94.246.169.* / 2015-12-23 11:17
te wszystkie dobrodziejstwa o których piszesz służą Islamistom więc jak się na dobre rozpanoszą na całym zachodzie to zrozumiesz co jest lepsze
erfreferfrf / 217.42.139.* / 2015-12-23 11:00
co ona jara niezłe zioło musi by ć
zzbychu / 83.11.244.* / 2015-12-23 10:59
za waszych rządów wyjechałem ,a za tych na pewno nie przyjadę !!!
Doswiadzczony przez polske / 90.220.208.* / 2015-12-23 10:59
Poska kraj przyjazny obywatelom??!!! Hahahaa ale przez lzy. Najbardziej nieodpowiedzilany i niedbajacy o obywateli baaa zerujacy nanich kraj jaki doswiadzczylem!!!
Studiowalem, maje nadzieje na przyszslosc na rozwoj jak kazdy naiwny pewnie, ktory nie zetknal sie bezposrednio z absurdem tego kraju. Bedac na studjach otworzylem dzialanosc poniewaz dostalem kontrakt wspolpracy z niemiecka firma. Wszystko szlo pieknie, pieniadze rozwoj i placenie podatkow byloa jdyna stycznascia z US___do momentu kiedy w 2008 nastapil krach. Firma, z ktora wspolpracowalem stracila wlasciciela (nagla smierc) i niestety nie zoistaly zaplacone faktury, ktore byly zaksiegowane. Ze wzgledu na narastajacy kryzys i poczynine inwestycje bilans dzilanosci byl ponizej zera i zwrocilem sie do Naczelnia z US Wroclaw Krzyki o umorzenie podatku od pieniedzy, ktorych nie otrzymalem. Niestety jego oswiecona mosci patrzac na bilans dzilanosci(ponizej zera ) stwierdza, ze nie widzi problemu zebym zaplacic 20% od kilkuset tysiecy zlotych!!!!
Absurd 1 - niestety zeby miec mozliwosc obrony przed takim bucem trzeba pisac 3 razy odwolanie od decyzji buca skierowane do nie go samego - prawo nasze zaklada zasade "do 3 razy sztuka"? a nusz zmieni zdanie przejrzy na oczy ?
Absurd 2 - kiedy po kilku miesiacach bezsensownych odwolan zdobylem prawo odwolania do Izby Skarbowej - nadmienie, ze w miedzy czasie otrzymalem wezwanie komornicze do zaplaty zaleglego podatku od nie otrzymanych pieniedzy i jako uczciwy obywatel zaciagnalem kolejna pozyczke na jej dokonanie liczac resztkami wiary w prawosc tego kraju, ze niedlugo to sie wyjasni - tam spotakala mnie nastepna poska rzeczywistosc. Komisarz Izby Skarbowej orzekl bez zastanowienia ,ze nie powinien placic tego podatku, idecyzja naczelnika byla niesluszna, ale ja zaplacilem poidatek bo Pan naczelnik komornika na mnie juz wyslal to na to komisarz izby skarbowej "
...." w tym wypadku nie moge P{anu pomoc poniewaz sprawa dotyczyla umorzenia nizaplaconego podatku, a Pan podatek zaplacil wiec nie ma sprawy"..

Kurtyna...
Jedyna opcja byla walka w sadzie prywatnie na , ktora nie mialem juz p[ieniedzy i zdrowia.
Oposcilem ten kraj i nigdy nie zamierzam tu wracac. Niedlugo zmieniam obywatelstwo i w tej chwili jedna najbardziej znienawidzana rzecz dla mnie na tym swiecie jest Polska przez jej chory system politykow urzednikow itp , w ktorym uczciwy czlowiek zostaje zdeptany z blotem.

Poznalem kilku ludzi o podobnychg doswiadczeniach z polskim prawem i ochrona obywatela czy przedsiebiorcy wiecszanowna Pani minister, niech sie Pani obudzi bo zamknieta w swojej willi stracila chyba Pani kontak z rzeczywistoscia ... Poska rzeczywistoscia.

Wesolych swiat dla Naczelnika US Wroclaw Krzyki. Oby kazdy rok przynosil mu i jego rodzinie podobne doswiadczenia i zyczliwosc ludzi jaka on przekazuje na swoim stanowisku kazdego dnia.
Jaro970 / 82.119.22.* / 2015-12-23 14:32
Ah! Wrocław-Krzyki... No, ten Urząd Skarbowy to jest już słynny, nie tylko w Polsce.
Czasami, kiedy dostaję napadu nostalgii, sam go wspominam - i chęć powrotu do kraju dramatycznie mi spada.
zxc222 / 188.33.175.* / 2015-12-23 14:24
Mam podobne doświadczenia, co prawda nie z urzedami ale z dłużnikami, którzy śmieją mi się w twarz a ja nie mam już nic. Niedługo wyjeżdżam. Powodzenia emigrantom.
P.2323 / 80.50.230.* / 2015-12-23 10:59
Przez większą część okresu po II wojnie światowej bardzo wielu Irlandczyków wyjeżdżało do Wlk. Brytanii do pracy. Zjawisko zmniejszyło się do poziomu marginalnego wówczas, gdy w Irlandii zarobki osiągnęły poziom ok. 80% brytyjskich mierzonych siłą nabywczą pieniądza.
Klemens1057 / 66.249.81.* / 2015-12-23 10:57
Dajcie ludziom pracę oraz place na poziomie unii europejskiej wtedy wrocimy
opo1199 / 79.191.175.* / 2015-12-23 10:56
ale się obśmiałem... na święta
Thomas69; / 195.160.253.* / 2015-12-23 10:56
Nareszcie wyważony głos w interesie Polski i młodych ludzi. Dziękuję - mało się ich pojawia a dobrze jest się oderwać od polityki i zacząć myśleć o gospodarce i przyszłości.

Wesołych Świąt :)
blechpol / 37.152.18.* / 2015-12-23 10:55
ZUS dla mikrofirm jednoosobowych firm to ok 240 euro to najwyższa danina w europie i śmiało mogę się założyć że najwyższa na świecie a emeryturka najniższa na świecie to 200 euro o czym w ogóle tu rozmawiać szkoda słów i klawiatury
cfvgdfh / 108.171.129.* / 2015-12-23 10:53
Wrocimy tylko jak PIS naprawi panstwo. Nie bedziemy wracac na zielona wyspe pt: wacek, pupa i kamieni kupa. Pozdrawiam wszystkich rodakow z Belgii
karramba / 87.198.3.* / 2015-12-23 10:53
Byla wiceminister jest teraz prezesem GE? Rozumiem ze ma "doglebna" wiedze ... hahahaha
Co za parodia, kto ja tam wcisnal i komu musiala obciagnac?
tgdfbasfdag / 80.53.138.* / 2015-12-23 10:53
Cóż pozytywne myślenie też w cenie... Zamiast się kłócić w Polsce pracować, pracować, pracować, tworzyć polski kapitał i firmy... To jest gwarancja polskiego interesu narodowego, a nie wybranych grup uprzywilejowanych, dla których upartyjniony TK, walka polityczna bez końca jest najważniejsza!!!!
kk155 / 185.51.72.* / 2015-12-23 10:52
kobieto czy ty sama wierzysz w to co mówisz?? czy tylko tak żartujesz?? wracać żeby pracować za 400 euro na miesiąc?? i to jeszcze na umowę zlecenie, zeby na koniec nie mieć prawa do emerytury?? godnego życia?? W Irlandii zasiłku dla bezrobotnych więcej płacą niż się w Polsce zarabia.
ss666 / 85.255.234.* / 2015-12-23 10:52
Nie ma mowy żebym wrócił do Polski. Pracować za 1700 zł nie ma szans. Apropo trawy to przynajmniej legalnie mogę sobie zapalić.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
król Maciuś I / 159.205.132.* / 2015-12-23 10:50
Pan Greg zapętlił się na swojej kaście.My tu o nadzorcach rozmawiamy.:)))))

Najnowsze wpisy